>>>DEŞİFRE<<<

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

>>>DEŞİFRE<<<

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Tem 17, 2007 2:57 pm

SİTEDEKİ DEMİRCİLİ ARKADAŞLARIMA BİŞEY SORMAK İSTİYORUM_???
MADEMKİ KÖYÜMÜZDE BAZI İNSANLARDAN BAZI DAVRANIŞLARDAN RAHATSIZ OLUYORUZ,,,,
RAHATSIZ OLDUĞUMUZ BU KALIPLAŞMIŞ DAVRANIŞLARI DEĞİŞTİRMENİN Bİ YOLU OLMALI!
HER TOPLUMUN BELİRLİ SOSYAL SİYASAL KÜLTÜREL Bİ YAPISI OLDUĞUNA İNANAN BİRİ OLARAK KÖYÜMÜZDE DEĞİŞKENLİĞİN ÇOK FAZLA OLDUĞUNA İNANIYORUM,,,,,
YANİ BİRİ DEMİRCİLİ NASIL SORUSUNA YA DEMİRCİLİLER ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR DİYE BAŞLANMASINI İSTEMİYORUM,,,
İSTİYORUMKİ KÖYÜMÜZ 4*4 Bİ KÖY OLSUN,,,DOĞASIYLA YAŞAM TARZIYLA BİRBİRİNİ TAMAMLASIN!!!!
SİZDE ÇOKMUŞEY İSTİYORUM__????
BENCE SUSMAKLA GÖRMEMEZLİKTEN GELMEKLE YADA İŞTE (DELİDİR NEYAPSA YERİDİR ) MANTIĞINI GÜDEREK Bİ YERE VARAMAYIZ!!!
EĞER YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ Bİ KONU VARSA LÜTFEN DEŞİFRE EDİNİZ!!!!
BENİM NEDEMEK İSTEDİĞİMİ DEMİRCİLİ HALKI İYİ ANLIYOR!!!!
TEŞK EDER SAYGILARIMI SUNARIM!
Resim

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Sal Tem 17, 2007 10:07 pm

[align=center]BEN ZANNETMİYORUM Kİ KOLAY KOLAY KİMSE CESARET EDİP BURAYA BİŞELER YAZSIN...

HALKIMIZ BU KONUDA PEK KONUŞMAZ...

KONUŞSADA KAYA DİPLERİNDE BİRBİRLERİNE SÖYLERLER.....
[/align]
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

?_

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Tem 18, 2007 10:03 am

MALESEF HAKLISIN!
BÖYLE DEVAM EDEN Bİ SİSTEM OLURSA DEĞİŞİMİ BEKLEMEYELİM VE ŞİKAYETÇİ OLMAYALIM,,,
BİZ BÖYLE GELDİK BÖYLE GİDERİZ!
Resim

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Çrş Tem 18, 2007 1:32 pm

[font=Comic Sans MS]isterseniz biz bu konuya dahil olmuş gençler olarak ele alalım konuları....
mesela neden her birimiz işte ben şöyle dindarım ben böyle dindarım der ama diğerinin hakkınada gözğsünü gere gere ggirer....
bugün kaşını gözünü belkide etiket sayılan yaşadığı memleketini beğenip onu kendine eş seçer evlenir veya nişanlanırda daha sonra yarı yolda bırakır?
yokmudur bunun daha uygunu!!
ben kendi fikrimi söyleyim kardeşlerim bu bizim memleketimize mi has bir şey bilmem bilemem amaa bildiğim; insan oğlu hainliğe daha ilk yaradıldığında başlamıştır...
eleştiriye kendimizden kendi ailelerimziden başlayalım...
bir soralım kendimize ve ailemize kaç kişilerin hakkına girdikte helalleşmeyi becerebildik....
(kimseye serzenişte bulunmak değil niyetim,şahsi bir serzeniş hiç değil biline)
[/font]
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Tem 18, 2007 1:50 pm

HELE ŞÖYLE SONUNDA KONUŞAN DEMÜRCÜLÜ ORTAYA ÇIKIYO :)
GÜZEL KONULARA DEĞİNMİŞSİN GÜLESEVDALI KARDEŞİM ÖZELLİKLE İLK OLARAK KENDİ AİLEMİZE BAKMAMIZ KONUSUNDA!
VARSA Bİ EKSİKLİK Bİ NOKSANLIK İLK ÖNCE KENDİMİZDEN BAŞLAMALIYIZ,,,
ANNENMİ GIYBET YAPIYO UYAR,,,
BABANMI ÜÇKAĞITÇILIK PEŞİNDE UYAR!!!
KARDEŞİN MACERAPERESTMİ UYAR!!!!!
ŞUNU BELİRTEYİM İLK ZAMANLAR İŞE YARAMASADA SONRA MEYVESİNİ ALIRSINIZ!!!
BAKIN TECRÜBE KONUŞUYOR BURDA!!!
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Tem 18, 2007 2:52 pm

konu gerçekten çok önemli ve güncel bir konu, foruma taşıdığın için tşk ederim meltem&mehtap (namı diğer sanaldemircili). İşin sosyal boyutu, ailevi yaklaşım ya da büyüklerimizin geçmişteki tutumları çok önemli. Ama son neslin yani bizlerin durumun farkına varıp çözümsel yaklaşımlar göstermesi iyi bir gelişme. Şöyleki bizim tavrımız isyan ya da nedir bu rezillik kıvamında serzenişlerden ziyade nasıl düzeltilebilir, nasıl izah edilebilir, nasıl düzelir olmalı. İşe kendimizden ve sözümüzün geçeceği (yakınlarımızdan) başlamaksa en doğru başlangıç olsa gerek. Eskilerden olupda bizimle hem fikir olan kişilerden alınacak tavsiyeler çok önemli. Ama önce sorunun tanımını yapıp çerçevesini belirlemeliyiz. Sorun sadece yerel hemşehrilerimizde mi, gurbettekilerde mi, yoksa ikisinin bileşiminden mi kaynaklanıyor. Ekonomik şartlar ne kadar etken. Hele eğitim. Belkide en uzun vade ama en kesin çözüm eğitimde. Ben memleketimizin insanın gurbete çıktığındaki eğitim düzeyinin düşüklüğü ve çektiği sıkıntıların çokluğu sebebiyle zaten düzgün bir aile yapısı yoksa ondan fazla bir şey beklememek gerektiği kanısındayım. Gelin önce sorunu ve çerçevesini belirleyelim. Ben bu mesajımla konuyu harmanlamış ve içinde bazı fikirlerimi beyan etmiş oldum. Buyrun arkadaşlar, söz sizde;
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Tem 18, 2007 5:24 pm

DÜŞÜNCELERİN İÇİN TŞK EDERİM YILMAZ ABİ!!!ASLINDA SÖYLEDİĞİN SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN EN MANTIKLISI!!!İLK OLARAK BİZİ RAHATSIZ EDEN ŞEYLERİ BOYLU BOYUNCA MASAYA YATIRMALIYIZ DAHA SONRA TEDBİRLERİ ALMALIYIZ!
EVET SENİNDE BELİRTTİĞİN GİBİ EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ Bİ FAKTÖR,,,AMA GÜNÜMÜZDE KAÇ KİŞİ OKUYORKİ HERKEZ OKUMUŞ BİLGİNLERDENMİ HAYIRRRRR,,,BAZEN İNSANIN İÇİNDE OLMASI GEREKİYOR,,,KENDİSİNİ GELİŞTİREN AMA İLKOKUL MEZUNU OLAN ÇOK KİŞİYİ TANIYORUM,,,,DAHA ÖNCEDE SÖYLEDİM BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER MANTIĞINI TAMAMEN YOK ETMEMİZ LAZIM!
GURBETÇİLER DİYE NİTELENDİRDİĞİMİZ KİŞİLER TABİRİ CAİZSE ALMANYA GÖRMÜŞ İNSANLAR,,,SONUÇTA AVRUPA ÇİĞNEYİP BURAYA GELİYORLAR,,,ONLARIN BURDAKİLERE ÖRNEK OLMASI GEREKİRKEN BİZ BURDAN ONLARI DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORUZ,,,,ANLAMSIZ KISKANÇLIKLAR+ FESATLIKLAR+FİTNELER+GIYBET+GÖSTERİŞ DELİSİ Bİ KAÇ SÜLALE+VE ONLARA ÖZENEN ÖZENMEKLE KALMAYIP ŞEBEKLEŞEN DİĞER AİLELER!!(HAYIR BÖYLE BİŞEY YOK DİYİN SUSARIM)
NEDİR BU_???
BEN HERZAMAN ZAMANINDA VE YERİNDE TEPKİDEN YANAYIM!!!!
SAYGILAR!
Resim

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Tem 18, 2007 8:24 pm

Güzel bir konu bende o zaman cözülecek bir kaç şey söyliyim:1- köyümüzün yerli gençlerinin gurbetten gelen geçlere başka bir gözlükle bakılmasını hiç hoş bulmuyorum sonuçta onlarda bizim gibi memleket özlemi içinde bulunan ve hiç yoktan yakın olacak derecede akrabalarımız.
2-köyümüzde benim gördüğüm kadarıyla birlik ve beraberlikde yok
3-menfaat ve cıkarcı olan arkadaşlarımızda cok
benden bu kadar aklıma geldikçe yazacagım şimdi bunlaru deşifre etmekle ugrasalımmmm.
hadi hayırlısı...
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Tem 18, 2007 8:35 pm

MAKSAT SANAL ORTAMDA DİLE GETİRMEK DEĞİL!!!UYGULAMADA ÖNEMLİ DİMİ AMA_???
GURBETTEN GELEN GENÇLERE NASIL Bİ GÖZLE BAKIYOLAR_???YADA DOĞRU SORU ŞU OLMALIYDI ONLAR NE YAPTIDA BİZLER ONLARA BU ŞEKİLDE BAKMA İHTİYACINDA BULUNDUK_???
HACDANMI GELDİ_????YOOOOOOOOO,,,,YURT DIŞINDA GURBETÇİ HOŞGELDİ SEFA GELDİ!
KENDİMDEN MİSAL VEREYİM DEŞİFRE AÇISINDAN SÖYLÜYORUM : ALMANCININ BİTANESİNE DEDİMKİ GÖRENDE DER UZAYDAN GELMİŞŞŞ :):):),,,,şimdi beni nerde görse yada ben onu nerde görsem UZAYDA HAVALAR ŞÖYLE BÖYLE ESPİRİSİNİ YAPARIZ!!!
YANİ BAZEN MESAJ VERİRKEN İNSANLARI KIRMAYABİLİRİZ,,,İLLAKİ DEŞİFRE EDELİM ÜZELİM DEMİYORUM!
2 MADDE KÖYÜMÜZDE BENCE BİRLİK BERABERLİ HAT SEFİYEDE FAZLA,,,BUNA BİZİMKÖYLÜ OLMAYAN İNSANLAR BİLE ŞAİT VE İBRET EDİYOLAR,,,,(CENAZELERİMİZ DÜĞÜNLERİMİZ V.B)
3 MADDE MENFAAT VE ÇIKAR BİZİM KÖYÜMÜZE HAS Bİ ÖZELLİK DEĞİL TABİKİ HEEE ORAN OLARAK TARTIŞILIR,,,ŞİMDİ Bİ ANKET YAPSAK BELKİ %70 ÇIKARCI DİYEBİLİR,,,,
BİZ BU KÖYÜN HALKIYSAK EĞER BENCE HERŞEYİN Bİ ÇÖZÜMÜ VARSADA BUNUNDA VARDIR!!!
BENİM TAVSİYEM ÇIKARCI NİTELİKLİ İNSANLARDAN SOYUTLANIN!!!!
YANİ MERHABA MERHABA ELBET HATALAR ANLAŞILIR!!!!
Resim

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Tem 18, 2007 8:48 pm

eğer sizin birlik ve beraberlik anlayınış cenazelerde ve düğünlerden ibaretse ben soru işareti koymak istiyorum bu cümlenin sonuna??? gelelim gurbetçi konusuna gençlerin bizim yerli gençlerden doğal olarak büyüdüğü ortamında etkisiyle biraz havalı davranmalarını yadırgıyolar onlar aslında havalı davranmıyor ordaki davranışlarının aynısını burda davranmalarına rağmen yerli gençler havlaı olarak görüyolar ama bence biraz daha değişik düşünülmeli ben kimseyide savunmuyorum burda sadece türkiyedeki ve almanyadaki gençler birbirlerine biraz daha saygılı davranmalarını sağlamak amacım biraz dahafarklı acılardan bakmak gerekiyor

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Tem 20, 2007 4:07 am

Kod: Tümünü seç

[BİZ BÖYLE GELDİK BÖYLE GİDERİZ! /code] demis: meltem&mehtap

hayir efendim böyle gitmiyecek, kaniti ise sizler bizleriz. büyüklerimize hic bir sözüm yok onlar mektep medrese görmemisler. ellerinden geldigi kadar calisip didinip bizlere mal mülk olarak birseyler birakmaya calismislar.

fitne, fesat, dedikodu, cekememezlik,kücük görmek,baskasini begenmemek, hava civa ne bileyim saymis oldugunuz özellikler heryerde var.kisaca insanoglunun fitratinda var.

[color=darkblue]masaya yatiralim konusalim demissiniz. üstü kapali konusma taraftari bende degilim.[/color]

Bizim kasabamizin insanlarinda beni rahatsiz eden tek sey birbirlerine karsi samimi ve dürüst olmamalari ve alayci konusmalari.

böyle site ve sitelerin kurulmasini bir nimet olarak degerlendiriyorum. bukadar sesimizi duyurma imkanimiz olmayacakti.eminim siteye giren 1 kisi okuduklarini en az 10 Demircili ile paylasacaktir.tabiki bu sitelere üye olan bizlere cok büyük sorumluluk düsüyor. birakmis oldugumuz mesajlarda samimi olacagiz.birbirimizi tanidikca birbirimiza deger vermeyi ögrenecegiz. nemelazimciligi birakip, herkes elini tasin altina koyacak.

[b]Peygamber efendimiz güzel ahlakli insani söyle tarif ediyor:
siz mis kokulu bir dükkana girmek isteyince cikmak istermisiz?
Sahabi: hayir ya Resulullah diyorlar.
iste güzel ahlakli insan böyledir etrafina güzellikler ve güzel kokular sacar 
devam ediyor ve soruyor:
siz kötü , pis kokan bir dükkana kalmak istermisiniz?
Sahabi: hayir ya Resullah diyorlar.[/b]
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Tem 20, 2007 10:56 am

SEVGİLİ ZEYNEP FARKINDAYSAN SÜREKLİ>>>BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER>>> CÜMLESİNE TEPKİLİ YAKLAŞIYORUM AMA GÖRÜYORUZ Kİ HERŞEY ORTADA,,,
BENDE TABİKİ SİZİNGİBİ BÖYLE GİTMESİNİ İSTEMİYORUM!!!
(((fitne, fesat, dedikodu, cekememezlik,kücük görmek,baskasini begenmemek, hava civa ne bileyim saymis oldugunuz özellikler ))) BU ÖZELLİKLER HERYERDE VAR TABİKİ,,,AMA BİZİM KÖYÜMÜZDE ORANLAR BİRAZ DAHA YÜKSEK!!!
ALAYCI KONUŞMA DEMİŞSİNİZ BENDE ÇOK SİNİR OLUYOURUM HATTA AÇIKCA SÖYLEYEBİLİRİM TİSKİNİYORUM!!!
BAKIN BEN HERŞEYE OBJEKTİF BAKIYORUM KENDİ AİLEMDE BÖYLE İNSANLAR VAR!UYARIYORUM TEPKİ GÖSTERİYORUM YA İNSANLARIN KANINDAMI VARDIR BİLMİYORUM YANİ HANİ BAZI ANLAR OLUYO BENİM TEPKİ VERECEĞİMİ BİLİYOLAR Bİ YERDE ÇEKİNİYOLAR AMA YAPACAKLARINI HERTÜRLÜ YAPIYOLAR,,,BEN KİMSEYE HAKSIZ YERE LAF ATMAM İLK OLARAKTA İĞNEYİ KENDİME BATIRIYOR ÇUVALDIZI BAŞKALARINA!!!
İNŞ SİZİNDE BELİRTTİĞİNİZ GİBİ BU SİTELER KONUŞMALAR TARTIŞMALAR SAYESİNDE KÖYÜMÜZÜN BAZI KALIPLAŞMIŞ HUYLARINI DEĞİŞTİREBİLİRİZ!!!
Resim

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Cum Tem 20, 2007 9:44 pm

öncelikle selam arkadaşlar bu konuya yorumsuz kalmak bizi bozar :) demircili olmanın bi nimet oldugunu anlamak için degişik ortamlarda bulunmak lazım diye düşünüyorum hep demirciliyle oturup kalkan insanlara demircili kaba banaz bi topluluk olarak görüne bilir ama işin aslı öyle degil başka toplumların ve toplulukların içinde bulunurken gözlemci olarak bi demirciliyle kıyaslarsanız ne büyük bi nimet içinde oldugunuzu anlayacaksınız demircili maddi anlamda kendini tanımlamış ve maddi anlamda dışa açılmış bi kasaba aynı zamanda tuhaf olan dışa kapalı yani dernek iş ev üçgeninde dolaşan ve kendi düşünce harmonisini oluşturmuş ve kendi içinde eleştiren ve çözüm bulan tuhaf bir işletim sistemi var :) yani kendi içinde kendi düşmanını ve kendi doslarını oluşturan ve iddiacılıgıda bırakmayan bi kasaba içerden bakıldıgında dagınık gözükür ama dış toplulukların çogunda bire bir şahit olmuşumdur demircili kasabası gibi olsa bizim oralarda diyenlere

yukarda almancılar havalı gibi bişey denmiş tek yapmanız gereken onlara yaklaşırken samimi olmak onlar uzaylı degil :D
sonuçta her evden bi yakınımız yurtdışında

yukarda dedikodu fesatlık felan denmiş o her toplumda bulunur demirciliye has bi durum degil

eleştireceginiz yanı varmı derseniz valla bana göre yok düşündüm bişey bulamadım ben demirciliye dostça baktıgım içinmi acaba eleştirecek bişey bulamıyorum anlamadım gitti

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum Tem 20, 2007 11:32 pm

nefretim bence sen gerçekleri görmek istemiyorsun.gerçekleri gizlemek eksiklerimizi görmemize engel olur ve onları düzeltmemize yardimcı olmaz bize konun amacı eksikleri ve yapmamız gereken ve yapmamız gereken başlıkları içeren bir konu onun için bence şöyle iyice bi düşün kardeşim ok.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cmt Tem 21, 2007 10:41 am

NEFRETİM NİCKLİ ARKADAŞA HİTABEN Bİ CEVABIM OLACAK! DEMİRCİLİ OLMANIN Bİ NİMET OLDUĞUNU FARKINDAYIZKİ BU SİTEDEYİZ VE YANLIŞLARIMIZI DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORUZ,,,DEĞİŞİK ORTAMLARDA BULUNMAK GEREKİR FALAN DEMİŞSİNİZ ŞAHSEN BEN İSTANBULDA OTURUYORUM, Bİ ESNAF NİTELİĞİNDEYİM BENİ TANIYANLAR BİLİR TOKATIN ZİLESİNDEN TUT REŞADİYESİNDEN TUT TURHALI ALMUSU YENİBOSNA İÇİNDE DEMİRCİLİLERİ TANIYANLAR ERZURUM BAYBURT NEVŞEHİR KONYA SAYAMADIĞIM BİRSÜRÜ VİLAYETTEN İNSANLARIN DEMİRCİLİ KÖYÜ HALKI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ ÖLÇEKLEMİŞ BİRİYİM! O YÜZDEN BU KONUYU AÇMA İHTİYACI DUYDUM ZATEN,,,,
İDDACILIK YOK GİBİSİNDEN BAZI CÜMLELER SARF ETMİŞSİN GÜZEL KARDEŞİM BİZİM KÖYÜMÜZDE ADAM BOŞ İŞAAT HALİNDEKİ BİNASININ ÖN YÜZÜNE 18 TANE LAMBA TAKMIŞ MAKSAT BENİM BİNAMDA BURDA MSJ VEREBİLMEK İÇİN!!!!SEN NEYİN HAYAT MÜCADELESİNİ VERİYOSUN_???

((((yukarda almancılar havalı gibi bişey denmiş tek yapmanız gereken onlara yaklaşırken samimi olmak onlar uzaylı degil
sonuçta her evden bi yakınımız yurtdışında ))))),,,,,, BENİM BABAM ALMANYADA ORDA YAŞAYANLARI BİLİYO...ANLATIYO,,,BANA DİYOKİ ASLINDA ONLAR ORDA ÖYLE DEĞİLLER HERNE HİKMETSE BURAYA GELDİKLERİNDE DEĞİŞİYORLAR,,,VALLA BEN KİMSEYE SAMİMİ YAKLAŞMAKTAN YANI DEĞİLİM HEPİMİZ MÜSLÜMAN EVLADIYIZ HEPİMİZ AYNIYIZ FARKIMIZ ALLAH KATINDA BELLİ OLUR ANCAK VE ANCAK,,,,

(((eleştireceginiz yanı varmı derseniz valla bana göre yok düşündüm bişey bulamadım ben demirciliye dostça baktıgım içinmi acaba eleştirecek bişey bulamıyorum anlamadım gitti))))SEN ELEŞTİRECEK BİŞEY BULAMADIĞINA GÖRE OLAYA OBJEKTİF BAKMIYORSUN DEMEKTİR,,,DEMİRCİLİYE DOSTÇA BAKAN İNSAN ZATEN GEREKLİ YORUMU YAPARDI!!!BİZ DÜŞMANCA BAKTIĞIMIZ İÇİNMİDİR BU KADAR ÇABA_??
Resim

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cmt Tem 21, 2007 7:34 pm

slmmmmmmmm
arkadaslar konu cok güzel paylasımlar cok güzel bende eskı bır gurbetcı gencı olaraktan TR gediğim zaman havalı bır tavır sergılemıyordum neysem oydum hala öyleyım benımde etrafımda gördüklerım var sankı o marstanda bızler karstanmısız havası verıyorler ama bu bence yetişmeyle alakalı madı durumla alakalı aile görgüsüyle alakalı öyle gencler varkı gıyım kuşam süper ama gelın görünki konusmaya baslasınlar bır cuval ıncırı mahvederler nedemısler ınsanlar kıyafetlerıyle karsılanır FİKİRLERİYLE ugurlanır.

Tabıkıde burda elestireceğiz dogruyu yanlısı ayır edecegız bırbırımızı tanımamızın engüzel yolu her kasabanın (köyün)ıyı kötü yanları vardır benımde sevmedım yanı Zeynep hanımında belırtmış oldugu gibi alaycı olmaları.Ve bırbır aralarında kaynasıp şivelerını degıstırmemeleri ben sımdıkı nesılden bahsedıyorum bılhasta yurtdısında yasıyan genclerımızde var bu sorun

Aklıma gelırse yazarımmmmmmmm benım düsüncelerım bunlar..
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Cmt Tem 21, 2007 9:11 pm

meltem&mehtap demişki

İDDACILIK YOK GİBİSİNDEN BAZI CÜMLELER SARF ETMİŞSİN

iddiacı olduklarını belirtmiştim aslında yazıda

yazdıklarınızı okudum kendi fikrinizi güzelce anlatmışınız saygıyla karşılıyorum ama ben dostça bakıyorum diyorum kimseye düşmanca bakıyorsunuz demek istemedim sizin yazınızıda dostça okudugum için ve yanlış anlaşıldıgım içinde özür

BENİM BABAM ALMANYADA ORDA YAŞAYANLARI BİLİYO...ANLATIYO,,,BANA DİYOKİ ASLINDA ONLAR ORDA ÖYLE DEĞİLLER HERNE HİKMETSE BURAYA GELDİKLERİNDE DEĞİŞİYORLAR,,,VALLA BEN KİMSEYE SAMİMİ YAKLAŞMAKTAN YANI DEĞİLİM HEPİMİZ MÜSLÜMAN EVLADIYIZ HEPİMİZ AYNIYIZ FARKIMIZ ALLAH KATINDA BELLİ OLUR ANCAK VE ANCAK,,,, demişsiniz

o zaman kovalım gitsinlermi yani :roll: şaka bi tarafa ben sizinle muhatap olmayan insanlarla samimi olun demedim mesela yolda giderken bi kurbetçiye rasladınız göz teması yakalarsanız yaklaşıp samimi olun gibisinden demek istedim tabi bu kendi fikrim ben böyle yapmaya çalışıyorum

şimdi gelelim asıl konuya bayburtlu erzurumlu falan demişiniz demircili hakkındaki yorumlarını biliyorum demişsiniz neymiş mesela o yorumlar veya yapılan yorumlar karşısında bi demircili olarak ezikmi kalıyorsunuz yani onu mu demek istediniz

şunuda unutmayalım meyve veren agaç taşlanır

bide yukarda tüm arkadaşların yorumlarını okudum ama elle tutulur bişey bulamadım yapılan yorumlar genel anlamda her toplulukta olan yorumlar

o zaman bi yorum yapalım gerçi buda heryerde oluyor ama yorum işte belediye seçimlerinde kasaba adeta ikiye bölünüyor ve çok fazla geriliyor ben buna uyuz oluyorum

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Tem 22, 2007 12:07 am

ya nefretim harbi neyapmaya çalıştığını anlamıyorum yazında demişsinki yukarıda elle tutulur bir yazı yok diyorsun ve her toplumda bulunan durumlar demissin.o zaman bu konuda yazı yazanlar kusura bakma ama aptal o zaman.yani diğer toplumlarda oluyor diye bun tip durumların engellenmesine gerek yok yani sence o zaman bak arkadaım bazı şeyleri aşmamız gerekiyor hangi düşüncelere sahipsin bilmem ancak ben ve benim gibilerin amacı köyümüzü biraz daha dışa açmaya yönelik davranışlar içermeye çalışıyor bunun içinde köstebek değil destek ol tamam.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Tem 22, 2007 12:51 pm

UZUN LAFIN KISASI AÇTIĞIM KONUNUN ÖZÜ ŞUDUR Kİ (NEFRETİM) NİCKLİ KİŞİLERİN HALA SAVUNDUKLARI KALIBIN İÇİNDEN ÇIKMALIYIZ!!!!
GÖRÜYORSUNUZKİ KENDİSİ HALİNDEN PEK MEMNUN ...............
Resim

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzr Tem 22, 2007 3:14 pm

[font=Comic Sans MS] :? BizLer Sorunu Halletmeyemi Çalışıyoruz yoksa Sorun Yapmaya mı..? Ben İnanıyorum ki nefretim Bir yorum daha yazarsa Patlama Olacak..! Arakdaşlar Yazıyı Komple Okudum Ama Masaya Yatırılan Bir Gerçek Yok Neyi Tartışıyor Veya Neyi Halletmeye Çalışıyoruz..? Tüm Çevrede Olağan Sorunları Tartışıyoruz. Oran Diye Bir Şeyde Olamaz Kimin ne Oranda Olduğunu Bilemeyiz Sonuçta Onların İçine Girmemişiz Tamam Tanıdıklarımız Olabilir Belki Uzun Süredir Tanıyoruz Ama Ne Derecede olduğunu Kestiremeyiz.!

Bir Gün Bir Aile Kavgasına Şahit Oldum Büyük Bir Kavgaya Ama bir şey yapamadım sadece izledim sonra Oradan ayrıldım kadının Söylediği Tek Söz Bizim Kadar Kötü Bir Aile Yoktur Lafıydı...

Olaydan Belirli Zaman Sonra Küçükçekmece sahilde Nargile İçreken Bir Amcayla Tanıştım 2 Yada 3 saatlik SohBetin Arkasından Özel Hayata girdik Adam 40 YIldır hanımıyla aynı Evde Yaşıyor muş ama..! Ama Konuşmuyormuş Bir Kavgadan Dolayı KOnuşmuyormuşlar yıllardır :(.

Neyin Ne Olduğunu yada Neyin Daha Kötü Olduğunu Bilemezsin Diye Düşünüyorum.
[/font]

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: >>>DEŞİFRE<<<

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Tem 22, 2007 3:59 pm

meltem&mehtap yazdı:SİTEDEKİ DEMİRCİLİ ARKADAŞLARIMA BİŞEY SORMAK İSTİYORUM_???
MADEMKİ KÖYÜMÜZDE BAZI İNSANLARDAN BAZI DAVRANIŞLARDAN RAHATSIZ OLUYORUZ,,,,
RAHATSIZ OLDUĞUMUZ BU KALIPLAŞMIŞ DAVRANIŞLARI DEĞİŞTİRMENİN Bİ YOLU OLMALI!
HER TOPLUMUN BELİRLİ SOSYAL SİYASAL KÜLTÜREL Bİ YAPISI OLDUĞUNA İNANAN BİRİ OLARAK KÖYÜMÜZDE DEĞİŞKENLİĞİN ÇOK FAZLA OLDUĞUNA İNANIYORUM,,,,,
YANİ BİRİ DEMİRCİLİ NASIL SORUSUNA YA DEMİRCİLİLER ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR DİYE BAŞLANMASINI İSTEMİYORUM,,,
İSTİYORUMKİ KÖYÜMÜZ 4*4 Bİ KÖY OLSUN,,,DOĞASIYLA YAŞAM TARZIYLA BİRBİRİNİ TAMAMLASIN!!!!
SİZDE ÇOKMUŞEY İSTİYORUM__????
BENCE SUSMAKLA GÖRMEMEZLİKTEN GELMEKLE YADA İŞTE (DELİDİR NEYAPSA YERİDİR ) MANTIĞINI GÜDEREK Bİ YERE VARAMAYIZ!!!
EĞER YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ Bİ KONU VARSA LÜTFEN DEŞİFRE EDİNİZ!!!!
BENİM NEDEMEK İSTEDİĞİMİ DEMİRCİLİ HALKI İYİ ANLIYOR!!!!
TEŞK EDER SAYGILARIMI SUNARIM!
bu temennilerinize bende katılıyorum ama olay yukarda yazılan gibi gelişmiyor dedikodu fitnecilik veya almancılar havalı kasılıyolar gibi gelişiyor ve bu bazı kurbetçi arkadaşlarımızıda rencide eder ben buna karşıyım veya dedikoduya karşı oldugumuz halde dedikodu yapar hale geliyoruz sanki

ama bu açılan konuyu bazı başlıklar altında toplarsak sizinde iyi niyetle açtıgınız bu başlık maksadına ulaşır gibi zaten sizde bunu belirtmişsiniz

örnek demircilide ne olmasını isterdiniz =bence havuz

belediye başkanının demircilide hangi çalışmaya agırlık vermesini isterdiniz = örnek xx çalışma gibi

dernekkte neler olmasını isterdiniz

veya dernegin veya belediyenin çalışmaları hakkında yorumlar yada katgıda bulunucak eleştiriler
mesela ben dernek bünyesinde çoçuklar için egitime öncelik vericek çalışmalar yapılmasını isterim

belediyenin veya dernegin cenazeleri ambulansla götürmesini isterim

bu çogaltıla bilir bilmem yanlışmı düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzr Tem 22, 2007 4:19 pm

[font=Comic Sans MS]Arkadaşlar Ben İnanıyorumki Burda Dedikodu, fitne, fesatı Asla Düzeltemeyiz İstesenizde İStemesenizde Yapıyoruz Elimizde Değil Bilmediğimiz Çok Kural Var ;)

Ama Nefretimin Söylediği güzel, Güzel Konuya Değinmiş. Yenilik Olarak neler Olsun İsteriz Burdan Sonra Yapılacak Şeyleri Düzenleyebiliriz Sonuçta Bizim İsteklerimizle Olan Şeyler.

Diye Düşünüyorum.

SaygıLar.. 8)
[/font]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Tem 23, 2007 12:35 pm

açık konuşmak gerekirse konuyu açtığımdan beri elle tutulur bi çözüm bi öneriyle karşılaşmadım!!!
sizinde msjlardan anlayabileceğiniz gibi aslında herkez köyümüzün bu kötü etiketten kurtulmasını istiyor,,,,
en baştada söylediğim gibi bazıları deşifre edilirse eğer eminimki 1/2/3 sonra kendini toparlar!!!!
ben çözüm olarak bunu buldum (KENDİ ADIMA),,,,
HE TEPKİ ALMIYORMUYUM OOO KENDİ AİLE İÇİNDE BİLE SORUN YAŞIYORUM!!!!
SUS KIZIM,,,AAA ÇOK AYIP ETTİN,,,SÖYLENİRMİ O SÖZZ,,,BAK O BÜYÜKKKK,,,,NE YAPCAZ ŞİMDİ 60 YAŞINDAKİ KADININ HUYUNU SUYUNUMU DEĞİŞTİRCEZ,,, ,,,,,,,,,,,,,, VESAİRE CÜMLELERE ALIŞTIM AMA HUYUM KURUSUN ÇOK İNADIMDIR!!!!
YOLA DEVAM :):):):):):)
Resim

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzt Tem 23, 2007 1:34 pm

eh o zaman aile büyükleriniziznde belirttigi gibi sokma akılla insanlar yedi adım giderler yani burda bazı aileler için gereksiz oldugunu düşündügüm yazılar yazmamızla kişileri düzeltme şansımız bana göre sıfır ve bazı insanların size göre burada deşifre edilmesininde bu siteye katılımı bi müddet tepki olarak çogaltacagı ama sonra siteye girişlerin azalacagı ve bu siteye emek veren insanların emeklerine yazık olacagınıda düşünmüyor degilim kaldıki bu site burada birleştirici bi görev yapıyor diye düşünüyorum ha sizin bazı insanlarla sorunlarınız olması buradaki herkesin sorunu oldugu anlamını taşımaz veya size göre dogru olan birşey başkasına yanlış olabilir

ama bu yukarda yazdıklarım sadece olabilecek sonuçlar yani varsayımlar mademki bi konu açtınız ilk adımıda siz atın diye düşünüyorum buyrun

ha unutmadan siz çözümü böyle buldum demişiniz yukarda haddim olmayarak insanı oldugu gibi kabul etmediginiz sürece kendi içinizde sorun yaşarsınız

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Tem 23, 2007 2:30 pm

hiçbizaman kişisel problemli olduğum isimlerini yada sorunlu olduğum konuları bire bir site içerisinde lanse etmedim bu bir!!!
maşallah siz halinizden pek memnunsunuz ama gördüğüm kadarıyla benimle aynı düşüncede olan yani bazışeylerden İLLALLAH ETMİŞ arkadaşlarada var!!!
ki olmasalar bile benim dediğim dedikdir zaten!!!!
herneyse yola devam dedimya!!!gerisi tiiii,,,,,
Resim

Kilitli

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön