TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN 2008 YILI REGAİP KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

Gecelerin gecesi Kadir Gecesi ve diğer kandil ve mübarek geceler hakkındaki kutlama, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak için...
EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN 2008 YILI REGAİP KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

Mesaj gönderen EM-re » Prş Tem 03, 2008 1:56 am

ALLAH (c.c) katında zamanların degerleri birbirine esittir Ancak öle zamanlar vardırki ozamanlarda öle hadiseler olmuştirki o vakte diger zaman birimlerinden daha üstün bir deger kazandırır Receb-i Şerifin ilk CUMA gecesine isabet eden REGAİP GECESİDE bu müstesna zamanlardan biridir CUMA geceleri böyle degerl vakitlkerden biridir REGAİB GECESİ gibi 2 kıymetli gecede bir araya gelince bu gece dahada bi kıymetli oluyor Bugece yalvarış yakarışların YÜCE MEVLAYA sunulugu ve Onun rahmetinden af istenildigi umut huzur ve müjde gecesidir ALLAH -ü TEALANIN kullarına lütfunun çoklugu kereminin bollugu ve pek çok günahkari bagıslaması sebebiyle bu geceye REGAİB GECESİ adi verilmiştir Bu gecenin bu degeri nereden kazandıgı hususunda degişik rivayetlerr bulunmaktadır bunlardan biri HZ.AMİNE validemizin böle bi gecede RESULULLAH (s.a.v) e hamile oldunu anladıgıdır Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) REGAİB GECESİ nin içinde bulundugu RECEP ayında çok dua eder namaz kılar oruç tutar iyiliklerin her çeşidini yapar sadaka vermeye özen gösterirdi RESULULLAH (s.a.v) in RECEB'in ilk perşembe günü oruçla ve CUMA gecesine bu kandil gecesine mahsus olmak züere 12 rekat namaz kıldıgı kabul edilir REGAİB gecelerinde dua etmek tevbe ve istigrafta bulunmak bu geceyi kutsal kabul etmek suretiyle çeşitli ibadetlerle geçirmek geneler olarak alimler arasında kabul görmüştür

büyüklerimin küçüklerimin ve tüm İSLAM ALEMİNİN BU ANLAMI VE KUTSAL GÜN VE GECESİ MÜBAREK OLSUN RABBİM TÜM GÜNAHLARIMIZI AFFEYLESİN
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş Tem 03, 2008 8:35 am

3 Temmuz 2008 Perşembe gününü Cumaya bağlayan gece, Regaib Kandilidir. Bu kandil, dini literatürümüzde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir. Üç aylar ismiyle şöhret bulan bu aylar ve içinde barındırdığı özel geceler, Allah'ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağnak sağnak yağdığı zaman dilimleridir. Zira bu günlerde kalpler aynı duygu etrafında birleşip çarpar, eller aynı düşüncelerle semaya açılır, gözlerden aynı hissiyatın yaşları süzülürken, dillerden dua ve tespihler aynı aşkla dökülür. Ayrıca bu aylar, durup düşünmenin, geçip giden zamanın değerini idrak etmenin ve daha iyi değerlendirmenin çaba ve imkanlarını sunmaktadır bizlere. Günlük hayatın koşuşturması ve yoğun temposu içinde insan, zaman zaman gönül alemine nazar kılma ve içe doğru bir yönelişi yaşama ihtiyacı duymaktadır. İşte bu mübarek gün ve geceler böyle bir deruni muhasebeye de vesile olurlar.

Tüm üyelerimizim, vatandaşlarımızın ve yurtdışında yaşayan soydaşlarımızın Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenâb-ı Allah'tan niyaz ediyoruz.

[font=Arial] [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Tem 03, 2008 10:42 am

Değerli Hemşerilerim

Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.

Gerek yurt dışındaki,gerek yurt içindeki bütün hemşerilerimizin kandilini kutluyorum.Cenabı Allah hepimize daha nice kandillerde buluşmayı nasip eylesin.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Tem 03, 2008 2:53 pm

Tüm demircili halkının kandili mübarek olsun.
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Tem 03, 2008 3:50 pm

Tüm inanan mümin kardeşlerimizin kandilini tebrik ediyorum.
Yüce rabbimin rahmet ve merhameti inananların üzerine olsun

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

mrt-7
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mrt-7 » Prş Tem 03, 2008 4:08 pm

[align=center] @@@ @@@
@_____@ @______@
@_________@ @__________@
@___________@____________@
@______KANDİLİNİZ______@
@______MÜBAREK_______@
@_____OLSUN______@
@____________@
@________@
@____@
@@

MRT[/align]

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Tem 03, 2008 4:33 pm

[hr]
[font=Tahoma]Bu gece Regaib Kandilidir. Bu gece elimizden geldiği kadar, Tevbe istiğfar etmeli, Kur'an okumalı, kaza namazları kılmalı, bol bol Salavat-ı Şerife okumalı ve ihya etmeye çalışmalıyız. Yüce Mevla bu gecenin hatrına cümlemizi affettiği kullarından eylesin. Amin.

Hz. Ali (Radiyallahu Anh) Recep ayında şöyle dua ettiği rivayet edilir:

"Allahım, salat eyle Muhammed Aleyhissalâtü Vesselamın üzerine; hikmet yıldızları ve devamlı nimet ve ismet kaynağı ehl-i beytine.

Allahım, beni her türlü kötülükten koru. Beni unutkan etme ve gaflet üzerinde bırakma. Sonumu da hasret ve pişmanlıkla bitirme. Benden razı ve hoşnut ol. Senin mağfiretin zalimler içindir, ben de nefsime zulmettim.

Allahım, beni bağışla, beni bağışlamakla Sana bir zarar gelmez. Bana nimetlerini ihsan et, bana vermekle senin ihsanın azalmaz. Senin rahmetin geniş ve boldur. Hikmetlerin ise hoş ve güzeldir.

Allahım, bana sıhhat ve afiyet ver. Güven ve huzur ihsan eyle. Şükür ve takvaya ulaştır.

Allahım, Senden sabır ve doğruluk istiyorum. Bana işimde kolaylık ver. İşlerimi güçlükle gördürme. Aileme, çocuklarıma ve kardeşlerime iyilik ve ihsanda bulun. Onları mü'min ve Müslümanlardan kıl ve bu şekilde dünyadan ayrılmalarını nasip eyle."

Resulullah.org
[/font]

[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

c.selvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen c.selvi » Prş Tem 03, 2008 6:40 pm

Tüm site üyelerinin regaip kandilinizi kutlar,girecek olan üç ayların size ve yakınlarınıza hayırlar, ülkemize barış ve huzur getirmesini temenni ederim.

“MÜBAREK ZAMANLAR (Regaip, Miraç, Berat,Kadir, Kutlu Doğum) HAKKINDA” sayfasına dön