Acilimmi intikammi?

Vatani görevini yapacak ve yapan, iznine gelen Demircili'li askerlerimiz. Şehit Haberleri...
Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Acilimmi intikammi?

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Eyl 09, 2009 1:12 pm

Hergün Insanlarimiz ve Askerlerimiz katlediliyor, Türkiye her gecen gün biraz daha kan kaybediyor,
ama varsa yoksa Kürt ve Ermeni acilimi,bu konudaki görüslerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Insallah yüce Türk milleti titreyerek kendine gelecektir.

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: Acilimmi intikammi?

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Çrş Eyl 09, 2009 1:23 pm

Ben sahsen bu Kürt acilimina karsiyim, farkindaysaniz Recep Tayyip Erdogan Baskan olali cok Türk Askerlermiz Sehit oldu...
Simdi Tayyip Erdogan kürtlere TRT 6 'yi verdi bugun Türk Kanalini veren kim bilir yarin daha neler verir bunlara...
Erdogan evet dedikce kürtler cogaliyor, cogaldikca herkes hepsi istedigini yapiyor .... :oops:
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Çrş Eyl 09, 2009 2:37 pm

Bacanakcığım,
Bu konuda sana katılmak isterdim ama sende bilirsin ki biz bu konularda ayrı düşeriz,

Kürt açılımı saçılımı bir tarafa ben hükümetin yaptığı hiçbirşeye imza atmam.Fakat bunun karşısında olanların yanlışlığı başkalarının doğruluğu anlamına da gelmaz.
Milliyetçi hareket partisi tarihi bir misyonu maalesef kaçırmıştır. Böylesi bir kırılma noktasında bu sürecin içinde yer almalı kaygılarını ve karşı olduklarını karşı tarafa müzakere ederek savunmalıydı.Oysa haklı bir çıkış noktası olmasına karşın yanlış siyasi hesaplar ve kısa vadeli sandık muhasebesi bu ülkeye yazık olmasına sebep oluyor.Ne akpartililer ne CHP'liler ne de MHP'liler bu ülke onların babasının malı değil böylesine önemli bir konuda neden referandum yapılmadı cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan bu demokrasi şovu neden Kürt açılımı için yapılmadı bu millet ahmak mı diyeceğim ama tarihimiz ahmak olmasada iyi niyetiyle sürekli kandırıldığını gösteriyor maalesef

SAYGILAR.......

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eyl 09, 2009 10:34 pm

...
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Eyl 10, 2009 1:05 pm

Bacanak bu konuda ne kadarda ayri düssekte, referandum fikrine sonuna kadar katiliyorum.
Malesef izindede uzun uzun konustugumuz gibi siyasiler sahsi ve siyasi cikarlari icin güzelim Ülkemize yazik ediyorlar.

Seninde dedigin gibi yüce Türk milletinin iyi niyeti suistimal edililip kötüye kullaniliyor.

Allah sonumuzu hayir etsin...

Selamlar

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eyl 10, 2009 6:10 pm

Bizlerin toplum olarak zaten en büyük sıkıntımız,dünya uzaya giderken biz kavramların üzerinde boğuşup duruyoruz.Daha öncede ifade etmeye çalıştığım gibi en büyük sorunumuz ekonomi sorunudur.Dışa bağımlı oluşumuz toplum olarak bizleri radikal kararkar alma konusunda etkilemektedir.

Ortada olan problem açılım sorunu değil terör sorunudur.Bölücü terör örgütü yıllardır insanlarımızı katletmekte,kahraman vatan evlatlarına,emniyet güçlerine,bölgedeki Öğretmen'e,Doktor'a,din görevlilerine ve masum bebeklere kadar haince saldırılar düzenlemektedir.Bu örgüt dış güçler tarafından Türk ve Kürt insanların arasını bozmak için ve o bölgelerde hakimiyet kurmak isteyen batılı güçlerin üzerimizde oynadığı bir oyundur.

Yıllarca bu ülkede İslam kardeşliği ile birbirine bağlı olan halkımız şimdi çeşitli oyunlarla birbirine düşürülmektedir. Ortada çok açık bir oyun vardır. Elebaşı Kürtçe konuşamayan bir örgüt, Kürt halkımızın yaşadığı köyleri basıp katliamlar yapan bir örgüt, ele geçirilen teröristler içinde yakalanan Ermeniler, nasıl oluyor da Kürtlerin temsilciliğini yaptığını iddia edebiliyor. Tunceli'ye, Diyarbakır'a giden şehit cenazeleri Türk-Kürt kardeşliğini göstermeye yetmiyor mu? Milli konularda bu ülkenin en hassas insanları olarak bizler zaman zaman kışkırtılmakta ve Doğu Anadolu’da yaşayan vatandaşlarımıza karşı önyargılı olmaktayız.

Hangi haklar oradaki insanlarımıza tanınmıyor?bu konuda düşüncesi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?Allah Yar ve yardımcımız olsun.

Herkese hayırlı ramazanlar.....
En son ERKAN_OZDEMIR tarafından Pzr Eyl 13, 2009 5:42 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
tokad_i
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tokad_i » Prş Eyl 10, 2009 9:45 pm

bu açılımın bana göre getirirecekleri kadar elbetde götürecekleri de olacaktır ama şunun altını çiziyorum bu millet hiçbir zaman toprak kaybetmez kaybetmeyi göze almaz bu burada siyasi bir manevra ile başbakan dtp nin buzamana kadar yapmış oldugu siyaseti bertaraf etmiştir bunda sonra dtp neyin mucadelesini vercek görecegiz bence basbakan uzun bir maratona start verdi uzun vadede stratejini cizmiş ve çok akıllı ve tehlikeli oynuyor birileride elindeki kartları haybiye harcıyor maratonda ne için koştuklarını bilmiyor kenara çekiliyor şimdi önemli olan bu sureci takip ederken provakatıf eylemlere bulaşmamak gerek kürt kardeşlerimiz gerekse türkler osmanlının torunları olduklarını unutmasınlar

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum Eyl 11, 2009 11:47 pm

Öncelikle konuyu açan ''Uğur Özdemir''e bir şeyler söylemek istiyorum.
Hergün Insanlarimiz ve Askerlerimiz katlediliyor, Türkiye her gecen gün biraz daha kan kaybediyor,
ama varsa yoksa Kürt ve Ermeni acilimi,bu konudaki görüslerinizi paylasirsaniz sevinirim.
Bunları söylemiş Sayın Özdemir. E ben sorayım o zaman, Kürtler, Ermeniler, diğerleri bizim insanımız değil mi? Bir Hrant Dink öldüğünde üzülmediniz mi? Hatırlatırım size bir ayeti, ''bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir.'' O'nu öldürenlerin bu ülkeyi nasıl karanlık günlere sürüklemeye çalıştığını idrak edemediniz mi? Onun savunduğu fikirleri ne kadar takip ettiniz? Ya da Peygamber'in ''Arab'ın Acem'e, Acem'in de Arab'a üstünlüğü yoktur. Üstünlük Takvadadır.'' lafınıda mu unuttunuz sizler? Nasıl olurda sadece Türkleri bu ülkenin vatandaşı, sahibi olarak görürsünüz? Bugün şehit veriyorsak, ülke olarak birilerine karşı kendimizi üstün sandığımızdandır. Ezdiğimizdendir, dışladığımızdandır vesaire vesaire.. Bunun son bulması gerekiyorsa herkesin belirli hassas konularda, rövanşist değil aklı selim davranması gerekir.

''Demircili_kiz'' da şunları söylemiş,
Ben sahsen bu Kürt acilimina karsiyim, farkindaysaniz Recep Tayyip Erdogan Baskan olali cok Türk Askerlermiz Sehit oldu...
Simdi Tayyip Erdogan kürtlere TRT 6 'yi verdi bugun Türk Kanalini veren kim bilir yarin daha neler verir bunlara...
Erdogan evet dedikce kürtler cogaliyor, cogaldikca herkes hepsi istedigini yapiyor ....
Yukarıda Sayın Özdemir'e yazdıklarımı aynen seninde okumanı istiyorum. Ve önce bir kaç hatanı düzeltip sonra katılmadığım görüşlerine saygı duyaraktan eleştiriceğim. Birincisi, Recep Tayyip Erdoğan Başkan değil Başbakan'dır. Burası Başkanlık Sistemi'nin işlediği bir ülke değil malum.

Kürt Açılımı denmesinden rahatsız oluyorum ama karşı olabilirsin, senin görüşün. Ama yok efendim bu adam başbakan oldu da biz çok şehit verdik demek çok fazla yüzeysel ve bilmeden konuşmaktır. Bunun derinliklerine inmek apayrı ve uzun bir tartışma konusu olur.

Türk kanalını verdi demişsin. Bu ülkede Kürtler varsa bunu sen mi inkar ediyorsun? O kanal verilmedi, halka kazandırıldı böyle bir değer. Bugün o insanlar Roj Tv izlese daha mı iyi? Kültürlerini PKK yandaşlarından mı öğrensinler? Yanlı provokasyonlara alet mi olsunlar o kanalı izleyerek. Bu işin devlet eliyle yapılması çok uygun ve yerinde bir adımdır. Kim bilir yarın neler verir demiş arkadaşımızda, korkma kimse kimseye bir şey vermez! Bu ülkede yıllardır birileri ''Şeriat Geliyor!'', ''Ülke Bölünüyor!'' diye düğmeye bastı ama ne oldu? Ne şeriat geldi, ne ülke bölündü. Oyun kurucular uygun zemin hazırladı, darbe yaptı. İnsanların haklarını yedi. Kürtler çoğalıyor, istediklerini yapıyor kısmını açıkcası tartışmaya değer bulmuyorum.
düşünmek taraf olmaktır..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Eyl 12, 2009 1:35 pm

[quote="NOTTE"]
Kürt açılımı saçılımı bir tarafa ben hükümetin yaptığı hiçbirşeye imza atmam.
quote]

Bu zamana kadar forumda yorumlarını takip ettiğim isimlerden bir kaçıydınız. Ama yukarıda alıntıladığım ''talihsiz'' açıklamanız nedense hayal kırıklığın uğrattı beni. Bir ''akademisyen'' zekanın böyle sığ konuşmasıda üzdü beni açıkcası. Eğer ki bu toplumun, ülkenin yararını gözetiyorsanız hükümeti beğenmeseniz dahi bu millet için faydalı adımlarına destek vermelisiniz. Aksi takdirde büyük bir çelişki içerisinde olursunuz ve söylediklerinizin de bir anlamı kalmaz. Ha, size göre ''Kürt Açılımı'' doğru olmayabilir, ama yukarıda dediğiniz ''Hükümetin yaptığı hiçbir şeye imza atmam.'' sözü doğruda olsa, faydalıda olsa hükümet yağtığı için desteklemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu da ülke yararını gözetmek değil, yeni iktidarlara yelken açmanın hayali ile yaşamaktır..

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Cmt Eyl 12, 2009 7:20 pm

Ugur Ozdemir yazdı:bu konudaki görüslerinizi paylasirsaniz sevinirim..
demis Ugur abi ve bende görüslerimi paylastim, görüslerimi detayla demedim ENSSHN......
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Eyl 12, 2009 11:35 pm

Ben detaylamadım kimsenin görüşlerini, sadece kendime göre yanlışları ortaya koydum. Çünkü ''yanlış''lar gerçekten tartışabilinmeli..

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Eyl 14, 2009 8:00 pm

Sevgili ENSSHN,

senin gözünü ve gönlünü akp ve yöneticilerinin sevgisi o kadar sarmiski sana burdan sayfalarca cevap versemde
heralde bir ise yaramayacaktir.
Ama onca mesnetsiz iddadan sadece beni en rahatsiz edenine cevap vereyim.
''Bugün şehit veriyorsak, ülke olarak birilerine karşı kendimizi üstün sandığımızdandır. Ezdiğimizdendir, dışladığımızdandır''
diyorsun hayretler icersinde okuyorum bu satirlari,bu Ülkede senin bir Türk olarak(kendini öyle tanimlamayabilirsin)
yada benim o inanlardan ne gibi bir üstünlügüm ve ayricaligim var,bu nasil eziklik ve dislamaktirki ülkenin her kösebasini
kapan bunlar,Istanbul ve memleketin en güzel yerlerinde ticaret yapan bunlar,Basbakanlik,bakanlik,Cumhurbaskanligi yapan bunlar, nerede nasip bir ayricalik görüyorsun pek anlamak mümkün degil.

Hainlerin eline silahida heralde biz veriyoruz gidin Vatan evlatlarini vurun diye,yani benim milletimi sevmem,senin tabirinle
üstün görmem kimseye daga cikip insanimizi öldürme hakki vermez,bugün ülkede onca politikaci,akademisyen,gazeteci
yazar vs... cogaltagaltabiliriz kürt milliyetciligi yapiyor,benim degerlerime küfr ediyor,kendi ülkemde azinlikmisim gibi davraniyor ama biz cikip kimseyi katletmiyoruz.

Bizim vatanina,bayragina bagli hicbir Kürt kardesimizle problemimiz yoktur, bu zamana kadar olmamistirda, zaten akliselim
hicbir Kürt vatandasimizida bu sizin aciliminiz inan pekte enterasan etmiyor, cünkü onlarin öyle bir derdi yok.Malesef bu dert sadece bölücülerde var!

Islamin Milliyetcilige bakis acisi net ve aciktir;

Islamiyet Milliyetçiliği müspet (iyi) menfi ( kötü) olarak ikiye ayırmıştır. Kötü milliyetçilik, ırka dayalı olanıdır. Hakka hukuka bakmadan kendi milletinden olana suçlu bile olsa taraf olma menfi, ırka dayalı milliyetçiliktir. Diğer taraftan; her millet kendi milletinin fazilet ve hasletlerinden bahsedip onları sevebilir. İslamiyet hukuk ölçülerinin gözetildiği böyle bir milliyetçiliği müspet milliyetçilik olarak görür. Nitekim Efendimiz’e (sav). Sahabilerinden bir tanesi soruyor; ” Bir kişinin kendi kavminden birini sevmesi ırkçılık mıdır?” Efendimiz ” Hayır, ancak kişi kavminin zulmüne yardımcı olursa ırkçılık olur.” buyuruyor. Kur’an Allah katında üstünlüğün ancak takva ile olduğunu belirtirken aynı zamanda insanların kavim ve kabilelere ayrılışının hikmetini de şöyle ifade ediyor.

“Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O’ndan en çok korkanınızdır.

''Ne mutlu Türk'üm yazisindan rahatsizlik duyan bir zihniyetten acikcasi pekde birsey beklemiyorum,insanin Milliyetini
sevmesi kadar dogal ne olabilirki, bu bizim elimizde olan birseymi Allah bizi Türk yaratmis,baska bir millettede yaratabilirdi
bunu baskalarina üstünlük olsun diye yada baska milletlere düsmanlik olsun diye yapmiyoruz.

Beni ve cigdemi rovansist olarak degerlendirmene acikcasi pekte sasirmadim ama degerli Notte'yide sig düsünceli olarak nitelemen aslinda konulara ne kadarda vakif oldugunun ve ne kadar objektif baktiginin bir göstergesi oldugunu düsünüyor
yorumu degerli üyelerimize birakiyorum.

Mevlam Ülkemi hertürlü ic ve dis fitnelerden muhafaza eylesin.

''Ne mutlu Türküm diyene''.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Eyl 15, 2009 1:17 am

Ugur Ozdemir yazdı:Sevgili ENSSHN,

senin gözünü ve gönlünü akp ve yöneticilerinin sevgisi o kadar sarmiski sana burdan sayfalarca cevap versemde
heralde bir ise yaramayacaktir.
Ama onca mesnetsiz iddadan sadece beni en rahatsiz edenine cevap vereyim.
''Bugün şehit veriyorsak, ülke olarak birilerine karşı kendimizi üstün sandığımızdandır. Ezdiğimizdendir, dışladığımızdandır''
diyorsun hayretler icersinde okuyorum bu satirlari,bu Ülkede senin bir Türk olarak(kendini öyle tanimlamayabilirsin)
yada benim o inanlardan ne gibi bir üstünlügüm ve ayricaligim var,bu nasil eziklik ve dislamaktirki ülkenin her kösebasini
kapan bunlar,Istanbul ve memleketin en güzel yerlerinde ticaret yapan bunlar,Basbakanlik,bakanlik,Cumhurbaskanligi yapan bunlar, nerede nasip bir ayricalik görüyorsun pek anlamak mümkün degil.

Hainlerin eline silahida heralde biz veriyoruz gidin Vatan evlatlarini vurun diye,yani benim milletimi sevmem,senin tabirinle
üstün görmem kimseye daga cikip insanimizi öldürme hakki vermez,bugün ülkede onca politikaci,akademisyen,gazeteci
yazar vs... cogaltagaltabiliriz kürt milliyetciligi yapiyor,benim degerlerime küfr ediyor,kendi ülkemde azinlikmisim gibi davraniyor ama biz cikip kimseyi katletmiyoruz.

Bizim vatanina,bayragina bagli hicbir Kürt kardesimizle problemimiz yoktur, bu zamana kadar olmamistirda, zaten akliselim
hicbir Kürt vatandasimizida bu sizin aciliminiz inan pekte enterasan etmiyor, cünkü onlarin öyle bir derdi yok.Malesef bu dert sadece bölücülerde var!

Islamin Milliyetcilige bakis acisi net ve aciktir;

Islamiyet Milliyetçiliği müspet (iyi) menfi ( kötü) olarak ikiye ayırmıştır. Kötü milliyetçilik, ırka dayalı olanıdır. Hakka hukuka bakmadan kendi milletinden olana suçlu bile olsa taraf olma menfi, ırka dayalı milliyetçiliktir. Diğer taraftan; her millet kendi milletinin fazilet ve hasletlerinden bahsedip onları sevebilir. İslamiyet hukuk ölçülerinin gözetildiği böyle bir milliyetçiliği müspet milliyetçilik olarak görür. Nitekim Efendimiz’e (sav). Sahabilerinden bir tanesi soruyor; ” Bir kişinin kendi kavminden birini sevmesi ırkçılık mıdır?” Efendimiz ” Hayır, ancak kişi kavminin zulmüne yardımcı olursa ırkçılık olur.” buyuruyor. Kur’an Allah katında üstünlüğün ancak takva ile olduğunu belirtirken aynı zamanda insanların kavim ve kabilelere ayrılışının hikmetini de şöyle ifade ediyor.

“Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O’ndan en çok korkanınızdır.

''Ne mutlu Türk'üm yazisindan rahatsizlik duyan bir zihniyetten acikcasi pekde birsey beklemiyorum,insanin Milliyetini
sevmesi kadar dogal ne olabilirki, bu bizim elimizde olan birseymi Allah bizi Türk yaratmis,baska bir millettede yaratabilirdi
bunu baskalarina üstünlük olsun diye yada baska milletlere düsmanlik olsun diye yapmiyoruz.

Beni ve cigdemi rovansist olarak degerlendirmene acikcasi pekte sasirmadim ama degerli Notte'yide sig düsünceli olarak nitelemen aslinda konulara ne kadarda vakif oldugunun ve ne kadar objektif baktiginin bir göstergesi oldugunu düsünüyor
yorumu degerli üyelerimize birakiyorum.

Mevlam Ülkemi hertürlü ic ve dis fitnelerden muhafaza eylesin.

''Ne mutlu Türküm diyene''.

Öncelikle beni hiç bir zaman hiç bir partinin hevesi kaplamadı. Buna bir açıklık getireyim. Ben Ak Parti'nin bana göre, ülkeme göre doğrularına sonuna kadar savunurum. Yanlışlarına da sonuna kadar yanlış çıkarım. Bu şekilde yok seni şunun hevesi sarmış bunun hevesi sarmış gibi yaklaşımlar ülke konularına bakış açımızı daraltır.

Bugün biz ülke olarak bir ihtilaf, buhran yaşıyorsak elbette ki bazılarının kendilerini üstün görmelerindendir, kendinden olmayanları dışlamalarındandır. Bu sadece Türk Kürt meselesi olarak değildir. Fanatik bir Müslüman Ermeni ile arkadaşlık eden bir din kardeşini pekala kınar bu ülkede. Böyle örnekler çok vardır. Ya da bir Kemalist bir dindara dinini yaşama hakkını her yerde vermez. Bu da devletin belirli kademelerinde böylece işlemiştir. Bu her fikir görüşünde böyledir. Her ''taraf''da fanatikliğe gidenler bir kaos ortamı yaratır. Kutuplaşma ortamı yaratır. Geçmiştede olmuştur bu ülkede bunun örnekleri. Aziz Nesin, Ahmet Kaya vesaire.. Ülkemiz son asırda çok karanlık olaylar yaşamıştır Uğur Bey. Bu şekilde insanları galayane getirecek sözlerin bir anlamı olmasa gerek. Bakınız, Devlet Bahçeli ve o ağızla konuşanlar..

Demek istediğim odur ki, bir adam Kürt. Ne oluyordu 20 yıl önce ben 'Kürdüm'' dediğinde. İşkenceye maruz kalmadı mı bu insanlar? Ya da Kur'an-ı Kerimler toplatılmadı mı evlerden? Bu ülkede kim tehdit olarak görüldüyse budandılar bir şekilde. Yaşadığımız darbeleri iyi bir şekilde irdelemenizi tavsiye ederim. Her ''taraf'' darbe yemiştir.

''Demokratik Açılım''da da sadece Kürtler ile ilgili bir paket olmamalıdır bana göre. Ki öyle olmayacağını da düşünüyorum. Bu ülkede dindarların, Kürtlerin, Ermenilerin, Alevilerin ve bir çok vatan evladının sorunu vardır. Bunlar da bu paketin içine dahil edilip, bir ''sıçrama'' dönemine girilmelidir Demokrasi bağlamında.

Burda konu bu ülkenin evlatları olan Kürt kardeşlerimiz olduğu için ben daha çok Kürt Sorunu'na değindim. Yoksa bilmem Türk'üm demekten gurur duyar mısın gibilerinden laflarıda size yakıştıramadım. Önyargılar insanı hapseder, benden söylemesi..

Evet, bazılar Kürtleri dışladı. Bu terör sorunuda bir şekilde doğdu. Şimdi bunu çözmek mi istiyoruz? Asıl sorun budur. Niyetlerimiz has mı? Herhalde kimse bu vatanın evlatlarının şehit olmasından zevk-u sefa duymuyor. E o zaman bu konuda atılacak adımlara neden karşı çıkılıyor? Elbette ki Hükümetin bu açılımda yanlışları olmuştur. Yöntem bakımından yapılan yanlışlar vardır. Bizi sadece Ak Parti yandaşı olarak ilan edenlere bu da cevabımız olsun. Özeleştiri yapamayanlar var olamaz.

Bilindik bir hadis vardır, ''Vatan sevgisi imandandır'' diye. Bakınız burada ince bir nüans var. ''Vatan sevgisi'', üzerinde yaşadığınız toprak sevgisi. Anadolu sevgisi. Ama ırk sevgisi değil. ''Ne Mutlu Türk'üm'' demek bir ırkı yüceltmektir. Bu bir akademik konudur. Üzerinde düşünülesi bir konudur. Türklük de bir ırktır. Ve ''Ne Mutlu Türk'üm'' demek de bir ırk olan Türklüğü diğerlerinin üzerine çıkartmaktır. Elbette ki biz vatanımızı seviyoruz. Fakat diğer ırkları da Allah yaratmıştır. Onlardan da nefret etmiyoruz. Bizim kendi kavmimizden birini sevmek gibi bir problemimizde yok. Bu ülke birdir. Ve hepsini severiz. Sadece Türkleri değil. Yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevmek felsefesi esastır.

Ben ne sizi tanırım, ne Çiğdem kardeşimizi tanırım, ne de NOTTE üyemizi. Benim NOTTE'yi ''sığ düşünceli'' olarak yazmamın nedeni de şudur, ''Ben hükümetin hiç bir icraatına imzamı atmam'' sözüdür. Bunu ben bir akademisyene yakıştıramam. Neden mi? Bu ülkede okuyup bir yerlere gelen insanların, bu vatanın selametini düşünmesi gerekir. Hükümet, parti değil. Bu gün Ak Parti hayırlı bir adım atıyorsa hangi konuda olursa olsun bunu desteklemelidir. Yarın CHP bir faydalı iş yapıyorsa onu da desteklemelidir. Bunu da açıklayayımda, yoksa şahsınız tarafından yazdıklarım tam idrak edilmeden ithamlara maruz kalmışım.

Üstünlük Takva'dadır. Türklükde değil. Ne mutlu Allah'a yakın olabilenlere. Ve tüm insanları, dininden, dilinden, ırkından, görüşünden ötürü ayırmadan sevmek ümitleriyle. Hepimiz Allah'tan geldik, Allah'a gideceğiz..

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Çrş Eyl 16, 2009 11:13 am

Selam ;

Bu konu sanırım biraz sertleşerek tartışılmaya başlanmış gibi gözüküyor.
Tartışmaları etkili ve etkin kılan tarafların fikirlerini açıkça söyleyebilmesidir.Ama tartışmaları anlamsız ve tehlikeli kılan tarafların birbirlerini fikirlerinden dolayı itham etmesi ve bi ölçüde de olsa suçlamasıdır.
Benim söylediğim hiç bir şeye katılmıyor olabilirsiniz ama söylediklerimi söyleyebilme hakkımı sonuna kadar da savunmalısınız.
'Hükümetin yaptığı hiç birşeye imza atmam'
Bu söz sanıldığı gibi AKP kastedilerek söylenmiş bir söz değildir.Devlet kavramı ve hükümet kavramı birbirlerinden farklıdır.Hükümetler siyasi organlardır ve siyasi hesaplarla hareket ederler, Doğruları ve yanlışları vardır. Ama devlet millet için vardır ve sürekli olan bu kavramdır. Kürt açılımı bir siyasi hükümetin yapabileceği bir iş değildir çünkü bu devlet politikasına aykırıdır.Aynı şekilde Ermeni bakış açısı da öyle, Boyundan büyük işlere kalkışan bir hükümet devlete zarar verir. Bu yapılanın doğru yada yanlış olması ile alakalı değildir. Size zarar veren birini şikayet etmeli ve cezasını yasaların vermesini beklersiniz doğrusu da budur oysa cezayı kendiniz vermeye kalkarsanız bu durumda yanlış yaparsınız. Hükümein açılım meseleside buna benzer bir durum.

Saygılar
'En derin denizler sığ sahillerden başlar :-) '

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Eyl 16, 2009 8:05 pm

Öncelikle su konuda bir anlasalim istersen, insanin milletini sevmesi diger irk veya milletlerden nefret etmesi anlamina gelmez,
Ne mutlu Türküm diyincede ben ne diger milletlere hakaret etmis olurum nede asagalamis olurum, Vatan sevgisi imandandir evet güzel demissin
bu Vataninda adi Türkiyedir adindanda anlasildigi gibi Türklerin Vatanindir,bu ülkeye vatandaslik bagi ile bagli herkes Türktür, bunun icersine kürdüde girer,cerkezide girer,lazida girer
bu cografyada yasayan insanlar topluluguna verilen isimdir Türkler,yabancilar bizden bahsederken ayirt etmiyor laz,cerkez,kürt diye.
Zaten elimizdede kimin ne kadar Türk oldugunu ölcecek bir aletde yok,milletin kafatasinida ölcmüyoruz, senin dedigin gibi irkci insanlar bu ülkede yokmu ha var ama inan onlar cok azinlikta kalirlar.
Bu ülkede insanlarin Kürdüm dedikleri icin iskenceye maruz kaldigini hic duymadim,25 yil önce Ortaokulda arkadaslarim Carsamba gibi bir yerde kürt olduklarini gayet rahat söyleyebiliyorlardi,
ama dogrudur dinini yasamak isteyen samimi müslümanlar cok eza ve cefalar cekti,Kur'an-ı Kerimler toplatıldi,hapislere atildi olmadik hakaretlere maruz kaldilar,Talebe yurtlari kapatildi.
Bu bahsettiklerimiz gecmiste olanlardi,

Talebe yurdu demisken aklima geldi daha iki yil önce Kasimpasada 50 yillik Talebe yurdu bir Pazar günü yikim emri olmamasina ragnen büyük bir Kasimpasali
tarafindan yiktirildi,Imami Rabbani hazretlerinin Mektubati serifleri,elifbe cüzleri onca dini eser cuvallara doldurularak toplandi ve bunu sözde secmenlerinin gözünde dindar gecinen bir hükümet yapti,
inan bu ülkede chp döneminde bile talebe yurdu yikilmadi.

Önyargi evet insanlari hapseder, seninle alakali hicbir ön yargim yoktu eger yazdigimi birkez daha okursan orada parantez icersinde kendini öyle hissetmiyebilirsin dedim ama Türklükten
gurur dayarmisin filan demedim, zatan kendinde belirtmissin Türklük de bir ırktır, Ve ''Ne Mutlu Türk'üm'' demek de bir ırk olan Türklüğü diğerlerinin üzerine çıkartmaktır diye
onun icin bu konuyu geciyorum artik.

Keske bu acilim bir ismarlama Kürt acilim paketi olmasaydida,

Tüm insanimizi kucaklayan cok daha genis bir acilim olsaydi, niye özellikle kürt acilimi yada adi konamamis bir kürt sorunu,bu sorun nedir inanin yillardir anlamis degilim eger
bu konuyla alakali kapsamli bir bilgilendirme yaparsaniz(tüm üyelerimiz) inanin memnun olurum nedir kürt sorunu?

Bu insanlarimiz evinde,isyerinde,carsida,pazarda dilleriyle konusabiliyorlarmi evet,
Secilip secebiliyorlarmi evet, türk kürtle kürt türkle evlenebiliyorlarmi evet,ayni safta namat kilabiliyormuyuz evet,askere beraber gidebiliyormuyuz evet,inanin zerre kadar art niyetim
yok su Mübarek kadir gecesinin gününde, nedir bu sorun ben vatanina bagli hicbir kürt kardesimi sorun olarak görmüyorum, ha kaldiki bu ülkede vatanima,bayragima,dinime
küfr edip Türk gecinen onca hain var.

Dogrular hep tektir, benim ne bir akp nede bir baska siyasi parti düsmanligim yok, yaptiklari dogrulari taktir eder ama yanlislarida söylerim, bu dogruyu chp de yapsa dogrudur
birileri gibi chp yaparsa dogru olmaz yada bir galatasaraylinin fener yaptigi herseyi tukaka görmesi yada tersi mantiginada karsiyim.

Sorun benim partim yanlis yapmaz, benim takimim hep dogru sistemde oynar demek cokta gercekci olmaz,yeri geldiginde bende gönül verdigim renk ve hareketleri
en acimasiz bir sekilde elestiririm,neticede bunlari yönetende insan,beser sasarda.
Seni tenzih ederim o kadar tanimiyorum, cevremizde onca insan varki sevdigi birisini meyhanedede görse ''vardir mübaregin bir bildigi'' deyip gecistirebiliyor.Yanlisi kim yaparsa
yapsin elestirebilmeli,karsi koyabiliyorsak koymaliyiz velevki babamiz olsun.

Hangi görüs ve düsüncede olursak olalim asgari müstereklerde birlesmemiz lazim,bu Ülke hepimizin ve hepimiz bu Geminin icersindeyiz,onun icin bu gemi ilelebet yüzmeli.

Insallah insanlarinin ekonomik,sosyal, tertürlü güzel yasadigi,analarinin aglamadigi, disa can damariyla baglanmadigi, insanlarin kardesce yasadigi,insaninin devletini devletin insanini
sömürmedigi,adaletine güven duyulan,güclünün fakiri ezmedigi,hükümetlerin sadece yandaslarinin degil tüm insaninin hükümetinin oldugu güclü bir Türkiye ümidiyle.

Mutlaka üstünlük takvadadir bende yazdim zaten, ama benim milletimi sevmem cok sükür Allah'a yakin olmami engellemiyor,bilakis Islama büyük hizmet etmis, Allah Rasulü sevgili
Peygamberimizin methü senasina mazhar olmus hazreti Fatihin torunu olmaktanda mutluluk duyuyorum.

Bu vesileyle tekrar mübarek Kadir geceni tebrik eder,sahsinda tüm sevdiklerine hayirlar getirmesini temenni ederim, sayet kirici birseyler yazdi isem hakkini helal et.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eki 25, 2009 2:24 pm

Hükümeti Elestirenler

KAN UYKUSU kitabini okuyun ozamanki hükümetlerle suanki hükümeti kiyaslayin aradaki farki görürsünüz asarim keserim diyen hükümetlerin zamaninda yakalanan bir apo..

apo demek terör demek peki neden asmadilar apoyu o asarim keserim diyen hükümetler!!

neden bu hükümetten önce sorunlarin üzerine gidilmedi 2002 ye kadar! bu terörü yok etmek amacina yapilan projeler ve planlar neden elestiriliyo !

Dışlanan tamamiyla türklükle baglantisi kesilmekte olan güneydogu sehirlerine ve insanlarina sizde bizim vatandaşimissiniz sizi unutmadik kapsaminda yapilan projeler neden elestiriliyo

terör nerde peki ?
peki terör niye güneydoguda ?

Buzamana kadar oraları hep dışlayan hükümetler oldugu icin ve hep güneydoguya tepeden bakildigi icin...

bundan önce hangi bir cumhur baskani veya e$i veya hangi bir basbakan güneydoga yada doguya gitti oradaki insanlari görmeye dertlerini dinlemeye yada yardim eli uzatmaya evet eski hükümetlerin yapamadigini simdi bu hükümet yapiyo burda amac türkiyeye barisi getirmek...

Davosta Diz Cöken Bir Basbakanimiz olmadigi icin Erdoganla ve Türklügümle Gurur Duyurorum

hükümeti suclayanlar sizin iciniz rahat olsun Türk Halki 80 Milyon ve Kimi Adam yerine koyacagini cok iyi bilir ve o ADAM gibi ADAMDA

RECEP TAYYiP ERDOGAN

Gerisi yalan...

ben güneydoguda 12 ay kaldim neyin ney oldugunuda cok iyi biliyorum :wink:
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Eki 26, 2009 12:48 pm

Değerli üyelerimiz,
Tartıştığımız konu hepimizi ilgilendiriyor ve tartışılası bir gündemle alakalı zaten. Ancak genel olarak ve konuyu dağıtmadan hatırlatıyorum; özellikle ortak manevi değerlerimizin ve forum etiğimizin dışına çıkılmamasını rica ederim. Konuyu kendi inançlarımız ve siyasal bilgi dağarcımız ile elbette değerlendireceğiz ama diğer üyelerimize ait yorum ve düşüncelere de saygı göstererek. Şu ana kadar bu konuya yorum yazmış değerli üyelerimizin keşke sayısı daha fazla olsa idi. Madem sayımız bu kadar az önce birbir fikirlerimize "karşıt görüş, hemen saldır" dan ziyade, "bu da bu abimin, bu büyüğüm / bu kardeşimin görüşüdür" bakışı ile yazalım.. Bir de neredeyse hiç birimiz diğerimizin görüş derinliğini ve düşünce yapısını tam olarak bilmiyoruz, zamanla öğreneceğiz.

Acizane olarak konuyu dağıtmamak adına bende şunları ifade etmek isterim ;

1-Kürt açılımı (ki adı yanlış koyulmuş bir girişim) ile asıl hedeflenen nedir? Ülkeye ne katar ülkeden ne götürür?
2-MHP, CHP, AKP birer siyasi parti. Bu tür açılımsal milli konular halka danışılmadan yürütülürse bu halk bu konuda nasıl tepki verir?
3-DemirciliSelemen.Com üyelerinin bu konu başlığı altında "yorumlara saygı" çerçevesinde çözüm adına yazacakları bir şeyler yok mudur?

Saygılarımla...

NOT: Diğer üyelerimiz konuya katılmayacaklar mı acaba?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Eki 27, 2009 3:56 pm

Yilmaz kardesim bu konuyu kaldirmak istiyorum,eger aksi bir görüsün yoksa.
Kabak tadi vermeye basladi... Hükümet, acilim,akp sevenlerinin olsun...... :!: :!:

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Eki 27, 2009 9:27 pm

Yılmaz abi ne düşünüyordur bilemem ama, biz bu foruma üye olurken kimsenin mesajı kimsenin konusu silinmez ''şeffaflık'' gereği dediler. Ki Türkiye gündemini işgal eden en önemli konuyu kaldırma hakkınada usul içerisinde ilk tepkimi koyan olmak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 28, 2009 12:57 am

Uğur bey, müsade edin ağız datıyla konuları tartışalım lütfen. Millet olarak susturulmak genlerimizde var.Konuyu detaylara takılı değilde genel hatlarıyla tartışabilirsek forumumuz ve bizler için daha yararlı olacaktır kanætindeyim.

Bakıyorum bazı arkadaşların kürt kelimesine bile tehammülleri yok. Demokrasi açılımı demek daha doğru olurmuş, iyide Demokrasi kelimesini açarmısınız ne anlama geliyor içi neyle dolu nasıl anlamalıyız.

Enes sana katılıyorum. :wink:
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Eki 28, 2009 4:55 pm

Geçen gün bu başlığın altına çok uzun bir yazı yazdım Zeynep Abla, aradığın soruların bir çoğuda kendimce vardı o yazıda ama tam ''gönder'' butonuna tıkladığımda internetim filan gitti, baktım ki yazı mazı yayınlanmamış. Çok üzüldüm sonra.. =)

Her neyse şimdi tartışma başka yerlere kaydı, bende cevabımı ona göre vermek istiyorum.

Bir kere Zeynep Abla'ya sonuna kadar katılıyorum. Bizi millet olarak susturmak nedense birilerinin asli görevi olmuş. En yakın zamandan örnek verirsek, basına bir ''İrtica ile Mücadele ve Eylem Planı'' diğer çok bilenen adıyla ''AKP ve Gülen'i Bitirme Planı'' sızıyor. Orjinalinin savcılığa ulaştırıldığı ve bu belgenin içeriği basına sızınca kalkıyor Genelkurmay Başkanımız bize açıklama yapıyor; ''Şayet, ortada delil değeri taşıyan bir belge mevcut ise, bunun bulunması gereken yerin basın organları değil, yetkili soruşturma makamları olduğunda şüphe bulunmamaktadır. Bu nedenle, 24 Ekim 2009 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı’nca yapılan açıklamada; adli makamlara gönderildiği öne sürülen ihbar mektubunun, soruşturmanın gizliliği ilkesi ihlal edilerek basına sızdırılmasının ve bunun ne amaçla ve kimler tarafından yapıldığının düşünülmesi gereken bir nokta olduğuna dikkat çekilmiştir.''

Önemli olan bunun basında yer alması mıdır? Yoksa bunun gereğini askeriyenin yapıp yapamayacağı mıdır? İnsanlarında haber alma hürriyeti vardır. Askerinde oturup siyasetle uğraşmak yerine kendi işine bakması gerekmektedir. Nedendir bu insanları susturma çabası anlam vermek imkansız.

Ve biz konuları, olayları, sebepleri, sonuçları tartışmazsak nasıl olcak? Elbette ki konuşmalıyız. Tartışmalıyız da. Herkes başkalarının görüşlerinede saygı duymalı. Ama böyle ucuz basit yollara kaçmak da hoş değil. Beğenmediğiniz yorumları barındıran başlıkları kaldırayım ben bunu derseniz, ya da savunmadığınız görüşlerin olduğu fikirlerin tadının kabağa yakın olduğunu düşünüp insanları sen şunlardansın ondan dolayı böyle düşünüyorsun diyerek dillerine ket vurmak kolaycılıktır. Ya da nedir bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Eki 28, 2009 7:09 pm

Bu forumda hakaret icermeyen hic kimsenin konu basligi rafa kaldirilmadi kaldirilmayacakta,Bu konu basligini acan kisi ben oldugum icin konuyu kaldirmakta en dogal hakkim olduguna inaniyorum.

Mevlaya sükürler olsun kendimi bildigimden beri dünya görüsüm degismedi, bir ay sucu bir yil bucu yada menfaatim
nerdeyse oraci olmadim.

Bu konuyla alakali cok gerekmedikce birdaha yorum yapmayi düsünmüyorum.

Acilimci arkadaslari izlemeye devam edicegim.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 29, 2009 12:29 am

Uğur bey kardeşim,

Alınganlığınızın sebebini öğrenebilirmiyiz neden bukadar hassasiyet gösterdiniz yoksa farkında olmadan sizi inciltik mi?

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Eki 29, 2009 3:08 am

:roll:
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Prş Eki 29, 2009 12:38 pm

herkeze merhaba arkadaşlar...

yazılanları tek tek okudum.
açıkçası bu forumda şimdiye kadar hiçbir konu başlığı bu kadar ilgimi çekmemişşti.
bazı üyelerimizin içi boş ve okyanus ötesinden gelen talimatlarla oluşturulmuş olan bu SIĞ açılıma verdikleri sınırsız destekten ötürü duyduğum rahatsızlığı belirtmek ihtiyacı hissettim kendimde.

bi üyemiz demişki kürtler yok sayılıyor onlara ayrımcılık yapılıyor.
bu safsatadan başka bir şey değil.
subay
polis
öğretmen
doktor
milletvekili
başbakan
v.s.
v.s.
istedikleri devlet dairesinde istedikleri konuma gelebiliyor her kürt vatandaşı.
nasıl oluyorda ezilen bir millet devletin tepesine kadar cıkabiliyor. bu arkadaşlardan bu sorunun cevabını bekliyorum.

biriside NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünün ne islama ne insanlığa yakıştığını yazmış.
hiçbir millet türkler kadar ne islama nede insanlığa hizmet edebilmiştir.
fethettiği topraklardaki milletlerin dinlerine dillerine gelenek ve göreneklerine müdahale etmeyen
ve gittiği heryere ilim irfan yuvaları köprüler medreseler inşa eden hiç bir zaman asimile politikası gütmeyen başka bir milet gösterebiirmisiniz bana.
hiçbir ırkın diğer bir ırka üstünlüğü yok demişsinizya hani evet haklısınız. bizde bunu ecdadımızdan böyle gördük zaten.
ama ecdadımızdan gördüğümüz başka şeylerde var.
herkimki ekmeğini yediği milete sırtını döner devlete kazan kaldıracak olursa orada dik bir millet iradesiyle karşılaşır...
bu irade gerekeni yapar bundan hiç şüpheniz olmasın.

bu düzmece açılımı destekleyen arkadaşlar gelinen noktadan memnun olacaklarki 55.000 tane vatan evladımızın ölümüne neden olan yasadışı bir terör örgütü militanlarını davul zurna ile karşılayan zihniyet karşısında sükunet içinde kalmayı tercih ediyorlar.

çok yazık...
...
...

“ASKERLERİMİZ, ŞEHİTLERİMİZ ve GAZİLERİMİZ” sayfasına dön