>>1 GÜNDE 3 DÜĞÜN<<

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Pzt Ağu 25, 2008 6:23 pm

bi söz vardır bizim oralarda
ölüye geden ağlar
düğüne geden oynar diye

evet davulsuz zurnasız köy düğünü olmaz olsada tadı çıkmaz keşke bide atları devreye soksalar süslü mercedeslerin yerine aslında güzel değil mi ki mecrasından dışarı çıkmadıkça

ama farklı durumlarda da tabiki edebe uyulmalı yani çifte cenazede de çifte davul çalmak çok büyük bir iştigaliabestir
ama kime ne diyeceksin keşke erteleme durumu söz konusu olabilsede birkaçgün sonrasında olsa ama oda çok zor bari fazla taşkınlık olmasa o da yeter
aslında zor bi durum özellikle düğün sahibi adına

ne diyelim Allah kolaylık versin

oysa günde binlerce insan ölüyor
ve binlerce düğün oluyor
düşünüyorumda
acaba gerçek düğünü kim nasıl ve ne zaman yapıyor
tuhaf !
kimine davul vurunca
kiminede ecel vurunca

ve diliyorum ki yüce Mevladan
bizede şebi-aruz olsun perdeler yıkılınca

üzülmek ezilmekten iyidir

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Ağu 26, 2008 1:54 pm

zeynep yazdı:Bizim oranın düğünleri... :)

Kültür erezyonuna uğramış... eskilerdden süre gelen tek bir adedimiz devam ediyor... bazı hane sahiplei ayakkabı ve terlikle davet ediliyor... Dışardan misafirlerimiz vardı bayıldılar bu adetimize...Haa birde ilgimi çeken bişey oldu. bi gecenin içinde kız isteniyor .. hemde yüzük takılıyor... yaa kız evi naz evidir.. Sel önünden kütük kapar gibi bu acele niye...

Selametle kalınız.
zeynep ablacım aynen katılıyorum sana...örnek verim abime kız istemeye gittik inan akla karayı seçtik...çok zor bir okadarda çok güzel bisey...tadında olmalı bence naz yapmakta güzel bir duygu...öyle bir gecede tak yüzüğü ver falan binlar hos değil.... kız evi naz evi bosuna dememisler....

[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Ağu 26, 2008 2:20 pm

Nurhancım, :D

Benim yazımı kopyalarken, yazımın ikinci kısmı güme gitmiş :) klavyenin azizligine uğramış. herşeyde bir hayır vardır .

önemli değil canın sağ olsun :)

konu hakkında yorum yapmaya devam edeceğiz.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Ağu 26, 2008 2:51 pm

Demircili'li olupda Demircili'den kız istemek çok kolay ama almak çok zor diye görünüyor bu durum. Aslında kız vermek daha zor belki de.
Bunlar normal şeyler. Anormal olan şey; işin şekli ve zamanlaması. Gecenin birinde, yazın o 2 ayın içinde istedin istedin, söz kestin kestin yoksa öbür seneye kalıyor bu işler. Halbuki diğer 10 ay içinde görüşülse ve yazında adı konsa ne güzel olurdu.

Bir de olaya kız değilde evlenecek uşaklar açısından bakalım ;

"Arkadaş ne kıymetli imiş bu memleket kızları. Maşallah büyük çoğunluğu da alımlı çalımlı. Düğünlerde orta yere çıkıp oynayıp "aha ben bekarım o yüzden buraya çıkıp oynuyorum kızlar" diye zarf atmaktan usandı gençlik."

Şaka bir yana bu (kız isteme) işini dert edinmiş ana babaların ve onların aile içi durumlarını bilen bilir. Siz siz olun sakın oynamayın kimseyle, oyalamayın kimseyi.
Demircili'li olmak başka, Demircili'den evlenmek başka şey. Şartmı Demircili'li. Kimine göre evet.

Ha bu satırları yazan kişi olarak ben Demircili'den değil başka bir yerden evliyim, gayette mutluyum. "Bizim otumuz kekik, kuşumuz keklik" havalarını biraz bozuyorum belki ama, hayat lafda değil huzurla yaşanıyor be üstad.

NOT: Bir de şu memlekete islami usül düğünler ne zaman nasıl gelir acaba? Düğün salonu şart ey iş adamlarımız, duyun buradan...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Ağu 27, 2008 12:47 pm

Yilmaz kardesim uzun uzun konustuk Islami dügün meselesini,Insallah o günleride görürüz ama biraz uzakta gibi
simdiden duyar gibiyim eski köye yeni adetler getirdiler dendigini,camidede dügünmü olurmus efendim,hoplayip ziplamadanda dügünmü olur
tartismalarini bir hayli yaptim bu sene köyde.

Benimde ilik tercihim herzaman köyümden olmustur cok sükür Mevlaya mutlu bir yuvamiz var,ama illada olmazsa olmaz degil
insanlar mutlu olabilecekleri kisilerle evlenmeliler,ha bizim ordan olur ha baska yerden.

Ama bizim köyde alim satim(!) isleri bayagi bir zor,simdi dügünlerde bir yeni icat daha gördük Rahmetli olmus büyüklerdende taki takiyorlar ne diyelim
Allah sonumuzu hayir eylesin.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Ağu 27, 2008 2:24 pm

zeynep yazdı:Nurhancım, :D

Benim yazımı kopyalarken, yazımın ikinci kısmı güme gitmiş :) klavyenin azizligine uğramış. herşeyde bir hayır vardır .

önemli değil canın sağ olsun :)

konu hakkında yorum yapmaya devam edeceğiz.
evet ablacım kusuruma bakma dediğin gibi yorumlara devam o sildiğim yorumunuda eklersen daha güzel bi konulara deyinmiş oluruz ablacım..[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ağu 28, 2008 10:17 pm

Demiş: Elif " iyiki sizin köyün kızı deyılim":)

Elifciğim Tokatlılara özellikle'de Demircili lere gelin olmak ayrıcalıktır. Biliyorsun Demirciliyi bircok yönünden eleştiririm tasvip etmediğim çok yönüde vardır. Lakin bizim oranın adamları eşlerine çok değer verirler hoş tutarlar. Antiparentez içinde söyliyeyim Kayınvalide, Kayınpeder ve diğer aile mensuplarını kast etmiyorum. Eş olarak söylüyorum.genelde bu böyledir. İyiki başkasının kızı bizimde gelinimiz olmuşsun :)

tabi herkes istediği gibi düğününü yapma hakkına sahiptir, tercih meselesi. Fakat herne şekil yapılırsa adap üzerine olmalı. Aşırıya kaçamalı, denge olmalı. Uğur beyin ifade ettiği (Rahmetliden bi bilezik) bu nasıl bir anlayıştır bu ne tezat. Bir taraftan taze vefat etmiş ölüye ve sahibine saygı yok, diğer taraftan yıllar önce vefat etmiş merhumlardan takı. Bence şuursuzluktan başka birşey değil.

Valla kızlarımızı ister köye verelim ister dışarıya küfüfü denk olması lazım. Aileler birbirlerini taşıyabimeli . Aman birde pasaport evliliğine dikkat.

Lütfen yazdıklarımı kimse üzerine almasın. Sadece gördüklerimi ve duyduklarımi dile getiriyorum. Kim ne derse desin yazmayada devam edeceğim. Haa alınan gocunan varsa buyursun.. Cevap hakkı doğdu diyen varsa, işte fikirlerin ve düşüncelerin paylaşıldığı PLATFORM

Muhabbetle kalınız. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Eyl 01, 2008 12:05 pm

1 günde 2 dügün olması bile köyümüzün bir başka güzelligi ve özelligidir naz olayına gelince ben artık nazfalan göremiyorum kızlarda evlenmeye sanki dünden razılar :P :) :D

zeynep abla pasaport evliline dikkat diye güzel bişe demişsiniz katılıyorumda pasaport evliligi olmassa pasaportlu güzeller evde kalırlar :D :D
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Eyl 10, 2008 2:25 am

Öncelikle herkese slm.Siteye girmeyeli birileri birilerini vuruyor,tartismalar guzel gidiyor yani degisen bir sey yok buna sevindim aslinda(zaten degismis olsa sasirirdim)neyse boyle ufak sorunlari bile buyutyoruz buyuk bir meseleye azkalsin yani cinayet cikacak gibi.arkadaslar cozulmeyecek sorun yok yazmislar biraktiklari msj larda var arkadaslar var sorun bizde daha birbirimizi anlamayarak yazilar yaziyoruz.Sakin bir ortamda tartismak bizler icin cok zormu geliyor acaba?ya gerci ilk defa bu yaz koyumden uzak kaldim aslinda bunun da vermis oldugu uzuntu ile belki biraz agir kacicak yazdiklarim ama demirciliye sitemim bitmez cunku anlasamiyoruz biraraya gelmekte köy olarak gucluk cekiyoruz.sayin sevgili deger zeynep abla msj`inda ne guzel yazmis "Kültür erezyonuna ugramis" diye bu soze katilmamak gercekten anlamsiz olur bu cumlenin destekcisiyim.
Bu yazdiklarim bazilari icin hos gelmiyecek biliyorum ama ne yapiyim elimde degil iste aklimdan gecenleri yaziyorum bana gore dogru olanlar durduramiyorum parmaklarimi,alamiyorum klavyenin uzerinden.idare edin artik. :D :D
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön