DEMİRCİLİ'NİN BELDE BELEDİYE'YE BAĞLANMASI KONUSU

DEMİRCİLİ KASABASI SELİMHAN GELİŞTİRME VE GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ ile ilgili soru görüş ve önerileri burada paylaşabilirsiniz. (Dekader ile ilgili soracağınız soruların cevaplanması için sorunuzun içinde ad ve soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir)
Kullanıcı avatarı
FORUM YONETIM
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

DEMİRCİLİ'NİN BELDE BELEDİYE'YE BAĞLANMASI KONUSU

Mesaj gönderen FORUM YONETIM » Cmt Kas 22, 2014 1:08 pm

Toplantı DİTİP EDİNGEN SELİMHAN CAMİİ CEMİYETİ ile eş zamanlıdır. Toplantı Konusu : Demircili'nin Belde Belediye'ye Bağlanması.
Dosya ekleri
dekader_duyuru001.jpg
dekader_duyuru001.jpg (79.53 KiB) 6376 kere görüntülendi
DemirciliSelemen.Com Forum ve Site Yönetimi

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: DEKADER TOPLANTI DUYURUSU - 23 KASIM 2014 PAZAR

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Kas 23, 2014 9:40 pm

Dernegimizin orgenize ettigi toplantı halkımızın ve üyelerimizin büyük bir katılımı ile dernek merkezimizde gerçekleştirilmiştir.
Toplantımıza iştirak eden tüm üye vatandaşlarımıza teşekkür ederiyoz.
Konu yeni olması itibari ile daha çok bilgilendirme ve degerlendirme boyutunda yapılmıştır. Çeşitli görüş ve fikirler belirtilmiş olup,
demircilinin belde belediyeye baglanması hususu 2015/8 agustos ayında tekrar görüşülmek üzere toplantıya son verilmiştir.

DEKADER YÖNETİM KURULU
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: DEKADER TOPLANTI DUYURUSU - 23 KASIM 2014 PAZAR

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Ara 03, 2014 4:48 pm

Demircili inin Belediye statüsünü kaybetmesi ile ilgili düşüncelerimizi bu forumdan defalarca dile getirdik.Önümüzdeki yıllar bizler için için daha engebeli olacaktır.Şahsi düşüncem Özellikle Dekader yönetimi ve ihtiyar heyetinin bu konuya öncülük etmeleri.Toplum içerisinde mutlaka farklı düşünenler olacaktır,sonuçta nasıl ki bir ihtiyar heyetini seçiyorsanız burada da aynı usül izlenecektir.Benim bütün insanlarımıza hatırlatmak istediğim tek şey Demircili başka bir beldeye bağlandığında hiç bir kaybı olmayacaktır ve hepimizin faydasına olacaktır.Demircili de ki bu sene yaşadığımız manzara insanlık adına utanç verici manzaralardır.Özellikle çöp ve su konusu hayati önem arz eden meselelerdir.Önümüzdeki zamanlarda diğer meselelerde patlak verdiğin de altından kalkınabileceğinin zannetmiyorum.İnşallah hayırlısı olur......

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: Demircili'nin Belde Belediye'ye Bağlanması Konusu

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Ara 05, 2014 10:26 am

Yerel yönetimlerde ilçeden, il özel idareden, varsa Büyükşehir'den alınan hizmetlerle ilgili mevzuatların bir heyet kurulup onlar tarafından incelenip, idare edilme biçimi anlamında özüne dönen köyümüze neler sağlayacağı, neleri etkileyeceği istişare edilip, madde madde basit bir dokümantasyon hazırlanıp, dökümanda revizelerin yapılması ve bunun son halinin hemşerilerimizle paylaşılması sonrasında yine istişare ile nihai kararın verilebileceği kanısındayım.

Şahsi fikrim, şimdilik; Belediye olmadan köy olarak kalsaydık ve belediye olamayacak bir köy olsaydık (ki anlaşılan zaten öyleymişiz) başka belde belediyeye bağlanmayı ciddi ciddi isterdik. Yani imar, bayındırlık ve kadastro işlemleri, alt yapı üst yapı hizmetleri ve benzeri hizmetleri bir belediyeye bağlı olarak almak sanki köy olarak almaktan daha avantajlı gibi. Bir de selemen'in durumu var.

Biz belediyecilik sürecini yürütemedik / güncel kanun ve prosedürleri takip edip zamanında gerekli hamleleri yapamadık, belki başka bir belediye (idari yönetim) ile daha iyi olur bu işler.

Son olarak da, terse mantığı düşünüp, böyle bir şeyi kabul edip başka belediyeye bağlandıktan bir süre sonra, bundan vazgeçebilme / feragat edebilme gibi süreç var mı kanun / yönetmelikte onu da incelemek lazım. Yani bu bizim için ne kadar kalıcı bir karar.

"Neye layık iseniz onunla idare edilirsiniz" dahilinde, daha iyi hizmeti alabilir miyiz sorunun peşine olmalı.
Saygılarımla.
"Söz uçar yazı kalır"

“DEKADER” sayfasına dön