BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BULUŞMASI

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kilitli
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BULUŞMASI

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Şub 11, 2009 11:38 am

Yaklasan yerel seçimde Demircili için aday olan belediye baskan adaylarimiz Dekader'de bulusuyorlar. Dernegimiz DEKADER'in çatisi altinda yapilacak bu bulusmaya tüm dernek üyeleri ve hemsehrilerimiz davetli. Bulusma zamani 15 Subat 2009 Pazar günüdür. Kamuoyuna saygiyla duyurulur. [Kaynak : Sezai Özdemir - Dekader Baskan Yardimcisi]

Haberin linki : http://www.demirciliselemen.com/Anahaber.asp?catid=120

Değerli forum üyelerimiz,
Yukarıdaki haber DemirciliSelemen.Com Haberler bölümünden alıntıdır. Konuyla ilgili yorumlar ve bilgilendirme için bilgilerinize.
Demircili ve Dekader hepimizin, taraf olmayalım ve bu konuya ilgisiz kalmayalım lütfen...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
yavuz.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BULUŞMASI

Mesaj gönderen yavuz.sahin » Çrş Şub 11, 2009 1:52 pm

Haber güzel, niyet güzel, mekan uygun, zaman uygun. Aynı ilde olsak giderdik, orada olupda gitmek vardı ama inşallah İstanbul'daki Demircili'ler ile adaylar arasında güzel bir buluşma olur. Bizde forumdan takip ederiz yorumları.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Şub 11, 2009 6:31 pm

yavuz.sahin yazdı:Haber güzel, niyet güzel, mekan uygun, zaman uygun. Aynı ilde olsak giderdik, orada olupda gitmek vardı ama inşallah İstanbul'daki Demircili'ler ile adaylar arasında güzel bir buluşma olur. Bizde forumdan takip ederiz yorumları.
.

Yavuz Bey,

Bekleyip göreceğiz nasıl bir toplantı olacak,önemli olan dedikodularla bir yerlere varabilmek değil,yasaların,hukukun olduğu bir ülkede yaşadığımızı hatırlayıp,hak arama yerinin yasalarla ve kanununi süreçlerle olacağının bilincinde olmak gerekir...
..
..
...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Şub 12, 2009 12:30 pm

Mutlaka İstanbul ve çeveresinde yaşayanlar bu toplantıya katılmalılar.Demirciliyi idare etmeye ve yönetmeye talip olacak kişilerin gözünün içine bakarak ağızlarından çıkacak her kelimeyi pür dikkat takip etmeliler.Katılımın yoğun olması onlar üzerinde piskolojik etki edecektir.Kişisel çıkar ve menfeaatleri, kırgınlıkları,husumetleri bir kenara bırakılmalı. Beldemizin Belediye olarak kalması ve ilerde bu nimet ve imkanlardan faydalanmak için istisnasız herkesin bir adım atması gerekiyor.

Bu Bulusmayı tertipleyen ve organize eden kişilerinde katılan herkesi eşit mesafede kucaklaması, ilgi ve alaka göstermesi lazım diye düşünüyorum.

Başkan adaylarımaza başarılar diliyorum. Onlar ve memleketimiz için hayırlısı olsun.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Şub 13, 2009 2:52 pm

Değerli arkadaşlar,

Yapılacak olan toplantı hangi amacı taşırsa taşısın birinci önceliğin Demircili'nin geleceği ve atılması gereken adımlar olması gerekir.Bizler duygu ve düşüncelerimizi hemen her platformda idareciler ile paylaştık paylaşmayada devam etmekteyiz.Eğer bir toplumu idare edenler kanun ve yasaları takip edemiyorsa ona göre gerekli tedbirleri alamıyorsa orada çok büyük sıkıntılar var demektir.

2004 yılında çıkan belediyeler yasası, 1930 tarihli ve 1580 sayılı Belediye Kanunu'nu tümüyle yürürlükten kaldırıyor ve belediyelerin günün şartlarına göre yeniden yapılandırılmasını öngörüyor.

- Nüfusu 5 bin ve üzerinde olan yerleşim birimlerinde belediye kurulacak.

- Nüfusu 2 binin altına düşen belediyeler köye dönüştürülecek.

Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararını vatandaşlarımız okursa eminim bir çok konuya daha vakıf olacaklardır.Bundan sonraki süreçlerde bu yasaları uygulamak parlementomuza düşmektedir.Yani siyasal iktidarlara düşmektedir.Bu yasayı buraya yazmamızın amacı Kurulma sınırı 2000 olan belediyelerin bu sayının altına düşmemeleridir.Bunu herkesin bilmesi gerekir.Başta idarecilerin.Çünkü aynı yasa raflarında var.

Eğer tekrardan aynı sıkıntıları yaşamamak istiyorsak gündemimizi bu konunun teşkil etmesi gerekir.Demircili'nin geleceği için bu konu büyük önem arzetmektedir.Nelerin yapılacağı,hangi önlemlerin alınması gerektiği noktasında fikirlerimizi daha öncede buradan ifade ettik.Mesela bundan sonraki süreçlerde çevre köyleri Demircili'ye bağlama girişimlerine hız verilebilir.Teknik alt yapıya önem verip su aboneliği sistemine geçilip insanlarımızın orada ikamet ettiği belgelenebilir.Çünkü Adrese dayalı nufus sayımı sitemi her yıl güncellenmektedir.Şimdi bakıyorum ''Selimhan'ı Kültür ve Sit alanı yapacaklar mış ve böyle bir sıkıntı olmayacak mış''

Arkadaşlar,

Kültür ve Sit olanı Belediyeler düşmeyecek diye bir kanun yok.Biraz önce söyledim kanunları okumadığımız için uyduruk bir şekilde yorum yapıyoruz.Kültür ve sit alanı tamamen Anayasa mahkemesinin verdiği bir karardır.Eğer Parlementodan çıkan kapatılacak belediyeler yasasını okursanız daha net bir şekilde göreceksiniz.Orada nufusu 2000'in altına düşen Belediyelerin kapatılması istenmektedir.Yada yukarıda ki Belediyeler yasasına bakarsanız içerisinde hangi ayrıntıların olduğunu daha net olarak göreceksiniz.Kendi kendimizi kandırmayalım.Selim Han'ın Kültür ve sit olanı olmasından hepimiz mutluluk duyarız bu ayrı bir konu,zaten bu zamana kadar neden alınamadığını En yetkili ağız Zamanın Tokat İl Turiz Müdürü Sayın Hüsnü Bey bizleri bu konuda aydınlattı.Peki on yıldır sizlerin aklı neredeydi.Şimdi mi aklınız başınıza geldi.

''Bir toplum neye layıksa o şekilde idare edilir''.Zeynep Hanım'ın temennilerine katılmak isterdim ama,Birlik beraberlik halinde hareket etmek Demircil'de hayal olsa gerek diye düşünüyorum.

Saygılarımla......

..
...
.....

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cmt Şub 14, 2009 12:47 am

Evet güzel olgu bir araya gelebilmek Demircili''nin meselelerini gelecegini konuşabilmek (mutala) edebilmek güzel sonucların,

altınına imza atmak asıl düşüncelerimi toplantının sonuclarına göre değerlendireceğim.H.ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cmt Şub 14, 2009 3:34 pm

zeynep yazdı:Mutlaka İstanbul ve çeveresinde yaşayanlar bu toplantıya katılmalılar.Demirciliyi idare etmeye ve yönetmeye talip olacak kişilerin gözünün içine bakarak ağızlarından çıkacak her kelimeyi pür dikkat takip etmeliler.Katılımın yoğun olması onlar üzerinde piskolojik etki edecektir.Kişisel çıkar ve menfeaatleri, kırgınlıkları,husumetleri bir kenara bırakılmalı. Beldemizin Belediye olarak kalması ve ilerde bu nimet ve imkanlardan faydalanmak için istisnasız herkesin bir adım atması gerekiyor.

Bu Bulusmayı tertipleyen ve organize eden kişilerinde katılan herkesi eşit mesafede kucaklaması, ilgi ve alaka göstermesi lazım diye düşünüyorum.

Başkan adaylarımaza başarılar diliyorum. Onlar ve memleketimiz için hayırlısı olsun.
AMİN. HERŞEYİN HAYIRLISI .FAKAT BİLDİĞİM KADARIYLA KUTUPLAŞMALAR BAŞLADI.HERKES
SAFINI BELLİ ETTİ .HERYERDE OLDUĞU GİBİ .BİLİYORUM Kİ BU İŞİN POLİTİK TARAFI .
SANKİ Bİ YARIŞ VE İDDİALAŞMA VAR.GÖREV İÇİN Mİ ? KARİYER İÇİN Mİ ?PARA İÇİN Mİ ?
NİYETLER ÖNEMLİ .İNŞAALLAH GÖREVE TALİPTİRLER . BAŞKANLIĞA ; BELEDİYENİN GELECEĞİ İÇİN ,HİZMET İÇİN BEN VARIM DİYEN GELSİN.
İNSANLARIMIZA VE BELDEMİZE EŞİT MUAMELEDE YAKLAŞAN ,ÇİFTE STANDART YAPMAYAN
TEVAZU SAHİBİ BİR BAŞKANA İHTİYACIMIZ VAR .HEDEFİ İSE HİZMET OLMALI.HEDEFİNİ
BİLMEYEN ,NİYETİ HALİS OLMAYAN İNŞAALLAH SEÇİLMEZ.İNSANIMIZ DA ASLINDA İŞİN DETAY KISMIYLA İLGİLENMEZ . ÖNÜMÜZDE KAPALI BİR SANDIK VAR .ACABA NE ÇIKACAK .HAYIRLISI ...
*** PAYLAŞMANIN ASALETİNİ ,BENCİLLİĞİN ÇİRKİNLİĞİNE DEĞİŞMEM ! ***

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Şub 16, 2009 1:01 am

Buluşma gerçekleşti ve buluşmayla ilgili forumumuzda yeni konu başlığı açıldı bu yüzdende bu başlık kilitlendir. Konun devamı için BURAYA tıklayınız...
"Söz uçar yazı kalır"

Kilitli

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön