**Kitap paylaşımı**

Şiir, kitap, film, müzik, gösteri önerileriniz ve çeşitli röportajlar bu başlık altında. Ayrıca sanatsal olsun olmasın şiirlerinizi, okuduğun kitap ve roman yorumlarınızı, gittiğiniz tiyatro oyunları ve sinema filmleri hakkındaki öneri görüşlerinizi buradan aktarabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

**Kitap paylaşımı**

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eyl 18, 2008 5:34 pm

Kitabın adı:VAHIYLE DOĞRULMAK

Kitabın yazarı: Ramazan KAYAN

Şu an elimde, bitirmek üzre okuduğum güzel bir kitap.

Mükellefiyetlerle mazeretlerin kesiştiği noktayı anlatıyor.. :wink:
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Eyl 18, 2008 7:13 pm

[hr]
Eser Adı : İnsanlar Arası İlişkilerde Hz. Peygamber Modeli

Eserin Yazarı : Hüseyin Yusuf

Eserin Konusu : Peygamberimiz(s.a.s.) çok yönlü şahsiyeti ve olaylar karşısındaki o müthiş çözümlerini sosyal yaşamımız ile örnekler vererek anlatıyor...

Bu sabah bitirdim. Bir çırpıda okudum. Çok güzel ve akıcı bir kitap. şiddetle tavsiye edilir... :wink:
[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eyl 18, 2008 10:35 pm

Demet Hn.

Şimdi hangi kitabı okumaya başladınız. Elimdeki kitaptan önce okuduğum kitap:

Kitabın adı: Aslarlar Kükremeye gerek duymazlar

Kitabın yazarı: D.A. BENTON

İçeriği: Zirvedeki CEO' lardan İş dünyasında Başarı öğütleri

NOT: İşadamlarına şiddetle tavsiye edebileceğim bir eser, mutlaka okumalılar...
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Eyl 18, 2008 11:15 pm

[hr]
Zeynep Hanım;

Eser Adı : Bir Arının Hikayesi
Eserin Yazarı : Ümit Şimşek

- Kütüphanemde duran ve bir türlü okumamın nasip olmadığı bir kitap. Sonunda başlayabileceğim inş. :? :?

Eserin konusu : Bildiğim kadarıyla kraliçe arının nasıl seçildiğinden işçi arının ölümüne kadar geçen kısa bir ömür içerisinde yaptığı işler. Yüce Rabbimizin küçücük arının bedenine verdiği o sabır ve gücü nasıl değerlendirdiği anlatılıyor. İlgimi çekti. Hem bilgilenmek hemde tekrar tekrar Yaradanıma şükür nidalarımı arttıracağına inandığım bir kitap... :wink:

- Hadi hayırlısı... :!:

[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Cum Eyl 19, 2008 12:01 pm

Selam zeynep abla ve demetçiğim ;
Güzel konu secmişsiniz ne guzel,fakat lakın...:)internet haber okumakta bu kategoriye girermi....?
:)))
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Eyl 19, 2008 12:47 pm

[hr]

Valla güzel yengem; bunun cevabını Zeynep Ablaya bırakıyorum. Yine de bence okumanın her şekli okumak. Yeter ki okuyalım :wink: :)

[hr]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eyl 19, 2008 12:56 pm

girmiyor Elif Hn. :)

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzt Eyl 22, 2008 10:57 pm

[hr]

Eser Adı : Firuze Cama Vuran Kelebek
Eserin Yazarı : Hüdayi CAN
Eserin Konusu : Daha yeni aldım elime. Diğeri bitti çok şükür. Sahura kadar nası okuduğumu bilmiyorum. Aslında çok okuyan biri degilim ama bu ramazan böyle bir huy edindim. güzel şeymiş kitap okumak. Tavsiye ederim... :)
Eser Türü: Hikaye

Eee başka kitap okuyan yok mu yaa, olmuyor arkadaşlar böyle e hadi :wink: :)

[hr]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 22, 2008 11:07 pm

Arkadaşlar,helal olsun sizlere,doğrusu ben şahsen kitap okumaya vakit bulamıyorum.Ama tabi bu hiç okumuyoruz anlamına gelmez,tabiki kitap okumak çok farklı bir şey.Herkese bol bol kitap okumayı tavsiye ederim.Çün ki kitap okuyan insanın ufku genişler.

Muhabbetle kalınız.............

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzt Eyl 22, 2008 11:18 pm

ben size cok kitaplar söyleyebilirim fakat benim en önemlisi talimhane diye bir kitap var okumanızı tavsiye ederim

ikinci kitap hızır aleyhisselamın hayatı etkileyici

ücüncüsü abu hayat okumak bir hastalıktır

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 23, 2008 12:02 am

Necmi bey,

Talimhane eserinin yazarı kim? içeriğinden biraz bahs edermisiniz.

Teşekkür ederim.

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Sal Eyl 23, 2008 1:17 am

talimhane bir gencin talimhane denen yerde bir genc kıza asık olmasıyla baslayan bir serüvenler zinciri kitabın yazarı aklımda yok fakat okudugum romanlar icinde en iyi kitaptı unutulmaz bir hikayesi vardı

Hmm aklım karıştı :? necmi beyle yakınlık dereceniz nedir :) soruyu ona sordum sizden cevap gelince biraz afalladım :)

yinede açıklamnız için teşekkür ederim sağoln. :)

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Sal Eyl 23, 2008 1:28 am

eşiyim zeynep abla

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 23, 2008 3:16 am

Edacığım öncelikle seni medeni cesaretinden dolayı tebrik ederim. Elhd. bu günleride görmeyi mevla bizlere nasip etti. kendini deşifre etmen kimin eşi olduğunu rahatlıkla söylebilmen tek kelimeyle takdire şayan bir olay. arkadaşlar öyle olmasıda gerkmiyormu bizler aynı memleketin çocuklarıyız kendimizi saklamaya gizlemeye gerek yok. burası hepimizin Forumu ..gireriz bizi ilgilendiren konular hakkında düşüncelerimizi ve fikirlerimiz usturublu bir şekilde dile getiririz haddi aşmadan seviye sınırlarını geçmeden.

Asıl benım teşekkürüm NECMİ beye, Necmi bey eşinizle aynı platformda fikirlerinizi paylaşmanız inanın örnek teşkil edecektir. SAYGILAR..

NOT: konu aynen devam edecek. bu arkadaşlarımızın tutumu beni etkilediği için duygularımı bu araya sıkıştırdım.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Sal Eyl 23, 2008 11:54 pm

tesekkürler zeynep abla görüslerin icin bende senin gibi düsünüyorum esimde bende demircili selemende konuları paylasmak güzel oluyor birde evde de ortak konularımız oluyor

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Pzr Oca 25, 2009 2:07 pm

zeynep yazdı:Edacığım öncelikle seni medeni cesaretinden dolayı tebrik ederim. Elhd. bu günleride görmeyi mevla bizlere nasip etti. kendini deşifre etmen kimin eşi olduğunu rahatlıkla söylebilmen tek kelimeyle takdire şayan bir olay. arkadaşlar öyle olmasıda gerkmiyormu bizler aynı memleketin çocuklarıyız kendimizi saklamaya gizlemeye gerek yok. burası hepimizin Forumu ..gireriz bizi ilgilendiren konular hakkında düşüncelerimizi ve fikirlerimiz usturublu bir şekilde dile getiririz haddi aşmadan seviye sınırlarını geçmeden.

Asıl benım teşekkürüm NECMİ beye, Necmi bey eşinizle aynı platformda fikirlerinizi paylaşmanız inanın örnek teşkil edecektir. SAYGILAR..
Bunda abartacak bişey yokki zeynep hanım...Allah iyiliğinizi versin...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: **Kitap paylaşımı**

Mesaj gönderen zeynep » Sal Şub 10, 2009 11:49 pm

Bunda abartacak bişey yokki zeynep hanım...Allah iyiliğinizi versin... Demiş: Murat EFE
Ecmain :)

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Nis 08, 2009 7:16 pm

Cahillikler Kitabı / NTV Yayınları'ndan cıkmıs bulunmakta suanda piyasada bolca var.Okumanızı tavsiye ederim.Kısa ve net,arastırılmıs bilgilerle hayata,dünyaya dair yanlış bildgimiz bir cok seyin aydınlatıldıgı bir kitap..
düşünmek taraf olmaktır..

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum Nis 24, 2009 10:56 pm

Susanna Tamaro / Yüreğinin Götürdüğü Yere Git

Dün evde bulup okudugum bir kitap.Bir babaanneden torununa günlük mektuplar.Tavsiye ederim..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Nis 26, 2009 12:30 am

Kitap adi;ASK BU ISE

Yazari;Mustafa Ciftci

icerigini yazamiyorum yeni okumaya basladim umarim bir zaman yazacagim cunki ne zaman bitirecegimi bilmyiorum cunki vaktim oldukca okuyorum.

iyi okumalar,,,,,,,,,
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Tem 02, 2009 4:48 pm

Kitap Adı : Lâ / Sonsuzluk Hecesi

Yazarı : Nazan Bekiroğlu (Timaş yayınları)

İçeriği :Bütün insanlığın kıyamete kadar yaşayacaklarının teşkil eden Âdem ve Havva'nın yaşadıklarını anlatan bir kitap. Şiddetle tavsiye ederim. Ben bitirdim.

Şuan okuduğun kitap:

Kitap Adı: Yusufhan

Yazarı (tanıyacaksınız :wink: ) : Selvigül Şahin (Nesil yayınları)

İçeriği: Kitaba yeni başladım fakat okuduğum kadarıyla anne ve babasını bir kazada kaybeden masum bir çocuk yani yusufhan ve his dünyasından bahsediyor. Çok güzel tasvir edilmiş bir roman. Sadece okumuyorum, yaşıyorumda okurken...
Dokunmayın bana ağlayabilirim yani :)

Kaleminiz çok güzel Selvigül hanım. İnşallah birgün tanışıırızda kitabınızı imzalattırırım size...

ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Tem 02, 2009 11:26 pm

Demet,

LA çok güzel bir kitap gerçekten herkes okumalı. Şu cümle beni çok etkilemişti " La dedi de İLLA demedi" eee gerisinide sizler okuyunuz.

Demet kitap senin eline nasıl geçti? :)

Şu sıralar marenkinin kitaplarını okuyorum yaw aklım karıştı.....

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Tem 03, 2009 12:27 am

Lâ kitabını mı diyorsun Zeynep Abla. Yengeme(3S)'den aldım okudum. Fevkalade bir kitap. Günümüzün dilinden değil. Aşk başka , sevgi başka , güzellik başka ... herşey bambaşka. Kitabı okuduğumdan beri bende bi başkayım :)
yusufhan kitabını da yengemden aldım. okuyorum ...
marenkinin kitaplarını çok duydum elimdeki bitince elif şafak okuyacağım bir tane. sonra inşallah marenkiden bi kitap okuyacağım. bana önerirsin artık :wink:

hayırlı geceler...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eyl 30, 2009 11:37 pm

Kitap adı: Stresli İman

Yazarı: Sait Çamlıça

Psikoloji, "Ruh bilimi" anlamına geldiği halde, psikolojik hastalıkları tedavi etmek için satılan ilaçlar, neden hep beyne müdahale eden ilaçlardır?

Göz hastalığını iyileştirmek için mide ilacı kullanılır -mı?

Not : çok akıcı bir kitap. eminim herkes kendinden bir şeyler bulacak.

Kullanıcı avatarı
olgun.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen olgun.sahin » Sal Eki 06, 2009 8:36 pm

demet.sahin yazdı:Lâ kitabını mı diyorsun Zeynep Abla. Yengeme(3S)'den aldım okudum. Fevkalade bir kitap. Günümüzün dilinden değil. Aşk başka , sevgi başka , güzellik başka ... herşey bambaşka. Kitabı okuduğumdan beri bende bi başkayım :)
yusufhan kitabını da yengemden aldım. okuyorum ...
marenkinin kitaplarını çok duydum elimdeki bitince elif şafak okuyacağım bir tane. sonra inşallah marenkiden bi kitap okuyacağım. bana önerirsin artık :wink:

hayırlı geceler...
Zeynep hanım biz bu kitaplara fazla bulaşmayalım zaten türk insanının çogunda psikolojik sorunlar var hepten kafayı sıyırmayalım :)

“ŞİİRLERİNİZ, KİTAP, ROMAN, RÖPORTAJLAR, TİYATRO, SİNEMA ve NOSTALJİK” sayfasına dön