Demircili'de Seçim Sonrası : AKP 412, MHP:340, SP:107

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Demircili'de Seçim Sonrası : AKP 412, MHP:340, SP:107

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Mar 30, 2009 8:50 pm

Bu konunun öncesi yorumlar :http://forum.demirciliselemen.com/viewt ... 630#p23630

Konuyla ilgili DemirciliSelemen.Com Haberleri :

Resim

Resim

Demircili'de yapılan seçim ve sonrası ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altında yapabilirsiniz.
"Söz uçar yazı kalır"

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: DEMİRCİLİ'de SEÇİM SONRASI: AKP 412, MHP:340, SP:107

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Mar 30, 2009 11:01 pm

köye gittigimize degdi fark bekleniyodu zaten
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Mar 30, 2009 11:35 pm

EM-re yazdı:köye gittigimize degdi fark bekleniyodu zaten
Emre,

Değişen ne oldu :) Muhtarlar aynı. B. Başkanı aynı.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Mar 30, 2009 11:41 pm

valla zeynep abla maksadımız köyü görmekti hem degisiklik olsun diye hemde gitmiskende dogru partiye oy vermekti akpde saadette benim icin 2 degerli parti sahin abi kaybetti üzüldüm ama yaman kazandi sonucta halk seciyo saygı duymamız lazım benim erdogancı oldugumu istanbul ak parti genclik kolları teskilatında oldugumu herkes biliyo

durmak yok yola devam zeynep abla :mrgreen:
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Mar 31, 2009 12:25 am

Emre,

Genç yaşlı herkesin azda olsa siyasetle ilgilenmesi lazım. Bir teşkilatin gençlik kollarına mensup olman beni mutlu etti. Emreciğim Kızmassan sana birşey söyliyeceğim." köyü görmeye gittim" demen kadar boş bir laf olamaz. Ayaklanıp bir yere gitmedi. Bir felaket gelip yer ile yeksan da etmedi.Hmmm üzerinde yaşayan insanların özellikle yöneten kişinin kasabayı nereye götürüler bilmiyorum. geriye dönüp baktığımda bir arpa boyu yol almadığımızı görüyorum.,

Kader kandoğmuş arkadaşımın yorumların okuyunca acı acı tebessüm ettim. Bu nasıl bir feryadı figandır dilenci duası gibi. yok efendim boğazınızdan nasıl geçecek. Oylar parayla satın alındıgibi genç arkadaşa yakışmayacak bir yorum. sizlerden daha adil,hakkaniyetli,objektif tarafsız yorumlar bekliyorum. Başkanlığa aday olanlar haklarını herhalde savunurlar koskoca adamlar dimi. :) :)

Bakın böyle yazmakla önünüzü kesmek istemiyorum bilakıs hesap sorun hakkınız arayın.
uzun yazınca okumuyorsunuz :) ahanda kestim.

Selametle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

mtozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mtozdemir » Sal Mar 31, 2009 1:54 am

Yeni yerel idarecilerinizi tebrik eder görevlerinde başarılar dilerim.
Vatandaşın güvenine layık çalışkan ve Demircilinin geleceğini planlayan olması dileği ile.
Allah hayırlı etsin.
Fırat Üniversitesi Müh.Fak.
Elk.-Eln.Müh.Böl.
23119 Elazığ
0 424 2370000-5218

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Sal Mar 31, 2009 3:08 am

Secimler demokresinin temel direğidir.
Halkın verdiği karara saygı duymak gerektiğini belirtmek isterim.

Simdiden kazanan Sayin Başkan Necattin Yaman'ı, mesai arkadaşlarini vede muhtarlarimizi kutlar ama verdikleri vaatlerinde takipçisi olacağımızı söylerim.

Kasabamiza hayirli olsun......

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Mar 31, 2009 11:39 am

12 oy fark
merhaba sayın demirciliselemen.com üyeleri biliyorsunuz uzun süre sitede yoktum fakat köyümüzü yakından ilgilendiren bi konuya bende yorum yapmak istedim...

ilk olarak sayın Necahattin Yamanı tebrik ediyorum...başkanlığı hayırlı olsun...

bizler açısından çok sancılı, yorucu bir maratondu...kendi şahsi düşüncem demircilinin belediye statüsüne layık olmadığıdır...hepimizin bildiği bazı gerçekler var bu gerçekler ki köye gidipde oy kullanan herkezin farkında olduğu gözle görülür kulakla duyulabilir gerçeklerdir....

köyde gördüklerim duyduklarım bizzat şait olduklarım rezilceydi...

tabiki halkın seçimine saygımız sonsuz....HERKEZ HAKETTİĞİ GİBİ YÖNETİLECEK sonuçta....

son olarak şunu söylemek istiyorum 6 aya, yani haziran ayına kadar tamamlanması gereken nüfusu tamamlayamamaları için elimizden geleni ardımıza koymuyacağız...340+satılmış oylarımızla elimizden geleni yapacağız

HERKEZE TŞKLER
En son mehtap25_60 tarafından Sal Mar 31, 2009 1:04 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
kandoğmuş

Mesaj gönderen kandoğmuş » Sal Mar 31, 2009 12:46 pm

ARKADAŞLAR YENİ ALINAN BİLGİLERE GÖRE SAYIM YENİDEN YAPILMIŞ VE NECATTİN YAMAN 12 OY FARKLA KAZANMIŞTIR BUNU Bİ ARAŞTIRABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİZ BUDA DOĞRUYSA HERŞEY ORTADADIR MELTEM SEN ÜZÜLME BOŞVER SALİH KANDOĞMUŞ BİZİM İÇİN HERZAMN BAŞ TACIDIR O DAHA YÜKSEK YERLERE LAYIK SON OLARAKTA ZEYNEP HANIM SEN HERALDE SEÇİMDE KÖYDE YOKTUN ORADA OLSAYDIN BENİM NE ANLATMAK İSTEDİĞİMİ DAHA İYİ ANLARDIN

Kader KANDOĞMUŞ

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Mar 31, 2009 2:34 pm

kandoğmuş yazdı:ARKADAŞLAR YENİ ALINAN BİLGİLERE GÖRE SAYIM YENİDEN YAPILMIŞ VE NECATTİN YAMAN 12 OY FARKLA KAZANMIŞTIR BUNU Bİ ARAŞTIRABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİZ BUDA DOĞRUYSA HERŞEY ORTADADIR MELTEM SEN ÜZÜLME BOŞVER SALİH KANDOĞMUŞ BİZİM İÇİN HERZAMN BAŞ TACIDIR O DAHA YÜKSEK YERLERE LAYIK SON OLARAKTA ZEYNEP HANIM SEN HERALDE SEÇİMDE KÖYDE YOKTUN ORADA OLSAYDIN BENİM NE ANLATMAK İSTEDİĞİMİ DAHA İYİ ANLARDIN
Sevgili Kandogmus ve mehtap,
Biliyorsunuz resmi rakamlar bu mesajı bıraktığım ana kadar henüz yayınlanmadı . YSK'dan ya da YERELNET'den duyurulur yakında. Bizim, site ve forumda verdiğimiz rakamlar resmi rakamlar değildir. Sadece bilginin kaynağına güvenerek her zamanki dikkatimizle sunduğumuz verilerdir. Hata olmaz diyemeyiz, resmi rakamlar açıklanınca hatalı mı doğru mu birlikte görürüz zaten.

Yeri gelmişken oy farkının ya da dağılımının ne olduğundan ziyade daha önemli bir konuya değinmek isterim;
Seçim bir süreçti, bitti. 3 adayımızda kendince propagandalarını yürüttüler. Onlara destek olan, onlarla yatıp onlarla kalkan, kendi işini gücünü aksatan, eşler dostlar akrabalar oldu. Kimileri sözlerini tutmadı, kimileri tuttu. Bunu mevla bilir. Ama hayırlısı ile bir seçim daha geçti.

Demircili'ler olarak bize düşen şu an ki belediye yönetimini, muhalif hakaretler yapmadan, çamur atmadan, olumlu eleştirelerle görevlerini doğru düzgün yapmalarını sağlamak, eksikleri yanlışlıklarına dikkat çekmek, memleketle ilgili elimizde güzel çözümlerimiz ve projelerimiz varsa onlarla paylaşmak, şahsi menfaatleri değil Allah rızasını düşünmek zamanıdır. Seçimin hemen sonrasında böyle bir açıklama yapmam sakın bir yerlere çekilmesin. Geçmişte olduğu gibi ileriki zamanlarda da şu an ki belediye yönetiminin en büyük takipçisi, dur deyicisi, sosyal denetleyicisi, halkımızı bilgilendiricisi değerli üyelerimiz sayesinde yine DemirciliSelemen.Com forum olmuştur, olacaktır da inşallah. Bunun en güzel kanıtı, forumumuzda ve site tarafımızda şu an ki belediye yönetimine yönelik eleştirel ve dikkat çeker anlamda bu zamana kadar açtığımız konular ve mesajlardır. Herkesin siyasi bir görüşü duruşu vardır, lakin, "bu forum sayfaları hudutunda" -forum yönetimimiz- en üst seviyede ve dikkatle tarafsızlığını korumuştur, koruyacaktırda. Slogan gibi duracak ama gerçekten öyle; "Tarafımız doğrunun yanıdır." Biz her şeye karşı değiliz, sadece yanlışlara karşıyız.

Herkese saygılar.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Mar 31, 2009 4:02 pm

açıklaman için tşkler yılmaz abi...ANLAŞILDIĞINDAN emin olabilirsin...bizde ANLAŞILDIĞIMIZDAN eminiz....
tabiki bu bir süreçti ve bitti...
artık önümüze bakıcaz...ama
sizden isteğim tarafsız demirciliselemen.com sitesinin 3 başkan adayınında dernekte halk huzurunda imzaladığı oy satın almıyacaklarını namusları üzerlerine yemin ettikleri tahütnameleri bu sitede bize göstermenizdir...
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Mar 31, 2009 4:17 pm

mehtap25_60 yazdı:açıklaman için tşkler yılmaz abi...ANLAŞILDIĞINDAN emin olabilirsin...bizde ANLAŞILDIĞIMIZDAN eminiz....
tabiki bu bir süreçti ve bitti...
artık önümüze bakıcaz...ama
sizden isteğim tarafsız demirciliselemen.com sitesinin 3 başkan adayınında dernekte halk huzurunda imzaladığı oy satın almıyacaklarını namusları üzerlerine yemin ettikleri tahütnameleri bu sitede bize göstermenizdir...
Selam Mehtap,
O toplantıda bende vardım. O belgenin sahibi olan kişi her kimse, yani belge kimde ise forumumuza girip normal mesaj bırakır gibi o belgesinin fotoğrafını da yayınlayabilir. Yani belge üzerinde bizim forum olarak her hangi bir zilyetliğimiz yok. Olanlar bu mesajını görürler de isteğin yerine gelir, sende bizlerde görürüz inş.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Mar 31, 2009 4:59 pm

Mehtapcığım,

Evet namusları ve şerefleri üzerine bir tehütname imzaladıkları doğrudur. Fakat bu okadar komik bir olaydıki o gün yaşananlara gargalar bile gülerdi.

Ben iki başkanında oy satın aldığını en yakın ve doğru agızdan biliyorum. Neyse bizler için can alıcı bir konu var Demirciliyi belediye olarak istihdam ettirebilmek. Bu konu hakkında fikri olanlar varsa buyursun.

yaa ben orta yaşlıların düşüncelerini merak etmiyorum, onlar ortalığı karıştırıyorlar :)

hadi gençler buyurun....

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Sal Mar 31, 2009 5:25 pm

en çok para dağıtan başkan oldu demekki diğerleri fazla dağıtmamış.. :D

zeynep abla bende çok iyi biliyorum parayla oylarını satanları :wink:

oy namus demektir ha oyunu satmışsın ha namusunu..

200 tl ye oy satan adam 200 tl ye namusunuda satar zaten.. :(

çok yazık diyorum..

yapılacak tek şey herkes köydeyken nufus kağıtlarının fotokopilerini belediyeye vermemiz.. gerekenide başkan yapsın artık.. artık napar bilemem kendine oy vermeyenleri yazmazmı yoksa napar..
En son salih.cinar tarafından Sal Mar 31, 2009 10:43 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Mar 31, 2009 6:00 pm

salih.cinar yazdı:en çok para dağıtan başkan oldu demekki diğerleri fazla dağıtmamış.. :D

200 tl ye oy satan adam 200 tl ye namusunuda satar zaten.. :(

..

DOĞRU SÖZE NE DENİLEBİLİRKİ?

Mehtap MİROĞLU
Resim

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Sal Mar 31, 2009 6:56 pm

KASABAMIZIN Bİ BEŞ YILINI DAHA SATTILAR YA DENECEK BİŞEY YOK ...

Fedayi ALTUN
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Mar 31, 2009 9:17 pm

Değerli arkadaşlar,

Demircili insanı en zor şartlarda bile her türlü fedakarlığı göstererek memleketlerine sahip çıkmışlardır.Hiç bir zaman memleketlerinden ve geleneklerinden kopmamışlardır.Her toplumda çeşitli sıkıntılar olduğu gibi bizde de bazı sıkıntılar mevcuttur.Bizler eleştiriyi ve övgüyü bir arada yapabilmeyi beceremiyoruz.Halbuki yapacağımız en önemli şey kendi özeleştirimizi yapmaktır.Kendi özeleştirimizi yaptığımız zaman başarılar kendiliğinden gelecektir.Toplumumuzun sıkıntılarını bu forumda sizlerle beraber defalarca işlemeye çalıştık,ama geldiğimiz nokta görüşlerimiz istikametinde değil.Bizler için dün iyi olan bugün kötü,dün kötü olan bugün iyi olabiliyor.Buda tamamen kendi isteklerimiz doğrultusunda gerçekleşiyor.Toplumsal düşünceler yerine kişisel düşünceleri ön plana çıkarıp,yada kişiler üzerinden değerlendirmeler yapıp kendi kendimizle zaman zaman çelişkiye düşebiliyoruz.Bu sonuç toplum adına bizleri hele genç nesiller olarak daha ilerilere götüreceğini düşünüyorsak büyük yanılgı içerisindeyiz demektir.

Arkadaşlar,

Bu süreçler gelip geçicidir önemli olan bizlerin yaşamış olduğumuz süre içedisinde şartlar ne olursa olsun eylem ve söylemlerimize dikkat etmemiz gerekir.Eleştiri yapın sonuna kadar ama bunu yaparken daha öncede ifada ettiğim gibi etik değerlere lütfen sadık kalalım.Halbuki bu konular ile alakalı burada en fazla muhalefeti belli üyeler olarak bizler yaptık yazılarımız ortadadır.Fakat bunu yaparken anlam içermeyen hiç bir kelime kullunmamaya özen gösterdik.Bakın burada çeşitli ifadeler var bunlar bizlere hiç yakışmıyor.Ben şahsen gençlerimizden bilgilerini birikimlerini insanlara ve çevrelerine aktarmasından yanayım.İşte o zaman gelecek olan süreçlerde eskilerin gelenekleriyle değil yenilerin düşünce ve fikirleriyle bir çok başarıyı yakalayabiliriz.

Zeynep Hanım,

Bu konuyu ben yazmaktan bıktım insanlar hala çeşitli dedikodulara bakarak uyduruk yazılar yazmaktan bıkmadılar.Ülkemizde en son nufus sayımı 2000 yılında yapıldı.Yapılan bu sayımda kurulma sınırının altına bir çok belediye düştü.Bizde bunlardan bir tanesiydik.2004 yılında çıkan belediyeler yasasında,

Nüfusu 5 bin ve üzerinde olan yerleşim birimlerinde belediye kurulacak.

Nüfusu 2 binin altına düşen belediyeler köye dönüştürülecek,

Bu kanun aynı yıl parlemantodan geçti,ancak Cumhurbaşkanı tarafından iade edildi.2008 Yılında aynı kanun genişletilmiş şekle ile tekrar getirildi,sonraki yaşanan süreci zaten herkes biliyor.İnsanların bilmediği tek şey çıkan kanunları okuyup takip etmemek.Buna en başta idareciler dahil.

Bundan sonra ne olacak?

Mecut yönetimle,ilgili herkesle bu konuları paylaştım.onlarda bu konunun üzerinde duracaklarını hatta bizlerdende zamam zaman fikirler alacaklarını beyan ettiler.Bizde bunların takipcisi olacağız.Şimdi bakın ortada kesin olan bir kanun var""Nüfusu 2 binin altına düşen belediyeler köye dönüştürülecek,""bu kanunu herkes bilecek.Bu kanunun uygulaması tamamen siyasal iktidara bağlıdır ister getirirler ister getirmezler.Bizlerde bunun bilincinde olup 2008 yılında ilk defa uygulanan ADRESE DAYALI NUFUS SİTEMİNE göre önlem almaktır.Bu sistemde herkesin nufusu her sene başı güncellenmektedir.Bunu sadece idarecilerden beklemek son derece yalnıştır,herkesin yardımcı olması gerekir.Yani bundan sonraki süreçlerde nufus iyi takip edilecek ve eksiklikler giderilecek.Akadaşlarımız eğer ellerinin altındaki teknolojik imkanı bilgi anlamında kullunırlarsa bu konuya daha vakıf olacaklardır.Çünkü ülkemizde çıkan bütün kanunlar resmi gazetede yayınlanmaktadır.Malesef bizim insanlarımız bunları okumuyor takip etmiyor saçma sapan fikirler uydurmayı geyet iyi beceriyorlar.

Saygılarımla.....

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Sal Mar 31, 2009 10:42 pm

76 dan 72 ye simdide 12 ye indi fark arkadaslarin dedigine göre haftasonuda berabere olur artik :) köyü yaza kadar göremeyecez secimler mahana oldu cok sükür gördük köyümüzü hersey eskisi gibi gerci hicbisey degismedi köyde hersey yerinde kaldi seciimi unutalim ileriye bakalim artik

Emre KAYA

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Mar 31, 2009 11:32 pm

Salih,

Yazında düzeltme yaptığın için teşekkür ederim.

lütfen arkadaşlar kışkırtıcı ve tahrik edici mesajlardan kaçınalım.

Herdalde Salih bey bırakılan bu mesajları okusa kesinlikle rahatsızlık duyar.Yani ne kadar çirkin nufuslarımızı geri alacağız demek. biraz daha sağduyulu olalım olaylara farkı pencereden bakmaya çalışalım.

önemli uyarı: Demirciliyi ilgilendiren mevzularda takma ad ile mesaj bırakanların mesajı silinecektir.

Zeynep ÖZDEMİR :)

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Çrş Nis 01, 2009 2:07 am

Sevgili arkadaslar ne tuaf ki türkiyede nerde bir secim olsa kaybeden taraf hep itiraz eder,bu bizim beldemiz icin deyil
türkiye geneli icin de böyle.yani demokresiyi tam olarak sindirememis bir toplumuz malesef.
söyle bir düsünelim almayadan kimler kimler icin otobüs kiraladi yada yardimci oldu,almayadan kimler kimler icin para kayna
sagladi,
almayadan kimler 2 hafta önce geldi ve kimleri etkiledi,ve para gücüyle oy almaya calisti,
yani isin kisacasi 3 adayin ikiside parasal olarak yardim gördü ve parayla oy toplandi,hic kimse kalkipta
burda bizlere namus seref dersi vermesin.
evet para vardir ama iki tarafta bunu kullanmistir.

Deyerli arkadaslarin kasabamizda bir secim olmus ve bir taraf kazanmistir,eyer bir yerde bir usulsüslük varsa
arkadaslar var oldunu ve sahit olduklarini söylüyolar,ülkemizin mahkemesi ve kanunlari var,bu sahit olunan konular bir dilekceyle oraya bildirilir
ve savcilar göreve cagrilir,kaldiki sayin salih kandomusun yaninda bulunan köyümüzün ileri gelenleri bukonular bilen ve takip eden kisiler,
onlar bu konularda bir aciklama ve bir girisimde bulunmadilar.Yani su olmus bu olmus bunlari birakalim.

Sevgili arkadaslar bundan sonra bizlere düsün görev demokrasinin verdi bir secim sonucuyla göreve gelen büyüklerimizi desteklemek ama
yapilmasi gereken isleri mutlaka takip etmek sartiyla desdeklemek gerekir.

saygilarimla ..........

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Çrş Nis 01, 2009 1:27 pm

Değerli dostlar;
Seçim sonrası yapılan yorumlar aslında en başından beri anlatmaya çalıştığım bir saptamayı doğrular nitelikte,
Ben şahsım adına beldemizde yapılan seçimleri sizler kadar önemsemedim,
Bu düşüncem, etkinlik alanının dar ve sembolik bir idari yapılanma olmasından ileri geliyordu,
Seçimi kim kazanmış ne önemi var, yani seçilen değilde kaybedenler kazansaydı ne değişirdi,
Bu arada bu parayla oy satılması hikayeleri ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama bunun düşünüldüğü kadar namus ve şeref zaafiyeti olduğunu da düşünmüyorum,ufacık bir belde herkes hısım akraba ihtiyacı olana parasal yardım yaparak ikna edilmesi her hangi bir ideolojik ve dinsel mücadelenin olmadığı bir siyasi seçimde ki ben beldemizdeki seçimleri asla siyasi falan da bulmuyorum çok da önemli değil, yardım eden de de Allah razı olsun alanda güle güle harcasın....

Kalın Sağlıcakla......

Yüceay KANDOĞMUŞ

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Nis 01, 2009 2:25 pm

NOTTE yazdı:Değerli dostlar;
yardım eden de de Allah razı olsun alanda güle güle harcasın....
......

:super: :? :lol: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: hey maşallahhhhhhh :):):) :super: :super: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
En son mehtap25_60 tarafından Çrş Nis 01, 2009 10:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Çrş Nis 01, 2009 6:14 pm

SELAM ARKADAŞLAR ;

SONUÇ NE OLDU DEĞERLİ ARKADAŞLAR NİHAYETİNDE BİR BAŞKAN ?????? ÖYLE ?????? BÖYLE

SEÇİLDİ. HAYIRLISI OLSUN. ŞUNU UNUTMAYALIM O BAŞKAN AHMETİN MEHMETİN AYŞENİN

FATMANIN BAŞKANI DEĞİL DEMİRCİLİ KASABASININ BAŞKANI OLDU. DİLEĞİM HİÇBİ AYRIM

GÖZETMEKSİZİN DEMİRCİLİ İÇİN ÇALIŞMASIDIR. O ŞÖYLE YAPMIŞ BU BÖYLE YAPMIŞ ARTIK

SONUÇ DEĞİŞMEYECEK GÖNÜLLER KIRILMASIN HERŞEY GEÇİCİDİR ÖNEMLİ OLAN

DOSTLUKLARDIR KIRMAYALIM KIRILMAYALIM. SAĞLICAKLA KALINIZ. Bİ MUKAVELE.

Fedayi ALTUN.
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Nis 01, 2009 7:17 pm

NOTTE Demiş:Seçim sonrası yapılan yorumlar aslında en başından beri anlatmaya çalıştığım bir saptamayı doğrular nitelikte,
Ben şahsım adına beldemizde yapılan seçimleri sizler kadar önemsemedim,
Bu düşüncem, etkinlik alanının dar ve sembolik bir idari yapılanma olmasından ileri geliyordu,
Yüceay bey,

Yukardaki yorumunuzla tam olarak neyi kast ettiğinizi anlamadım biraz açarmısınız.

Valla her türlü secim rüşveti duyduk :) açık artırım gibi oyların bu kadar yüksek fiata gitmesi dehşet.Ben sizin gibi düşünmüyorum vereni ALLAH ıslah etsin.Alanada mevla izan ve şuur nasip etsin

Sevgi ve Muhabbetle kal.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş Nis 01, 2009 8:10 pm

ben sahsım adına bu zamana kadar secimlere katılmamıstım. A ma gittim gördüm yerinde inceledim gitmeye degmezmiş atmosfer yok akrabaların birbirine düsman oldugu bir sistem en yakın akrabana bile düsman gözüyle görüyorsun ya ondansın yada benden BUNDAN SONRA GİDECEGİMİ ZANNETMİYORUM
ben köy belediyelikten düşmesin diye kayıtlarımı kasabaya aldırdım en yakın zamanda kyıtlarımı alıcam . cünkü bir köyün birbirine düsman oldugunu görmek istemiyorum ve köyüme yardımcı olmak adına kayıtlarımı istanbula alıcam.tabiki kazananı tebrik etmek lazım benim icin sonuc önemlidir yok parayla filan bunlar hikaye ve arkadaslarıma tavsiyem kayıtlarını istanbula almalıdır bırak köy olarak kalsın en azından eskiden oldugu gibi huzurlu bir köy olur hani derler ya sogan ekmek olsun huzur olsun neyse aklı olan gitmez

Necmi TAŞYÜREK.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön