DEMİRCİLİ KASABASI İLKOKULU

Demircili'nin Gençlik Yapılanmaları, Gençlerimizin Organizasyon ve Fikirleri, Demircili'linin Eğitim ve Öğretimi...
zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

DEMİRCİLİ KASABASI İLKOKULU

Mesaj gönderen zafer.sahin » Cum Nis 04, 2008 4:58 pm

Resim

Okulumuz güzel okulumuz. Demircili ilkokulunda bilgisayar var mı?
Öğrencilerimizin mevcudu ne?
Okulumuzun ne ihtiyaçları var?
Okul niçin önemli ?
Okulumuz neden Baydarlı da ki ve Kızılcaörendeki okullardan fiziki anlamda kötü?

Bu ve bunun gibi sorular düşünmek lazım. Belediyesi giden kendi iç çekişmeleri yüzünden belkide bir gün kapanacak olan okulumuz............

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Cum Nis 04, 2008 6:13 pm

ZAFER ARKADASIM YINE BIR KONU ACMISSIN GUZEL FAKAT NE YAPABILIRIZ OKUL BİZİM DEGIL TC M E B. ONLARIN BIRSEY YAPMASI LAZIM DEGILMI 60 70 KISILIK SINIFLAR AVRUPADA YOK ASYADA YOK NEREDE 2 YERDE VAR AFRIKA TURKIYEDE BOYLE ...... GIBI PARA TOPLAYAN KURULUSLAR AMA NEDENSE SARIYERDE BIR DEVLET OKULU KOLEJ GIBI

FLORYADA BIR DEVLET OKULU KOLEJ GIBI ATAKOYDE BIR DEVLET OKULU KOLEJ GIBI AMA NEDENSE MAHALLE ARASINDA KALAN BIR OKUL İSE 60 70 KISILIK BASIT OGRETMENLERIN ATANDIGI BIR AFRIKA OKULU ORTAOKULA GIDEN BIR ÖGRENCI CARPMALARI BİLMİYOR AMA KNIGTI ATARI BİLİYOR OTURUP O OKULU DUSUNEMEYECEGIM HERKES MALINA SAHİP CIKSIN
BU DEMİRCİLİDEKİ OKULDA OLSA DUSÜNCEM DEGİSMEZ

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Cum Nis 04, 2008 6:17 pm

saygıdeğer arkadaşım okulumuzun kaç yılındaki resmini attınız merak ettim... şuanki hali bundan kat ve kat iyi. bildiğiniz üzere kasabamızın okulu birleştirilmiş sınıf şeklinde öğretime devam ediyor. okulumuzda 20 ilköğretim 1-5 ve 14 anasınıfı öğrencisi bulunmaktadır. bir büyük okulla kıyaslamak tabiki de yanlış olur.. diğer kasabalardaki okullar gibi olması için öğrenci sayımızın fazla olması gerekir . buarada belediyenin düşmesi ile okulun açık kalması arasında bir bağlantı bulunmamaktadır. tamamen öğrenci sayısına bağlı.. okulumuzda bilişim teknolojileri sınıfı bulunmamaktadır.
OKUL NİÇİN ÖNEMLİDİR?
7den 70e kadar eğitime ihtiyaç vardır. bu konu hiçbir zaman gözardı edilmemelidir. ve bizler eğitim için varız en zor şartlarda bile eğitim aksatılmaz düşüncesiyle mücadelemize devam ediyoruz..
OKULUMUZUN NEYE İHTİYACI VAR?
şuan için acil gerekli olan ihtiyaçlarımız anasınıfı başlığı altında verilmiştir.. siz de bilirsiniz ki herşey biranda olmuyor.. yine de bu konuya değindiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum Nis 04, 2008 10:04 pm

arkadaslar orası bı koy..ve burası turkıye..dogal olarak ulkenın her yerınde aynı egıtım verılemıyo..bız daha gelısmekte olan bı ulkeyız..zamanla oralarda duzelıcek..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: DEMİRCİLİ KASABASI İLKOKULU

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Oca 27, 2009 8:24 pm

zafer.sahin yazdı:Resim

Okulumuz güzel okulumuz. Demircili ilkokulunda bilgisayar var mı?
Öğrencilerimizin mevcudu ne?
Okulumuzun ne ihtiyaçları var?
Okul niçin önemli ?
Okulumuz neden Baydarlı da ki ve Kızılcaörendeki okullardan fiziki anlamda kötü?

Bu ve bunun gibi sorular düşünmek lazım. Belediyesi giden kendi iç çekişmeleri yüzünden belkide bir gün kapanacak olan okulumuz............
.

Bu resim ne zaman çekildi bilmiyorum ama İlköğretim okulumuzu daha modern hale getirmeye ve yardımcı olmaya çalışacak işadamlarımız,adaylarımız var mı acaba?. . .. ...

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Şub 10, 2009 2:07 am

Sayin erken abi sormus oldugunuz soru guzel ama hala cvb yazilmadigina gore koyumuzde isadami oldugunu dusunmuyorum yada haberleri olmadigini dusunyuorum.Bu msj ilk biraktiginiz zamanda okudum merakla bekledim acaba birisi cikip bir sey yapmayi dusunecek mi yada en azindan bir msj birakmayi ama dusundugum gibi cikti.Aslinda on yargili konusmak benim isim degil ama olursada bu konuda olsun on yargim bizim isadamlarimizin boyle onemsiz konulara ayiracak zamani yok.Erkan abi onlarin bunlardan daha fazla zaman ayiracagi onemli isleri vardir mutlaka umarim bir gun en azindan gelecegimiz icin faydali olacak yerleride dusunurler ama UMARIM,,,,,!!!!!!!!!!!
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Şub 10, 2009 7:43 pm

esmer_jojuk yazdı:Sayin erken abi sormus oldugunuz soru guzel ama hala cvb yazilmadigina gore koyumuzde isadami oldugunu dusunmuyorum yada haberleri olmadigini dusunyuorum.Bu msj ilk biraktiginiz zamanda okudum merakla bekledim acaba birisi cikip bir sey yapmayi dusunecek mi yada en azindan bir msj birakmayi ama dusundugum gibi cikti.Aslinda on yargili konusmak benim isim degil ama olursada bu konuda olsun on yargim bizim isadamlarimizin boyle onemsiz konulara ayiracak zamani yok.Erkan abi onlarin bunlardan daha fazla zaman ayiracagi onemli isleri vardir mutlaka umarim bir gun en azindan gelecegimiz icin faydali olacak yerleride dusunurler ama UMARIM,,,,,!!!!!!!!!!!
.

Sevgili Kardeşim,

Daha öncede ifade etmeye çalıştım,bir Demircili'li olarak orada ki okulun ve lojmanların halini görünce utanıyorum.Demircili'yi dışarıdan bilen insanlar çok kültürlü, farklı ,zengin bilirler,gelsinler birde içeriden baksınlar.Kocaman on yıl geçti bu işin içinden gelmiş olan kişiler bile defalarca ikaz etmemize rağmen hiç ilgilenmediler.İnanın Demircilinin okuluyla ilgilenecek bir kardesimiz,işadamımız çıksa herkes elinden gelen yardımı yapacaktır.Sağda solda konuşmakla bu işler yürümez.Herkes düşmüş kendi menfaatinin peşine oradaki okul kapanmış,belediye kapanmış kimin umurunda.Allah yardımcımız olsun.

Saygılar.
..
.....

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Şub 10, 2009 8:06 pm

Umarim herkes en guzel cevabi en guzelde ve en guzel sekilde kullanirlar.Bunlari goz onunde bulundurarak. iki donemlik bir belediyenin bittigi kasabamizda eger hala okulum ve ogrecilerimiz rahat ettirecek bir seviyeye getiremediysek oturup bir dusunmek ve hesap yapmak gerek.Her defasinda dile getiriyorum ben Baydarli belediyesini her yaz koye gittigimde bakdikca kibde ile bakiyorum-Neden biz onlar kadar bir yerler gidemedik demekden de kendimi almiyorum sahsen ama eldende bir sey gelmiyor insanada en cok bu koyuyor aslinda,sonumuz hayirli olur insallah.

saaygilar,,
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Şub 10, 2009 11:26 pm

Demircilide işadamı yok diye defalarca dedim...
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Prş Şub 12, 2009 12:42 am

zeynep yazdı:Demircilide işadamı yok diye defalarca dedim...
Zeynep hanım Demircili''de kendini ya çok büyük işadamı sayan (güccük işletmeciler) yada kendini büyük işadamı sayan,

halkına tepeden bakan mangalda kül bırakmayan, haşa büyük dağları ALLAH kücük ben yarattım edası icerisinde hareket,

edenler ve düşünenler var. Sözümüz asla memleketi için hizmet etmekte olan hemşerilerimize değildir.

bir ATA sözü ile bitireyim.(biz kırk kişiyiz,kırkımızda kırkımızı biliriz.) Sayğı ve selamlarla Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

duygu.ogretmen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj gönderen duygu.ogretmen » Pzt Şub 23, 2009 8:52 pm

daha önce zafer beye cvp vermiştim 1 buçuk yıldır bu kasabadayım ve okulumuzu o resimdeki haliyle ben hiç görmedim.. okula geldiğimiz günden itibaren büyük bir değişim başladı. eğerki burası köy deyip okulu bizde kaderine teslim etseydik bende çocuklarımla bu kadar başarılı olamazdık çünkü çalışacağım ortamın öncelikle bana bir huzur rahatlık vermesi gerekir. önce sınıftan başlayıp bina içindeki değişimi kendimizce tamamladık şuan en son aşama olan bahçemiz kaldı.. belediye ile aynı bahçedeyiz ben bahçemizden çok utanıyorum bir eğitim alanına hiç yakışmıyor ama iki bayan öğretmen elimizden geleni yapıyor sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.
BAŞARMAK İSTİYORSAN ÖNCE BUNA İNAN dedik ve...
biz inandık ama birilerine değil kendimize inandık
biz birilerinden bişeyler beklediğimizde işimizin aksadığını hatta yapılmadığını gördük
biz sözden çok, gözle görülür bir değişim istedik ve kendimizce başardık
şimdi soran olur 'yeterli mi?' diye.. cevap tabiki hayır
baştan beri söyledik yineliyoruz eğitimde burası son duralım denecek bir nokta yoktur..

Hem yukarıdaki bazı mesajlara bir anlamda cevap mahiyetinde hem de eski ve yeni görünümleri içeren alttaki fotoğrafları bilgi mahiyetinde yorumunu sizlere bırakıyoruz. Elden gelen budur ama daha da iyi olacak inş.

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Şub 23, 2009 9:12 pm

Duygu Hanım,

Bir Demircili'li olarak okulumuzun bahçesi gerçekten hoş bir görüntü sergilemiyor.Bu konuyu idareciler ile çok müzekere ettik,Demircilde'ki kamusal alanların bizim vitrinimiz olduğunu hep anlatmaya çalıştık.İnşallah bundan sonraki süreçler de Okulumuzun çevre düzenlemesine ağırlık verileceğini umut ediyoruz.Bu konuyu gelecek adına idareciler ile yine görüştük.

Sizin orada göstermiş olduğunuz duyarlılığı takdirle karşılıyoruz.Buradan Demircili'deki hemşerilerime sesleniyorum.Eğitim Kurumlarında vatandaşların katkıları çok büyüktür.Bunun çevremizde bir çok örnekleri vardır.Özellikle Maddi imkanı yerinde olan insanlarımız lüften oradaki Çocukları ve orada bir okul olduğunu unutmasınlar.İnanın görevliler ile kurulacak bir temas bile her şeyin çözümü olacaktır.Yeterki birlik ve beraberlik halinde olalım....
.
..
.....

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Sal Şub 24, 2009 12:20 am

Duygu hanım o resmi ben 2005 yazında çekmiştim sizinle bir ilgi kurmadım. Yalnız yapmış olduğunuz çalışmalar takdire şayan sizin ne kadar özverili olduğunuzu duyuyorum ve size çok teşekkür ediyorum. TEŞEKKÜR DUYGU HANIM
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Sal Şub 24, 2009 12:27 am

SLM HINEDE BIZ ILERIYE BAKALIM GECMIC GECMICDE KALDI GELECEKDE BASARILAR DIMIYORUM OKULUMUZA DUYGU HANIM BASARILAR DILIYORUM
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

Kullanıcı avatarı
geceler_hakimi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen geceler_hakimi » Çrş Şub 25, 2009 2:14 pm

duygu hocam sız demırcıl ılkogretım okulun ageldıkten sonra okulumuzda degısıklıkler baslamıstı sımdı ıse beledıye yonetımden okulumuzun havlusuna parke dpsemesını ve cevre tamızlıgıne onem vermesını cocuklarımız daha temız bır alan da egıtım gormesı ıcın beledıye den okulmuzun cevresıne bakmasını ıstıyorum zaten okulumuz ıle beledıyenın lalanı aynı gereken neyse yapılması arz ederım..

“DEMİRCİLİ GENÇLİK ve EĞİTİM” sayfasına dön