DEMİRCİLİ ve SELEMEN'İN SORUNLARI

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

DEMİRCİLİ ve SELEMEN'İN SORUNLARI

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Oca 27, 2009 6:15 pm

Değerli Hemşerilerim,

Demircili'nin başta eğitim olmak üzere bir çok sorunları var.Bu sorunlar giderilmeyecek çok külfetli sorunlar değil aslında,esas sorun teşkil eden birlik ve beraberlik halinde hareket edilmemesidir.İnsanlar malesef memleketi değilde kendi çıkarlarını düşünmeye konulara kişisel yaklaşmaya inatla devam etmekteler,buda ilerisi için,bizler için olumlu gelişmeler değildir.

Demircili'deki şu anda en büyük sorun nufus sorunu,malesef hala nufusun ne anlama geldiğini kavrayamadık.Günü kurtarmanın hesabını bırakıp geleceğin hesabını yapmak gerekir,bunu yaparken hep birlikte hareket etmemiz gerekir.Bugünkü tablo itibarıyla Demircili'nin nufusu yine ikibinin altına malesef düşmüştür.Gelecekte bizleri nasıl bir süreç beklemektedir bunu hep beraber göreceğiz.Nufus tamalayamayan beldelerden bir tanesinin Demircili olması sizler için ne anlama geliyor onuda sizlerin takdirlerine bırakıyorum.Nufus meselesi bugünün meselesi değildir,2000 yılından itibaren başlayan bir süreçtir,bunu özellikle vurgulamak isterim.

Demircilide ki İlköğretim okulunun yaz tatili döneminde acilen tadilattan geçirilmesi gerekmektedir.
Okula ait lojmanlada insan yaşadığını hatırlayıp,insan gibi yaşanır hale getirmek gereklidir.
Okulun çevre düzenlemesinin çok acil bir şelikde yapılamsı gerekir.
Selimhan pazarındaki Cami tamamen kaderine terkedilmiş durumda,çok acil olarak gerekli tadilatların yapılası gerekir.
Selimhan pazarındaki yapıların her sene hijyenik bir şekilde boya ve badanalarının yapılması gerekir,oradaki su sorununun ve tuvalet sorununun acilen çözülmesi gerekir.
Hizmet binasının ivedilikle bitirilip vatandaşların hizmetine sunulması gerekir.
Demircili'deki özellikle yaz dönemlerinde su sorununun giderilmesi gerekir.
Selimhan Yaylasının kültür ve sit alanı çalışmalarına bir an önce başlanması gerekir.
Demircili'nin içerisindeki taş yığınlarının temizlenmesi gerekir.

Bakalım sesimize kimler kulak verecek,tabi bizde ona göre hareket edeceğiz..............

Saygılarımla.
En son ERKAN_OZDEMIR tarafından Çrş Oca 28, 2009 12:44 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

EVET

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Oca 28, 2009 11:17 am

[font=Arial]Yukarıdaki yorumların sahibi olan Erkan Bey'e yorumlarındaki samimiyet ve tespitler için teşekkür ediyorum. Aslında memleketini ve Demircili'liğini bir damla olsun düşünen herkesin bu değerli tespitlere önemle yaklaşması lazım. Eminiz ki bu mesajlar adresine ulaşıyor ve okuyanlarda hak veriyorlar.

Herkesin malumdur ki memleketin gündemi yerel seçimler. Bir yanda hali hazırdaki yönetim, diğer yanda var gücü ile bu yönetimin yerine geçmek için yanıp tutuşan diğer (TÜM) adaylar.

Nüfusumuzun 2000 altı olarak resmi şekilde rakamlandırılması Demircili için büyük handikap. Bunu zamanı gelince çok iyi anlayacağız. Bu konuda bazı çalışmaların yapıldığını biliyoruz ama sonuçta ne varsa kaderinde onu görecek Demircili’li ve son zamanların şık ifadesi ile “NASILSANIZ ÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ” hadisi Demircili gündemini zaten özetlemekte.

Sorun : Memleketi yönetmeye talip eğitimli, dürüst ve inançlı yeni yüzlerin yetişmemesi yada varsa ortaya çıkmaması.
Çözüm : Genç neslin bilgilendirilip, hali hazırdaki “çıkarcı” zihniyetin değişimi için “sözü özü bir insan” olmak. Ve eğitim.

Demircili’nin başına geçecek kişi kim olursa olsun bu forumdaki bu kıymetli yorumları 1000 kere okumasını ve 1 kerecik anlamasını saygıyla rica ederim.
Bu arada yönetime talip adaylara bu mesajlardaki bilgileri vaat olarak kullanmamalarını rica ederiz. Çünkü bunlar zaten yapılması gerekenlerdir. Yapılınca marifet olacak şeyler eğiller. Kanaatimce seçim sonrası ilk yönetimin hızlı bir şekilde yapması ve bir an önce çözmesi gerekenler;

1-Selemen Yaylasının kültür bakanlığı nezdinde SİT alanı yapılması. Yani bu hareket sonrasında belki 2000 altı rakamlardan kurtulabiliriz. (Bu konuda Kültür Bakanlığı’nın sitesinden Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulununun İlke kararlarını inceleyebilirler ya da forum üyelerimizden Tokat Eski İl Turizm Müdürü Hüsnü Bey’den bilgi / yönlendirme alınabilir.)

2-Belediye Kadrosunda İletişim’den sorumlu bir Halkla İlişkiler çalışanın istihdam edilmesi, gerekiyorsa eğitim aldırılması. Ya da başkan’ın aynı icraatın içinden misali halkı rutin bir şekilde belli aralıklarda bilgilendirmesi.(Şu an ki adaylar bu günlerde ekiplerine böyle bir kişi mutlaka almalılar)

3-Demircili İlköğretim Okulunun A dan Z ye yenilenmesi. Gerekiyorsa yıkılıp baştan yapılması. Eğer taşıma sistemine geçilirse yapılacak yapının Bilgi Evi ve Kütüphane şeklinde düzenlenmesi. (eğitim verebilecek)

4-Demircili ile yayla üzerinden Harçbeli’ne bağlanan yolun her zaman çalışabilir ve düzgün hale getirilmesi. (Gelişimin olmazsa olmazlarından biri yoldur)

5-Belediye ile memleket dernekleri arasında iletişim komisyonunun kurulması.

6-Her türlü şikayetin alınabilmesi için Beyaz Masa sisteminin değerlendirilmesi.

7-Belediye kadrosunda sekreterinden – başkanına herkesin son kullanıcı seviyesinde de olsa bilgisayar, ofis araç gereçleri ve internet kullanımı yapabilecek seviyeye getirilmesi.

8-Yaz sezonuna has “panayır alanı” kurulması. (Festival birkaç gün sürer panayır birkaç hafta, misafir esnaflar, lunaparklar vs...)

9-Kapalı bir düğün salonu, açık alanda futbol ve basket sahaları…

DEVAM EDECEK…. (bunlar ilk akla gelenler)
[/font]

Siz sevgili üyelerimizde idarecilere iş çıkarmak değilde gerçektende ihtiyacımız olan memleket sorunlarını bu konu başlığı altında yazabilirsiniz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Oca 28, 2009 1:10 pm

Demircili insanı dünyanın neresinde olursa olsun memleketlerini hiç bir zaman unutmamışlardır.Özellikle yaz dönemlerinde bütün izinlerini Demircili'de geçirmektedirler.Dolayısıyla bazı sorunların çözüme kavuşması bütün vatandaşlarımızın hakkıdır.Bizler burada bizleri ilgilendiren sorunları dile getirirken asla ve asla gerginliğe müsade etmeceğiz.İnsanları övmek,birileri üzerinden birilerine pirim vermek,toplum adına son derece yakışıksız olmayan davranışlardır.Bizler bütün insanlarımızı ilgilendiren gördüğümüz eksiklikleri objektif bir şekilde dile getirip,vatandaş olarak takibini yapmaktan yanayız.Eğer yasal olarak yapmanız gereken bazı sorunlar var ise sizde yasalara müracat edemiyorsanız,yasalarla hakkınızı arayamıyorsanız konuştuklarınız boş şeylerdir.Bunlarada kimse itibar etmez... .. .. ....

Demircili'de bir an önce su sayacı sistemine geçip adaletsizliği gidermek gerekir.
Mezarlık yolunun en kısa sürede yapılması gerekir.
Hizmet binasının önünden geçen'üçarmutlar'yolu dediğimiz yolun daha kullanışlı bir hale getirilmesi gerekir.
Yapılan su depolarının etrafları gerçekten kötü bir görüntü arzetmekte,özellikle' kaynarpuar'mevkiindeki harebe yapıların yıkılıp,binaları koruma altına alıp çevre düzenlemesi ile beraber daha kullanışlı bir hale getirilmesi gerekir.
Kasabanın ana yolunun Hizmet binasının önünden başlayarak kaynarca boğazına kadar diğer kasabalarda olduğu gibi parke tası ile yada asvaltlama ile yapılması gerekir.Özellikle yolun alt kısmında oturan vatandaşlarımız yazın oluşan toz ve topraktan son derece rahatsızlık duymaktalar.
Devletin hizmet araçlarını Milli servet kabul ederek her türlü koruma ve bakımlarının yapılması gerekir.
Çalışan personelin vatandaşlara karşı daha nazik ve kibar davranılmasının sağlanması gerekir.
Demircili'ye ait olan ormanların ciddiyetle korunması ve oradan ağaç kesilmesine müsade edilmemesi gerekir.
Özellikle cuma günleri Selinhan'ı erkenden terkeden vatandaşlarımızı uyarıp,daha fazla katılımın sağlanması gerekir.

Sesimize kulak verilene kadar devam edeceğiz..
.
..
...

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

b

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Oca 29, 2009 3:22 pm

Yazın epey bir Cuma gününü ve festivalini Selemen'de geçiren Demircili'li bir bayan olarak talebimdir, Selemen de bayanların da namaz kılabileceği ve abdest alabileceği düzgün bir yer lütfen. :?

Bir de ne olur Erik deresi çağlarkene Selemen'de su yok denmesini kendime ne ise de misafirlerime anlatamıyorum. O su Selemen'e yetermi yeter, Demircili'ye iner mi iner? E hadi hayırlı işler sevgili büyükler. :wink:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: DEMİRCİLİ ve SELEMEN'İN SORUNLARI

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Şub 10, 2009 8:27 pm

Genelde sorunlar yazilmis sorn felan yazmayacagim.Ancak su sekilde yaklasmak istiyorum.Yazin koye yeterice gurbetcimiz ve tatilini yapmay insanimiz geliyor ve bunun buyuk bir cogunlugunda genclerde olusturuyor,nurda sorunlari guzel bir sekilde yaziyoruz yaüilmasini talep edioruz ancak bende diyorum ki demircli gencsiz degil heralde yazin beldemize geldigimizde genclerimizi bir araya toplayip ve tabii ki belediyede calisan personellerle birlikte onarilmasi gereken yerleri birlikte onarmayi ne kadar dusunuluyor ben her turlu problemin yekun belediyni ustune atilmasina karsiyim tabii ki belediyenin hizmeti yapacakdir yada yapilacakdir bir sekilde ancak halk olarak bizimde yardim etmmemiz gerekmez mi?Yani bir okul diyoruz yarim diyoruz istenilmeyen duzende diyoruz genclik bir araya gelerek bu okulun yapilmasinda yardim edebilir.Himm simdi bana diyeceksiniz eeee biz tatile geliyoruz niye calisalim, derseniz eger bende derim ki belediyeni koyunu seviyorsan yardim et yok sevmiyorsan zaten elleme birak kalsin derim yapanda cikar.Genclik dedigimde tabii ki sadece erkek arkadslarm degil bayan arkadaslarimizinda elinden ne gibi yardim gelirse yapmalarini rica edilebilir.Yani cok zor bir sey degil bence sadece gonlumuzu yuregimizi ortaya koyalim.Bilmiyorum bende cokmu yukseklerde dolasiyorum ama istenilirse olacak bir sey.

saygilar,,,

bir sounda ben yaziyim;Neden demircili genclik bay ve bayan olmak uzere bir araya getirilmiyor?
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Şub 10, 2009 11:25 pm

Öncelikle konu başlığını açan arkadaşıma,akabinde' de güzel yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim.Sizler Demircili bireyler olarak içten ve samimi dugularınızı dile getiriken nasıl oluyorda asıl Demirciliyi yönetmeye ve idare etmeye talip olan kişiler bu kadar duyarsız ve umarsız kalıyorlar valla ben hayret etmenin ötesinde şoke olmuş vaziyetteyim.

Sayın Necatin YAMAN
Sayın Salih KANDOĞMUŞ
Sayın Şahin ALTUN,

DEMİRCİLİ ve SELEMEN hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşırmısınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Şub 11, 2009 6:27 pm

zeynep yazdı:Öncelikle konu başlığını açan arkadaşıma,akabinde' de güzel yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim.Sizler Demircili bireyler olarak içten ve samimi dugularınızı dile getiriken nasıl oluyorda asıl Demirciliyi yönetmeye ve idare etmeye talip olan kişiler bu kadar duyarsız ve umarsız kalıyorlar valla ben hayret etmenin ötesinde şoke olmuş vaziyetteyim.

Sayın Necatin YAMAN
Sayın Salih KANDOĞMUŞ
Sayın Şahin ALTUN,

DEMİRCİLİ ve SELEMEN hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşırmısınız.
.

Sabırsızlıkla bekliyoruz açıklama yapacak şanslı talihliyi.. . ... ......

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Şub 11, 2009 11:04 pm

Bence kimseden aciklama filan gelmez,
Gecen iki baskanin yapamadiklari ortada ne yazabilirlerki?!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Şub 12, 2009 6:06 pm

Uğur Bey,

Arkadaşlar aslında haklılar,çünkü çok yoğun geçen proğramları var.Hemen hergün seminerler, toplantılar düzenliyorlar.Yazma sanatı ve konuşma sanatının ne demek olduğunu bizler zaten biliyoruz.Buradaki esas mesele bizzat davet edilmelerine rağmen bizleri muhatap almamalarından kaynaklanmaktadır.Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz..
.
..
...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Haz 01, 2009 11:12 pm

2008 Yılı nufusumuz malasef 2000'in altında kaldı,20009 yılı nufusu için mutlaka önlem alınması gerekir.Özellikle yaz döneminde Kasabamızda nufus yoğunluğu olmaktadır,dolayısıyla bütün vatandaşlarımıza hukuki süreç iyice anlatılıp herkesin katkısının sağlanması gerekir.... . .

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön