2010 BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Gecelerin gecesi Kadir Gecesi ve diğer kandil ve mübarek geceler hakkındaki kutlama, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak için...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Mesajlar: 1022
Kayıt: Pzr Ağu 26, 2007 5:08 pm
Konum: Yurt Disi /Almanya
İletişim:

Berat Kandil Mesajlari

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Pzt Tem 26, 2010 12:43 pm

Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Beraat kandiliniz mübarek olsun


Ciqdem aLtun
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye
Mesajlar: 2219
Kayıt: Cmt Tem 14, 2007 5:52 pm
Konum: Amasya

2010 BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Tem 26, 2010 8:25 pm

BERAT kandiliniz mübarek olsun....

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 2054
Kayıt: Cmt Tem 15, 2006 2:08 am
Konum: İstanbul
İletişim:

Re: 2010 BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Tem 26, 2010 10:49 pm

Yurtdışındaki ve Türkiye'deki tüm hemşehrilerimizin ve müslüman aleminin mübarek Berat Kandilini en içten dileklerimle kutlar tekrarında buluşmayı temenni ederim.
"Emri bil Maruf Nehyi anil Münker."

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye
Mesajlar: 2219
Kayıt: Cmt Tem 14, 2007 5:52 pm
Konum: Amasya

Re: 2010 BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Tem 15, 2011 9:13 pm

Değerli Hemşehrilerim!

Kutsal geceler; iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi Alla'ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için şüphesiz büyük bir fırsattır. Bu tür vesilelerle, günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme gayretinde olalım. Unutmayalım ki tövbe, kendini bulma ve bilmenin, gönlü arındırmanın en güzel yoludur. Yüce Mevla, ameli her ne olursa olsun istisnasız herkesi tövbeye davet etmektedir. Sevgili Peygamberimiz sürekli tövbe-istiğfarda bulunurdu. Bizler de bu tür geceleri, ibadetin özü olan dualarla en güzel bir şekilde değerlendirmeli, günahlardan arınmak için Yüce Mevla'ya yalvarıp yakarmalı, tövbe ve istiğfarda bulunmalıyız.

Bu kandil vesilesiyle çevremize karşı olan görev ve sorumluluklarımızı hatırlayalım. Bu çerçevede ana-baba ve akrabalarımızın kandillerini tebrik ederek, hayır dualarını alalım. Dargınlık ve kırgınlıklara son vererek, kırık gönülleri tamir edelim. Muhtaçlara imkanlarımız nispetinde yardım elimizi uzatarak, paylaşımı hayatımıza yansıtalım.

Özellikle son zamanlarda İslam aleminin ve Ortadoğuda ki kardeşlerimizin başına gelen ve bizim ülkemizinde başına belası olan terör belesına bu müberek gecede onların kahrı berişan olması için cenebı mevladan dua dileyelim.

Çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere, bu gecenin bir şifa olmasını diliyorum. Hepinizin Berat kandilini tebrik ediyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de arınmasına, affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Cevapla

“MÜBAREK ZAMANLAR (Regaip, Miraç, Berat,Kadir, Kutlu Doğum) HAKKINDA” sayfasına dön