HamaM Ve poRtakaLLaR

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Ssahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

HamaM Ve poRtakaLLaR

Mesaj gönderen Ssahin » Prş Oca 10, 2008 4:50 pm

[font=Trebuchet]baba ogul hamama gider
baba terler olum dışarı çık bize portakal al der
dışarıdaki manavda portakal tane ile satılmaktadır

belli sayıdaki portakalı alır ve içeri girmek için
1,kapıya gelir elindeki portakalın yarısından bir eksigini 1.kapıdaki adama verir...
2,kapıya gelir elinde kalan portakalın yarısndan bir eksigini 2.kapıdaki adama verir...
3,kapıya gelir elinde kalan portakalın yarısndan bir eksigini 3.kapıdaki adama verir...

babasının yanına geldiğinde oğlanın elinde 2 adet portakal kalmıştır
soru:oğlanın dışarıdaki manavdan aldığı portakal sayısı kaç adettir ????

Bakalım kimin matematiği daha keskin :P[/font]
Dєяlєя öиüиdє dλнλ çσк ЧσL Vλя ßilмєzLєя вєиi ЧσL тυтλя . .

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Prş Oca 10, 2008 8:10 pm

çocuk 1 tane portakal alır ve portakalı hani biz nası dilime bölüosak oda öle yapar sırayla hepsine dagıtır artan portakalda babasına yeter herhalde.ben böle buldum
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Oca 11, 2008 1:51 am

Şükrü Bey; bir sürü yol denedim (sayısal bölüm okuyan biri olarak :idea: ) o çocuğun 2 portakalının var olduğunu buldum. Çok şükür sonunda bulmak nasip oldu. Yani 2 nin yarısının 1 eksiği 0 olduğuna göre o hiçbir kapıda kimseye portakal vermemiştir.

Güzel bir soru idi. Dersane yıllarımı hatırladım. Bir soru üzerine saatlerce kafa yormayı özlemişim galiba :roll:

İnşallah sorunuza cevap olmuştur.

Hayırlı geceler... 8)
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
Ssahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ssahin » Cum Oca 11, 2008 8:20 am

demet.sahin yazdı:Şükrü Bey; bir sürü yol denedim (sayısal bölüm okuyan biri olarak :idea: ) o çocuğun 2 portakalının var olduğunu buldum. Çok şükür sonunda bulmak nasip oldu. Yani 2 nin yarısının 1 eksiği 0 olduğuna göre o hiçbir kapıda kimseye portakal vermemiştir.

Güzel bir soru idi. Dersane yıllarımı hatırladım. Bir soru üzerine saatlerce kafa yormayı özlemişim galiba :roll:

İnşallah sorunuza cevap olmuştur.

Hayırlı geceler... 8)
Vallaha BRaVo:) Bu soRuda mateMatikTen ZiyaDe mantık biRaz Daha ağıR basıyo.. Senin matematiğinde mantığında kuvvetli ALLAH C.C nazardan saklasın
Dєяlєя öиüиdє dλнλ çσк ЧσL Vλя ßilмєzLєя вєиi ЧσL тυтλя . .

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Oca 11, 2008 8:36 am

konuya geç yetistim ama sağol kız demet buldun benide çözmekten kurtardın bacım.
Resim

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Oca 11, 2008 12:46 pm

Allah(c.c) razı olsun ne diyeyim. :) :oops:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 11, 2008 3:00 pm

demet.sahin yazdı:Allah(c.c) razı olsun ne diyeyim. :) :oops:

Masallah, Suphanaallah, Barekallah diyelim :)

yaa son zamanlarda sitemizdeki genclere hayranlik duymaya basladim. gerek birakmis olduklari mesajlardan ötürü, gerek kendilerine olan özgüvenlerinden dolayi valla tebrik ediyorum.

avatarlar olarak kendi fotografinizi koymaniz biharika olmus. sizleri görünce banada birazcik cesaret gelmeye basladi :)

Demet senin avatarin cok ama cok güzel. Bizim sitede o avatari kime yakistirdim biliyormusun Kiymete sence ?
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Oca 11, 2008 8:59 pm

Evet Zeynep Abla. Banada bir arkadaş yakıştırıp gönderdi. Kantinde bazen böyle içlenerek ben köyümü özledim filan derim. oda bana naber köylü kızı filan der öyle şakalaşırdık. Çok tatlı ama çok sevdim bende avatar olarak kullanıyorum net ortamında.

Kıymete de çok yakışır doğru söylüyorsun. kuyumcu köylü kızı :wink: :)

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön