Buyrun Erkan ÖZDEMİRİ sorguyalım :)

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eki 27, 2008 8:41 pm

Zeynep hanım demişki,

"Eee hadi Erkan abin sorularını merak ediyordur...

anladım gözün korktu dimi... Canım sen diğer arkadaşlardan farklı sorular sor kendisini biraz daha yakından tanıyalım.

N'bileyim kaç saat uyur,Hangi yemeği sever/sevmez, mesala: AŞK evliliğimi yaptı,eşine en son ne zaman çiçek hediye etti. Bu tür sorulara muhatap bırakıldığı için halana kızdımı

valla arkadaşlar iltifata hiç gerek yok, çok akıllıyım biliyorum. Erkan bey cevap vermeme gibi bir hakkınız yok.

Arkadaşlaaaaar bu fırsat bidaha ele geçmez, istediğinizi sorun."

Evet her soruya cevap vereceğimi söylemiştim.Sizde sorabilirsiniz Zeynep Hanım hakkınız kaybolmuş degil .

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzt Eki 27, 2008 9:28 pm

Halaaaaaaaaaaa yoksa ıhmalmı eder oldum senı ::sorry::

Erkan Abı bende bu soruları begendım kaç saat uyur,Hangi yemeği sever/sevmezsın, mesala: AŞK evliliğimi yaptın,eşine en son ne zaman çiçek hediye ettin Abi

Abı cocukları severmısın kendı cocuklarınla aran nasıl Abi onları arda bı severek sımartırmısın

Kızını dövemyen dızını oglunu dövemeyen kesesını derler sencede bu dogrumu Abı

Boyun kılon ayakkabınumaran kac sacını rengı Abiii sacmalama Kıymet dedını duyar gıbıyım :D :D :D

Bırde Zeynep Hanıma soru sorabılırsızın demssın Abi kuraları cıgnıcek en son ınsan sendın Abı o bı lıste soru sordu olmazzz hakkını kaybetti :lutfen:

Saygılarımla Abi :)
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eki 27, 2008 10:59 pm

Kıymet Hanım,

Aslında herkes uykuyu sever fakat bizler yaptığımız iş dolayısıyla uykuya biraz hasret kalıyoruz.Hiç bir zaman yemek ayırmıyorum.Valla bizim evde bu zamana kadar yaş günü,doğum günü,evlilik yıldönümü,yeni yıl kutlaması vs hiç olmadı.çok kızacaksınız belki ama gerçek bu ne yapayım.Alışamadım bu işler bir türlü,Bayanlar çiçeği hediyeyi çok sever biliyorum,bunları genelde başka türlü değerlendirmeye çalışıyoruz.Çocuklar hiç sevilmez mi,onlar bu dünyanın meyveleri.Tabi her yaşın bir güzelliği vardır,gerekli yaşlarda şımarmalarıda gerekir.

-'Kızını dövemyen dızını oglunu dövemeyen kesesını derler sencede bu dogrumu Abı'Bu söz toplumumuzda çok kullanılan bir söz,kimin nerede ne olacağı belli olmaz,bize düşen çocuklarımızla ilgili onlara yaşam tarzı ile ilgili gerekli konuları anlatmak,yönlendirmek,iyi bir eğitim almalarını sağlamak,yani tedbirini alıp takdirini Cenabı Allah'a bırakmak.Aile yapısı çok önemli,bütün yetişen çocuklar genelde ailesi nasıl bir yaşam tarzı sürerse çocuklarda bundan etkilenir.

Ayakkabı alırsan numarasını söylerim,şaka şaka 41.........yardımcı olamadıysam tekrar sorabilirsin Kıymet.tşk ederim.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Sal Eki 28, 2008 3:35 pm

[size=12]Erkan bey

öncelikle sizi takdir etmek istiyorum her ne kadar öyle bir yetkim olmasada

helal olsun bütün soruları okuyup es geçmeden cevaplamışsınız

bu meyanda
1-kendinizi gerçekten sorgulanmış hissediyormusunuz
2-soruyu soranlara bu neya buda sorulurmuydu diye sitem ediyormusunuz
3-çeşitli kesimlerden değişik sorular sizi müspet yada menfi nasıl geliştirdi
4-arkadaşlardan beklediğiniz tarz sorular mı geldi
5-soruları okurken heycanlanıp strese girdiğiniz oldumu
6-sorular sorulurken sorana karşı içinizde bir intikam duygusu oluştumu
7-sorgulama esnasında çekindiğiniz (ya bu şimdi olmadık şeyleri gündeme getirir beni zora sokarmı acaba dediğiniz) birisi varmıydı varsa gerçekten terlettimi

akabinde isterseniz bende sorgulamaya başlayayım

1-hayatında seni mutlu eden 3 şey nedir
2-hayatında seni mutsuz eden 3şey nedir
3-hayatın boyunca özlemin çektiğin şey nedir
4-hayatın boyunca korkusunu çektiğin şey nedir
5-hayatın kıymet değeri sence nedir
6-hayatla memat arasında nasıl bir ilişki kurabiliyorsun
7-hayatın özü ve özeti sence nedir

son olarak

1-arzularının esirimisin yoksa arzular senin kontrolündemi
2-attığın adımları hesap edermisin yoksa hesapsız adımlarmı atarsın
3-bedenin ve dünyanın faniliğini bilirmisin yoksa varlığındamı fanisin
4-batıni bedeni bilirmisin yoksa zahirdemi mahirsin
5-insan olarak yaratıldığına seviniyormusun yoksa nisyanlıktan utanıyormusun
6-sevginin kaynağına iniyormusun yoksa ateşinden kaçıyormusun
7-olayların sebebinemi bakarsın yoksa müsebbibinemi bakarsın

ve nihayet

"HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL" sözü size ne mesaj veriyor

özür dileyerek cevabınızı bekliyorum

herkese sevgi ve saygılar[/size]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eki 28, 2008 6:12 pm

Hüseyni Kardeşim,

''öncelikle sizi takdir etmek istiyorum her ne kadar öyle bir yetkim olmasada''Esteğfirullah sizin bu forumdaki varlığınız şahsen benim için esas takdir edilmesi gereken bir konu.Sorularınıza İnşallah cvp vermeye çalışacağım.

-Tabiki arkadaşlarımız güzel sorular sordular,bu sorunuzu olumlu yönde düşünebiliriz.
-Soru soran arkadaşlarımız gerçekten güzel konulara temas ettiler herhangi bir sitemim olmadı.
-Tabi bazı arkadaşlarımız çeşitli sorularda kesin cvp lar belki beklediler,fakat onlara konuları anlatarak cevap vermeye çalıştık.Belkide bekledikleri cevapları alamadılar bunuda farkındayım.Konuları genelde müsbet yönde geliştirdi,en azından düşünme ve yazma mantığınızı geliştiriyorsunuz.
-Arkadaşlardan genelde gündemdeki sorular geldi,buda yeterli idi.
-Soruları okurken sitres demeyelimde yukarıda ifade ettiğim gibi cvp konusunda ister istemez memnun edemiyorsunuz.Mesela arkadaşlarımız terör konusunu çok sordular,hatta forumda da işlemeye devam ediyorlar.Biz yaklaşık 30 yıldır terörle mücadele ediyoruz.Bu mücadelemiz içerisinde Ohal dahil her yolu denedik,Terörle mücadele için her şeyden önce çok güçlü bir ekonomiye sahip olmanız gerekir.Bu hainler Avrupadan çok büyük destek görüyorlar,bizim ilk yapacağımız şey bunların dış bağlantılarını kesmek,bunun içinde okonomimizin çok ama çok güçlü olması gerekir.Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum,TSK lerimiz ve Emniyet Teşkilatımız gecesini gündüzüne katarak büyük mücadele veriyor.Bu memleket kolay kolay bu hale gelmedi.Bütün dünyanın gözü eskiden olduğu gibi bizim üzerimizde.Arkadaşlarımız aslında biraz okumaya meyilli olsalar mesajlarımızı gayet net anlayacaklar.Bu ülkeyi bölmeye güçlerinin yetmeyeceğini aslında Batılılar çok iyi biliyor.Amaçları terör örgütlerini kullanarak ülkemizin gelişmesini,birlik ve beraberliğini bozmak.
-Hayır kesinlikle arkadaşlarımıza karşı içimizde herhangi bir art niyet olması mümkün değil,çün ki bu forum sayesinde belkide daha yeni yeni birbirimizi anlamaya çalışıyoruz,amacımız bu dayanışmayı en iyi seviyelere getirmek.

-Siz yaptığınız işi bildikten sonra kim ne sorarsa sorsun çakinmenize gerek yok diye düşünüyorum.Tabi bazen ağır sorularda geldi,onları tebrik edeceğim.

''''akabinde isterseniz bende sorgulamaya başlayayım'''Tabiki

-Annemin sağlığının iyi olması,çok düşkünüm Anneme,kimseye muhtaç olmadan yaşamımızı sürdürmemiz ve çocuklarım Allah herkese versin beni mutlu eden şeyler.

-Hüseyni Bey,geriye baktığımız zaman hepimiz hatalar ve günahlar işlemişizdir.İnsanların hele hele şu kısa ömürde bile bile yalan konuşmaları,menfaat peşinde koşmaları,kendi kimliklerini bulacakları yerde kendilerine bir çıkış yolu aramaları beni gerçekten çok üzüyor.Cenabı Haktan dileğim toplumuzun birlik ve beraberlik halinde hareket edip,gelecek nesillere iyi bir miras bırakmasının özlemini çekiyorum.İnşallah zamanla oda olur.

-Hayatan korkacak bir şey yok Hüseyin Bey,herkes bu dünyada mutlaka kaderini Allah'ın izni ile yaşayacaktır.

-Çok güzel bir soru,İnsanların yaşaması,gezmesi,zenginliği,fakirliği vs önemli değil,önemli olan nasıl bir zengin olduğumuz,nasıl yaşadığımız ve ne şekilde yaşadığımızdır.Hayatla memat aslında aynı şeyler,hayatın özü yukarıda dediğim gibi,ne bir saniye ileri,ne bir saniye geri,bunun bilincinde olup özümüze yakışan bir şekilde yaşam sürmek.Yani hayatın özü bence 'her şeyde dürüst yaşam'.

-Tabiki insanoğlu zaman zaman nefislerimize yenik düşüyoruz.Fakat bunları en asfari düzeye indirmeye geyret etmeye çalışıyorum.
-Aslında hepimiz için geçerli bir soru,hepimizin yapmış olduğumuz işlerin sorumluluğunu bilmemiz gerekir.
-Bizler bu eğlenceli dünya'da bedenen emanetiz,önemli olan bedenimizi gerçek aleme hazırlamaktır.
-İnsanlar yaratılmışların en üstünü,mesele bizi yaratana Şükredebiliyormuyuz daha çok buna yönelmemiz gerekir,şükür.

-Sevginin kaynağını isterseniz forumda konu olarak işleyelim,çok güzel bir soru.
-Genelde iyimser bakmaya ve zamana bırakmayı çok tercih ediyorum.

"HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL" sözü size ne mesaj veriyor.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy,Kurtuluş savaşının kazanılacağını,Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini,Türk Milletinin bağımsızlığa,hakka,yurduna ve dinine bağlılığını bu dizelerle ifade etmiştir.

Çok tşk ederim,Hüseyni Bey cvp verebildiysem ne mutlu bizlere.

Saygı ve sevgilerimi sunarım.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cmt Kas 01, 2008 1:49 am

Slm Erkan abi nasılsın gecıyordumda bı bakım Erkan abı nasıl dedım ordamısın :D :D
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Kas 01, 2008 2:54 am

Tşk ederim,buradayım........

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Kas 01, 2008 10:13 pm

Erkan beyin sorgulaması salı günü son buluyor.hee budemek değilki.. sayfası kapanıyor isteyen arkadaşlar soru sorabilirler kendilerine ilk sorgulama odasına alınan Kıymet arkadaşımız içinde geçerli.

Ankete koyacağım isimleri belirledim ::pc::

yine tekrarlıyorum sorgu odasında görmek istediğiniz arkdaşlar varsa lütfen yazınız. :) yada ankete ne gerek var ben hazırım beni alın cesur yürekli arkadaşlarımız varmı ::sunabak::

Muhabbetle kalınız :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Kas 01, 2008 11:51 pm

e ben olurum yani..=)
sahsıma gelıcek soruları merak edıyorum..hakkımızda yanlıs anlasılan bılınmeyen seyler varsa acıklamıs oluruz..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Kas 02, 2008 12:00 am

Cesaretinden dolayı kutlarım Eness,

Yusuf Daldal-Eness bence birinden birini alalım arkadaşlar,yada ikisini sıra ile birer hafta alalım Zeynep Hanım ne dersiniz?Bakalım gençler neler anlatacaklar.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Kas 02, 2008 12:04 am

tesekkur ederım erkan abi..
aslında buna tam olarak cesaret denemez tanısmak anlasılmak ıcın bı fırsat..

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Kas 02, 2008 12:12 am

Arkadaşlar Pm ile bana mesaj dönen üye arkadaşlarımız var sorgulanmak isteyenler.Gerçekten ENES seni tebrik ediyorum

Yönetimdeki arkadaşlarla iştişare edelim belkide ankete lüzüm kalmadan isteyen arkadaşlarımız sırayla alırız

Erkan bey,unuttuk sanmayın cevaplamadığını tek bir soru kaldı bekliyoruz...

hee bu arada Çınarcıkköyü admini Cafer beyinde kullaklarını çınlatalım Cafer bey, bizim sietede tuttu siz ne zaman forumunuza eklemeyi düşünüyorsunuz.

Muhabbetle kalınız. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Kas 02, 2008 12:28 am

ne demek zeynep hanım..ben tesekkur ederm..
simdi pek bilmiyorum işleyisin nasıl oldugunu sorular geldıkce elımden geldıgı kadar cvplandırmaya calısıcam samımıyetımle sıra bana gelince..
sorulan sorular kısılerın dusuncelerı,fıkırlerı,hayatları,ınce ayrıntılarıyla ilgilidr dıye ümit ediyorum..sonucta tanınmamız anlasılmamız ıcın boyle bısey var..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Kas 02, 2008 12:06 pm

Zeynep Hanım demiş ki,

'Erkan bey,unuttuk sanmayın cevaplamadığını tek bir soru kaldı bekliyoruz...'
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Yardımcı olur musunuz?

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Kas 02, 2008 12:13 pm

erkan abi kabul edersen benimde sana bi sorum olacak..
gündemle yakından ilgilisin belliki, bi büyüğümüzsün tecrübelisin..
ve de bilgilisin bunla baglantlı olarak kıtap okuyorsundur muhakkak..
en son okudugun kitap olablir bizlere tavsiye ettigin bi kitap var mı ..?

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Pzr Kas 02, 2008 12:21 pm

Öncelikle beni sorgu odasda görmek isteyen herkeze tesekür eder,
sizlerden gelecek her soruya aklimizin yettigi kadar samimice ve dürüstce cevap vermekten,
mutluluk duycami söyler,herzaman hazir oldumu söyler,simdiden tsk,...

selamtle kalin.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Kas 02, 2008 5:39 pm

Sevgili Eness,

Kiyap okumak insanları olgunlaştırır,motive eder,hayata bakış açısını değiştiri,düşüme ve hedef belirleme mekanizmamızı en üst seviyeye çıkarır.Eğer bizler hem kendimiz için,hemde memleketimiz için kendimizi ıspatlamak ve çeşitli projeler geliştirmek istiyorsak bolca okumak mecburiyetindeyiz.

'Bir insanın sahip olduğu görüş ve düşünceleri bilgi kültür düzeyi kadardır.'bunu asla unutmayalım.Eğer kendi çevremizi iyi analiz edersek bunu açık bir şekilde görebiliriz.Bizim atalarımız her zaman büyük projelere imza atmıştır.Dünyanın en büyük bilim ve ilim adamlarını yetiştirmişiz,ne yazık ki son yıllarda okumaya vermediğimiz önemden dolayı,kültür birikimini ve bilgiyi yeterince kullanma becerisini gösterememişiz.

Sevgili Eness,

Okumanın yaşı ve sınırı olmaz,yeterki istekli olalım,size ve diğer arkadaşlarıma tavsiyem ne bulursak okuyalım,İnanın kitap okuma alışkanlığı kazanan insanın kendine olan güveni artacaktır,kendisini daha farklı bir şekilde ifade edecektir.'Şu anda Türk usulü başarı' adlı kitabı tavsiye ederim.Yılmaz Bey göndermişti,gerçekten çok güzel.Yazarı Mümin Serkan.

Tşk ederim bu güzel soru için.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Kas 02, 2008 10:51 pm

12- Bu forum ve üyelerindeki samimiyet olmasa idi, böyle bir "sorgu odası" kurulabilir miydi? Yani herkes bir kişiye herkes önünde istediğini sorabilecek miydi? Bu zamana kadar sorulan sorularda en çok zorlandığınız hangisi idi?

Bu sorunuzu en sonunda cevaplayalım. demiş: Erkan bey

Erkan bey tüm samimiyetiniz ve içtenliğinizle sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkürler ederiz. aldığımız cevaplardan sizi biraz daha yakından tanıdık. yukardaki final sorusunuda cevaplarsanız seviniriz.

NOT: sorgulanan arkadaşaların sayfaları kapanmayacak. soru sormak isteyen üylerimiz sorabilirler.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Kas 03, 2008 10:32 pm

Zeynep Hanım,

Daha öncede ifade ettiğim gibi bu forum insanların fikir ve düşüncelerini ifade ederken,karşımızdakilere de hassasiyet gösterdiğimiz bir forumdur.Tabi ki eksikliklerimiz çok,birbirimizi anlama ve ifade etme konusunda yeterli seviyelere gelemedik,bu süreç bizler için zaman alıcı bir süreç olacak,zaten bu forumların en büyük özelliğide bu olsa gerek.Aslında içimizde bu forumları daha etkin bir şekilde kullanacak yeni kuşaklarımız var,fakak bir türlü cesaret edip katılım noktasında gerekli girişimleri gösteremiyorlar.

Bizler malesef forumları kuran kişilere endeksleniyoruz,halbuki insanlar için forumun işleyişi ve verdiği mesajlar önemlidir.Bende olsun başkasında olmasın zihniyetini aşmamız gerekir.Forumlara bu şekilde bakmamalıyız.

Arkadaşlarımızın sorularının içerisinde tabiki zorlandığımız yada arkadaşlarımızın istedikleri cevapları veremediğimiz sorular oldu.En çok terör konusu soruldu.Forumda da işlenen konuları takip ediyorum.Yalnız bu konu çok boyutlu bir konu,hepimizi ilgilendiren bir konu,Ülke sınırlarımızı aşan bir konu.İnanın bu Ülkenin güvenlik güçleri geceli gündüzlü,zor şartlarda mücadelenin en iyisini veriyorlar.

Tabiki her zaman birbirimize sorular sorabilmeliyiz.

Saygılarımla.

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön