DİTİB EDİNGEN SELİMHAN CAMİ YÖNETİM KURULU DUYURU ve BİLGİLE

Edingen Ditib SELIMHAN Cami Yönetim Kurulu açıklamaları ve Edingen'deki Demircili'lerin bölümüdür. (Lütfen mesajlarınızda isim ve soyisminizi mutlaka belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Eki 10, 2008 12:20 am

Arkadaslar Avrupada Cami derneklerinin isleyisi farklidir,ordaki Hocaefendi ayni zamanda o dernegin en yetkili kisilerinden biridir,
onun icin sahsen sayin Hocamizin bizleri bilgilendirmesinden ben mutlu oluyorum,yanliz anlayamadigim birseyse neden bundan bazi kesimler
rahatsiz oluyor.
Önemli olan burda bizlerin Edingendeki Cami faliyetlerinin en güzel sekilde birinci agizdan bilgilenmemizdir.

Sayin Ismet S. baskan Hocaefendiye böyle bir yetki verilmez derken neyi baz aliyorsunuz Avrupadaki Cami derneklerinin isleyisinden ne
kadar malumatiniz var,neticesinde verilen bilgiler Edingen Camiinin faliyetleriyle alakali hususlardir.

Saygilarimla

Ugur Özdemir

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Cum Eki 10, 2008 4:04 pm

tartışılması gereken çok daha önemli meselelerimiz varken
nereden çıktı şimdi bu anlamsız çatışma anlam veremedim arkadaşlar...
ismet başkan anladığım kadarıyla dernek kurallarına dernek kaidelere bağlı bir abimiz...
birleştirici bütünleştirici bi yapıya sahip...
bu konudada aynı hasssasiyeti göstermesini öneriyorum kendisine...
adı üstünde başkan...
dağıtmaktan ziyade dağılanları toplamakla yükümlü olduğu bir vazifesi var...
istanbuldan saygılarla...

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Eki 10, 2008 8:21 pm

murat_efe yazdı:tartışılması gereken çok daha önemli meselelerimiz varken
nereden çıktı şimdi bu anlamsız çatışma anlam veremedim arkadaşlar...
ismet başkan anladığım kadarıyla dernek kurallarına dernek kaidelere bağlı bir abimiz...
birleştirici bütünleştirici bi yapıya sahip...
bu konudada aynı hasssasiyeti göstermesini öneriyorum kendisine...
adı üstünde başkan...
dağıtmaktan ziyade dağılanları toplamakla yükümlü olduğu bir vazifesi var...
istanbuldan saygılarla..
Sevgili Murat_efe,

Ben buırada kimseyi eleştirmek adına yazmadım. Benim oradaki arkadaşlarlada bir sorunum yok. Derdim meramım,
ya bu adamların agzı iki laf etmesini bilmezmi. İnsan çıkar bir iki kelime birşeyler yazar şuraya. Onlar hakkında bakınız forum üyeleri nr güzel mesajlar bırakıyor foruma. Enazından hiçbir şey bilmiyorlarsa teşekkür etmesinidemi bilmez bu edingen cami yönetimindeki arkadaşlar. Tartışma konusu falan açmış degilim. Derdim biraz daha duyarlı davranmalarıdır.

Hoşcakalınız,
İsmet ŞAHİN
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Nurettin Midilli1
Vip Üye
Vip Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nurettin Midilli1 » Cum Eki 10, 2008 10:56 pm

SEVGİ İKLİMİNDE BULUŞALIM

Diyanet İşleri Başkanlığının tensipleriyle 26.08.2008 tarihi itibariyle Almanya’nın DİTİB Edingen Selimhan Camii’ne din görevlisi olarak tayin edildim. Görev sürem benim de talebim üzerine üç aydı. Ramazan’da yaşadığımız manevi güzellikler neticesinde, karşılıklı olumlu intibalar, gelen talepler ve yazışmalarla görev sürem uzadı. Ailemle birlikte Edingen’de yaşayan tüm Müslümanlara güzel hizmetler sunmanın gayreti ve özverisi içinde olacağız Allah’ın izniyle. Şu an Türkiye’deyim en kısa zamanda Almanya’ya gidip hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah.
Edingen Selimhan Camii’nin ilk din görevlisi olmam, on bir ayın sultanı Ramazan ayı öncesi caminin ibadete açılması ve bu dönemin manevi ikliminin doyasıya yaşandığı müstesna bir zaman diliminde olması bir çok güzelliği beraberinde getirdi. Görev yaptığım süreçte Cami Yönetim Kurulu Başkanımızın, üyelerinin ve tüm cemaatimizin yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle büyük bir özveriyle çalıştıklarını müşahede ettim. Bu dönemde uyum içerisinde, karşılıklı paylaşımlarla çalıştık, çalışıyoruz.
Edingen’de kaldığım 40 günlük süreçte verimli hizmetler gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Gençlerin ve çocukların çoğunlukta olduğu, oldukça dinamik bir yerde görevliyim hamdolsun.
Bu süreçte Kadın Kollarını ve Gençlik Kollarını kurduk ve görev paylaşımlarını gerçekleştirdik. 100 civarında öğrenci kaydettim ve derslere başladık. Bayan cemaatimizle dersler yaptık, mukabele okuduk. Gençlerimizle toplantı ve sohbetler yaptık. Ayrıca Edingen Selimhan Camimizde önemli bir hayırlı hizmete de vesile olmanın haklı gururunu yaşadık. Bir Alman kızımız Müslüman olma arzusunu ifade edince camimizde görkemli bir merasim gerçekleştirdik. Kadir Gecesinin gündüzünde bu güzellik yaşanırken aynı gece camimizde yardım seferberliğinden ve hayır yarışından 25.000 Euro gibi bir rakam ortaya çıktı ki, camimizde duygulu anlar yaşandı.
Yine Ramazan ayı içerisinde iftar yemekleri organize ettik. Bu yemeklere Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşemiz Dr. Dursun Aygün, Edingen Papazı, Edingen Belediye yetkilileri, gazeteciler, Alman komşularımız katıldı. Son derece olumlu geçen bu davetler karşılıklı manevi kazanımları beraberinde getirmiştir.
Hemen her gün camimiz Alman ziyaretçileri ağırlamış ve tarafımdan bilgiler sunulmuştur.
Görev sürecimde, bu siteden gelen talepler üzerine (istenildiği takdirde mevcut hizmet bilgilerini herkesle paylaşmaya hazırım) kısa bilgileri ve camimizden resimleri site müdavimleri ile paylaşmaya çalıştık. Bu bilgilendirmeler de yönetim kurulu başkanımızın bilgisi dahilinde, istişare sonucu yapılmış ve yapılmaktadır.
Polemik konusu yapılmaması gereken önemli olgulardan birisi cami ve din görevlisidir diye düşünüyorum. Camimiz birliğin beraberliğin sembolüdür. Gelin hep birlikte gurbetteki iftihar kaynağımız DİTİB Edingen Selimhan Camimiz ekseninde buluşalım. Farklı görüşlerimiz ve ayrışmalarımızı bu noktada bir kenara bırakalım.
Birliğimizi, bütünlüğümüzü pekiştirme adına üzerimize düşen sorumlulukları özveriyle yerine getirmeliyiz. Önyargıları, olumsuzlukları aşmak için çaba göstermeliyiz.
Şu hususu özellikle ifade etmek istiyorum. Din Görevlisinin hizmet alanı ve konjonktürü Avrupa’da çok farklı bir konumdadır. Din görevlisinin hizmet alanı Avrupa’da oldukça geniştir. Camimizin ismi DİTİB (Diyanet İşleri Türk İslam Birliği) Edingen Selimhan Camii Türk-İslam Kültür Cemiyetidir. Din Görevlisi cemiyet ekseninde her türlü dini, milli, manevi, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin öncüsüdür. Nitekim bu çerçevedeki çalışmaların planlarını da hızla yapıyoruz.
Bu site aracılığı ile şu çağrıyı da yapmak istiyorum. DİTİB Edingen Selimhan Camii Türk-İslam Cemiyetinin açılışını en kısa zamanda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Açılışımıza tüm Müslümanları, gönül dostlarını bekliyoruz.
Gelin hep birlikte hayırlı çalışmalarımızla yarışalım. Birlik beraberliğimizi pekiştirelim. Kişisel önyargılarımızı bir kenara bırakalım. İslam’ın sevgi yelpazesinde birleşelim.
Sevgi çağlayanı Yunus Emre’nin şu çağrısı yolumuzu aydınlatsın.
“Gelin tanış olalım,
İşi kolay kılalım,
Sevelim sevilelim,
Dünya kimseye kalmaz.”

Selam ve saygılarımla…

Nurettin MİDİLLİ
DİTİB Edingen Selimhan Camii
Türk-İslam Cemiyeti Din Görevlisi
nurettinmidilli@hotmail.com

Türkiye Cep: 0 535 713 06 56
Almanya Cep: 0049 17677135629
Almanya Ev: 0049 6203 8399802

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Eki 10, 2008 11:56 pm

Saygideger Hocam o kadar güzel özetlemissiniz cok sagolun,duygularimiza tercüman oldunuz,
belki Diyari gurbette 40 yildir bekledigimiz o muhtesem günleri yakalamanin mutlulugunu yasiyoruz,bunlarin
meyvelerini Insallah herseylerimiz degerli yavrularimizin yetismesinden alacagiz.

Tekrar emegi gecen tüm dostlara,Yönetim kurulu arkadaslarimiza,sahsinizda tüm gurbetcilerimize ve Demircililere tesekkür ediyorum.

Yüce Mevlam emeklerini zayi ettirmesin Insallah.

Hayirli günler,hayirli calismalar.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 11, 2008 4:47 pm

Sevgili arkadaşlar,

Sevgi ve hoşgörü kültürü gelişmemiş, muhabbet duyguları yeşermemiş, sevgi güneşi kalplere yerleşmemiş, pratik hayatlarında hoşgörüyü benimsenmemiş toplumlar ilmi, fikri, iktisadi, ahlaki ve sosyal gelişmeyi sağlayamamışlar; şiddet, nefret, cehalet ve sefalet içinde yaşamaya maruz kalmışlardır. Diğer yandan, hoşgörü ve sevgi ikliminin sırrına ermiş olan milletler her sahada ilerlemeyi sağlamışlar, başka toplumlara da kılavuz olmuşlardır. Tarihi süreç içersinde bizim milletimiz bu önderliği yapmıştır. Çünkü halkımızın, cesur ve kahramanlığı yanında, zarif ve arifliği ile dünyaya adalet, sevgi ve hoşgörü fidanları dikmiş ve bu fidanlar her yerde meyve vermiştir. İşte, adına Yunus Emre, Mevlana yılı ilan edilen, konferanslar, paneller, sempozyumlar vs. düzenlenen, sevgi önderlerinin yüzlercesi bu topraklardan çıkmıştır. Görülüyor ki, Sevgi ve Hoşgörü: İslam’ın solmayan çiçeği, o çiçekteki balı ve silinmeyen esasıdır.

Sayın Midilli'nin dediği gibi gelin hep beraber kişisel önyargılarımızı bir kenara bırakıp,birlik ve beraberlik yelpazasinde buluşalım.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cmt Eki 11, 2008 8:38 pm

Sayın site sorumlusu,
Sayın site moderatörleri,

Edingen cami dernegi yöneticilerine yapmış oldugum beyan eksiklikleri dolayısı ile yazımı malesef bazı üyeler eleştiri olarak algılamış bulunmaktadır. Bu kadar açık anlam ifade eden bir yazıyı eleştiri babında degerlendirip yorum yapmak yorum yapanların ne denli anlama kabiliyetine sahip olduklarını göstermektedir..
Bu yanlış anlamaları siz site sorumlusu ve modaretörleride eşlik ederek, Sayım midillinin ayrı bir başlık altında açmış oldugu bir başlıgı kopyalayarak benim yazımın altına yapıştırmışsınız. Güya benim yazıma cevapmış gibi.
Yeri geliyor forum ahlakından, seffaflıktan, dürüs yaklaşımdan bahsediyorsunuz. Bumudur sizlerin forum ahlakı ve seffah dürüs yaklaşım tarzınız.
Farkındaysanız bu aralar bir hayli bilerek veya bilmeyerek hatalar yapıyorsunuz, hatalı mesajlar igneleyici konulara deginiyorsunuz. Erdal beyin ve ömer beyin sitedenayrılıyorum demeleride sizlerin bu son zamanlarda yapmış oldugunuz hatalardır. Biraz profosyonelce düşünmeniz lazım. Böyle ucuz malzeme peşinde koşmamanız lazım.
Eger beni birileri ile karşı karşıya getirme gayreti içindeyseniz bu yaptıgınız çok ayıp ve ahlahsız bir yaklaşım forum etigi bakımından. Muhatabım olmayan kişilerle beni karşı karşıya getirmek sizlerin vazifesi degildir diye düşünüyorum.
Hiç kimsedende çekinmem dogru bildigim herşeyide her ortamda herkez ile tartışır konuşurum.
Bu sözlerim size biraz agır gelebilir ama buna beni zorladınız. son zamanlarda yapmış oldugunuz hataları sineye çekebilirim ama son yaptıgınız bu yazı taşıma hatasını sineye çekmem bilesiniz.
BU HARAKETİNİZDEN DOLAYI SİZLERİ SORUMLULARI KINIYORUM.
BUNU YAPMAKTAKİ AMACINUZ NEDİR BUNU AÇIKLAMANIZI BEKLİYORUM.
Sanal alemleri tüzel kişilige haiz kurumlarla birebir tutma eyilimi cehaletten öte bir şey degildir.
Gırgır şamata başlılkarınızda bunu yapabilirsiniz ama bir kurumu temsil eden şahıslar hakkında böyle bir oyun oynayamazsınız. Oynattırmam.
Aynı yazı bir başlık adı altında ayrı bir bölümde var zaten. Oraya taşımanızın sebebini bana izah edermisiniz.
Eger o yazıyı ordan kaldırmaz iseniz sizleri deşifre edecegim bilginiz olsun.
İsmet ŞAHİN
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

İmkansiz..

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Eki 12, 2008 5:20 am

ismbasoglu yazdı:Sayın site sorumlusu,
Sayın site moderatörleri,

Edingen cami dernegi yöneticilerine yapmış oldugum beyan eksiklikleri dolayısı ile yazımı malesef bazı üyeler eleştiri olarak algılamış bulunmaktadır. Bu kadar açık anlam ifade eden bir yazıyı eleştiri babında degerlendirip yorum yapmak yorum yapanların ne denli anlama kabiliyetine sahip olduklarını göstermektedir..
Bu yanlış anlamaları siz site sorumlusu ve modaretörleride eşlik ederek, Sayım midillinin ayrı bir başlık altında açmış oldugu bir başlıgı kopyalayarak benim yazımın altına yapıştırmışsınız. Güya benim yazıma cevapmış gibi.
Yeri geliyor forum ahlakından, seffaflıktan, dürüs yaklaşımdan bahsediyorsunuz. Bumudur sizlerin forum ahlakı ve seffah dürüs yaklaşım tarzınız.
Farkındaysanız bu aralar bir hayli bilerek veya bilmeyerek hatalar yapıyorsunuz, hatalı mesajlar igneleyici konulara deginiyorsunuz. Erdal beyin ve ömer beyin sitedenayrılıyorum demeleride sizlerin bu son zamanlarda yapmış oldugunuz hatalardır. Biraz profosyonelce düşünmeniz lazım. Böyle ucuz malzeme peşinde koşmamanız lazım.
Eger beni birileri ile karşı karşıya getirme gayreti içindeyseniz bu yaptıgınız çok ayıp ve ahlahsız bir yaklaşım forum etigi bakımından. Muhatabım olmayan kişilerle beni karşı karşıya getirmek sizlerin vazifesi degildir diye düşünüyorum.
Hiç kimsedende çekinmem dogru bildigim herşeyide her ortamda herkez ile tartışır konuşurum.
Bu sözlerim size biraz agır gelebilir ama buna beni zorladınız. son zamanlarda yapmış oldugunuz hataları sineye çekebilirim ama son yaptıgınız bu yazı taşıma hatasını sineye çekmem bilesiniz.
BU HARAKETİNİZDEN DOLAYI SİZLERİ SORUMLULARI KINIYORUM.
BUNU YAPMAKTAKİ AMACINUZ NEDİR BUNU AÇIKLAMANIZI BEKLİYORUM.
Sanal alemleri tüzel kişilige haiz kurumlarla birebir tutma eyilimi cehaletten öte bir şey degildir.
Gırgır şamata başlılkarınızda bunu yapabilirsiniz ama bir kurumu temsil eden şahıslar hakkında böyle bir oyun oynayamazsınız. Oynattırmam.
Aynı yazı bir başlık adı altında ayrı bir bölümde var zaten. Oraya taşımanızın sebebini bana izah edermisiniz.
Eger o yazıyı ordan kaldırmaz iseniz sizleri deşifre edecegim bilginiz olsun.
İsmet ŞAHİN
[font=Verdana]Sayın Başkan,

Öncelikle belirtmeliyim ki yukarıdaki mesajınıza forum misyonumuz gereği sizin üslubunuzla cevap veremeyeceğim;

Yukarıdaki mesajınız sonrası forum yöneticilerimizle yaptığım istişare ve teknik incelemeden sonra, ilgili mesajın forum yöneticileri tarafından taşınmamış veya kopyalanmamış olduğu tespit ettim.

Zaten forumumuzdaki konu ve mesajlar teknik anlamda başka bir konu başlığına orijinal hali ile kopyalanamaz, sadece ilgili başlıkta olması için taşınabilir. Sizse burada kopyalamadan bahsediyorsunuz, yani böyle bir şey zaten teknik olarak mümkün değil.

Yalnız şahsen tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki "üslup olarak" bu forumun bu zamana kadarki en talihsiz açıklamasını yapmışsınız.Bunun takdirini de bu yazıları bugün okuyan ve ileride de okuyacak kişilere bırakıyorum. Keşke bu açıklamanız öncesinde forum yönetimimizden birini yada ilgili mesajı bırakan kişiyle temasa geçseydiniz. [/font]
"Söz uçar yazı kalır"

“EDİNGEN” sayfasına dön