SOHBET VE YAZIŞMAK

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

SOHBET VE YAZIŞMAK

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 06, 2007 10:58 pm

Saygı değer site üyeleri:

Sohbet ve yazışma, duygu ve düşüncelerimizi karşılıklı müzakere ederek bu duygu ve düşüncelerde derinleşmeyi hedef alan insanların kurdukları bir nevi arkadaşlıktır.İnsan kiminle arkadaşlık yaparsa,kimlerle oturup kalkarsa,ister istemez onların ahlakından,huy ve tabiatlarından etkilenir.

Sohbet ve yazışma ortak bir dille dertleşmek ve aynı hayatı paylaşmaktır.Bu paylaşımda yürekler benzer duygu ve heyecanlarla,hep aynı meseleler etrafında çarpar.Böyle bir birliktelikte''BİRİMİZ HEPİMİZİNDİR''görüşü hakimdir.İki türlü sohbetin olduğunu bir halk aşığı şöyle açıklıyor:''birisi güzel diğeri kötüdür''Güzel olan sohbetin edebi ve hedefi güzeldir.Sohbetin hedefi iyiye ve kötüye dikkat etmektir.Güzel ''SOHBET VE YAZIŞMA''güzel arkadaş ve çevre demektir.Kötü sohbet ve YAZIŞMA ise bunların tam tersidir.Kötü YAZIŞMANIN VE SOHBETİN hedefi dünya menfaati ve boş heveslerdir.

Bizim sohbetlerimizin elbette hedefi güzel olmalıdır.Doğruluk,dürüstlük,arkadaşlık vs güzel ''SOHBETLERİN VE YAZIŞMANIN''önemli bir derinliğidir.İslamiyetin bize tavsiyeside budur.Hayatın hangi kademesinde olursa olsun herkesin bu aktivitelere ihtiyacı vardır.

Değerli arkadaşlar ben bu siteye hepinizden sonra üye oldum.Son zamanlarda birbirimize karşı kırgınlıklarımız olabilir,amacımız olmamasından yana,sizler saygın üyeler olduğunuz için yazışıyoruz.Kelimelerimizi şeçerken dikkat etmemiz gerekir,başta bende hata yapmış olabilrim önemli olan bir daha yapmamaktır.Mesela bazı kardeşlerimiz farkında olmadan Diplomalı ayrımı yapıyor.Arkadaşlar biz buraya ne yazıyorsak diplomalı insanların sayesinde yazıyoruz.Hepimizin mesajlarının altında güzel sözler yazıyor herhalde bunları biz kendimiz yazmıyoruz.O insanlar akademisyenler o seviyelere boşuna gelmiyorlar.Gerek İsalam Tarihini,gerek Türk tarihini,edebiyatları,romanları,hikayeleri yazan o insanlar.Demircili kasabasının tarihini bir türlü geniş kapsamlı yazamadık neden,yazan diplomalılara ulaşamadıkta ondan.İNŞALLAH yazacağız,kimden geriyiz.

Hepimizin duygu ve düşünceleri farklı olabilir,önemli olan birbirimizden nasıl faydalanacağımızdır.Bizlerin buraya yazmış olduğu yazılar gelecekte mutlaka karşımıza çıkacaktır.Çün ki biz aynı yörenin insanlarıyız,çoğumuz birbirimizle akrabayız.Yarın kimin kiminle hangi şartlarda karşılaşacağı belli olmaz.O yüzden lütfen yazışma yaparken ailemizi,gençlerimizi,etrafımızı geleceğimizi düşünmemiz gerekir.Bu zaman zarfında herhangi bir üyemizi şahsen üzdüysem affına sığınırım.İnsanları tasvir ederken abartıdan kaçınalım,çün ki yarın mahşerde diğerleri buna şahitlik yapacaktır.Buradaki amaç olmamış şeyleri olmuş olmuş gibi veya yaptığımız bir günahı digerlerine anlatmak gibi değerlendirebilirsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi selamlıyor,ailenizle,eşlerinizle,akrabalarınızla,çocuklarınızla,dostlarınızla nice ramazanlar diliyorum.Muhabbetle kalın.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eki 07, 2007 5:34 am

Erkan bey,

Foruma birakmis oldugunuz yazilarinizi zevk`le okuyorum. inanin bana icinde vermis oldugunuz mesajlar yerine ulasiyor. mutlaka birbirimizden faydalanmayinin yolu bildiklerimizi paylasmali bilmediklerimizde ögrenmekten gecer.

herkes kendi kapasitesine göre yorum yapiyor. yapmalida yazmaktan cekinmemeliyiz. egitim önemli.. kendini gelistirme egitmek daha önemli... Insanlar arasindaki seviye farkina saygi gösterimeli... bunun en güzel örnegide:

Birgün bir toplulugun icinde Cerail (A.S) Allah Resuluna vahy getirir. Resullullahta almis oldugu vahy Hz. ebu bekire anlatir onun anlayabilecegi bir sekilde.. Hz. ömere sorarlar Allah resulu ne anlatti diye. cevap: "vallahül -azim hic bir sey anlamadim" buyuruyor.

bir ilkokul, orto okul,Lise,Üniversite mezununu düsünün hepsinin anlama ve algilama kapasitesi bir olurmu? farki yapidaki insanlarla diolog kurmak hosuma gider, onlar yasmimiza renk katarlar. insanlarin dis görünüsleri beni pek fazla ilgilendirmiyor.önemli olan birseyler paylasmaktir.

Hz. Mevlanin güzel bir sözü ile bitireyim:
Insanlar meyva agacina benzer,olgunlatikca verimli hale geldikce dallari yere egilir. Ham olursa ulasmasi zordur. koparip yemeye kalkistiginizda damaginizda buruk bir tad birakir.

Muhabbetle kalin. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Eki 07, 2007 7:02 am

ZEYNEP HANIM:

Bizler olayları değerlendiriken kesinlikle eğitimli-eğitimsiz ayrımı yapmayız.Öyle bir ayrım yapmış olsak burada işimiz ne?Hepimiz insanız,hepimizin dünyada ki kısmeti,yaptığı işler farklı farklı örneğin hasta olduğumuz zaman doktora gideriz,arabamız arıza yaptığı zaman tamirciye gideriz.Benim için her ikiside kutsaldır.Kişiler çok yüksek mevkide görevde alabilir,kimi inaçlıdır kimi inaçsızdır her ikisinede saygı duymamız gerekir.

İnsanları hakir görmek,hor görmek zaten Türk milletine hiç yakışmaz.İnanın bu yaştan sonra genç kardeşlerimizle sohbet etmek bizlere ayrı bir tat veriyor.Şartlar ne olursa olsun insanlar her zaman insanlara muhtaçtır.Yeter ki bunun bilincinde olalım.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön