SELİMHAN YAYLASINDAN FESTİVAL VE DEMİRCİLİDEN NOSTALJİLER

Geçmişini bilmeyen geleceğini yönlendiremez. Geçmişimiz hakkında bilmediklerimizi bu başlık altından öğreceneğiz. Ceddimiz, pehlivanlarımız, şehitlerimiz, gazilerimiz...
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

SELİMHAN YAYLASINDAN FESTİVAL VE DEMİRCİLİDEN NOSTALJİLER

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Tem 15, 2008 8:04 pm

Arkadaşlar,

Burada yayınlanan görüntüler hiç kimsenin gerek tanıtımının gerekse taraflı davranmak adına yayınlanmış görüntüler değildir.Tamamen objektif Demirciliye has olan görüntülerdir
.

Resim Tokat valisinin Selimhan festivaline gelişi.

Resim Mehteran takımı

Resim MHP Eski Milletvekili Hasan Hüseyin Balak,Reşadiye Kaymakamı ve Tokat Trizm il Müdürü ve Demircilililer

Resim Arife günü mezarlık ziyareti

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Sal Tem 15, 2008 9:02 pm

Amcacım,sen bunları ne zaman çektin desene biz boşuna gidiyoruz Selemene,bende çekecem bu sene,çok güzel teşekkür ederiz.
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Sal Tem 15, 2008 9:44 pm

Sevgili Erkan'cıgım,

Bu resimlerin devamını beklerim inşaalh. Senin arşivinde vardır daha böyle güzel resimler.
Bunları buraya taşıki insanlar festivaller arası farkları görsün vede hafızaları tazelensin.
Mutlu oldum . Teşekkürler,
Sende bir asker gecesi yapmıştık onunda resimleri varsa atıver.
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Tem 15, 2008 11:22 pm

Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı,

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.Bizim buradaki amacamız hep beraber bir arşiv oluşturmak.15-20 yıl sonra Cenabı Mevlam nasip ederse bunları daha güzel hatırlamaya çalışacağız.Tabiki dediğiniz resimler mevcut,en kısa zamanda cd yaptırıp burada yayınlarız.

Saygılarımı sunarım
.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Tem 16, 2008 8:30 am

pomemerkan yazdı:Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı,

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.Bizim buradaki amacamız hep beraber bir arşiv oluşturmak.15-20 yıl sonra Cenabı Mevlam nasip ederse bunları daha güzel hatırlamaya çalışacağız.Tabiki dediğiniz resimler mevcut,en kısa zamanda cd yaptırıp burada yayınlarız.

Saygılarımı sunarım
.
Bu özel ve güzel paylaşım için teşekkürler, devamını bekleriz.

NOT: Festivallerin mahiyeti anlamında resimlerin verdiği mesaj çok anlamlı ve zamanında.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Tem 16, 2008 9:15 am

EMEĞİNE SAĞLIK ERKAN ABİ ÇOK GÜZEL RESİMLER...[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Çrş Tem 16, 2008 11:30 pm

gercekten ab iemegine saglık paylaştıgın icin sagolasın
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Tem 17, 2008 6:45 pm

Resim Geçmiş festivallerimiz

Resim

Resim Bu resim bizlere çok şeyleri ifade etmekte,eskiden Kasabamızda Nişan merasimleri böyle yapılırdı.Harmana bohça kurulur,gelen hediyeler sesli bir şekilde ifade edilir,sizinde gördüğünüz gibi Köyün İmam Hatibi evliliğe ilk adımı dualarla yapardı.Bu arada Merhum Ömer hocamızı Rahmetle anıyorum.

Eskiden Asker uğurlama ile ilgili resimlerimiz gelecektir.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Tem 17, 2008 9:14 pm

Bizim Ülkemizde Asker ocağı Peygamber ocağı diye nitelendirilir.İnsanların duygularının doruk noktaya çıktığı anlardan bir taneside evlatlarını askere uğurladığı gündür.Daha önceden Demircilide başlatılan bu gelenek malesef son yıllarda ortadan kalktı.En azından Askerlerimiz uğurlanırken dualar yapılırdi şimdi onlarıda göremiyoruz.Gerisini siz yorumlayın.

Resim

Resim

Resim

Not:Bu görüntüler kesinlikle herhangi bir kişinin reklamını yapmak için oluşturulan görüntüler değildir.Aslında Demircili ile ilgili elimizde çok eski belgelerde var,İnşallah sırası gelince hepsini paylaşacağız.[/size]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Hüsnü Küçükarslan

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Eki 08, 2008 11:35 pm

Hüsnü Küçükarslan.

Sayın Küçükarslan, 1990 li yıllarda Tokat İl Turizm Müdürü imiş. Sitemizi ve sitemizdeki fotoları görünce çok sevinmiş.
Kendisi şu an başka bir il de aynı görevde. Forumumuza yeni üye oldu. Yakında o zamanlar Selemen'in tanıtımı için verdiği emekleri ve çalışmaları dinlemek ve birinci ağızdan duymak hepimiz için çok iyi olacak. Kendisine bilgilendirmelerinden dolayı şimdiden tşk eder aramıza hoşgeldiniz derim.

Alttaki yazıyı da Hüsnü Bey üye olmadan önce site tarafımızdaki Ziyaretçi Defterine yazmış oradan alıntıdır :

SİTENİZ VE KASABANIZA BAĞLILIĞINIZ
--------------------------------------------------------------------------------
12 YILDIR YAKİNEN TANIDIĞIM KASABANIZ VE BÖLGE İNSANININ BİRBİRLERİNİ SEVMESİ BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARINIZI AYNEN DEVAMINI DİLİYORUM.SİTENİZE EMEK VERENLERE DE AYRICATEŞEKKÜR EDİYORUM.ELİNİZE SAĞLIK DİYORUM.

Yıl 1997 TEMMUZ ORTASI SELEMEN YAYLASINA İLK İNCELEME AMACIYLA GÖREVLİ OLARAK RAHMETLİ GAZETECİ ETEM ÇATALBAŞ VE EĞİTİMCİ ARAŞTIRMACI HAYRETTİN KOYUNCU İLE BİRLİKTE GELDİĞİMDE YAYLA GİRİŞİNDE BİR MÜDDET OTURDUM VE KENDİ KENDİME SORDUM.BU İNSANLARI N VEFA VE BAĞLILIĞI NE KADAR BÜYÜK DUYGU.2550 RAKIM KIRDA BU BİRİKİM VE İHTİŞAM.KALABALIK ALIŞVERİŞ,PİKNİK,ASIRLARDIR YAŞATILAN O İLKEL FAKAT DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ ÇAY VE ET YEME MEKANLARI VE İNSAN FAKTÖRÜ... DURUMU RAPOR ETTİ M PERTESİ HAFTA CUMA GÜNÜ BAŞTA ZAMANIN TOKAT VALİSİ SN AYHAN ÇEVİK VE PROTOKOLLE TEKRAR GÖRDÜK,PROJELERİN HAZIRLIĞI SIRASINDA KÜÇÜK İHTİLAFLARIN HALLİ DERKEN 30 DÜKKAN,KIR HAHVESİ.LOKANTA,ET KESİM YERLERİ İNŞAATLARI TAMAMLANDI BU YATIRIMLAR VALİ SN MEHMET GÜNDOĞDU ZAMANINDA GERÇEKLEŞTİ....HİZMETE AÇILDI.TRT,STV,KARADENİZ TV İLE ULUSAL VE YEREL TV VE GAZETELERDE MAL MÜBADELESİ,DEĞİŞ TOKUŞ,PARA OLMADAN ALIŞVERİŞ UYGULAMASININ DEVAM ETTİĞİNİ HEP PROGRAMLARDA TANITMAYI SAĞLADIM.ÇOK İLGİ ÇEKTİ.TABBİ BU TEMEL ÇALIŞMALAR DEMİRCİLİ KÖY MUHTARLIĞI İKEN BAŞLADİ DAHA SONRA BELEDİYE OLARAK DEVAM ETTİ.BU PROJEM İÇİN TAM 11 KERE SELEMEN YAYLASINA İŞİ TAKİP İÇİN GİTTİM.EMEKLERİMİZ BOŞA ÇIKMADI.YETKİLİLERE SEBEP OLAN VALİLERİMİZE,KAYMAKAMLARIMIZA.BLD.REİSLERİNE,MUHTARLATA,KASBS NIN VEFALI İNSANLARINA,ÖZELLİKLE HACI MUZAFFER ŞAHİN VE MURAT ŞAHİN E ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BUNDAN SONRASI KASABA YÖNETİCİLERİ İLE DEMİRCİLİ HALKININ BU TARİHİ GELENEĞE ÇEVRE KÖYLERLE SAHİP ÇIKMASI EN BÜYÜK ARZUM VE MUTLULUĞUMUZ OLACAKTIR. BU GELENEĞİ VE İZLERİNİ BİZE BIRAKAN ECDADIMIZA DA RAHMET DİLİYORUM.RUHLARI ŞAD OLSUN.SAYIN BAŞKAN YAYLA PAZARI GİRİŞİNDE BİR NOKTAYI PAZATI SEYİR TERASI VS GEÇMİŞLERE DUA ETME MEKANI OLARAK AHŞAP BİR STAND DÜZENLEMESİ YAPABİLİRSE BU PREJEYE TEMELDEN EMEK VEREN BİRİSİ OLARAK MEMNUN KALACAĞIMHERKESE SELAM.SAYGI VS MUHABBETLERİMİ GÖNDERİYORUM.

HÜSNÜ KÜÇÜKARSLAN
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 08, 2008 11:41 pm

Tokat,Eski İl Turizm Müdürü Sayın Hüsnü Küçükarslan'ın Selimhan yaylasına verdiği önemi yakınen biliyorum.Bunları kendisinden dinlemek bizleri son derece memnun eder.Hoş geldiler sefalar getirdiler.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eki 21, 2008 4:20 pm

SAYIN BAŞKAN YAYLA PAZARI GİRİŞİNDE BİR NOKTAYI PAZATI SEYİR TERASI VS GEÇMİŞLERE DUA ETME MEKANI OLARAK AHŞAP BİR STAND DÜZENLEMESİ YAPABİLİRSE BU PREJEYE TEMELDEN EMEK VEREN BİRİSİ OLARAK MEMNUN KALACAĞIMHERKESE SELAM.SAYGI VS MUHABBETLERİMİ GÖNDERİYORUM demiş: Sayın Hüsnü KÜÇÜKARSLAN

Hüsnü Bey,

Bırakmış olduğunuz son mesajınız dikkatimi çekti. Belkide şimdiye kadar düşünemediğimiz ve bizlere hatırlattığınız bu güzel ve anlamlı fikriniz için teşekkür ederim. Dolaysıyla Forumumuza bırakmış olduğunuz mesajınızı kasabamızın muhtarı Dursun Şahin beye illettim. Kendileri ilgileneceklerini ifade ettiler. İnşallah birdaha SELEMEN yaylasına cıktığımızda ahşap bir stand düzenlemesiyle karşılaşır ecdadımızı Rahmetle anarız.

Saygılar.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DEMİRCİLİ ve SELEMEN'İN GEÇMİŞİ ve TARİHÇESİ” sayfasına dön