Fenerbahçe tarihi fırsatı kaçırdı (!)

Spordan uzak kalınmaz. Milli Maçlardan Uluslararas Olimpiyatlara, Demircili - Baydarlı maçlarından diğer sportif konular.
Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cmt Oca 10, 2009 6:16 pm

10 Ocak 2009

Galatasaray'ı bilirsiniz de...

Mesela;

Tottenham'ı bilir misiniz?.

Ya da Mönchengladbach'ı..

Ya da İspwich Town'ı.

Ya Eintracht Frankfurt'u..

Veya Göteborg'u..

Veya Schalke'yi..

Ne bileyim..

CSKA Moskova'yı..

Ya da Feyenoord'u..

Peki..
Meriç TUNCA YAZIYOR

Milan'ı, Barcelona'yı, Juventus'u, Porto'yu, Bayern Münih'i, Manchester United'i ya da Real Madrid'i bilirseniz de..

Chelsea'yı da tanır mısınız?.

Tanırsınız tabii..

Hem de Avrupa'da kupası olmamasına rağmen..

En başta.. İlk saydıklarım..

Galatasaray'ından, Feyenoord'una kadar..

Hepsinin ortak bir özelliği var..

UEFA Kupası'nı kazanmaları..

Milan'dan Real Madrid'e kadar saydıklarım da Şampiyon Kulüpler Kupası ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu bulunan takımlardan bazıları.

UEFA Kupası'nı kazanan İspwich Town bugün nerede?.

''Champion Schip'' adı verilen İngiltere İkinci Ligi'nde 10'uncu sırada..

Yani dökülüyor..

Yine UEFA Kupası'nı müzesine götüren Göteborg İsveç'te..

Eintrach Frankfurt ve Schalke Almanya'da..

Feyenorrd Hollanda'da..

CSKA Moskova Rusya'da sürünüyor..

Kaldı ki bu takımlar UEFA Kupası kazandı diye, örneğin adını kimsenin bilmediği İspwich Town'un İngiltere'de..

Göteborg'un İsveç'te..

Schalke ya da Eintrach Frankfurt'un Almanya'da..

CSKA Moskova'nın Rusya'da..

Hatta Şampiyonlar Ligi'ni defalarca kazanan Real Madrid'in, hatta Barcelona'nın İspanya'da..

Manchester United'in İngiltere'de..

Milan ile Juventus'un İtalya'da taraftar sayısı artmadı..

Hatta o ülkelede doğan çocuklar Milan'lı, Juventus'lu, Barcelona'lı, Bayern Münih'li, Manchester United'li olmadı.. Olmaz da..

Diyeceğim odur ki;

Japonya'da, Çin'de, Kore'de, Amerika'ya takımlarıyla birlikte defalarca giden, David Beckham, Messi, Ronaldo, Ronaldinho, hatta İlhan Mansız hayranlarının sayısının arttığına bakarsak, Fenerbahçe'nin başta Roberto Carlos ve Alex olmak üzere Volkan Demirel, Semih, Selçuk, Tümer, hatta yeni transferlerden Gökhan Emreciksin ve Abdülkadir Kayalı'yı Tokat'a götürmemesini anlayamadım..

Tokat gibi alt yapısı Fenerbahçeli olan ve Roberto Carlos gibi bir dünya starı ile Alex'i heyecanla bekleyen bir şehre bu futbolcular oynatılmasa bile götürülmeliydi..

Hatta sakat Semih bile gitmeliydi..

Bana sakın, ''Lugano, Deivid, Güiza'' falan demeyin..

Ya da ''Bu da Fenerbahçe'nin as takımı'' hikayesini anlatmayın.

Şu sayılan isimlerden hangisi Roberto Carlos gibi bir dünya markasının yerini tutabilir..

Roberto Carlos, Alex, Semih, Tümer gibi yıldız oyuncular en azından Tokatlılar'la bu tarihi maçta bol bol resim çektirir, forma imzalarlardı..

Taraftar sayısı artırmak sadece kupa kazanmaktan ve şampiyon olmaktan geçmiyor..

Bunun örneklerini yukarıda verdim..

Galatasaray ligde üst üste 4 yıl şampiyon oldu, UEFA Kupası'nı kazandı da ne oldu..

Türkiye'de herkes Galatasaraylı mı oldu?.

Önemli olan, gönüllerin şampiyonu olmak..

Yoksa bugün İspanya'nın yüzde 90'ı dünyada alınmadık kupa bırakmayan Real Madrid'i tutardı.. Geri kalanı da Barcelona'yı..

Türkiye'nin en çok taraftarını sahip Fenerbahçe Kulübü'ne bu tutum yakışmadı..

Bence tarihi bir fırsat kaçtı..

Bu kulübü yönetenler, inşaattan, kombinelerden, taraftar kart rakamlarından kafalarını kaldırdıkları gün, eminim herşey yoluna girecek..

bu bir alinti paragrafdir.!
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Oca 11, 2009 12:51 pm

esmer_jojuk inan bu yazilanlardan ne fanatik taraftarlarimiz nede külüpleri sömürü araci gibi kullanan yöneticilerimiz anlamaz.Cünkü
ülkemizde spor kültürü diye birsey olusmadigindan hersey güncel skor sonuclarindan öte gecemiyor.
Kaldigim bu kücük Avusturya kasabasina heryil onlarca ünlü takim kamp yapip hazirlik maclari oynarlar ve inanin tam kadro burda olurlar
birakin lig veya kupa macini hazirlik macindan bahsediyorum,futbolcular ummadigimiz kadar mütevazi,cana yakin ve sicaklar,
bizde isler tersinden yürüdügü icin daha amatör ligde her futbolcumuza bir lakap takmisizdir,''Maradona Bilal'',''Panter Eser'', ''Sifo Mehmet',
''Messi Muzaffer'',''Ronaldinho Ramazan'' gibi,is böyle olunca bizim arkadaslar taa ücüncü ligde bu piskolojik duruma alisiyorlar onun icindirki
herhangi bir futbolcumuzu(siradan demek istemiyorum,yildiz olmayan) yakindan gören insanimiz etrafinda insan seli olusturmasi sadece bizim ülkemize
has davranis bicimleri.

Birde Türkiyeyi Istanbul basta olmak üzere bir kac ilden ibaret sanan yöneticilerimizin yazarin yildiz diye saydigi Fenerbahceli futbolculari Tokatimiza
götürmemesi onlarin acisindan dogrudur heralde!!

Insallah memleketimde insanlarin madde ve söhretleriyle degilde gercek kimlikleriyle deger bulduklari günleri görme dilegiyle Tokarsporumuza
basarilar diler yildizsiz gelenleri elibos göndermelerini umut ederim.

Selamlar

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Oca 18, 2009 3:33 pm

hüseyin gönüllerin sampiyonu oldul diyosun fenerbahceyi fenerbahceliden baska seven varmi ?????

birde sunu demissin türkiyeninen büyük taraftarina sahibiz diye yahu milyon olarak farkla öndeyiz bunu ne diye yazmissin bunuda anlamadim

uefa kupasi öyle bir kupaki o maci anlatan spiker agladi FATIH TERIM agladi milyonlar agladi

peki süper kupaya ne diyeceksin bütcelerimiz bukadar peki siz neyaptiniz bi veyrek finalden baska ??

sizler icinize attiklarinizla sadece avunursunuz

FUTBOL TARIHINE AVRUPAYA DAMGA vurmusuzdur bu bir gercek belgelenmis ispatlanmis
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Oca 19, 2009 4:31 pm

Emrecigim istersen makaleyi tekrar oku,Hüseyin kardesimiz sadece bir alintiyi bir yazarin kaleme aldiklari cok güzel ve
anlamli bu yaziyi buraya yazmis.Hatta senin dedigin gibi burda Fenerbahce övülmemis aksine elestirilmis,

?????? hepimizin eksigi olan hosgürü ve fanatizm malesef burdada ortaya cikiyor,ben Fenerbahceli degilim bilirsin,ama sorun karsi renkten bir arkadas cok güzel birsey dahi yazsa bizim icin o kesin bir elestiri,belki tümünü bile okuma ihtiyaci duymadigimiz tipik bir muhalefet.

Onun icin biz tuttugumuz takimlarimiza,siyasi görüslerimize,cemaatlerimize,daha cogaltabiliriz ne kadar cok saygi gösterebilir,birbirimizi ne kadar cok anlarsak inaniyorum aramizdaki ufak tefek pürüzler ve husumetler kendiliginden kalkacaktir.

Simdiden tüm takimlarimiza kazasiz,belasiz,hakedenin kazanacagi fair play icinde güzel bir ikinci yari temenni ediyorum.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Oca 19, 2009 8:26 pm

eniste bunu yazan yazari merak ediyorum eminim selcuk yuladir fenerliler sadece selcuk yulanin yazilarini okurlar kizdigim nokta yahu en cok taraftar galatasarayda hersene yapilan anketlerde galatasaray en az 500 bin taraftar kitleyle önde halede fenerbahce fazla diyolar buna kızıyorum
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzt Oca 26, 2009 12:31 am

Emre bu msjlari sen mi biraktin yoksa senin adina baskasi mi birakti anlamakta zorluk cektim hakiakten cunku birakmis oldugum msk duzgun okusaydin nicin bu yaziyi biraktigimi anlardin bence eksik okuyorsun tamokumadan anlamdan cvb verme bi dakine istersen ne denmek istedingi anla ve oyle yaz ben fenerbahceleyim ever ama yeri geldiginde yanlis yapildigini dusundugum seyleri fenerbahcede olsa bana fark etmez ki Turkiyede sadece selcuk yula fenerbahce yazari degil ikincisi bu bir fenerbahcelini yazdigi birkonu degil ucunsu de on yargili olma diyorum.himmmm bir de bu kadar fanatik olmaya gerek yok en iyi taraftar dostlugu dusunendir.sizin gibi holigan dusunceye sahipler bu sitede degil galatasaray ali samiyen stadi kale arkasi tribunleridir.tmm.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Oca 26, 2009 12:06 pm

hüseyincim naber kardesim bosver biz kardesiz spor 2inci planda :)

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzt Oca 26, 2009 1:27 pm

kardesligimiz ebedi zaten emin ol ama arada bi boyle atisalim ki eski gunleri unutmayalim emrecegim ozledim seni haberin olsun :wink: sen nasilsin kardesim kendine iyi bak gorusmek uzere ::iconx::yasaa::

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Oca 26, 2009 1:46 pm

hemen kızıyon gene eski günlerdeki gibi :) elhamdulillah iyiyiz aynen hüseyincim bizde özledik ama iste hayat kosullari alıp götürüyo gurbetellere olsun sen ayakta durmasını bilirsin güclü ve sabırlı ol kardesim elbette görüsecez günün birinde allaha emanet ol

“SPOR ve ÖNEMLİ MÜSABAKALAR” sayfasına dön