Fıkralarımız

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Fıkralarımız

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Eyl 14, 2007 9:14 am

Avukat veya avukat adayı arkadaş varsa aramızda, darılmasın

MÜHENDIS CEHENNEME GIDERSE

Bir mühendis ölmüs ve büyük bir yalnislik sonucunda cehenneme atilmis. Cehennemin konforundan hosnut kalmayan mühendis bir takim iyilestirmeler yapmaya baslamis. Kisa bir süre sonra cehennem, klimali odalari, otomatik tuvaletleri, asansörleri, içecek otomatlari ve diger lüksleri ile bayagi rahat bir yer haline gelmis. Bu arada mühendisin de iyice taninip sevildigini söylemeye gerek yok.
Derken, günün birinde Cennet Melegi, seytani aramis:
-Selam, cehennemde isler nasil gidiyor? Neler yapiyorsunuz?
Seytan, memnun mesut gülümsemis:
-Ohoo.. Biz burada çok iyiyiz. Bir mühendis düstü buraya ki sorma gitsin. Inanilmaz lüks ve konforlu bir yer yapti bizim orayi. Bir görsen, tuvaletlerimiz otomatik, kola makinemiz bile var.
Melek sasirir:
-Nee! Mühendis mi dedin? O adamin burada olmasi lazimdi. Çabuk onu buraya gönderin!
Seytan:
-Mümkünü yok! Kadromda bir mühendisin olmasindan çok memnunum ve onu burada tutacagim!
diye çikismis.
Cennet Melegi sinirle bagirmis:
Onu çabuk buraya gönder, yoksa seni dava ederim!
Seytan katila katila gülerken sunlari söylemis:
Yok yaa! Nasil yapacaksin bunu? Bütün avukatlar bizim tarafta!...

Aptal milletvekili
Birgün bir amerikalı milletvekilini bir odaya almışlar ve sormuşlar:
'-karınmı yoksa devletinmi.'
amerikalı düşünmeden cevaplamış:
'-devletim.'
ordakiler:
'-o zaman al şu tabancayı git yan odadaki karını vur.'
adam sıkılmış terlemiş ve sonunda dayanamıyarak:
'-yapamayacağım.' demiş.
daha sonra bir türk milletvekilini
aynı odaya almışlar.aynı soruyu sormuşlar:
'-karınmı yoksa milletinmi?'.
millet vekili hiç düşünmeden:
'-devletim' demiş
'-o zaman al şu tabancayı git yan odadaki karını vur.'
odadan önce bir silah sesi sonra bir cam sesi gelmiş.çıkınca sormuşlar:
'-ne oldu.'
'-sizin verdiğiniz silah kurusıkı çıktı bende karıyı camdan aşağı attım.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

FIKRA

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş May 28, 2008 1:20 pm

..
En son iskesurlu60 tarafından Cum Haz 13, 2008 4:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş May 28, 2008 1:55 pm

emeğine saglık iskesürlü60 çok komik.....

Bir gün temel dursunu biçaklayip öldürmüs sonra mahkemeye çikmis. Hakim elinde suc aleti olan bicagi göstermis
Hakim "Bunu taniyor musun?" demis.
Temel "Tanimayurum" demis.
Sonra bidaha sormus "Taniyor musun?" diye yine "Tanimayurum da!" demis.

Neyse Temel suc aletini tanimayinca hakim mahkemeyi ertesi gune ertelemis. Ertesi gun hakim yine sormus "Bunu taniyor musun?" diye.

Temel "Tanirum haçim bey"
Hakim "Nerden taniyosun bakalim?"
Temel "Dun costerdunya haçim bey.."

Birgün politikacilar bir toplantiya giderken bindikleri otobüs kaza yapmis ve bircogu ölmüs.
kaza yerine polisten önce gelen köylüler cenazeleri gömmüsler
polis olay yerine geldiginde köylülere sormus ne yaptiniz burada?
köylüler : cenazeleri gömdük.
polis : hic kurtulan olmadi mi?
Köylüler : valla birkactanesi biz ölmedik dediler ama politikaci olduklarindan pek inanmadik demisler
[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş May 28, 2008 4:32 pm

. .
En son iskesurlu60 tarafından Cum Haz 13, 2008 4:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Çrş May 28, 2008 6:18 pm

ÇOK GÜZEL EMEKLERİNİZE SAGLIK :D

Laz'ın biri, takasının içinde oturmuş, Allah'a yal­ varmaktadır: — Allahum, bu cün tuttuğum ilk paluğu pi fakire vereceğum, der. Ve lâz oltasını atarak beklemeye başlar. Neden sonra oltayı çeker. Bakar ki bir de ne görsün? Ucunda koskocaman bir balık! — Haçan hiç pu da fakire verulur mu daa! Birden balık bir çırpınışta oltadan kurtulur ve denize atlar. Lâz üzgün ve şaşkın: — Allahum, ben şakacıktan demuştum daa... der.
:D :D :D
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Haz 12, 2008 11:50 pm

HOCA KIZ İSTEMEYE GİDERSE!!!!!!

Delikanlının biri bir kıza sevdalanmış, Nasrettin hocanın yanına gelmiş,
Hocam ben bir kızı seviyorum, onun ailesine benim için dünür gidermisin demiş.
hoca tabiki evladım giderim demiş. Ertesi akşam hoca kız evine kızı delikanlıya istemeye gider.
Hocayı gören ev sahibi çok sevinir hocaya hoş beş ederler, ve güzel bir sofra ziyafeti çekerler.
Güzel yemekleri gören hoca karnını iyice doyurur ama verilen ziyafetten dolayı kızı istemeyi unutur.
Çıkar gelir eve, delikanlı heyacanla hocanın yanına gelir. Ne oldu hocam kızı istedinmi babasından der,
Nasrettin hoca, valla delikanlı beni o kadar güzel karşıladılarki, birde güzel ziyafet çektiler bu arada kızı istemeyi unuttum,
AMA ONLAR ANLADILAR DER.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum Haz 13, 2008 2:51 am

.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Haz 13, 2008 4:03 pm

Değerli arkadaşlar,

Bizim edebiyatımızda fıkralar iki anlamda kullanılmaktadır.

1.Gülünç,ilginç bir olayı kısa ve özlü bir biçimde anlatan nükteli öykücük şeklindeki fıkralar.
2.Siyasi,sosyal ve kültürel olaylar başta olmak üzere herhangi bir konuyu,bir olayı belli görüş ve düşünceye bağlı olarak işleyen,kısa,öz,sade bir konuşma dili kullanarak,genellikle bir kamuoyu oluşturmak için yazılan gazete ve dergi biçiminde olan fıkralar.Nasrettin Hoca,Refik Halit Karay,Ahmet Rasim,Ahmet Haşim gibi,Buraya kadar işin edebi boyutudur.Edebi boyutta yazılan ve okuyunca insanlara öğüt veren fıkralara,içerisinde gayri ahlaki kelimeler olmayan olmayan fıkralara canı gönülden eyvallah,

İşin ahlaki boyutuna gelince,hemen her yörenin kendine has aklınıza hangi türden gelirse gelsin,yani ahlaki ve gayri ahlaki,insanları yalana sevkeden,güldüren,toplumun huzurunu bozan,içerisinde argo ve küfür tabir edilen,insan onuruna yakışmayan,insanlara çeşitli sıfatlar eklenilerek oluşturulan,kişileri ve kurumları töhmet altında bırakan,birilerinin uydurduğu ve bizlerinde gayet güzel bir şekilde işin nereye gideceğini hesaplamadan buralara taşıdığımız fıkralara hayır.

İnsan Cenabı Allahın yarattığı en kutsal varlıklardan bir tanesidir.Herkes bu dünyada ne yaptı ise karşılığını ahirette mutlaka görecektir.Peygamber Efendimiz Hz Hamzayı Şehit eden katil MESCİDE geldiğinde,yanındakilere o arka saflarda namaz kılsın demiştir.Huzura çıktığı zaman kendisine zerre kadar argo söz kullanılmamıştır.

Burada anlatılan Trafik polisi fıkrasında çok afedersiniz EŞŞEK kelimesinin kullanılması ve EŞŞEK DEGİLSİNYA başlığının atılması üzüntü vericidir.En azında bu fıkrayı bizlerde çok duyduk bunun yerine daha yumuşak bir kileme kullanılabilirdi.Yada uyduruk şeyleri olmuş işmiş gibi burada yazmak hem iyi değildir,hemde okuyan diğer insanları şahit konumda tutmaktayız.

Sevgili site yöneticileri,

Lütfen konuları biraz takip edelim.Burada her meslek kesiminden insan bulunmaktadır.Sakın haaaa fıkraya alındığımı falan zannetmeyin,beni üzen hemen her konuda gerçekten değerli yorumlar yapan kişilerin zaman zaman nasıl bu şekilde gaflete düştüğüdür.Benimde bu forumda bu zaman kadar insanları kırıcı bir yazım oldu ise lütfen silinnnn.Bu türden konuların en azından içerisindeki insanlara yönelik, yakışmayan eşşek kelimesini silin.

Bu fıkrada topluma verilmek istenen mesaj polislerin rüşvetçi olduğudur,Rüşveti verende alanda eşit konumdadır.Bende şimdi öğretmenler,maliyeciler,doktorlar vs hakkında gözümle görmediğim birilerinin uyudurduğu fıkraları yazsam yakışır mı?En azında günah olduğunu biliyorum.Böyle bir hakkıda hiç kimse kimseye vermez.En azından usulüne uygun bir dil kullanabiliriz.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum Haz 13, 2008 4:28 pm

.
En son iskesurlu60 tarafından Cum Haz 13, 2008 4:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Haz 13, 2008 4:45 pm

İskesürlü 60 kardeşim demiş ki,

''''SİZ BANA ZATEN HER KONUDA MUHALİFSİNİZ. BU ARTIK NET. SİZE ÖZELDEN DE YAZDIM AMA MAALESEF KAR

ETMEDİ.HALA ISRARLA DEVAM EDİYORSUNUZ. BU NEFRETİ KAÇ AYDIR ÇÖZEMEDİM.SİZ BU FORUMUN HANGİ VASIFTAKİ

ÜYESİSİNİZ.ADMİN Mİ , MODARETÖR MÜ YOKSA FORUM SİZİN TEKELİNİZDE Mİ.

TAMAM FIKRA ELEŞTİRİLEBİLİR .HAKSIZ OLABİLİRİM AMA BU SİZİN BANA OLAN KİNİNİ Zİ NEDENSE

DEĞİŞTİRMİYOR.''''''''

Ben bu forumun sade bir üyesiyim.Hiç bir kardeşime karşıda kinim olamaz,Herkese Cenabı Allah kalbine göre versin.Siz yazmış oluğunuzun yalnış olduğunu söyleseydiniz daha mükemmel olurdu.Bu forumda hiç kimsenin tekelinde olamaz site yöneticisi olsa dahi,İnsanlar insanlara muhalefet olur ama kinle,nefretle suçlamak üzüntü verici.Benim eğer inancınız varsa öyle bir düşüncem yok,öyle olsa bu kadar hakarete karşı size aynı türden cvp yazarım,bu suçlamalarınız vebali size ait.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Haz 13, 2008 5:22 pm

Sevgili Erkan'cıgım,

Sende bilirsinki bütün dünya kültürlerinde mizahi yönde fıkralar mevcuttur. Fıkra insanları mizahi olarak tarif etmez. Görünüşte yakıştırma veya benzetme gibi görünsede gerçekte öyle degildir.
İSKESÜRLÜ 60 Kardeşimizin fıkrasınında bu yönde oldugunu ve sadece mizahi yönü bulundugunu düşünüyorum.
Sen böyle yazınca ilk defa bende bir fıkra yazdım, şimdi düşünmeye başladım acaba benim fıkramdanda birileri bir şeyler çıkarırmı diye tabiki olumsuz anlamda diyorum.
Sizler hoşgörülü bir insansınız o fıkrada geçen ifadede sikredilen kesinlikle sizinde mensubu oldugunuz teşkilatta bir yakıştırma degildir.
İSKESÜRLÜ 60 Ve siz bu forumun aktif üyelerisiniz. Böyle basit bir fıkra yüzünden karşı karşıya gelmenizi istemem.

SAYIN İSKESÜRLÜ,
Sizlerinde içinizdeki nefret ve kin sözcügünüzü uygun bulmuyorum. Bu forum üyeleri tartışırken bile nezaket kuralları çerçevesinin dışına çıkmamalıdır.
sizlerinde fıkranızda bir kasıt olmadıgını, iyi niyetle yazdıgınızı biliyorum.
Fıkralar yorumlanırsa mutlaka herkese bir pay çıkar.

Hoşcakalınız,
İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Haz 13, 2008 6:27 pm

Sevgili Başkan,

Duygu ve düşünceleriniz için size teşekkür ederim.Sizde takdir edersiniz ki yazmış olduğum bütün yazıları bir iki kelime ile değil dilim döndüğü kadarıyla izah ederek yazmaya çalışıyorum.Yazımda fıkranın hem edebi yönünü,hemde ahlaki yönünü anlatmaya çalıştım,buradaki amacımız üstüne basa basa ifade ediyorum kesinlikle hiç bir kardeşimizi yermek değildir.Hepimiz insanız hatalar yaparız yapmışızdırda,önemli olan bu hataların bizleri nerelere götürdüğüdür.Bizler bu forumda gerek söylemlerimizle gerek eylemlerimizle örnek olması gereken kişileriz.Hiç birimizin bu forumda oluşundan zerre kadar menfaatı olamaz,zaten buda mümkün değil.

Ben fikir ve düşüncelerimi sizde çok iyi bilirsiniz ki,daha doğrusu takip edenler çok iyi bilirlerki etik kurallara bağlı kalmak şartıyla ifade ederim.Eleştirilerimi cesaterle ve hitap şekilne uygun yaparım.Bunu beğenirsiniz yada beğenmezsiniz.Eleştiriye sonuna kadar açığız,yeterki bizlere ve insan onuruna yakışmayan sıfatları kullanmayalım,bizlerde bunu bu zaman kadar böyle yapmaya çalıştık. İnternet sitelerinde insanlarımızın düşmüş olduğu durumları siz benden daha iyi biliyorsunuz.Bu foruma üye olurken birinci önceliğimizin insan olduğunu her zaman vurgulamaya çalıştık.Bu zaman kadar hiç kimsenin etkisi ve tesiri altında kalmadık,doğru bildiğimiz şeyleri her zaman ve her yerde vurgulamaya çalıştık.

Forumlar aslında bir eğitim yeridir.Demircili ve diğer hemşerilerimize sunulan bir nimettir,yeterki siz bu nimeti hoşgörü ve saygı çerçevesinde kullanın.Ben kardeşimize diyorum ki bu mesajı sizden beklemiyorum,yani bu mesaj sizin tarzınız değil,aslında ben burada o kişiyi yüceltiyorum,bunun karşılığını hiçte etik olmayan ithamlarla alıyoruz,önemli değil,önemli olan benim kişi hakkında onun düşündüklerini düşünmemedir.Şimdi biz burada bazı konuları işleyeceğiz sonrada insanlara kin ve nefretle bakacağız kusura bakmayında bu MÜNAFIKLIK OLUR biz münafık mıyız?İnsanlara karşı öyle yaklaşımımız söz konusu olabilir mi?bu mümkün mü?Yazmış olduğumuz bütün yazılar ortadadır.Beğenmediğiniz yada katılmadığınız yerleri izah ederek sonuna kadar eleştirebilirsiniz bundan memnuniyet duyarız.Fakat etik kurallara bağlı kalarak.

Şimdi size soruyorum bu uyduruk fıkraları buraya taşıyacağımıza daha anlamlı daha eğitici fıkraları işlesek iyi olmaz mı?Bu şekilde yaparsak hem kişileri hemde kurumları zan altında bırakmamış oluruz, hemde bizleri izleyen genç neslimize iyi örnek olmaz mıyız?Toplum olarak artık bazı alışkanlıkları bırakmamız gerekir sayın Başkan,

Forum herkesin forumudur,site yöneticilerinin değil,eğer onları ise Demirciliyi silerler mesela Mehmet.com yaparlar,o zaman şahsa ait oluduğu anlaşılır.İnsanlarda ona göre hareket ederler.Forumla ilgili şahsıma yöneltilen suçlamalar sizce mantıklı mı?İnanın ben bunada alınmıyorum,çün ki yazmış olduğum yazı halisane niyetle eğer dikkatlice okursanız yazılmış bir yazıdır.Daha ne yazmamızı bekliyorsunuz Sayın Başkan,Yoksa biz kafayı mı yedik ki birbirimizle uğraşalım.Başka işimiz gücümüz kalmadı mı?

Şunu açık bir şekilde ifade ediyorum ki eğer bir kardeşimize zarar gelecek ise bir sn bile burada olmam.........Bizlerin niyeti halisane niyetlerdir ve bu şekilde artarak bir aksilik olmaz ise İnşallah devam edecektir,bu forumun kıymetini inanın zaman geçtikçe daha iyi anlayacaksınız.Not:Sayın Başkan bizler yıllardır insanlarla uğraşıyoruz,hemde her kesimden insanla,insan psikolojısi konusunda biraz avantajlı görürüz kendimizi,zaman her şeyin ilacıdır,inanın bunu ileride daha iyi anlayacaksınız.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Haz 13, 2008 10:26 pm

Sevgili Erkan,

Tabiki bizlerin ugraşacak daha bir çok mesele ve sorunumuz var. Bu forumda kişiler konuşur, tartışır, eleştirilir.
Tabiki bunlar hakaret boyutuna vardırırmamalıdır. Buna bütün üyelerin azami özen ve itinayı göstermesi gerekir. Sizlerinde bu ilkeler dogrultusunda bu forumda bizlerle görüş ve fikirlerinizi paylaştıgnızı biliyoruz. Bundanda inanın mutlu oluyoruz.
Tabiki diger üyemizde aynı iyi niyetle bizlerle bir paylaşım içinde. Bu paylaşımlarda birbiri ile kesişen yazılarımız olabilir. Bunları olgunluk ve anlayış ile karşılamak lazım.
Siz forumun aktif iki üyesisiniz. Ben isterimki her ikinizde ufak tefek çatışmalara girmez bundan fırsat umanlarada pirim vermemiş olursunuz.
Forumlar bizim için bir nimettir demişsiniz, evet dogrudur bizlerde bu nimeti olumlu ve iyi yönde kullanırsak bir şeyler kazanmış oluruz.
Kişilik ve şahsiyet haklarına saygı hepimizin görevidir. Kim olursa olsun buna imkan verilmemesi lazım.
Sizden ricamda bu kardeşimizin sözlerini hakaret boyutunda degerlendirmeyiniz.
Yanlışların karşısında sizinle hep beraberim. Her kime yapılırsa yapılsın gerekli tepkiyi gösterecegimi bilirsin.
Çok büyütülecek bir konu degil. Unutun gitsin.

Hoşcakalınız,
İSMET ŞAHİN

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Haz 13, 2008 10:48 pm

Değerli arkadaşlar,

Bizim edebiyatımızda fıkralar iki anlamda kullanılmaktadır.

1.Gülünç,ilginç bir olayı kısa ve özlü bir biçimde anlatan nükteli öykücük şeklindeki fıkralar.
2.Siyasi,sosyal ve kültürel olaylar başta olmak üzere herhangi bir konuyu,bir olayı belli görüş ve düşünceye bağlı olarak işleyen,kısa,öz,sade bir konuşma dili kullanarak,genellikle bir kamuoyu oluşturmak için yazılan gazete ve dergi biçiminde olan fıkralar.Nasrettin Hoca,Refik Halit Karay,Ahmet Rasim,Ahmet Haşim gibi,Buraya kadar işin edebi boyutudur.Edebi boyutta yazılan ve okuyunca insanlara öğüt veren fıkralara,içerisinde gayri ahlaki kelimeler olmayan olmayan fıkralara canı gönülden eyvallah,

İşin ahlaki boyutuna gelince,hemen her yörenin kendine has aklınıza hangi türden gelirse gelsin,yani ahlaki ve gayri ahlaki,insanları yalana sevkeden,güldüren,toplumun huzurunu bozan,içerisinde argo ve küfür tabir edilen,insan onuruna yakışmayan,insanlara çeşitli sıfatlar eklenilerek oluşturulan,kişileri ve kurumları töhmet altında bırakan,birilerinin uydurduğu ve bizlerinde gayet güzel bir şekilde işin nereye gideceğini hesaplamadan buralara taşıdığımız fıkralara hayır.

İnsan Cenabı Allahın yarattığı en kutsal varlıklardan bir tanesidir.Herkes bu dünyada ne yaptı ise karşılığını ahirette mutlaka görecektir.Peygamber Efendimiz Hz Hamzayı Şehit eden katil MESCİDE geldiğinde,yanındakilere o arka saflarda namaz kılsın demiştir.Huzura çıktığı zaman kendisine zerre kadar argo söz kullanılmamıştır.

Burada anlatılan Trafik polisi fıkrasında çok afedersiniz EŞŞEK kelimesinin kullanılması ve EŞŞEK DEGİLSİNYA başlığının atılması üzüntü vericidir.En azında bu fıkrayı bizlerde çok duyduk bunun yerine daha yumuşak bir kileme kullanılabilirdi.Yada uyduruk şeyleri olmuş işmiş gibi burada yazmak hem iyi değildir,hemde okuyan diğer insanları şahit konumda tutmaktayız.

Sevgili site yöneticileri,

Lütfen konuları biraz takip edelim.Burada her meslek kesiminden insan bulunmaktadır.Sakın haaaa fıkraya alındığımı falan zannetmeyin,beni üzen hemen her konuda gerçekten değerli yorumlar yapan kişilerin zaman zaman nasıl bu şekilde gaflete düştüğüdür.Benimde bu forumda bu zaman kadar insanları kırıcı bir yazım oldu ise lütfen silinnnn.Bu türden konuların en azından içerisindeki insanlara yönelik, yakışmayan eşşek kelimesini silin.

Bu fıkrada topluma verilmek istenen mesaj polislerin rüşvetçi olduğudur,Rüşveti verende alanda eşit konumdadır.Bende şimdi öğretmenler,maliyeciler,doktorlar vs hakkında gözümle görmediğim birilerinin uyudurduğu fıkraları yazsam yakışır mı?En azında günah olduğunu biliyorum.Böyle bir hakkıda hiç kimse kimseye vermez.En azından usulüne uygun bir dil kullanabiliriz.

Saygılar sunarım.

SAYIN BAŞKAN,

BU YAZININ İÇERİSİNDE İNSANLARA KARŞI NEFRET VE KİN VAR MI ?LÜTFEN YORUMLAR MISINIZ? EĞER VAR İSE BU YAZIDAN GERİ ADIM TABİ Kİ ATARIZ.

SAYGILAR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Haz 13, 2008 11:15 pm

çok muhterem arkadaşarım,

iskefsürlü60, Erkan bey ve İsmet bey

Hz. mevlana buyurur ki..

Sen Düşüncelerinden ibaretsin.
Gerisi et ve kemik.
Gül düşünürsen , Gül olursun.
Diken düşünürsen ,dikenlik olursun.

Birde Forumlar yarışmak için degil, gideceğimiz yere ulaşmak içindir. sizler bu forumun en kıdemli üyelerisiniz ,diğer anlamda ' da örnek temsil eden üyelersiniz. keşke biriniz tevazu gösterseydi. Bizler kardeşiz mevla nasip ederse Demircilede bir araya geleceğiz. kimbilir bırakmış oldugumuz bu mesajlar hakkında muhabbetler oluşturacagız.Ağzımızın tadını bozmadan kardeşce, dostca ,sevgiyle yolumuza devam edelim. tüm samimiyetimle burda hepinizin emeği var. gelin emeklerimizi zay etmeyelim. nefsimize yenik düşmeyelim.

En sevgiliye emanet olunuz. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Haz 13, 2008 11:25 pm

Sayın Zeynep hanım,

Ben burada tartışmanın bir tarafı degilim. Galiba yanlış anladınız.
Ben iki degerli üyemiz arasındaki buzları eritme gayreti için araya girdim.
Bu POMEMERKAN VE İSKESÜRLÜ 60 sitemizin en katılımcı iki üyesi. ve her ikiside görüş ve yazıları ile formumuza renk katıyor.
Bunlar arasında böyle soguk bir rüzgar esmesini istemedigim için görüş belirttim. Hepsi bundan ibaret.

TABİKİ HEP BERABER KALDIGIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ
sevgili POMEMERKAN ve İSKESÜRLÜ 60

hoşcakalınız,

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Haz 13, 2008 11:33 pm

ismbasoglu yazdı:Sayın Zeynep hanım,

Ben burada tartışmanın bir tarafı degilim. Galiba yanlış anladınız.
Ben iki degerli üyemiz arasındaki buzları eritme gayreti için araya girdim.
Bu POMEMERKAN VE İSKESÜRLÜ 60 sitemizin en katılımcı iki üyesi. ve her ikiside görüş ve yazıları ile formumuza renk katıyor.
Bunlar arasında böyle soguk bir rüzgar esmesini istemedigim için görüş belirttim. Hepsi bundan ibaret.

TABİKİ HEP BERABER KALDIGIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ
sevgili POMEMERKAN ve İSKESÜRLÜ 60

hoşcakalınız,
İsmet bey,

tarafsız oldugunuzu biliyorum :) onların arasında saygı,sevgi ve hoşgörüden başka hiç bir şey olmaz. :) öyle inanıyorum öylede görmek istiyorum. "Kardeş kardeşi bıcaklamış dönmüş arkasını kucaklamış" :)

Saygıyla ve sevgiyle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Haz 13, 2008 11:39 pm

Sevgili Erkan,

Tabiki yazınızda kin ve nefret yok. Olamaz zaten. öyle olsaydı yazılarımızın içeri kin ve nefretten oluşsaydı nerde kalırdı bizim insana verdigimiz deger saygı.
Anlattıklarınız gayet makul seviyede degerlendirilecek şeyler. Sanırım herkezde bu şekilde degerlendirir. Konuda bu şekilde kapanmış olur. İşte buda forumun bir güzelligi medeni bir şekilde yazılarımızı begenmesek bile tartışıyoruz. dogruları bulmaya çalışıyor eksik yanlarımızıda görmüş oluyoruz . Şüphesiz insan oglu hatasız olmaz. Yaşadıgımız müddetce hepimiz hata yapma riskini taşırız.
Tabiki bundan sonra yazacagımız yazılarımızda, anlatacagımız fıkralarımızda, kendi özdegerlerimizı ve maneviyatımızı zedelemiyecek bir şekilde insana saygı boyutunuda ön plana çıkararak yaparsak herkez için bir güzellik ortaya çıkar acizhane bizlerde bu güzelliklerden nasibimizi almaya çalışırız

Sevgili Erkan,
Yorum yetenegim bu kadar ancak bu kadar yorumlayabildim. Eksik hata varsa hoşgörü lütfen.

İSKESÜRLÜ 60,
Sizdende ricam. lütfen boşaltmış oldugunuz mesajlarınızı doldurmanızdır. İSKESÜRLÜ 60 ''da boş olmaz.

Hoşcakalınız,

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Haz 13, 2008 11:55 pm

İsmet Başkan demiş ki,

''Sevgili Erkan,

Tabiki yazınızda kin ve nefret yok. Olamaz zaten. öyle olsaydı yazılarımızın içeri kin ve nefretten oluşsaydı nerde kalırdı bizim insana verdigimiz deger saygı.
Anlattıklarınız gayet makul seviyede degerlendirilecek şeyler. Sanırım herkezde bu şekilde degerlendirir. Konuda bu şekilde kapanmış olur. İşte buda forumun bir güzelligi medeni bir şekilde yazılarımızı begenmesek bile tartışıyoruz. dogruları bulmaya çalışıyor eksik yanlarımızıda görmüş oluyoruz . Şüphesiz insan oglu hatasız olmaz. Yaşadıgımız müddetce hepimiz hata yapma riskini taşırız.
Tabiki bundan sonra yazacagımız yazılarımızda, anlatacagımız fıkralarımızda, kendi özdegerlerimizı ve maneviyatımızı zedelemiyecek bir şekilde insana saygı boyutunuda ön plana çıkararak yaparsak herkez için bir güzellik ortaya çıkar acizhane bizlerde bu güzelliklerden nasibimizi almaya çalışırız.''

Sayın başkan,

Siz zaten son cümlelerinizde varmak istediğimiz noktayı gayet güzel izah etmişsiniz.Hepimiz insanız hata yaparız,fakat hataların üzerine hata ile gitmek bizleri gaflete düşürür.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Haz 14, 2008 1:41 am

Sevgili üyeler,
Yukarıdaki adı geçen üyeler hem yaş, hem iş hem de forumdaki süreklilik olarak birçoğumuzdan daha büyük / kıdemli / ileri durumdadırlar. Bunu forumu sürekli takip ediyorsanız biliyorsunuzdur. Benim hiçbirine siz şöyle demişsiniz bu yanlış , diğeriniz böyle demişssiniz bu doğru deme gibi bir düşüncem yok. Onlar bize bir anlamda konunun içeriği ne olursa olsun olgunca ve uslubunca tartışmayı ve bir noktada buluşmanın nasıl olacağını öğretmek istiyorlardır diye düşünüyorum.

Forumların en güzel yanı, herkes istediğini istediği şekilde (yazım ve anlatım biçimiyle) dile getirmekte "gerçek hayattan daha özgür ve rahat bir şekilde dile getirilen ve oturduğunuz yerden insanlara kolayca erişebileceğimiz bir ortam olmasıdır.

Forumların en kötü yanıda, bazen yazılanlar yazanın o anki niyetine uygun şekilde algılanamaması veya ifade edilmek istenen şekilde yazılamamasıdır. Yukarıdaki mesajlar bunun en basit örneğidir.

Adım kadar eminim ki yukarıdkai adı geçen hepsi birbirinden kıdemli üyeler, bu forum olmasa böyle bir araya gelip tartışıp doğruyu bulmak adına böyle rahatça paylaşamazlardı. Ya da zaten bir araya gelemezlerdi. Birlikten kuvvet doğar. Kuvvet elektriktir, sinerjidir, potansiyeldir, güçtür.

Biz tartışmayı ve paylaşmayı öğrendiğimizde samimiyetimiz ve muhabbettimiz en iyi duruma gelecektir emin olun. (Deşifre).
Bu forumda hepimizin bu konuda bir anlamda eğitici bir platdormudur.

Yukarıda mesajların içinde site yöneticisine atıfta bulunulmuş. Site yöneticisi bu forumun tohumu ise sizler ve mesajlarınızda meyve ve yapraklarısınız. Kıdemli üyelerimize son sözüm: Her konu başlığı Demircili'nin bir sokağı, her konu da o evlerin diğer evlere bakan pencereleridir. Her pencereden her ev görünmez ya da sesimiz her eve ulaşmaz. Bu benzetmemi siz kıdemli üyelerimizin en iyi şekilde anlayacağını umarak hepinizi saygıyla selamlıyorum.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Haz 14, 2008 12:31 pm

Sevgili Yılmaz Şahin ve Zeynep Özdemir,

Kullanmış olduğumuz dil toplum hayatımızda birbirimizle iletişimimizi sağlayan en önemli iletişim aracıdır.Dil olmadan insan kendini ifade edemediği gibi acı ve sevinçlerde de ortak bir noktayı yakalamak mümkün değildir.İnsanoğlu diliyle kendisini topluma kabul ettirir,diliyle çevresinden uzaklaşır yada uzaklaştırılır.Diliyle sever ve sevilir,saygınlık kazanır yada kendi saygınlığını yitirir.Dil aynı zamanda gönüllerde aynalık yapar,insanların iç dünyasından taşan müsbet veya menfi düşünceler,dilde tercümesini bulur.Cenabı Allah insanoğluna bir ağız ve iki kulak vermiştir.Bir konuşup iki dinlesin diye!

Konuşma ve yazma yeteneği insana, ilk insan Adem (a.s) zamanından beri verilmiştir. Konuşma melekesi sadece insanlara ait müstesna bir özellik olup, bu özellikli nimeti kullanabilmek de çok önemli bir meziyettir. Çünkü biz, iletişim içinde olduğumuz her sahada mesajımızı dille anlatıp dille aksettirmekteyiz. Dil yüzünden savaşlar çıkmış, dille askerimiz motive edilmiş, dil ile isyanlar sükunete erdirilmiştir. Yine dille fitneler yaygınlaşmış yada susturulmuş, dille kötülükler körüklenmiştir. Gönülden yapılan dualarımız, bazen yalvarmak bazen de nazlanmak şeklinde olmuş ve boynumuzu bükerek yine dille taçlandırılmıştır. Bütün bu hakikatler göstermektedir ki dil, değeri bilinmesi gereken çok önemli bir iletişim vasıtasıdır.

Bizler inanç, ahlak, kültür, tarih, duygu, düşünce ve hatıralarımız başta olmak üzere her şeyimizi dille taşımak ve aktarmak imkanı buluruz. Bu nedenledir ki hiçbir çıkar, hiçbir birliktelik, hiç bir tartışma dilimizin güzelliğinin önünde yer almamalıdır. Bir toplumun kültürünü tahrip etmek, geçmişle bağlarını kopartmak ve halkını cahil etmek ancak o toplumun dilini elinden almakla, bir birlikteliği bozmak bir dostluğu yıpratmak ve bir ocağa ateş düşürmek ancak dili keskin kılıç gibi kullanmak ve kullandırtmakla mümkündür.

Halk olarak bizlerde insanlar arası iletişimde, kendimizi ifade biçimimizde, taleplerimizi dile getirirken ve her türlü diyaloglarımızda sözlerimizi seçmeli, olumlu ve sıcak bir tutum içerisinde olmalıyız. Sözlerimiz karşımızdakine batmamalı, onları incitmemeli bilakis kucaklayıcı olmalıdır. Böyle olmalı ki gönüller sükunete ersin, sevgiler denize dönüşsün ve söz sarfettiğiniz insana sözünüz etkili olsun. Aksi halde argo, kırıcı ve kaba bir şekilde söylenen sözlerle insanların gönüllerine nasıl girilecektir. Girilse bile o gönülde nasıl yer tutulacaktır. Açtığınız dil yarası nasıl onarılacaktır..? Bu yüzden güzel söylemekten kimse bir şey kaybetmediği gibi, kişinin hem kendisi hem de çevresi bir çok kazanımlar elde edecektir. Konuşulacağı yerde güzel söz söylemek, susulması gerektiği yerde de susmayı bilmek aklı düzgün kullanmanın da bir göstergesidir.

Yazılarınızı dikkatle okudum.Size şunu açık olarak ifade ediyorum.Bu forum bizler olsakta yüyür olmasakta yürür,sadece yürüyüş şekli değişir.Buradaki esas mesele olumlu karşılanmayan fikir ve düşüncelere aynı olgunlukta cevap vermektir.

Sayın Yılmaz,

Site yöneticilerine atıfda falan bulunmadım,yazmış olduğum her satırın arkasındayım,sizleri konuları takip etmeye davet ettim.Malesef sizlerde gerekli hassasiyeti gösteremediniz.En azından bu forumda herkesin etik kurallara bağlı kalmak kaydıyla her üyenin eşit mesafede olduğunu söyleyebilirdiniz? Site yöneticilerinede bu yakışırdı?''TEKRAR İFADE EDİYORUM BU SİTEDEKİ HER ÜYE BENİM İÇİN AYRI BİR DEĞERDİR''.HİÇ KİMSEYE FARKLI DÜŞÜNCELERLE YAKLAŞMADIĞIMIZI NİYETLERİMİZİN HALİSANE OLDUĞUNU HER ÜYENİN BİLMESİNİ İSTERİM.

Saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Haz 14, 2008 4:11 pm

pomemerkan yazdı:Buradaki esas mesele olumlu karşılanmayan fikir ve düşüncelere aynı olgunlukta cevap vermektir.
Sevgili Erkan Abi,
Siz yine anlamıyorsunuz / anlatamıyorum diyebilirsiniz ama ;

Herkesten aynı olgunluğu beklemek internette forumlarda ve hatta gerçek hayattada imkansızı istemek gibidir. Bu konuda size kesinlikle katılmıyorum. Kaldıki bu forumda her türlü görüşe ve yoruma "forum kurallarına ve etik değerlerimize" bağlı kalmak şartıyla müsaade vardır ve her üyeye eşit mesafede olmakla ilgili daha önce forumda yazdığım bir çok mesajımız olduğunu gönül rahatlığı ile hatırlatırım. Yani bunları daha önce söyledik söylemekten ziyade uyguladık , uyguluyoruzda.

Ve burada yazılan mesajları imkanlar dahilinde takip etmek gibi bir durumumuz da mevcuttur, bundan fazlası beklenmemelidir. Herkesin belli işi gücü var burada boş vaktimizi en iyi şekilde istişare ve paylaşım usulü değerlendirip memleketimize ve insanımıza katma değer sağlıyoruz. Burası Demircili'nin Sokakları, her sokağa girmek zorunda değiliz, her eve misafir olmak zorunluluğumuz yok. Ama köyün üst başından bağıran delinin sesini önceden kestirip kesecek halimiz yok. Delide olsa akıllıda olsa söylenen ve yazılanlar önce o kişiyi bağlar. Yani Resmi bir web sitesi değil umuma açık bir forumdayız. İçtima hali yersizdir. Rahat açık net ve dürüst olacağız o kadar. Hem üye bazında hem yönetim bazında.

Site Yöneticilerinin de üyeler gibi her konuya arzu ederlerse, tercihen yani "yönetim amaçlı" cevap verme ve vermeme hakları vardır. Siz web sitemiz tarafımızın konsept danışmanlığını yaptığınız için forumla ilgili bu kıymetli görüşlerinizi önemle dikkate alıyoruz. Sizler bizler olmasak bu forum olmazdı. Ama ifade ettiğiniz şekilde bizler olmasak bu forum "şimdilik" sizler olmasanız şu an ki gibi yürümez. Siz önden gidenler grubundasınız. Öncü kuvvet şart. :)

Bir önceki mesajımda size belirtmeye gerek görmemiştim ama artık gerek gördüğüm için tekrar belirtiyorum, HER ÜYEYE YÖNETİM OLARAK EŞİT MESAFEDEYİZ, HERKES FORUM KURALLARINA VE ETİK DEĞERLERİMİZE BAĞLI KALMAK KAYDIYLE EŞİT HAKLARA SAHİPTİR VE İSTEDİĞİ YORUMU TERCİHEN TÜRKÇEMİZİ İYİ KULLANARAK YAZABİLİR / YAZMAYABİLİR.

Yüksek saygı ve ilgilerimle.

NOT: Bu arada hatırlatma : Yine pek hazetmediğim bir şekilde konu başlığımız nereden nereye geldi. Konu başlığımız FIKRA idi bu başlık da yalan oldu. :) .
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Haz 14, 2008 11:22 pm

Site yöneticilerine atıfda falan bulunmadım,yazmış olduğum her satırın arkasındayım,sizleri konuları takip etmeye davet ettim.Malesef sizlerde gerekli hassasiyeti gösteremediniz.En azından bu forumda herkesin etik kurallara bağlı kalmak kaydıyla her üyenin eşit mesafede olduğunu söyleyebilirdiniz? Site yöneticilerinede bu yakışırdı? demiş: Erkan Özdemir

Gönül rahatlığı ile söyleyebilirimki gereken hassasiyet gösterilmiştir.Arkadaşımızla hem özelden hemde telefon görüşmesi yaptım.Bir yerde kesinlikle haklısınız moderatör olarak rencide eden o kelimeyi sillmemiz gerekti. Sizin yazınızı okuyunca fark ettim. Bunada fırsat olmadı, o esnada arkadaşımız zaten yazısını komple silmişti.

Hiç süphesiz tüm üye arkadaşlarımıza eşit mesafede davranıyoruz.Öyle olmak zorundayız mecburiyyetindeyiz. Aksi olursa samimiyetsizlik olur. ki.. bundanda nekadar imtina ettiğimi bilmeniz gerekiyor.

Sevginin, Saygının, Paylaşımların ve höşgörünün bol olduğu mesajlarda beraber olmak dileğiyle,

Muhabbetle kalınız. :)

NOT: Erkan bey, bir yazınızda "yazı yazmak sanattır" diye cümle kullanmışsınız :) o gün bu gün klavyemdeki bütün tuşlar birbirine karıştı. yaa ne güzel içimden geldiği gibi yazıyordum :) yazdıklarımı tekrar tekrar okuyorum sanatsal içerikli olmuşmu diye :) of oooof cok çalışmam lazım çooook :) şaka bir tarafada bencede yazı yazmak bir sanat hernekadar sürçü lisan ettiysek af ola. :)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Haz 15, 2008 3:32 pm

Zeynep Hanım demiş ki,

'''''''''''''''''NOT: Erkan bey, bir yazınızda "yazı yazmak sanattır" diye cümle kullanmışsınız o gün bu gün klavyemdeki bütün tuşlar birbirine karıştı. yaa ne güzel içimden geldiği gibi yazıyordum yazdıklarımı tekrar tekrar okuyorum sanatsal içerikli olmuşmu diye of oooof cok çalışmam lazım çooook şaka bir tarafada bencede yazı yazmak bir sanat hernekadar sürçü lisan ettiysek af ola.'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Zeynep Hanım,

O cümle bir çok kişi tarafından sıkça kullanılan bir cümledir.Kafanız hiç karışmasın,oradaki maksat yazılarımızın hep güzellikten,doğruluktan,sevgiden,saygıdan,hoşgörüden birlik ve beraberlikten yana olmasındandır.Bunlar bizim için birer sanat değil midir?Sizin yazılarınızda bu forum aynen öyle,

Saygılar sunarım,

Kullanıcı avatarı
göktürk

Mesaj gönderen göktürk » Pzt Haz 16, 2008 10:27 pm

SAYIN İSKESÜRLÜ 60,

POMEMERKAN, İSMBASOGLU, ZEYNEP HANIM'IN MESAJLARINI DİKKATLİCE TAKİP ETTİM. ARADA ÖNEMLİ BİR SORUN OLMADIGINI GÖRÜYORUM. UFAK TEFEK KIRGINLIK OLABİLİR AMA SUSMAK YOK . HER KONUYA OLGUNLUK VE İYİ NİYETLE YAKLAŞIM GÖSTERMEK GEREKİR. BURADA BİRBİRİMİZİN YAZILARINI BEGENMEK GİBİ BİR MECBURİYETİMİZ OLMADIGINI SANIYORUM. HERKEZ GÖRÜŞÜNÜ İFADE ETME HAKKINA SAHİPTİR.
ÜZÜNTÜM ŞUDUR BİR FIKRA YÜZÜNDEN BU KADAR ALINGANLIK GÖSTERİP MESAJLARINIZI SİLMENİZİ UYGUN BULMUYORUM.
LÜTFEN SİLDİGİNİZ KADAR MESAJ BORÇLUSUNUZ FORUMA. ŞİMDİDEN YAZMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

SAGLICAKLA KALINIZ,

GÖKTÜRK
________

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön