Şu anda seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz ?

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...

suanda secim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

AKP (adalet ve kalkınma partisi)
17
47%
CHP (cumhuriyet halk partisi)
1
3%
MHP (milliyetçi hareket partisi)
16
44%
SP (saadet partisi)
0
Oy yok
ANAP (anavatan partisi)
0
Oy yok
DP (demokrat parti)
0
Oy yok
DSP (demokratik sol parti)
0
Oy yok
GP (genc parti)
0
Oy yok
BBP (büyük birlik partisi)
1
3%
kararsız..
1
3%

Toplam oy: 36

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Şu anda seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz ?

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Kas 02, 2008 10:19 am

gezdigim taradıgım butun forumlarda bu tip anketler vardi..bi mahsurunun olmayacagını dusundum ve demircililerin genelinin bi yoklamasını yapmak istedim..simdi secim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Pzr Kas 02, 2008 11:53 am

sayin ersin bey , sizin iyi niyetinizden süpe duymuyorum,
am bu enket bence biraz yersis,cünkü burda bu konuya baslarsak,
sonu gelmez ve aramizda kutuplasmaya neden olabilir.

tabi ben sadece site üyesi olarak cevapverdim.
ama sayin site yöneticilerimiz bu konuda bir aciklama yaparsa bislerde,
bu karara saygi duyariz.

simdiden anlayisin icin tsk.

selametle kalin.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Kas 02, 2008 11:55 am

öncelikle ben tesekkur ederım..
adım ersın degıl enes =) ..
son olarakta kımsenın msj fln bu tıp seyler yazmasına gerek yok yanı..
sadece oyunu verır o da olur sonucta kımın ne verdıgı gozukmuor..
ayrıca sıyaset bızı ayırmamalı farklı goruslerı bırarada yasatmalıdır dıye dusunuyorum..
saygılar..

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzr Kas 02, 2008 12:40 pm

ben her zaman AK PARTİ dedim tayyip oldugu sürece ak partiliyim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: suanda secim olsa hangi partiye ov verirsiniz ?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Kas 02, 2008 1:03 pm

ENSSHN yazdı:gezdigim taradıgım butun forumlarda bu tip anketler vardi..bi mahsurunun olmayacagını dusundum ve demircililerin genelinin bi yoklamasını yapmak istedim..simdi secim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Enes ; İyiniyetinden hiç şüphem yok. Kaldıki böyle bir başlığın açılması forum üye kalitemizin ve seviyemizin yüksekliğini de gösterir. Ama malum bu tür konularda "toplum olarak" pek hassasız.

Necmi Bey ; Maalesef bu toplumsal tahammülsüzlük ve hassasiyetten dolayı böyle siyasetçi isimlerini vererek görüş belirtecek kadarda siyasi bir forum değiliz. Forum derken toplum değiliz. Ricam böyle parti isimlerini ve liderini öne çıkarmadan lütfen.

Yusuf : Sevgili Yusuf, hassasiyetin için teşekkür ederim.

Sonuç : Henüz konu başlığının forumda durmasının hepimize yarar mı sağlar zarar mı sağları istişare etmedik. Biz istişare edene kadar sizden genel ricam şudur ki;

Bir Anket, gönlünüz arzu ederse seçim yapabilirsiniz, şahıs ve parti isimlere girmeden ve fanatizme kaçmadan yorumda yapabilirsiniz. Malum tüm yorumlar bırakanı bağlar ama herkese ilan edilir.

NOT: Bu mesajım forum yönetimi olarak arkadaşlarla konuyu istişare etmeden önce şahsen bıraktığım bir mesajdır.
"Söz uçar yazı kalır"

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Kas 02, 2008 1:25 pm

bende bılıyorum bu hassasıyetı ama bunlarda hayatımızın bı parcası..
kalıtelı yorumlarla bu baslıgı devam ettırebılcegımıze ınanabılıyorum..
hatta forumda daha fazla sosyal kulturel gundem ıle alakalı bolumlerın acılması gerektıgınede ınanıyorum..
sevıyenın daha kalıtelı olabılmesı ıcın..

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Kas 02, 2008 1:46 pm

RECEP TAYYIP ERDOGAN nerde biz orda peşindeyiz AKP
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Kas 02, 2008 3:45 pm

EM-re yazdı:RECEP TAYYIP ERDOGAN nerde biz orda peşindeyiz AKP
Emre yukarıdaki bıraktığım mesajı tekrar okur musun? Anlatamıyorum galiba !
"Söz uçar yazı kalır"

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Kas 02, 2008 5:09 pm

yilmaz.sahin yazdı:
EM-re yazdı:RECEP TAYYIP ERDOGAN nerde biz orda peşindeyiz AKP
Emre yukarıdaki bıraktığım mesajı tekrar okur musun? Anlatamıyorum galiba !
gizlimiz saklımız kalmasın diye dile getirdim abi özür :wink:

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Kas 02, 2008 10:18 pm

Bu konudaki hassasiyetlerinizi her firsatta dile getirmemize ragmen,bazi arkadaslar anlamamakta israr ediyor.
Enes kardesim benimde iyi niyetinden asla süphem yok,yanliz bu tür konularda insanimiz asiri hassas ve her an tartistigi veya yazistigi
insani rencide edebiliyor.

Onun icin biz forumda birakalim,illaki her gönülde bir aslan yatar,hayirlisi neyse o olur Insallah.

ASK.RUZGARI
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ASK.RUZGARI » Pzt Kas 03, 2008 4:19 pm

herşeyi birilerinin yönlendirmeleriyle değil, iki tarafı da dinleyerek objektif şekilde yorumlayacağım ve ülkem için en iyisi kimse ona vereceğim. takım tutmuyoruz sonuçta ve vatan denildiğinde ötesi yok. ben rengimi de söyleyeyim, şahsi kanaatimdir ki şu anda AKP nin vatanım için hayırlı olduğuna inanıyorum. yarın bakarız ne olur bilemem. Allah hayırlı olanı nasip etsin inşallah.

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Pzt Kas 24, 2008 3:18 pm

bi parti ismi vermek bu kadar rahatsızlıkmı veriyo biz bu kadarmı düşüncelere saygı gösteriyoruz.. gördüğüm kadar sadece bi isim veriliyo.. bunada bizi ayırır başka yere çekilir deniyorsa helal bize :))

:idea: AKP :idea:
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
sahilkentli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sahilkentli » Pzt Kas 24, 2008 5:49 pm

AKP

GERÇEKLER ZAMANLA ANLAŞILIR.

O ZAMANDA ÖMÜR BİTER...!

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Cum Ara 26, 2008 1:50 pm

milletimiz için hayırlısını diliyorum
ama birazda incelensin istiyorum iktidar partisi ve icraatlarının...
işsizlik % 11 i geçti
vakıflar kanunuyla topraklarımız dilim dilim yabancıların özellikle ermeni lobisinin sahipliğüine geçiyor
iletişim ( telefon-posta-internet ) bankacılık, otoyollar, demir çelik kaynaklarımız, doğal zenginliklerimiz hatta sağlık kurumlarının önemli, bir kısmı yabancı sermayenin himayesine girdi.
çiftçilik bitmeye yüz tuttu. hayvancılık öyle.
buğdayı ve şkeri bile ithal eder olduk.
başbakanımız 22 defa abd ziyaretinde bulunup sadece bir kere abd başkanı tarafından kabul edildi.
talabaniyi barzaniyi meclise soktuk.. yıllardır sahip çıktıkları pkk terörüne verdikleri destekten ötürü onlara bi teşekkür etmediğimiz kaldı.
cumhurbaşkanımız ermenistana ziyarete gitti. soykırım yaptıkları karabağdaki türklere böylemi sahip cıkmalıydık acaba.
ve daha birçok şey...
allahtan hayırlısını diliyorum ülkem ve milletim için...

ASK.RUZGARI
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ASK.RUZGARI » Sal Ara 30, 2008 9:58 am

her satır bir cümleye hitaben;

türkiyedeki işsizler kervanına her yıl 20000 kişi katılıyor. tüm bunlara rağmen %9,4 ile alınan işsizlik son zamanlarda %10 civarlarında. üstelik kapıda küresel mali bir kriz, krizi fırsata çevirmeye çalışan işverenler ve herşeyden önemlisi %55 i ilkokul mezunu yada hiç okumamış kişilerden oluşan bir işsiz profili var. tüm bunların ardından kömür işletmelerinin faaliyete geçirilmesi, altın arayışları, inşaat sektörünün canlandırılmasıyla beraber inşaata bağlı yüzlerce sektörün harekete geçirilmesi takdire şayadır.

topraklarımızın ermeni lobisinin eline geçtiğine dair somut birşeyler var mı bilemiyorum. ancak şunu biliyorum ki belediyelerin öğrencilere verdiği bursları bile iptal eden yargı böyle birşeyi duysa bunu dünden iptal ederdi. kaldı ki ülkenin toprakları "velevki" yabancıların elinde olsun, bu korkulacak birşeyse biz değil ülkenin yarısından çok toprağı arapların elinde bulunan amerika korkardı. ayrıca taşınmaz arazilerin bir başka ülkeye taşınması da pek mümkün değil. yabancı sıcak para getirip yarın birşey olduğunda alıp gidiyordu ama bu şekilde kalıcı sermaye ülkemizde kalıyor bu noktayı da atlamayalım.

devlet hem oralara personel yerleştirme ile seçmenine şirin gözükmek adına kitleri zarardan zarara sürüklemiyor, hem devlet bankaları kar rekorları kırıyor, hem yapılacak yatırımlar özel sektörce yapıldığı için hazineden sübvanse edilmeyen giderler devlet ekonomisini güçlendiriyor. bu bakımdan telekominikasyon ve petrokimya gibi önemli yatırımlar gerektiren kurumlar, şahısların sattığı ve yabancı sermayeyi çeken bankalar, yerin altında yatırılan kaynakların ekonomiye kazandırılması adına verilen doğal zenginlik çıkarma hakları ve yabancı kaynaklı sağlık atılımları bu bakımdan oldukça iyi. özelleşen otoyol duymadım.

çiftçiliğin bitmeye yüz tuttuğu su götürmez bir gerçek. devlet çiftçiliği sürekli özendirmesi ve uygun şartlar sunmasına rağmen çiftçilik değerini kaybetti. bunun sebebi hükümetin bitirmek için sürekli uğraştığı komisyonculuk ve aracılık işleridir. sonuçta üretici değil aradaki aracılar daha çok para kazanıyorlar. devlet bu işi bitirmeye ve gap gibi projelerle atılımlar yapmaya çalışıyor, müsterih olalım.

ben küresel ısınmanın düşmanlığı ile karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.

abd başkanı ile görüşmeyi eminim kendisi kabul etmemiştir. hiç bir kimse ortadoğu gibi bir coğrafyada söz sahibi olan bir ülkeyi dışlayacak kadar ahmak olamaz. kaldı ki bu ülke 700 yıllık kökene sahip türkiye olup, bu hareketi yapacak olanında amerika olması bunu daha da zor kılıyor.

devletlerin kini yoktur, çıkarları vardır. kaldı ki yıllarca pkk yı bitirme konusunda bize yardım etmişlerdir. daha sonrasında ise ilk olarak chp zihniyetinin meclise soktuğu pkk lılara gidin pkk yı terör örgütü olarak kabul edin demiş ve hiçbir platformda yüz vermemiştir. bu teröre destek değildir, teröre destek verilse dtp lilere canım kardeşlerim denirdi azarlanmazlardı.

yıllarca etrafımıza düşmanlıkla baktık; suriye düşman, yunanistan düşman dedik ve hep bir kıvılcımla savaşlara sürüklendik. o yüzdende ülke yıllarca 2000 dolar milli gelirle süründü. şimdi ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz, bu bence iyi birşey. kaldı ki ne kadar acı olursa olsun bir takım türkler elinde parası bulunan ermeni ve rum zanaatkarları soykırıma maruz bırakmıştır. tarihin gerçeklerini unutmayalım lütfen.

ve daha nice mantıkla atılan güzel adımlar var.
Allah ülkem adına hayırlısını versin, malum AKP diyorum.

Not: Bu yazı objektif olarak ele alınmıştır...

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön