KASABAMIZ İÇİN HAYIRLISI ;

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
SELAMLAR

KASABAMIZ İÇİN HAYIRLISI ;

Mesaj gönderen SELAMLAR » Cum Mar 27, 2009 3:55 pm

SELAMLAR ARKADAŞLAR ;

BEN DE SİZLER GİBİ GÜZEL İSKESÜRÜMÜZÜN BİR SAKİNİYİM. . .
SEÇİMLER YAKLAŞTI BAŞKANLAR YARIŞIYOR. BOŞ VAADLERE KANMAYINIZ. KUKLA BAŞKAN SEÇMEYİNİZ. SORUYORUM SİZLERE KASABAMIZ İKİ DÖNEM BELEDİYELİK SÜRECİ YAŞADI HAKETTİĞİNE GERÇEKTEN KAVUŞTUMU HAYIR. NEDEN KAVUŞAMADI. TABİRİ CAİZSE BAŞKAN DEĞİL KUKLA SEÇİLMİŞLERDİ ÇÜNKÜ. İKİ SÖZÜ Bİ ARAYA GETİRİP KONŞAMAYANI BAŞKAN SEÇTİK NEDEN ÇÜNKÜ KASABANIN ÇOĞU PARA İÇİN OYUNU SATTILAR. BİZLE BELEDİYE OLAN DİĞER KASABALARDAN ON YIL GERİDE KALDIK LÜTFEN KASABAMIZA HAYIRLI BAŞKAN SEÇELİM. DİKTADÖR BAŞKAN SEÇELİM KUKLA SEÇMEYELİM.BEN ELEŞTİRİYE AÇIĞIM BANA KARŞI OLAN BUYURSUN TARTIŞALIM . . .

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: KASABAMIZ İÇİN HAYIRLISI ;

Mesaj gönderen zeynep » Cum Mar 27, 2009 4:07 pm

Elbette tartışacağız konuşacagız Yazdıklarınızın bir çoğuna katılıyorum. fakat forumun selameti için bu tarz konuları konuşabilmemiz için gercek adınızla yorum yapmalısınız. Sakın yanlış anlamayınız bu bir kural.

Selametle....
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

SELAMLAR

Mesaj gönderen SELAMLAR » Cum Mar 27, 2009 4:24 pm

ADIM ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL NADEM BİR KURAL GEREĞİ GEREKLİ BEN YİNEDE YAZMA TARAFTARI DEĞİLİM. GEREKİRSE ÜYELİĞİM İPTAL OLSUN. İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ BİLİRSİNİZ. SANAMAYINKİ SİZE KARŞIYIM HAYIR ASLEN VE KATLEN BÖYLE BİŞEY OLMAZ OLAMAZ. BEN SADECE TARAFSİZ BİR YORUM YAPMAK ELEŞTİRİ YAPMAK İÇİN BURADAYIM.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Mar 27, 2009 4:29 pm

SELAMLAR yazdı:ADIM ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL NADEM BİR KURAL GEREĞİ GEREKLİ BEN YİNEDE YAZMA TARAFTARI DEĞİLİM. GEREKİRSE ÜYELİĞİM İPTAL OLSUN. İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ BİLİRSİNİZ. SANAMAYINKİ SİZE KARŞIYIM HAYIR ASLEN VE KATLEN BÖYLE BİŞEY OLMAZ OLAMAZ. BEN SADECE TARAFSİZ BİR YORUM YAPMAK ELEŞTİRİ YAPMAK İÇİN BURADAYIM.
Yorum ve eleştiriler sahibi bilinmeden yapılırsa adressiz bir ok gibidir. Kimden gelip kime gittiği bilinmez.

Söyleyeceğiniz ve yazacağınız şeylerin yorum ve eleştiri değeri alabilmesi için forum yöneticimiz Zeynep Hanım'ında belirttiği gibi kendinizi medenice tanıtmanız gerekiyor. Eğer tanıtamayacaksanız sizi bu konuda da anlarız ama forum kuralları gereği burada yorum yapacaksanız kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Çünkü DemirciliSelemen.com forum'da tüm üyeler hele memleketimizin gündemi gibi hepimizi ilgilendiren konularda kendilerini tanıtmadan yorum yapmazlar. Teşekkürler.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Cum Mar 27, 2009 4:31 pm

Neden yazmiyorsun kim oldugunu korktugun bi seymi varkii yazmiyorsun, madem bu siteye üye oldun ozaman, adam gibi tanit kendini.... biz simdi nerden bilelim, bu yazilarin arkasinda kimin oldugunu...? secicek insanlar cocuk degiller, herkes biliyor köy icin kim hakli kim haksiz diye... 3 kurusa kanacak da degiller..tabiki DEMIRCILI icin herseyin hayirlisi, tabiki kasabada kim hayirli gelicekse onu secer, kimseyi de kandirmak istemiyoruz ama herkesin kendi ve özgür bi secimi diyorum baska bi sey demiyorum....
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Mar 27, 2009 4:46 pm

Selamlar,

Bakın hemen alınganlık gösterdiniz. :) Kural sadece Demircili' leri ilgilendiren ciddi konularda diye uyarı yapmıştım. Diğer konularda " SELAMLAR" nicki ile yorum yapabilir, mesaj birakabilirsiniz.

Şahsen sizin gibi özgüveni olan birini kayıp etmek istemem takdir sizin :)

En kalıcı dostluklar tartışmayla başlarmış hadi hayırlısı diyelim. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Cmt Mar 28, 2009 9:50 am

Merhabalar Arkadaşla ;

Zeynep Hanımın da dediği gibi sizi kaybetmek istemeyiz arkadaşım. Bu isim yazmamazlık korktuğundan değil sanıyorum sadece kendini rahatlatmak için içini dökmek olabilir diye düşünüyorum. Zeynep Hanımın dediği gibi hemen yanlış anlamaya maruz kalınıyor bu arkadaşımızda taraf tutuyor demesinler diye mi adını açıklamıyor. Her neyse yinede siz bilirsiniz. Çiğdem arkadaşım sen kasabanın içinde olmadığın için bazı şeyleri bilmiyor olabilirsin yukarıda Selamlar arkadaşımızın yazdıklarının çoğunda ben kasabamız için hemfikirim. Arkadaşım o üç kuruşlardır bizim bu halimiz. Hiç kimse özgür iradesini kullanarak oy kullanmıyor. Kimileri menfatini düşünüyor kimileri üç kuruşluk beklenti peşinde kimileride biz yaparız biz ederiz peşinde. Yanılıyormuyum. Diyeceğim şu sitemizin anketinide gördüm belki doğru belki değil ama bizim kasabamız aynı zihniyette gidiyor gitmemeli diye düşünüyorum. Herkese birer şans verilmeli yanılıyormuyum.
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Cmt Mar 28, 2009 9:53 am

Ben haksizin demiyorum Fedayi sana, sen zaten üc kurusluk kendini satanlara diyorum... onun icin simdi iyi düsünsünler iyi tasinsinlar, sonradan pisman olucak hareketler yapmazin köylü..

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Cmt Mar 28, 2009 10:15 am

selam ;

Arkadaşım iyi söylüyosunda halkı kendine bırakmıyolarki. O bunu destekli hayde buraya bu onu destekliyor hayde oraya. Hiç düşünmeden gözleri kapalı gidiyorlar. Baksen bu gece köyde neler yaşanır. Kimse uyumaz sabaha kadar. Nasıl çalarız nasıl kandırırız peşinde dolaşacaklar. Çok yazık ya şu büyüklerimiz hiç biz yeni nesili dinlemeden bizleride dipsiz kuyuya götürüyorlar. Ne var sanki yeniliği arasalar neleri eksilir.
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Mar 28, 2009 11:02 am

Sevgili Fedayi,

Yönetim olarak kişilerin fikir ve düşünceleri ne olursa olsun saygı duyduk. Bilakis seslerini duyurmalarını üstüne basa basa söyledik. Tek kriterimiz seviyeyi düşürmeden paylaşımlarımızı yapmak.

Siyasi ve spor konularında yandaş ve taraftar olmak kadar doğal ne olabilirki...Olay sadece sindirebilmek hazmedebilmek. Yönetimdeki arkadaşlarla farklı siyasi görüşlere sahibiz :) gayet güzel anlaşıyoruz. gerçi arada bir şartellerimi attırıyorlar eee olacak okadar değilmi..

Fedayi bu konuları ne kadar açık seçik net anlaşılır bi şekilde defalarca dile getirdik.Defelarca Demircili'leri seninde ifade ettiğin gibi "içini dökmeye" çağrı yaptık.Artı Başkan Başkan adaylarına hodri meydan dedik .İşte tam bu noktada SELAMLAR arkadaşa hak veriyorum kukla başkanlar ipleri başkalarının elinde.

Demircilide neidüğü belirsiz nerde ne konuşacağını nasıl oturup kalkacağını bilmeye 3- 4 tane şahsiyet var biraz daha bu meydanlarda cirit atsınlar ceplerindeki para tükenince maskeleri düşecek nasıl olsa kabuklarına çekilecekler. daha önce örneği yaşanmıştır.

Gençler okadar aklı başında geliyor ki.. kimin ne olduğunu ve neyin nasıl olduğunun gayet iyi farkındalar Demirciliye sahip çıkacaklar hele önlerindeki kütükleri, sel alıp götürsün ne kadar çakıl,kum, taş, ot,saman, çöl çöp, pil pisik temizlesin. az kaldı umutsuz degilim.

(Çiğdem: yorumların için teşekkürler :) )

Selametle kalınız.

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Cmt Mar 28, 2009 11:37 am

Selam ;

Ah be Zeynep Hanım bu az kaldılar bizi aşıyor. Bunaları biz göreceğimizi sanmıyorum belki çocuklarımız anca görür.
Keşke dediğimiz gibi yollarımız açılsada kasabamız için hayırlısı olsa. Dileğim ve temennim hep kasabamızın refahı içindir.
Aslına bakarsan kasabamız da kim doğru olduğunu iyi biliniyor ama desteklemeye gelince yoklar. Yüzüne he deyip arkasından kuyu kazanlarmı dersin kendini bilmez bilinçsiz sahsiytlermi dersin iki kelimeyi bi araya getirip konuşamayanlarmı dersin parentez açıyorum bu herkes için geçerli değil ben lafı ortaya koyuyorum hepsi bizim kasabamızda mevcut.
İlk belediyelik dönemi Başkanımız gerçekten başkanlık yaptımı yaptırdılarmı hayır ne oldu birkaç yaveri cirit attı ortada. Şimdi tekrar başka kabilelerce destekleniyor ne kadar tuhafki bu kabilelerin ömürleri bıyunca hiç birbirleriyle doğru dürüst ilişkisi olmamıştır. İkinci Dönem başkanlık dönemine bakalım değişiklik ne var hiç bişey neler yapıldı hiç bişey ben bu beş yıl süre zarfında Başkanla birkez anca konuşabildim. Bunada konuşma denirse konuşmadan acizlik hissettim. Acaba bendemi bi sorun var diye düşündüm yok yani bu Başkanın genel haliymiş. Yine adayımızmış. Gelelim ikinci dönemde ve şimdide de var olan diğer aday ben kesinlikle amcalığı bi tarafa bırakın akrabalık bile düşünmeden değerlendiriyorum. Gerçekten yapabilecek bir şahsiyet gerçekten üstesinden gelebilecek birisidir. Dediğini yapabilecek yerine ve zamanına uyabilecek birisi. Bu taraf tutmak değildir.
Ne diyelim adaylarımız için hayırlısı olsun. Herşeyden önemlisi kasabamız için önemlisi olsun.

SELAMLAR

Mesaj gönderen SELAMLAR » Cmt Mar 28, 2009 12:18 pm

ARKADAŞLAR AÇILMAK İÇİN BENİMİ BEKLİYORDUNUZ. HERŞEYİN HAYIRLISI. ALLAHA EMANET OLUNUZ.

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Cmt Mar 28, 2009 12:46 pm

zeynep abla yorum yapmadan duramiyorum iste benimde memleketim benimde köyüm....onun icn elimden geldi kadar yorum yazicam, ben ölünce ilk köyüme götürüyorlar....
En son Demircili_kiz tarafından Cmt Mar 28, 2009 1:19 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Mar 28, 2009 12:55 pm

SELAMLAR yazdı:ARKADAŞLAR AÇILMAK İÇİN BENİMİ BEKLİYORDUNUZ. HERŞEYİN HAYIRLISI. ALLAHA EMANET OLUNUZ.

Gayrıciddi bir açıklama :( işte bundan dolayı kendi adınızla yazmanızı israrla istemitim.

neyse şu an hiç vakti yok çıkıyorum

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Cmt Mar 28, 2009 7:14 pm

SELAM ;

Arkadaşım senden böyle bir açıklama beklemezdim. Madem sen açtın ben kapatmak taraftarı değilim. Bu bizim kasabamızın gerçek bir sorunu ve bu sorun için ben var gücümle varım. Acıklamalarım yanlış olur düzeltilmesine karşı olmam. Yani çarşı herşeye karşı değilim yeniliğe eliştiriye açığım. Kasaba idaresi seçimleri herşeyde konuşur tartışırım.

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Pzr Mar 29, 2009 4:49 pm

BEN ERDİNÇ ŞAHİN ORDU DA İKAMET EDİYORUM.KENDİME AİT TEK BİR OYUMU YOL ULAŞIM SORUNLARINA RAĞMET GİTTİM KULLANDIM..
HERKESE MESAFESİ AYNI OLABİLECEK ADAY OLSUN BAŞKA HİÇBİR ŞEY BEKLEMİYORUM.BU SORUN ÇÖZÜLDÜĞÜ YERDE HİZMETİN OLACAĞI KANAATİNDEYİM .
AZ ÖNCE GELDİM MEMLEKETTEN YORGUNLUĞUMU BİR TARAF EDİP YAZILARIMIN EN BAŞINA İSMİMİ DE YAZARAK DİYECEĞİMİ DE MESAJIMI DA VERDİM....
Hepinizi sevgi ve saygılarımı sunarım.....
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Pzr Mar 29, 2009 5:32 pm

arkadaşlar şimdiye kadar 2 başkanımız oldu kasbamızda ikiside çok yakın akrabam olur biri annemin teyzesinin oğlu.. diğeri amcasının oğlu..

onun için objektif olmaya çalışacağım..

ilk başkan neler yaptı bir bakalım..

deniyorki ilk başkan napabiliri ilk kez belediye olunmuş belediyenin araç gereçleri yoktu araç gereç aldı..

bende diyorumki zaten köy kasaba olduğunda muhtarlıktan belediyeye 12milya aktarıldı.. 4 milyara yakın bi parayla makam araçı alındı... bir kamyon ve halk otobusunu zaten devlet belediye olan bütün kasabalara veriyor.. büyük bi kamyon alındı almanyadaki vatandaşların yardımı ile oda.. bi kepçe alındı onunda büyük bir bölümü yapılan yardımlarla alındı..

sonra bi belediye binası yapılmaya çalışıldı onuda zaten 2 başkanda yüzüne gözüne bulaştırdı..

gelelim selemen yaylasındaki binalara o binaların zaten projeleri muhtarlık zamanında çıktı parasıda aynı dönem içinde yatırıldı.. belediye zamanında sadece denetimi yapıldı..

sebze satılan alan hakeza muhtarlık döneminde yapıldı..

gelelim şimdiki başkana onla ilgili düşüncelerimi zaten daha önce yazmıştım..

kanal yapıldı denetimsiz yarın birgün o kanal hava almadığından dolayı bomba gibi patlayack..

parke dösendi aynı şekilde denetimisiz bi şekilde yapıldı yarın birgün yollar hep çökecek..

su deposu yaptırdı çok cüzzi bi yardım eden kişinin adını oraya yazdı onu geçtik yapılan çeşmenin tapusu bu kişiye verildi.. yapılan yardımlar acaba bi çıkar için mi görülen o ki ewet çıkar için..

VE EN ÖNEMLİSİ İKİ BAŞKANIDA BELEDİYEDEKİ İŞÇİLER BAŞKAN OLARAK GÖRMÜYOR BAŞKANI CİDDİYE ALMIYOR 2SİNDEDE OTARİTE YOK..

bu insanlar şimdi yine aday ve bunlardan biri yine başımıza başkan olacak..

E SONUÇ OLARAK GELECEKTE YİNE HİÇBİŞEY OLMAYACAK.. OLAN KASABAMIZIN 5 SENESİNE OLACAK.. BAŞKAN OLAN ŞAHIS ALACAK MAAŞINI OTURACAK..

ister katılırsınız ister katılmazsınız ama gerçekler birtanedir..
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Pzt Mar 30, 2009 11:09 am

SELAM ARKADAŞLAR ;

MALÜMÜNÜZ SEÇİMLER YAPILDI SONUÇLAR KESİNLEŞTİ. TEK KELİMEYLE KASABAMIZ LAYIKINA TEKRAR KAVUŞTU Bİ BEŞ YILIMIZ DAHA HEBA OLDU. AYNI TAS AYNI HAMAM. KASABAMIZIN EN EĞİTİMLİ ŞAHSİYETLERİ BİLE BU ZİHNİYETİN ARKASINDAN GİTMİŞTİR. NE DİYELİM HAYIRLISI DEĞİLDİ AMA YİNEDE HAYIRLISI OLSUN.

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Pzt Mar 30, 2009 12:36 pm

GURBETTEN SILAYA yazdı:SELAM ARKADAŞLAR ;

MALÜMÜNÜZ SEÇİMLER YAPILDI SONUÇLAR KESİNLEŞTİ. TEK KELİMEYLE KASABAMIZ LAYIKINA TEKRAR KAVUŞTU Bİ BEŞ YILIMIZ DAHA HEBA OLDU. AYNI TAS AYNI HAMAM. KASABAMIZIN EN EĞİTİMLİ ŞAHSİYETLERİ BİLE BU ZİHNİYETİN ARKASINDAN GİTMİŞTİR. NE DİYELİM HAYIRLISI DEĞİLDİ AMA YİNEDE HAYIRLISI OLSUN.

değerli kardeşim sen hiç okumak cehaleti alır, eşşeklik baki kalır lafını duymadınmı :)
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Pzt Mar 30, 2009 5:18 pm

SELAM ;

SAYGI DEĞER KARDEŞİM BEN O DEYİMİ ÇOK İYİ BİLİRİM FAKAT BUNU ON YILDAN SONRA KASABAMIZA YAKIŞTIRAMAMAKTAYDIM. AMA ŞİMDİ ASLINA BAKARSANIZ KASABAMIZ İÇİN BU DEYİM AZ BİLE GELİR YA NEYSE OLMUŞLA ÖLMÜŞE ÇARE YOKTUR. BEŞ YILIDA ÇÖPE ATTIK BEŞ YIL DAHA GERİ KALDIKYA BUNA YANIYORUM.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön