>>>DEŞİFRE-2<<<

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Nis 05, 2008 6:41 pm

valla necmı kardesım yazdıklarını bastan berı okudum hıc bı anlam veremedım..denıldıgı gıbı hacdan mı gelıolarda bu kdr buuyutuluo bu ınsanlar..adeta havalarından gecılmıo..yurtdsıında 'ne ıs olsa yaparım' tarzı ınsanlar buralara gelınce hava atıolar..benlıklerını bı anda unutuolar..herkes heryerde kendı olmalı!!!
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
demet_kandogmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet_kandogmus » Pzr Nis 06, 2008 4:34 pm

acaba biz kendi kendimizemi konuşuyoruz? :?
acaba gerçekten bunun bi çözümü yokmu? :?
peki almancı kesim gerçekten bizim düşüncelerimiz gibimi düşünüyorlar? :?

KÖYÜMÜZÜN CİDDİ PROBLEMLERİNDEN BİRİ BENCE BU GURUPLAŞMA..DİĞERKÖYLERDE DURUM NASIL ACABA?
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzr Nis 06, 2008 5:26 pm

ZAMANLA DÜZELECEK İNŞAALLAH.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Nis 06, 2008 5:31 pm

iskesürlü60 yazdı:ZAMANLA DÜZELECEK İNŞAALLAH.

2032 de inş :)
Resim

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Nis 06, 2008 7:02 pm

belkı expoya gırersek duzelırız =) oda ıhtımal yok..

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Nis 06, 2008 7:18 pm

düzelecek bir yanı yok hep kötüye gidiyo arkadaşlar :wink:
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Pzr Nis 06, 2008 7:41 pm

NECBI KARDESIM COK TAKILMISSIN SEN BENCE BOSVER KAFANI AGIRMA SENI BURDA ANLAYAN OLMAZ CUNKU HEPSI TAKILMIS YOK HAVALI YOK KENDINI BEYENMIŞ FALAN FİLAN OYSA HERKES ŞU BENIMSESIN BIZIM ILK ONCE HER BIREY OLARAK KENDIMIZI AŞMALIYIZ İLETİŞİMİM NEDEMEK OLDUGUNU BİLMELİYİZ AMA SAGLIK OLSUN DEMELİYİZ İLKER

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Nis 07, 2008 10:11 am

ilker.a.a yazdı:NECBI KARDESIM COK TAKILMISSIN SEN BENCE BOSVER KAFANI AGIRMA SENI BURDA ANLAYAN OLMAZ CUNKU HEPSI TAKILMIS YOK HAVALI YOK KENDINI BEYENMIŞ FALAN FİLAN OYSA HERKES ŞU BENIMSESIN BIZIM ILK ONCE HER BIREY OLARAK KENDIMIZI AŞMALIYIZ İLETİŞİMİM NEDEMEK OLDUGUNU BİLMELİYİZ AMA SAGLIK OLSUN DEMELİYİZ İLKER
[font=Comic Sans MS]anlamazlar derken????? bi anlatında anlayalım o zaman...
PARLAK FİKİRLERE HERZAMAN AÇIĞIZ......TABİ VARSA???? :wink: :arrow: :roll:
[/font]
Resim

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzt Nis 07, 2008 4:46 pm

ilker kardesım burda anlayacak cok ınsan var..sen gereksız yere yorum yapma..uslubunu ve terbıyenı takıl!!!

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzt Nis 07, 2008 7:12 pm

ENSSHN yazdı:ilker kardesım burda anlayacak cok ınsan var..sen gereksız yere yorum yapma..uslubunu ve terbıyenı ta kıl!!!

ENES KARDESIM BIRAZ DAHA KIBAR OL OYLE GEREK YOK TERBIYEYE ' YAVAS GEL' BU SITEDE SEN VEYA BEN FARKIMIZ YOK BIRBIRIMIZE MAKUL OLMAK GEREKİR BURADA SADECE SOHBET VAR KIZMAK YOK

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Nis 07, 2008 7:53 pm

arkadaşlar hakaretlerden kaçalım lütfen herkes düşünerek mantıklı yorumlar yapsın birbirinizi yemeye gerek yok

birbirimize herzaman saygılı olalım bize bu yakışır

herkes fikirlerinde özgürdür
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Pzt Nis 07, 2008 8:13 pm

benı yargılamıyı seversen bılıyorum ama ben cok sakınım necmi ama yınede senı sevıyorum

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Nis 07, 2008 10:31 pm

EM-re yazdı:arkadaşlar hakaretlerden kaçalım lütfen herkes düşünerek mantıklı yorumlar yapsın birbirinizi yemeye gerek yok

birbirimize herzaman saygılı olalım bize bu yakışır

herkes fikirlerinde özgürdür
KATILIYORUMSANA EMRECAN TŞKLER:)
BU ARADA KONU BAŞLIĞI BELLİ DEĞİŞİM ÜZERİNE KONUŞUYORUZ KONU BAŞLIĞINI GEREKSİZ ŞEYLERLE SAPTIRANLARI GÖRMEMEZLİKDEN GELEBİLECEK KAPASİTEDEYİZ DİMİ???
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Nis 10, 2008 12:15 pm

mehtap arkadaşımız (DEŞİFRE) gibi güzel ve çok hassas bizi yani köyümüzü yakından ilgilendiren bir konu açmış burdaki amaç ise çözüm yolları aramak bense şunu demek istiyorum daha burda sitede birbirimizi yiyoruz arkadaşlar birbirlerini yiyeceğine çözüm için fikirlerini yazsalar daha güzel şeyler olur özellikle büyüklerimizin fikirlerini bekliyoruz bir demircili genci olarak köyümüz için herşeye hazırız

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Nis 16, 2008 3:19 pm

selimhanlı yazdı:yılmaz bey çok yerinde bi konuya temas etmiş.herkesin bu konuya desdek olması gerekir.lakin ben konuya farlı bi açıdan bakmak isterim sorumluluk adına.iki dömemdir kasabayı iktidar partisi belediye başkanları idare etti.hele biri eğitimin içinde geldi.şimdiki neyse hadi bu işlere yabancı.devletin okulunu makam odası olarak kullandılar,bi günde oradaki öğretmeni çağırıp neden sıkıntılarını dinlememişler.okul onlara çokmu uzaktaymış.bu sene camide hemde kış ayında okulun kırık olan iki tane camı için camide muhtar tarafından para toplanması istendi cami imamıda yardımcı oldu toplandı iki tane cam alt tarafı ve o çocuklar o anda orada okuyorlar bir vatandaş olarak vallahi utandım.eski başkan va yani başkanda oradaydı.

konuyu başka tarafa çekiyo diyebilirsiniz fakat bunların bizlere ders olası gerekmezmi.bundan sonada kasabya yada köye idareci seçecek işte bu yüzden meramımı anlatmaya çalışıyom.devletin araç gereçlerini özel işlerinde kullananlar kasabanını okuluna neden ilgi göstermiyolar.neyse arkadaşlar hepimiz iyi kötü desdek olalım.
valla selimhanlı güzel konuşuyosunda herşeyi başkanlarımıza yüklemeye gerek yok köyümüzde birsürü zengin var gurbetteki vatandaşlarımızdan dış köylere yardım yapanlar var allah kabul etsin ama köyümüzün böyle sorunları varken (OKUL) gibi niye görmemezlikten geliyolar yada görüyolar ama ilgilenmek istemiyolar peki niye biri kalkıp ben bu okulu yaptırcam demiyo dış köylere yardım yapmak neden hoşlarına gidiyo anlamıyorum ben bu konuda kendimi haklı görüyorum saygılar

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 3:40 pm

ey demircili halkı beş parmagın beşi bir olurmu herkes gecmişini bilecek almanya kapısı acılmadan önce sene 1960 larda şimdi burnu havada olan bazı avrupadaki insanların dilenerek aslını inkar etmesini kınıyorum ben hic bir zaman burnu havadaki insanlarla işim olmamıştır bunu avrupalı diye ayırmayın istanbulda duran vatandaşlarımızın bir kısımının burnu havada degilmi bu konularda geneleme yapılamaz guruplaşmaya gelince herkesde bir telaş oluyor yazın köyde ben bunu anlayamıyorum arkadaşlar bizim en büyük hatamız genclerimizi istemedigi halde oralara yoluyoruz ya tutarsa birde şu gercek var özelikle bunu avrupada yaşayanlar yapıyor ogularına yada kızlarını everdikleri zaman boşanmak onlar icin cok kolay ben her zaman diyorum bu köyde birinin canı bu yüzden felaket yanacak bırakın artık bu avrupa hevesini birbirlerini sevmeyeleri sırf avrupa diye vermeyin hadi veriyosunuz sırf avrupalısın diyede boşanmaya bukadar kolay yapmayın namus bu kadar basitmi ayıp ayıp zoruna giden varsa bana sadece bana yaza bilir aydınlatırım bu konuda isteyeni ENGİN KAYA

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Nis 16, 2008 3:49 pm

engin.kaya yazdı:ey demircili halkı beş parmagın beşi bir olurmu herkes gecmişini bilecek almanya kapısı acılmadan önce sene 1960 larda şimdi burnu havada olan bazı avrupadaki insanların dilenerek aslını inkar etmesini kınıyorum ben hic bir zaman burnu havadaki insanlarla işim olmamıştır bunu avrupalı diye ayırmayın istanbulda duran vatandaşlarımızın bir kısımının burnu havada degilmi bu konularda geneleme yapılamaz guruplaşmaya gelince herkesde bir telaş oluyor yazın köyde ben bunu anlayamıyorum arkadaşlar bizim en büyük hatamız genclerimizi istemedigi halde oralara yoluyoruz ya tutarsa birde şu gercek var özelikle bunu avrupada yaşayanlar yapıyor ogularına yada kızlarını everdikleri zaman boşanmak onlar icin cok kolay ben her zaman diyorum bu köyde birinin canı bu yüzden felaket yanacak bırakın artık bu avrupa hevesini birbirlerini sevmeyeleri sırf avrupa diye vermeyin hadi veriyosunuz sırf avrupalısın diyede boşanmaya bukadar kolay yapmayın namus bu kadar basitmi ayıp ayıp zoruna giden varsa bana sadece bana yaza bilir aydınlatırım bu konuda isteyeni ENGİN KAYA

valla engin abi sana katılıyorum iş namusa gelirse bilirsin gereken neyse yaparız ama bize bulaşmasınlar avrupa çoğunu adam etmiştir ama (bazılarını) insan edememiştir herkesin yaşam şekli ortada

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Çrş Nis 16, 2008 9:29 pm

EMRE ABININ DEDIGI GIBI : iş namusa gelirse bilirsin gereken neyse yaparız ama bize bulaşmasınlar avrupa çoğunu adam etmiştir ama (bazılarını) insan edememiştir herkesin yaşam şekli ortada

İlk önce kendı köyümüze bakalım BASKA KÖYLERE DEGIL KENDI KÖYÜMÜZE YAPALIM YARDIMLARIMIZI .
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Nis 16, 2008 11:10 pm

[font=Arial Black]ENGIN ABIMIZE.EMRE KUZENIME VE HAKAN KARDSIME TAMEMEN KATILIYORUM....[/font]
Resim

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 11:13 pm

SAGOL MERKEZ60 DESTEGİN İCİN

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Çrş Nis 16, 2008 11:43 pm

[font=Comic Sans MS]Herkes kendi kapısının önünü süpürse bütün şehir tertemiz olur
bence ilk önce kendimizden başlamalıyız.haksızmıyım!
[/font]

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 11:48 pm

cok haklısın meltem ama insanın süpürecek cöpü yoksa nereyi süpürsün bizim bu laflarımız adrese gitmiştir hersene yaşamıyomuyuz yok şu ayrıldı yokmu bu kadarkolay olmamalı insanların güvendigi yer olmaza bukadar kolay karar veremezler biraz daha dikatli yapılza bu işler iyi olmazmı seveni sevene verin kardeşim bırakın bu avrupa ayagını görüyosunuzki işe yaramıyo olmuyo köyün adı nerdeyse şen DULARA CIKTI

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Prş Nis 17, 2008 1:12 am

engın valla ne tespıt guzel ınsan helal olsun sana guzel yakalamıssın bırde neyse burda olmaz neler var neler dostum ben yasadım gordum entemı ıstanbul bana gore ama melteme katıl mamak elde deyıl hanı

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Nis 17, 2008 2:11 am

Konu başlığı DEŞİFRE tamam anladıkta herşeyi günyüzüne getirecegiz konuşacagız tartışacagız diye mahrem olan bazı hususlarada dikkat etmemiz gerkiyor. unutmayınkı köy odasında kendi içimizde sohbet etmiyoruz. bu siteyi onlarca kişi ziyaret ediyor. Özellikle erkek arkadaşlarımı söylüyorum bugünkü konuştuğunuz lafın yarın size ters tepki olarak dönmeyeceğini nerden biliyorsunuz.

Lütfen seviyeyi düşürmemeye özen gösterelim.Demirciliyi seviyoruz, İnsanlarını seviyoruz oraya ve onlara halal gelmesine eminim hiç birimizin gönlü rıza göstermez.

kesinlikle konuşmaktan tartışmaktan yanayım aynı anda'da careler ve cözümler üretmeliyiz.

Muhabetle kalınız :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Prş Nis 17, 2008 2:46 am

zeynep hanım seviye diyosunuz sitemize yabancılar giriyo diyosunuz peki ozaman şöyle yapalım herşeye lay lay lom bu gerceklerle yaşayalım lütfen bunları yapanlar seviyelide bizmi seviyesiz oluyoruz bunları konuşunca katılırsın katılmasın ENGİN KAYA

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön