Selvigül Kandoğmuş Şahin(Yazarımız) ile Röportaj

Şiir, kitap, film, müzik, gösteri önerileriniz ve çeşitli röportajlar bu başlık altında. Ayrıca sanatsal olsun olmasın şiirlerinizi, okuduğun kitap ve roman yorumlarınızı, gittiğiniz tiyatro oyunları ve sinema filmleri hakkındaki öneri görüşlerinizi buradan aktarabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Selvigül Kandoğmuş Şahin(Yazarımız) ile Röportaj

Mesaj gönderen demet.sahin » Çrş Eki 06, 2010 1:03 pm

Selvigül Hanım'ın bugün öğlen vaktinde katıldığı bir radio programındaki, Öykü konulu söyleşisinden kısa notlarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Selvigül Hanım programın başında son öyküsünü yazmaya bir gazetede okuduğu şu haber ile başladığını belirtti: "Bez parçasına sarılmış kundakta bir bebek ve başında ağlayan bir babanın, annesinin sütünün olmadığı için bebeğin açlıktan ağlaması"

Daha sonra Yazarımız Öyküyü " Anne duyarlılığıyla zamana gönderilmiş bir mektup" olarak nitelendirdi.

Gürültülü bir ortamda dinlemeye çalıştığım söyleşide not alabildiğim diğer şeyler ise şunlardır:
- Hz.Meryem, Annelik, Kur'an İlmi, Hadis ve kıssalar
- Her annenin çocuğu ile beraber yaşadığı bir öyküsü vardır.
- Anne rehber öğretici olarak her zaman evladının yanında olmalıdır.

Söyleşi Selvigül Hanım'ın "Herkesin bir öyküsü vardır. Bu öykü ile yegane gerçeklerle yüzleşmeyi nasip etsin Rabbim bizlere" sözleri ile son bulmuştur. (Amin)

Dinlemekten son derece memnun kaldığım bir söyleşi oldu. O kadar ki kulak kabartmaktan kalemimi hareket ettiremedim. Yani bu sebepten notlarım bu kadar kısa oldu.

Radio Sunucusunun Selvigül Hanım'a yönelttiği soruları dinledim fakat zahmet olmassa bizler içinde buraya cevaplamasını rica ediyorum.
1. Öykü neden etkilidir?
2. Öykü yazmaya yönelten sebep neydi sizi? Zihninizde ne gibi ışıklar çaktı ki yazmaya yöneldiniz?
3. Şuanda yapmış olduğunuz çalışmalar var mı?
4. Anne duyarlılığının yansıtıldığı, işlendiği daha başka öyküleriniz var mı?

Başarılarınız devamını diliyorum Selvigül Hanım ... :alkis:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: Selvigül Kandoğmuş Şahin(Yazarımız) ile Röportaj

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Eki 06, 2010 1:14 pm

Bende bu güzel röportajı dinleme fırsatı buldum. Bu öyküsel fikir ziyafeti için Selvigük Hanım'a teşekkür ederim. Yukarıdaki soruların cevabını programı dinleme fırsatı bulamayan üyelerimzi için buradan da rica ederiz. Ayrıca bu tür radyo ya da TV programları öncesinde mutlaka haberleşelim ki istifade kayıp yaşamayalım inşallah.
"Söz uçar yazı kalır"

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Sal Ara 21, 2010 12:07 pm

Güzel kardeşim, sorularını meşguliyetlerimden dolayı cevaplayamadım. En son Hac'dan yeni döndük. Bu aralar gelenimiz çok oluyor. Bunu bilmen için sana yazmak istedim. İnşallah geniş bir zamanda bu konular üzerinde dururuz. Selam ve dua ile...

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Çrş Ara 22, 2010 10:46 pm

Ah ne güzel! Rabbim kabul etsin haccınızı, Selvigül Hanım. İnşallah birgün o diyarlara gitmek bizede nasip olur(Amin!!!)

cevaplarınızı ilgi ile bekliyorum.

Selametle inşallah ...
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

“ŞİİRLERİNİZ, KİTAP, ROMAN, RÖPORTAJLAR, TİYATRO, SİNEMA ve NOSTALJİK” sayfasına dön