Sorgulama sırası ENES' te

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Sorgulama sırası ENES' te

Mesaj gönderen zeynep » Sal Kas 18, 2008 1:43 am

Merhaba ENES :)

İnsan karşısındakini tanıyınca soru sorması daha kolay oluyor :)

* Ne zaman mezun oluyorsun
* mesleğini belirledinmi
* Kaç kardeşsiniz
* En son okuduğun kitap, izlediğin film hangisi
* Forumda hangi bölümler dikkatini çekiyor. Kimlerin mesajları canını sıkıyor :) (Sakın senin deme)
* Sitede senden yaşca büyük olan üyelerden beklentilerin ne? onlarla iletişimde zorlanıyormusun
* Mantık evliliğimi,aşk evliliğimi desem hangisi dersin
* Arkadaş seçimine dikkat edermisin
* Seninle İST. üyeler yemeğinde tanıştık. Hangi arkadaşlar kafanda oluşturduğun profilden farklıydı.Yada tam tersi, felancıyı tanıyınca çokta yanılmadım dediğin kimler.

Enes sen bunlar bir solukta cevap verirsin. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
selemenlihamza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selemenlihamza » Sal Kas 18, 2008 8:00 am

Selam Enes:

__Ne Üzerine Okuyorsun?
__Geleceğe Dönük Düşüncelerin ve Kararların Nelerdir?
__Yurt Dışında Yaşamayı İstermisin Veya Düşünüyormusun?
__Spor Severmisin?
__Hobilerin Nelerdir?
__Hersene Demirciliye Gelirmisin?
__Demircili Belediyesi Düşmesi Hakkında Neler Söylemek İstersin?

Şimdiden Kolay Gelsin Kardeş.
Radyo ISGESUR _Dj_SeLeMeNLiHaMzA

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Kas 18, 2008 5:52 pm

merhaba öncelikle tesekkurler sıra bana gelmıs =) zeynap ablanın sorularına bı cvp vermeye calısayım bakayım..=)
daha ilk senem Allah ızın verırse 2012 de bitiyor okul..
meslegimi su asamada belirlemem icin erken ama okulumu bitirince bir yonetıcı adayı olmus olacagım..ama uygun kosul ve uygun mekan olabılırse benım ıdealım siyasette bulunabilmek..
bi kız kardesim var benden baska..
en son bülent orakoglu ihanet cemberi(pkk yı yoneten turkler) i okudum..
fılm olarak hatırlamıyorum daha dogrusu ozellkle televızyona vakıt ayıramıyorum..sınema hobım var ama onada pek vakıt kalmıyor okul varken..
forumda her bolum dıkkat cekıcı cunku hepsı bızle hepsı koyumuzle alakalı..
kımlerın canımı sıktıgıda zor bı soru olmus :D saka bı yanada herkes kendınce yazıyor bıseyler muhakkak bırılerının hosuna gıtmeyen bısey cıkar cokseslılıgın kuralı budur..ama bunu burda soylemek herhalde dogru olmaz :D
evlılık bambaska bı kurum..bır omurunu paylasacagın ınsanı secmeye calısıyorsun..bunun ıcın mantık ask karısımı bırsey olması lazım..
tabı arkadas annem hep der ''ıyıde kotude ne gelırse ınsanın basına arkadsından gelır'' cok dogrudur bu..bende dıkkat ederım..
aslında sımdı forumdakı yorumlardan ınsanın kafasında bır sablon sekıllenıor..elbettekı goruntu olarak degıl :D gorus bakımından..ondan dolayı forumda aktıf bulununanlar ıcın benımde bır sablonum vardı yanılmadım..
bızden yasca buyuk olanlar elbettekı burda yıkıcı degıl yapıcı msjlar bırakmalılar..bu cok onemlı..bılgı verrcı olmalılar bu hepımız ıcın gecerlıdır dıye dusunuyorum..
onlarla ıletısımde zorlanıorum tabıkı..bızım koyun bızım koylulerın bulundugu ortamlarda pek fazla bulunamıyorum ondan dolayı ırtıbat guclugumuz var..burdan da bunu bı nebze gıderıyoruz..ama bi nebze..sonucta tanımıyorumda herkesi..
düşünmek taraf olmaktır..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Kas 18, 2008 6:08 pm

merhaba kardesım hamza..herhalde senı tanımak da bulusmanın bi guzellıgı oldu..
*ıstanbul unıversıtesı sıyasal bılgıler fakultesı ısletme bolumunde okuyorum..henuz daha 1.senem bu sene kazandım..
*gelecege donuk dusuncelerım var karar almadım..ılk dusuncem okulumu sene kaybı yapmadan bıtırebılmek ve bıtırdıgım zmn donanmlı olabilmek ınsallah..
*yurt dısı yabancı dıl eksıklıgıımı gıdermek ıcın hep aklımda..ama kısmet olurmu Allah bılır..cunku buralarda kurslarda nekdr halledebılrım bılemıyorum..
*hergenc gıbı bende ımkanlar dahılınde ılgılenıorum sporla..futbol,masa tenısı...
*kıtap okumak,gazete dergı okumak,ınternet,muzık...
*dershane fln derken son uc yıldır gelemedım..ama ınsallah bu sene kısmet olursa gıtmeyı dsunuyorum..
*2bının altındakı yerel beledıyelrın dusmesı turkıyenın kalkınması ıcın sart..
fakat demırcılıller ıcınde beledıye sart gıbı hernekadar ozumseyememıs olsak da..ama dusmezse herkes gıbı bende mtlu olacagım..umudumda ınsanların oylarını taraftarlarına degıl koyumuze memleketımıze gercekten ıyı ısler yapabılceklerıne ınandıkları adaylara oy vermelerı ve onların koyumuze artık guzel seyler yapması..

sorularınız ıcın tesekkur ederım..elımden geldıgınce cvplandırmaya calıstım..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Kas 18, 2008 8:12 pm

Eness demiş ki,

''*2bının altındakı yerel beledıyelrın dusmesı turkıyenın kalkınması ıcın sart..''

Enescğim,

Cumhuriyet tarihinden bu yana Demircilideki insanların daha yeni yeni ayakları çamurdan kesilmeye başladı.Bunun nedeni Devletimizin imkanları direkt olarak insanlarımıza yansıdı,buda belediyenin kurulması ile oldu.

-Sence Türkiyenin kalkınması için belediyelerin düşmesi neden şart?
-Diğer gelişmiş ülkelerde böyle mi uygulanıyor?
-Demircilinin gençliği ile ilgili düşüncelerin nelerdir?
-Forumda sizden büyükler mesaj bırakırken incildiğiniz yada kırıldığınız noktalar oluyor mu?

Şimdiden tşk ederim,yine sorularım olacak.

Kullanıcı avatarı
sahilkentli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sahilkentli » Sal Kas 18, 2008 9:13 pm

SENCE DEMİRCİLİ HALKINI GELECEĞİ NASIL OLUR
SENCE DEMİRCİLİNİN BELEDİYEDEN DÜŞMESİ KASABAYI ETKİLERMİ
SENCE TÜRKİYE AVRUPA BİİRLİĞİNE GİREBİLİRMİ

ŞİMDİDEN TŞK.EDERİM.

GERÇEKLER ZAMANLA ANALŞILIR
O ZAMANDA ÖMÜR BİTER....

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Kas 18, 2008 10:42 pm

simdi erkan abinin ilk sorusuna söyle cvp vereyim;
turkiyeye baktıgımızda 81 il..ve her ılde onlarca ilce..simdi büyüksehirleri cıkarırsak burdan 73-74 il..yıne bunlarda onlarca ilce ve her ılcede onlarca kasaba..
simdi devlet bunların hepsıne odenek ayırmak zorunda..mınumum 20 25 bın ytl arasında..sımdı bunu genele vurdugumuzda ınanılmaz muthıs bır rakam yapar..ve bu paraların hepsının hızmete donusmedıgını goruyoruz hep bırlıkte..fakat sımdı devlet bu kasabaları dusururse koy hızmetlerıne bu paranın bırkısmı akacak ve hızmetler guzel ve devletın bızzat kendı elıyle yapılacak..ornegın konak..bızden once altyapıya kavusmustur..halbukı bız beledıye oldugumz takdırde herseyımız gec ve aksak oldu..ztn yol altyapı bır kasabanın yapılması gereken ılk ısıdır..ama ben bunların hem gec yapıldıgını goruyorum hemde ekstradan bır hızmet goremıyorum..kendı kanaatım..
*gelısmıs ulkelerde bu boyle olmayabılır ve de degılıdr..ama bız bu gelısım surecını tamamlamıs bır ulke degılız..gelısmekte olan ulkeler statusunde oldugmuz ıcın bızım onlar gıbı olmamız sımdılık bıraz daha zor..
*genclıgımız olarak bı egıtım sorunumuz oldugunu dusunuyorum..acık ve net..hadi bu zmna kdr okuyanımız cok az ama yenı yetısen jenerasyonun daha egıtımle hasir nesir olması gerektıgı kanaatındeyım..en azından vatanları ıcın..
*su zmna kdr kırıldıgım demıyımde yakıstıramadıgım bır kac msj oldu sadece bır kısıden..ama ısım fln verme geregı yok hedef gostermeye de gerek yok..
tesekkur ederım erkan abi soruların ıcın..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Sal Kas 18, 2008 11:14 pm

*demırcılının gelecegı egitime kurumlarıyla ve demırcılı halkıyla onem vermekle guzel olur..
*muhakkak etkıler..suanda resadıyeye hergun araba kalkıyor ama beledıye duserse haftada bırgune duser bu..en basıt ornek bu..bız aslında beledıyeyı tam manasıyla ozumseyememıstık..fakat beledıyemız dusmezse ınsallah dusmez cunku ben dıger kasabalardan bıraz farklı tutuyorum bızım orayı ıyı yonetıcıler gelırse daha guzel olur..
*AB nın bıze ozellıkle maddı olarak getırılerı cok fazla..bu onların ısıne gelmıyor ztn..cunku 18 yas altı hercocuga para vermek durumunda kalıcaklar bu bızım ıcın cok buyuk bı gırdı olur ama onlar ıcınde azımsanamayacak bı mıktar..cunku almanya vb ulkeler gıbı nufus sorunumuz yok bızım..her gecen gun artıor..
yazmakla bıtıremem aslında AB konusunu..guzel bı soru olmus bana..
vıze sorunumuz kalmaz AB ye gırersek yurtdısı egıtım,turistik geziler,tıcaret daha kolaylasır..
dıs tıceret hacmımız artar..
ama asıl soruna geleyım..bız AB krıterlerınden ısımıze gelenlerı kulturel degerlerımız yıpratmadan ozumuzu kaybetmeden bızı muasır medenıyetlre ulastırabılecek normları kendımıze uyarlamalıyız..dıgerlerınede rest cekebılmelıyız..ıste ozmn almazlarsa almasınlar..ztn bıde osmanlı dan korkmus bır avrupa bız Turklerı almak ıcın ugrastıracaktır bizi,oyalacaktır..ama enınde sonunda alırlar bı 10-15 yılı var daha..
cok konusmusum yahu :D neyse tesekkur ederım sahılkentlı soruların ıcın..

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Kas 18, 2008 11:55 pm

Enes,

3 yılldır gençler konuşşun diye çaba sarf ediyoruz,aman ha sakın susma. Hatırlarsan yemektede konuştuk. Burası DEMİRCİLİ'lerin serbest kürsüsü, herkes bu mikrofona konuşabilmeli bilhassa siz gençler.

Tebrik ediyorum seni takılmadan vakit kayıp etmeden bir çırpıda sorularımaza cevap veriyorsun. Forumda Erkan ÖZDEMİR yedeğinin olması son derece sevindirici :) Lütfen DEMİRCİLİ gençleri bu forumun idarecisi ve yetkilisi artık siz olmalısınız. Bizler ise geriden sizleri izlemeliyiz başarmış olduğunuz işlerle gururlanmalıyız. talip olun "ben şu bölümde görev almak istiyorum becerilerim ve yeneteneklerim buna müsait" deyiniz .

ENES demiş:onlarla ıletısımde zorlanıorum tabıkı..bızım koyun bızım koylulerın bulundugu ortamlarda pek fazla bulunamıyorum ondan dolayı ırtıbat guclugumuz var..burdan da bunu bı nebze gıderıyoruz..ama bi nebze..sonucta tanımıyorumda herkesi..

neden zorlanıyorsun.hangi manada irtibat güçlüğü çekiyorsun. Tanımıyorum derken neyi kast ediyorsun, fırsatınmı olmadı biraz daha açarmısın.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Kas 19, 2008 12:04 am

tesekkur ederım zeynep abla..iltifatların icin..
ya aslında ben yazları demırcılıye gıden bırısıyım..yenıbosnadayım fakat nasıl soylesem ılk defa zorlandım :D mesela bızım koyun de bulundugu yerler vardır...dernek fln..
gıtmem yanı ben buralara anca yazın koye gıderım sonra dugun fln olur burda bı yaknımızın ona gıderım..budur yanı..
ama sunuda belırteyım demırcılının ıcınde pek olmasamda demırcılıde olan bıtenden haberdar olurum genel ıtıbarıyle bısekılde..
tanımıyorumdan kastım buydu belkıde yoksa tanıdıgım elbettekı demırcılı var bırsuru..ama kısıtlı zmnlarda kısıtlı mekanlarda..
ırtıbat guclugu derken de usttekı anlattıklarımın bırlesmesyle cıkıyor bu..

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Sorular

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Kas 19, 2008 12:12 am

Sevgili Enes,

- Gündemde Atatürk ile ilgili çekilmiş olan "Mustafa" adlı filmi izledin mi, evet ise yorumun ?
- Demircili'nin 3. belediye başkanını seçmesi nasip olsa eski başkanların tekrar aday olmasını nasıl yorumlarsın?
- Türkiye'nin siyasal anlamda en çok hangi revizyona ihtiyacı var, seçim yasası değişikliği mi?
- Diyelim ki gün oldu devran döndü ne alaka ise sende DEKADER başkanı oldun. İcraat olarak ilk ne yapardın? :)
- Sence iyi zamanında bile GS , FB yi Şükrü Saraçoğlun'da neden yenemiyor?
- Sence ülkemizin gelmiş geçmiş en başarılı siyasetçisi kimdir? (Buna cevap vermeme hakkını kullanabilirsin)
- Mezun olduğunda nasıl bir kurumu yönetmek istersin? Dernek mi, Konfederasyon mu, Belediye mi, İl mi, Ülke mi ... ?
- Siyasal Bilimler yada Kamu Yönetimi okumayı düşünen hemşehrilerine (1. sınıftada olsanda) önerilerin var mı? İyi kötü anlamında.
- İst. Üyeler forum buluşmada en çok neyden memnun kaldın?
- DemirciliSelemen.Com Forum nereye koşuyor?
- Yabancı müzik mi, türkü mü?
- Aşık mısın değil misin? Aşıksan bu aşk bir insana mı, bir davaya mı, bir manaya mı?
- Demircili-Konak-Baydarlı birleşkesi, her yıl/dönem birinden belediye yönetimi olması ve coğrafi olarak orta yerde resmi binaların kurulması siyasi teamüllere ve kentsel gelişime aykırı mı? Sence nasıl bir düşünce?
- Yukarıdaki sorularımla seni sıkıntıya soktum mu, eğer öyle ise hakkını helal eder misin?
"Söz uçar yazı kalır"

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Sorular

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Kas 19, 2008 12:53 am

öncelikle soruların icin tesekkur ediyorum yılmaz abi..ben sorularının hepsını genel olarak okudum ılk olarak son soruya cvp vermek ıstedım..sıkıntı ne kelıme bılakıs memnun oldum..

*cok fazla elestirilerle gundeme geldi aslında bu fılm..sımdı fılm denılıncede zeynep ablanın sorusunada dalgınlıktan bu fılmı ızledıgımı unutmusum buda cvp olsun ozmn ona..yorum olarakta..herseyden once ataturk de bır ınsan..o da bır nefıs tasımısıtr..elbettekı lıder ozellıgının yanında onunda zaafları olması cok dogaldır..ama bu tabı bır takım ataturk u yücelestiren o nu yasayla korumaya calısan ve ataturk sevgısını sadece bustlerle posterlerle saygı duruslarıyla olcenler ıcın pek hos karsılanmadı..ama bence herkesın ızlemesı gereken bı belgesel..ataturk u tam manasıyla tanımaları ıcın..
* ben demırcılı ıcın canı gonulden sunu basardım dıyebıleceklerse aday olsunlar..ama ben artık bı yenılık taraftarıyım demırcılıde genc dınamık ve gercekten bıseyler yapabılecegıne ınandıgımız bırısı olsun derım..
*tabıkı secım yasasında barajın bıraz asagı cekılmesı gerektıgını savunanlardanım ama ozmnda malum dtp gibi provakotor partıler daha aktıflesır dıye dusunurdum ama bu secımde gordumkı bagımsız olarkta aynı seyı basarabılıolar..ozmn nıye dıger sıyasal partılerın umudu artırılmasın demokrası tam yansımasın meclıse..
aslında hangı konuda revızyona ıhtıyac yok kı dıye dusunmuyor ınsan..ama herseyde bı anda olmuyor..yavas yavas bunların duzelcegıne ınanıyorum..ama bır sıvıl anaysada sart..
*ılk olarak ne yapardım? guzel soruymus :D bı kere genclerın bulusma noktası olurdu..satranc,guzel bı kutuphane,gunluk gazeteler,haftalık haber dergılerı,aylık bı takım dergıler,kultur dergılerımız raflarımızda bulunurdu her daım..bır kahve ortamı olmaktan cıkarmaya calısırdım orayı..
halısaha macları organıze etmeye calısırdım..ve yonetım kurulunda gercekten ınandıgım genclerı temsıl edebılecek en az bır uye bulundururdum..
sonra bır katımızı da bayanlara ayırabılrdım mesela..aslında bıraz gercekcı dusunursem yapabılecek cok seyım olabılır..hıcbırıde zor seyler degıl..
*bence psıkolojık olarak bı baskı olmus bu GS de..ellerı ayakları kıtlenıyor oyuncuların..:D buyulu atmosfere dayanamıyorlar demekkı..:D
*Adnan menderes,sonrasında Turgut Ozal gelır dı..sonrada Erbakan derdım ama 28 subat kararlarını bır cırpıda ımzalaması genel bakımdan bakıldıgında demekte zorlanacagım ısım olur..ıyıce gunumze yaklasırsakta Tayyıp Erdoganında bunların arasına gırme ımkanı var ama suanda hala aktıf sıyasetın ıcınde bulundugundan sıyasette yrn ne olacagını bılemeyecegımızden sımdıden bısey solemek erken olur..
*tabi bunların hepsı bı anda cıkılacak basamaklar olmadıgından konfederasyondan baslayıp en ustlere tırmanılabılır yeterkı gaye ınsanlara faydalı olabılmek olsun..bundan dolayıda benım hanı ılla sunu yonetsem cok guzel olur gibi bi hevesım yok..
*bence ılgılılerse bu bolumlere sıyasal bılgıler fakultesı bambaska..ozellıklede ıstanbul..neden dersenızde bazen hersey ders demek degıl..dıplomada degıl..ben su 1-1bucuk ayda bıle neler gordum tecrube edındım..hergun protestolar oluyor ordan bıle ınsanlr bısey kapıyor..kımı zmn sıyası tartısmalara gırıorsunuz yenı olmama ragmen :D onlar bıle bıseyler katıo ınsana..bıde ulkede soz sahıbı olanların byuk kısmının sıyasal dan oldgunu dusunursek okunulması gereken bır yer dıye dsunuyorum..
*kısa ve oz..samımıyetten..
*guzel yerlere gıdıyor demırcılıselemen.com..cok uyesı olması bırsey degıl samımıyet var burda..ınsanların yavas yavas dahada konulara yorum yapacagını umut edıyorum..yapmalılar yani..
*tabıkı turku..
*bi sure daha ask yok yılmaz abi..ama tabiki ınandıgım degerlerın bır yerlere gelmesı ıcın cabalamak boynumun borcu..o yuzden bu herzmn gonlumde..
*valla siyasi teamul fln oralara gırmek ıstemem ama o benım sıyaset anlayıma ters..ne yanı konak ın buzmna kdr baskanımı varmıs kı bıyerlerden menfaatlenerek baskanları olsun..eger kı oyle bı durum gundeme gelecekse konak bızle bırlesır onları temsılen encumenlerı olur ve herturlu hızmetten onları mahrum bırakmyız..kentsel gelısım olarak bakarsak ta yıne bıtakm sorunlar ıstırak eder..ve o uclu yurumez..konak tan baskan cıkınca gelısım projelrını kendı bolgesını one alarak uygulayacak bızden olunca aynı sey baydarlıda aynısını yapack..cunku buzmna kdr devran boyle gelmıs ve bunu yıkmak ıcın boyle bırsey olsa bı ıhtımal derım ama yınede sanmam..

soruların ıcın tekrar tesekkur edıyorum yılmaz abi..öyle sıkıntı fln da deme :D

simdide bi genel duzenleme yaptım msj da bi kac yanlıs kelıme kullandıgımı gordum..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Kas 22, 2008 9:49 pm

hala soru gelmemis bana yahu..:D

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Kas 22, 2008 9:55 pm

Enes az kaldı salı günü azat oluyorsun :) sık dişini...

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Kas 22, 2008 9:57 pm

farketmez benim icin ..:D
herzmn cvp vermeye calısırım gelecek sorulara ..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Kas 24, 2008 1:24 pm

Sevgili Enes,

-Soruları yanıtlarken yada forumda bazı kouları işlerken yorum yapmaktan herkes kaçınıyor,yada dolaylı cevaplar veriliyor,fikirlerimizi açık bir şekilde ifade edemeyimişimizi neye bağlıyorsunuz?

-Demircilide'ki eski gelenekciliği aşmamız için sence özellikle eğitimli geçnlerimiz gereken hassasiyeti gösteriyor mu?

-Demircilinin bugünkü durumunu neye bağlıyorsunuz?

Tşk ederim.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzt Kas 24, 2008 1:39 pm

öncelikle soruların icin tesekkur ederim erkan abi..

* aslında herkesin öyle ya da böyle ifade edebileceginden kuskum yok..ama yanlıs anlasılmalardan korkuyor olabılırler ya da dusunduklerini acık sekilde söyleyince sivrilip göze batarız diye cekiniyorlar..belli yani böyle bi sorunumuz var..ama varsın yanlıs anlasılsın varsın sivrildi gözüyle bakılsın bizim icin demircili icin yorumlar yapılmalı,akıldan gecenler sadece orda kalmamalı biyerlere dökülmeli ki bi faydası olsun..

* egitimli gencleri gectim belirli mevki,belirli pozisyonlara gelmis insanlar,halka önderlik eden sahsiyetler böyle bi caba icerisinde degil-istisnalar vardır muhakkak onlar haric- genclerde böyle gelmis böyle gider ruhuna alısıyor bu sekilde..fakat bundan sonra biz yani genc nesil ilerde söz sahibi olmaya calismalıyız ve gelenekci,eski sistemleri silmeliyiz,cabalamalıyız..en azından destek görürüz ve fayda yaratmak icin arkamızda bı guc olmus olur..

* öncelikle kötü yönetim..neden denirse de faaliyet bakımından pek birsey yapılmadıgını dusunuyorum..sonra madem bunlar yapılmadı..belediye elden gidiyor gittimi gitmedimi o da belli degil..bir kamuoyu acıklaması yapın..söyle söyle bir duruma gelmis bulunmaktayız..halkı bılgılendırın..bızde bılelım ne duruma gelmısız..sonra cekıp gıderken de soyleyın acıkca bız bısey yapamadık,beceremedik diye..
herneyse hal boyle olunca fatura tabıkı ılk once yetkılılere kesılır..sonrada halkımız,biz..takıp etmedık olayları tam olarak..kım ne yaptı hesap sormadık..onlar bılgılendırmedı bızde arastırmadık..öyle iste erkan abi bu konu konus konus bitmez cunku cok derin bir mevzu..ama genel olarak böyle..
ha bide egitim konusu ne halk olarak biz nede yetkılı mercıler gereken onemı verdı..koyumuzde bır okul var okul demeye bın sahıt ıster..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Kas 24, 2008 5:14 pm

ENSSHN yazdı:öncelikle soruların icin tesekkur ederim erkan abi..

* aslında herkesin öyle ya da böyle ifade edebileceginden kuskum yok..ama yanlıs anlasılmalardan korkuyor olabılırler ya da dusunduklerini acık sekilde söyleyince sivrilip göze batarız diye cekiniyorlar..belli yani böyle bi sorunumuz var..ama varsın yanlıs anlasılsın varsın sivrildi gözüyle bakılsın bizim icin demircili icin yorumlar yapılmalı,akıldan gecenler sadece orda kalmamalı biyerlere dökülmeli ki bi faydası olsun..

* egitimli gencleri gectim belirli mevki,belirli pozisyonlara gelmis insanlar,halka önderlik eden sahsiyetler böyle bi caba icerisinde degil-istisnalar vardır muhakkak onlar haric- genclerde böyle gelmis böyle gider ruhuna alısıyor bu sekilde..fakat bundan sonra biz yani genc nesil ilerde söz sahibi olmaya calismalıyız ve gelenekci,eski sistemleri silmeliyiz,cabalamalıyız..en azından destek görürüz ve fayda yaratmak icin arkamızda bı guc olmus olur..

* öncelikle kötü yönetim..neden denirse de faaliyet bakımından pek birsey yapılmadıgını dusunuyorum..sonra madem bunlar yapılmadı..belediye elden gidiyor gittimi gitmedimi o da belli degil..bir kamuoyu acıklaması yapın..söyle söyle bir duruma gelmis bulunmaktayız..halkı bılgılendırın..bızde bılelım ne duruma gelmısız..sonra cekıp gıderken de soyleyın acıkca bız bısey yapamadık,beceremedik diye..
herneyse hal boyle olunca fatura tabıkı ılk once yetkılılere kesılır..sonrada halkımız,biz..takıp etmedık olayları tam olarak..kım ne yaptı hesap sormadık..onlar bılgılendırmedı bızde arastırmadık..öyle iste erkan abi bu konu konus konus bitmez cunku cok derin bir mevzu..ama genel olarak böyle..
ha bide egitim konusu ne halk olarak biz nede yetkılı mercıler gereken onemı verdı..koyumuzde bır okul var okul demeye bın sahıt ıster..
.

Enes Bey,

Aslında bazı konuları burada işlemeye çalışıyoruz bunu yaparkende hiç kimseyi rencide edici yada küçültücü ifadeler kullanmayı tercih etmiyoruz,yapanlarıda elimizden geldiği ölçüde ikaz etmeye çalışıyoruz.Sıkıntmız bizler bu konuları işlerken arkadaşlarımızın objektif olarak konulara katılmaması,fikir ve düşüncelerini insanlarımızla paylaşması.İdareciler zaten bunu yapmıyor,daha doğrusu yapabilecek yetenekte değiller,fakat iş seçilmeye geldiği zaman yalanın dolanın binbir türlüsünü malesef uydurmayı başarabiliyorlar.Halbuki kendilerine yazık ediyorlar farkında değiller.o zaman burada iş yeni yetişen genç kardeşlerimize düşüyor.Onlarda önce kendi ailelerinden ve çevrelerinden başlayarak doğruyu ve yalnışı öğretebilirler.

Kocaman on yıl geçti Demircilideki okulun durumu içler acısı,halbuki yeri o kadar güzelki her türlü yapılaşmaya müsait.Kullanmasına gelince kullanıyoruz ama insanlara çocuklara hizmete gelince terkediyoruz.Size bir şey söyleyim bakın,geçen kurban bayramında Kasabada idik,okulun iki tane camı kırılmış,camide yardım toplandı,inanın utandım.Hava soğuk o çocuklar orada eğitim görüyor,iki tane cam nedir Allah aşkına! ve bu cam konusu camiye kadar gelmiş.Halbuki devletimizin imkanları eğitim konusunda son zamanlarda çok geniş,siz yeterki gerekli makamlarla irtibata geçmesini bilin.

Şu anda Demircili'de gelecek ile ilgili hayati bir süreç yaşanıyor,hiç kimseden hiç bir açıklama yok.Eskisi ile yenisi ile herkes fırsat gözetleme pesinde,vatandaşı muhatap alıp,bir açıklma,ne kasabada,ne derneğimizde bir açıklama yok,biz mi gideceğiz bunların ayaklarına,bu arada vatandaşta gayet güzel hala bu insanlara umut bağlayabiliyor,inanın bu çok acı bir durum.İşte yaşanan bu süreçlerde genç nesillerimize çok büyük sorumuluklar düşüyor.

Neyse bu konularda çok doluyum,cvp' ların için tşk ederim.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Kas 25, 2008 11:20 pm

Enes :)

Geçmiş olsun. Yalnız dile getirilen düşünceler değil o düşüncelerin nasıl yapılandığı da önemlidir.Sorularımızı cevaplandırdığın için teşekkür ederiz.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Kas 25, 2008 11:58 pm

Hmm.. Enes düsündüm düsündüm bır soru bulamadım yaa yookk aklıma gelmedı :? neyse gecmıs olsun

:) :wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Kas 26, 2008 12:00 am

ben tesekkur ederim zeynep abla..=)
kıymet sende bıraz daha düsün ozmn,aklına gelir belki siz sorun ben cvplarım ..:D

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Sorgulama sırası ENES' te

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Nis 25, 2009 11:23 am

Buarada ''Üyelere Sorun'' bölümüde bir zamandır aktifligini korumuyor.
Eger bana yöneltilecek sorular varsa burdan alabilirim.Bu sayede bölümde bir ivme kazanmıs olur.. :)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Nis 25, 2009 11:49 am

Çok doğru yöneticilerin bu konuyu takip etmesi gerekir.Bu sayede hem konular ivme kazanır hemde diğer arkadaşlarımızın fikirlerini almış oluruz....

Kullanıcı avatarı
muteahhit.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muteahhit.mustafa » Cmt Nis 25, 2009 10:58 pm

SAYIN:
DEMİRCİLİ HALKIM HEP BOŞ BOŞUNA HAYALER ÜRETİYORSUNUZ CÜNKÜ GELECEK SECİME BELEDİYE BİRDAHA GELMİYECEKTİR BELEDİYENİN GİTME KONUSUDA O SECİM GECESİ AK PARTİDEN İKİ KİŞİ PARA DAGITTILAR PARAYLA OY VERİLMEZ PARAYLA OY VERENİN ŞEREFİ VE AHİRET GÜNÜNDE HESAPI COK AGIR OLACAKTIR ...BELEDİYEYİ DÜŞÜRENLERDE HEP AK PARTİ HEP AKPARTİ DİYORUM .

YILDIZ İNŞAAT MÜTAAHİT MUSTAFA

(0535)794 25 77

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Nis 25, 2009 11:13 pm

muteahhit.mustafa yazdı:SAYIN:
DEMİRCİLİ HALKIM HEP BOŞ BOŞUNA HAYALER ÜRETİYORSUNUZ CÜNKÜ GELECEK SECİME BELEDİYE BİRDAHA GELMİYECEKTİR BELEDİYENİN GİTME KONUSUDA O SECİM GECESİ AK PARTİDEN İKİ KİŞİ PARA DAGITTILAR PARAYLA OY VERİLMEZ PARAYLA OY VERENİN ŞEREFİ VE AHİRET GÜNÜNDE HESAPI COK AGIR OLACAKTIR ...BELEDİYEYİ DÜŞÜRENLERDE HEP AK PARTİ HEP AKPARTİ DİYORUM .

YILDIZ İNŞAAT MÜTAAHİT MUSTAFA

(0535)794 25 77
Tamamda mustafacım bu söylediklerinin bu konuyla ne alakası var acaba?!

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön