Kim Kime Dum Duma Memlekette

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Kim Kime Dum Duma Memlekette

Mesaj gönderen ByUkaLa » Çrş May 16, 2007 12:10 am

Kime Kime Dum Duma Memleketim insanı, hemşehrisini, kendi kanını, kendi canını korumayan birbirini tutmayan bi memleketin insanı kayıp çalıntıyı mı bildirecek güLdürmeyin beni acı ama gerçek cıkarcı, menfaatçi insanlarla aynı havayı soluyoruz bunu bile bile, çok saçma...

önce birbirimizi kollamayı ögrenmeliyiz, tutmalıyız..! haklıda olsa haksızda olsa savunmalıyız bakıyorum sonuçta herkes gurbette, herkes bir birinin ardını açmaya zorluyor bunu düzelttikte kaldı kayıplar, çalıntılar önce bazı şeyleri düzenlemek yola sokmak gerek o yüzden kimseye güvenemiyorsun kendi adamına güvenemiyorsun...

gereksiz

önce korkmamayı öğrenelim ve bazı Resim
Resim
En son ByUkaLa tarafından Cum Tem 27, 2007 12:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

okadarda degil

Mesaj gönderen zeynep » Çrş May 16, 2007 1:50 am

ByUkala!

Bir genelleme yaparak tüm Demircili`leri ayni kategoriye koymani dogru bulmuyorum.
cikarci menfaatci insalar malesef dünyanin her yerinde var, kaldiki bizim kasabamizda cok seviyeli,düzgün,kaliteli,konusmasini vede ne istedigini bilen bir sürü insan var ( Haksizlik) etmeyelim.

üzülerek vede aciyarak söylüyorumki; benim icinde aci olan bir insanin aslini ve neslini begenmemesi.

neyazikki kayip olan sadece bir esya bir nesne degil , kayip olan degerlerimiz. calinansa özümüz.

senin`de degin gibi korkmadan cesurca düsüncelerimizi yazacagiz, fakaaat kurallarada uyacagiz. uymayanlarida uygun nazik bir dille uyarmak hepimizin görevi olacak.

Muhabbetle kal.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Re: okadarda degil

Mesaj gönderen ByUkaLa » Çrş May 16, 2007 12:26 pm

zeynep yazdı:ByUkala!

Bir genelleme yaparak tüm Demircili`leri ayni kategoriye koymani dogru bulmuyorum.
cikarci menfaatci insalar malesef dünyanin her yerinde var, kaldiki bizim kasabamizda cok seviyeli,düzgün,kaliteli,konusmasini vede ne istedigini bilen bir sürü insan var ( Haksizlik) etmeyelim.

üzülerek vede aciyarak söylüyorumki; benim icinde aci olan bir insanin aslini ve neslini begenmemesi.

neyazikki kayip olan sadece bir esya bir nesne degil , kayip olan degerlerimiz. calinansa özümüz.

senin`de degin gibi korkmadan cesurca düsüncelerimizi yazacagiz, fakaaat kurallarada uyacagiz. uymayanlarida uygun nazik bir dille uyarmak hepimizin görevi olacak.

Muhabbetle kal.

Evet kesinlikle hakLısın Genelleme yapmamam gerek herkes kendine kefildir amaaa Ben Genelleme yaptıgım insanların içinde yaşadım hepsinin ...
sen cogunu tanımayabilrisin belki; ben seni hiç görmedim yada köye hiç gelmedin bilemiyorum (seni herkesin içine sokmamalıydım en azından tanımadıgım için) ben beni ortada bırakan, elimdekini alan, kuyuya itmeye çalışan çok insan (genel) tanıdım, gördüm tanımadıgım, görmediğim insanları soktugum için tekrar özür dilerim (gençlik daha farklı olmaya basladı belki bende içindeyim [ aslını benimsemeyen gibi {zeynebe göre} ] çok değişTik ) ben burda aslını begenmemezlik nasıl yapıyorum anlamıyorum burda ben eleştirimi yapmadığım sürece biz dogruyu nasıl bulucaz haa diyebilirsinki ulen seni kim dinler tek tabanca konuşuyorsun diye haklısın bu dogrudur ama ben sadece yaptıgımız yanlışı vurgulamak istedim (eminim dogru vurguladım)

*- bir hata yapmış olabilirim genelleme yaparak ama burda senin anladığın (saldırdığın konu) konu cok farklı.

ben birbirimizi tutmaktan bahsederken konu benim memleketimi, aslımı, insanımı beğenmeme gelmiş bu nasıl iştirki söylediğim eleştiri küfür gibi algılanıyor

ayrım yapmıyorum sadece vurguluyorum kürtlerin birbirini tutumunu söylemek istiyorum

yolun karşı tarafından yürüyorsun ve diğer kaldırımda iki kürt (ayrım yapıldıgını kesinlikle düşünmeyin) kavga ediyor ve kanlı bıçaklı daha sonra birisi yaralanıyor ve diğeri gidiyor sen belirli bir zaman sonra diğer yaralanan kürtle o baktıgın kaldırımda kavgaya baslıyorsun diğer onu bıçaklayan arkadası sizi görüyor zaten diğerini bıçakaladı ve düşmanlar mecburi ne olması lazım ondan kaçması yada seni kollaması lazım yada hiç karışmaması ama gördüğü anda ikisi beraber olup seni güzel bi pataklıolar :) ben bunu belirttim birbirimiz tutmamız lazım aynısı bize olsa ellerimiz cebimizde bizim köylüyü döveni izler yada güleriz elimizde olsa çekirdek alıp vur gözüne vur diyecek derecedeyiz :)

prensipli.prens
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: okadarda degil

Mesaj gönderen prensipli.prens » Çrş May 16, 2007 11:19 pm

selam by ukala... seynep hanım sisede eleştirmeden geçemedim vallaaa billaa ayol:D seynep hanımın şu konuşması dikkatimi çekti(bizim kasabamizda cok seviyeli,düzgün,kaliteli,konusmasini vede ne istedigini bilen bir sürü insan var ) sadece sisin köy halkının bu özelliğe sahip kalite,istek,konuşma,seviye vb. gibi özellikler yani hadi diğerlerini es geçelim tek sözün bitirdi beni hehe.. KALİTE yani sisin köyün insanları mesela ahmet bu kaliteli adidas gibi:D hüseyin buda kaliteli nike gibi:D mehmet buda paul shark gibi.. kalite anlayısım çok yüksektir . gecenlerde adamın biri ben sisin köylü değilim ama siteniz harika demiş buda sizin köyden olmadına göre kalitesiz bir insan yani kara lastik gibi hehe...
PrensipLi.PrenS

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

tabiki tartisacagizda.. elestirecegizde

Mesaj gönderen zeynep » Prş May 17, 2007 1:44 am

ByUkala

yazimda sana ters düsecek bir cevap yazmadim. özür dilemenede hic gerek yok. (ki erdemliktir) elestiriye acik olmayan insan bana görede yanlislarla dolu insandir. bu meyanda seni kutluyorum en azindan duygu ve düsüncelerini rahatlikla ifade etmissin. lakin elestiriken kullandigimiz kelimeleri secmemiz lazim.

Bana söyle bir ifade kullanmissin; (saldirdigin konu) diye. sahsen incildim. bazen düsüncelerimizi yazarken karsimizdakine dogru aks ettiremiyoruz. bunu anlayabiliyorum buna en güzel örnekte senin yazmis oldugun 2.ci yazin neyi kast ettigini aciklamissin.

bir konuyu tartisirken, elestiriken amac karsindakine baskin cikmak yada onu hafife almak olmamali.düsüncelerimizi paylasirken karsimizdakini anlamaya ve tanimaya calismaliyiz (Empati) olayi. mutklaka espriler sakalar olmali sonucta burda hosca Dosca vakit gercirken bildiklerimizi paylasmak bilmediklerimizi ögrenmek istiyoruz.

neyse cok uzattim ins. okurken bunalmassin :)

Muhabbetle kal.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş May 17, 2007 9:11 am

baskın cıkmak, Küçük düşürmek bunlar bana değildir inş. ben seni kırdıgımı düşünmüyorum (kırdıysam yine özür dilerim)

1. ben ilk yazımda birbirimizi tutmamız gerektiğini vurguladım

2. yanlış anlaşıldığımı düşünerek yine birbirimizi tutmamız gerektiğini açıkladım

ayrıca emtapi kurmak benim bir prensibimdir ;) empati kurmadan karşı tarafla konuşmam (suçlama, tersleme, kavga vb.)

:arrow: :arrow: :arrow: Resim

:)

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş May 17, 2007 7:43 pm

by ukala
by ukalanın dediği gibi bizim insanımız dısarıda hic bir bütünlük kurmuyor ve ayrıca by ukala'nın dediği gibi biz dısarda canımızdan kanımızdan akrabamız olan insan dayak yerken sahip cıkacagımız yere ya orda durmayız gideriz, ya da durup nasıl dayak yiyor onu seyrederiz ama demirciliye konus dedin mi?ooooo ver yansın yapmayı iyi biliriz.Ancak insanlar (bu ara cok sık kullanılan bir söz )SÖZDE DEĞİL ÖZDE BİRLİĞİ kurmalıyız ne acı ki bu anlayo,ıs ve bu tutumsuzluk yüzünden kendi köyümün genciyle arkadaşlık bile kuramıyorum ve dışarıda arkadaşlık başlıyor:Acı ama gerçekler.menfaatçiliğe gelince genelleme yapmak istemem ama o tip kişileri içimizde barındırıyoruz ne yazik ki.... YERİNDE söz SÖYLEMESİNİ bilen ÖZÜR dilemek ZORUNDA kalmaz....!!!!!!!

MUHABBETLE KALIN
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

prensipli.prens
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen prensipli.prens » Prş May 17, 2007 10:47 pm

ben tanıyorum abicim sizin köylüleri burda ayrımcılık yok ama şimdi eğri oturup doğru konuşalım...by ukala ile tam 14 senelik bir dostluğumuz var halada sürmekte biz neden çıkarcılık menfaatcilik aşamasına gelmedik çünkü bu özelliğe sahip değildik...burda anlamamız gereken tek bir şey var acı gerçekler kabul edilmeli zeynep hanım ne yapmış benim köylüm die genelleme yapamassın demiş ne mutluki o adama kendi köylülerinin ne derecede bir insan olduklarını sergilemiş aynısı benim içinde gecerli aynı düşünceyi tasırdım...bu arada bişey dikkatimi çekti by ukalanın yazdığının altında tencere kapagı var ben kankamı tanırım birisini yine kapak etmiş hay allah :) Resim
PrensipLi.PrenS

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş May 17, 2007 11:01 pm

öncelikle esmer_jojuga teşekkürü borç biliyorum sözlerinden dolayı (zaten ortada gerçekler var çok çok çok acı ama gerçek cok kullanıos bunu ama öyle) özür diledim, diledim ama hatalı söz söylediğim için değil...!!! acı konuştuğum için... çok ağır konuştum (ama gerçekleri) ve buda herkesin zoruna gider, kabullenmiyoruz bu söylediklerimi ama bu böyle...

neden kabul etmiyoruz..??? ben yaşadım arkadaşlar bu olayları, burda boş konuşmuyorum.

yaşamadığım bir olayın kavgasını, tartışmasını, konuşmasını zaten yapamam..

prensipli prens ellerine sağlık...

saygılar...

sserones
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sserones » Prş May 17, 2007 11:53 pm

ya uurjum harbi tam bizlik bi ortam .. taşlar havada uçuşuor.. insan okurken bile gaza gelıo .. tam bizlik.. konusmanıza bende katılmak isterim ama ne bahsettiğiniz köyleri bilirim nede oranın insanlarını.. benim tek bildiğim şey vardır.. bu dünyada herkes çıkarları için yaşar.. yok ben yaşamam dien bunların başında gelir.. kimse kusura bakmasın.. ben bastamıyım sondamıyım bilmiorum ama bende gerektiğinde çıkarlarıma göre davranıorum.. hayat neyin olmasını gerektiriosa öle davranmak gerekıo bu dünyada.. bizde bu dünyalıysak bu devran böyle döner.. sen ister burda acı acı diyip yakın istersende ben yapmam etmem de bu kurallaşmaya başladı... :!:

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş May 17, 2007 11:59 pm

sserones yazdı:ya uurjum harbi tam bizlik bi ortam .. taşlar havada uçuşuor.. insan okurken bile gaza gelıo .. tam bizlik.. konusmanıza bende katılmak isterim ama ne bahsettiğiniz köyleri bilirim nede oranın insanlarını.. benim tek bildiğim şey vardır.. bu dünyada herkes çıkarları için yaşar.. yok ben yaşamam dien bunların başında gelir.. kimse kusura bakmasın.. ben bastamıyım sondamıyım bilmiorum ama bende gerektiğinde çıkarlarıma göre davranıorum.. hayat neyin olmasını gerektiriosa öle davranmak gerekıo bu dünyada.. bizde bu dünyalıysak bu devran böyle döner.. sen ister burda acı acı diyip yakın istersende ben yapmam etmem de bu kurallaşmaya başladı... :!:

Kısa Ve Öz Süper

Ellerine sağlık

saygılar...

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum May 18, 2007 11:59 am

by ukala her zaman her yerde doğruyu konusmayı severim.bende senin gibi bu köyün içindeyim ve hemen hemen bütün gençleri tanıyorum ve neyi anlatmak istediğini benden iyi kimse anlayamaz.şunu bil ben seni anlıyorum.tabii doğal olarak diğer msj bırakan insanlar seni köyün birleşime yaklaştırmaya çalıştığın kelimeleri,köyü küçümsüyorlar sanıyorlar ama bazı durumları bilmedkleri için bende onlara cpk görmüyorum yazdıkları kelimeleri bence sende pek alınma yaniiiiiiiiiiii..BOŞ KOYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY::::
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum May 25, 2007 10:34 am

amannnnnn arkadslar ben bızım kasabanın ınsanını cok sevıyorum onlar her halıyle cok tatlı insanlar gercı hepsinide tamm tanımış değilim ama her yerın iyiside vardır kötüsüde cok candan ınsanlar bence..............

tatlı vakıtlerrrrrr.......
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cum May 25, 2007 11:19 am

Kıymet_Özdemir yazdı:amannnnnn arkadslar ben bızım kasabanın ınsanını cok sevıyorum onlar her halıyle cok tatlı insanlar gercı hepsinide tamm tanımış değilim ama her yerın iyiside vardır kötüsüde cok candan ınsanlar bence..............

tatlı vakıtlerrrrrr.......

bizim köyün insanını sevmeyen yok zaten, gerçi senin gibi her haliyle tatlı onlar diyemicem çünkü tadına bakmadım :) hehe neyse benim tüm konuda anlatmak istediğim birbirimizi tutmamız gerektiğidir :) başka bişe yok walla :)

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Sal Haz 05, 2007 5:12 am

UĞUR KARDEŞİM BENDE KAPAK KALMAMIŞ VARSA Bİ KAPAK ÖDÜNÇ VERİRMİSİN............... :arrow: :arrow: :arrow: :D :D :D :D
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Çrş Haz 06, 2007 9:30 am

PlayerBoys yazdı:UĞUR KARDEŞİM BENDE KAPAK KALMAMIŞ VARSA Bİ KAPAK ÖDÜNÇ VERİRMİSİN............... :arrow: :arrow: :arrow: :D :D :D :D
Olmaz, herkese özel kapak var :D herkesin gelirken kapağını getirmesi lazım :D

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 07, 2007 4:24 pm

ByUkaLa yazdı:
PlayerBoys yazdı:UĞUR KARDEŞİM BENDE KAPAK KALMAMIŞ VARSA Bİ KAPAK ÖDÜNÇ VERİRMİSİN............... :arrow: :arrow: :arrow: :D :D :D :D
Olmaz, herkese özel kapak var :D herkesin gelirken kapağını getirmesi lazım :D
BENDE KALMADI KARDEŞİM ONDAN İSTİYORUM...

NE DEMİŞLER KOMŞU KOMŞUNU KÜLÜNE MUHTAÇTIR.......... :twisted: :twisted: :twisted:

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Çrş Haz 13, 2007 10:11 am

PlayerBoys yazdı:NE DEMİŞLER KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR.......... :twisted: :twisted: :twisted:
(Üye Üyenin) Bende Külde yok napıcaz :D gelirken getirmen lazım :twisted: :twisted:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 13, 2007 4:28 pm

ByUkaLa yazdı:
PlayerBoys yazdı:NE DEMİŞLER KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR.......... :twisted: :twisted: :twisted:
(Üye Üyenin) Bende Külde yok napıcaz :D gelirken getirmen lazım :twisted: :twisted:
KÜLÜ NERDEN BULAM LA BU MEVSİMDE BEN... 1 HAFTA SONRA KÖYE GİDİYOM ORDA BULUR GÖNDERİRİM SANA....

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş Haz 14, 2007 1:35 pm

Tamm :)

SaygıLar... 8)

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 2:11 pm

ByUkaLa yazdı:Tamm :)

SaygıLar... 8)
SAYGILAR BİZDEN EFENDİM....... :twisted:

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş Haz 14, 2007 2:14 pm

Tamm :)

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 5:02 pm

ByUkaLa yazdı:Tamm :)
:twisted: 8) :twisted:

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön