**Kitap paylaşımı**

Şiir, kitap, film, müzik, gösteri önerileriniz ve çeşitli röportajlar bu başlık altında. Ayrıca sanatsal olsun olmasın şiirlerinizi, okuduğun kitap ve roman yorumlarınızı, gittiğiniz tiyatro oyunları ve sinema filmleri hakkındaki öneri görüşlerinizi buradan aktarabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: **Kitap paylaşımı**

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 08, 2009 12:40 am

olgun.sahin yazdı:
demet.sahin yazdı:Lâ kitabını mı diyorsun Zeynep Abla. Yengeme(3S)'den aldım okudum. Fevkalade bir kitap. Günümüzün dilinden değil. Aşk başka , sevgi başka , güzellik başka ... herşey bambaşka. Kitabı okuduğumdan beri bende bi başkayım :)
yusufhan kitabını da yengemden aldım. okuyorum ...
marenkinin kitaplarını çok duydum elimdeki bitince elif şafak okuyacağım bir tane. sonra inşallah marenkiden bi kitap okuyacağım. bana önerirsin artık :wink:

hayırlı geceler...
Zeynep hanım biz bu kitaplara fazla bulaşmayalım zaten türk insanının çogunda psikolojik sorunlar var hepten kafayı sıyırmayalım :)

Eyvah eyvaaah ne diyorsunuz :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Eki 29, 2009 1:27 am

Elif Şafak - Aşk isimli kitabını yeni bitirdim. Kitap genel itibari ile güzel. Fakat insan doğasında bulunan 4 elementten bahsederken su - toprak - hava ve boşluk demiş yazar. ve boşluğu kitapta kader gibi tanımlamış. neden kader diyememiş anlayamadım açıkcası. genel itibari ile çok beendim tavsiye ediyorum.

şuanda elimde Nazan Bekiroğlu'ndan Mor hüzünler isimli bir kitap var. bitirince yorumlarımı paylaşacağım inş.
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Ara 13, 2009 8:29 pm

Kitabın adı: Bir Ruh Macerası

Yazar: Ayşe Şasa

"İslam bizi geri bıraktı, Batı karşısında yenilgilerimizin sebebi İslam' dır" hükmü giderek bir inanç, bir yaşma biçimi halini aldı. bunuda moderlik kisvesi altında hınç ve taassupla dolu telkinler halinde yaydılar, bu tür ideolojilere ve akımlara neredeyse mesruiyet kazandırıldı.... Bu yanılgıların ortasında doğdum ve yetiştim. Gerçeğin ise tam tersi olduğunu pek çok bedel ödeyerek idrak ettim.

Arkadaşlar kitap' ta bir çok ünlü yazarın ,şaiirin, senaristin.popüler insanların adı geçiyor.

Demet: mutlaka okumalısın :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzt Ara 14, 2009 11:24 am

Sen dersinde okunmaz mı Zeynep ABlam :D

elimde Tolstoy'un Hacı Murat isimli kitabı var. O bitsin inşallah hemen bulacam dediğin kitabıda.

teşekkürler.

bol okumalar inşallah :)
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Şub 04, 2010 6:21 pm

İDARE HUKUKU,

Yazarı:Prof.Dr.Metin Günday.
.
..

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Şub 05, 2010 12:00 am

Şuanda okudugum kitap: Aşknâme

Yazar: İskender Pala

Not: Kitabı bitirdiğimde kitapla ilgili düşüncelerimi belirteceğim. Fakat daha ilk sayfalardan okuyucuyu kendine bağlıyor, bunu söylemeden edemem :wink:

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Pzr Şub 07, 2010 1:56 am

ERKAN_OZDEMIR yazdı:İDARE HUKUKU,

Yazarı:Prof.Dr.Metin Günday.
.
..
Çok ağır bir alana girmişsin Erkan Abi.. :)

Fakat İdare Hukuk'u güzel bir alan.. Geçen sene aldığım bir ders.. Öğrenilmesi gereken çok bilgi var..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Pzr Şub 07, 2010 9:58 pm

CÜNEYD SUAVI DEN "HAYATIN ICINDEN" (sevgi hikayeleri) ADLI KITAP

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Şub 07, 2010 10:56 pm

Hazreti Ibrahim ve Nemrud

Yazari: Abdurrahman Seref Lac, Fazilet Nesriyat

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Sal Şub 16, 2010 1:23 am

Güzel okumalar yapılıyor

selvigul.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selvigul.sahin » Sal Şub 16, 2010 1:32 am

Okumak güzel. "Oku" diye emreden Rabbimize uyarak okumak ne güzel. Herkese güzel okumalar dilerim. Bu güzelliğe uyanları tebrik ederim. Çünkü okumak bilgilenmek, bilgilenmek ilim gibi eşsiz bir hazineye sahip olmayı getirir. Ne mutlu bu eşsiz hazineye sahip olanlara. Gençlerimize özellikle okumalarını tavsiye ediyorum.
Özellikle Demet kardeşim güzel okumalar yapıyor. Zeynep ablayla zaten paylaşımlarımız var. Ben de acizane son okuduklarımı paylaşım tavsiye ediyorum.
1 Yusuf'un üç gömleği - Abdullah Yıldız - Pınar Yayınları
2. Hz Hatice. Çöl Deniz . Sibel Eraslan. Timar Yy
3. Hz. Fatima Can Parçası .Sibel Eraslan. Selis Yayın
4. Cumhuriyetin Dindar Kadınları ( Fatma Karabıyık Barbarasoğlu) Profil
5. Bir Ruh Macerası Ayşe Şasa ( Timaş Yy)
Ve başucu kitabımız KURAN.Kuran okumaları yaparken, meal okumayı ısrarla tavsiye ediyorum . İki meal tavsiye edebilirim:
1. Kuran Mesajı Meal Tefsir Muhammed Hamidullah . İşaret y,
2. Hayat Kitabı Kuran Gerekçeli Meal Tefsir ( Mustafa İslamoğlu) Düşün y,

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Çrş May 26, 2010 1:29 pm

abdulhamidin kurtlarla dansı

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum May 28, 2010 2:11 pm

100 Soruda Fethullah Gülen ve Hareketi (Prof. Doğu Ergil)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzt Tem 12, 2010 3:28 am

Öncelikle Selvigül Hanım'a bir yazar olarak nacizane okumalarımı beğenmiş olması beni onure edici bir durum, teşekkür ediyorum.

Aşknâme biteli çok oldu fakat içerik ve yazarın üslûbu açısından bana hitap eden bir kitaptı. Divân Edebiyatı'nda aşkın nasıl başka ve güzel olduğuna dair mensur şiir halinde yazılmış muhteşem bi ahenk... Okumalısınız :wink:

Kitap Adı : Hz.Aişe (r.a.)

Yazar : Dr. Reşit HAYLAMAZ

Yayınevi : Işık Yayınları

İçerik : Yazarımız, Mü'minlerin en mümtaz annesi Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) annemiz'in doğup büyüdüğü ortamdan, müslüman oluşu, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile sözlenmesi, Efendimize olan sevgisi, Eğlence anlayışı, İbadet hayatı, tesettür... ve bir sürü özellikle biz bayanların yaşamları boyunca ehemmiyetle dikkat etmesi gereken durumları bu kitap sayesinde yalın bir dille aktarmış biz okuyuculara. Kitaba ilk başladığım günkü heyecanım son sayfasının son kelimesine kadar içimde idi. Kimi zaman üzüldüm Hz. Aişe Validemiz için o zamanlarda kötü niyetli insanların yaptığı tavırlara, kimi zaman ise tebessüm ettim Efendimizi (s.a.v) saf ve temizce kıskanmasına... :) kelimeler kifayetsiz kalıyor ne diyebilirim ki...

Okumalısınız kesinlikle !... :)

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Çrş Ara 22, 2010 10:56 pm

Kitap Adı : Hitap Çiçekleri

Yazar : M.Fethullah GÜLEN

Yayınevi : Nesil Yayınları

İçerik : Türkiye'de güzel türkçemizi konuşarak doğup büyümüş gönül insanlarının, 1970 yıllarında başlattığı bu hitaplar Türkiye hudutlarını aşarak Türk Cumhuriyeti ve tüm dünyanın dört bir bucagında yeni yeni çiçekler açtırmıştır. Bu çiçeklerin hissiyatları, özlemleri, hasretleri ve yaşadıklarını yine feyz dolu cümlecikler ile dile getiriliyor.

Rabbim çiçekler açarak böyle hoş kokular ve nurlar saçan cevherlere yardım etsin. ve bizlerede nasip eylesin inş... :wink:

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Oca 20, 2011 12:34 am

Demet seni kıskanıyorum... adeta kitap kurdu oldun.... MaşaALLAH Barekaallah

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Prş Oca 20, 2011 9:44 pm

İnsan üniversiteyi bitirdikten sonra işsiz kalınca vakti iyi degerlendirmek ve aklı oyalamak amacıyla güzel şeyler yapmak istiyor Zeynep Ablacım, ne yapayım elimden şimdilik bu geliyor=kitap okumak... :)
Hayırlısı inşallah ... Selamlar :wink:

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzr Mar 06, 2011 9:22 pm

Kitap Adı: Hacı Murad

Yazar: Toystoy

İçerik : Rus baskısından dolayı yıpranan halkı tekrar direnişe hazırlamak amacıyla, ordumuz içinde civanmert yiğitlerden biri olan Hacı Murad, teşkilatlı bir plan ile, halk düşmanı olarak gösterilip, Rus ordusuna ajan olarak katılması saglanıldı ve bu esnada yaşanılan ilginç, zor durumlara gögüs geren hacı muradın yaşadıkları betimsel bir dil ile okuyucuya anlatılıyor.

Gayet sürükleyici bir roman, çok uzun değil fakat okurken kitabın kahramanı ile aynı olayları yaşayarak epeyce yoruluyorsunuz. Bilginize :)

culeser
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen culeser » Prş Mar 24, 2011 10:14 am

THE LOST SYMBOL

DAN BROWN

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Mar 02, 2012 2:23 pm

Resim

Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Bu gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Risale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar.

İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar. Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizmet ve dava erlerinin doğrudan birinci ağızdan hatırlarını aktarmaya devam ediyor. Ayrıca bu seri, yakın tarihimize ayna tuttuğu gibi, gelecek nesillere bir miras ve belge olma özelliğine sahip.

Uzun ve yorucu çalışmaların neticesinde tespit edilen hatıralar tamamen orijinal, teyitli ve tasdiklidir. Tamamına yakını geniş kitleler tarafından daha önce ya duyulmamış veya hiç neşredilmemiş bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor. İşte bize ve gelecek nesillere Nur'un ilk kahramanları ve onların dilinden Nur'lu hatıralar.
"Söz uçar yazı kalır"

“ŞİİRLERİNİZ, KİTAP, ROMAN, RÖPORTAJLAR, TİYATRO, SİNEMA ve NOSTALJİK” sayfasına dön