Talmud'da Kadın ile Erkeğin Eşitlik İlkesi..

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Talmud'da Kadın ile Erkeğin Eşitlik İlkesi..

Mesaj gönderen cyildiz » Prş May 22, 2008 9:47 am

Aşağıda yazılı sözcükler Tanrı ile insanın konuşmasını anlatan Talmud isimli kitaptan alınmıştır :

[font=Comic Sans MS]“Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı,
ayaklarından yaratılmadı, öyle olsaydı ezilirdi...
Üstün olmasın diye başından da yaratılmadı.
Ama göğsünden yaratıldı, eşit olsun diye...
Kolun biraz altında korunsun diye..
Kalp hizasında sevilsin diye…..Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin,
çünkü Tanrı gözyaşlarını sayar...”[/font]
[font=Comic Sans MS]EğEr kÜçÜkKeN bİlgİ AğAcInI DiKmSsEnİz BüYüyÜnCe GöLgEsİnE SıĞıNaCAğInIz biR AğAcInIz oLmAyAcAkTıR[/font]

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş May 22, 2008 12:16 pm

NEDİR TALMUT BİLEN VAR MI?

TALMUT ; YAHUDİLERİN ,KENDİ KAFALARINCA UYDURDUKLARI ,KENDİ İŞLERİNE GELDİĞİ GİBİ YAZDIKLARI

SAFSATALAR.HA TABİİ ARADA İNSAN RUHUNU OKŞAYAN ,HOŞUMUZA GİDEN KISSALAR ÇIKABİLİR.

FAKAT BİZİ CENNETE GÖTÜRMEZ.BÖYLE TUZAKLARDAN ALLAH KORUSUN. RABBİMİZ ALLAH ( C.C)BİZE EN

GÜZELİNİ VERMİŞTİR.ONLAR HZ.MUSA ALEYHİSSELAMIN BİLE KIYMETİNİ BİLEMEYEN YERYÜZÜNÜN ÇİBANLARI...

İSLAM KADINA ÖZGÜRLÜĞÜDE VERMİŞTİR ,HAKKIDA .LAKİN OKUMAK GEREK.

HADİS İ ŞERİFTE:KADINLARI İNCİTMEYİNİZ ,ÇÜNKÜ ONLAR ERKEĞİN İĞRİ KEMİĞİNDEN YARATILMIŞTIR.LAKİN

DÜZELTMEYE KALKIŞMAYIN ,KIRARSINIZ. BUYURULMUŞTUR.

KADINI OLDUĞU GİBİ KABUL EDİNİZ ,OLDUĞU AÇIKLANMIŞTIR.

KADIN VE EVLİLİK HAKKINDA BİR ÇOK HADİS İ ŞERİF VARDIR.

BU ARADA C.YILDIZ KARDEŞİMİZ KONUYU AÇMIŞ TEŞEKKÜRLER .OKUMAK FAYDALIDIR.

OT TA ŞİFADIR AMA HER OT YENMEZ İNSANI ZEHİRLER.SİZ BU KONUYU AÇMASANIZ BELKİ BAŞKALARI BİLE ONU

İYİ BİŞEY ZANNEDEBİLİR.ARAŞTIRMAK İYİDİR.
En son iskesurlu60 tarafından Prş May 22, 2008 1:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş May 22, 2008 1:11 pm

C.yıldız,

hangi düşünceyle açtıgın bilmiyorum.dogrusu bu konu hakkında seninde düşüncelerini merak ediyorum. fakat enterasan bir konu.

kadınla erkek eşit değildir.olamazda. Eşitliği savunanlar kadına haksızlık ve zülm etmiş olurlar.

iskefsürlü60,

yazdıklarına katılmakla beraber,son cümlende takılı kladım. yanlış veya dogru konuşmaktan cekinmemeliyiz. konuşalım,tartışalım,müzakere edelim yanlışla doğrunun arasındaki farkı hep beraber görelim.Haddi aşmadan yazan yorum yapan herkesin fikir ve düşüncelerine saygılıyım. aah birde şu alınganlıgımız olmasa daha rahat kaynaşacagız.

Sevgiyle ve muhabbetle kalınız. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş May 22, 2008 1:16 pm

ALINACAK BİR ŞEY YAZDIĞIMI SANMIYORUM. C. YILDIZ . İYİ YAPMIŞ BU KONUYU AÇTIĞINA .OLUR YA BELKİ

KARŞIMIZA BİR YERDE ÇIKARSA ÖĞRENMİŞ OLDUK. ŞAYET KIRDIMSA AFFEDİN.

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Prş May 22, 2008 1:26 pm

merhaba
kimse kimseyi kırma gibi birşey söz konusu olamazz iskesurlu herkesin kendilerine göre doğruları ve yanlış ları vardır buda talmud'un söylediği bir konu talmud un söylediği konuya da tabiki katılmıyorum ben sadece hepimizin bilgisi olması amacıyla yazdım bu da bir genel kültür dür
ayrıca zeynep hanım siz açtığınız konuyu açmadan önce ne düşünüyorsunuz bilemiyorum ama düşündüğünüz şeyi paylaşırsanız sevinirim eğer düşündüğünüz şey açtığınız konunun doğruluğuyla alakalıysa oazman busitede yaznlış olan konuaları gündeme getirmeyelim ( yanlış bir konuyu da gündeme getirmessek doğruya ulaşamayız

teşekkür ederim
[font=Comic Sans MS]EğEr kÜçÜkKeN bİlgİ AğAcInI DiKmSsEnİz BüYüyÜnCe GöLgEsİnE SıĞıNaCAğInIz biR AğAcInIz oLmAyAcAkTıR[/font]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş May 22, 2008 1:38 pm

c.yıldız

güzel kardeşim bende seninle hem fikirim. aynı şeyi savunuyoruz hep dogrular gündeme gelmiyecek. şayet öyle olursa bizlerde tedirginlik oluşur. acaba dogru konumu actım diye. yorum yaparken tereddüt ederiz acaba yanlış birşeymi yazdım diye. sohbetin tadı konusarak cıkar değilmi.

c.yıldız. cok teşekkür ederim düşüncelerini bizlerle paylaştığın için. yukarda' da belirtmiştim konu güzel. :)

muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön