Demircili'de Seçim Sonrası : AKP 412, MHP:340, SP:107

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Demircili'de Seçim Sonrası : AKP 412, MHP:340, SP:107

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum Nis 24, 2009 10:51 pm

yilmaz.sahin yazdı:
ENSSHN yazdı:Bu sitemimi siteye,yöneticilere ithafen duyurmus olayım.İnsanların kisiligine saldırılmadıgı müddetce her konunun konusulmasından yanayım.Kimse kusura bakmasın ama ''eften püften'' ''oyun'' baslıklarıyla,süni gündemlerle nereye kadar?
Selam Enes,
Sitemini aldım, ama forumumuzu ve amaçlarımızı, işi gücü olan insanlar olarak ne için buralarda vakit harcadığımızı en iyi bilen üyelerimizden biri de sensin. Belki bende senin gibi şu an Siyasal Bilimler okusam böyle bir forumda bende sen gibi sitemde bulunabilirdim ama biraz da konjönktüre göre analiz ve sitem etmeyi yeğlemek lazım. Çünkü forum kapsama alanı Demircili ve havalesi. Bu bölgemizin insanı siyasal bilimlere ne kadar vakıf ya da bu konularda ne kadar Oportin = Oportun = Oportün, malumumuz. Sorunun temelinde kavramların ne anlama geldiği değil, insanlarımızın böyle memleketi ve geneli ilgilendiren konularda ne kadar yetkin ve samimi oldukları önemli. Forum yönetimi olarak sen, NOTTE ve benzeri şekilde ne demek istediğini bilen, düşüncelerini yazılı (ya da sözlü) net ifade edebilen üyelerimizin sayısının artması beklentisindeyiz. Tabiki bu forumda tüm konuları forum ve etik kurallarımız dairesinde enine boyuna tartışabilmeliyiz ama dediğim gibi malzeme bu. Olsun yine olur diyorsan senin forumumuzda daha önce siyasi anketleri içeren açtığın konulara yapılmış (yapılamamış) yorumların adedine bakabilirsin.

Şimdi asli pozisyonum gereği konuyu daha fazla bu konu başlığına yaklaştıracak yorumlar rica ediyorum. O seçim heyecanı bitti, yerine ne geldi? İftira ve karalama kapmanyalarını bir kenara koyarsak sence Demircili'nin 2000 problemini aşması için neler yapılmalı? Bu soru senin nezdinde tüm üyelerimize gelsin.
Yani o konuda haklı olabilirsiniz.İnsanlarımız bilmiyor,ilgilenmiyor olabilirler.''Burda da neler oluyormus'' diyebilirler.Ama ilgilerini cekebiliriz katılımlarını saglayabilirz belki diye düsünüyorum.Yine tabiki bunu gelistirecek olan üyelerimiz..
ERKAN_OZDEMIR yazdı:Değerli arkadaşlar,

İnsanların söylediğinin yada yazdığının bir kenarından bir şey alıp onu abartarak yada değişik sonuçlara ve yorumlara varmak son derece yalnıştır.Bu da toplumumuzda ve insanlarımız arasındaki hem güvenimizi zayıflatır,hemde güven zayıflığımızı ortaya çıkarır.Bizlerin bu forumda özgürce konuşan,tartışan,herkesin farklı konulardan zevk duyacağı bir ortamda olmamız gerekir.Bu hepimizin görevidir ve öyle olmasıda gerekir.

Demircili toplumu yıllardır çekişmelerden,tartışmalardan,aslı astarı olmayan söylemlerden hiç bir şey kazanmamıştır.Bunun yerine gün geçtikce çok kısır,derinsizlik bir tartışma alanına doğru sürüklenmektedir.Toplumdaki gerilimleri,çekişmeleri,düzeysiz tartışmaları bitirmeliyiz,yada genç kuşaklar olarak bizler bu yönde olumlu adımlar atabilmeliyiz.Bu kısır döngülerden süratle çıkmamız gerekir.

Bakın bugün Avrupada hiç bir üniversite kendini beğenmez.Avrupa'nın bütün entelektüel ve akademisyenleri kafa kafaya verdiler,2010 yılına kadar dünyanın en rekabetçi üniversitelerini kurmaya çalışıyorlar.En ince ayrıntılarını dahi tartışıyorlar.Böyle bir çaba içerisindeler.Bizler ise hala şu aldı,bu sattı gibi son derece yakışıksız olan kavramların peşinde koşuyoruz.Demircili toplumu olarak kusura bakmayın ama insanlara hiç haketmedikleri sıfatları çok rahat yükleyebiliyoruz.Kazanılmış sıfatlar yerine kişilerde olmayan sadece onlara şirin görünmek için edinilmiş sıfatları anlamsız bir şekilde kullanabiliyoruz.Buda toplumda ister istemez kutuplaşmalara yol açmaktadır.Bizler artık bundan sonra gerçek gücün bilgi ve akılla ollacağını düşünmemiz gerekir.Birilerinden medet ummak yerine,toplumun karşısına bilgi ve birikimle çıkmak gerekir.Yada bu şekilde insanlar yetiştirmemiz gerekir.

Sevgili Enes,

Bu forumlar bizler olduğu sürece ayakta durabilir.Bizler toplum olarak birbirimizi çok iyi tanıyor ve biliyoruz.Dün farklı söylemlerde olanların bugün farklı söylemlerde olduğunu hepimiz biliyoruz.Dün kötü olan bugün iyi mi oldu?Bunların ve yaptırımı olmayan hiç bir şeyin benim için hiç bir önemi yok,çünkü toplum olarak henüz ortak faydalarda buluşma noktasında değiliz.Bu forumun yada diğer forumların benim için en güzel tarafı bir kişide olsa kişileri tanımak.Mesela ben Enes'in siyasal okuduğunu yada Yüceay Bey'in eğitimci olduğunu bilmiyordum,bunun benim için anlamı büyük.İsterimki bu forumda onlarca Enes ve Yüceay olsun,ama yok!İşte en büyük eksiğimiz bu,işte o zaman yetişen bu gençler topluma yön verecek en azında kendi çevrelerine yön verip toplumun bir adım daha ileriye gitmesin sağlayacaktır.

Bizler geleceğin hesabını yapmamız gerekirken geçmişe takılıp kalmanın kimseye fayda sağlamayacağı kanısındayım...

Sevgiyle kalınız...
Erkan abi söylediklerine tamamen katılıyorum.En önemli husus da biz genclerin birseylerin farkında olması.Kim hergün düzenli gazete alıyor spor gazeteleri haric.Düzenli köse yazıları okuyor.Kitap okuyor.Makaleler okuyor.Hadi belirli bir yasın üstündeki insanları gectim ama genclerin birseyler yapması gerek.Evet İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde okuyorum.Daha önce söylemistim ama yanlıs hatırlıyor da olabilirim.
düşünmek taraf olmaktır..

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön