Demircili'de Seçim Sonrası : AKP 412, MHP:340, SP:107

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: DEMİRCİLİ'de SEÇİM SONRASI: AKP 412, MHP:340, SP:107

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Nis 05, 2009 11:27 pm

bizde hizmet sunması icin sectik günay karaduman kimse kimsenin özel hayatına giremez zaten insanlık sucudur haa sevmeyenleri vardır ayrı konu ama o artık köyümüzün bir başkanı inanıyoruzki iyi işler yapıcak
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Nis 06, 2009 6:14 pm

EM-re yazdı: kimse kimsenin özel hayatına giremez zaten insanlık sucudur
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

artık demircili belediyesi için yeni bir süreç söz konusudur... :roll:
alınan tedbirler, yapılan çalışmalar nüfusun 2000 üzerine çıkmasına yetecekmi? :?: sayın başkan bu konuda nasıl bir politika izleyecek?
:arrow: :?
Resim

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Pzt Nis 06, 2009 10:07 pm

peki başkan özel hayatına dikkat etmemelimi bu benim özelin deyip..

özel hayat onun ama lekesi bizim kasabaya bulaşır..
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Pzt Nis 06, 2009 10:16 pm

NOTTE yazdı:Salihciğim

Ya da bu ülkede özellikle tütün,çay,fındık fiyatlarını en yükseğe taşıyan siyasiler neden hep iktidar olmuştur hiç düşündün mü?
Bütün bunlar aynı noktada yani çıkar noktasında çakışıyor.

Selametle...

o insanlar kendi emeklerinin karşılığını istiyorlar sadaka istemiyorlar..

ama bizim köyde hangi emeğe karşı para alıyorlar..

ben her zaman söleyeceğim PARA KARŞILIĞINDA OYLARINI SATAN İNSANLAR NAMUSSUZDUR..

ben oyumu satmadım satmamda.. ne akrabam die birine oy veririm nede haksızlığın karşısında susar boynumu bükerim..
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
SUNAY AYYILDIZ

yerel seçimler

Mesaj gönderen SUNAY AYYILDIZ » Pzt Nis 06, 2009 10:44 pm

2009 yerel seçimleri sonrası yeni belediye başkanlarımız seçilmiş durumda ve inanıyorumki hepside hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyor parti ayırt etmezsizin memleket menfaatini düşünerek sağduyulu davranarak bir noktada birleşip memleket için yapılması gereken her şey için elbirliğiyle ve kardeşçe çalışılmalıdır.zıtlaşmanın sürtüşmenin ve kinle nefretle bir yerlere varılmadığını yıllardır yaşadığımız seçim senaryolarında görmüş bulunuyoruz.hep beraber el ele sloganıyla mevcut başkanları destekleyerek çalışılmalı ve hizmet kalitesi yükseltilmeli bu duygu ve düşüncelerimle bugüne kadar hizmet etme şansını bulan ve bundan sonra hizmeti sürdürecek yeni başkanımızı tebrik eder görevinde başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Nis 07, 2009 10:12 pm

Değerli arkadaşlar,

5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu gereğince; ülke genelindeki tüm adresler Ulusal Adres Veri Tabanı’na kaydedilmiş, ülke sınırları içinde yaşayan T.C. vatandaşlarının yaşadıkları yerleşim yeri ayrıntısındaki adresleri T.C. kimlik numarası ile ilişkilendirilerek Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi, 2007 yılında kurulmuş ve bu sistem İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne (NVİGM) devredilmiştir. Bu sistem, 2008 yılı başından itibaren ülkemizdeki adres değişiklikleri belediye ve il özel idareleri tarafından, ikamet adres değişikleri ise kişilerin beyanlarına dayalı olarak NVİGM tarafından güncellenmektedir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre ilk nüfus sayım sonuçları 21 Ocak 2008 tarihinde TÜİK tarafından kamuoyuna açıklanmıştır. Bu haber bülteni ile 31 Aralık 2008 tarihi itibarıyla 2008 Nüfus Sayım sonuçları kamuoyuna duyurulmaktadır.

Ülkemizde en son nufus sayımı 2000 yılında olmuştur.Bundan sonra ülkemizde yasa değişmediği dürece nufus sayımı olmayacaktır.2537 nufusla belde olan Demircili 2000 nufus sayımında kurulma sınırının altına düşmüştür.31 Aralık 2007 tarihi itibarıyla nufusu 1358 olarak açıklanmıştır.31 Aralık 2008 tarihi itibarıyla ise 1871 olarak açıklanmıştır.Kurulduğu günden bu güne kadar Demircili kurulma sınırının altında sizlerinde gördüğü gibi rakamsal olarak kalmıştır.

Bundan sonraki süreç tamamen daha öncede ifade ettiğim gibi siyasal iktidarların izleyeceği tutuma bağlıdır.Bizlerin burada bilmesi gereken tek husus 2000'in altına düşen beldelerin kapatılması ile ilgili kanunun olmasıdır.Bunu için alınması gereken önlem nufusu kesinlikle bu sayının üzerinde tutmaktır.

Son zamanlarda ortalıkta dolaşan nufus aldırma söylemleri tamamen insanların hırslarıyla hareket etmelerinden kaynaklanmaktadır.Halbuki gerçek olan 10 yıldır bu konunun üzerinde durulmamasıdır.Üzerinde esas durulması gereken nokta burasıdır.Ülkemizde her şey kanunlarla olmaktadır kanun çıkmadığı dürece nufusunuz bir de olda beşde olsa hiç bir şey değişmez.Bizler vatandaşlar olarak bu sürece elimizden gelen katkıyı sağladığımız gibi bundan sonrada sağlamaya devam edeceğiz.Kişiler gelip gecici kurumlar baki kalıcıdır,herkesin bu bilinçte olması gerekir kanısındayım..
.
.
...

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Sal Nis 07, 2009 11:20 pm

Demirci'li kasabasında tekrar secilerek göreve gelen (BAŞKAN, Necati YAMANA) başarılar dilerim.

Küskünlükleri dargınlıkları bir tarafa bırakarak, yeni dönemde (BAŞKAN'IN) neleri halletmesi konusunda ,uyarmamız gerekir.

Secim öncesi (DERNEKTE) yapılan konuşmalar ışığında hizmet beklemekteyiz, ''şahsım adına bi taraf '' olarak düşüncelerimi,

İfade etme cabasında degilim olaylara hangi mesafede olduğum ortadadır. Attıgımız her adım DEMİRCİLİ'ye daha iyi hizmet

edebilmek içindir. Saygı ve Selamlarımla Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Nis 08, 2009 10:23 am

huseyin.ozdemir yazdı:Demirci'li kasabasında tekrar secilerek göreve gelen (BAŞKAN, Necati YAMANA) başarılar dilerim.
Küskünlükleri dargınlıkları bir tarafa bırakarak, yeni dönemde (BAŞKAN'IN) neleri halletmesi konusunda ,uyarmamız gerekir.
Secim öncesi (DERNEKTE) yapılan konuşmalar ışığında hizmet beklemekteyiz, ''şahsım adına bi taraf '' olarak düşüncelerimi,
İfade etme cabasında degilim olaylara hangi mesafede olduğum ortadadır. Attıgımız her adım DEMİRCİLİ'ye daha iyi hizmet
edebilmek içindir. Saygı ve Selamlarımla Hüseyin ÖZDEMİR.
Hüseyin Bey, mesajınıza katılmamak elde değil, tşk.

Bu arada Yüksek Seçim Kurulu 08.04.09 bugün sitesinde Geçici Sandık Sonuçlarını açıkladı. Bunlar kesin sonuçlar denilemez.
Biz sadece sizinle bu YSK ya ait olan bilgiyi alttaki tablo ile paylaşıyoruz.

Resim

Kaynak : YSK Resmi Site.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Nis 08, 2009 3:43 pm

"Yalniz Kurt"

Bize Göre Değil Bizim İçin Değil Siyaha Beyaz Demek,
Çirkine Oh ala Zalime Pek Ala Yoksula Olmaz Demek,
Biz Böyle Görmedik Haramı Bilmedik Eğilmedik Bükülmedik,
Bu Şehirde Olmaz Terk Edip Gitmeli Yalnız Kurt Yenilmemeli.

Biz Böyle Görmedik Haramı Bilmedik Eğilmedik Bükülmedik
Bu Şehirde Olmaz Daglara Gitmeli Yalnız Kurt Yenilmemeli.

Bize Göre Değil Yabanın Bağında Dal Olmak Gül Olmak
Bize Göre Değil Çirkefin Elinde Deli Olmak Zuul Olmak
Biz Böyle Görmedik Haramı Bilmedik Eğilmedik Bükülmedik,
Bu Şehirde Olmaz Terk Edip Gitmeli Yalnız Kurt Yenilmemeli.

Biz Böyle Görmedik Haramı Bilmedik Eğilmedik Bükülmedik
Bu Şehirde Olmaz Daglara Gitmeli Yalnız Kurt Yenilmemeli.

Sana umutlarımı getirmiştim ötelerden
Birde hasretimi giderken götürecek değilim sende kalsın
Eğreti zulümlere ve boyası dökülmüş
Bu şehre inat umutlarımı besle
Hasretimle büyü,sil gözyaşını Ey yar..
Gidişin sonsuzluk perdesini aralayacak
Başaklar boy verecek,balalar soy verecek
Türküler söyleyeceğiz..
Belki kurt yalnızlığı düşecek hissemize
Hüzünler saracak ufkumuzu hüzünler
Hüzünler taze baharlar gibidir..
Unutma bahar senin içinde
Nereye gidersen götürürsün..
Taze tomurcuklar şimdi,
Kavuşma zamanı diyorlar
Türküler söyleniyor bir yerlerde,
Meşeler güvermiş,varsın güversin..
Söyleyin o yare durmasın,gelsin diyor türküler
Şimdi ses ver artık yüreğini yüreğime ekle
Yüreğini yüreğime ekle Kanatlansın türküler.....

SOz:ahmet safak

Biz ihanete yenildik ama her seye ragmen Boyasi dokulmus sehre inat ayaktayiz.
Davamizdan bir gun olsun sapmadik sapmayacagiz da gelecek gunlerin habercisiyiz biz.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Nis 08, 2009 6:49 pm

esmer_jojuk yazdı: Biz ihanete yenildik ama her seye ragmen Boyasi dokulmus sehre inat ayaktayiz.
Davamizdan bir gun olsun sapmadik sapmayacagiz da gelecek gunlerin habercisiyiz biz.

İhanet nedir yani? İhanete ugradıgını iddia edenler önce kendilerini gözden gecirmeliler.Boyası dökülmüs,yıkılmıs sehirler
den sikayet edenler 60'lı yıllarda 80'li yıllarda bu sehri yıktılar,boyasını döktüler ! Birilerini dava ugruna yollara dökülünce sagcı,solcu ''reis''leri silah pazarlıgındaydı.Karanlık gecmislerle gelecek aydınlatılamaz.Bari Demircili'de,memleketimizde ideolojik kavramları sürdürmeye calısmayın.Bunları ön plana cıkartmayın.
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Nis 09, 2009 3:52 pm

Enis goruslerine saygm var ve kesin olarak ben bilyiorum ki sen ihanet kelimesinin ne anlama geldigini cok iyi bildigini,ancak ne var ki bazen kelimelerin anlamini bilmek yetmiyor yasarsan daha iyi anlyiorsun bizi ihaneti yasadik,Sonra 60 li 80 li yillara gelince evet dogru boyasi dokuldu ancak dokeni degil dokturnleri dusunmek gerekir.Aslinda ben o dizeleri sadece bir sitem oalrak yazmistim sen ideolojik olarak kabul edeceksen bilemem guzel kardesim o da seni gorusun diyorum.

saygi ve sevgiyle kal diyorum...

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Nis 09, 2009 7:16 pm

Herneyse ozamanlarda ihanete ugrayanlar aslında ihanete ugramak da denemez kullanılanlar gencler olmustur.Kanları kaynayan delikanlılar olmustur.

İkinci bir mevzu olarak da köydeki secime dair bir kac not düsmek yorum yapmak gerekirse de önce herseyın hayırlısı tabiki.Söylentiler var yok o para dagıtmıs su para almıs.Bu paraların sadece secim döneminde dagıtılması,elden dagıtılması tabıkı hos degil.Olmaması gereken bırsey.Köyümüzün de ayıbı.Alanlarında kendilerini sorgulaması gerek kardesim ! Adam madem para veriyor dönüp bi '' sen kim oluyorsun ya hu beni satın almaya calısıyorsun ? ! '' demeli.Elbetteki simdi secim oldu bitti.Üzülenler var,mevcut baskanı suclayanlar var.Her aday kendini sorgulamalı.Bir digerini para dagıtmakla suclarken para dagıtmamalı ! Bu herkesin Allah ile arasında ki birseydir.O parayı alan da haram oldugunu bilmelidir.

Ayrıca ben Demircili'ye gidip oy kullanmadım.Bunun icinde kendimce nedenlerim vardı daha önceleri söylemistim cokca.Sonucların herkese hayırlı olmasını diliyorum.Ve mevcut baskanın secilmesini bir sürpriz olarak da görmüyorum.Sahsen yanlısları,eksiklikleri,hataları olabilecegi gibi benim de gönlüm onun kazanmasından yanaydi.Cünkü ben Demircili Belediyesi'ni bir ideoloji merkezi olarak degil hizmet merkezi olarak lanse edilmesini istemistim ve bunun secimin busekılde sonuclanmasıylada böyle olacaginı dusnuyorum.Bundan sonra kazanamayan adayların yapacagı her cirkinlik orayı bir hizmet makamından öte cıkar makamı olarak algıladıgını gösterir.Etrafta söylentiler varmıs neymis efendim kayıtlarını köyden aldırıcaklarmıs,beledinin bekasını saglamayacaklarmıs,kendilerine yar olmadıysa baska kimseye olmayacakmis.Ya hu burası bır tıcaret merkezımı.Seviyorsan vatanını niye böyle davranasın.Niye hizmet gelmesini engelleyesin bir baska ınsandan,siyasi partiden.Herneyse lafı fazla uzatmaya gerek yok.Acık ve net konustugumu sanıyorum.Umarım bu tip söylentilerin aslı astarı yoktur..

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Nis 09, 2009 7:29 pm

Enis kardesim aslinda yazacak cok sey var da sanirim bu demircilide ve buguzel sitede bir sen bir ben yokuz bel ki yorum yazmak isteyen uye arkadaslar vardir!!!!Bundan sonrada bildiklerimi yazmayacagim zaten demircili benim yada bizim omuzlarimizda degil.Eger ki ortada bir ayip varsa bu butun demircilyiim diyen kisilerindir ve son olarak inanin ben bu ayipdan yeterince utaniyorum ve bu konu benim icin burda bitmistir.Yazacagim cok sey olmasina ragmen yazmayanlara inat bildiklerimi UNUTUYORUM...........

sanada tsk ederim bu kadar acik yurekten konusutugun icin kardesim..

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Nis 09, 2009 8:37 pm

hüseyincim koymus oldugun siir egerki MHP yi anlatıyosa o MHP ve o siir alpaslan türkes zamanında kaldı ihanete yenildik derken orayı pek anlamadım simdi size oy vermeyenler ihanetmi etti bunumu anlatmaya calisiyosun ?? devlet bahceli adam olsa 3bucuk senede kacmazdi neyapmis 3 bucuksenede dikkat edersen ülkü ocaklarida artik dagildi bu ülke adam gibi adamlari iktidar yapar adam gibi adamlarin pesindne gider eger ki siz hale yok akp parayla falan oy satın aldi derseniz kendinize ayıp etmis olursunuz akp aldıysa mhp de okadar oy satın aldı burda partiye kazandıran encümenler ve adayin yanindaki saglam adamlardir iktidara ters düsen bir yer hayatta ileri gitmez buda bir gercektir öerneklerini gördük görmeyede devam ediyoruz bakiyoruz küskünlük darginlik var ya kardesim adam nere verir verir özgürdür yok bana vermedi karsıya verdi diye birbirlerinin yüzüne bakmayan insanlar var bunlardaki hırs baskan adaylarında yok anlamıyorum ben akpartiliyim istanbul genclik kolları te$kilatindayim her 10 günde bir biz ilce baskanımızın talimatıyla ac susuz insanalrın evlerini belirliyoruz durum raporu alıyoruz ve baskanlıkta gereken yardımı o insanlara yapıyo ama bunları kimse bilmiyo ben bile demicektim ama yazıyım gitsin herhafta sorunlarla ilgileniyoruz toplanıp konusup nerde gariban varsa ac susuz varsa elimizden geldigince belediye baskanımızın talimatıyla genclik kolları baskanımızn talimatıyla bizzat kendilerine yardımları en kısa sürede iletiyoruz iste iktidar olmak böyle birsey
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Nis 09, 2009 10:58 pm

Ben iktidardan olmayan belediyeler ileri gidemez falan demiyorum.İktidarla iyi anlasmayı bilen baskan,eger icinde hizmet askıda var ise parti ayırımı yapmaz.Herneyse burada Türkiye politikalarını (Baska bır baslık acalım orda güzel bir tartısma ortamında konusalım) degil Köyümüzü tartısalım.He köyümüzde su su para dagıtmıs.O dagıttıysa öbürü de dagıttı arkadas.Önemli olan kimin para dagıtarak kazandıgı ya da kaybettigi degil artık.Halkımızın bunlara pay vermemesi.Adam parayı dagıtrken millet de parayı alıyorsa zaten burda elestirecek birsey kalmamıs demektir.Önce insanlar düzeltmeli kendilerini.Ben köyde is yapacak adama oy veririm.Ama gidipte orda saf ülkücülük politikası yapana da oy vermem.Bu kadarda acık ve nettir.Demircili'de bari kimse bu tip olaylar yaratmasın.

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Prş Nis 09, 2009 11:02 pm

esmer_jojuk yazdı:Enis kardesim aslinda yazacak cok sey var da sanirim bu demircilide ve buguzel sitede bir sen bir ben yokuz bel ki yorum yazmak isteyen uye arkadaslar vardir!!!!Bundan sonrada bildiklerimi yazmayacagim zaten demircili benim yada bizim omuzlarimizda degil.Eger ki ortada bir ayip varsa bu butun demircilyiim diyen kisilerindir ve son olarak inanin ben bu ayipdan yeterince utaniyorum ve bu konu benim icin burda bitmistir.Yazacagim cok sey olmasina ragmen yazmayanlara inat bildiklerimi UNUTUYORUM...........

sanada tsk ederim bu kadar acik yurekten konusutugun icin kardesim..
Esmer jojuk kardeşim sözlerime başlamadan şunu belirtmek istedim, DEMİRCİLİ'nin meselesi evvela herkesin ilgi ile takıp ,

edeceği sorunlarından hiç kimsenin kacamayacagı göz ardı edilemiyecegi bence çok önemli meseledir.

Seninde ifade ettigin gibi bir kac kişinin omuzlarında sorunlar götürülemez vede tartışılamaz katılıyorum. ''UMUT'' ettigim,

Sizin gibi genclerin olması gelecekte (DEMİRCİLİ KASABASINA) çok verimli hizmetler yapacagına bütün samimiyetimle,

inanıyorum. bir '' YALAN, YANLIŞ, AYIP'' varsa onu yapanlar utansınlar. Sevgilerimle. Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Nis 10, 2009 1:16 am

Arkadaşlar,

Kendi ailemezden en gelişmiş toplumlara kadar her bireyin sorumlulukları vardır.Bu görev ve sorumlulukları saymakla bitiremeyiz.Herkes işinin,yetkisinin,sorumluluğununu zmanı olsa.doğruyu güzeli,iyiyi, saptırmadan uygulayabilse''Bana ne''demezse,esastan ödün vermeden çalışıp hizmet etse,bilgi,bilim,birikim,kültür,ahlak,liyakat,dürüstlük ortamından ayrılmayarak bu kavramları rehber edinse işler dada düzgün,yaşam daha kolay olacaktır.

"Herkes kapısının önünü süpürse, tüm sokaklar temiz olur" özdeyişiyle bağdaşmış olsak, birbirimizle daha iyi anlaşırız. Mutlu olabileceğimiz o kadar çok şey var ki, bakmak, görmek, aramak zahmetine katlanmamız gerekiyor malesef.Şimdi bakın sizlere soruyorum daha öncede bunu defalarca ifade ettim.Bugün Demircili toplumunun Yüksek okul ve Fakülte düzeyindeki eğitimli sayısı yüzde onlar civarında bile değil.Çünkü toplumumuz adına başvuracağımız fikir alacağımız,övüneceğimiz kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üzt düzey hiç bir ferdimiz malesef yok.Hiç yok değil,Var lakin onlarda kendilerine göre çeşitli sebeplarden dolayı,çoğu belki 10 yılda bir memleketine gelir.

her toplumun ekolojik bir dengesi vardır. Bu dengenin bozulmamasını sağlayan bir olay yada hadise Şayet, toplumun bu dengesini bozmaya yönelirse, bir daha kapanmayan yaraların tutsağı oluruz.

Tıpkı, bir canlı varlıkta, insan da olduğu gibi, organizmadaki yapılaşma da, aksayan sistemi etkileyen bir durum, zamanında onarılmazsa, tedavi edilmez ve derman aranmazsa, önlemler alınmazsa, daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Dünyadaki teknolojik gelişmelere, durmadan ilerleyen yeni bilgi ve buluşlara ayak uyduramazsanız, yaşlı dünyamızın da, zaman zaman uyarılarına karşın önlem alarak, etkin olamazsanız, yaşam zorlaşır, görev ve sorumluluklarımızı anımsatan felaketler, olaylar, acıları da beraberinde getirir. Ders almamamızın bir nişanesi oluverir. İnsan ve insanca yaşamaya hakkımız vardır. İnsana değer verdiğimiz oranda, görev ve sorumluluklarımız o çapta önem kazanır.

Bilindiği gibi, Dünyanın en güzel nimetleri insanlar için yaratılmıştır. Bu bir gerçektir. Akıl ve düşünce yoluyla, sevgi ve saygı ortamı içinde bunlardan yararlanmak, elbette güzeldir, mutluluk vericidir. Canlı ve cansız varlıklara, özellikle insana , zarar vermeden, hürriyet ve özgürlüklerine, haklarına engel olmadan, adaletten, hoşgörüden, doğruluktan, yasalardan ayrılmadan, görev ve sorumluluklarımızı bilerek yaşamı daha da kolaylaştırmak elimizdedir.

Toplum adına görev üstlenmek hele bizim gibi müslüman toplumlarda dünyanın en zor işidir.Öncelikle kişilerin bunun bilincinde olması gerekir.Toplum ve bireyler adına sizlerin tabiriyle ortada bir usulsüzlük var ise hak armanın yolları vardır.Eğer hakkınızı aramayıp bunun yerine şu söyle dedi bu böyle yaptı yaklaşımıyla yaklaşırsak vebal almadan başka hiç bir iş yapmamış oluruz.Nasıl ki toplum adına görev üstlenipte görevini gereği gibi yapmayanların mutlaka hesap vereceği bir yer varsa bizdende aynı hesap mutlaka sorulacaktır.

Arkadaşlar,

Bir kişi yada kişiler yüzünden bir toplum değerlendirilmez.Geçmişin hesabını yaparak geleceğin temellerini atmamız mümkün değildir.Önemli olan geçmişten dersler çıkarıp geleceğin temellerini atmaktır.Bu hususlarıda genç neslimizden beklmemk bizlerin son derece doğal hakkıdır.Toplumuzla iligili sıkıntıları buradan hep dile getirmeye çalıştık.Bunu yaparken bütün bireylerin insani haklarına özen göstermeye elimizden geldiği ölçüde dikkat ettik.Eğer insanlar kendilerine göre bir tercih yapıyor ise adını ne koyarsanız koyun buna saygı göstermek gerekir.

Arkadaşlar,

Yaşamış olduğumuz her günün ve saatin değerini ve kıymetini bilelim.Kim olursa olsun toplum adına kişileri tasvir etmeyelim.İnanın o kişiler sizin kadar bu toplumu asla düşünmez,onların birinci hedefleri kendi menfaatleridir.Bende bunu yaşamış olduğum tecrübelerime dayanarak sizlere ifade ediyorum.Zaman gelip o insanla iletişim kuramadığınız yada ters düştüğünüz zaman gerek sizin gerekse karşıdaki kişinin bakış açıları tamamen değişiyor.Toplumunda size karşı bakış açısı ister istemez değişiyor.İşte o zaman bugünkü olduğu gibi ortalığı bir sürü inanılmaz laflar sözler alıyor.Buda bizim toplumumuzun bir yarası olsa gerek.

Bakın bir toplumda duygular ve istekler açık ve anlaşılır bir dille toplum menfeatine göre ifade edilemiyorsa,yada o toplumun ileri gelenleri işadamları,memurları,köylüleri,gençleri toplanarak ortak bir fikirde buluşamıyorsa orada toplum menfeati değil,tarafların,kişilerin,grupların heva ve istekleri ön plandadır demektir.Ben bu zamana kadar hiç bir ferdin çıkıpta toplum içerisinde kardeşim sen dur!yeter bizim toplumumuz bunu gerektiriyor dediğini duymadım. İnanın çevremizde ve bir çok yerde bunun örneklerini çok gördüm.Bizler ise bunu tam tersini yapıp herkese heeeeee diyoruz.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Cmt Nis 11, 2009 1:01 am

ÖNCELİKLE BÜTÜN DEMİRCİLİ HALKINA SLM LAR VE SEVGİLERMİ SUNUYORUM. GÜNÜMÜZÜN KONUSU SEÇİMDİ Bİ ARALAR DEMİRCİLİDE AKP KAZANDI HAYIRLI UĞURLU OLSUN YENİ BAŞKANIMIZI TEBRİK EDERİZ.ŞUNU UNUTMAYINKİ HERŞEY DEMİRCİLİ İÇİN BİZ DEMİRCİLİİ SEVEN İNSANLARIZ DEMİRCİLİYE ZARAR GELMESİNİ KESİNLİKLE İSTEMEYİZ AMA BENİM MORELİMİ BOZAN BİŞİ VAR ODA ŞU OYLARIN SATILMASI BU KULLANDIĞIMIZ OYLARIN SEVABI GÜNAHİ VAR BUNU UNUTMALIM ARKADASLAR.EĞERKİ BİR KİŞİ OYUNU HİÇ DÜŞÜNMEDEN PARA KARŞILIĞINDA SATARSA BEN O KİŞİYE ADAM GÖZÜYLE BAKMAM ARKADSLAR.EĞER Bİ KUSURUMUZ VARSA AF OLA ALLAHA EMANET OLUN BİRLİK VE BERABER İÇİNDE OLALIM KİMSE KİMSENİN KALBİNİ KIRMASIN BİR SEÇİM YÜZÜNDEN BİRİ GİDER BİRİ GELİR SONUÇTA HEPİMİZ AYNI KÖYLÜYÜZ AKRABAYIZ.ALLAHA EMANET OLN İYİ GÜNLER.GENÇ HAFIZ

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Nis 23, 2009 3:31 pm

NOTTE yazdı:Salihciğim

Sİyaset terminolojisinde bir kavram vardır; Oportinizm
Yani kişilerin faydalarını en yüksek yapacağı seçenekleri tercih etmesi varsayımı,
bizler mesela vergileri düşüreceğini söyleyen bir siyasiye neden oy veririz işimize geldiği için öyle değil mi,
ya da işsizliğin tavan yaptığı bir ortamda iş ve aş vaadinde bulunan çiftçiye mazot ve kredi vaadidinde bulunan kişilere neden oy veririz?
Ya da bu ülkede özellikle tütün,çay,fındık fiyatlarını en yükseğe taşıyan siyasiler neden hep iktidar olmuştur hiç düşündün mü?
Bütün bunlar aynı noktada yani çıkar noktasında çakışıyor.
Aslında siyaset zaten bu demek,
Ama ideolojik bir derdin varsa bu tamamen değişiyor mesela ben inançlarımdan ödün vermeden yaşayabilmek için oy kullanırım dolayısıyla ne iş ne aş ne de ekonomik unsurlar değildir derdim, aç kalabilrim ama inançlarımdan taviz veremem dolayısıyla köydeki seçimler ideolojik yönü olmaması itibariyle siyasetin oportinist sürecin işlemesi gayet doğal.
Ortada şaka yapılacak ya da yazık diye hayıflanacak bir durum da yok sen canını sıkma.
Ayrıca her konuda aynı düşünmek zorunluluğumuz da yok.

Selametle...

Birincisi ''oportinizm'' degildir ''oportünizm'' dir bir düzeltme yapmıs olayım.

İkinciside oportünizm kısaca çıkar demektir evet ama bunun genel siyasi anlamı temsil ettigi gruba ait cıkarın pesinde olan politikacıların bunu bir ideolojik kılıfa bürüyerek yapmasıdır oportünizm.

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Demircili'de Seçim Sonrası : AKP 412, MHP:340, SP:107

Mesaj gönderen NOTTE » Cum Nis 24, 2009 1:55 pm

(Oportin = Oportun = Oportün )= Fayda,faydalanma,çıkar,çıkar sağlama,nema,nemalanma
Bu kavram yukarıdaki 3 değişik haliyle kullanılabilir.
Ayrıca;
1. Oportinizim veya Oportunizim veya Oportünizim ,bu kavram sosyalist siyasal söylemin karşıtı olarak geliştirilen liberal siyasetin kapitalist ekonomik modeldeki yapı taşıdır.
2. Çıkar ve fayda maksimizasyonu teknik olarak da sosyolojik olarak da farklı kavramlardır.Oportinizmi çıkarcılık gibi güdük bir tanıma soktuğunuzda kişilerin tercihlerinin ahlaki boyutu sorgulanmaya başlanır ve sosyalist aydınların sıkça ve bilinçli olarak kullandığı bir kelimedir.Oysa fayda maksimizasyonu kişilerin kendileri adına en iyi olanı tercih yapma çabalarını ifade eder.Herkes kendi adına iyi ve faydalı olanı tercih ederse ve akılcı davranırsa denge kendiliğinden sağlanmış olur. Bu da liberal aydınların söylemleridir. Siyasi boyutu bir tarafa felsefi açıdan ve kavram terminolojisi açısından doğru ve kabul edilebilir bir tanımdır.Dolayısıyla oportizim fayda maksimizasyonu şeklinde tanımlanmalıdır.
3. Ayrıca köydeki mevzu şahsım adına anlamsız bir şekilde uzadı tatsız konular gündeme gelmeye başladı,
Basit bir belediye başkanlığı üzerinden insanların namussuzluğu,ihaneti ve türlü entrika serüvenlerine dair yazılanlar yıpratıcı ve üzücüdür.
4.Yazı yazan kişiler birbirlerine saygı sınırlarını ve haddini aşan yazılar yazmakta ve anlamsız bir kişisel tatmin yaşamaktadırlar.
5.Bu platformda herkes birikimlerini ve hayata dair tecrübelerini paylaşmalı ve eğer eleştiri yapılacaksa da bu gerekli nezaket sınırları içinde yapılmalıdır.
6.Kendi adıma şunu söylemek isterim sitenin siyasi bir platforma taşınmaması ve gerekli kurallar çercevesinde kalması tavsiyemdir.

Sevgi ve Saygıyla Kalınız........

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Nis 24, 2009 3:11 pm

NOTTE yazdı:(Oportin = Oportun = Oportün )= Fayda,faydalanma,çıkar,çıkar sağlama,nema,nemalanma
Ayrıca;
1. Oportinizim veya Oportunizim veya Oportünizim ,bu kavram sosyalist siyasal söylemin karşıtı olarak geliştirilen liberal siyasetin kapitalist ekonomik modeldeki yapı taşıdır.
2. Çıkar ve fayda maksimizasyonu teknik olarak da sosyolojik olarak da farklı kavramlardır.Oportinizmi çıkarcılık gibi güdük bir tanıma soktuğunuzda kişilerin tercihlerinin ahlaki boyutu sorgulanmaya başlanır ve sosyalist aydınların sıkça ve bilinçli olarak kullandığı bir kelimedir.Oysa fayda maksimizasyonu kişilerin kendileri adına en iyi olanı tercih yapma çabalarını ifade eder.Herkes kendi adına iyi ve faydalı olanı tercih ederse ve akılcı davranırsa denge kendiliğinden sağlanmış olur. Bu da liberal aydınların söylemleridir. Siyasi boyutu bir tarafa felsefi açıdan ve kavram terminolojisi açısından doğru ve kabul edilebilir bir tanımdır.Dolayısıyla oportizim fayda maksimizasyonu şeklinde tanımlanmalıdır.
3. Ayrıca köydeki mevzu şahsım adına anlamsız bir şekilde uzadı tatsız konular gündeme gelmeye başladı,
Basit bir belediye başkanlığı üzerinden insanların namussuzluğu,ihaneti ve türlü entrika serüvenlerine dair yazılanlar yıpratıcı ve üzücüdür.
4.Yazı yazan kişiler birbirlerine saygı sınırlarını ve haddini aşan yazılar yazmakta ve anlamsız bir kişisel tatmin yaşamaktadırlar.
5.Bu platformda herkes birikimlerini ve hayata dair tecrübelerini paylaşmalı ve eğer eleştiri yapılacaksa da bu gerekli nezaket sınırları içinde yapılmalıdır.
6.Kendi adıma şunu söylemek isterim sitenin siyasi bir platforma taşınmaması ve gerekli kurallar çercevesinde kalması tavsiyemdir.

Forum yönetimi olarak sevgili üyemiz NOTTE'nin yukarıda sıraladığı 4.,5. ve 6. maddelerine aynen katılıyor ve özellikle siyasi konularda yorum yapan ve yapacak tüm üyelerimize tekrar hatırlatmış oluyoruz.

Daha önce defalarca belirttiğimiz gibi seçim bir süreçti ve geçti. Kaybedenlerin kazananla bir olmasını görememek bir tarafa cephe alıp seçim öncesi yaptıkları vaatlerin zıttı yönde beyanatlar vermeleri memleketimizin geleceği adına büyük üzüntü vericidir. Seçilemeyenler böyle yaparsa onlarla mücadele veren seçmenleri neler yapmaz! Biz forum olarak dünyayı kurtarmayacağız ama memleketimizle ilgili beyanatlar verilirken en yüksek dikkatin gösterilmesini bekliyoruz. Vatandaş olarak tutumumuz şu an ki kazanan yönetimi adım adım takip edip hatalarını tekrarlamamaları için dile getirip icraatlerini tebrik etmeliyiz. Bu tavır kim kazansa böyle olacaktı zaten.

Bu noktada Belediye yönetiminin gündemindeki çalışmalar konusunda bizleri bilgilendirmeleri beklentimiz değil yapmaları gereken enformasyonel görevleridir. Mesela Erik Suyu üzerine kurulması planlana baraj, nüfus yapılanması çalışmaları ve hala seçim sonuçlarının resmi olarak açıklanmaması konularında forumda ilgili başlıklarında bizleri bilgilelendirebilirler, takipdeyiz.
"Söz uçar yazı kalır"

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum Nis 24, 2009 3:25 pm

NOTTE yazdı:(Oportin = Oportun = Oportün )= Fayda,faydalanma,çıkar,çıkar sağlama,nema,nemalanma
Ayrıca;

Oportünizm fayda maksimizasyonu olarak tanımlayabilirsiniz.Ama bu fayda insanların sececekleri insanlar arasında bir ''somut'' transfer yasanmadan maksimize edilmelidir.Yani kısacası ve acıkcası insanlar oylarını satmamalıdır.Gidip bir partiye oy atarsınız.Neden? Cunku o parti sizin desteginizi alarak sizin cıkarlarınızı gözetmek durumundadır.Öyle yaklasırsınız.İş secilenlerin secildikten sonra faydayı maksimize etmesidir.Yoksa oy alabilmek icin herkesin agzına bir parmak bal calmak degildir.

Herneyse yani suna da kesinlikle karsıyım.Burdanda dile getireyim.Tamam burası Demircililerin bulusma noktası.İlla da siyaset yapılmayacak diye birsey yok.Herkes de bir tahammülsüzlük,siyaset konusulunca kavga cıkacak havaları...Tam aksine tüm paydaları burada birlestirmemiz gerekir.Demircili Türkiye'den bagımsızmı? Bu forum Türkiye'den bagımsızmı? Neden gündemin,güncelin,yerelin,genelin,siyasetin,politikanın konusuldugu baslıklara yer verilmiyor? İnsanlara baska pencerelerden bakabilecek ufuklar acılmıyor? Neden tartısamıyoruz burada? Ya da sinirlenemiyoruz sonra sakinlesip sen haklıymıssın diyemiyoruz?

Bu sitemimi siteye,yöneticilere ithafen duyurmus olayım.İnsanların kisiligine saldırılmadıgı müddetce her konunun konusulmasından yanayım.Kimse kusura bakmasın ama ''eften püften'' ''oyun'' baslıklarıyla,süni gündemlerle nereye kadar?

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Nis 24, 2009 3:50 pm

ENSSHN yazdı:Bu sitemimi siteye,yöneticilere ithafen duyurmus olayım.İnsanların kisiligine saldırılmadıgı müddetce her konunun konusulmasından yanayım.Kimse kusura bakmasın ama ''eften püften'' ''oyun'' baslıklarıyla,süni gündemlerle nereye kadar?
Selam Enes,
Sitemini aldım, ama forumumuzu ve amaçlarımızı, işi gücü olan insanlar olarak ne için buralarda vakit harcadığımızı en iyi bilen üyelerimizden biri de sensin. Belki bende senin gibi şu an Siyasal Bilimler okusam böyle bir forumda bende sen gibi sitemde bulunabilirdim ama biraz da konjönktüre göre analiz ve sitem etmeyi yeğlemek lazım. Çünkü forum kapsama alanı Demircili ve havalesi. Bu bölgemizin insanı siyasal bilimlere ne kadar vakıf ya da bu konularda ne kadar Oportin = Oportun = Oportün, malumumuz. Sorunun temelinde kavramların ne anlama geldiği değil, insanlarımızın böyle memleketi ve geneli ilgilendiren konularda ne kadar yetkin ve samimi oldukları önemli. Forum yönetimi olarak sen, NOTTE ve benzeri şekilde ne demek istediğini bilen, düşüncelerini yazılı (ya da sözlü) net ifade edebilen üyelerimizin sayısının artması beklentisindeyiz. Tabiki bu forumda tüm konuları forum ve etik kurallarımız dairesinde enine boyuna tartışabilmeliyiz ama dediğim gibi malzeme bu. Olsun yine olur diyorsan senin forumumuzda daha önce siyasi anketleri içeren açtığın konulara yapılmış (yapılamamış) yorumların adedine bakabilirsin.

Şimdi asli pozisyonum gereği konuyu daha fazla bu konu başlığına yaklaştıracak yorumlar rica ediyorum. O seçim heyecanı bitti, yerine ne geldi? İftira ve karalama kapmanyalarını bir kenara koyarsak sence Demircili'nin 2000 problemini aşması için neler yapılmalı? Bu soru senin nezdinde tüm üyelerimize gelsin.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Nis 24, 2009 6:56 pm

Değerli arkadaşlar,

İnsanların söylediğinin yada yazdığının bir kenarından bir şey alıp onu abartarak yada değişik sonuçlara ve yorumlara varmak son derece yalnıştır.Bu da toplumumuzda ve insanlarımız arasındaki hem güvenimizi zayıflatır,hemde güven zayıflığımızı ortaya çıkarır.Bizlerin bu forumda özgürce konuşan,tartışan,herkesin farklı konulardan zevk duyacağı bir ortamda olmamız gerekir.Bu hepimizin görevidir ve öyle olmasıda gerekir.

Demircili toplumu yıllardır çekişmelerden,tartışmalardan,aslı astarı olmayan söylemlerden hiç bir şey kazanmamıştır.Bunun yerine gün geçtikce çok kısır,derinsizlik bir tartışma alanına doğru sürüklenmektedir.Toplumdaki gerilimleri,çekişmeleri,düzeysiz tartışmaları bitirmeliyiz,yada genç kuşaklar olarak bizler bu yönde olumlu adımlar atabilmeliyiz.Bu kısır döngülerden süratle çıkmamız gerekir.

Bakın bugün Avrupada hiç bir üniversite kendini beğenmez.Avrupa'nın bütün entelektüel ve akademisyenleri kafa kafaya verdiler,2010 yılına kadar dünyanın en rekabetçi üniversitelerini kurmaya çalışıyorlar.En ince ayrıntılarını dahi tartışıyorlar.Böyle bir çaba içerisindeler.Bizler ise hala şu aldı,bu sattı gibi son derece yakışıksız olan kavramların peşinde koşuyoruz.Demircili toplumu olarak kusura bakmayın ama insanlara hiç haketmedikleri sıfatları çok rahat yükleyebiliyoruz.Kazanılmış sıfatlar yerine kişilerde olmayan sadece onlara şirin görünmek için edinilmiş sıfatları anlamsız bir şekilde kullanabiliyoruz.Buda toplumda ister istemez kutuplaşmalara yol açmaktadır.Bizler artık bundan sonra gerçek gücün bilgi ve akılla ollacağını düşünmemiz gerekir.Birilerinden medet ummak yerine,toplumun karşısına bilgi ve birikimle çıkmak gerekir.Yada bu şekilde insanlar yetiştirmemiz gerekir.

Sevgili Enes,

Bu forumlar bizler olduğu sürece ayakta durabilir.Bizler toplum olarak birbirimizi çok iyi tanıyor ve biliyoruz.Dün farklı söylemlerde olanların bugün farklı söylemlerde olduğunu hepimiz biliyoruz.Dün kötü olan bugün iyi mi oldu?Bunların ve yaptırımı olmayan hiç bir şeyin benim için hiç bir önemi yok,çünkü toplum olarak henüz ortak faydalarda buluşma noktasında değiliz.Bu forumun yada diğer forumların benim için en güzel tarafı bir kişide olsa kişileri tanımak.Mesela ben Enes'in siyasal okuduğunu yada Yüceay Bey'in eğitimci olduğunu bilmiyordum,bunun benim için anlamı büyük.İsterimki bu forumda onlarca Enes ve Yüceay olsun,ama yok!İşte en büyük eksiğimiz bu,işte o zaman yetişen bu gençler topluma yön verecek en azında kendi çevrelerine yön verip toplumun bir adım daha ileriye gitmesin sağlayacaktır.

Bizler geleceğin hesabını yapmamız gerekirken geçmişe takılıp kalmanın kimseye fayda sağlamayacağı kanısındayım...

Sevgiyle kalınız...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Nis 24, 2009 9:52 pm

Demircili'nin 2000 problemini aşması için neler yapılmalı? Bu soru senin nezdinde tüm üyelerimize gelsin.[/quote].

Yılmaz Bey,

Bizler bu konuları en ince detaylarına kadar elimizden geldiği ölçüde ifade etmeye çalıştık.Konunun muhataplarından yada yönetime talip olanlardan hiç bir gelişme göremedik.Hatta bunun yerine olur olmaz seneryolar üretenleri malesef izliyoruz.

Bakalım bizlere bu konuda sorumluluğu olan kimler yanıt verecek..
.
.
.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön