ŞORAY UZUN YOLDA (SELEMENDE) :)

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kilitli
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

ŞORAY UZUN YOLDA (SELEMENDE) :)

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Eyl 09, 2007 10:27 pm

BU AKŞAM KANAL 7 DE YAYINLANAN ŞORAY UZUN YOLDA" NIN MEKANI SELEMEN KIR PAZARIYDI!!! ÇOK GÜZEL Bİ ÇEKİM OLMUŞ...İNSAN TV GÖRÜNCE SANKİ HASRETİNE HASRET EKLENİYOR! KÖYÜMÜZDEN BİRÇOK TANIDIĞIDA GÖRMÜŞ OLDUK BU SAYEDE...
Bİ ARA SAYIN BAŞKANIMIZDA EKRANLARA YANSIDI...KIRMIZI Bİ ÖNLÜKLE ET KESERKEN! :)
BURANINNNNNNN BELEDİYE BAŞKANIYIM DEDİ.......WHAT BURANIN ??????????
HERNEYSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
İSTİSNALAR HARİÇÇÇÇÇ KÖYÜMÜZ ÇOKKK GÜZELLLLLL..........
TÜM TÜRKİYE GÖRDÜ İŞTE :):):)
Dosya ekleri
sorayuzunyolda_detay.jpg
sorayuzunyolda_detay.jpg (15.47 KiB) 20735 kere görüntülendi
Resim

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzr Eyl 09, 2007 10:37 pm

evet soray geldı bende gördüm kendısını ama bız durmadık kasabaya ındık TV'de ızlegınce ınsan bıran gıtip gelıyor güzeldı
:wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Eyl 09, 2007 10:39 pm

Evet izledim. Başkanın sorulan sorulara net cevap vermeyip geçiştirme cevaplar vermesine üzüldüm. Örnek:

Şoray : Kaç yıldır kuruluyor bu pazar?
Başkan : 500 küsür senedür.

Şoray : Nasıl olmuş?
Başkan : Yavuz Selim ! Çandır seferine giderkene...

Bu diyalog çok kötü. Demircili bir köyün mahallesi olsa görmezden gelinirdi ama bu açıklamaları eleştiriyorum. Onun gerisinde festivalden 2 hafta önce yapılmış bu çekim için festivalin yapılacağının ve sürekliliğinin söylenmemesi içi büyük eksiklik. Yine de memleketin yaylasını ulusal bir kanalda görmek yukarıdaki yuvarlak ve yanlış açıklamalara rağmen güzel.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzr Eyl 09, 2007 10:45 pm

bence cok sacma bır zamanda getırılmıs festıvalde olsa daha uygun olurdu

:wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eyl 10, 2007 12:05 am

yaa bu Internetti icat eden insanlara ne diyeyim Rabbim hidayet nasip etsin. Insanliga (kullanmasini bilene) faydali bir girisimde bulunmuslar.aninda haberles diye iste buna derler...

Hmm asil konuya gelecek olursam kizkardesim cep tel. arayarak beni haberdar etti. tabi programi bastan izleyemedim.büyük bir heyecanla Tv actigimda ?????? Allahim gözlerimize inanamadik kirmizi önlüklü bir belediye baskani... o nasil bir repörtaj`di öyle yanindaki kir sacli bey amca`dan Allah razi olsun "Belediye baskanimiz bizi denetliyor:" diye durumu kurtarmaya calisti ama nafile.... hee kendisinden utandimmi asla yöremin insani`nin hicbirinden kesinlikle utanmam. fakat üzüldüm.
Toplumun bir adim önünde olan insanlar görevlerinin bilincinde olmalari lazim .ehliyetli,likayetli ve sorumluluk sahibi insanlar olmalilar, neyi temsil ettiklerini bilmek zorundadirlar.

Efendim simdi anliyormusunuz? neyin cigirtkanligini yaptigimizi,üstüne basa basa neye dikkat cekmek istedigimizi,herseyin maddiyatla olmuyacagini,hala bazi seyleri görüpte görmemezlikten gelmek.sayilari azda olsa biryerlere gelmis egitimli ve kendini gelistirmis insanlar bunlari fark edipte tepkisiz ve duyarsiz kaliyorsa unutmasinlarki Allah indin`de büyük vebal altindalar.

Demircili hepimizin herkes kendi capinda üstüne düsen görevi yapmakla mükellef diyorum...artik nemelazim degil, bana ve gelecek nesillere lazim zihniyetini gütmek gerekiyor.

Muhabbetle kalin.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Pzt Eyl 10, 2007 4:05 am

Toplumun bir adim önünde olan insanlar görevlerinin bilincinde olmalari lazim .ehliyetli,likayetli ve sorumluluk sahibi insanlar olmalilar, neyi temsil ettiklerini bilmek zorundadirlar.
[font=Verdana]ee işte bizler oy verirken ilim irfan değilde kan bağına bakarsak böyle olur....
köyümüzün o kadar gelişmiş insanları varki pek çoğu zengin,yahut onu tutan akrabaları olmadığı için tanınmıyor.....
neyse konu farklıydı....
kusura bakmayın....
aynı şey bir evvvel ki başkanda olmazdı eminim...
gerçi adamcağızın hakkını yememek gerek,nihayteinde o'da tatilde,istediğini yapacaktır ani olmuştur v.s herkesin elbet kendince bir yaşamı var müdahale etmek ki haddime değil...
amaaa benim bağlı olduğum köyü temsil ediyorsa işte orada susmam!
[/font]
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Eyl 10, 2007 10:24 am

YILMAZ ABİM ,ZEYNEP ABLAM VE SEVGİLİ GÜLESEVDALI YAZDIKLARINIZ O KADAR DOĞRUKU KELİMESİ KELİMESİNE!!!
BAZEN KENDİMDEN ŞÜPHELENİRİM ACABA ÇOKMU AYRINTILI BAKIYORUM HERŞEYE,,,ACABA HERKEZ BENİM GÖRDÜĞÜMÜ GÖRÜYORMU ???? EVET DÜN AKŞAM HERKEZ BENİM GÖRDÜĞÜMÜ GÖRMÜŞ,,, PROGRAMIN SUNUCUSU VE SAYIN BAŞKAN ARASINDAKİ KONUŞMA TAMAMEN SEVİYESİ DÜŞÜK Bİ KONUŞMA...BELLİKİ BAŞKANDA KANALIN GELECEĞİĞİNİ BİLDİĞİNDEN O DİKKAT ÇEKEN KIRMIZI ÖNLÜĞÜ GİYİP ELİNE BIÇAĞI ALMIŞ! İYİDE SAYIN BAŞKAN SEN KÖYÜMÜZÜN KASABI DEĞİL BAŞKANISIN! SUNUCU ISRARLA ŞEY DEMEYE GETİRİYO HANİ BAŞKANSIZIN BURDA NE İŞİNİZ VAR MİSALİ YA İŞTE BİZ HER CUMA BURDA GELİR ETYERİZ KEMMM KÜMMMM!

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YAPTIĞIN YÖRENİN TARİHİNİ BİLMEMEK TABİ AYRI APAYRI Bİ TARTIŞMA KONUSU!
HE ESKİ BAŞKANDA VEYA BAŞKA Bİ BAŞKANDA(GELECEKTEKİ) BÖYLE Bİ SAHNENİN YAŞANMIYACAĞINA HER TÜRLÜ GARANTİ VEREBİLİRİM!:)
BİLİNÇLENEN Bİ DEMİRCİLİ OLARAK ARTIK BÖYLE SAHNELERİ NE ULUSAL NE YÖRESEL NEDE CANLI CANLI GÖRMEK İSTEMİYORUM!!!!!!!! :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

ŞORAY UZUN YOLDA (SELEMENDE) İDARECİ VE CİDDİYET

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eyl 11, 2007 12:03 pm

Konu ile ilgili haberi seyredip yazılar yazan Meltem-Mehtap,Gülesevdalı,Zeynep,Kıymet Özdemir ve Yılmaz Bey:

Sizler bunların örneklerini yeni görüyorsunuz ama bizler yıllardan beri görüyoruz,daha görmediğiniz duymadığınız çok şeyler var zamanla bunlarıda görüp duyacaksınız.

İdareciliğin mektebi yoktur derler.Ben buna katılmıyorum demekki varmış.Bu sözün doğru tarafıda vardır.İdarecilik kabiliyeti olan insanın,hadiselerle pişip yoğunlaşması ile yetişir.İyi idareci olmak için diploma kafi gelmez derler,bu sözünde artık değerini günümüz iletişim çağında bu görüntülerden sonra değerini yitirdiğini anlıyoruz.

İyi idarecide sabır,müsamaha,zeka,akıl,olayları kritik etme,hitabet kabiliyeti,heyecana kapılmamak,ikna kabiliyeti,vakar,derinlemesine düşünme,insanları tanıma,güler yüz ve tatlı dil gibi hasletlerinde bulunması gerekir.İdareci bunlardan ne kadar çoğuna sahipse vasfıda o derece artar.Bazı büyük idarecilerin vasıfları vardır.

Fatih Sultan MEHMET''NİYETİMİ KAVUĞUM BİLSE KAFAMDAN ATARIM''demiştir.
Yavuz Sultan SELİM,Şah İsmailin üzerine yürürken bıkkınlığa kapılan askerler tarafından çadırına ok atılması üzerine''Hassas anı çok iyi hesaplamış ve lafı kafalarına balyoz gibi indirmiştir.''İSTEYEN KARILARININ YANINA DÖNEBİLİR,BEN DÜŞMAN ÜZERİNE GİDİYORUM''

Şimdi sizlere soruyorum ilkeli,akıllı,dürüst,dünyayı tanıyan,kültürlü,deneyimli,insanlara tepeden bakmayan,alçak gönüllü,çağa ayak uyduran vs kişilerle kasabamızın yönetilmesi daha iyi olmaz mı?

Ben kasabamızın gençlerinden çok umutlu olan bir insanım.Gelecekte bu olayları değerlendirip ona göre önlemlerini alacaklarına inanıyorum.Çün ki gençlerimiz gerek kültürel açıdan,gerekse teknolojik açıdan sürekli kendilerini yenilemekteler.Kendilerini yenilemeyen millet ve toplumlar asla başarıya ulaşamazlar.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Sal Eyl 11, 2007 12:29 pm

[font=Verdana]pomemerkan kardeşim -yahut abim- ;
düşünceleriniz bizimkilerden pek farklı değil gibi,idareciliğin mektebi yoktur sözünü doğru bulmuyorum!
benim yıllarca odtüde okumuş arkadaşlarım var şimdi onlarla hiç okumayanı kıyas edemeyiz...
ama kişi çok zekidir -kiii bu çok mühim- o vakit kendini geliştirir,yoksa böyle 2 kelimeyi bir araya toparlayaman bir halk gibi şak diye yapıştırırlar o etiketi....
benim bu konuda fikrim değişmez....
BENİM BAĞLI OLDUĞUM KASABAYI TEMSİL EDEN KİŞİ ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMALI...OLMALI...OLMALI...OLMALI...
Başkasını kabul etmem...kendini geliştirmiş zeki v.s olsa dahi bu yetmez,yetmiyorda...halk olmaya yeterlidir bu hal belki amaa başkan olmaya değil!O vakit oy kullanmadım,biri kalkıp şu sözümü eleştirse ki açığım buna,en başta benim ailem şuan ki başkana oy verdi...mevzu başkan değil zaten...
zihniyet.....
halkın zihniyeti....
ne geldiyse başımıza ne geliyorsa; etiket sevdasından değil mi???
[/font]
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Eyl 11, 2007 12:36 pm

gulesevdali yazdı:[font=Verdana]pomemerkan kardeşim -yahut abim- ;
düşünceleriniz bizimkilerden pek farklı değil gibi,idareciliğin mektebi yoktur sözünü doğru bulmuyorum!
benim yıllarca odtüde okumuş arkadaşlarım var şimdi onlarla hiç okumayanı kıyas edemeyiz...
ama kişi çok zekidir -kiii bu çok mühim- o vakit kendini geliştirir,yoksa böyle 2 kelimeyi bir araya toparlayaman bir halk gibi şak diye yapıştırırlar o etiketi....
benim bu konuda fikrim değişmez....
BENİM BAĞLI OLDUĞUM KASABAYI TEMSİL EDEN KİŞİ ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMALI...OLMALI...OLMALI...OLMALI...
Başkasını kabul etmem...kendini geliştirmiş zeki v.s olsa dahi bu yetmez,yetmiyorda...halk olmaya yeterlidir bu hal belki amaa başkan olmaya değil!O vakit oy kullanmadım,biri kalkıp şu sözümü eleştirse ki açığım buna,en başta benim ailem şuan ki başkana oy verdi...mevzu başkan değil zaten...
zihniyet.....
halkın zihniyeti....
ne geldiyse başımıza ne geliyorsa; etiket sevdasından değil mi???
[/font]
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

ERKAN ABİ SÖYLEDİKLERİNDE HAKLISIN!
TEK DİLEĞİM YAZDIKLARIMIZ DÜŞÜNCELERİMİZ GÜNÜ GELDİĞİ ZAMAN MEYVESİNİ VERSİN...
HE BİDE İNŞ >>>DAĞ DAĞA KÜSMÜŞ DAĞIN HABERİ OLMAMIŞ<<<MİSALİ OLMAYIZ!!
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eyl 11, 2007 2:32 pm

gülesevdalı Kardeşim:

İDARECİLİĞİN MEKTEBİ YOKTUR:Örneğini yalnış yorumlamışsınız,ben bu sözü örnek verirken idareciliğin mektebi olduğunu kesdettim.Zaten bu söz halk arasında söylenen özellikle bizim insanlarımız tarafından bilinçsizce kullanılan bir sözdür.Bu söze katılmadığımıda dikkat ederseniz orada belittim.Tabiki idarecilerimizin eğitim seviyesinin yüksek olmasını arzu ediyoruz.Bunu kim istemez.

Şimdi size soruyorum,Üniversite mezunu arkadaşlarınızın olduğundan bahsediyorsunuz,Demirciliden kaç tane iniversiteli kişi tanıyorsunuz.İşte bize sizin gibi bunları düşünen insanlar kasabamızda çoğaldıkça,düşünce yapımız,hedeflerimiz,gelecekle ilgili düşüncelerimiz dahada güzel olacaktır.

Bana göre idareci olarak seçeceğimiz insanların,seçilecekleri makamı temsil etme yetkisine sahip olmaları gerekir.Eski gelenekleri bir kenara bırakmamız lazım.Karar verirken kendi kararlarımızı vermeliyiz,birilerinin kararlarının etkisi altında kalmamalıyız.Yaşanan bu olayların bizlere örnek olması gerekir.Selemendeki olayın gerçekleştiğinde Ordu Ulubeyli beraber çalıştığım bir arkadaşımda oradaymış,bana oradan telefon açtı söylediği kelimeleri buraya yazmak istemitorum.

Sonuç olarak bu hadiselerin bütün insanlarımıza örnek teşkil etmesi gerekir.Bizleri memnun eden tek şey sizin gibi gençlerimizin teknolojik imkanlar sayesinde konulara duyarlı davranmasıdır.İNŞALLAH bunlar sözde değilde eylemdede gerçekleşir.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Eyl 12, 2007 12:24 am

Programi bende seyretme imkani buldum valla bütün olumsuzluklara ragmen sanki Selemene gittim geldim.
Inanin hepiniz o kadar güzel yorumlamissinizki bu güzel yorumlar bile gelecekte Demircilinin cok emin ellere gececegine bir
isarettir benim icin.

Yalniz bir idarecinin bazi konulara vakif olmasi,düzgün konusmasi,beldesinin tarihcesini iyi bilmesi icin illada Üniversite mezunu olmasina gerek yok
sanirim,cevremizde kendini yetistirmis onlarca insani ve arkadasimizi görürüzki belkide birkac Üniversite bitirenden daha kültürlü,daha zeki ve olaylara vakiftir.

Erkan kardesimin dedigi gibi beldemizde buna benzer cok örnekler yasanmistir.

Erkan kardesim''Ilkeli,akıllı,dürüst,dünyayı tanıyan,kültürlü,deneyimli,insanlara tepeden bakmayan,alçak gönüllü,çağa ayak uyduran vs kişilerle kasabamızın yönetilmesi daha iyi olmaz mı? demissin yalniz su an beldemizde yasayan kac kisi bu kriterlere uyuyor,
Bilirsin bizdeki eskiden Muhtarlik simdi Belediye secimleri hangi sartlar altinda yapiliyor,insanlar oylarini neye göre kullaniyor bu kriterlere kac kisi ragbet ediyor.

Ben gelecekten umutluyum,birgün Beldemizin basina sirf maddi gücünden dolayi veya kabilesinden dolayi degilde gercekten her yönüyle
konulara vakif,Beldemizi en iyi sekilde yönetecek birisi gelecektir.

Birde Yöneticilik gercekten Allah vergisi bir sey yani sonradan kazanilsada tam randuman vermiyor!!!!!

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Çrş Eyl 12, 2007 1:07 am

[font=Verdana]aslında sabah uzun uzun yazmıştım ama tam yollayacağpım vakit elektrikler gitti....
ve dedim ki hayırlısı yazmamış olmakmış:)
bu nedenden şuan daha kısa bir yorum yapacağım :
"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz" resulullah....
daha başka diyecek bir şey kalmadı şuan için en azından bana....
ben dersimi aldım görmem gerekeni gördüm,yıllardır bildiklerimin doğruluğu tecrübeyle sabitlendi ve yarınlarımda bana ve kardeşlerime sağlam kanıtlar oldu....
[/font]

[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Eki 04, 2007 10:40 am

SAYIN BAŞKANIN SİTEYE KATILMASI ŞAHSIM ADINA SÜPRİZ OLDU...... :shock:
EEE BİZ BURDA KENDİ ÇAPIMIZDA BAZI KONULARI DEŞİFRE EDİP TARTIŞIRKEN ....KONUYLA BİRE BİR ALAKALI OLAN SAYIN BAŞKANINDA EMİNİM SARFEDECEĞİ Bİ KAÇ CÜMLE VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM,,,,
HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ SAYGILARRR HEP BİZDENNNNNN!!!!!!!! :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
Necattin.Yaman
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Necattin.Yaman » Prş Eki 04, 2007 2:03 pm

Hayirlı günler.Ben içimden geldiği kadarıyla doğal olmayı seviyorum.yöremizin tanıtılması ayrı güzel oldu evet.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Eki 04, 2007 2:42 pm

sayın başkan konuyu baştan bi okusaydınız konunun içtenlikle alakası olmadığını yada bizim tartıştığız konunun sizindediklerinizle uyuşmadığını anlardınız zaten....

* konuşma şeklinden tutunda
* bi başkanın kasap elbisesi giyip et kesmesine
* röpörtaj esnasında selemen tarihinin bilinmemesinden v.b (bunlar çoğaltılabilir tabi)......

NOT:YILMAZ ABİME BİKEZ DAHA TEŞK ETMEK İSTİYORUM....BÖYLE Bİ PLATFORMDA BİZİ GEREK YÖNETİCİ DÜZEYDE KİŞİLERLE GEREKSE HEMŞERİLERİMİZLE BİRE BİR DİALOK ORTAMI SAĞLADIĞI İÇİN !!!!!!
Resim

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Prş Eki 04, 2007 3:34 pm

egitimli mehtap kardeşim anlamayacak ne var başkan dogal olmayı seviyorum demiş tv sunucusunu ne kadar gözünüzde büyüttünüz

yada egitim tamam önemli ama ortalık diplomalı dolu

zeynebide buradan eleştirmek istiyorum şu cümlesinden ötürü kızıcak ama
sayilari azda olsa biryerlere gelmis egitimli ve kendini gelistirmis insanlar bunlari fark edipte tepkisiz ve duyarsiz kaliyorsa unutmasinlarki Allah indin`de büyük vebal altindalar demişsiniz ben kendi adıma başkan adayı seçerken diplomadan önce ilk baktıgım 5 vakit namazını kılacak olmasıdır mevlam ister affeder ister etmez taktim yüce allahımındır

bu bahsettiginiz şahısın demircilili vatandaşların 1 lirasını yemişmi ispatlanmış şekilde (kul hakkı olarak ) affedilmeyecek suç budur

kaldıki bu insanlar suçmu işledilerki bu kadar agır yargılama hakkını kendinizde buluyorsunuz başkan adaylarının içinde egitimli adaylarımızda vardı?

Peygamber rabbine hangi halkı şikayet edecek dersiniz?

Kim bu Kur’an’ı bir kenara atan halk?

en azından başkanımız hacca gitmiş 5 vakit namazını kılan bir insandır

dini vecibelerinide yerine getirir islamın kurallarına göre hayatını devam etmege çalışıyorlar çalışma arkadaşlarıyla

tamam egitim önemli ama o günün koşullarında hayat şartlarının zorlugunda benim babamda amcalarımda bugün kasabada sözü geçen çogu büyügümüzün oldugu gibi okuma imkanları olamamış Oksford vardıda okumamışlarmı

sonra gerçeklerden kaçıyoruz kasabanın egitim düzeyide bende içinde olmak üzere orta derecede ayıp olucak ama sizinkide gerçegi saptırmaga çalışmak gibi birşey sanki kasabamızın yüzde sekseni okuma imkanına sahip olmuş gibi katıra sormuşlar baban kim katır utanmış bozarmış dayım attır demiş gerçeklerden kaçmayalım o günün koşullarında okuma imkanı olan demircilili sayısı çok azdı
sonuçta bu ********* yakıştırma yapmaga çalıştıgınız insanlar hayatlarının büyük kısmında yönetilmemiş yönetmişlerdir diplomalılarda içlerinde olmak üzere bu yönetim şekli eskiler için geçerli demircili insanın genlerinde var heralde yoklugun verdigi hırsla başarıyı aşk edinmişler şu an yönetimde olan insanlar zaten tanıdıklarım için geçerli yenibosnaya imzasını atıp demirciliye imza atmak için kolları sıvamışlardır almanyaya imza atan başarılı demircililerde tekrar kasabamıza imza atmak için maddi manevi bir aşk içindeler zaten

nasılki bugün sayın başkan bu siteye gelerek hatta burası öyle olduki nasıl duayen siyasetçi ler bazen üniversitelere çagrılırlar ve bu insanların çekindigi tek yanlış biliyorsam düzeltin odtü üniversitesidir valla ne yalan konuşayım orası gibi biyer oldu şikayetimmi var hayır valla hatta süpersiniz bir farklı ses ben oldum buda bir zenginliktir zaten
En son nefretim tarafından Prş Eki 04, 2007 5:30 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Eki 04, 2007 4:18 pm

çok şükür kendi çapımızda eğitimliyiz!!!!!!
anlayamayacak ne var diye bi cümle sarfetmişsiniz bizim meselemiz anlamadığımızdan kaynaklanmıyor zaten! farkındaysanız ben msj yazdıkdan sonra tşk ettim yılmaz abime niyeeeee sayın başkanla bire bir muhatap olabildiğim için....yani sizin anlıyacağınız başkana hitaben yazdığım msj konuya cevap olsun diye biriktirdikleriniz yazmışsınız....

zeynebide buradan kınamak istiyorum şu cümlesinden ötürü
((((((sayilari azda olsa biryerlere gelmis egitimli ve kendini gelistirmis insanlar bunlari fark edipte tepkisiz ve duyarsiz kaliyorsa unutmasinlarki Allah indin`de büyük vebal altindalar.....))))))

bu konuda söyleyebilecek pek bişeyim yok...ama unutmayınız ki türkiye laik bi ülkedir...din ve devlet işleri bu kadar sırnaşık olmamalıdır!!!!tekrar tekrar üzerine basa basa söylüyorum zaten benim açtığım konuyla bu konuşmaların uzaktan yakından alakası yoktur.....

evet kasabanın eğitim düzeyi düşük olabilir...zaten biz hayır yüksek diyip avaz avaz bağırsakda sonuç değişmez...tamam başkanın kişiliği çok samimiyetçi içten olabilir....şahsi fikrimdir kiiiiiii olmamalıydı!!!!!!!! o programda ben daha marjinel daha üsluplu bi başkan seyretmeliydim!
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 04, 2007 4:47 pm

meltem&mehtap yazdı:[NOT:YILMAZ ABİME BİKEZ DAHA TEŞK ETMEK İSTİYORUM....BÖYLE Bİ PLATFORMDA BİZİ GEREK YÖNETİCİ DÜZEYDE KİŞİLERLE GEREKSE HEMŞERİLERİMİZLE BİRE BİR DİALOK ORTAMI SAĞLADIĞI İÇİN !!!!!!
Ben teşekkür ederim, ilginizden dolayı hepinize ama bu konu artık burada kapansın çünkü sayın başkan oalyın kahramanı idi ve açıklamasını da yaptı. Kesinlikle mesajımızı da almıştır. Bir daha ki sene daha organize bir röportaj olacaktır. Göründe bakın.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Eki 04, 2007 5:23 pm

benim açımdan konu kapanmıştır....
saolasın yılmaz abim
:wink: :wink: :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Eki 04, 2007 11:53 pm

MEHTAP DİYOSUN Kİ TÜRKİYE LAİK BİR ÜLKE....

O ZAMAN BENDE SANA SORUYORUM Kİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI NİYE VAR VE NEDEN DEVLETE BAĞLI BİR KURUM. HANİ LAİK BİR DEVLETİZ YA.....

BU SİTEDE ARTIK SİYASETİ BIRAKSAK DİYORUM...

HEM ŞU VAR İNSANLARIN OKNUŞMASIYLA DEĞİL YAPTIKLARIYLA DEĞERLENDİRELİM.... YAPILAN İŞLER ORTADA KÖY İÇİN...

DİPLOMALI AMA KÖYÜ İÇİN BİŞEY YAPMAYAN BELEDİYE BAŞKANI YERİNE BEN ŞİMDİKİ BAŞKANDAN MEMNUNUM.... HER NE KADAR KONUŞAMASADA SİZE GÖRE.....
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Prş Eki 11, 2007 2:28 am

Hayirlı günler.Ben içimden geldiği kadarıyla doğal olmayı seviyorum.yöremizin tanıtılması ayrı güzel oldu evet.
pardon????
[font=Verdana][align=center]
[align=center]az ve net fikrimi belirtmeye çalışacağım...
evvela başkan necati bey amca siz orada "NecatiYaman" olarak değil Demircili kasabası Başkanı" olarak bulunuyordunuz,sıradan biri değilsiniz kendinizi değil,halkı temsil ediyorsunuz,doğallıktan yana değil yakışandan yana olmanızı daha bir takdirle karşılardık sanırım....
bunu söylüyorum çünkü: bulunduğunuz yere bileğiniz hakkıyla gelmediniz,halkın sevgisi,akrabalığı,güveni v.s bunlardır o koltuğa sebep olanlar,ama şuan orada bileğinizin hakkıyla kalmalısınız....
muhakkak takdire layık işlerde yaptınız fakat konu farklı olduğu için sadece bu konudaki fikrimi beyan ettim...
bugünlerden değil isede yarınlarda umutluyum ben.....
[/align][/font]

[/font]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Eki 13, 2007 11:45 am

Bu konu hakkında gerekenler söylendi. Konu amacına da zaten ulaştı. Sayın başkan gerekli açıklamasını 14:03 04-Ekim-2007'de yaptı. Olayın üzerinden epey süre geçtiğinden dolayıda konu kapanmıştır.
"Söz uçar yazı kalır"

Kilitli

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön