gelin kaynana :)

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

gelin kaynana :)

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Kas 08, 2007 4:39 pm

KAYNANA ÇAYDANLIK GİBİDİR, FOKUR, FOKUR KAYNAR, GELİN DEMLİK GİBİDİR, DEMLENİR OĞLAN BARDAK GİBİDİR, BİR GELİN DOLDURUR, BİR DE KAYNANA GÖRÜMCE ÇAY KAŞIĞI GİBİDİR, ARADA BİR GELİR ORTALIĞI KARIŞTIRIR ÇOCUK ŞEKER GİBİDİR, ORTALIĞI TATLANDIRIR KAYINPEDER DE ÇAY TABAĞI GİBİDİR, OKKALICA OTURUR

:D :D :D :D :D :D
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Kas 09, 2007 9:40 am

kız şuna bak ne güzel bişey bu eline sağlık bitanem.

GELİN - KAYNANA KARŞI KARŞIYA OTURMUŞLAR...

KAYNANA;
GELİN SEN DAHA YENİSİN BİRBİRİMİZİN HUYUNU SUYUNU OTURUP KONUŞARAK ANLAYALIM... DEMİŞ...

GELİN DE;TABİ ANNE KONUŞALIM.. DEMİŞ...

KAYNANA BAŞLAMIŞ ANLATMAYA;

AMAN KIZIM BENİM ÜÇ HALİM VARDIR DİKKAT ET....

SAÇIMA GÜL TAKMIŞSAM;NEŞELİ OLURUM...HER YOLA GELİRİM...

KULAĞIMIN ARKASINA GÜL TAKMIŞSAM HAVAMDA OLMAM.. ÇOK ISRARCI OLMA...

EĞER Kİ YAKAMA GÜL TAKMIŞSAM SAKIN ETRAFIMDA DOLAŞMA...ÇOK SİNİRLİ OLURUM....(HASBAM )

KAYNANA LAFINI BİTİRİNCE GELİN BAŞLAMIŞ KONUŞMAYA;

ANNE BENİM HALİM MALİM YOKTUR...BACAK BACAK ÜSTÜNE ATARIM,SİGARAMI YAKARIM,SEN GÜLÜ NERENE TAKARSAN TAK BEN KEYFİME BAKARIM....

GELİNE BAKIN Siz

KIMBILIR NEDICEK KAYNANA?

Manilerde gelin kaynana ilişkisi

İspirli'nin yaptığı araştırmada, yer alan gelin-kaynana ilişkisiyle ilgili maniler şöyle:

Tereye petek koydum/İçine ipek koydum/Gelinimin adını/Zincirli köpek koydum.

Gözleri patlak gelin/Çenesi hırtlak gelin/Seni mezar kaçkını/Suratsız hortlak gelin.

Çürük gelin ne derdin/Gelin değil kedersin/Yoğurda zehir koydum/Yesin yesin gebersin.

Bahçe çapa istiyo/İşçi para istiyo/Düşük çeneli gelin/Çamdan sopa istiyo.

Ben yaylada kışlarım/Türlü nakış işlerim/Pis gelini görünce/Dayanamam dişlerim.

Sini sini şekerim/Üstüne bal dökerim/Kaynanamın kahrını/Oğlu için çekerim.

Çarşıda et kaynana/Başında bit kaynana/Biz oğlunla yan yana/Dışarı git kaynana.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Kas 09, 2007 10:40 am

NURHANCIM BUNLAR BENİM YAZDIKLARIMDAN DAHA GÜZEL... :D
YA CİDDEN BÖYLE GELİN KAYNANALAR VAR.....
ANLAMAM Kİ NE İSTERLER BİRBİRLERİNDEN.......
BÖYLE KAYNANALAR DÜŞMAN BAŞINAAAA :D

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :) :) :)
Resim

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Kas 09, 2007 1:20 pm

merkez60 ve :D meltem&mehtap ıkınızınkıde cok süperya ama meltem & mehtap sen tam anlatmıssın olayı bana kalırsa

yaa ben cok duydum etrafdan ama bız babannemle beraberdık hıc ama hıc butür sözlere ras gelmedım ikisinin arasında :)

haaaaa
meltem&mehtap eltıyle kayın naslkı acaba :D

:wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Kas 09, 2007 2:11 pm

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN.

canım ya sağol kimi evde aynen bu tablolar vardır eminim.

GELIN VE KAYNANA TARTISMASI

Gelin-kaynana tartismasi tarihle yasittir.
Bilinen resmi tarih yaklasik olarak 4 bin yillik bir zaman dilimidir.
gelinler ve kaynanalar arasinda cekisme böyle uzun zamandir süregelir.

Bu neden kaynaklanir hic düsündükmü?

Her anne-baba cocuklarini, ayrim yapmadan cok sever. Ancak günümüzde psikolojinin kanitladigi bazi olgular vardirki bu, aile icinde Anne-Ogul ve Baba-Kiz gibi, - bazen gizli - bir yakinlasma olarak tanimlanir. Bir insan dogustan, icgüdüyle karsi cinsle ilgilenmeye baslar. Insan icin dogdugu günden itibaren en yakininda bulunan karsi cinste ya anne veyahut babadir. Sirf bu yüzden erkek cocuklar annelerini cok severler, kizlarda babalarina asiri ilgi duyarlar. Bu normaldirde. Böyle davranislari pek cok taninmis, basarili bilim adamlari (örn. S.Freud)olagan bulur.
Tabii bu anneye ve babaya baglilik kücük yaslarda siradan görünsede, biraz büyüyünce genc insan artik asil istediginin annesi veya babasi olmadigini düsünmeye baslar. Neticede kiz veya erkek arkadas arayisina yönelirler.
Ve ve ve...O gün gelmistir artik. Begendigi, hoslandigi ve anlastigi kisiyle artik evlenmek, hayat yolunda beraber ilerlemek istemektedir. Genellikle ilk etapta yapilan törenlerin verdigi heyecanla gerek gelin, gerekse kayinvalide birbirlerine sirin görünmeye calisirlar. Ancak hersey bitince, gelin koluna damadi takipta kendi yuvalarina dogru yol almaya basladiginda, kaynananin icinde uzun zamandir küllenmis olan ates tekrar alevlenmeye baslar…
Nedenine gelince oglu elinden alinmaktadir. Ne yazikki pek cok kadin bu degistirilmesi imkansiz olan doga kanununun uygulanmasini hazmedemez ve geline karsi ictenice düsmanlik beslemeye baslar. Onun heryaptiginda bir yanlis arar, sebepsiz yere kavga cikarmak, evin huzurunu bozmak gibi davranislara yönelir.

Konuyla bir de baska bir bakis acisindan bakarsak, karsimiza cikan manzara sudur: Yukarida saydigimiz kaynana davranislari, annelerin ogullarini gelinlerinden birnevi kiskanmasi olarak lanse edilmesidir. Ancak hic düsündükmü, bir baba kizini damattan kiskanirmi? Böyle birsey olunca tabiiki baba hakkinda hic te iyi seyler düsünmeyiz degilmi? Babalar genelde, damatlariyla iyi gecinirler, en azinda gelin-kaynana gibi damat(güvey)- kayinpeder (kaynata) cekismesi pek duyulmamistir.

Gelin Kaynana Atismasi

--------------------------------------------------------------------------------

Gelin:
Kaynanamın kelini
Gelin verir yemini
Dırdır etme kaynana
Akrep soksun dilini

Kaynana:
Kartal sinek avlamaz
Köpek kuşa havlamaz
Akıllı olan gelin
Kaynanaya hırlamaz.

Gelin:
Ey varvara varvara
Ayva doldur şalvara
Azmış dişlek kaynana
Tırmalıyor düz duvara

Kaynana:
Ben yaylada kışlarım
Türlü nakış işlerim
Pis gelini görünce
Dayanamam dişlerim.

Gelin:
Allar giyer allanır
Görsem midem bulanır
Kaynanam hamamdan çıkmış
Ayva göbek sallanır.

Kaynana:
Yaşa gelin yaşa
Kına yakmış başa
Arkamdan konuşursan
Dilin k...... kaça.

Gelin:
Sabun koydum legene
Bak başıma gelene
Ben kadar taş düşe
Kaynana senin tepene.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q9Xk1MU5vzQ[/youtube]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Kas 10, 2007 12:46 am

Mehtap,Nurhan,Kiymet

konuya mizahi acidan bakiyorum. ya kizlar biraz dikkat benim gibi kayinvalide adaylari yazdiklariniz okursa hakkinizda ne düsünürler... :D

gelin ile kayinvalide arasindaki maniler atismalar cok zalimce. benim kayinvalidemle cok hos bir diolagum vardi.. herseyi kendisiyle rahat paylasabiliyordum. benim almis oldugum terbiye suydu: Babam annem "Ata dört`tür " derlerdi. nasilki...kendi anneme davranilmasinda hosnut olmadigim bir hareketi sözü tasvip etmiyorsam, kayinvalidemle olan iliskilerimde buna özellikle hassasiyet göstermistirim. hee olumsuzluklar olmadimi... illaki unutmayin tali dil yilani deliginden cikarirmis.

Hmmm benim kayinvalidem erken vefat etti acaba cokmu tatli dilli oldum. herhalde kadincagizi baydim bir daha ayilmadi.

Biliyorum cooooook fenayim, hatta bir sevdigim bana fena ötesi der :D :D
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Kas 12, 2007 10:56 am

doğrudur tabi illa kaide kural bundan ibaret demiyoruz ya maksat ortam eğlence olsun diye.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Kas 12, 2007 11:49 am

VALLA HER ŞAKANIN ALTINDA Bİ GERÇEK YATAR MANTIĞINDAN YOLA ÇIKARAK BENCE YAZDIKLARIMIZDAN DERS ÇIKARTMASI GEKEKEN VARSA ÇIKARSIN... :D
ÜZERİNE ALINSIN :D
BU NE YA GELİN DAMADI ANASINDAN KISKANIR; ANASI DAMADI GELİNDEN KISKANIR...
NİCEEEE AİLELER BÖYLE SAÇMA SAPAN EGOLAR YÜZÜNDEN YIKILIYO....
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Kas 13, 2007 3:01 am

VALLA HER ŞAKANIN ALTINDA Bİ GERÇEK YATAR MANTIĞINDAN YOLA ÇIKARAK BENCE YAZDIKLARIMIZDAN DERS ÇIKARTMASI GEKEKEN VARSA ÇIKARSIN :D

:D :D hmmm öyle hee

Dügün arefesi anne kizina ögütlerde bulunmus. söyledigim su seyi uygularsan kocani bir ömür boyu parmaginda oynatirisn.

gelin oldugunun ilk sabahi kocani ise ugurlamassan 1.ci basmagi gemis olursun
ikinci gün kahvaltisini hazirlamazsan 2.ci basamagi gecersin.
ücüncü gün elbiselerini ütüleyip hazirlamazsan ücüncü basmagi gecersin.

tesadüfen damat bey bunlari duyar ve hic sesini cikartmaz. aynen kiz annesinin tenbihlerini uygulamaya baslar . ilk gün sevincle annesine telefon acar "annecigim hakliyimissin der"dedigini yaptim hic sesi cikmadi. ikinci günde telefanda " annecigim kahvaltisinda hazirlamadim yine sesi cikmadi der"
ücüncü gün damat gelini tekme tokat döver ve hastanelik eder: kayinvaldesine telefon acar " Annecigim kiziniz 3.cü basamaktan düstü der.

:D :D :D :D

( maksat muhabbet,alinmak yok tamam)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Kas 13, 2007 2:00 pm

[[sup]color=darkblue]yaa hep gelınlerı bılırız fena dıye aslında damatlardada var fenalık :D :D

bız yasamadıgımızdan bılemıyoruz etrafta öyle gelınler varkı öyle kaynanalar varkı allah düşman basına vermesın aman aman

:wink: :wink: :wink:
[/sup][/color]

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Kas 13, 2007 2:11 pm

haklısınız günümüzde öyle bi kaynana gelin damat kayın peder varki allah düşman başına vermesin:Ama öylede iyi bi kaynana kaynata gelin damat varki allahım herkesede nasıp etsin.insanları tanımak öğrenmek okadar zorki.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Kas 13, 2007 2:31 pm

hmmm..
Zeynep Hanım nasıl bır gelın oldugunuzdan bahsetmeyın nasıl bır kayın valıda olursunuz bence ondan bahsedın aman sakın asırı tatlı dılden gelınlerınızıde baymayınız ama bu taktık güzel tskler :D

:wink: :wink: :wink:

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Kas 15, 2007 10:11 am

Kiymetcigim,

Gelinkizà göre Kayinvalide olurum desem cevap yeterli gelirmi. :D hem 4bin yildir süre gelen gelenegi benim bozmam ayip olmazmi :)

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön