Buyrun Erkan ÖZDEMİRİ sorguyalım :)

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Buyrun Erkan ÖZDEMİRİ sorguyalım :)

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eki 21, 2008 3:48 pm

Erkan bey, hoşgeldiniz,nasılsınız sizi elimizden geldiği kadar rahat ettirmeye çalışacağız :) çay, kahve ne alırsınız.Biraz sıkıntılı görünüyorsunuz buyrun bir bardak buz gibi su... içiniz ferahlasın :D

Başlayabilirmiyiz???

Hazırmısınız... :)

Tamam... :?

Sence "sen" nasıl bir insansın

Hiç doğduğun yeri terk etmek istedinmi

hangi konuda güçlüsünüz,hangi konuda zayıfısnız

Siyah ve beyaz çok zıt renkler olduğu halde neden birbirleri ile uyum içindedirler

Hangi karekterdeki insanları kendinize yakın hissedersiniz

Mesafeli olmayı severmisiniz, kendinize zaman ayırırmısınız

İnsanlar kılık kıyafetleri ile ağırlanır,Şahsiyetleri ile uğurlanır sözü sizce nekadar dogru

Mizah anlayışınız nasıl,

Öfkelendiğinizde ilk yaptığınız şey nedir

Kıskançmısınız, hata yaptığınızda özür dilermisiniz

Marka,Lüx merakınız varmı,hobileriniz,fobileriniz,sosyal etkinlikleriniz neler

Sizin gözlemlerinize göre FORUM Demircililer üzerinde ne kadar etkili

Son olarak biz Demircililere ne söylemek istersiniz.

Teşekkür ederim :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Sal Eki 21, 2008 4:08 pm

Zeynep Hanım;sağolun ya ..tek sizmi sorgulayacaksınız kaç soru sordunuz öyle..:)
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eki 21, 2008 4:24 pm

Biliyorsunuz sorular sınırsız, eh ikinci bir hakkım olmadığına göre... :) isteyen istediği kadar sorabilir.

Buyur klavye önünde sor sor çekinme :D
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Sal Eki 21, 2008 5:19 pm

özür dileyerek başlamak istiyorum

ben öncelikle bu konuda sorgulayanı sorgulamak istiyorum

efendim !

1-herkes sorgulamaya katılabiliyor mu?
2-katılıyorsa belli bir kuralı var mı
3-belli bir kuralı varsa neden açıklanmadı
4-açıklandıysa biz neden görmedik
5-görmediysek suç bizim mi
6-suç bizdeyse Erkan bey paçayı yırttı mı
7-paçayı yırttığı için tekrar sorgulanacak mı
8-sorgulama tamamen demokratik mi
9- demokratik lik nasıl bir durum
10- bu durumdan anladığımız sorgulama başladımı
11-başladıysa sanık hükmündeki vatandaşın avukatı var mı
12-avukatı varsa kendimi buldu zorunan mı kabul ettirildi
13-zorunan kabul ettirildiyse baskımı uygulanıyor
14-uygulanan baskı uygulamaya uyuyor mu
15-uyuyorsa uyuyan bir uygulama ne derece sağlıklıdır
16-sağlıksız bir ortamda sağlıklı cevap verebilirmi
17-cevap veremezse hükmen hüküm giyer mi
18-hükmen hüküm giyince bir daha çıkarır mı
19-çıkarırsa hükümsüzmü olur
20-hükümsüz bir hükümlünün ne hükmü olur
21- ya Allah aşkına durdurun bu nebiçim işti sor sor bitmiyo nedir bu sorunun zoru annamadım
ya özür dilerim bu iş her kesin işi değil galiba

hemii!!!

arkadaşlar anlıyorum sizi tamam tamam

hani dedim stresi ve gerilimi en aza çekebilirsek sorgulama belki daha kolay olur diye düşündüm
tamamen psikolojik caanııım

aslında bu da sorgulamanın yani sanığı öttürmrnin (af edersiniz ağzımdan kaçtı) konuşturmanın eğlenceli yönü
biz doğuda teröristlere yatakçılık edenleri sorgularken ankara havası çalardık ooooooh! hep beraber bi misket oynardık
herifler bi gevşerdi ondan sona bülbül misali
tabi kargalarda yok değildi ee tabi onlarada annıyacağı bi dil varıdı
yani diyeceğim sorgulamanın o kaddar çok şekli varki
yukardaki örnekteki gibi say say bitmez

ama bitirdim
sayın savcım özür dilerim
mahkemeyi bu kadar meşgul etmek haddim değildi
sizden af talep ediyorum
ve bütün suçlamaları red ediyorum

ERKAN BEY MASUMDUR !!!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eki 21, 2008 9:28 pm

Zeynep Hanım,

İkramınız için tşk ederim.Sormuş olduğunuz sorulara soruş sıranıza göre elimden geldiği ölçüde cvp vermeye çalışacağım.

-İnsanların kendini tarif etmesi dünyadaki en zor iştir.Yaşamış olduğumuz hayat üzerinde her insana bir rol yüklenir.Dolayısıyla insanların sosyal hayattaki rolleri,eylemleri söylemleri,yaşam tarzları zaten kendilerinin nasıl bir şekilde insan olduğunu ifade eder.

-Doğduğum yeri ilkokul beşten sonra terkettim.Lakin hiç bir zaman doğduğum yerden kopmadım.17 yıllık meslek hayatımda her sene izinlerimi memleketimde geçirmeye gayret ettim.Bu soruya net bir şekilde şartlar ne olursa olsun doğduğum yerden kopmakta istemiyorum.

-Her insanın mutlaka bir eksik tarafı güçlü yada güçsüz olduğu yönleri vardır.En güçlü yanım azıcıkta olsa sabretmesini bilirim.Olaylara hiç bir zaman tek taraflı yaklaşmam.İnsanları peşin hükümlü olarak yargılamam.İletişim kurmasını severim.En güçsüz olduğumuz taraf insanların gözünüzün içine baka baka yalan konuşması ve sizin buna hiç bir şey yapamamanız.

-Siyah beyaz hayatın,yaşamın renkleridir.İyi ile kötü,güzel ile çirkin gibi.Beyaz çok şeyler ifade eder olumlu anlamda,siyahta bunun tam tersidir.İkisinin ahenk içerisinde uyumlu bir şekilde kullanılması ve bizlere sunulması insanların ulaşmak istediği amacın ta kendisidir.Keşke bizlerde toplum olarak siyah beyaz gibi uyumlu olabilsek.

-Kendini iyi ifade eden,Kendinden büyük işlere kalkışınca kendini tartabilen,sorumluluğun ne olduğunu bilen,yalan konuşmayan,insanlar arasına nifak sokmayan,elindeki imkanlarla insanlara hükmetmeyen ve bunları kötü amaçlı kullanmayan(alçak gönüllü olan) iki yüzlü olmayan v.s insanları kendime yakın hissederim.

-Mesafeli olmayı severim her insana da tavsiye ederim.Kendimize zaman ayırmamız biraz zor oluyor ama ben şahsen genelde ayırmaya çalışıyorum.

-İnsanlar kılık kıyafetleri ile ağırlanır,Şahsiyetleri ile uğurlanır sözü sizce nekadar dogru?Bu sorunuzu forumda başlık açalım şimdi yazar isem sizi sıkarım diye düşünüyorum.

-Aslında insanların mizah anlayışı bir çok yönlerini ortaya çıkarır.Ben genelde konuşma ve yazma üzerine önem veriyorum.İnsanların gülmesi,güldürmesi,şakalaşması,konuşması v.s hep mizahtır.

-Valla bu soru o anki duruma göre değişiyor.Yani neden öfkelendiğimize bağlı.Fakat ilk yaptığım şey etrafıma bakmak.

-Eğer insanlar yapmış olduğu işin farkında olur iseler kıskanç olmalarına gerek yok.Bu tamamen insanların manevi duyguları ve bilinç altı ile ilgilidir.Hata yağtığım zaman kesinlikle telafi ederim.Özürde dilerim.

-Her insan her şeyin en iyisini kullanmak ister.Hani yukarıda sordunuzya zaafınız var mı diye,işte her insanın gönlünden geçen ne bileyim iyi bir araba,iyi bir ev sahibi olma hevesi vardır.Herhangi bir korkum yok.Sosyal etkinliğin zaten tam ortasında yaşıyoruz iş olarak,buda zaman zaman beni sıkıyor.Ben genelde eş dostla etkinlik yapmayı seviyorum. Trabzon spor taraftarıyım,Okumayı ve gezmeyi çok severim.

-Bana göre forum son zamanlarda Demircili ve çevresinde hatırı sayılır bir yere sahip.Zaten üye sayısından insanlar üzerinde ne kadar bir etkiye sahip olduğu ortadadır.En büyük etkisi forumun ve üyelerinin belirli bir kaynaşma ve ahenk içerisinde etik değerleri ön plana çıkararak vermiş olduğu mesajlar önemseniyor.

-Demircili'li hemşerilerime aslında söyleyecek ve yazacağımız çok şeyler var.Zaten zaman zaman bu konulara forumda değiniyoruz.İnsanlarımızdan birlik ve beraberlik adına,kendi etrafımızda dönmeyi bırakıp,artık yaşamış olduğumuz yüzyılda kendi fikir ve düşüncelerimizi etik değerlere bağlı kalarak kimsenin etkisi altında kalmadan sesli bir şekilde ifade etmek.Yaşamış olduğumuz hayattan tecrübeler edinmek ve bunu topluma yansıtmak.Kutuplaşmalara yer vermemek,bunları yapanlara karşı düşüncelerimizi cesurca ifade edebilmek.Yazan,konuşan yeni nesil Demircili gençliği.

Not:Yeterli gelmeyen cvp var ise tekrar sorabilirsiniz.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Eki 21, 2008 10:20 pm

Zeynep Hanım baslık buyrun sorgulayalım ama bakıyorumda bıze soru bırakmamıssınız olmaz ama lütfen :) :)

Erkan Abı bır kac soruyla gerı dönücem en yakın zamanda :) :)
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Çrş Eki 22, 2008 12:29 pm

Merhabalar Erkan Bey;
sorularım;
1-En baştan meslek secimi yapsaydın,Şuanki mesleğinizi tekrar tercih edermiydiniz?Etmezdim diyorsanız neden?
2-Sizce siz İyi bir baba ,iyi bir eşmisiniz?
3-Hayata geriye dair keşke demek yanlış biliyorum ama ,arkanıza döndüğünüzde yapmak istedikleriniz ve yapamadıklarınız.
4-Bu forumun üç yöneticisini 2 şer kelime ile ifade etmek gerekse idi neler yazardınız?

Not:Sorular biraz tuhaf oldu biliyorum ama aklıma bunlar geldi.Herşeyi sorabileçeğimizi söylemiştiniz.
Kolay Gelsin...
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 22, 2008 1:51 pm

3S tşk ederim sorularınız için.Sırasıyla cevaplamya çalışacağım.

-Meslek seçimi konusunda her şeyden önce nasip kısmet diyelim.Bizim meslek gerçekten çok zor bir meslek.Her şeyden önce insanlarla uğraşmanın ne kadar zor olduğunu burada anlatmamıza gerek yok,fakat bir o kadar da gurur verici bir meslek.Tekrar seçermiydim konusuna gelince dediğim gibi nasip kısmet işi.Fakat genç arkadaşlarımıza her zaman tavsiye ediyorum.Elimden gelen yardımlarıda yapmaya çalışıyorum.

-İyi bir baba ve eş olmak çok kolay bir iş değil.Kolay olduğunu söyleyenler inanın büyük gaflet içerisindedirler.Üzerime düşün sorumlulukları elimden geldiği ölçüde yerine getirmeye çalışıyorum.Bu konuda aslı bilmemiz gereken evlilik kurumunun ne anlama geldiğini acaba hangimiz gerçek manada biliyoruz.Buda çok güzel bir konu forumda işleyebiliriz.

-Geriye dönük olarak acizane olduğumuz ve yapamadığımız konular mutlaka olmuştur.Önemli olan insanların hedeflerinin ileriye dönük olarak kendi yaşamına şekil ve yön vermesidir.Geçmişteki yapmış olduğu hataları tekrarlamamaktır. insanların sürekli kendilerini geliştirmesi ve bunu etrafına yayması gerekir diye düşünüyorum.

-İnsanların eylem ve söylemleri gerek aile içerisinde gerek toplum içerisinde zaten kendisini gösterir.Kişiler ile ilgili fikir söylemek gerçekten zor bir şey ve zaman isteyen bir süreç.

-Forum yöneticisi kardeşlerim çooook ama çoooook iyi niyetli kişiler.Emre'de dahil.

Sorularınız gerçekten çok güzeldi,tşk ederim.

Kullanıcı avatarı
selemenli_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

sorularım

Mesaj gönderen selemenli_daldal » Çrş Eki 22, 2008 3:04 pm

sayın erkan özdemir sorulara cvp verdiniz için şimdiden tşk

soru1:hiç mesleğinizden ayrılmayı düşündünüz mü? düşündüyseniz sebebi ne oldu?
soru2:hayatta hiç pişman olduğunuz veya istemediğiniz işi yaptınızmı?
soru3:türkiyedeki terör olayları hakkın da ne düşünüyorsunuz bi çözüm yolunuz varmı ??
soru4:almanya ve turkiyedeki gurbetçiler için yazın bi qece yapılsaydı eqer katlım nasıl olurdusizce?
soru5:tum bekarlar için evlilik hakkında ne dersiniz once mesleklerini alsınlar ellerine yoksa evlensinler mi??

fatsa.oğuz.daldal

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 22, 2008 4:48 pm

Sevgili Oğuz,

-Meslekten ayrılmayı hiç düşünmedim.Çün ki işimi seviyorum,

-Her insan mutlaka yaşamış olduğu sürece çeşitli hatalar yapmıştır.Bizde mutlaka istemediğimiz pişman olduğumuz hadiseler yaşamışızdır,neticede insanız.Önemli olan hataları görüp bunlardan dersler çıkarmasını bilmektir.

-Terör olayı yıllardır içimizi sızlatan bir hadise.Her ülkenin geçmişinde terör olayları vardır.Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Teşkilatımız halkımızla beraber bu işin üstesinden mutlaka geleceklerdir.Bu ülkeyi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir,meraketmeyin.

-Aslında bu konu gündemde olan bir konu.Çokta güzel bir soru.Çevremizdeki Kasaba ve Köyler bu türden etkinlikleri çok güzel yapıyorlar.Bizm yapamamızın nedeni birlik ve beraberlik ruhunun henüz oturmaması.Sosyal aktivite konusunda Demircili çok zayıf.Mesela yazın Çayırlar mevkiine Mustafa Yıldızdoğanın geldiğini düşünsene izdiham olmaz mı?süper olur.İşte sorun bu birlikteliği oluşturacak girişimcilerin olmaması.

-Evlilik çok hassas bir konu,zaten bu konuyu forumda işlemeye çalışmıştık.Evlenecek genç kardeşlerimiz öncelikle evlilik nedir,sorumlulukları nelerdir,kadının erkek üzerindeki hakkı,erkeğin kadın üzerindeki hakları nelerdir,bunları öğrenmesi gerekir.Tabi ki öncelikle iş çok önemli bir konu yani ekonomık bağımsızlık önemli.Çok genç yaşta evlenmekte bezen sıkıntılara yol açabiliyor.

Tşk ederim Oğuzcuğum...................

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Prş Eki 23, 2008 1:55 pm

S.A.
öncelikle ERKAN Özdemir abime kolay gelsin diyorum.
aslında bir kaç sorum olacak tı ama gördüğüm kadarıyla erkan abimin üzerine gidiliyor.
sonuçda o bir devlet memuru ama ben soru yerine abimin yanın da olmayı tercih ediyorum.sakın benim üstüme de gelmeyi düşünmeyin çünkü aynı anda sorulan sorulara aynı anda cvb verememe gibi bir durum doğar. :) :) :)

BEN SADECE ERKAN ÖZDEMİR ABEYE YİNEDE TEK BİR SORU SORAYIM:

BUGÜN ŞU DAKİKADA SANA TÜM YETKİ SELAYET VERİLSE ÜLKE SINIRLARI İÇERİNDEKİ BAŞLICA BU SORUNA NASIL

BİR SONUÇ BULABİLİRSİN ABİ........( T E R Ö R )..........(abi yinede yanındayın fazla üstüne gitmeyin abimin........ :D :? )
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

ys

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Eki 23, 2008 2:14 pm

[font=Tahoma]Erkan Bey selam,
Aklıma gelen bir düzine suali aşağıda arz ediyorum, yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim ;

1- Belediyeliğin düşmesiyle ilgili Resmi sürecin belli olduğu bugünlerde bile Demircili'nin Baydarlı'ya bağlanacağını duyuyoruz. Konu hakkındaki bilgi ve görüşlerinizi alabilir miyim?

2- Bu zamana kadar teşkilattaki görevinizde hiç silahlı çatışmaya girdiniz mi ?

3- İnternetdekilerharicinde Özellikle takip ettiğiniz bir gazete ve radyo var mı? Hangileri ?

4- Sanıyorsam emekliliğinize birkaç sene kaldı. Emekli olunca nerede yaşamayı düşünüyorsunuz?

5- Kanımca hem Demircili hem de ükemiz için "eğitimli yetişmiş idarecelere" acil ihtiyaç var. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bu bağlamda gençlerimizin üniversitelerde Kamu Yönetimi vb yöneticilik bölümlerini tercih etmelerini önerir misiniz? Ve siz tekrar üniversite tercihi yapma durumunuz olsa hangi üniversite hangi bölümü seçerdiniz?

6- İstanbul'da en sevdiğiniz yerler nereler?

7- DemirciliSelemen.Com'u tanımlar mısınız? Nedir, ne iş yapar bu site sizce ?

8- Demircili'nin orta yaş ve üzeri insanlarını birkaç cümle ile tarif etmenizi istesem neler yazarsınız ?

9- Sizce toplumdaki menfaat ve gıybet katsayısı nasıl düşer? İnsanların samimi olması için ne yapmaları gerekir?

10-Sizce Demircili'ye yapılması gereken ilk 3 yapı nelerdir? (Örnek : düğün salonu, kültür evi, özel eğitim merkezi ?)

11- DemirciliSelemen.Com Forum sonrasında insanlarımız hakkıdaki düşünceleriniz daha da belirginleşti mi? Yani sizce de bu forum sayesinde memleketimizle ilgili kişiler ve kurumlar toplum önünde daha net algılanıyor ve analiz ediliyor mu?

12- Bu forum ve üyelerindeki samimiyet olmasa idi, böyle bir "sorgu odası" kurulabilir miydi? Yani herkes bir kişiye herkes önünde istediğini sorabilecek miydi? Bu zamana kadar sorulan sorularda en çok zorlandığınız hangisi idi?

Saygılarımla... [/font]
"Söz uçar yazı kalır"

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Eki 23, 2008 2:25 pm

[font=Comic Sans MS]erkan abi merhabalar 1.ci sorum terör bölgelerinde görev yaptınız nası bir duygu içindeydiniz ?
2.sorum görev yaptığınız yerlerde gençlerle güzel bir diyaloğunuz hiç oldumu nasihat yönünden ?
3.sorum hangi takımlısınız ?
4.sorum hayatta pişman olupta yaptığınız bir iş veya birşey oldumu

abi şimdilik sorum bunlar kolay gelsin[/font]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eki 23, 2008 8:42 pm

Erdinç Bey,

Ülkemiz, üzerinde ve bulunduğu coğrafi bölgede dünya güç merkezleri arasındaki dengeyi etkileyecek şekilde, sürekli ve çok yönlü çıkar ve güç çatışmalarının yaşandığı, kritik bir coğrafi konuma sahiptir
Bu konumu ile Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği bir düğüm noktası, bir köprü durumundadır. Farklı özelliklere sahip Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarındaki ülkelerin fiziki, sosyal, ekonomik ve kültürel çıkarları ülkemiz üzerinde çakışmaktadır.

Hassasiyet arz eden coğrafi konumundan kaynaklanan bütün bu avantajları ülkemize, dünya hakimiyetini amaçlayan güçlerin, mutlak kontrol altında tutmak ve elde etmek istedikleri bir hedef niteliği kazandırmaktadır.
Bölgesel durumu açısından bakıldığında ise ülkemiz, İstanbul Boğazı Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazını elinde bulundurması, Orta Doğu, Basra Körfezi ve Ege denizi dahil Doğu Akdeniz'i kontrol edebilecek coğrafi konuma sahip bulunması, bölgedeki bütün ülkelerin her türlü ulaşım faaliyetlerini ve güvenliklerini çok yakından ilgilendirmektedir.
Bu özellik, ülkemiz açısından çevresindeki ülkelerin birbiri ile olan politik, ekonomik ve askeri ilişkilerine doğrudan etkisi sebebiyle, taraf ülkelerce her zaman hesaba katılması gereken önemli bir faktördür.

Sosyo-Ekonomik durumu açısından bakıldığında ülkemiz, yetmiş milyona yakın genç ve dinamik nüfus potansiyeline, zengin yeraltı ve yerüstü kaynaklarına sahip, dünyada besin ihtiyaçlarını karşılayabilen ve ihtiyaç fazlası ürün sağlayan nadir ülkelerden biridir. Her geçen gün gelişmekte olan ekonomik ve teknolojik gücü, bağımsızlığını kazanmış Orta Asya’daki Türk devletleriyle entegre olabilecek potansiyele sahip olmasının sağladığı avantaj ile bölgede mevcut politik, askeri ve ekonomik dengeyi bulunduğu tarafa kazandırabilecek milli güce ve coğrafi konuma sahip bir bölge devletidir.

Ülkemiz, aynen deprem kuşağı gibi bir tehdit kuşağı üzerinde bulunmaktadır. Tarihin her döneminde güç merkezleri, bir çok ulusu etkileyecek şekilde dönemlerinin genel yapı ve şartlarına uygun tehditler üretmişlerdir.
Bu tehditler, devamlı jeopolitiğin değişen unsurları arasında yer alan, ülkelerin etnik ve dini yapısını, sosyal ve ekonomik sorunlarını, bölgesel sorunlarını hedef almaktadır. Bu sorunların istismarı ile de tehdit ve yıkıcı faaliyetler organize edilmekte ülkelerin güvenliklerine ve rejimlerine yönelmektedir.Son günlerde Doğu ve Güneydoğu gölgelerimizde olduğu gibi.

Ülkemizin üzerinde bulunduğu topraklar tarihin her döneminde, o dönemin şartlarına uygun yayılmacı faaliyetlerin etkisi altında bulunmuş ve ideolojinin türü ne olursa olsun ülkemize yönelik tehdit bir devamlılık arz etmiştir. Kısacası, tehdit dün olduğu gibi, bu gün de vardır,

Günümüzde, ülkemiz üzerinde milli menfaatlerine uygun emeller taşıyan büyük ülkeler, dünyada ve bölgede yaşanan sorunların çözümünde, sosyo-ekonomik gelişmelerde, siyasal, sosyal ve ekonomik koşulları hesaplayarak Türkiye'nin içinde bulunduğu politikalar izlemektedirler.
Bu politikalar gelişmelere göre, ya tek başlarına, ya da dahil oldukları ittifak çerçevesinde bazen Türkiye’nin yanında, bazen de karşısında yer alma şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Erdinç Bey,

Terör konusu sadece güvenlik güçlerimize değil,bireyler olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.Her şeyden önce vatandaşlarımızın bu konuda daha bilgili ve bilinçli olması gerekir.Bu hainler asla ve asla emellerine ulaşamayacaklardır.Son günlerde sizlerinde gördüğü gibi toplumsal olaylarda küçücük çocukları örgütleyerek huzursuzluk çıkarmak isteyen hainlere karşı ve onların kışkırkmalarına karşı güvenlik güçlerimizin göstermiş olduğu hassasiyet ortadadır.Üzerimizde oynanan oyunlara karşı daha duyarlı davranmak hepimizin görevidir.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 24, 2008 12:43 am

Yılmaz Bey,

Sorularınızı aynı şekilde cevaplamaya çaılşıcağım.

-Belediyeliğin düşmesi ile ilgili süreç henüz tam anlamıyla gerçekleşmedi.Önümüzdeki günlerde Yüksek Mahkemeden çıkacak karar resmi süreci tam anlamıyla açıklığa kuvuşturacaktır.İnşallah beklediğimiz şekilde karar çıkmasını arzu ederiz.Bahsetmiş olduğunun konuyu üzülerek ifade ediyorum bir çok insanımız duymuştur.Demircili başka bir beldeye mahalle olacak yapıda bir yer değildir,olmamasıda gerekir.Sanırım bu fikirleri tartışanlar daha Mahalle ile Köy nedir bunların bile farkında değiller.Demircili herhangi bir yere bağlanması durumunda Mahalle olacaktır,bu bizlerin ayıbı olmaz mı?Bugün kaybetmiş olduğumuz hakları yarın Devletimiz bizlere geri verebilir,bizler ilerisini düşünerek hareket etmek zorundayız.Demircilinin başka bir yere bağlanmasını konuşmak dahi son derece yalnıştır.Vatandaşlarımızın, gündem oluşturmak için kafasını bulandırmaya hiç birimizin hakkı yoktur diye düşünüyorum.Bu benim kişisel fikrimdir.

-Bu türden konulara izin verirseniz değinmeyelim.

-Günlük takip ettiğim hiç bir gazete yok,ancak elime geçen bütün gazeteleri okumaya çalışıyorum.

-Cenabı Mevlam bizlere o günleri nasip ederse sizde tahmin edersinizki bizim insanlarımızın yoğun bir şekilde oturduğu yerler her yerde bellidir.Tabiki bizlerde İstanbulu düşünmekteyiz.

-İdarecilikle ilgili fikir ve düşüncelerimizi diğer üyelerimizle beraber defalarca izah etmeye çalıştık.Toplumumuzun eğitim seviyesinin olması gereken yerde olmadığını hep vurgulamaya çalıştık.Hangi üniversite olursa olsun önemli olan kişilerin kendilerini yetiştirmesine bağlıdır.Bu konu ile ilgili çok şeyler söylenebilir,herkesin fikirlerinede saygı duymak gerekir.Gençlerimize önereceğim imkanı olan mutlaka okumaya çalışsın.Bizler gençlerimizi her alanda görmek istiyoruz.Tekrar tercih yapmaya gelince,artık gençler öyle yarışın içerisine giriyorlar ki,tercih bazen size bile kalmıyor.mesela ben siyasalı çok istedim ama olmadı.

-İstanbulu biz değil dünya seviyor,benim en çok sevdiğim yerler,boğaz,Eyüp sultan,tabi birde Yenibosna.

-Demirciliselem.com'u aslında tanımlamamıza gerek yok.Bizim dışımızdaki vatandaşlar gayet güzel bir şekilde tanımlıyorlar.En çok hoşuma giden yönü üyelerinin seviyesinin ve anlayışının her geçen gün daha ileriye gitmesidir.

-Her şeyden önce herkesin kendi kendini sorgulaması gerekir.Gıybet,dedikodu malesef sadece bizlerin değil çağın hastalığıdır.Hepimizin daha samimi olmamız için çok bilinçli olmamız gerekir,buda ancak bilgi sayesinde olur.Bunun düşmesi için eğitime gereken önemi vermemiz gerekir.

-Demirciliye yapılası gereken en önemli şeylerden bir tanesi donanımlı bir okul,Sosyal aktiviteler için Kültür merkezi,En az beç on kişilik bir huzurevi.

- DemirciliSelemen.Com Forum sonrasında insanlarımız hakkıdaki düşünceleriniz daha da belirginleşti mi? Yani sizce de bu forum sayesinde memleketimizle ilgili kişiler ve kurumlar toplum önünde daha net algılanıyor ve analiz ediliyor mu?Tam anlamıyla algılanıyor diyemeyiz.Çünki bizler henüz hoşgörü ortamını henüz sağlayabilmiş bir yapıda değiliz.Fakat forumların insanlara çok şeyler verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.Kurumları algılayabilmemiz için hepsinin fikir ve düşüncelerini bilmemiz gerekir.Kimisi katılıyor,kimisi kendi halinde.

12- Bu forum ve üyelerindeki samimiyet olmasa idi, böyle bir "sorgu odası" kurulabilir miydi? Yani herkes bir kişiye herkes önünde istediğini sorabilecek miydi? Bu zamana kadar sorulan sorularda en çok zorlandığınız hangisi idi?

Bu sorunuzu en sonunda cevaplayalım.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 24, 2008 9:05 pm

Emreciğim Merhaba,

Sorularınıza soruş sıranıza göre cvp vermeye çalışacağım.Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde terör bölgesi diye bir bölgemiz yoktur.Bu coğrafya üzerinde yaşayan Edirne'den Kars'a kadar bütün vatandaşlarımız eşit haklara sahiptir.Devletimiz hiç bir vatandaşına bölgesel olarak ayrım yapmadığı gibi,her türlü imkanları en uc noktalara kadar ulaştırmanın gayreti içerisindedir.Bügün Dünyanın gözbebeği olan İstanbulumuzda da istemediğimiz hadiseler yaşanabilmektedir.Hatta burnumuzun dibi olan Koyulhisarda bile bu yazın şehit verdik.Bizler Memleketimizi terör bölgesi diye adlandırırsak ülkemize en büyük kötülüğü yapmış oluruz.Sizin hangi niyette olduğunuzu zaten biliyorum,cevabım kesinlikle size karşı değildir.

Yukarıdada ifade etmeye çalıştığım gibi terör konusu çok boyutlu bir konu.Ülkemizin kalkınmasını istemeyenler , terör örgütlerini kullanarak toplumumuzun birlik ve beraberliğini bozmak adına çeşitli oyunlar uynamaktadırlar.Bugün çeşitli sorunlarının olduğunu iddia edip terör örgütlerinin sözcülüğünü yapan kafaları uyuşmuz hainler emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Sosyal ve ekonomik olarak Doğu ve Güneydoğuda görev yapmak gerçekten çok farklı bir şey.Mutlaka çeşitli zorlukları vardır.Siz bunu en iyi bilenlerden bir tanesisiniz.''Bu soru mesaj vermek adına şu ana kadarki en güzel soru.tşk ederim Emre.-Görev yaptığımız yerlerde tabiki genç kardeşlerimizle çeşitli diyaloglarımız oldu.Hatta zaman zaman çeşitli yerlerde karşımıza bile çıktı bu insanlar.Bugün itibarıyla ise dediğiniz gibi gençleri eğitim görev yerlerine gönderiyoruz.Onların bizleri araması yada gördükleri yerde bizlerle ilgilenmeleri bizler için en büyük ödül oluyor.

-Trabzon Spor taraftarıyım.Galatasaray'ın Avrupadaki başarılarını her zaman bir seyirci destekliyorum.

-Emreciğim,

Hayatta mutlaka pişman olduğumuz işler yapmışızdır.Yapmadım demek her şeyden önce kendimize saygısızlık olur.Kendi kendimizi kandırmış oluruz.Önemli olan bunları alışkanlık haline getirmemektir.Yaşamış olduğumuz hayat üzerinde birbirimizden bir şeyler öğrenmektir.Hatalarımızı en asgari düzeye indirmeye çalışmaktır.

Saygılarımı sunarım.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eki 24, 2008 10:23 pm

Hmmmm :) sorgulanan emniyet mensubu olduğu için, suallerde birbirine yakın oldu..ciddi, ağır, ağdalı :) gerçi cevaplarda 10 üzerinde 9 tebrikler valla ancak bukadar anlaşır cevap verilir...

Erkan bey, 3S' in yöneticiler hakkındakı soruya sanki.. biraz muallak bir cevap vermişsiniz gibi geldi..3'müzü azda olsa tanıyorsunuz...arkadaşımızın isteği üzre iki kelime ile bizleri özetlermisiniz... :) sorular zor olsun diyen sizdiniz.

YILMAZ: ........, ......., ........, ..........

UĞUR: ............, ........, ..........., ..........

ZEYNEP: ... ..

boşlukarı doldururmusunuz :) inan küsmeyeceğiz darılmayacagız alınmayacağız :D

NOT: hüseyn bey, yorumunuzla renk kattınız teşekkürler.... daha önce başka bir arkadaşımız sorguladık. orda konu hakkında tüm bilgilere sahip olursunz.. Forum' da gezinti yaparsanız mutlaka gözünüze çarpacaktır.

Muhabbetle kalınız. :)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 24, 2008 11:11 pm

Zeynep Hanım demiş ki,

''Erkan bey, 3S' in yöneticiler hakkındakı soruya sanki.. biraz muallak bir cevap vermişsiniz gibi geldi..3'müzü azda olsa tanıyorsunuz...arkadaşımızın isteği üzre iki kelime ile bizleri özetlermisiniz... sorular zor olsun diyen sizdiniz.''

YILMAZ:Demircilide bilişim adına belkide tek kişi.Kasabamızdan yetişen genç kardeşlerimize yaptıkları işlerde hata ve kusurlarıda olsa içimizden birisi olduğu için destek olmak gerekir.Demirciliselemen.com zaten her şeyi ifade etmektedir.

UĞUR:Kendini hiç çekinmeden ifade eden bir kardeşimiz.

ZEYNEP:Yılların verdiği insan hasreti özlemini(kendi insanlarımızı) tanımak isteyen en önemlisi bir bayan olarak duygularını ve fikirlerini bizlerle paylaşan Demircilide'ki diğer bayan kardeşlerimize güzel örnek teşkil eden ve onları çok sesliliğe teşvik eden bir kardeşimiz.
.
.

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Cum Eki 24, 2008 11:38 pm

ÖNCELIKLE IYI GECELER SEVGILI ERKAN ABI:

SANA SORULACAK VE SENIN HAYAT TERCÜBENDEN YARALLANMAK
BIZLERE ARTILAR KATACAKTIR:

SANA SUNULAN BIR FIRSAT OLSAYDI KÖYÜMÜZDE ILK NEYI DEYISTIRIRDIN?

AVRUPADA AZDA OLSA BIZLERIN HAYAT YASANTISINI GÖRDÜN ;AVRUPA HAKINDA FIKIRLERINI BILMEK ISTERI

SENCE EN BÜYÜK YANLIS NERDE INSANLARIMIZIN ARASINDA BU DENLI KOPUKLUK VAR?

EN SON OLARAK BIZLERE POLIS VE BIR EYITMEN OLARAK GENC NESILLERE NEGIBI TAVSIYEDE BULUNURSUNUZ:
SELAMLAR:

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 25, 2008 5:38 pm

Sevgili Yusuf,

-Toplumumuzdaki sıkıntıları ve yapılması gerekenleri aslında hepimiz çok iyi biliyoruz.Fakat bunları hayata geçirme noktasında yada fikirlerimizi ifade etme noktasında çoğumuz çekimser kalıyoruz.Bugün toplumumuzda birlik ve beraberlik adına atılması gereken çok önemli adımlar var,fakat herkes olaylara kendi penceresinden baktığı için,çözüm yerine genelde çözümsüzlüklerle karşı karşıya kalıyoruz.Kendi etrafımızda dönmeyi bırakıp,gelişen teknolojik çağa ayak uydurarak eskimiş kalıpların yerine yenilikleri ön plana çıkararak gelecek nesillerin önünü açmamız gerekir.Edinilmiş statüleri kişilere yüklemeyi bırakmamız gerekir.Birlik ve beraberlik adına Demircilideki bütün kurum ve kuruluşların birlikte hareket etmesi gerekir.Bu birlikteliği malesef sağlayamıyoruz.Değişmesi gereken ilk şey birbirimize karşı bakış açılarımız.

-Avrupadaki yaşam standartları ile Ülkemizdeki yaşam standartları arasında çok fark var.Avrupada ki hemşerilerimizin bizlere orada gösterdiği misafirperverlik gerçekten çok güzel.Avrupada çalışan hemşerilerimizin genel durumları çok çok iyi.Avrupada gördüğüm en büyük eksiklik eğitim konusuna biraz önem verilmemesi,halbuki her türlü imkana sahip olan insanlarımızın çocuklarını değişik yerlerde görmek bizleri son derece memnun eder.

-İnsanlarımız arasındaki en büyük yalnışlık demeyelimde sorunlar toplum bilincimizin henüz tam anlamıyla yerleşmemesinden kaynaklanmaktadır.Özellikle maddiyat konusu her şeyin önüne geçmiş durumda.Buda bizleri olumsuz yönde etkilemektedir.

-Bizler genç girişimci kardeşlerimizi toplum adına çeşitli patformlarda görmek istiyoruz.Özellikle Avruğadaki gençlerimizi,şu zamana kadar gerek Avrupada gerek burada Demircili gençliği adına hiç bir organizasyona şahit olamadık,artık bunların zamanı gelmesi gerekir diye düşünüyorum.Mesela buradan en azından bizlerle beraber olup fikir ve düşüncelerini dinleyebiliriz.Yazan,konuşan,aktif bir Demircili gençliği oluşturmak çok zor olan bir şey değil.Bunun örneklerini çevre Kasaba ve Köylerimiz çok güzel bir şekilde başarıyor.

Saygılarımla.

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Pzr Eki 26, 2008 1:08 am

BANA PEK SORU KALMAMIŞ ANLAŞILAN ŞU AN AKLIMA GELENLERİ YAZAYIM...

1.SORU TÜRKİYE DIŞINDA YAŞAMAK ZORUNDA KALSAYDINIZ HANGİ ÜLKEDE YAŞAMAK İSTERDİNİZ??

2.SORU HAYATINIZDA BÜYÜK BİR ACI YAŞADINIZMI??

3.SORU HİÇ HAYATTAN İNSANLARDAN NEFRET ETTİĞİNİZ OLDUMU??

ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR TŞK

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Eki 26, 2008 11:17 am

Eda hanım,

-Kendi memleketimiz dışında yaşamayı hiç düşünmedim.Her Ülkenin kendine göre değişik güzellikleri ve kültürü vardır.Özellikle batı diye tabir ettiğimiz toplumlar da İnsan ve İnsana verilen değer her şeyin üzerine geçmiş durumda.Bizler ise henüz o seviyeleri yakalayamadık.Fakat maneviyat yönünüden baktğımız zaman Ülkemizde yaşamak gerçekten cok güzel,tabi bunun kıymetini bilmek gerekir.Sizinde dediğiniz gibi öyle bir zorunluluk olsa idi yine kendi insanımızın olduğu yerleri,yani Avrupayı tercih ederdim.

Her insanın hayatında mutlaka acılar ve kederler olmuştur.Bizimde yaşantımızda mutlaka acı çektiğimiz hadiseler oldu.Mesela iki tane evladımızı kaybettik.Ama asıl önemli olan bizleri bu günlere kavuşturan Cenabı Allah"a her zaman şükretmesini bilmektir.

Bizlerin Müslüman toplumu olarak hayattan nefret etme gibi bir düşüncemizin olmaması gerekir.İnsanlar konusuna gelince evet nefret ettiğim akıl sır erdiremediğim insanlar oldu.Bile bile yalan konuşan,olmamış şeyleri olmuş gibi gösterip yalancı şahitlik yapan insanlarla karşılaştım.Biz yinede onlara insan gibi yaklaştık,fakat olmayınca olmuyor tabiki,insanlar melesef kişiliklerini değiştirme yada hatalarını telafi etme noktasında mücadele etmiyorlar.

Tşk ederim sorularınız için.

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Pzt Eki 27, 2008 7:02 pm

TEŞEKKÜR EDERİM ABİ SANA KOLAY GELSİN VALLA SENİ TEBRİK EDERİM.
EE BU KADAR OLUR YANİ FARKINDAYSAN ÜYELER TEK SORU YERİNE DÜZİNELERLE SORU BOMBARDIMANINA TUTUYORLAR SENİ..
KOLAY GELSİİİNN ABEEYY
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eki 27, 2008 7:28 pm

Kıymet Hanım,

Araya kaynadığını düşünüyorsan yanılıyorsun.. bu kız milleti böyledir. Bir kere gönlünü kaptırmaya görsün, gözleri hiç birşey görmez. :D

Eee hadi Erkan abin sorularını merak ediyordur... :)

anladım gözün korktu dimi... Canım sen diğer arkadaşlardan farklı sorular sor kendisini biraz daha yakından tanıyalım.

N'bileyim kaç saat uyur,Hangi yemeği sever/sevmez, mesala: AŞK evliliğimi yaptı,eşine en son ne zaman çiçek hediye etti. Bu tür sorulara muhatap bırakıldığı için halana kızdımı :)

valla arkadaşlar iltifata hiç gerek yok, :D çok akıllıyım biliyorum. :D :D :D Erkan bey cevap vermeme gibi bir hakkınız yok.

Arkadaşlaaaaar bu fırsat bidaha ele geçmez, istediğinizi sorun. :)

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Pzt Eki 27, 2008 8:00 pm

VALLA ÇOK GÜZEL SORULAR SORMUŞSUNUZ.HEPSİNİ OKUDUM SORUCAK SORU BULAMADIM.AMCAMDA ELİNDEN GELDİĞİ KADAR HEPSİNİ CEVAPLAMIŞ.:)

BENDEE YENİ ŞEYLER ÖGRENİYORUM BU ARADAA :)
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön