Aynadaki insan

Şiir, kitap, film, müzik, gösteri önerileriniz ve çeşitli röportajlar bu başlık altında. Ayrıca sanatsal olsun olmasın şiirlerinizi, okuduğun kitap ve roman yorumlarınızı, gittiğiniz tiyatro oyunları ve sinema filmleri hakkındaki öneri görüşlerinizi buradan aktarabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Aynadaki insan

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Nis 19, 2008 3:08 am

Kendini kanıtlama uğraşında istediğini elde ettiğinde,
Ve dünya seni baş tacı yaptığında,
Aynaya gidip kendine bir bak,
Ve o insana kulak ver.
Çünkü senin hakkında hüküm vermesi gereken,
Baban, annen ya da eşin değil,
Yaşamında en belirleyici olan,
Aynada sana bakan kişidir.
Bazıları, senin iyi bir arkadaş
Ve harika birisi olduğunu söyleyebilir.
Ama aynadaki insan
Sana bir serseri olduğunu söyleyecektir,
Gözlerinin içine bakamıyorsan eğer.
Asıl memnun edilecek kişi odur;
Gerisini boş ver.
Çünkü bu yolculuğun sonuna kadar
Seninle olan odur.
Aynadaki insan dostunsa eğer,
En tehlikeli ve zor sınavı başardın demektir.
Yaşam yolunda herkesi kandırabilir,
Ardından övgüler, tebrikler alabilirsin;
Ama aynadaki insanı kandırdıysan,
Sonunda elde edeceğin,acı ve gözyaşıdır.

ALINTIDIR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Cmt Nis 19, 2008 12:57 pm

güzel paylaşım teşekkürler

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Cmt Nis 19, 2008 8:21 pm

evet

güzel bi paylaşım

aynalar yalan söylemez

yeterki iyi kulak verelim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Cmt Nis 19, 2008 11:35 pm

[font=Arial Black]EMEGINE SAGLIK ABLACIM GUZEL OLMUŞ....GUZEL BI YALASIM...[/font]
Resim

mekan_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mekan_60 » Cmt Nis 19, 2008 11:39 pm

CAHİT SITKI TARANCI GELDİ AKLIMA BİRDEN .35 YAŞ ŞİİRİYLE .

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 20, 2008 2:02 am

bende güzel bulduğum için, sizin gibi güzel insanlarla paylaştım.

etrafımızda nekadar pohpoha, alkışa desinlere giden insanlar var degilmi? sahabeyi kirami biri med edince avucuna kum alır med ednin yüzüne atarmış. Onlar nefisleri azar diye korkarlarmış. med edilmekten haya ederlermiş. ya bizler? özellikle o ortamı oluşturuyoruz.

Teşekkür ederim. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzr Nis 20, 2008 6:25 pm

ıyımıs ama ..........

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Pzr Nis 20, 2008 8:28 pm

zeynep yazdı:bende güzel bulduğum için, sizin gibi güzel insanlarla paylaştım.

etrafımızda nekadar pohpoha, alkışa desinlere giden insanlar var degilmi? sahabeyi kirami biri med edince avucuna kum alır med ednin yüzüne atarmış. Onlar nefisleri azar diye korkarlarmış. med edilmekten haya ederlermiş. ya bizler? özellikle o ortamı oluşturuyoruz.

iyide zeynep hanım o kadar ince elersek yapmış oldugunuz bu paylaşıma iyiymiş derken bile sizi pohpoh lamış oluruz dime yazarken aklıma geldide bi teşekkür butonu konulsa diyorum :) açılan konulara iyiymiş demekte bi ilginç hal alıcak heralde :)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Nis 20, 2008 11:08 pm

naci-tasyurek yazdı:bi teşekkür butonu konulsa diyorum :) açılan konulara iyiymiş demekte bi ilginç hal alıcak heralde :)
Sevgili naci-tasyurek,
Teşekkür butonu eklemek hiç sorun değil ama insanların birbirne teşekkür etmesini öyle bir butona basarak basitleştirmek yerine , ellerle klavyeye dokunarak yazmaları daha makbuldür. Bir teşekkürü de o kadar basitleştirmeyelim canım. Hem siz değilmiydiniz bu foruma ilk girdiğinizde "yapılan yorumlara bir teşekkür bir mesaj çok mu diye" . Olsun olsun bizim üyelerimiz ve siz teşekkürle geçiştirmeden yanına birkaç güzel kelime yazmaya alıştınız, güzel alışkanlıkklarımızdan vazgeçmeyek HEMİ ..

Şöyle ki :

Zeynep Hn "Teşekkürler", bu tür paylaşımlarınızı ara ara bizlerle paylaşmanız çok güzel devamını bekleriz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Nis 21, 2008 1:34 am

Naci bey,

haklılık payınız cok yüksek. lakin her sabah aynadaki insanla yüzleşirim. Acımasız sorular sorarım eleştirirrim. Onunla yüzleşmekten korkmam.

Kardeş yaa " kula teşekkür, Allaha şükürdür"

ayrıca yorumunda hoşuma gitti :)

teşekkür, teşekkür, teşekkür , teşekkür, teşekkür, teşekkür, teşekkür ederim. :) :) :)

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Nis 21, 2008 9:16 am

yilmaz.sahin yazdı:
naci-tasyurek yazdı:bi teşekkür butonu konulsa diyorum :) açılan konulara iyiymiş demekte bi ilginç hal alıcak heralde :)
Sevgili naci-tasyurek,
Teşekkür butonu eklemek hiç sorun değil ama insanların birbirne teşekkür etmesini öyle bir butona basarak basitleştirmek yerine , ellerle klavyeye dokunarak yazmaları daha makbuldür. Bir teşekkürü de o kadar basitleştirmeyelim canım. Hem siz değilmiydiniz bu foruma ilk girdiğinizde "yapılan yorumlara bir teşekkür bir mesaj çok mu diye" . Olsun olsun bizim üyelerimiz ve siz teşekkürle geçiştirmeden yanına birkaç güzel kelime yazmaya alıştınız, güzel alışkanlıkklarımızdan vazgeçmeyek HEMİ ..

.

[font=Arial Black]KATILIYORUM..YILMAZ ABIYE Bİ EMEK VERİLMİS OLAN Bİ GÜZEL YORUMA SADECE BUTONA BASARAK Bİ TESEKKÜR AZ DERİM..O GÜZEL PARMAKLARLA GÜZEL YORUM YAZMAK EN GÜZELİ....[/font]
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Nis 21, 2008 11:55 am

[font=Arial]tabi o aynaya bakarak görmek ve görüpte anlamak önemli

aynalar böyle insanları hep arıyo ama devir değişti

güzel bir konu teşekkürler[/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Pzt Nis 21, 2008 12:21 pm

arkadaşlar ben teşekkür butonuna zaten karşıyım ama zeynep hanımın üstte yazdıgı yazıları okurken sanki bişeyler anlatmak istiyor diye düşündüm yani yazmış oldugu yazıda med etmenin ne kadar kötü bişey oldugunu anlatmış ve bizde açılan konulara iyimiş güzel konu seçmişsiniz gibi cümleler kurarak konu açan şahısı med edici cümleler kuruyoruz şimdi buda med etmek oluyormu olmuyormu diye düşündüm ve teşekkür butonu konulması yönünde talepte bulundum hepsi bu yada siz zeynep hanımın yukarda yazdıgı yazıdan ne anladınız diye siz saygıdeger üye kardeşlerime sorayım o zaman

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Nis 21, 2008 1:23 pm

Zeynep baci bu güzel paylasim icin tesekkürler.

zafer selvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer selvi » Pzt Nis 21, 2008 1:47 pm

KUL KULUN AYNASIDIR,BAKMASINI BİLMEK GEREK.

NE HAK NE BATILDIR,GERÇEKLERİ GÖRMEK GEREK.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt Nis 21, 2008 2:43 pm

ZEYNEP HANIM TEŞEKKÜRLER ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.DEMEKKİ HER İŞTEN SONRA AYNA SON DURAK.AYNA İNSANIN KENDİNİ MUHASEBE YERİ . DOĞRULARI SÖYLER . TOKKAT GİBİ VURUR YÜZE. HATALAR, GÜNAHLAR BİR BİR DÖKÜLÜR ORTAYA

FAKAAT GÖRMEK İÇİN ,BAKMAK GEREK, ANLAYABİLMEK GEREK.HAYATTA O KADAR BAKMASINI İYİ BİLENLER OLSAYDI , DÜNYA BU KADAR KİRLENMEZDİ.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzt Nis 21, 2008 2:56 pm

naci-tasyurek yazdı:

arkadaşlar ben teşekkür butonuna zaten karşıyım ama zeynep hanımın üstte yazdıgı yazıları okurken sanki bişeyler anlatmak istiyor diye düşündüm yani yazmış oldugu yazıda med etmenin ne kadar kötü bişey oldugunu anlatmış ve bizde açılan konulara iyimiş güzel konu seçmişsiniz gibi cümleler kurarak konu açan şahısı med edici cümleler kuruyoruz şimdi buda med etmek oluyormu olmuyormu diye düşündüm ve teşekkür butonu konulması yönünde talepte bulundum hepsi bu yada siz zeynep hanımın yukarda yazdıgı yazıdan ne anladınız diye siz saygıdeger üye kardeşlerime sorayım o zaman

nacı bey cok guzel düsünmüssünüz

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt Nis 21, 2008 3:25 pm

GERÇEK MÜMİN METH EDİLDİĞİ ZAMAN ÖVÜNMEZ, KÖTÜLENDİĞİ ZAMANDA ÜZÜLMEZ.

İNŞ. HAKİKİ MÜMİN OLURUZ.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Pzt Nis 21, 2008 4:20 pm

SELAM

Naci bey eğer üyelere sormasaydınız bende devam etmeyi düşünmüyordum yoruma devam edilmek istenmiş o halde devam.

şimdi zeynep hanım diyecekki hele bi şey yazmaya gör herkes bi tarafa çekiştiriyor . evet öyledir mademki aynanın önüne geçtin hiç kaçışın yok aynalar yalan söylemez !!!

Naci beylerde çok iyi bilirler ki kişinin yüzüne karşı yapılan meth ve iltifat lar gerçekte onu kör testereyle kesme mesabesinde izah edilmiştir meth eden için değil ama edilene zararı dokunabilir bazen nefsi olur bazen bizatihi
ama iyiye iyi doğruya doğru güzele güzel vs. denmeyecek mi elbette denecektir ancak kaş yapayım derken göz çıkartmadan

bazen bazı şeyler nefse hoş gelsede aslında kişi en iyi kendisi bilir kendini
zannedersem ayna mevzuuda buna işaret ediyordu

tabi ki herkesin görüş açısı farklı farklıdır ama asıl hedef birdir
oda güzel olandır

hepinize saygılar

“ŞİİRLERİNİZ, KİTAP, ROMAN, RÖPORTAJLAR, TİYATRO, SİNEMA ve NOSTALJİK” sayfasına dön