Kitaplar

Şiir, kitap, film, müzik, gösteri önerileriniz ve çeşitli röportajlar bu başlık altında. Ayrıca sanatsal olsun olmasın şiirlerinizi, okuduğun kitap ve roman yorumlarınızı, gittiğiniz tiyatro oyunları ve sinema filmleri hakkındaki öneri görüşlerinizi buradan aktarabilirsiniz...
Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Kitaplar

Mesaj gönderen Ayla » Sal Oca 16, 2007 1:44 am

Arkadaslar, admin bey (Yilmaz bey) film önerilerinde bulundu.
bizimle paylastigi icin tüsekkürler.
ama gerisi gelmedi. katilim fazla olmadi.

ben sizlerden kitap önerilerinizi bekliyorum.
okudugunuz ve hosunuza giden bir katabi ufak bir aciklamayla paylasmaya ne dersiniz?
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Oca 30, 2007 3:02 pm

Aylacigim biz millet olarak kitap okuma özürlüsüyüz. bence kitap bos vakitlerde okunmamali rutin islerimiz gibi hayatimizin bir parcasi olmali.

aaah kitap okumanin bir zevkine lezzetini hazzina varsalar, arkadaslar kitap okumak neye benziyor biliyormusunuz? hayalinizdeki bir tatil beldesine gitmeye,muhabbetinden hosnut oldugunuz bir dostunuza, gibta ve özendiginiz sahsiyetleri tanimaya,kendi duygu ve düsüncelerinizi rahat ifade edemeyipte sanki bir baskasi sizin düsüncelerinize tercüman olmus gibi bir hisse kapiliyorsunuz. daha cooook yazacagim sey varda neyse sizleri ??????.

su an elimde HANIM SABILERIN kitabi var (yazar Havva ergene isik)

kesinlikle okumanizi tavsiye ederim 1400 sene önce nekadar sosyal faaliyetleri aktiviteleri olan ,ayni zamanda`da esinin yaninda yer alan bilgisiyle ahlaki ile ne muhtesem ,mükemmel hatunlari kesf edeceksiniz, eminim sizlerde`benim gibi hayranlik uyandiracak.

lütfen bu konu havada kalmasin.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Oca 30, 2007 3:56 pm

zeynep yazdı:
Aynen katılıyorum. (paylaşmak erdemdir)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Oca 30, 2007 5:56 pm

admin yazdı:
zeynep yazdı:

demekle olmuyor :) paylasalim mesala siz en son hangi kitabi okudunuz?
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Sal Oca 30, 2007 7:23 pm

sagolun zeynep hanim.

yazdiklariniza okadar katiliyorum ki ekleyecek birsey bulamiyorum.
Bencede bos vakit degerlendirmek icin degil, aliskanlik oldugu icin okumak gerekir.

Ben okurken cok zevk aliyorum.
Baska ne gibi birsey tek basimayken birden hüzünlenmemi....
veya durup dururkan kahkahaya bogulmami saylayabilirki.

Tavsiye ettiginiz kitabi okumadim ama emin olun tadina bakicam :)

Feministligim tuttu birden.
Bakalim hem cinslerim neler yapmis..... :wink:

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Oca 31, 2007 12:52 am

zeynep yazdı:
admin yazdı:
zeynep yazdı:

demekle olmuyor :) paylasalim mesala siz en son hangi kitabi okudunuz?
Yusuf Kandehlevi - Hayatüs Sahabe 1. Ciltteyim.

(roman vb bir kitap okumak yerine bu 4 ciltlik eserin kendim için daha faideli olacağı kanaatine vardım)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

HAYRET!!!

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Şub 01, 2007 3:37 pm

herkese slm.zamanında siteye ufak bir tartısma konusu olarak acmıstım okumayı.yalnız ard arda herkez bir tepki gösterdi şayet bu davranısınıza (okuma hevesinise yani) şaşırdım dersem yalan olmaz heralde.
ve bu yüzdemdir ki daha öyle okuma konusu üzerine sustum herhangi bir YAZI yazmadım ve YAZMAYACIGIMDA yanlış anlaşıldıgımı düşündüm.SAYGILARLA,dedikoduyu"okumadan" daha öncelik gösteren biz milletimize.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: HAYRET!!!

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Şub 01, 2007 9:11 pm

esmer_jojuk yazdı:herkese slm.zamanında siteye ufak bir tartısma konusu olarak acmıstım okumayı.yalnız ard arda herkez bir tepki gösterdi şayet bu davranısınıza (okuma hevesinise yani) şaşırdım dersem yalan olmaz heralde.
esmer_jojuk siteye herkes hergün mesaj bırakabilir ve diğerleride istediği mesaja istediği zaman cevap yazabilir. Senin daha önce bıraktığın bir mesaja cevap verilmemiş olması senin mesajının kötü olduğu ya da şahsen sana cevap verilmeyecek anlamına gelmez.Zira bırakılan mesajların liste görünümünde iki tane rakam vardır biri cevaplar diğeride görüntülenme sayısı. Senin mesajın görüntüleniyorsa sorun yok demektir. Bir kullanıcımızın imzasında yazdığı gibi "söylediğin söz karşındakinin anladığı kadardır" misali aslında mesajlarımız görüntülendiği kadar önemlidir. Cevapda varsa ne ala.
KAtılımını her zaman bekliyoruz. :)
En son yilmaz.sahin tarafından Cum Şub 02, 2007 9:37 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Şub 01, 2007 11:36 pm

Merhaba esmer

her nekadarda cevap yazmiycagim demissenizde sitemde olsa nitekim cevap yazmissiniz bundan dolayi size teskr.ediyorum.

söyle bir acmis oldugunuz konulara bakdigimda bahs etmis oldugunuz konuya bayigi bir cevap gelmis. acmis oldugumuz konular tabiki tepkide toplayacak taktirde hemfikirde oluruz ayrida düsünebiliriz zaten güzellik burda inan bana böyle olursa SITE monotonluktan vede SIKICILIK tan cikar.

psssst Esmer kimseye söylemede ben bazen bilerek muhalefet ediyorumki biraz sitede canlilik olsun diye :)

Muhabbetle kal.

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Pzr Şub 04, 2007 12:27 pm

murat bardakçı - şahbaba - ( osmanlı imparatorluğunun son yılları belgelere dayanarak roman tarzında kaleme alınmış )

mevlana - mesnevi

ahmet altan - isyan günlerinde aşk

emre kongar - tarihimizle yüzleşmek

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

bayan ve bay farkı.

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Şub 04, 2007 3:31 pm

slm.sanırım vermiş oldugum cvb yanlış anlasıldı.ben benim siteye bırakmışm oldugum msj lara cvb verilip verilmemesinde değilim.ben herkesin vermiş oldugu cvb da saygı gösteririm ama benim demek istediğim hadi tepkileride bir sey demiyorum herkesin görüşü ama bu konuyu bir bayan daha sitede gundeme aldı herkes destek veriyordu da ben acınca nıye tepki olustu ben bunu anlatmak istemeye calısmıstım.bu arada ben siteye yazı yamıyacagımı degıl okuma üzerine her hangı bır metın bırakmayacagımı dıle getırdım.tabiiki güzel olan her seyi bu sitede paylaşacagım siteye sahip cıkmak bir demircili olarak bizimde görevimiz sadece admın beye yuklenmemelıyız bu konuda ve destek olacagım her zaman.saygılarla saglıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Sizin

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Şub 04, 2007 5:52 pm

bu site sizin arkadaşlar. teknik olarak benim desteğim ve manen sizin sahiplenmeniz çok önemli. Her ne olursa olsun demirciliselemen.com saygın duruşu ile buluşma noktamız olmaya devam edecektir evelallah.
Yeterki tartışmalarımızı tadında bırakalım ve her bıraktığımız mesajda kendimizi bir anlamda tanıttığımızı unutmayalım. Hepinize saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Şub 05, 2007 12:48 am

esmer_cocuk demiski:

tabiiki güzel olan her seyi bu sitede paylaşacagım siteye sahip cıkmak bir demircili olarak bizimde görevimiz sadece admın beye yuklenmemelıyız bu konuda ve destek olacagım her zaman.saygılarla saglıcakla kalın.

aynen katiliyorum kökü DEMIRCILIYE dayanan herkesin görevi.

MUhabbetle kalin. :)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: Sizin

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Şub 05, 2007 1:05 am

admin yazdı:bu site sizin arkadaşlar. teknik olarak benim desteğim ve manen sizin sahiplenmeniz çok önemli. Her ne olursa olsun demirciliselemen.com saygın duruşu ile buluşma noktamız olmaya devam edecektir evelallah.
Yeterki tartışmalarımızı tadında bırakalım ve her bıraktığımız mesajda kendimizi bir anlamda tanıttığımızı unutmayalım. Hepinize saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

kesinlik DEMIRCILISELEMEN.com sayginligini durusunu ve cizgisini korumali. üye olan arkadaslarimdan istirhamim lütfen hadsizlik etmeyelim

:) haddimi bileyim konuyu dagitmayayim

cok begenerek okumus oldugum bir kitabi daha sizlerle paylasacagim.

ADI: Üzüntüsüz yasama sanati
YAZAR: Dale Carnegie

hani her derdin bir ilaci vardirya üzüntülerden kurtulmanin ilacida bu kitap. tanisin görün ve kendinizi taniyin.

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Pzt Şub 05, 2007 2:37 am

şu bölüme girmeyeyim dedim ahada girdim ama ne diyeyim bilmemki esmer cocuk kardeşim olay gene sarpa sardı :D senin kitap üzerine actıgın bi konu yok aslında tek açtıgın konu şuydu altaki resimdeki başlıktı araştırdım sadece bunu buldum
Resim

http://demirciliselemen.com/forum/viewt ... ight=#1237
yukardaki linkte verilen cevaplar kitap okumaya degil avrupa örnegineydi aslında tepkiler. Yanlış anlattık heralde tüh :D
bu konudada kitap okuma degil fakir zengin tartışması gibi bişeydi
hem konu başlıklarını bayanlar acınca yorum yapılıyor başlıgı altındaki cümlenlede bize hakaret etmiş oluyosun aslında :cry: yani talihsiz bi acıklama ama senin demek istedigin bu degildi tabi hakaret etmek degildi ama şöylede bi gercek var benim ne anlatmak istedigim degil karşımdakinin ne anladıgı önemlidir benim için ben cogu arkadaş gibi cümle kurarken buna dikkat ederim
altaki linktede senin bu zamana kadar bu sitede actıgın konu veya başlıklar var bide sen bak istersen biz kacırmış olabiliriz
http://demirciliselemen.com/forum/searc ... smer_jojuk

bu yazılarımi okuyunca kızabilirsin belki ama kızma küsüyüm falanda deme :D öylede bi şansın yok :D sen bizimsin bizde senin anlaştık heralde 8)
Resim

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

ola ki!!!!

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzt Şub 05, 2007 7:37 pm

herkese slm.öncelikle asilkartal kardesim görüşlerin için tsk ederi.ola ki vermiş olduğum cvblarda sizi kıracak kelimeler telefüs etmiş isem özür dilerim amacım kimseye hakaret etmek veya kalbini kırmak degil sadece tartısmayı biraz daha acmakdı.sağlıcakla kalın.saygılar.

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Sizin

Mesaj gönderen asilkartal » Çrş Şub 07, 2007 2:26 am

zeynep yazdı:
admin yazdı:bu site sizin arkadaşlar. teknik olarak benim desteğim ve manen sizin sahiplenmeniz çok önemli. Her ne olursa olsun demirciliselemen.com saygın duruşu ile buluşma noktamız olmaya devam edecektir evelallah.

kesinlik DEMIRCILISELEMEN.com sayginligini durusunu ve cizgisini korumali. üye olan arkadaslarimdan istirhamim lütfen hadsizlik etmeyelim

:) haddimi bileyim konuyu dagitmayayim

cok begenerek okumus oldugum bir kitabi daha sizlerle paylasacagim.

ADI: Üzüntüsüz yasama sanati
YAZAR: Dale Carnegie

hani her derdin bir ilaci vardirya üzüntülerden kurtulmanin ilacida bu kitap. tanisin görün ve kendinizi taniyin.
evet ablacım bu kitap güzel bi kitap bu şahısın bi kitabı daha vardı
yanlış hatırlamıyorsam dost kazanma ve insan kazanma gibi bişeydi oda güzeldi güzel bi secim yapmışınız tebrikler :D
satır altlarını çize çize oku abla :D
Resim

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Pzr Şub 18, 2007 1:08 am

ya su satir altlarini cize cize okuma varya cok güzel birsey ama nedense ben cizemiyorum.
kiyamiyorum.

birde ben kitaplarimi paylasmayi seviyorum eger belli yerleri cizersem okuyan insani ister istemez etkilemis olurum (pisst.. isin icinde kasit varsa baska tabii).
belki o okuyan daha degisik benim icin hic bir anlam icermeyen bir cümleden etkilenecekti ama ben ondan öncekini veya sonrakini cizdigim icin düsüncesi o cümlede odaklandi.
haksizmiyim.

yani bazen bana öyle oluyor.

cizmektense defalarca okuyup aklima yer etmesini saglamayi tercih ederim.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Şub 18, 2007 4:43 am

Aylacigim
alti cizilmis bir kitabi okumak inan daha akilda kaliyor.ben arkadaslarimdan kitap aldigim zaman eger kitabin ici cizilmisse birde onun düsünce yapisi ile düsünüyorum.biliyormusun hem arkadasini hemde kitabi daha iyi anliyorsun.

unutma kitap tamir gücüne sahip oldugu kadar tahrip gücünüde korur.

en cok altini cizerek okudugum kitabi seninle paylasayim.
KITAP: YÜREK DEVLETI
YAZAR: MUSTAFA ISLAMOGLU (33 BASKI)

Muhabbetle kal.

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Pzr Şub 18, 2007 8:11 pm

iste bende onu diyorum.

ama sanirim sorun bende.
ben ozaman kitaptan cok o kitabi cizen insani aneliz ediyorum.

tamam tamam itiraf ediyorum eger örnek olucu bir durum yoksa o anki piskolojimin anlasilmasini pek istemiyorum.
herkes bilmesin ama dimi....????!!!! :?

Kullanıcı avatarı
tokad_i
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tokad_i » Cum Ağu 24, 2007 2:28 am

önce şu konuyu tazeleyeyim dedim kitap

Ahmet Günbay YILDIZ Gönül Yarası yazarın değişik bir romanı, çilelerin yoğurup pişirdiği insanlarımızın eşyaya rahmet dolu bakışları...

Ve bu bakışla yetişen nesillerin ümit yüklü mesajları...
Zevkle okuyacağınız bir eser, gönül yarasının bir nesil sonrasında müjdeye dönüşmesinin destansı hikayesidir.

kitabı yeni okudum çok etkiledi beni tavsiye ederim...
_beni ben yapan içimdeki _

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Ağu 24, 2007 10:23 pm

son zamanlar kitap okumuyorum,okumaya calissamda konsentra olamiyorum.arkadaslar bu durumda bana nasil bir kitap öneririsiniz.

yardimci olurmusunuz.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Ağu 25, 2007 12:14 am

Sitemizin giriş sayfasında linkler bölümünde KİTAP OKURLARI adlı linke tıklayıp açılan sayfayı incelerseniz aynı problemi paylaşanlar vardır. Önerilen kitaplar içinden okuyanların tavsiyesini almak daha mantıklı gibi geliyor bana. Ya da kitap okumak yerine kitap özetlerine yoğunlaşabilirsiniz. Olmadı sesli kitaplar var internette sesli kitaplar diye arayınca okumaya konsantre olamadığınız kitabı sesli dinleyebilirsiniz. İnşallah doğru yönlendirmişimdir. Saygılar.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Pzr Ağu 26, 2007 11:51 am

unutulanların dışında değişen hiç bir şey yok - OSMAN PAMUKOĞLU

terör eylemlerinin en hızlı zamanlarında benimde askerlik vazifemi gercekleştirdiğim
güneydoğu anadolu bölgesinde yaşananları tüm çıplaklığıyla anlatan bi kitap.
terör ve güneydoğu gerceğini yakından tanımak isteyenlere öneririm...

“ŞİİRLERİNİZ, KİTAP, ROMAN, RÖPORTAJLAR, TİYATRO, SİNEMA ve NOSTALJİK” sayfasına dön