EZAN SESİ

"Eüzübillahimineşeytani siyaset" düsturunda islami konuları bildiğiniz kadarıyla buradan paylaşabilirizsiniz.
Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

EZAN SESİ

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzr May 11, 2008 1:01 am

ALLAH İZİN VERİRSE İNŞAALLAH RAMAZANI İLERİKİ SENELERDE KÖYÜMÜZDE GEÇİRECEĞİZ.

ZATEN VAKTİMİZİ KÖYDE ŞU AN BİLE TAKVİMDEN AYARLIYORUZ. İSTANBUL LA ARASI YARIM SAAT. YARIM

SAATİ ÇIKIP KÖYDEKİ VAKTİ TAYİN EDİYORUZ.(İST . SAAT 19.30 İKEN KÖYDE 19 )

TAMAM BU DA SORUN DEĞİL ...AMA BEYLER ALLAH AŞKINA BEN KÖYDE EZAN DUYMAK İSTİYORUM.

KÖY BÜYÜDÜ ,GELİŞTİ EZAN SESİ ULAŞMAYAN MAHALLELER VAR.YAZIN KÖYDE SES ÇOK , KALABALIK MAALESEF

MAHRUM KALIYORUZ.YAPTIK DEDİLER OLMADI .MERKEZİ SİSTEM Mİ OLUR NASIL OLURSA ALLAH RIZASI İÇİN

BU KONUYA YAZ SEZONUNA KADAR BAKILSIN.

EZAN SESİNİN ULAŞTIĞI YERDEN İBLİS KAÇARMIŞ.

EZAN DAVETTİR ,VAKİTTİR. LÜTFEN BU KONUYU FORUM GÜNDEMİNE TAŞIYIN .

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr May 11, 2008 1:18 am

:) İstanbulun müdedeyyin bir kesiminde yaşıyorum.bende Ezan sesi duymuyorum. güzel bir konuya değinmişşiniz.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt May 12, 2008 5:52 pm

ARKADAŞLAR GALİBA BÜTÜN MAHALLELER EZANI DUYUYOR .BAKIYORUM KİMSE ORALI DEĞİL.

LÜTFEN RİCA EDİYORUM, ÖZELLİKLE ŞU AN KÖYDE BULUNAN ÜYELER BU KONUYU DİKKATE ALSINLAR.

NE İLAN DUYABİLİYORUZ NE EZAN...

(SADECE SAYIN KASABA HALKI ) SESİ GELİYOR SONRASI DUYULMUYOR.

ZEYNEP HANIMA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM...

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: EZAN SESİ

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt May 12, 2008 8:39 pm

iskesürlü60 yazdı:ALLAH İZİN VERİRSE İNŞAALLAH RAMAZANI İLERİKİ SENELERDE KÖYÜMÜZDE GEÇİRECEĞİZ.

ZATEN VAKTİMİZİ KÖYDE ŞU AN BİLE TAKVİMDEN AYARLIYORUZ. İSTANBUL LA ARASI YARIM SAAT. YARIM

TAMAM BU DA SORUN DEĞİL ...AMA BEYLER ALLAH AŞKINA BEN KÖYDE EZAN DUYMAK İSTİYORUM.

KÖY BÜYÜDÜ ,GELİŞTİ EZAN SESİ ULAŞMAYAN MAHALLELER VAR.YAZIN KÖYDE SES ÇOK , KALABALIK MAALESEF

MAHRUM KALIYORUZ.YAPTIK DEDİLER OLMADI .MERKEZİ SİSTEM Mİ OLUR NASIL OLURSA ALLAH RIZASI İÇİN

BU KONUYA YAZ SEZONUNA KADAR BAKILSIN.

EZAN SESİNİN ULAŞTIĞI YERDEN İBLİS KAÇARMIŞ.

EZAN DAVETTİR ,VAKİTTİR. .

[font=Arial Black]INSALLAH KARSILASIRIZ BIR BASKA KOYDE IFTAR YAPMAK EZAN SESIYLE ORC ACMAK GUZEL BI DUYGU......EMEGINIZE SAGLIK GUZEL BI KONU....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt May 12, 2008 9:31 pm

KONU YANLIŞ ANLAŞILMASIN . BEN DEMİRCİLİDEKİ , ULAŞMAYAN EZAN SESİNDEN BAHSETMİŞTİM.ALLAHA ŞÜKÜR

İSTANBULDA DUYUYORUZ.MERKEZ 60 Bİ ZAHMET BU KONUYU ORDA GÜNDEM YAP.TEŞEKKÜRLER. :wink:

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal May 13, 2008 8:58 am

iskesürlü60 yazdı:ALLAH İZİN VERİRSE İNŞAALLAH RAMAZANI İLERİKİ SENELERDE KÖYÜMÜZDE GEÇİRECEĞİZ.

MAHRUM KALIYORUZ.YAPTIK DEDİLER OLMADI .MERKEZİ SİSTEM Mİ OLUR NASIL OLURSA ALLAH RIZASI İÇİN .

iskesürlü 60 kasabada merkezi sistem faaliyete geçti....ezan sesi kasabada gayet güzel bi sekilde duyuluyo...tabi bunu kasaba bos olduğu için duyadabilir olabılırmde ama merkezi sistem kesin faaliyete geçti....
[font=Arial Black] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal May 13, 2008 1:11 pm

teşekkür ederim MERKEZ 60. :wink: İNŞ. ÖYLEDİR :)

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal May 13, 2008 9:40 pm

Insallah gelince duyariz,

merkez_60 Bizim köyden gelmesede komsu köyleri duyuyoruz. :)

Zeynep baci semti degistir,Islambol'da Ezan duyamamak gercekten aci. :(

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eyl 14, 2008 3:17 pm

MARMARİSTE EZAN ile ilgili duymuş oldugum bi üzücü olayı paylaşmak istiyorum

agustosta bi tanıdıgımız cok samimi bir komsumuz marmarise tatile gitti ve geldiginde o abime abi tatil nasi gecti dedigimde marmaris dedi hep turist dedi bir adres soramadim dedi bir türke raslamadim 20 25 dakika dedi

en önemlisi ise ezan sesi duyulmuyo dedi bende niye abi camimi yok dedim cami var dedi ezan okunuyo ama ezanın sesini kısıyolar turistler rahatsız olmasın diye ezan seslerini kısıyolar dedi ve bende şok oldum

müslümanlıgın yogun oldugu bi ülkedeyiz

yani bukadar basit bi ülke oldukmu ?
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzr Eyl 14, 2008 6:47 pm

[hr]

Ne kadar farkında olmasakda ezan sesinin düzgün bir toplum için ehemmiyeti ortadadır. Modumuz eM_re'ninde verdiği misaldeki gibi ezan sesi olmayan/olmasına müsade edilmeyen bir ortamda edep ve ahlaktan münezzeh bir sosyal yaşam olduğunun hissine varıyorum. :shock:

Nasılki Türkiyenin simgesi bayrağı ise dinimizin, müslümanlığın bir göstergeside ezan-ı ikametin, bu güzel topraklarda sesinin yankılanması ile olur. Buna engel olunması beni düşünmeye sevk ediyor. 8)

Müslüman bir ülkede başörtüsü problem olurken ezan ımızada el atmaları beni ne yazık ki hiç şaşırtmıyor :? :(

"Ulusun, korkma! " demiş üstad Mehmet Akif. Az söylemiş. Biz dinimizi canı gönülden yaşamaya devam edeceğiz. İftar vakti geldi. Görüşmek üzere :wink: :wink: :wink:

[hr]

Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
yavuz.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yavuz.sahin » Pzr Eyl 14, 2008 11:14 pm

Herkeze slm ben kendi düşüncemi yazim EZAN sesi duyulmaması köyün kalabalık olması ve malum düğün dernek gibi eylence olmasıdır düşüncesindeyim ama benim düşüncem EZAN sesinin duyulamsı için hoperlo sistemini köyün yüksek yerlerine örnek selemen yolu yeni yapılan su deposunun üstüne 1 adet hoperlo . diğeri ise yahsiyan yolu boğazı oralardan ses daha güzel gelir benim düşüncelerim budur

ALLAH.A EMANET OLUN CANLARRRRRRRR.

Kullanıcı avatarı
guezel_kiz88
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen guezel_kiz88 » Pzt Eyl 15, 2008 12:01 am

ezan duymazsam ben kafayi yerim ya ezan dinmez bayrak inmez

culeser
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen culeser » Cum Mar 25, 2011 10:33 am

PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Cmt Kas 09, 2013 10:16 pm

Evet degerli arkadaşlar ezan deyince bir şeye daha dikkat etmemiz gerekiyor ezanimuhamediye sünneti müekkede olarak dınımızde yer almaktadır biz bu sene bır çalışma yaptık sagolsun şukru hocada buna evet dedi ek bir telsız cıhaz bagladık köyumuzun yukarı ?????? denılen bolgeye ezan sesi gitmiyordu iki tane telsız cıhazlı aprler takdık bı yukarıya bıde pazar yolu uzerıne şimdı çok guzel duyuluyor bu dahada artırılabılır paylaşımlar ıcın tesekkurler

Kullanıcı avatarı
HACI.OMER.SAHIN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HACI.OMER.SAHIN » Cmt Kas 09, 2013 10:42 pm

EZAN
..........
Peygamber efendimizin 3 tane muezzini vardı ebu maksure ümmümektubün hz bilali habeşi
Bunların sesleri çok güzeldi ebu maksurenin müezzin olması bakın nasıl olmuş çocuklar arasında oynarken ezan taklidi yapıyormuş sesı okadar güzelki tam o anda peygamber sav oradan geçiyormuş kimdi o sesi gür ve güzel ezan oluyan demiş çocuklar ebu maksureyi göstrmişler peygamber efendimiz ebu maksureye seni yanıma alAyım ve okutayım sonrada mekkeye muezzin yapayım çobanlıktan kurtarayım maş baglRım dana demiş çocuk sevinmş ve kabul etmiş yagni şimdi başbakan bı çocuga senı okutayım son sultanahmet camine müezzi yapayım dese kabul etmezmi seve seve kabul eder bunun gıbı ve bu mueznıler seslerı okadar guzelkı o gunun şartlarında hopötler fılan yok ama gur seslerı vardı yagnı ezanı da sesı guzel muezın veya bırisi okursa daha etkileycı olur kantideyim

“İSLAMİYETİ YAŞAYIŞ ve DİNİ KONULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ” sayfasına dön