DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ İLK RESİMLER

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ İLK RESİMLER

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Şub 13, 2008 4:02 pm

En son yilmaz.sahin tarafından Sal Ağu 19, 2008 9:02 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Şub 13, 2008 4:09 pm

[font=Arial Black]EMEKLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BU BİZİM DEMİRCİLİMİN GERÇEKTEN GURUR DUYDUM.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Çrş Şub 13, 2008 4:27 pm

Haberi ilk gördügümde OLEEYYYY diye bagırmak istedim ama okulun kantininde, o kalabalıkta bağırmak işime gelmedi açıkcası :oops: :) Hayırlı ugurlu olsun. emegi gecenlerden tekrar tekrar Allah(cc) razi olsun.....
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Şub 13, 2008 8:18 pm

Değerli hemşerilerim;

Dini anlamda; belirli bir amaçla insanları bünyesinde toplayan mekana cami denir. Bu amaç da Allah'a kulluktur. Camilerimiz, çok çeşitli fonksiyonları ifa etmesi bakımıdan önemli müesseselerimizdendir. Camilerimiz mabet olarak görev yapmanın yanında, birer halk üniversitesi olarak da görev yapmaktadır. Camilerde, müminlere her türlü kötülüklerden uzak durmalarının yanında; her türlü iyilik ve güzellikler, insan sevgisi, vatan, bayrak, ezan, Kur'an sevgisi, ana-babaya, öğretmene, itaat anlatılır! Camiler, zengin-fakir, köylü-şehirli, amir-memur, resmi-sivil, yaşlı-genç, siyah-beyaz, yerli-yabancı... herkesi bünyesinde toplayan mekanlardır. Bir ülkenin, Müslüman ülkesi olmasının mührü ve tapu senetleridir. Camiler; aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız mabetlerimizdir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi müspet anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz-yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir. Kâmil manada insan olmanın yollarını ve esaslarını, camilerimizde yapılan telkin ve nasihatlerden öğrenmekteyiz.

Bu eserin ortaya çıkarılmasında emeği geçen bütün hemşerilerimizi yürekten kutluyorum.İnşallah bundan sonraki sürecin camimize,insanlarımıza,islam alemine hep birlikte hayır ve mutluluk getirmesini diliyorum.
Hepinize saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Şub 13, 2008 11:31 pm

''Edingen Selimhan Camii'' duygulanmamak mümkünmü degerli dostlar.

Emegi gecen herkesten Allah razi olsun.
Insallah en kisa zamanda acilisi yapilip degerli müminlere cok yönlü faaliyetler verir.

Mevlaya sonsuz hamdü senalar olsun diyari gurbetellerde bizlere böyle mekanlarda nasip eyledi...

Resimler icin sagolasin Erkan kardes.

Kullanıcı avatarı
ozsahin.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ozsahin.mustafa » Prş Şub 14, 2008 9:20 pm

İNSAN EĞER BAŞARILARINI KENDİSİNDEN BİLİP KENDİSİNİN FAZİLETLİ OLDUĞUNA İNANIRSA GURURA DÜŞER EĞER BAŞARI VE FAZİLETLERİNİ
BÜSBÜTÜN İNKAR EDERSE BU DEFADA NANKÖRLÜK ETMİŞ KÜFRAN.I NİMETE DÜŞMÜŞ YANİ ALLAHIN KENDİSİNE VERDİĞİ NİMETLERİ İNKAR
ETMİŞ OLUR BU İKİSİNİN ARASINDA KALAN ORTA YOLA TAHDİS.İ NİMET ADI VERİLİR BU KENDİSİNDE ORTAYA CIKAN KABİLİYET VE
FAZİLETLERİN ALLAH TARAFINDAN İHSAN EDİLDİĞİNİ ĞÖRMEK VE BUNLARA KARŞILIK ALLAHA ŞÜKRETMEK KABİLİYETLERİNİ ALLAHIN RIZASINA
UYĞUN ŞEKİLDE KULLANMAKTIR

BU CAMİYE MATTİ VE MANEVİ EMEĞİ GECEN TÜM DEMİRCİLİLERDEN ALLAH RAZI OLSUN HAYIRLI CUMALAR H.MUSTAFA ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TEBRİKLER SİZLERE

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzt Şub 18, 2008 10:24 pm

Sayın EDİNGEN SELEMEN CAMMİ YÖNETİM KURULU,

Caminizle ilgili gerekli yasal izni aldıgınızı büyük bir memnuniyetle ögerenmiş bulunmaktayız. Öncelikle bu konuda mücadele eden bu eseri gurbetteki doslarımızın hizmetine sunma adına emegi geçen bütün gurbetci dostlarımıza teşekkür ediyorum.
Şüphesiz bu tüe hizmetler şahsa yönelik degil topluma yönelik bir hizmetttir. Herkesinde bunu bu şekilde degerlendirmesini
ve bu güzel hizmete katkıda bulunmasını bir demircilili olarak beklemekteyim.
Bu güzel eser hiç şüphesiz gurbette yaşayan yeni nesilimizi kurtarmak vede onlara maneviyatını yaşatmak ve ögretmek adına ışık tutacaktır. Yetişen bu genç nesil türklügün örf ve ananenelrine uygun gençler olarak yetişip bizlere karşı olan sorumluluklarınıda en iyi şekilde yerine getirecektir diye düşünmekteyim.
Bu aşamada artık herkesin birlik beraberlik içinde genç neslimize ışık tutacak bir şekilde kaynaşmamız birbirimizle dosthane ilişkiler içinde olmamız gerekmektedir. Amaç ne olursa olsun sebeb kim olursa olsun yapılan işin özüne bakmak lazım. Yapılan hizmet topluma ve halka yararlı ise bunun arkasında olmak lazım. Takıntılarımızdan kurtularak bu eseri yaşatmak ve güzelleştirmek adına gurbetci dostlarımızın üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmasını umut ediyorum. Bu bir başlangıç olsun.
Göreceksiniz kazanan yine bizler, sizler vede demircili olacaktır. Şimdi birlik beraberlik zamanıdır.
Tekrar başta yönetim kurulu başkanı sayın NİHAT ÖZDEMİR Olmak üzere bu güzel hizmete emegi geçen tüm gurbetcilerimize
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK şahsım ve dernek üyelerim adına demircili kasabası adına şükranlarımı sunar teşekkür ediyorum.
ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN.

SAYGILARIMLA,

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
YENİBOSNA/İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
ozsahin.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ozsahin.mustafa » Pzr Şub 24, 2008 10:28 pm

HAYAT NAMAZSIZ BİR EZANLA BAŞLAR EZANSIZ BİR NAMAZLA BİTER DÜNYA HAYATINI BİTİRİP AHİRET HAYATINA İNTİKAL EDEN MERHUM KEMAL HOCAMA ALLAHTAN RAHMET GERİDE KALAN SEVENLERİNE SABIRLAR DİLERİM H MUSTAFA ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Şub 25, 2008 4:13 am

HACIM;
HAYAT GERÇETEN ÇOK KISA AMA BİZLER MALESEF KIYMATİNİ BİLEMİYORUZ.GERİYE BAKTIĞIMIZ ZAMAN İNSANA BİR SANİYE BİLE GELMİİYOR.KİMİN NEREDE NE OLACAĞI BELLİ OLMUYOR.ÖNEMLİ OLAN BUNU İDRAKINA VARABİLMEK.HOCAMIZA CANABI ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM.
SAYGILAR.

edingenli

Mesaj gönderen edingenli » Pzt Şub 25, 2008 9:15 pm

Sayin demircili halki,

lütfen, sizden önemle rica ediyorum. Bu camii konusunu burdan kaldirin. Bu edingeni ikiye bölmüs durumda. Bu isi desmeyin.

Halkimizin yarisi öteki yarisi ile konusmuyor - Kin güdiyor. Bu sitede bu konunun acilmasi bile hatadir.

Lütfen arkadaslar. Site sorumlusu lütfen. Edingen camii konusunu komple silin. Cünkü burda cok yanlis bilgiler var. nerden baslasam bilemiyorum. lüften silin bu konuyu.

Murat

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Şub 25, 2008 9:24 pm

Murat bey,

burası fikirlerimizi ve düşüncelerimizi özgürce paylaştığimiz bir ortam. ne anlatmak istiyorsunuz anlamadım fakat, sorunlarımızdan kaçarsak hiç bir zaman halledemeyiz.

Belki diğerlerinin cesarat edip yazamadıği seyleri siz yazıp bizlerle paylaşırsınız. hıç birimiz haddimizi aşmadan saygı cercevesı içinde belkide ortak bir noktada hemfikir olacağız. konuşmadan nasıl anlaşabiliriz değilmi?

selametle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Şub 25, 2008 9:35 pm

edingenli yazdı:Sayin demircili halki,
lütfen, sizden önemle rica ediyorum. Bu camii konusunu burdan kaldirin. Bu edingeni ikiye bölmüs durumda. Bu isi desmeyin.
Halkimizin yarisi öteki yarisi ile konusmuyor - Kin güdiyor. Bu sitede bu konunun acilmasi bile hatadir.
Lütfen arkadaslar. Site sorumlusu lütfen. Edingen camii konusunu komple silin. Cünkü burda cok yanlis bilgiler var. nerden baslasam bilemiyorum. lüften silin bu konuyu.
Murat
Sevgili Edingenli (murat) adli kullanici,
Sitemizin adabi ve usulü gereği öncelikle kendinizi TANIŞMA KAYNAŞMA altındaki ilgili bölümümüzde ad soyad yaş iş şehir meslek ve benzeri bilgilerinizle diğer üyelerimiz gibi tanıtmanızı rica ediyorum. Ondan sonra Edingen gibi herkesin hassasiyetini bildiği konularda istediğiniz mesajınızı kurallara uygun şekilde yazabilirsiniz..
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Şub 27, 2008 12:20 am

Sayin Edingenli,hangi Muratsiniz bilmiyorum,

Acaba böyle hassas ve yararli bir konu nicin köylülerimizi ikiye bölmüstür,buradaki yanlis bilgileri bir yerden basliyarak bizlerle paylasabilirisin.

Tabi önce acik künyenizi saymak sartiyla.

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Prş Mar 13, 2008 1:45 pm

edingeli murata aslinda demIrcilli murata desem cok daha iyi olurdu ama sen edingenli demissin acaba aslin nereli cok merak ettim he bu arada söz konusu olan cami ve bu konuda bazi kesimler 2 ye bölünüyor demissin bu bölunenler islam dusmani olsa gerek baksana cami konusunda hem fikir bile olamiyorlar ustelik diger arkadaslarinda belirttigi gibi burasi özgur bir site herkez görüsünü istedigi gibi aciklamakta hür bölünenler varsada bölünsün. NEYSE GÜZEL INSANLAR ALLAH YAR VE YARDIMCINUZ OLSUN TABI BÖLÜNENLER CEKEMEYENLER HARIC

YILDIZ ERDOGAN :)
MUTLU IKEN HERKEZ IYI OLUR ADAM KAVGADA BELLI OLUR[font=Arial Black][/font]

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Pzt Mar 24, 2008 8:44 pm

Bu resimleri yeni gördüm maddi manevi emegi geçen tüm hemşerilerimizden allah razı olsun

Kullanıcı avatarı
suskun_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen suskun_34 » Pzt Mar 24, 2008 9:21 pm

bu camide hakkı gecen butun demırcılı halkına buradan saygı ve sevgı cercevesı ıcınde slm olsun der ve camiii yönetim adaylarına burdan slm eder her zman arkanızdayız durmak yok yola devam :)

selimhanlı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selimhanlı » Sal Nis 08, 2008 12:36 pm

arkadaşlar hayır yapmak her insana nasip olmaz.görüyoruzki almanyadaki cami derneği meselesi insanları ikiye bölmüş durumda ve herkes kendini savunmaya çalışmaktadır.burada önemli olan bu caminin ibadete açılıp açılmamasıdır.gerisi önemli değildir.insanların paraları pulları olabilir ama kullanmasını bilmedikten sonra heçde önemi yoktur.o para onlara aittir.malesef demircilide para ile insanlık ayrılmıştır.parası olan insandır olmayan değildir.böyle insanlarada şahsen bizlerin ihtiyacı olmaz.cenabı allahta cami gibi allahın kutsal evi dediğimiz yere bu insanların hayrını nasip etmemiştir.varsın gerisini onlar düşünsün.bu caminin açılmasına sebep olan başta yönetim kurulunu destek veren bütün demircilili ve diger hayırsever gardaşlarımızın allah hayırlarını kabul etsin.allah sizlerden razı olsun.

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Çrş Nis 16, 2008 10:50 pm

ALLAH BU CAMIYI KURANLARDAN RAZI OLSUN ... cok Sevındım ...
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 11:16 pm

CAMİ İCİN İNSANLAR İKİYE BÖLÜNDÜGÜNE İNANMIYORUM TAMAMEN SÜLALE KAVGASIDIR BU

kenanatak07
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kenanatak07 » Cmt Nis 26, 2008 8:52 pm

Yaklaşık bir yıldır cami meselesi Demircililerin olduğu her yerde gündemde ve gündemden hiç düşmemiş durumda.Almanya'da,Fransa'da,İstanbul'da,Samsun'da,Demircilide hemen herkesin dilinde.Konunun bizzat içinde bulunmasakta ister istemez,akrabalar ve eş dost sayesinde kulak misafiri oluyoruz.Gerçi benim sizlerle esas paylaşmak istediğim bu değil.Demirciliye ait olduğu söylenen bazı internet sitelerini bir yıldır takip ediyorum.İnsanların birbirlerine karşı yazmış oldukları ve kullanmış oldukları hakaretleri dehşetlle izledim.Sitenize katılmamın birinci derece sebebide bu olsa gerek.Hiç birinizin işine karışmak gibi bir düşüncem yok,fakat burada yazılanlar yani üyelerinizin yazıları hoşuma gitti.Belki bizimde arkadaşlarımıza,kardeşlerimize bir nebze faydamız olur düşüncesiyle sizlerle fikirlerimi paylaşmak istedim.

Şu anda Almanyadaki cami tamamen faaliyete geçmek üzere olduğunu orada yaşayan kardeşimden öğrenmiş bulunuyorum.Hiristiyan ülkesinde cami açmanın ne anlama geldiğini demekki bizim insanlarımız hala anlayamamışlar.Bence oradaki esas mesele insanların bu zamana kadar ki yaşantılarında caminin ne demek olduğunu anlayamamaları ve maneviyatlarını yitirmelerinden kaynaklanmaktadır.Eğer böyle olmamış olsaydı birlik ve berzberlik içerisinde hareket edilir,müslümanlığa yakışacak bir şekilde el birliği ile hep beraber hareket edilirdi.Demek ki bu caminin oluşumuna katılmayan insanların kafaları ve beyinleri yıkanmış durumda mı diye endişe ediyorum.Daha fazla şeyler yazmak içimden geliyor ama sitenize duyduğum saygıdan ve görmüş olduğum terbiyeden utanıyorum.

Almanyada açılan camiye emeği geçen,maddi manevi destek veren bütün kardeşlerimizin Allah hayırlarını kabul eylesin.Bilsinler ki Demircilini çoğu onların destekcisidir,zaten öyle olmasaydı bu günlere mümkün değil gelinmezdi.Demircilide hiç kimsenin paraya pula şana şöhrete ihtiyacı yok.Şunu çok iyi bilinki sağda solda kendini üstün görmeye çalışanlar,insanları hakir görenler,reklam yapanlar,sadece ve sadece kendilerini kandırırlar,kendi dünyalarında avunurlar.İnanın onları kendilerinden başka kimse tanımaz.Hiç bir yerde hiç bir şekilde itibarları olmaz ve olamazda bunu zaman içerisinde hepimiz görmekteyiz ve görüyoruzda.Dürüst insanlar olsalardı böylesine muhteşem bir hayrata katkılırı olurdu,deme ki Cenabı mevlam bu insanlara bunu nasip etmedi,anlayan için bundan daha büyük ceza olaz diye düşnüyorum.

“EDİNGEN” sayfasına dön