DEMİRCİLİ BELEDİYESİ DÜŞMEDİ (inşallah)

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DEMİRCİLİ BELEDİYESİ DÜŞMEDİ (inşallah)

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Ara 02, 2008 3:09 pm

Konuyla ilgili ilk yazılı açıklamayı Mahalli İdareler Derneği Resmi Web sitesi yaptı. İTİRAZ SONUCU KAPANMAKTAN KURTULAN BELDE BELEDİYELERİ başlığı altında 02 Aralık 2008 14:30 da yayınlanan listeye ulaşmak için BURAYA ya da ALTTAKİ TABLOYA tıklayınız.

İşte o listedeki bizimle ilgili bölüm :

Resim

Konuyla ilgili DemirciliSelemen.Com Haberi : DÜŞMEMEYE AZ KALDI

ADMİN NOT: Şimdilik yani 2 Aralık 2008 itibari ile tüzel kişilikte olsa Mahalli İdareler Derneği'nin yayınladığı bu listeyi ve açıklamayı forum ve site yöentimi olarak gayet olumlu buluyor, resmi makamların birkaç gün içinde resmi listeyi aynen burada old. gibi yayınlamasını ümid ediyoruz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Ara 02, 2008 9:21 pm

Değerli arkadaşlar,

Yapılan bu haberler bizler için olumlu gelişmeler.Ancak ortada yaşanan yasal bir süreç var.Bu süreç olumlu yada olumsuz en yakın zamanda yetkili kurumlarımız tarafından açıklanacaktır.Mahalli idareler Derneğinin kendi sitesinde yayınlamış olduğu bu beldeler için kesinlikle kapandı yada kapanmadı diyemeyiz.Bunlar tamamen ilgili Tüzel kişiliğin kendi araştırmalarına göre yapmış olduğu tahmini listedir.Fakat bu konu ile ilgili gerçekten büyük özveri ile çalışmaktadırlar.En sağlıklı araştırma ve çalışmayı yaptıklarını yakinen biliyorum.

Demircili Kasabası ve diğer Kasabalarımız Parlementomuzdan çıkan kararla kapatılmıştır.Ancak Anayasa mahkemesi vermiş olduğu kararda bizleri umutlandırmıştır.Yüksek Seçim kurulu,burada da ifade etmeye çalıştık,Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararını gördükten sonra,mahkemenin açıklamış olduğu üç krıteri taşıyan belediyelerin durumlarını görüşüp kesin kararını vereceğini açıkladı.

Burada bizleri ilgilendiren yetkili Kurumlarımızın,Anayasa Mahkemesi ve Yüksek Seçim Kurulunun vereceği kararı beklemekten başka yapacağımız hiç bir şey yok.Bunu bütün Demircili'li hemşerilerimin bilmesini istiyorum.

Demircili Belediyesi bugün itibarı ile kapalıdır,ancak kurtarma ve 29 martta ki yerel seçimlere katılma ihtimalimiz çok yüksektir.
Bu saat itibarı ile Anayasa mahkemesinin gerekçeli kararını bitirdiğini bir iki gün içerisinde açıklayacanı öğrendik.İnşallah en kısa zamanda bizleri umutlandıracak haberlerde gelecektir.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

liste2

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Ara 03, 2008 1:04 pm

Yeni bir liste daha yayınlandı :

Bu listeye göre Reşadiye'den 4 değil 5 belde devam gözüküyor. O da Kızılcaören:
Listeye ulaşmak için BURAYA

NOT: listenin başında yazdığı üzere KURTULAN BELEDİYELER ! DİĞER AYRINTILARLA İLGİLİ BİLGİLER TOPLANDIKÇA YAKINDA BİLDİRİLECEK
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Ara 09, 2008 11:24 pm

Belediyenin düşüp düşmemesi henüz nettlik kazanmadan, bazı muhteremler başkanlık için adaylıklarını ilan etmişler. Ortada somut birşey yokken, bu nasıl bir cesarettir anlamakta güçlük çekiyorum. (diyelimki düşmeyecek) Ben gerçekten merak ediyorum adaylığını ilan eden şahsiyetler hangi vasıf ve yetenekleriyle ortaya çıkıyorlar.Onları tanımak en tabi hakkımız diye düşünüyorum.

Kanaatimce oylarını herhalde akraba,ahbablık ve para karşılığı satın almayacaklar.Bilgi ve birikimlerine dayanarak,kendilerini en iyi şekilde ifade etme yöntemine başvuracaklarını temenni ediyorum.

Hayırlısı olur demekten başka bir çaremiz yok....
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Ara 11, 2008 10:28 pm

Değerli hemşerilerim,

Kapatılacak olan belediyeler ile Anayasa Mahkemesi gerekçeli kararını yayınladı.Kararda,adrese dayalı nufus sayımı sonuçlarına yasal süresi içinde iptal davası açanlar,yürülükten önce katılma işlemi ile nufusu 2 binin üzerine çıkanlar,turizm bölgesi ilan edilmiş olanların köye dönüştürülmesinin iptalinin yanında,yürülüğün de durdurulmasına karar verildi.Mahkeme bu kararı oy çokluğu ile aldı.Bundan sonraki süreçte YSK Kurulu zaten gerekçeli kararı gördükten sonra değerlendirme yapacağını açıklamıştı.Temennimiz onlarında Anayasa Mahkemesinin verdiği karar gibi karar verip Belediyemizin kapanmamasından yanadır.İnşallah beklediğimiz şekilde karar çıkar.

Değerli hemşerilerim,

Bizler birey olarak Kasabamız ve Kasabamızın geleceği ile ilgili fikir ve düşüncelerimizi hemen herkesle her platformda paylaşıyoruz.Demircilinin bugünkü içine düşmüş olduğu durum daha öncede ifade etmeye çalıştığım gibi Kurumun başındaki idarecilerin,temsil etmiş olduğu kurumla ilgili gelişen ve çıkan yasal süreçleri takip etmemeleri ve ona göre önlem almamalarından kaynaklanmaktadır.Bu sürece nasıl gelindiğini buradan ifade etmeye çalıştık,hatta bundan önce idareciler ilede bunları paylaştık.2 binin altı belediyelerin kapanacağını bu kanunun 2004 yılında Meclise geldiğini ancak iade edildiğini,daha sonraki süreçlerde yine gündeme geleceğini bizzat idarecilere anlattım.Bunu Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararını okursanız süreci daha iyi anlayacaksınız.

Siz eğer 2004 yılında çıkan Belediyeler yasasını bilmez iseniz bugün kapanmanız normaldir.Hatta ilk belediye olduğumuz 1999 yılın da ve 2000 yılı nufus sayımında Demircilinin nufusunun 1300-1400 civarında olduğunu bilmez iseniz kapanmamız gayet normaldir.O dönemlerde dahi herkes iyi hatırlayacaktır çevre köyleri Demirciliye bağlama girişimleri olmuş ancak sonuç alınamamıştır.Sonuç alınamamasının nedeni yine bizim idarecilerimizdir.Aynı yasa bugün kurumun kendisinde bile mevcuttur.

Bugün ise malesef üzülerek ifade ediyorum aynı cehalete yine devam ediyoruz.Ortada yasal olarak kapatılmış olan bir belediye var,daha kurtulması için kesinleşmiş olan bir karar yok varsayımlarla hareket ederek kendilerini halkın temsilcisi ilan eden kişileri görmekteyiz.İnsanlar kendilerini tartmadan,ölçmeden,biçmeden bu kadar insanı ilgilendiren toplumu ilgilendiren konularda nasıl kendilerini inandırıyorlar hayret etmemek elde değil,işin kötü tarafı halkımızda bunlara gayet güzel pirim veriyor.Yaşanan bunca sürece rağmen hala aynı yalnışlara devam edebiliyoruz.Bu şekilde hareket ettiğimiz sürece bu Belediye bugün belki kapanmaz ise yarın mutlaka aynı hatalar yüzünden kapanacaktır.Hayatlarında hiç bir idarecilik tecrübesi olmayan,ellerinde sadece okuryazar belgesi olan,içinde buluduğumuz teknolojık çağda Türkçeyi dahi zor okuyup konuşan kişilerin,toplumu idare etmek adına nasıl bu şekilde davrandıklarını hayretlerle izliyoruz.

İnsanların her şeyden önce bu işin bir vebal işi olduğunu orada tüğü bitmemiş yetimin bile hakkı olduğunu bilmesi gerekir.Demircilide bırakın Türkiyeyi Dünya tarihinde olmayan hadiseler yaşanıyor,1200 seçmenli bir yere 4-5 tana aday çıkabiliyor,bunu zaten bizden başka kimse yapamaz.Hiç kimse çıkıpta burası bizim Kasabamız birlik beraberlik halinde hareket edelim diyemiyor.

Gerçi biz ne desek boş'bu halk neye layık ise o şekilde idare edilir'

Hakkımızda hayırlısı İnşallah...............

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum Ara 12, 2008 12:55 am

zeynep able demiski:

Kanaatimce oylarını herhalde akraba,ahbablık ve para karşılığı satın almayacaklar.Bilgi ve birikimlerine dayanarak,kendilerini en iyi şekilde ifade etme yöntemine başvuracaklarını temenni ediyorum.

zeynep abla ne yazik ki simdiye kadar demircili kasabasinda yapilan iki belediye baskanligi seciminde de nedense genel de (hariciciler olmak uzere) akraba,ahbablik ve para karsiliginda yapilmisti ama temmennigimiz bu dusuncelerin degismesi ve yapilan isin ne kadar onem tasidiginin farkina varilmasindan yanayim.oy kullanmak duygusaligi one degil mantigi one cikarmalidir ama isterim ki sizin dediiginiz gibi olsun yani kendilerini ifade etme yontemine basvurmalari.
ve son olarak diyorum ki;"bana dokunmayan yilan bin yasasin" dusuncesinden kurtulmamiz.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

tsk

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Ara 12, 2008 1:45 am

esmer_jojuk yazdı:zeynep able demiski:

zeynep abla ne yazik ki simdiye kadar demircili kasabasinda yapilan iki belediye baskanligi seciminde de nedense genel de (hariciciler olmak uzere) akraba,ahbablik ve para karsiliginda yapilmisti ama temmennigimiz bu dusuncelerin degismesi ve yapilan isin ne kadar onem tasidiginin farkina varilmasindan yanayim.oy kullanmak duygusaligi one degil mantigi one cikarmalidir ama isterim ki sizin dediiginiz gibi olsun yani kendilerini ifade etme yontemine basvurmalari.
ve son olarak diyorum ki;"bana dokunmayan yilan bin yasasin" dusuncesinden kurtulmamiz.
Azıcık hakka inanan ve inanmakla kalmayıp her yerde her zaman hakkın gerektiği gibi davrananların derdi olması gereken ZİHNİYET DEĞİŞİMİ için, sizin gibi gençlerin ve kafasındaki doğru düşünceleri ve kalbindeki güzel niyetlerle harmanlayıp aksiyona geçirecek insanlara ihtiyaç var. Bu süreç ve sabır isteyen bir iş ama bizde işte bu ekranlarda hep birlikte bunun peşindeyiz.

Menfaatleri uğruna şerefini satanlara, göstermelik boş işler içinde olup insanlarımızı salak yerine koyanlara, sağ gösterip sol palavralar atanlara, kıyıda köşede halaaaa dedikodu yapan insan görünümlü gıybet insancıklarına, bir gün sakal bırakıp öbür gün şekil bıyık kıvıranlara, beyaza pis, pisliğe "BU EYİ BU" diyenlere, aynı zamanda bu mesajda ifade edileni anlayıpta anlamazdan gelip "eeeh adam sende" diyenlere "yazıklar olsun"...

Erkan Bey'e , Zeynep Hanım'a, esmer_jojuk'a ve bu kişiler gibi aklı bir gönlü bir, "bu forumda bu dairede olan olmayan müspet niyetli ve aklı başında hemşehrilerimize" sonsuz teşekkürler. Hakka hak, yanlışa yanlış demekten ödün vermedikleri için. Sizler olmasanız bizim ve bu sayfaların buralarda ne işi ola ki...

Mevla hakkı hak bilip hakdan ayrılmayan, batılı batıl bilip batıldan uzak duranlarımızın sayısını arttırsın inşallah.

NOT: Nereden çıktı bu mesaj diyen tüm herkesten memleketimizle ilgili önemli olan bu konu başlığı ile sert olduğunun farkında olduğum mesajımın ne ifade etmek istediğini düşünmelerini ve mutlaka YORUMLAMALARINI rica ediyorum...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Ara 13, 2008 12:20 am

Hüseyin bey,(esmer-jojuk)

Hepimizi yakından ilgilendiren bir konu hakkında duygu ve düşüncelerinizi paylaştığınız için sizi tebrik ederim.Öncelikle konuşması gereken birçok kişi/kişiler konuşmazken senin gibi genç bir arkadaşımdan böyle bir yorum gelmesi inan bana çok anlamlı ve manidar. Siz genç arkadaşlarımız olumlu yada olumsuz tepki gösterirseniz herkes istediği gibi uluorta her yerde konuşmaya cesaret edemiyecek.

Gün geçmiyorki... bir aday adayı duymayalım. sayıları 6' ya çıktı neyin göstergesi bu biri bana anlatırmı. Sakın memleket sevdası, memlekete hizmet demeyin çok ayıp olur. Bukadar parçalanmış ve bölünmüş oylardan hizmet değil,fitne ve fesatlık doğar.Dolaysıyla birlik ve beraberliği sağlayamadığınız müddetçe vaad ettiğiniz hizmetlerin hiç bir ehemmiyeti, kıymeti,değeri olmayacak.

Önemle rica ediyorum: bu aday adaylarının kişisel olarak şahıslarına yönelik bir eleştiri değil,olamazda olmamalıda,buna ne benim hakkım nede bir başkasının hakkı var. sadece ve sadece Belediye başkanlığı gibi büyük sorumluluk ve ciddiyet isteyen bir misyonu ve sorumluluğu üstlenmeye talip olan zatı muhteremleri mevki ve konumlarının nasıl iadere ve yöneteceklerinin bilinci içeresindemiler diye sormak istiyoruz.

Buyursunlar cevaplasınlar.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cmt Ara 13, 2008 12:36 am

Ben sadece icimde biriken dusunceleri firsat elime gelmisken dile geitrmek istedim ancak benim hakkimda ki dusunceleriniz icin tske derim.

Aslinda dediginiz gibi 6 kisi belediya baskanligina aday olmus kac bin kisilik nufusumuz var ki bu kadar aday ortaya cikiyor anlam vermek zor.Buyuk metropollerde bile bu kadar belediye baskanligini zor gorurken koyumuzde nedense bu hizmet aski cok daha fazla ancak bu sizin de belirttiginiz gibi iyi niyetler tasimayan bir aday basvurusu,bundan onceki secimlerde de aday fazlaligi oldugundan dolayi oylar bolundu ve kazanmasi gereken ve kazansa gorevini layigiyla yapacagina inanadigimiz saygi deger kisi kaybetti ancak bu dedigim gibi oylarin bolunmesinden dolayi oldu.Ben burda bi cagridan bulunuyorum gelin birlik verin beraber olun demirciliyi en guzel noktalara birlikte cikartalicunku ne demircil kasabasinin ne demircili halkinin kaybedecegi zamani yok.zamani geldikce dusuncelerimi paylasacagim dogru yolu bulmamiz gerek,tabiiki kimseye yol gostermek haddime kalmadi.Saygisizlik yapmak da istemyiorum.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cmt Ara 13, 2008 2:45 am

esmer_jojuk

sana katılıyorum coook ama cok haklısın bır kac gundur dusundugum ama yogunluktan yazmadıklarımı yazmıssın ne yazıkkı duydugum adayların hepsı

0 ellerıne kalem verılse mektup yaz denılse onu beceremıcek ınsanlar adaylıklarını koymuslar ve duydumkı coookk uzak köylerden oy ıstenılıyormus

aslında bu ıstemek denılmez ama benım dılım varmıyor söylemeye zaten bırılırının yapmıs oldugu hatanın sıkıntısını bızler cekmekteyız nasılda yüzsüz bırsekılde

ortaya cıkarlar anlamak ınanın cok zor lütfen dıkkat artık devır artık degıstı öle sen oku ben söylıyeyım sen yaz ben mühür basarım devrı degıl

aslında konusulcak denılcek cok sey var neyse cunkü msj alacak ınsanlar ısın boyutunu önemını bılmıyorlarkı ıdrak edebılsınler yoksa bu ınsanlar

bılgısayar kulanmasınımı bılmıyorlar da msj ulasmıyor :)

valla bın oyum olsa bırını bıle vermem

Kıymet ÖZDEMİR
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Pzr Ara 14, 2008 9:53 pm

MAKSAT BAŞKANLIK DEĞİL DESİNLERE BU İŞLER ARKADAŞLAR ANLAMADINIZMI BU ZAMANA KADAR .
DEMÜRCÜLÜDE BİDE BEN BAŞKAN OLAYIM AYAĞI PARASI OLAN İÇİN SORUN DEĞİL BAŞKAN OLMAK
PARAYIDA NERDE NASIL KULLANDIKLARINI BİLİYORSUNUZDUR UMARIMM...

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön