>>>DEŞİFRE-2<<<

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
demet_kandogmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet_kandogmus » Prş Nis 17, 2008 11:07 am

meltem25+60 yazdı:[font=Comic Sans MS]Herkes kendi kapısının önünü süpürse bütün şehir tertemiz olur
bence ilk önce kendimizden başlamalıyız.haksızmıyım!
[/font]
o zaman bi parola koyalım deşifreye o zaman köy odasındaymışız gibi konuşuruz. :wink: ama eminim biz parolayıda saklayamayız :arrow: :roll:
Resim
Resim

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Prş Nis 17, 2008 4:10 pm

benmce erkekler daha cok ozen gosterıyorlar konustuklarına kotu bır soz goremedım bu konu hakkında herkes ozgurdur dusuncesınde tabıkıbıze yazabılırler dozacı asmamak sartıyla arkadalar hemen hersozu kotu anlamayalım burda sevyesız ınsanlar yer almaz zeynep

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Nis 17, 2008 5:05 pm

DEŞİFRE 1 VE DEŞİFRE 2 ARKADAŞLAR BU BAŞLIKLAR ALTINDA KONUŞULANLAR ASLINDA HERKEZİN TARTIŞABİLECEĞİ KONULAR DEĞİL YADA ŞÖYLE SÖYLİYİM SEVİYEYİ DÜŞÜRMEMEK ADINA BU KONULARI HERKEZ AYNI TARZDA TARTIŞAMAYABİLİR..İLK OLARAK ŞUNU BELİRTEYİM

1)herkez istediğini söyleyebilir ama hani o ince çizgi vardırya onu geçmemek adına biraz daha ölçe tarta... 8) :wink:
2)evet köyümüzün problemleri olabilir ve biz bu başlıklar altında bunları ahlaklı bi dille tartışabiliriz ama ama ama birin yanına 5 koymadan.... :arrow: :wink:
3)ben bütün üyelerimizden bu saygıyı bekliyorum....bu saygıyı gösterceklerindende adım kadar eminim...

Gelelim son msjlarda incelediğiniz evlilik konusuna..(DAHA ÖNCE HATIRLARSANIZ EVLENDİM DEMEK İÇİNMİ EVLENİYORUZ ADLI Bİ BAŞLIK AÇILMIŞTI) .......heryerde olduğu gibi bizim köyümüzdede bu tip olaylar yaşanıyor...şimdi biz aaa şunun kızı böyle olmuş şunun evladı bunu yapmış muhabbetini bırakıp...olumlu ve yapıcı msjlar vermeye bakalım...
gıybetin ne kadar kötü birşey olduğunu biliyoruz, ee bu siteye bizden başka girenlerde var (kızılcören olsun çınarcık köyünden olsun eş dost tanıdık olsun).....

yanlışlarımızı düzeltme adına bişeyler yapabiliyorsak ne mutlu bize...ama olayı cıvıklaştıran olursa yada niyeti bu yönde olan varsa bizahmet benimle kişisel görüşsün ben ayrıntıya girerim ok....
saygılar...
Resim

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Prş Nis 17, 2008 7:18 pm

YANLIŞLARIMIZI DÜZELTEBİLİYORSAK NE MUTLU BİZE :wink:

ÇOK HAKLISIN MEHTAP ABLACIM.ŞUNUN KIZI NE YAPMIŞ,BU NE YAPMIŞ DİYECEĞİMİZE SENINDE DEDİĞİN GİBİ OLUMLU MSJ LAR VERMELİYİZ
.
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Prş Nis 17, 2008 9:25 pm

valla cok guzel yazmıssın yazıların devamı beklıyoruz

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Nis 17, 2008 9:37 pm

ilker.a.a yazdı:benmce erkekler daha cok ozen gosterıyorlar konustuklarına kotu bır soz goremedım bu konu hakkında herkes ozgurdur dusuncesınde tabıkıbıze yazabılırler dozacı asmamak sartıyla arkadalar hemen hersozu kotu anlamayalım burda sevyesız ınsanlar yer almaz zeynep

[font=Comic Sans MS]katılıyorum ilker a.a doğru ile yanlışlar konuşulmadan tartışılmadan bilinemez burda birin üstüne 5 veyahutta 10 katan yok köyümüzdeki olan olaylar ve olmuş olaylar ortada [/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Prş Nis 17, 2008 9:47 pm

emre sımdı sana naber desen hemen kızarlar nıye konuyu degıştırıyorsun derler gercekler herzam acıdır emre kendıne ıyı bak

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Nis 17, 2008 9:49 pm

ilker.a.a yazdı:emre sımdı sana naber desen hemen kızarlar nıye konuyu degıştırıyorsun derler gercekler herzam acıdır emre kendıne ıyı bak

ilker abi en iyisi bu konu hakkında daha yorum yapmayalım en doğrusu bu sende kendine iyi bak abi
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Prş Nis 17, 2008 10:16 pm

doru soyleyen katılırız ayıp olmasın burda oldugumuz belli olsun emre haksızmıyım

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Nis 18, 2008 1:23 am

sevgili arkadaşlar ,

kimseyi seviyesizlikle idham etmedim.özellikle altını çizerek MAHREM konularda biraz daha dikkatli olalım diye küçük bir uyarıda bulundum.
en son bırakılan birkaç mesaj hiçte şık değildi.

seviyeden kastım: konuları üst seviyede bir uslupla tartışalım,basitleştirmeyelim.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Nis 18, 2008 8:45 am

mehtap25_60 yazdı:DEŞİFRE 1 VE DEŞİFRE 2 ARKADAŞLAR BU BAŞLIKLAR ALTINDA KONUŞULANLAR ASLINDA HERKEZİN TARTIŞABİLECEĞİ KONULAR DEĞİL YADA ŞÖYLE SÖYLİYİM SEVİYEYİ DÜŞÜRMEMEK ADINA BU KONULARI HERKEZ AYNI TARZDA TARTIŞAMAYABİLİR..İLK OLARAK ŞUNU BELİRTEYİM

1)herkez istediğini söyleyebilir ama hani o ince çizgi vardırya onu geçmemek adına biraz daha ölçe tarta... 8) :wink:
2)evet köyümüzün problemleri olabilir ve biz bu başlıklar altında bunları ahlaklı bi dille tartışabiliriz ama ama ama birin yanına 5 koymadan.... :arrow: :wink:
3)ben bütün üyelerimizden bu saygıyı bekliyorum....bu saygıyı gösterceklerindende adım kadar eminim...

Gelelim son msjlarda incelediğiniz evlilik konusuna..(DAHA ÖNCE HATIRLARSANIZ EVLENDİM DEMEK İÇİNMİ EVLENİYORUZ ADLI Bİ BAŞLIK AÇILMIŞTI) .......heryerde olduğu gibi bizim köyümüzdede bu tip olaylar yaşanıyor...şimdi biz aaa şunun kızı böyle olmuş şunun evladı bunu yapmış muhabbetini bırakıp...olumlu ve yapıcı msjlar vermeye bakalım...
gıybetin ne kadar kötü birşey olduğunu biliyoruz, ee bu siteye bizden başka girenlerde var (kızılcören olsun çınarcık köyünden olsun eş dost tanıdık olsun).....

yanlışlarımızı düzeltme adına bişeyler yapabiliyorsak ne mutlu bize...ama olayı cıvıklaştıran olursa yada niyeti bu yönde olan varsa bizahmet benimle kişisel görüşsün ben ayrıntıya girerim ok....
saygılar...

[font=Arial Black]KATILIYORUM....CANIM SANA HAKLIDA...BİRBİRİMİZİ İNCİTMEDEN DERİNE DERİN DERKEN KASTIM İNCE ÇİZGİYE İNMEDEN..GÜZEL GÜZEL TARTİSMAK TARTISIP MANTIKLI Bİ SONUCA VARMAKSA EN GÜZELİ....[/font]
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cum Nis 18, 2008 3:37 pm

şahsım adına bu konu hakkında daha bişi yazmıyacağım herhangi bi büyüğümüzü incilttiysekte özürdilerim ama biz gerçeklere yönelmiştik en doğrusu konu hakkında daha bişi yazmamak şahsım adına :wink: ilker abi saygılar

ilker.a.a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ilker.a.a » Cum Nis 18, 2008 9:43 pm

evet bır seylerı cok uzatmak dımız acındanda ıyıye yorulmaz ,ama ben ınanıyorumkı sevyemızı aşmadın sadece ben gorduklermı yazdım hepınıze saygılarımla .

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Haz 09, 2008 7:33 pm

[font=Comic Sans MS]kulakdan duymalarla hiç birzaman ön yargı yapma gibi bi alışkanlığım yoktur... :wink:
sadece benden başka duyan varmı yada işin aslı nedir diye merak ettiğim için sizlerle paylaşıyorum :roll:

YURT DIŞINDAKİ GURBETÇİ GENÇLİK NERELİSİNİZ SORUSUNA SAMSUNLUYUZ diye cevap veriyorlarmış!!!!!!! :o

eğer aslı varsa bile :?

garip değilmi :shock:

niye bu İNKAR?
:idea: :?:
:twisted:
[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Haz 09, 2008 7:36 pm

sadece yurt dışındamı, yurt içinde diyenlere bile şahit oldum.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Haz 09, 2008 7:45 pm

zeynep yazdı:sadece yurt dışındamı, yurt içinde diyenlere bile şahit oldum.
[font=Comic Sans MS]demek gerçek..inan zeynep abla kulakdan duymaya yazarken bile çekindim...
peki sence niye bu inkar?

niye ben TOKATLIYIM demiyorlarda ben SAMSUNMUYUM diyorlar????
[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Pzt Haz 09, 2008 7:53 pm

BENDE ÇOK ŞAHİT OLDUM ÇEVREMDE TOKATLI DEGİLDE SAMSUNLUYUM DİYEN BİRÇOK KİŞİ VAR.BEN KENDİLERİNİ SORDUKLARIMDA AYNEN ŞU CEVABI ALIYORUM.

TOKATLI OLDUGUMU SÖLEMEK İSTEMİYORUM DİYORLAR.

BENCE BU ASLINI İNKAR ETMEKTİR.BEN Bİ TOKATLI OLARAK GURUR DUYUYORUM.MEMLEKETİMİ ÇOK SEVİY
ORUM.
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Haz 09, 2008 8:23 pm

[font=Arial Black]mehtap bu konuyu ben getirmek istedim hep ama getiremedim sen getirdin saol almanyada kalan gençlerin çoğunlugu samsunluyuz diolar bunu bizzat oraya giden arkadaşlarımdan ögrendim mehtap senle bukouyu konuşmuştuk hatırlıyorsam dimi yani yazık valllahi sanki samsunda gelip tatil yapıolar evet bu konu gerçek bi konu çogunun msn si 55 yazılı bugün topragını inkar eden yarın vatanını İNKAR eder ben TOKATLI DOĞDUM TOKATLIDA ÖLÜRÜM

2.ORDU KOMUTANI ORGENERAL HASAN IGSIZ SIRNAKTAKİ BİZİM BİRLİGE GELDİGİNDE O BÜYÜK KOMUTANIMIZA GÜR BİR SESLE EMRE KAYA TOKAT EMRET KOMUTANIM DİYE TEKBİR VERMİŞTİM ve bana şunu demişti AFERİN EVLADIM TOKATLILAR SAĞLAM OLUR zaten DEDİ

bu sadece hayatımın en önemli anlarından biriydi ve öylede kalacak :wink: [/font]

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzt Haz 09, 2008 8:58 pm

Slm....

Arkadaslaren bende bırkac kez sahıt oldum ben anlam veremedım aslında Türkiyede dikkatımı cektı nerelısın dıye soruldugunda ISTANBUL deniliyor

bende anlamıs degılım nedesem bılmıyorum bana soruldugu zaman Tokatlıyım ben yurt dısındada yurt ıcındede böyle söylüyorduk

bu ınsanların kendılerıne özgüvenı yok ne konustuklarından ne söyledıklerınden bile kendilerinin haberı yoktur emın olun
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Sal Haz 10, 2008 12:31 am

aslen erzurumluyuz ama ben hep tokatlıyım diyorum :)
bide annem arkadan playbak yapmasa (ERZURUMLUU ERZURUMLUU DİYE)
ne demişler ASLINI İNKAR EDEN BİZDEN DEĞİLDİR :wink:

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Haz 12, 2008 7:02 pm

ya konuya yabanci kaldim biraz ama idare edin simdi yazacagim kelimelerde hata edersem cok gormeyin. konuya biraz damdan dusmus gibi girecegim ama olsun.arkadaslarin yazmis oldugu msj okudum genelde hedefdeki kitle almanyada yasayan (sizin degiminizle almanci gencler) ama bana gore icimizden olan kisiler.Neden anlamam almanyada yasayan gencler hedef kitlesi olarak seciliyor.Kimseyi savunacak degilim ama kabullenemdeigim olay bizim onlara karsi nasil davrandigimiz.Biz onlara uysallikla mi davraniyoruz biz onlara karsi anlayisli oluyormuyuz peki biz onlara karsi anlamaya calisiyormuyuz herkesin bir yetisme tarzi vardir.Onlar almanyada yasiyor dogal olarak serbest ve degisik hareketlere sahipler ama biz onlara hangi acidan bakiyoruz o da ayri bir konu, evet iclerinde acayip davranis sergiliyenler var yok degil ama bir kacksii icin butun bir kitleyi ayni konus icinde tutulmasi sacma geliyor.Birakin artik almanciydi, avusturyaliydi, fransaliydi BIZ demesini bilelim artik zaten yeterince koyun icinde bolunme var eger biz gencler olarak da bu sekilde davranirsak yazik bize siz simdi diyeceksiniz ki kim bu yalaka ama ben bana gore dogru olanlar ve kendimide bu konuya dahil ederek yazdim bunlari gogan her problem karsiliklidir.sitede daha once boyle bir konu daha acilmisti ve bakiyorum ki o konuya yazilanlar hacada kalmis yadiklarimizdan ders cikaramassak bosuna msj birakmayalim derim. (yazdigim butun bu kelimelerde kendimide sizinle bir tutarak yazdim).
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş Haz 12, 2008 7:35 pm

.,,
En son iskesurlu60 tarafından Çrş Haz 18, 2008 12:47 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Haz 12, 2008 7:42 pm

onemlı olan ztn buradakı aıle dokusunu orada koruyabılmek oraya tasıyabılmek,oralarda kulturumuzu devm ettırebılmek..yurtdısında sadece para ıcın caba degıl brzda bunalr ıcın caba sarfedılmelı..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş Haz 12, 2008 7:52 pm

DOĞRU DİYORSUN KARDEŞİM .HERYERDE TÜRK VE MÜSLÜMAN OLDUĞUMUZU GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE GÖSTERMELİ

TOKKAT GİBİ GAVURUN YÜZÜNE HAYKIRMALI.
En son iskesurlu60 tarafından Çrş Haz 18, 2008 12:48 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Haz 12, 2008 9:56 pm

Ya arkadaslar bunun belki Carsambada,Termede,Dikbiyikta dogmus olmakla bir alakasi olabilirmi,cünkü Insanimiz oralarla bayagi bir
hasir nesir olmuslar yillarca.

Ne garip burdada cogu kesim bizi israrla Samsunlu oldugumuzu söylesede bizde ayni israrla Tokatli oldugumuzu söylüyoruz.
Yani Samsunlu olmanin Tokatli olmaktan ne gibi bir ayricaligi olabilirki,inanin ben 20 yildir burda cözemedim,Mehtap kardesin söyledigi
olaylara yillarca bende sahit oldum.

Ama yinede o arkadaslara bu kadar yüklenmemeli,oralarda bizim topraklarimiz,görmedinizmi sirtindaki Isvicre formasiyla bir isvicreliden cok savasan ruhu Türk,gönlü isvicreli arkadaslarimizi.

Belki insanimizin Samsunluyum demesi beni o kadar üzmüyor ama Ay yildizli formama karsi bir Türk evladinin karsi cephede oynamasi inanin beni kahrediyor.
Ama onlarada fazla birsey diyemiyorum,en iyi gurbetci Futbolcunun bile Ay yildizli kadroya giremedigi bir dönemde,heralde onlarda böyle kücük ülkelerin milli takimlarinda belkide kendilerine yer buluyorlar.Konu dagildi farkindayim en iyisi bu konuyu bir konu basligiyla acip tartisalim ne dersiniz.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön