1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Mirac Kandili

Gönderilme zamanı: Pzr Ağu 20, 2006 5:17 pm
gönderen Ugur Ozdemir
Mübarek gecenin Türk-Islam Alemine hayirlara vesile olmasini dilerim.
Tüm Dualarinizin kabul olmasi dilegiyle.Hayirli Kandiller...

Gönderilme zamanı: Cum Tem 25, 2008 6:12 pm
gönderen ERKAN_OZDEMIR
Önümüzdeki 29 Temmuz Salı gü-nünü 30 Temmuz Çarşamba gününe bağlayan gece Miraç Kandili'dir. Müslümanlar olarak böyle ulvi bir geceye kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Miraç; mana olarak beşeriyetin kurtuluşa ermesi için gönderilen Sevgili Peygamberimizin yaptığı, mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Birçok ilâhi sırrı, hikmet ve bereketi içerisinde barındıran bu gece, Kur'an-ı Kerimde İsra Suresi'nin ilk ayetinde anlatılmaktadır:
Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için ilâhî rahmet ve hediyelerle doludur. Miraç olayının en önemli neticelerinden birisi de beş vakit namazın farz kılınmasıdır.
Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Çünkü miracın özünde her türlü kötülüğü terk etme, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, sorumluluk, zamanın önemini anlamak ve ilâhi emirlere teslim olarak büyük mevkilere erişmek vardır.

Bu mübarek gece, manevi duygu ve düşüncelerimizi tazeliyerek, ilâhi rahmeti kazanacak işler yapmamız, kulluk bilin-ciyle dua ve niyazda bulunmamız için bir fırsat vesiledir. Bunun için manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamızı muhasebe etme imkânı sağlayan, sorumluluğu-muzu hatırlatan bu geceyi iyi değerlendi-relim. Duygularımızın doruk noktaya ulaş-tığı, dua ve ibadetlerimizin semaya yükseldiği, müminlerin huzur bulduğu bu gecede; kalplerimizde ümit ve ilâhi aşk kandillerini yakalım, miracın sonsuz mesajını ruhlarımızda hissedelim. Rahmet deryası İslâm' ın,"yaratılanı yaratandan ötürü sevme" prensibini kendimize düstur edinerek, gönül kapılarımızı tüm insanlığa açalım. Miracın ilâhî yükselişinin, gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım.

Mirac kandilinin Milletimize,insanlık alemine hayırlara vesile olasını diler saygılar sunarım.

SLM

Gönderilme zamanı: Sal Tem 29, 2008 9:09 am
gönderen merkez_60
"Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir."

(İsra :1)

Mirac Gecesi, Recep ayının 27. gecesidir. Mirac mucizesi, hicretten bir buçuk yıl önce, 621 yılı başlarında vuku bulmuştur. Olayın iki aşaması vardır. Birinci aşamada Hz. Peygamber (s.a.v) Mescidül-Haram'dan Beytü'l-Makdis'e (Kudüs) götürülür. Kur'an'ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anlamında isra adını alır. İkinci aşamayı ise Hz. Peygamber (s.a.v)'in Beytü'l-Makdis'ten Allah'a yükselişi oluşturur. Mirac olarak anılan bu yükselme olayı Kur'an'da anılmaz, ama çok sayıdaki hadis-i şerifde ayrıntılı biçimde anlatılır.Kandiliniz Mübarek Olsun
[font=Arial] [/font]

SELAM ;

Gönderilme zamanı: Sal Tem 29, 2008 10:40 am
gönderen GURBETTEN SILAYA
Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller...

Gönderilme zamanı: Sal Tem 29, 2008 2:34 pm
gönderen salih_demir
TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLARIM...

Gönderilme zamanı: Sal Tem 29, 2008 6:26 pm
gönderen demet.sahin
[font=Comic Sans MS][hr]

Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun.. :wink:

[hr][/font]

Gönderilme zamanı: Sal Tem 29, 2008 6:38 pm
gönderen c.selvi
Demirciliselemen.Com.site üyelerinin ve Tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutlar,hayırlara vesile olmasını temenni ederim.