gergin hava

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

gergin hava

Mesaj gönderen Ayla » Cum Nis 13, 2007 7:22 pm

Selam arkadaslar,
uzun zamandir üyü olarak pek aktif olamadim izlemekle yetindim.

Hangi konuya yorum yapsam nereden baslasam biraz sasirdim sanki.
ama bana mi öyle geliyor yoksa sitede üyeler arasi tartismalar biraz siklastimi????

muhabbetle ve dostca kalin
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Cum Nis 13, 2007 8:10 pm

yok ya tartışma falan yok gerginlikte yok aslında sizin gelmenizi bekliyorduk açıcak bi konu bulamadık sıkıntı ordan kaynaklanıyor :)

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Cmt Nis 14, 2007 7:49 pm

hmmm....

öyle mi???

nikiniz tanidik degil ama yazi tarziniz sanki biraz öyle gibi.....

iyi geldim iste.

acalim bir konu ozaman.

INSAN NE ISE ONU YER.....

ALMANYA?nin baskenti Berlin?deki Ahmediye Cemaati?ninn gençlik dergisinde domuz eti yenmesinin escinsellige yol açtigi öne sürüldü. Çogunlugu Pakistanli Müslümanlardan olusan Ahmediye Cemaati imami ise görüsü savundu. Berlin?de yayinlanan B.Z. isimli gazetede çikan haberde, derginin escinsellik ile domuz eti arasinda dogrudan baglanti kuruldugu yazildi.
Habere göre, dergide ?Sevgili dördüncü Halifemiz Hazreti Mirza Tahir Ahmad, escinselligin artmasini, tüketimi yükselen domuz etinden kaynaklandigini söyledi. insan neyse kendi de onu yer. Utanmaz hayvan olan domuz, kendisini yiyenlerde belli bazi davranis biçimlerine yol açar? sözleri yer aliyor. Ahmediye Cemaati imami Abdul Basit Tarik, yayinlanan sözleri savunarak, ?Fikir özgürlügü var. Bunu yazanlar, yediklerimizin davranislarimizi ve düsüncelerimizi büyük ölçüde etkiledigini söylemek istiyor. Ot yiyen hayvanlar bile et yiyenlerden daha sakin? dedi.

hadi bakalim buna ne diyorsunuz ozaman. :wink:

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 15, 2007 1:02 am

muhakkak yedigimiz ictigimiz teneffüs ettigimiz hava ve hatta günes bile insanoglunu fizyolojik ve biolojik olarak etkiledigi bilinen bir gercek.
diger bir persvektiften bakinca acaba neye dayanarak bunu savunuyorlar? istatiki bir calisma yapmislarmi? malum hayvani tüketen ülkelerle tüketmeyen ülkelerde escinsellik hangi oranda yaygin?

ayrica konu basliginda cok ilginc (INSAN NE ISE ONU YER) yani simdi koyun eti yiyen koyun,sigir eti yiyen sigir v.s et yemeyen (vejiteryanlar) otmu oluyor?

Muhabbetle kalin.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Nis 15, 2007 1:47 am

zeynep hanım aslında konu başlıgı güzel anlamlı imamı gazalinindi heralde yanlış hatırlamıyorsam bi kitabında her insanda bi hayvan sureti vardır der
bi kitapta daha okumuştum iki çeşit insan vardır diyor kitap
et obur insanlar ot obur insanlar diye ikiye ayırıyordu

burdan yola çıkarak yediklerimiz tamamen bizi etkiliyor ama domuz eti yiyen bi insanın eşcinsel olurmu dersen bana göre olmaz bende okudum bu yazıyı zaten eşcinseller dernegi başkanı benimde yazıyı okuyunca haberim oldu bu dernegin varlıgından :) dernek başkanı diyorki ben eşcinsel olana kadar domuz eti yemedim diyor
ama
bazı islami kaynaklarda domuz eti yiyen insanların eşlerini kıskanmadıkları net bi şekilde yazıyordu
katılımcıların genişligine göre araştırıp acıklama yaparız heralde :) ya bu kız beni öldürecek nerden buldun bu konuyu

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Çrş Nis 18, 2007 1:27 pm

Ayla Hn. :)

değişik bir konuya değinmişsiniz düşündürücü am bana pek mantıklı gelmedi öyle ya tüketilmeyem ülkelerdede yaygın escinselik.

nefretim demişki:bazı islami kaynaklarda domuz eti yiyen insanların eşlerini kıskanmadıkları net bi şekilde yazıyordu demiş

buna katılıyorum cünkü kıskanclık duygusu olmayan tek hayvan domuzdur (dıye duymuştum bır sohbete )

neşeli mutlu kalın :D
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Çrş Nis 18, 2007 7:53 pm

Selam Kiymetcim,

caktirma ama bende pek inanmiyorum bu escinsellik hikayesine.
ama evet ikinizinde dedigin gibi kiskanclik duygusunun öldügünü bende duymustum.

simdi diyceksinki bana, madem inanmiyorsun neden yazip kafa karistiriyorsun.
nefretim birden konu diyince en son okudugum haber oydu ve birazda komik buldugum icin onu yazdim.

ama bakalim bende bekliyorum.
nefretim arastiracakmis.
sonuda ne cikacak bekleyelim hep beraber görelim.

:wink:

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Tem 01, 2008 2:00 am

ama bakalim bende bekliyorum.
nefretim arastiracakmis.
sonuda ne cikacak bekleyelim hep beraber görelim. demiş: AYLA

Sonunda bu iki arkadaşımız duman oldu :) sis oldu Selemende bulan gören olursa, lütfen kendilerine bizahmet iletin araştırmanın sonucu merakla bekleniyor. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Sal Tem 01, 2008 12:54 pm

selam
arkadaşlar

aslında hepimiz de biliyoruz ki domuz eti haramdır kendiside hayvanların içinde en necis olanıdır

zaten biz müslüman toplumununda öyle bi derdi olmasa gerek

diyorum ki
araştırma yapacak kardeşlerimiz böyle bize hiç bir fayda sağlamayacak konu üzerinde mesai harcayacaklarına daha önemli ve hayatiyet arz eden ciğer konulara eğilip bilgi paylaşımı yapsalar dha verimli olacağı kanaatindeyim

zaten konuda bilinçli değil rast gele açılmış
sanırım Ayla hanım selemende afiyetle kuzu şişleri götürüyordur helaldir afiyet şifa olsun
Nefretimde artık ona eşlik mi eder nispet mi eder bilemeyiz

bizlerde dinimizce necis olan ve habis olan işlerden ve leşlerden mümkün mertebe uzak olabilirsek sanırım kendimizi o denli korumuş oluruz

zeynep hanım
hiç eşelemeye gerek yok hani demişlerye karıştırdıkça ..... çıkar misali

hakkınızı helal edin
saygılar

Kullanıcı avatarı
OSMAN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen OSMAN » Çrş Tem 02, 2008 10:48 am

hüseyni demişki
diyorum ki
araştırma yapacak kardeşlerimiz böyle bize hiç bir fayda sağlamayacak konu üzerinde mesai harcayacaklarına daha önemli ve hayatiyet arz eden ciğer konulara eğilip bilgi paylaşımı yapsalar dha verimli olacağı kanaatindeyim

zaten konuda bilinçli değil rast gele açılmış
sanırım Ayla hanım selemende afiyetle kuzu şişleri götürüyordur helaldir afiyet şifa olsun
Nefretimde artık ona eşlik mi eder nispet mi eder bilemeyiz

bizlerde dinimizce necis olan ve habis olan işlerden ve leşlerden mümkün mertebe uzak olabilirsek sanırım kendimizi o denli korumuş oluruz

zeynep hanım
hiç eşelemeye gerek yok hani demişlerye karıştırdıkça ..... çıkar misali

hakkınızı helal edin
Ama sevgili kardeşim sadece bu hayvanın etini yemek demek kasaptan alıp yemek değil ki:
Yediğimiz bisküviden,gofretten,helvadan,katı yağlardan tuttta ,içtiğimiz kolaya kadar bir çok gıdaya bunu katarak bize çeşitli formüllerle yutturmuyorlar mı.Bence üzerinde önemle durulması gereken önemli bir mesele......
HER SÖYLEDİĞİN DOĞRU OLMALI FAKAT HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Çrş Tem 02, 2008 8:07 pm

OSMAN GARDAŞIM

mesele belli değil mi
domuz ve domuz ürünleri ha-ram-dır

şimdi konunun diğer kısımlarına dalıpta yok şöyle olurmuş yok böyle olurmuş diyerek eşcinselinden tutda kıskançlıksızlığa kadar bir sürü yorum ardında bıraktığı tahribat......
diyorum ki islam haram demiş mi
müslüman isen uy! sadakte ! de

zaten necis ve murdar bi şey
ama mesele karıştırıldıkça konu farklı yerlere sapar kaş yapayım derken göz çıkabilir

oysa günümüzde işlemiş olduğumuz o kadar çok haramlar varki asıl onların derdine düşelim
mesela GIYBET , YALAN , NEMİME , İFTİRA ,SUİ ZAN, ve belkide bunları hergün defalarca işliyoruz
oysa domuz etini ömründe bi sefer bile yiyen bi kardeşimiz varmı ( eğer midesi alıyorsa bi denesin )

işte onun için eşelemeyelim diyorum
ama illada eşişleyelim derseniz buyrun meydan sizin benim bu konuya son yorumum

hakkınızı helal edin

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön