Ramazandan Güzel Anılar

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ramazandan Güzel Anılar

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Eyl 09, 2008 10:26 pm

[font=Tahoma][hr]

Bu başlık altında 11 ayın sultan Ya Şehri Ramazanda yaşadığımız biraz komik fakat çok doğal ve güzel anılarımızı yazalım diye düşündüm.

İlk benden olsun : :D

Babam İstanbul'a torun görmeye gelmişti. (Admin'in oğlu yani :wink: ) O günde böyle ramazanlık birgün yine. Gezdik dolaştık babamla Beylerbeyi'ne dogru iftara 2-3 saat kalımı eve döndük. Merdivenleri çıktık nefes nefese. Hale hazırda o yorgunluğun verdiği durumla susadık. Bende mutfağa girdim iftar hazırlığı için. babamda beni izliyodu yanımda. Tam o sırada mahalleden bir seyyar satıcı DOMATESS , SALATAAA diye bağıra bağıra geçiyomuş. Bi baktım babam su içiyor. Bende dedim ne oluyo baba ezan okunmadı ne bu acele :D meğer babam seyyar satıcının bağırmasını ezan sanmış. çok sempatik bi durumdu ama. hiç unutmam babamın o günkü yüz ifadesini. :) :) :)

[hr][/font]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Çrş Eyl 10, 2008 12:09 am

malum karadenizin fındık mevsimi çalışıyor alış veriş yapıyoruz teyzenin biri fındık getirdi
karşılığında battaniye alacak illa diyor fındığım kuru malum ramazan bende işe kaptırmışın o an ramazanı unutmuş olmamla beraber hani teyze
fındık kuru diyordun bak yaş bu diyerek 1-2 tane yedim .
aklıma geldiğinde ramazan teyzenin yüzündeki tebessüm o an ki alış verişe daha komik bir ortam kattı. :D
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eyl 11, 2008 2:18 am

Demetciğim,

Hoş tebessüm ettiren bir konu açmıssın.

bilirsiniz çocukları oruç tutmaya alıştırırken ilk sene yarım gün oruç tutturulur. :) 2.ci sene bir gün başında bir gün ortasında bir günde sonuda tutturulur. :) 3.cü sene 3 gün başında 3 gün ortasında 3 günde sonunda tutturulur. :) yada okula gittikleri için sadece hafta sonu tutturulur. :)

Alıştırma oruçlarına bende almanyada başladım (1 gün tutacagım) Babam pazardan bir kasa yeşil elma almıştı.. yerım gün tutmuştum ... oyun oynarken bir tane elma aldım ısırdım..çocuklukta kardeşler çok acımasız olurlar. şimdi hangisi oldugunu hatırlamıyorm .. birisi bana aa oruçu yedin dedi.. kendimi yerden yere vurdum aglıyorum orucum bozuldu diye ..Annem babam melekler yedirdi desede kar etmedi.. ogün bugündür elhd. orucum hiç kaza kurban gitmedi. :)

Muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Eyl 16, 2008 5:07 am

[hr]

Çok şirin bir anı Zeynep abla. :) Paylaştığın için teşekkür ederim. (kusura bakma yeni farkettim :oops: )

"Bende birgün okuldan geldim. Çokta küçük degilim yani lise ye yeni başlamıştım. Yanlış hatırlamıyorsan hazırlık(yabancı dil) okuyordum. Annemde yere sermiş sofra bezini hani böyle top gibi lahana oluyor ya buralarda ona yayla dürmesi diyolar her neyse ondan doğruyo. Bende onun o orta kök yeri varya bembeyaz çok severim annemde bilir yani. ben nefes nefese geldim o gün okulda kızlarla yaptıgımız haylazlıkları anneme anlatırken kızım al ye diye lahananın kökünü elime verdi. bende bi hışımla ısırdım. :oops: :) annem başladı gülmeye. Bende nası lavaboya koştum bilmem. sonra durumu bozmamak için olayı gırgıra vurup gülmüştüm ama çok utanmıştım ya. Senin durum gibi ablamda benim üzerime çok gelmişti - çok dalga geçmişti benimle ama sonra acısını çıkardım :) İtiraf programı gibi oldu ama böyle yani. :) "

çok şükür artık böyle şeyler olmuyo. hatta sene içinde birşey yiyecegim zaman bile acaba niyetli miyim diye düşündügüm oluyor. acaba bugün pazartesi yada perşembe mi diyorum böyle takılıyorum lokmayı ağzıma atarken. :)

sağlıcakla kalın. hayırlı sabahlar :) :)

[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Eyl 16, 2008 9:37 am

:arrow: http://galeri.internethaber.com/gallery ... =2034&no=1

Yukarıdaki linkte tıklayın ... :)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Eyl 16, 2008 1:04 pm

[hr]

Crazy Imam oturumu açtı
Kaybolan ayakkabılarınızdan müessesemiz sorumlu değildir... :D :D

Emeğine sağlık abim :)

[hr]

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Eyl 16, 2008 4:10 pm

bir guzelö anida ben birakayim ramazana ait o zaman.Universite yillarindan bundan iki sene oncesi kadar universite ILK YILLIM cok samimi oldugum kankam can dostum cemal yildiz,yilmaz yasar,yalcin ceylan bulutve necatti kara adli 5 arkadas bir ev tutmustuk tabi ramazan ayina az kalmisti vesselam ramazan ayinda dogal olarak universiteli gencler gece uyumaz hesabi geceleyin sahura kadar oyunlar oynamsitik uykuszduk ve nitekim ki bu cumartseyi pazara baglayan geceydi her neyse ki sahurumuzu yaptik.her kez odasina dagildi.tabii diger gunde pazar gunu oldugu icin universite ogrencisi icin uyuma gunuydu bizde sahsiyetimde dahil olmak uzere orucu biz tutacagima uykuya tutturduk yani niteki aksam saaat 5 oldugunda gozlerimi actim iftara cok az bi zaman kalmisti telasla arkadaslari kaldirdim bir seyler hazirlamak icin ama kimin umrunda adamlar uyku aleminden kalmiyor her neyse bir sekilde uyandirdim eee iftar olmustu tabii ki bi rseyler almak icin disariya ciktik ki kutahyada arayasin ki o saaatde acik bakkal bulasin,eee hal boyle olunca bakkallarin acilmasini bekledik ki ozmana kadar zaten herkesin felegi sasti acizzane br konu umarim ??????.

DIPNOT;konuyu acan arkadasa tsk ederim.ellerine saglik.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Sal Eyl 16, 2008 4:52 pm

of of ne güzel di o günler be kanka şimdi tülerim diken diken oldu valla bu konulardan bahsedince üniversite yıllarında helede ramazanda çok güzel anılarımız oldu kankamın sylediği gibi biz orucu uykuya tuttururduk tabi bizimde elimizde olan birşey değil üniversite yılları gece ders çalışmaktan :)) alışkanlık olduğu için sabahlara kadar okey oynardık coco colasına cipsine en güzelide bulaşık yıkamasınaydı ssabaha kadar oyun sonra yatış tabi iftara kadar ama kankam sabah erkenden kalkıp müzigi açardıı son ses sonra bizi uyandıryamaya çalışrdı tabi uyanan kim biz gine yatmaya devam hatta evde uyuma rekoruna giderdik yalçın vardı kulakları çınlasın uyku rekortmeniydi ... :))
geceleri genelde ders çalışmak yerine okey oynardık ama vize final haftası uyumazdık ders çalışrdık tabi kankam candostum hüseyinle aynı odada kaldımız için beraber ders çalışrdık sabahlara kadar neydi ogünler be nescafe elimizde sözde ders çalışıyorduk ama kankam benden az çekmemiştir 10 dakka ders çalışıp rafet el romadan müzik açardı hep bana yarım saat müzik dinlerdik....bizim arkdaş ortamıız süperdi allaha şükürler olsun o yüzden dlu dolu 2 senemiz geçtii sınav haftası internette takılmalarr...ne ararsan güzel günlerdi anı tabiki her anı süperdir şimdi bu konuları yazarken hep o onlara gidip geldim ..vayybee insan işte kuş misali gelip geçtii
kanka böyle güzel bi konuyu paylaştın için saolasınn

herkese teşekkürler konu içinn

bu arada kanka akşam size geliyorum çay içmeye :)))))))))))))))))))))))))))))))
[font=Comic Sans MS]EğEr kÜçÜkKeN bİlgİ AğAcInI DiKmSsEnİz BüYüyÜnCe GöLgEsİnE SıĞıNaCAğInIz biR AğAcInIz oLmAyAcAkTıR[/font]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 16, 2008 11:33 pm

Esmer kardeşim, :)

Ertesi gün aç acınamı oruç tuttunuz... :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Eyl 17, 2008 12:43 am

yok be abla dersimizi aldik hepimiz ama simdi oyle bir firsat olsa yine tekrarlardim ayni seyi anilar unutulmazmis vefasizlar unutmadigi surece kanka.

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SLM

Mesaj gönderen dogus2008 » Çrş Eyl 17, 2008 8:39 am

BENİMDE SOYLE BİR OLAYIM OLMUSTU ...
Bİ ABİ TAZE PİDE VERMİŞ BİZİMKİLERE BENİM YENGEDE BİDEYİ BÖLMEYLE MİDEYE İNMESİ BİR OLDU...Bİ BAĞIRDI ABİ PİDEYİ VERİNCE ORUÇ DEĞİLMİSİN DİE YENGEM UTANTAÇTAN YERİN DİBİNE GİRDİ....(AMA KOMİKTİ) İFTARA KADAR ÖLDÜK GÜLMEKTEN..
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Prş Eyl 18, 2008 1:45 am

:D :D :D valla cok hos anılar var ınsana ayyy tühhhh yazıkk dedırtıyor konuyu acan arkadasa tskler

bende cok vardı ama hatılayamıyorum bır tek onu arada bır yaparız kız kardesımle ıftara ıkı üc dk. kalımı oturuz Aılece sofraya ve tv acık olur bazen

canlı yayında ezan okunur sırf Babama takılmak ıcın kız kardesımle beraber su bardagına elımızi uzatır BABAM hemen bır :o panıkle sakınnn sakınnn haaa

bızım hoca okumadı ne yapıyorsunuz sız der sonra hksın yüzünde bır tatlı tebbesüm olusur oruclar bızım Hocayla bırlıkte acılır :) :) :)
En son KIYMET_OZDEMIR tarafından Prş Eyl 18, 2008 3:01 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Eyl 18, 2008 2:18 am

sizin hoco kim bu arada, :)

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Prş Eyl 18, 2008 2:57 am

Valla camiinın ımamı desek daha dogru olur adını bende bılmıyorum :) :) :?
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Eyl 18, 2008 12:32 pm

:D

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön