Kurslar, Sınavlar ve ilgli Duyurular

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Kurslar, Sınavlar ve ilgli Duyurular

Mesaj gönderen zafer.sahin » Pzt Nis 07, 2008 1:31 pm

İlkokul Diploması olmayan demircili halkımız halk eğitim merkezlerine müracaat ederek kursa devam etmek kaydıyla 2. kademe okuma yazma belgesi alabilirler.
OKS YAKLAŞTI 29 MAYIS SINAV GİRİŞ BELGESİNİ ALMA GÜNÜ YAKINLARINIZA HATIRLATIN SINAV 8 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ......

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt Nis 07, 2008 1:49 pm

TEŞEKKÜRLER ZAFER ÖĞRETMEN. İNŞ. DİKKATE ALINIR. SİZ ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPIYOSUNUZ EĞİTİMCİ OLARAK.... :wink:

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş May 29, 2008 1:14 pm

oks sınav giriş belgeleri bugün verilmeye başladı..........................................
8 haziran da oks sınavı var tüm gençlerimize başarılar...............................................
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş May 29, 2008 7:49 pm

Sınavlara katılacak kardeşlerimiz başarılar diliyorum,Allah yardımcıları olsun..................

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Haz 05, 2008 6:12 pm

BU PAZAR TÜRKİYE GENELİNDE YAPILACAK OLAN OKS SINAVINA GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ALLAH MUVAFFAKİYETLER VERSİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Haz 05, 2008 9:02 pm

Zafer hoca,

Başarı dilemeden ziyade tecrübeli birisi olarak arkadaşların bu sınavlarda nelere dikkat etmesi gerekir?Başarılı olabilmeleri için nasıl bir yol izlemesi gerekir,bunlar hakkında bilgi verirsen daha eğitici oluruz...........................

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Cum Haz 06, 2008 4:04 pm

Türkiye'de çok fazla sınav mevcut. ÖSS, OKS, DGS, KPSS, KPDS... Her bir sınava ihtiyaçtan ya da kontenjandan çok fazla aday katılıyor. Her sınav kendi alanı için, aradığı özelliklerde en iyi olanı seçmek için vardır. Bir üst okula hazırlık sınavları olan ÖSS ve OKS'de başarı için diğer sınav türlerine göre daha sistemli olmak zorundayız. Çünkü aday sayısı ve kontenjanlar arasında fark çok fazla.
OKS ve ÖSS' de aday kitlesi daha küçük yaşlardan oluşuyor. Öğrenciler OKS ile 13-14 yaş, ÖSS ile ise 16-17 yaşlarındayken karşılaşıyorlar. Öğrenci eğer OKS'ye girmemiş ise ÖSS aday için ciddi anlamda karşılaştığı ilk deneyim oluyor. 2005 yılında MEB tarafından yapılan değişiklikler ve yönlendirmeler OKS'ye katılımı ve o süreçte hazırlığı ciddi anlamda artırmıştır. İlköğretimdeki bütün öğrencilerin OKS'ye girmeleri ve geniş katılımlı bir sınavın deneyimini yaşamaları olumlu olacaktır.

Okul başarısı sınava yansır
Hiçbir sınav, sınav anında aniden gelen bir başarı ya da durum ile kazanılmaz. Sınavlarda adayları başarılı kılan hazırlık sürecinde geçirmiş oldukları deneyimlerdir. Eğitim sistemimiz açısından ÖSS ve OKS'yi düşündüğümüzde 2006 yılı için önceki yıllara göre daha olumlu bir tablo göze çarpar. Okul başarısı ve deneyimleri adayların girdiği sınavlara etki etmekte ve başarılı olmaları anlamında çok büyük pay sahibi olmakta.
Öğrencilerin ÖSS de ya da OKS' de sağladıkları başarının eğitim gördükleri okul ile çok fazla ilişkisi var. Fen ve Anadolu lisesinde eğitim görmek ÖSS'de diğer adaylara göre en azından yüzde 50 daha başarılı olmak anlamına gelebiliyor. Bunun nedeni fen ve Anadolu liselerinde ÖSS başarısı için öğrencilere öğretmenlerin ve yöneticilerin sunduğu olanaklar ve de okul dışında yer alan ÖSS hazırlık kurumları ile kurdukları olumlu ilişkiler.
Okullarda alınan eğitim çok ama çok önemli. Ancak sınavlar için birçok öğrenci ekstra çalışmayı ve hazırlığı gerekli görmekte. Bunun sebebi elbette sınav sonrası okunmak istenen okulların kontenjanlarının talebi karşılayamamasıdır. Öğrencilerin ve velilerin dikkat etmesi gereken en önemli şey, hazırlık süreci asla ve asla son yıla, tek yıla bırakılmamalıdır. Hazırlığı sürece yaymalıdırlar.

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Cum Haz 06, 2008 4:15 pm

Zafer.sahin BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.OKS YE GİREN BÜTÜN ÖGRENCİLERE BAŞARILAR DİLİYORUM.ALLAH YARDIMCILARI OLSUN.
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Haz 06, 2008 6:03 pm

Sevgili Öğrenci Kardeşlerim,

OKS Sınavı (orta öğretim kurumu sınavı) sekizinci sınıf öğrencilerin katıldığı, MEB tarafından her yıl haziran ayında yapılan Liselere giriş sınavıdır.Bu sınav sonucunda başarılı olan öğrenciler,

Fen Liseleri-Anadolu Liseleri
Sosyal bilimler Lisesi-Yabancı dil ağırlıklı Liseler
Anadolu Teknik Liseleri-Anadolu Meslek Liseleri
Anadolu öğretmen Lisesi-Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sağlık Meslek Lisesi-Anadolu sağlık Meslek Lisesi
Kurumlara bağlı Meslek Liseleri-Polis Koleji......................gibi liselere girilmektedir.

Sınavlar öğrencinin geleceğinin belirlenmesinde önemli rol oynar.Bundan dolayı sınavlarda gerek öğrencileri gerek velilerini büyük heyecan sarar.Ancak ülkemizde eğitim ve öğretimin parasal nedenlere dayandığını söyleyenlarin sayısı ne kadar fazla olsada,derslerine planlı ve proğramlı olarak çalışan öğrencilerin,korkacakları,heyecanlanacakları fazla bir şey yoktur.Bu heyecanı etkileyen en büyük etken öğrenmenin tam olarak gerçekleşmemesidir.Bilen ve iyi öğrenen insan bu duygulara biraz daha az kapılır.

Sınavlarda başarılı olmak için planlı ve programlı çalışmak gerekir.
Dersler dikkatlice izlenmeli ve gerekli yerlerde not alınmalıdır.
Derslerde öğrenilen konular bir program dahilinde tekrar edilmelidir.
Sınava yakın zamanda hazırlanma ile başarı sağlanmaz.
Sınavlara hazırlanırken dinlenmeye ve eğlenmeye de zaman ayırınız .
Sınava yakın saatlerde yeni konular öğrenmeye kalkışmayınız.
Derslerde öğretmenlerin sordukları soruları not ettiğiniz taktirde , sınavlarda ne gibi sorularla karşılaşacağınızı aşağı - yukarı tahmin edebilirsiniz .
Ayırt etmeksizin tüm konulara önem vererek çalışınız.
Sınavlarda genellikle sorular konuların özetlerinden gelir , bu nedenle konuların özlerini kavramaya çalışınız.
Sınava girerken kendinize güven duyunuz .
Geçmiş sınavlarda sorulan soruların cevaplarını tekrar gözden geçiriniz.
Soruları cevaplandırmadan önce ilk dikkatinizi bütün soruları okumaya ayırınız .Böylece hem sorulara ısınmış olur , hem de sizce kolay ve zor olan soruları ayırırsınız.
Soruları cevaplandırmadan önce her soruya harcanacak zamanı iyi ayarlayınız.
Not puanı yüksek olan soruya fazla zaman ayırınız.
Her cevaptan sonra biraz boş yer bırakın , bazı bilgiler sonradan aklınıza gelebilir.
Sınav sırasında başkaları ile ilgilenmenin zaman kaybına neden olacağını unutmayınız.
Aceleci ve dikkatsiz davranmayınız .
Sınav sırasında saatinize bakarak zamanınızı kontrol ediniz.
Zamanınızın son dakikalarını cevaplarınızı kontrol etmeye ayırınız .
Sınavdan çıkınca sorular üstünde güven kırıcı tartışmalara girmeyiniz .
Sınav bir son değildir , yaşamın bir halkasıdır .
Eğer sınavda başarısız olduysanız gelecek sınavlarda hatalarınızı göz önüne alarak hazırlanırsanız başarılı olabilirsiniz

Bu vesile ilgi sınava girecek kardeşlerimize başarılar diliyorum.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Çrş Haz 11, 2008 10:26 pm

6. ve 7. sınıfa giden öğrencilerimiz SBS sınavlarına girecekler hepsine başarılar

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Haz 12, 2008 7:34 pm

pzr gunude öss var dualarınız bızımle olsun..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş Haz 12, 2008 7:39 pm

ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN .ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Haz 18, 2008 9:22 pm

Arkadaşlar,

ÖSS Sınavına giren arkadaşlarımız var mı içimizde,nasıl geçti sınav,sorular biraz kolaydı galiba................................

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Prş Haz 19, 2008 4:35 pm

busene cok ilginç bı seneydı,sınavdı..öss ye yaklsık 1mılyon500bın aday katıldı..bunlardan sadece 220bını son sınıftı..sorulara gelırsede osym baskanı sınavdan 2gun once herkesı rahatlatacak acıklamalarda bulundu..gecen seneyle aynı,kolayda var zorda var dıyerekten...halbukı cok enteresan seyler gelıstı pazar gununden bugune..suanda butun dersaneler,okullar,ozel okulalrla ırtıbatta bulunduk bızzat tanıdıgım ınsanlarla gorustum..en onemlısı bnde sınava gırdım..bu zmna kdr yaklasık 100deneme cozdum ama boylesını gormedım..gorunuste zor gozukmuodu..fakt herkes ters kose oldu..kolay sorular kolaylasmıstı..zorlar cok zorlasmıstı..hıc bır kaynakta gorulmeyen soru tıplerı vardı..herkes beklentsının altında puanlarla karsılastı..ne kdr kolaydı dedıkodusu yaygın olsada..ve busene kontenjanlar arttı puanların gecen sene deıl ondan oncekı senekı cıvarda olacagını tahmın edıoruz..bunlara ragmende ıyı bı sınav atlattım adıma..herseyın hayırlısı,kısmet bundan sonrası...

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Haz 19, 2008 5:30 pm

kardeşim ve çok yakın akrabam sınava girdi..
ben böyle sorular ne gördüm ne duydum...
bazen insan mantığını kullanarak bile bir iki şık eleyebilir ama bu öss' mümkün değildi bu!
rabbim öğrencilerin yardımcısı olsun
inşallah gönüllerince olur herşey!

[font=Comic Sans MS][align=center]son dakika[/align][/font]

Bugün toplanan YÖK Genel Kurulu'da üniversitelerin iki ve dört yıllık programlarına giriş için istenilen baraj punları düşürüldü. Yeni düzenleme sonra baraj punları şöyle oldu
160 olan ÖSS’yi kazanma ve 2 yıllık ön lisans programlarını tercih edebilme barajı ile 185 olan 4 yıllık programları tercih edebilme baraj puanları,

2 yıllık bölümler için 160'dan 145'e

4 yıllık bölümler için 185'ten 165'e düşürüldü.
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Haz 19, 2008 11:10 pm

3 arkadaşım girdi 3 ününde sorular karşısında şaşırdıklarını söylediler ve kötü bi sınav oldu dediler bakalım sonuçlar ne olacak
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

mavi_prens
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavi_prens » Pzr Haz 29, 2008 3:32 pm

Bence bu sene girenler cok sanslı cunku lıseler mezun vermedı ve oss ye gıren ogrencı saysında baya bı azalma oldu buda unıversıtelerın kontenjanı zaten dolmazken hep bos kalacagının gostergesı oldugundan barajı assagı cekerek bı cok ogrencının onu acıldı dıye dusnuyorum.
[font=Times New Roman]İyi Bir Lider Yol Gösteren Değil Çıkış Yolu bulandır...[/font]

- Hayat yalniz geriye dogru anlasilabilir, ve yalnizca ileriye dogru yasanabilir.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Eyl 03, 2008 2:14 pm

arkadslar yokmu öss sınavında guzel yerlerı kazanan köylümüz..???

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Cum Kas 28, 2008 11:31 am

DEĞERLİ DOSTLAR

AÇIKÖĞRETİM OKUYAN ÖĞRENCİLER

MUHASEBE ALANINDA ÇALIŞAN VE
STAJA BAŞLAMA SINAVINA HAZIRLANAN MESLEK ADAYLARI

STAJ SÜRESİNİ TAMAMLAMIŞ VE SMMM YETERLİLİK SINAVLARINA HAZIRLANAN MESLEK ADAYLARI

KPSS EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVINA HAZIRLANAN ÖĞRETMEN ADAYLARI

DGS SINAVI İLE 4 YILLIK FAKÜLTELERE GEÇİŞ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER

EĞER YUKARIDA SAYDIĞIM GRUPLARA DAHİL OLAN BİRİLERİ VARSA PAYLAŞIRLARSA SEVİNİRİM

KOLAY GELSİN

Kullanıcı avatarı
senol.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen senol.sahin » Cum Kas 28, 2008 11:48 pm

arkadaşlara başarılar diliyorum

Kullanıcı avatarı
selemenlihamza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selemenlihamza » Cmt Kas 29, 2008 12:17 am

şimdiden kolay gelsin der allahım zehin açıklığı versin
Radyo ISGESUR _Dj_SeLeMeNLiHaMzA

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: KURSLAR, SINAVLAR VE DUYURULAR

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Tem 12, 2009 9:29 pm

Arkadaşlar,

ÖSYM Sınavına giren var mı aramızda yada yakınlarından girip yüksek puan alan arakadaşlarımız varsa bizlerle paylaşırlarsa memnun oluruz.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: Kurslar, Sınavlar ve ilgli Duyurular

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eyl 10, 2009 11:37 pm

Bu sene Demircili Kasabasından sınavları kazanıp çeşitli fakültelere kayıt yaptıran gençlerimizi öğrendim.Bunların içlerinde maddi durumu zayıf olan ailelerin olduğunu müşahede ettim.Gerekirse buradan isimlerinide verebiliriz.

Gerçek anlamda hayır yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız bu kardeşlerimizin daha rahat koşullarda okumasına vesile olabilirler.Demircili'deki kurum ve kuruluşlara,işadamlarına büyük sorumluluklar düşmektedir.Kardeşlerimizin Allah yardımcıları olsun.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Kurslar, Sınavlar ve ilgli Duyurular

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Eyl 10, 2009 11:47 pm

ne yazık ki erkan abi çevremde yakın akrabalarımda başka okuyan bilmiyorum ki sınavı kazana olsa keşke. :?
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön