BİR AŞK BÖYLEMİ ANLATILIR...!!!

Şiir, kitap, film, müzik, gösteri önerileriniz ve çeşitli röportajlar bu başlık altında. Ayrıca sanatsal olsun olmasın şiirlerinizi, okuduğun kitap ve roman yorumlarınızı, gittiğiniz tiyatro oyunları ve sinema filmleri hakkındaki öneri görüşlerinizi buradan aktarabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

BİR AŞK BÖYLEMİ ANLATILIR...!!!

Mesaj gönderen salih.cinar » Cum Ara 28, 2007 10:57 pm

KONU AÇMAMAYA HATTA YORUM YAPMAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM AMA BU HİKAYE BENİ ÇOK ETKİLEDİ ONDAN YAZMAK İSTEDİM...

Sabah uyandiginda midesinde bir yanma hissetti. Yanmanin nedeni aksam
yedikleri degil,uyanir uyanmaz bugun yapacaklarinin aklina gelmesiydi. Bugun
2 yildir goturmeye calistigi bir birlikteligi bitirecekti. Aslinda bunu
yapmakta gec bile kalmisti. Bitmeli dedi icinden, her gun bu tatsiz uyanis
bitmeli.' Genc adam bunlari dusunurken surati sekilden sekile giriyordu.
Suratle giyinerek disari cikti. Bugune kadar hic bekletmemisti onu, simdi de bekletmemeliydi.
Istanbul, soguk ve yagmurlu bir Nisan ayi yasiyordu. Genc adam gokyuzune
bakarak ic gecirdi; 'Bulutlar bizim yasayacaklarimizi biliyor. onlar bile
agliyor halimize...'

BULUSMA VAKTI...

Artik Kadikoy iskelesindeydi. Birkac dakikalik beklemeden sonra karsidan
kiz arkadasinin geldigini gordu.Simdi midesindeki agri daha da artmisti.
Besiktas'a gectiler. Yolculuk sirasinda hic konusmadilar.

Genc kiz,sevgilisinin bu durgunluguna anlam verememisti.Nereden Bilecekti
bugun ayrilik canlarinin calacagini... Besiktas'a geldiklerinde bir cafede
oturdular. Genc kiz anlamisti sevgilisinin kendisine bir sey soylemek
istedigini. 'Bana birsey mi soylemek istiyorsun' diye sordu. Genc adam,
gozlerini kacirarak 'Evet' dedi. Genc kiz heyecanlanmisti, biraz da sinirlenerek 'Soylesene, ne diye bekliyorsun' dedi.
Genc adam icini cektikten sonra 'Sence biz nereye kadar gidecegiz?' diye sordu.
Genc , 'Bunu sorma geregini niye duydun?' diye yanit verdi. Genc adam soze basladi...
''Birkac ay once aksam 23:00 civarinda sana telefon acip senin icin yazdigim siiri okumak istemistim.
Sen bana 'Sirasi mi simdi canim yaa, isin gucun yok mu?' demistin.
Biliyormusun o an nakavt olan bir boksor gibi hissettim kendimi. Ozur dileyip telefonu kapatmistim. Daha sonra da bu siiri benden hic istememistin.

Gecenlerde hasta olup yataklara dustugumde arkadaslarimla birlikte sen de gelmis, Meralin 'Sen sanslisin, sevgilin sana bakar'sozune 'Isim yok da sana mi bakacagim, annen baksin' demistin.
Hatirladin mi?''

DUYGUSALLIGI SEVMEM...

Genc kiz, 'Biliyorsun ben duygusalligi sevmiyorum. Hem hasta bakici gibi
gorundugumu de kimse soyleyemez' diye yanitladi. Genc adam guldu, 'Evet
canim haklisin. Zaten olmak istesen de bu kalbi tasidigin surece hasta bakici, hemsire falan olamazsin.' Genc adam devam etti...
'Bana simdiye kadar kac kere sabahin erken saatlerinde guzel sozcuklerden
olusan bir mesaj cektin? Hic... Hatta gunun hicbir saatinde cekmedin.

Duygusalligi sevmeyebilirsin. Ama sen seni seven insanlari da mutlu etmeyi
sevmiyorsun. Halbuki ben senin tam tersine kendimden cok insanlari mutlu
etmeyi seviyorum. Seni tanidigimdan beri her sabah, her aksam, her gece yani
seni andigim her saat tatli bir mesajim vardi senin icin biliyormusun?
Seninle ben AKLA KARA gibiyiz.' Genc kiz anlamisti, 'Yani ne istiyorsun
benden sair olmami mi?' Genc adam tekrar gulumsedi icinden. Dun gece verdigi
ayrilik kararinin ne kadar dogru oldugunu dusundu. 'Hayir' dedi, 'Sair
olmani istemiyorum. Olamazsin da... BIZ AYRILMALIYIZ. Ayrilirsak ikimiz için de en hayirlisi olacak.' genc kiz sasirmisti, 'Neden ama? Ben seni
seviyorum. Senin de beni sevdigini saniyordum.' Genc adam ic cekerek 'Hayir
canim, sen beni sevdigini saniyorsun. Eger beni sevseydin simdi baska seyler
konusuyor olurduk' dedi. Genc kizin gozleri yasarmisti. Genc adam cebinden
cikarttigi mendili uzatti, genc kiz gozyaslarini silerek 'Sen bilirsin,
umarim beni bir baskasi icin birakmiyorsundur...' dedi. Genc adam 'Nasil
boyle birsey dusunursun, senden baska kimse olmadi ve uzun zaman da
olacagini sanmiyorum' yanitini verdi. Genc adam ve genc kiz iki sevgili
olarak oturduklari masada Artik iki yabanciydilar. Birkac dakika sessizce
oturduktan sonra Genc kiz, 'Kalkalim istersen' dedi. Genc adam 'Ben biraz
daha burada kalmak istiyorum, istersen sen kalkabilirsin' diye yanitladi.
Genc kiz 'Tamam o zaman sana mutluluklar dilerim' diyerek elini uzatti. Genc
kizin sesi ve eli titriyordu. Genc adam, 'Istersen arkadas kalabiliriz' dedi
ve birbirlerine son kez sarildilar. 'BEN DOGRU YAPTIM..." Genc adam dogru
yaptigina inaniyordu. Eve dondugunde yurumekten bitap Bir haldeydi. Odasina
girdi. Gece bitmek bilmiyordu. Sabah erken kalkip ise gidecekti, uyumaliydi.
Birkac saat sonra uykuya dalmayi basardi. Sabah 7'de saatin ziliyle uyandi.
Evden cikacagi zaman cep telefonuna bakti, mesaj ve 10 cevapsiz arama vardi.

Yorgun oldugu icin Duymamisti telefonun sesini. Aramalar ve mesaj
sevgilisindendi. Heyecanla mesaji acti, sunlar yaziyordu:
SADECE ONLARI SEVMEYI SEVDIM, HEPSINI ONLARSIZ YASADIM DA, BIR SENI SENSIZ YASAYAMIYORUM,BU ASKI TEK KALPTE TASIYAMIYORUM, SANA YEMIN GUZEL GOZLUM, BIR TEK SENI SEVDIM, VE SENI SEVEREK OLECEGIM, ELVEDA BIRTANEM...

Genc adam sasirmisti. Onu tanidigi gunden beri ilk defa siir aliyordu ve
ustelik sabahin besinde yazmisti. Heyecanla onu aradi, telefonu Yabanci bir
ses acti. Genc adam ''Nalan'la gorusebilir miyim?''Dedi. Ama karsisindaki
agliyordu, hickira hickira hemde... 'Ben onun annesiyim yavrum, kizim bu
sabah intihar etti. Gece sabaha kadar birilerini arayip durdu. Sabah
odasinin isigini sonmemis gorunce girdim.
Yavrum kendini asmisti....' YIGILIP KALDI... Genc adam beyninden vurulmusa dondu. Bir gun onceki mide agrisinin Iki katini cekiyordu simdi. Oldugu yerde yigilip kaldi...

Birkac ay sonra iki doktor konusuyordu hastanede. Doktarlardan biri digerine karsidaki hastanin durumunu soruyordu. Doktor yanit verdi... 'Haaa o mu? Uc ay once getirdiler. Kendisi yuzunden bir kiz intihar etmis. O gunden sonra cep
telefonunu elinden hic birakmamis. Devamli bir seyler yazip birine yolluyor. Gecenlerde merak ettim. O uyurken gonderdigi numarayi aradim. Numara 3 ay once iptal edilmis. Gelen mesajlarda bir siir var. Bu adam duygusal mi bilmem ama benim anladigim Kadariyla siiri yazan cok duygusal biriymis...

"CEVRENIZDEKI INSANLARIN NE HISSETTIGI YA DA NE DUSUNDUGUNDEN O

KADAR EMIN OLMAYIN, BAZEN BIR KALBIN, ICINDE NELER SAKLADIGINI

OGRENDIGINIZDE HERSEY ICIN COK GEC OLABILIR..."
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Ara 31, 2007 9:36 am

BENCEDE ÖNEMLİ OLAN O İNSANI DOĞRU VE DÜZGÜN Bİ SEKİLDE ÇÖZEBİLMEKTİR.DIŞ GÖRÜNÜŞLE Bİ YERE VARILMAZ.BAZEN ÇOĞU İNSAN DUYGULARIN DIŞA YANSITAMAZ AMA İÇİ İCİNE SIĞMAZ SEVGİSİNDE.KİMİ İNSANDA SEVGİSİNİ DIŞA VURUR.EMEĞİNE SAĞLIK PlayerBoys ÇOK GÜZEL ÇOK ANLAMLI Bİ HİKAYE YÜREĞİNE SAĞLIK.
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Oca 03, 2008 11:39 pm

Salih,

Paylaşımın icin sağol. evet ınsan sevdiğini söylemeli yok ben ıcımden sevıyorum. yok efendım sımarmasın. hepsi hikaye.çok basit hak etmeyenden sevginizi geri alın. simdi nasıl olacak diye hafif bir tebessümle kendınıze soruyordursuz. hmmm seni daha sevmiyorum deyin .yoksa söylemesi zormu arkadaşlar?

hepiniz sevgiyle kalın. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Oca 04, 2008 3:16 pm

yoksa söylemesi zormu arkadaşlar? demiş:Zeynep Hanım

Kolay olsa herkes yanıtlardı, demeki zormuuuuş :D :D
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Cum Oca 04, 2008 7:54 pm

selam arkadaşlar

konu sevmek ve sevebilmek sevdiğini karşındakine duyurmak değil hissettirebilmek bu artık kaal ilemidir hal ilemidir bilemiyorum yani kişiye göre değişir

fakat bildiğim bir şey var
o da sevmenin ve sevebilmenin çok kudsi bir şey olduğudur
insan sevdiğini görünce hatta ismi anıldığında ona ait bir iz onu hatırlatan bir şeyle karşılaştığında kaburga kemiklerinin arasında bir çarpıntı nefes alış verişlerinde bir değişim dilinde ve alt çenesinde ağırlık ve bir tutulma titreyen yüreğinde derin bir sızı ayaklarında yerden kesilme ve gözlerinde damlacıklar sel oluyorsa ve bütün bu olanlar gayri ihtiyari zuhur ediyorsa sev kardeşim! sev!
hem öyle sevki leyladan gayrısını görme her nere bakarsan o nu gör öyle sevki leyledan başkasına olasın kör....

sevgi insanı kaynağına çeker fakat bizler onun kaynağını menbaını aramayız
mecazı ile avunur dururuz halbu ki bir adım öte bir adım öte devam edebilsek her adımda bir öncekine nazaran binler kat farklılık göreceğiz birde serap görmekten bir kurtulabilsek işte sevmenin ne mana ifade ettiğini bir nebze hissedeceğiz

Allah sevmekten ve sevilmekten geri komasın

sevgi ve muhabbetle

Emiroglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Emiroglu » Pzr Oca 06, 2008 1:31 am

Emegine saglik PlayerBoys, gercekten cok güzelmis, sonuna kadar dikkatle okudum.

Bu hikayenin üstüne ne diyecegimi bilemiyorum, gercekten cok manidar bir paylasim,
tekrar tesekkürler.

Sevgi ve Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Oca 06, 2008 1:05 pm

kaçgündür okumak istiyorum yazıyı birtürlü fırsat bulamıyordum bu gün sonuna kadar soluksuz okudum :)
çok güzel bi paylaşım playerboys
tşkler :)
Resim

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Oca 06, 2008 3:01 pm

Burnu bir karış havada, gözüyükseklerdeydi ben onu sevdiğimde.Hele hele benim aşkımıyerden yere vurup,nasıl kırmıştı kalbimi zalim.Dudaklarından dökülen acı sözleri;öyle ki, bugün bile unutamadım.Ne tebessümdü o, zehirden beter.Her olayda içim paramparça,gözlerim ağlamaktan kıpkırmızı olurdu.Yorgun düşerdim onsuz geçen,onunla dolu, koyu siyah gecelerden.Pişmanlıktan kendime lanetler eder,sevgimi söylediğim günü düşündükçe,kaleme sarılıp yazardım ona nefretinaşkla kucaklaştığı o uzun mısralarımı.Derdim ki; alın yazımdı,onbeşimin çocuksu aşkıydı.Nasıl da gülerdi canı istedi mi...En anlamlı bakışlarıyla önce ümitlendirir,ardından bir uçurumun kenarınayapayalnız bırakır giderdi.Ben çaresiz, ben yorgun,ben bıkkın bu sevdadan.Ah bilirdi o insafsız,diri diri yanardım o böyle yaptıkça...Şubatın buz gibi kasvetli soğuğunda;onda ne bulduğumu bugün bile bilemem.Ama o günlerde hayatımın amacı,varolma gibi gelirdi bana.Çocukluk mu, yoksa gençliğiminsafça tutkusu muydu bukölesiye bağlanış,içten içe kopan fırtınalar,bu delice yakarış?Kimbilir, belki desevilmeye muhtaç bir kalbinbitmek bilmeyen kaprisi...Ondan hiçbir şey istememiştim.Sadece sevgi...Evet, şimdi yıllar sonra ben,onu düşünüyorum ilk defakucağımda resimler, hatıralarla.Hava yine soğuk, yine kasvetligözleri gözlerimde yinesevgi, derin yüreğimde.Unuttum sanırdım, meğer aldanmışım,ağladım saatlerce.Bu onun \"ölüm yıldönümü\"dür.17\'sinde toprakla kucaklaşan,o zalimin hikayesidir anlatılan.Bir melodidir kırık, umutsuz...Doldururken sensizlik o an odayıgönlüm hala boş, kafam yine dumanlı.Bir feryat yankılanmıştı acı dolutam 15 yıl önce bugün bomboş kırlarda.Deli gibi koştum sınıfa, sırası boştu.Benim kadar çaresizdi her köşe.Kendi kendime konuşarakyaklaştım sırasına;\"Sen ölemezsin;canımsın, sevgimsin, emelimsinDileğince nefret et, alay et duygularımlaKızmam sanaAma ne olur bir yalan olsun,acı bir şaka.Evet, evet beni üzmek için yapıyorsun.Herşeyini özledim...Allahım son defa göreyim yeter bana\"Bu sensiz yakarış defalarca sürmüştüta ki, ölümün o sinsi kokusunuiçimde duyana kadar.Hıçkıra hıçkıra ağladım,sıraya kazıdığın ismini öptüm.Sonra, ona ait birşeyler bulmak içinaradım her köşeyi...Yalnızca buruşturulmuş bir sayfa,rengi solmuş.Yazı, onun yazısı.Bir mektuptu, özenilerek yazılmış,belki de çok emek verilmiş her satırına...Çok şaşırdım, mektup bana hitabendi.Korkakça, kaybolmasından korkarak,acıyla okudum her cümleyikalbimde büyüyen bir özlemle...Hele hele o ilk satırı...Öyle ki, bugün bile unutamam,okudukça ağlarım.\"İnsan sevdiğini yerden yere vururmuşbir tanem, AFFET BENİ !!!...\

" Aşk böyledir işte karşındaki insanın gözünde ne görürsen gör yinede o insanın senin için beslediği duyguları bilemezsin bazen gözler bile yalan atmasını cok iyi bilir.Sadece zaman herşeyin doğruluğunu ortaya cıkarır. Bazen zamanda yetmeye bilir.Ve onun için ağlayıp sızladığın günlere lanet edersin.Yinede içinden silip atamazsın.Ama yinede en güzel aşk acı veren aşk olur.......
Resim

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzt Oca 07, 2008 12:27 am

Ellerine ve emegine sağlık Playerboys. Başka insanların acılarından güç ve örnek alarak hayata devam etmek lazım. Önemli olan arkamı dönüp bu fani dünyadan göçtüğümde arkamda kırık kalpler bırakmamaktır benim için. Yani iyi bir kalp tamircisi olmak :wink:
Saygılarımla...
Hayırlı geceler...
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

“ŞİİRLERİNİZ, KİTAP, ROMAN, RÖPORTAJLAR, TİYATRO, SİNEMA ve NOSTALJİK” sayfasına dön