BAŞKANLARA SORACAGINIZ SORULAR

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
muteahhit.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muteahhit.mustafa » Çrş Oca 14, 2009 10:18 pm

SAYIN:
DERNEK BAŞKANLARIM VE BÜYÜKLERİM ALLAHIN İZNİYLE BELEDİYEMİZİ KURTARTIK
BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SORACAGINIZ SORULARI BEKLİYORUZ .......

SAYGILARIMLA
SEVGİLERİMLE
DEMİRCİLİ HABER BÜLTENİ KURUCUSU MÜTAAHİT MUSTAFA YILDIZ
YILDIZ İNŞAAT
(0535)794 25 77

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Oca 15, 2009 7:46 pm

Mustafacığım,
Arkadaşlarımız zaman zaman sorular sordular,Demircili ile ilgili burada çok konular tartışıldı.Fakat hiç kimsenin umurundabile olmadı..................................................................................................

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Oca 15, 2009 7:49 pm

şu ana kadar 2 seçim yapıldı ve 2 belediye başkanımız oldu..
Sn Salih KANDOĞMUŞ ve Necattin YAMAN tekrar belediye başkan adayı..

Ben huzurunuzda şuan tekrar belediye başkanlığına aday olan 2 başkan adayına soruyorum
"BU ZAMANA KADAR KENDİ BELEDİYE BAŞKANLIĞININIZ DÖNEMİNDE NELER YAPTINIZ VE
SEÇİLİRSENİZ NELER YAPACAKSINIZ..

ÇÜNKİ BEN DEMİRCİLİ KASABASI ADINA YAPILAN HİÇBİR İCRAAT GÖREMİYORUM..
SADECE İNSANLARI KANDIRMAYA YÖNELİK SALLAMA İŞLER YAPILDI..

LÜTFEN GERÇEKTEN YAPACAĞINIZ VAADLERİ YAZARMISINIZ..

SAYGILAR
SALİH ÇINAR..
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: BAŞKANLARA SORACAGINIZ SORULAR

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Oca 15, 2009 10:19 pm

muteahhit.mustafa yazdı:SAYIN:
DERNEK BAŞKANLARIM VE BÜYÜKLERİM ALLAHIN İZNİYLE BELEDİYEMİZİ KURTARTIK
BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SORACAGINIZ SORULARI BEKLİYORUZ .......

SAYGILARIMLA
SEVGİLERİMLE
YILDIZ İNŞAAT
(0535)794 25 77
[font=Arial]

Sevgili "muteahhit.mustafa" adlı üyemiz,
Benim için kim olduğun kimlerden olduğun yada kimin düşüncesinde olduğundan çok ne olduğun ve niyetin önemli olduğu için, beldemizin gündemindeki konuyla ilgili açtığın bu konu başlığından dolayı sana teşekkür ederim. Çünkü bu konu başlığını açman açık bir davettir. Alttaki mesajımda bir hemşehriniz olarak benim bu açık davete yaptığım şahsi bir yorumdur. Yani bu mesaj DemirciliSelemen.Com Forum Yönetimini bağlamaz, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim. Yorumumun uzun olmasını bu konudaki doluluğuma sayabilirsiniz :)

Teknoloji, iletişim ve bilişim konusunda Demircili'li bir insan olarak tüm kalbimle söylüyorum ki; memleketimin böylesine güzel, insanlığa ve insanımıza katkı sağlayan, gerçektende samimiyet taşıyan, taklitleriyle uğraşarak vakit kaybetmeyen Demircili'nin İnternetdeki güzel köşesinde, forum yönetimi olarak eşi olmayan bu OBJEKTİF ortamı yani DemirciliSelemen.Com forum'u belediye başkanı ve adaylarının gerektiği gibi kullanmamalarını ya da kullanamamalarını bir zaafiyet ve eksiklik olarak görüyorum. Aynı zamanda gönderme yaptığım kişilerin benim bu yorumumu olumlu yönden tutup öyle değerlendireceklerine inanıyorum. Her daim niyetimizin kötü olmadığını bilen bilir.

DemirciliSelemen.Com Forum yönetimi, her zaman yazdığınız yazacağınız mesajlara görüşlere değer veren, mesajı bırakanın kim olduğundan çok ne ifade etmek isteğine bakan, forum yönetimi ve misyon olarak insanımızca bilinen ve kabul görmüş Demircili'nin hem dışarıdan hem içeriden bakıldığında güzel bir yüzüdür. FORUMUMUZDA ETİK ve FORUM KURALLARINA BAĞLI OLUNDUĞU SÜRECE HERKESİN İSTEDİĞİ ŞEYİ ÖZGÜRCE YAZABİLDİĞİNİ ARTIK BİLİYORUZ, BİLİYORSUNUZ. VE ARTIK TÜM ÜYELERİMİZ YAZDIKLARI MESAJIN YAZANI YANİ KENDİSİNİ BAĞLADIĞINI DA BİLİYORLAR. DEMİRCİLİSELEMEN.COM MEMLEKET İÇİN KURULMUŞ KALICI BİR HİZMETTİR EVELALLAH. KİMSEYLE VE ŞOV İLE İŞİ YOKTUR. BU ZAMANA KADAR FORUMUMUZDA KİMSENİN KİMSEYE HAKARET, İFTİRA, KÜFÜR ETMESİNE MÜSAADE ETMEDİK ETMECEĞİZDE. ÜYELERİ YANİ YİNE DEMİRCİLİ'Lİ İNSANLAR SAYESİNDE KENDİNİ GÖSTERMİŞ VE İNŞALLAH YİNE SİZLERİN SAYESİNDE İLERİKİ NESİLLERE AKTARICI, KUCAKLAYICI VE BİRLEŞTİRİ OLACAKTIR.

YERİ GELMİŞKEN HİÇBİR BAŞKAN VEYA BAŞKAN ADAYI İLE HER HANGİ BİR GÖBEK BAĞIM, YANDAŞLIĞIM, KARŞITLIĞIM VE İLİŞKİM OLMADIĞINI GÖNÜL RAHATLIĞI İLE SÖYLEYEBİLİRİM.

Sevgili Başkan ve Başkan Adayları,
Bir önceki cümlemde dediğim gibi, bizleri birilerine yandaş ya da taraf olarak görmeyiniz. Biz DemirciliSelemen.Com forumda ulusal siyasi konulara girmedik. Çünkü hem çok ağır bir konu hem de genel anlamda kültür olarak o seviyede değiliz. Ama Demircili'yi ve Demircili'liyi 1. dereceden etkileyecek olan yerel seçimler arefesinde siz yönetime talip olan kişilerin artık bazı şeyleri sadece gittiğiniz davetlerde, kapalı mekanlarda, cenazelerde, düğünlerde ifade etmenin yanı sıra böyle tüm insanlarımıza tek noktadan OBJEKTİF, SAMİMİ bir şekilde ifade edebileceğiniz "tek" ortam olan DemirciliSelemen.Com forumda da ifade edebilmelisiniz. Bu bir rica değildir. Sadece bir hatırlatmadır.Şahsi düşüncem bunu yapmıyorsanız ya da yapamayacaksanız, iki sebebi vardır; Ya bu "iki eli birbirine çarparak alkış yapmak" kadar basit olan işi beceremiyorsunuz, yada yazmaktan insanlarımızla yüzleşmekten, Demircili'nin en kalabalık ve en olumlu mekanına girmekten çekiniyorsunuz. Aday olabilirsiniz, seçilir, seçilmezsiniz o son ana kadar bilinmez.

Bazılarınız yıllardan beri verdiğiniz sözleri bir anda yoketmiş ve yalanlamış olabilirsiniz. Bu vesile ile kaç yıllık dostlukları ezmişsinizdir.Bazılarınız kendiniz bile inanmadığınız halde "ille de" adayım demişinizdir. Ve maalesef bazıları yemez içmez menfaatleri uğruna tüm yanlışlıkları, aymazlıkları alenen yapıyordur da sizler ve herkesde bunun farkıdandırda birileri hala susuyorlardır. Bazı koca koca adamlar çocuk gibi yine kendini koca koca adam sananlara biat ederlerken, peşlerinde koşarlarken siz başka düşünce alemlerindesinizdir.Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyenlere ise yazıkları olsun demekten başka bir şey denemez helbet. Aslında kul hakkına girdiklerini öbür alemdeki sayımlarda mutlaka göreceklerdir. Bazıları da bunların hepsinin farkındadır ve o farkındalığın vermiş olduğu bilinç ile tebessümle olan biteni izlerler. Bu seyircilik belki de seviyelerini korumak için belki de vakti zamanı gelince gerekli hamleyi rey hakkını kullanmak yada açıklamasını yapmak içindir. Zaman !

Karamsar bir tablo çizmekten öte Ocak 2009 dayız. Seçimlere iki aya yakın bir süre var. 2 dk da 20 oyun değişebileceği 1 oy ile yönetimin başkalaşacağı bir seçimden bahsediyoruz. İnşallah vatan ve milletimiz için Demircili için güzel bir seçim süreci olur. Biz inşallah DemirciliSelemen.Com olarak birbirinden ayrılmaz iki değer için yani Demircili ve Selemen için hep buralarda ve ayakta olacağız.Herkese kapımız sonuna kadar açık. Şov yapmayacağız, şımarmayacağız, her zaman doğru ne ise o istikamette gideceğiz. Bunu bugün değilse de ileriki nesillerin pekala algılayacağını inanıyorum. Bu seferkinden geçti sanki ama bundan sonraki yönetimlere ve seçimlere yeni simaların, eğitimsel donanıma sahip genç ve atak hemşehrilerimin talip olmasını temenni ediyorum. 2010 lu yıllarda da herkesin kucaklayacağı adam yok demeyelim.

Çok değerli forum yöneticilerim Zeynep Hanım ve Uğur'cuğum ve sevgili üyelerimiz, memleketimiz adına mühim olduğuna inandığım bu konuda belkide ilk defa Forum yöneticisi olarak değilde bir üye gibi yazdım. Bu konuda göstereceğiniz anlayıştan dolayı hepinize tekrar teşekkür ederim.

Sevgili başkan ve başkan adayları, insanımıza kendinizi vaatlerinizi yaptıklarınızı yapacaklarınızı ifade edebilmeniz için işte size emsalsiz bir meydan, buyrun efendim istifade edin ve tüm Demircili'leri bilgilendirin... ::tskk::
[/font]
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Prş Oca 15, 2009 11:23 pm

Evvala bu güzel yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim.

İznizle bir iki konuya temas etmek isterim,secilecek olan (BAŞKAN ADAYLARIMIZIN) orada burada sagda solda

onun bunun koltuguna girerek secim kazanacaklarını zannediyorlarsa yanlışın en büyügünu yapıyorlar kendilerini,

bu ortamda taytışmaya ve ifade etmeye davet ediyorum, yanlışlar üzerine doğrular inşa edilemez.

Hüseyin Özdemir Saygı ve selamlarla.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum Oca 16, 2009 12:20 am

Benim tekistegim ellerinden geleni yapsinlar yeter fazlasi karimiz olsun.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 16, 2009 12:56 am

SALİH CINAR demişki:

Ben huzurunuzda şuan tekrar belediye başkanlığına aday olan 2 başkan adayına soruyorum
"BU ZAMANA KADAR KENDİ BELEDİYE BAŞKANLIĞININIZ DÖNEMİNDE NELER YAPTINIZ VE
SEÇİLİRSENİZ NELER YAPACAKSINIZ..

ÇÜNKİ BEN DEMİRCİLİ KASABASI ADINA YAPILAN HİÇBİR İCRAAT GÖREMİYORUM..
SADECE İNSANLARI KANDIRMAYA YÖNELİK SALLAMA İŞLER YAPILDI..

LÜTFEN GERÇEKTEN YAPACAĞINIZ VAADLERİ YAZARMISINIZ..

Salih bey kardeşim merek ettigim şu konuya (SALLAMA İŞLER YAPILDI) diyorsunuz buna bir acıkllık getirirmisiniz.

konunun muhataplarının verecegi cevapları merak ediyor, secimlerde (OY) verecek olan demircililerin hakkı olduguna inanıyorum. Sevgilerimle
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Cum Oca 16, 2009 11:55 am

hüseyin abi tabiki yapılan işlerin bazılarını söleyim ve ne kadar sağlıklı olduğunu sizin takdirine bırakayım..

kanalizasyon yapıldı ne kadar sağlam ? havalandırma bacaları varmı ? eğimler neye göre belirlendi ? denetimi kim tarafından yapıldı ve onaylandımı? kanal lapakları nasıl hava almaya musaitmi benim gördüğüm beton kapakları var ve asla hava almıyor bu da ilerde çok büyük nedenlere yol açar..

parke döşendi yollara parke taşları uygun yapıldımı bunun denetimini kim yaptı ? yağmur giderleri neden yok ? sadece yapıldı denmek için yapılmadıysa neden uygun yapılmadı ? neden denetiminde bi muhendis yoktu yada varsa nasıl bi muhendis ki çok basit olark yapıldı ?

köye güzel bir depo yapıldı yapılan depoya karşılık birilerine köy yeri hibe edildimi ?

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

slm

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Cum Oca 16, 2009 8:54 pm

SELAM TÜM SİTE ÜYELERİ ;

ŞİMDİ BURAYA O ÖYLEYDİ BU BÖYLEYDİ ŞU ŞÖYLEYDİ YAZMAKLA HİÇBİŞEY OLMAZ HİÇBİ BAŞKANDA ÇIKIPTA BUNLARA CEVAP YAZAMAZ BEN BURDA KİMSEYİ SAVUNMAM BUNA GEREKDE YOK AMA TEK KELİMEYLE KASABAMIZ HİÇ HAKEDİLENLERE VESİLE OLMADI BUNA ŞAHSEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM PARAYLA HATIRLA GÖNÜLLE BAŞKANLIK OLMAZ OLMAMALI HERKES OY VERİRKEN SON Bİ KEZ DAHA OLUMLU DÜŞÜNSÜN VE ÖYLE OYUNU KULLANSIN GERÇEKTEN YAPABİLECEĞE KASABA İÇİN HAYIRLISINA VERSİN. HAYIRLISINI BAŞKAN YAPALIM
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

efsane60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen efsane60 » Cum Oca 16, 2009 9:10 pm

yaa aradaslar yaziyoz ama daha adaylarimizibile tanimiyoruz bn ce taniyalim ondansonra yorumlariyapalim saygilar ziyaaabeey

Kullanıcı avatarı
muteahhit.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muteahhit.mustafa » Cum Oca 16, 2009 10:41 pm

SAYIN :
DEMİRCİLİ SELEMEN YAZARLARI BU SENEKİ BAŞKANLARIMIZ 3 TANEDİR .....

NECATTİN YAMAN

SALİH KANDOĞMUŞ

(ZOLA) NIN SAHİN ALTUN

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ SAYGILARIMLA SEVGİLERİMLE

YILDIZ İNŞAAT
(0535)794 25 77

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 16, 2009 11:22 pm

efsane60 yazdı:yaa aradaslar yaziyoz ama daha adaylarimizibile tanimiyoruz bn ce taniyalim ondansonra yorumlariyapalim saygilar ziyaaabeey
Dikkat ederseniz buzamana kadar görev yapmış olan başkanlar arasında yorum yapılıor, umarım aynı tas aynı hamam olmaz

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 16, 2009 11:34 pm

Salih cınar kardeşime yukardaki acıklamalarından dolayı teşekkür ederim, aynen senin gibi düşünüyorum.

ikinci sualinize gelice soru çok acık alanla veren arasında, muhatapları ortada bu köprunun altından daha çok su geçer.
En son huseyin.ozdemir tarafından Çrş Oca 21, 2009 6:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: slm

Mesaj gönderen salih.cinar » Cum Oca 16, 2009 11:43 pm

GURBETTEN SILAYA yazdı:SELAM TÜM SİTE ÜYELERİ ;

ŞİMDİ BURAYA O ÖYLEYDİ BU BÖYLEYDİ ŞU ŞÖYLEYDİ YAZMAKLA HİÇBİŞEY OLMAZ HİÇBİ BAŞKANDA ÇIKIPTA BUNLARA CEVAP YAZAMAZ BEN BURDA KİMSEYİ SAVUNMAM BUNA GEREKDE YOK AMA TEK KELİMEYLE KASABAMIZ HİÇ HAKEDİLENLERE VESİLE OLMADI BUNA ŞAHSEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM PARAYLA HATIRLA GÖNÜLLE BAŞKANLIK OLMAZ OLMAMALI HERKES OY VERİRKEN SON Bİ KEZ DAHA OLUMLU DÜŞÜNSÜN VE ÖYLE OYUNU KULLANSIN GERÇEKTEN YAPABİLECEĞE KASABA İÇİN HAYIRLISINA VERSİN. HAYIRLISINI BAŞKAN YAPALIM

güzel kardeşim geçmiş dönemdekilerin hatasını yazmalıyız ki bizi birşey bilmiyor zannetmesinler.. bazı şeyleri biz onlardan daha iyi biliyor ve yorumlaya biliyoruz..
kendi doğrularımız burda söleyelimki bundan sonra gelecek başkan insnları saf zannetmesin ve bu insanların bilinçli olduğunu bilsin..
bunları şuan sölemezsek bi 4 5 sene sonra yine bu insanlar bişe yapmayacak ve biz bu konuları tekrar gündeme getireceğiz ve olan bizim kasabamızın 5 senesine olacak....

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Cum Oca 16, 2009 11:53 pm

huseyin.ozdemir yazdı:Salih cınar kardeşime yukardaki acıklamlarından dolayı teşekkür ederim, aynen senin gibi düşünüyorum.

ikinci sualinize gelice soru çok acık alanla veren arasında, muhatapları ortada bu köprunun altından daha çok su geçer.
hüseyin abi çok güzel demişsin alanla veren arasında ama şu gerçek var verilen yer kasaba adına kayıtlı yani belediye başkanını şahsi malı değil zaten başkanın öyle değerli bi yeri olsa acaba hibe edermiydi ? bunuda sormadan geçemicem eğer cesareti varsa gelip yok böle bişey yalan sölüyorsun diyebilse ! keşke beni utandırsa :!:

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Oca 17, 2009 12:38 am

Koyumuzde sanırsam irtibat sorunu yok.
Sadece secim zamanı duyabiliyoruz ama Baskanların seslerini.
Kim ne yapmıs ne etmis belli degil.Bir altyapı köye geldi,sular aktı diye oy verecek degil herhalde bu millet.
Ayrıca 10 sene belediyelik olan bir yerlesim yerine su gelmis,yolları yapılmıs,altyapı gelmis.Bu cok da sıradısı,enteresan,takdır toplayacak bısey olmasa gerek.
Bunlar yapılması gereken asli seyler.Ayrıca ne yapıldı.Egitim alanında neler oldu.Belediye Binası hala koyun girisindeki ''yapım asaması'' modunda ama yapılmıyor.
Hani bu köyün okulu.Yeri gelince belediyeligimiz düsmesin diye cabalayanlar niye cabaladılar.Bu köye hizmet etmek icinmi? Bizim bilemedigimiz baska seyler icin mi ?
Nedir bu köyün borcu? Ayda ne kadar para gönderir Devlet ? Nerelere harcanır bu paralar ?
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Cmt Oca 17, 2009 12:42 am

enescim kimin niye çabaladığı aşikar :)
hizmet yok..
hesap soran yok..
devlet çatır çatır 4000 tl 5000 tl maaş veriyo..
bi yerlere gidecek olsalar yol + yemek içme ve bilümüm harçamaları devlet karşılıyo..
yan gel yat ne güzel.. varmı böle güzel bi iş

SAKIN KIZMAYIN GERÇEKLER BUNLAR

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Cmt Oca 17, 2009 7:53 pm

sayın arkadaşlar önemli olan demircilin başına geçip demircili belediyesini iyi yönetebilen bir belediye başkanına ihtiyacağımız var güzel güzel işler yapsınlar tabi bi de HALISAHA YAPSALAR BİR NUMARA OLUR.

Kullanıcı avatarı
muteahhit.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen muteahhit.mustafa » Cmt Oca 17, 2009 9:41 pm

SAYIN:
DEMİRCİLİ HALKIM VE HEMŞERİLERİM TABİKİDE HALI SAHA YAPILIR AMA İLK ÖNCE OKUL YAPTIRILMASI GEREKİYOR HER
İŞİN BİR ZAMANI VARDIR BU ZAMANLARI KAYBETMEMEK LAZIM BU SENE BELEDİYEMİZ KURTULDU GELECEK SENE DÜŞME İTTİMALİ FAZLADIR... AMA BEN BAŞKAN OLURSAM SİZE SÖZ VERİYORUM YAPTIRACAGIM BEN KASABAM VE İNSANLARIM İÇİN BÜTÜN SERVETİMİ,CANIMI VERMEYE HAZIRIM .........

SAGOLUN
VAROLUN

YILDIZ İNŞAAT
(0535)794 25 77

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Pzr Oca 18, 2009 12:22 am

salih.cinar yazdı:
huseyin.ozdemir yazdı:Salih cınar kardeşime yukardaki acıklamalarından dolayı teşekkür ederim, aynen senin gibi düşünüyorum.

hüseyin abi çok güzel demişsin alanla veren arasında ama şu gerçek var verilen yer kasaba adına kayıtlı yani belediye başkanını şahsi malı değil zaten başkanın öyle değerli bi yeri olsa acaba hibe edermiydi ? bunuda sormadan geçemicem eğer cesareti varsa gelip yok böle bişey yalan sölüyorsun diyebilse ! keşke beni utandırsa :!:
Utanacak birileri varsa konunun muhataplarıdır , birde göz göre göre gercekleri bilipde susanlardır sevgi ile kal.
En son huseyin.ozdemir tarafından Çrş Oca 21, 2009 6:28 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: BAŞKANLARA SORACAGINIZ SORULAR

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Pzr Oca 18, 2009 1:18 am

muteahhit.mustafa yazdı:SAYIN:
DEMİRCİLİ HALKIM VE HEMŞERİLERİM TABİKİDE HALI SAHA YAPILIR AMA İLK ÖNCE OKUL YAPTIRILMASI GEREKİYOR HER
İŞİN BİR ZAMANI VARDIR BU ZAMANLARI KAYBETMEMEK LAZIM BU SENE BELEDİYEMİZ KURTULDU GELECEK SENE DÜŞME İTTİMALİ FAZLADIR... AMA BEN BAŞKAN OLURSAM SİZE SÖZ VERİYORUM YAPTIRACAGIM BEN KASABAM VE İNSANLARIM İÇİN BÜTÜN SERVETİMİ,CANIMI VERMEYE HAZIRIM .........

SAGOLUN
VAROLUN

YILDIZ İNŞAAT
(0535)794 25 77

Mustafa Yıldız kardeşim heyacanını hoş görerek.

Vaatlerinle değme siyasetcilere taş cıkartacağa benziyorsun derken yerin kulağı vardır, şu ata sözümüzü hatılatmadan gecemiyecegim.

Bu seneki sözün seneye zararı vardır derler şu cümlede seni kurtarmaz, dün dündür bugün bugündür hem malından hemde zamanından olursun . ::book::

Hayatta güzel günler seni bekliyor, çok iyi bir kariyelle vatanına milletine hizmet edecegin günleri bekliyoruz sevgilerimle .Hüseyin Özdemir.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Oca 18, 2009 8:48 pm

Değerli hemşerilerim,

Gelişmiş toplumların en büyük özellikleri,doğruluk ve adalettir.Eğer bir toplum kendisine yeterli sayıda insan yetiştirip bunu toplumun hizmetine sunamıyor ise oradaki sorunlar büyüyerek devam edecektir.Eğer kendimize ve memleketimize hizmet etmek istiyorsak bütün gelişim evrelerinde insan yetiştirmemiz gerekir.Çocukluğundan başlayarak bir hayat boyu kendini yatişteremeyen ve eğitime gereken önemi veremeyen toplumlarda birlik ve beraberlik aramak mümkün değildir.

Toplumda güveni zedeleyen insanlar eksik insanlardır,cahil insanlardır,bilgisiz insanlardır,sadece kendi çıkarlarını düşünen insanlardır,memleketi ve memleketin geleceğini hiçe sayan insanlardır. Bu insanlara hasta gözüyle bakmak ve onları iyileştirmek için tedavi yoluna gidilmelidir. Böyle kimseler telkinle, nasihatle ve uyarılarla iyileştirilmeye gidilebilir. Ancak yaşanan çevre kişi üzerinde daha çok etki eder. Bundan dolayı bu zaafiyeti olan insanların bilhassa doğruluğu ve adaleti yaşayan bir ortama ihtiyaçları vardır.

Toplum bir büyük aile demektir. Toplum içinde fertler arası birbirine güven sağlanmış ise, o toplum yükselir, medeni ülkeler seviyesini yakalar.
Toplum içerisinde karşılıklı güvenin bulunmaması demek kargaşa ve fitne ortamı halinde bulunması demektir.

Bugün içine bulunmuş olduğumuz duruma bir Demircili'li olarak üzülüyorum.İnsanlarımız malesef kendi eksenleri etraflarında dönüp duruyorlar.Gıybet bizde,dedikodu bizde,yalan bizde,partal bizde,Allah aşkına bunun vebalini düşünen yok mu?bu nasıl bir anlayış bunun hesabını bizler müslüman olarak nerede vereceğiz.Her dönem geldiğinde üç beş tane insan oranın kaderi ile oynuyor,sanki bir şey varmış gibi,kendilerine bu haklar verilmiş gibi hal ve hareketler içerisindeler,Her dönem aynı şeyleri yapıyorlar,yaşanan onca sürece rağmen hala çıkarmamız gereken dersler olduğunu nasıl unutabiliyoruz hayret ediyorum.

Toplum adına kendilerini bir yerde görenler yada bu şansı yakalayıp kullanamayanlar malesef düşünüp bir adım geri bile atmayı beceremiyorlar,Zaten toplum olarak en büyük sıkıntımız insan yetiştirme sıkıntısı,bunu bile beceremiyoruz.Yetişen insanlarımıza karşıda acımasızca yakıştırmalarda bulunuyoruz.Onlara değişik gözlerle bakıyoruz,falancının oğlu,filancının torunu,ondan hayır çıkar mı gibi insanlıkla bağdaşmayan sözler kullanıyoruz.Bizim güzel memleketimiz bu insanlara mahkum mu?genç arkadaşlar olarak lütfen sizlere soruyorum.

Eğer bir toplumda idarecilik adına olsun,eğitim adına olsun,nerede olursa olsun disiplin yok ise orada hiç bir şey olmaz.Olması için oradaki kişinin otoriter bir yapıya sahip olması bilgili ve adaletli olması gerekir.Bizler kendi sorunlarımızı kendi aramızda bile tartışamıyoruz.İki kişiyi konuşurken gören üçüncü kişi kafasına uygun değilse hemen dedikoduya başlıyor.Böyle bir toplum anlayışı olur mu?

Toplumdaki liderler kötü bile olsa eğer o toplumda bilgi sahibi ve toplumu düşünen insanlar var ise gene sorunlar onların yönlendirmeleri ile çözülebilir,bizler bu haldeki insanları bile hemen karalayabiliyoruz,sebebi kendi kafa yapımıza uymadığı içindir.Halbuki karalayan bu insanların memleketleri ve sorunları ile uzaktan yakından alakası bile yok.Burada defalarca ifade etmeye çalıştık Allah'ın evinde bile nasıl davranmamız gerektiğini bilmeyen bir anlayışa sahibiz.Sorunlarımızı ibadet yerlerinin içinde bile tartışabiliyoruz,gerekirse tartışılır ama öncelikle o konunun yeri tartışılması gereken yerdir,eğer öyle bir yer yok ise o zaman tartışılır.

Kocaman on yıl geçti,Devletimizin bize altın tepsi ile bir hizmet sundu hala kendimize, kasabamıza yakışır bir kurum bile yapamadık.Bunu bizler mi yapacaktık.İnsanların yapmış oldukları hayratları daha önce ifade etmeye çalıştım insafsızca eleştirdik,Çok afedersiniz hani ''aslan yattığı yerden belli olur derlerya'' boşuna söylenmiş olan bir söz değil bugün Demircili'deki İlköğretim okulunun afedersiniz ahırdan bir farkı yok,Oraya çaşitli zorluklarla yapılan kamu binaları harap hale dönüşmüş ayıptır yazıktır.Kocaman on yıl boyunca geçen sürede hiç bir bakım yapılmadı.Bizler hala soru soruyoruz arkadaşlar Allah aşkına neyi soruyoruz ki?kime ne soruyoruz.Oralarda tüğü bitmemiş yetimlerin hakkı var,zaten birazcık vicdan sahibi olan kişiler kendi kendilerini sorgular ve ona göre hareket ederler malesef bizde oda yok.

Bizler ne zamanki toplum olarak uykudan uyanırsak işte o zaman belki ilerisi için bir adım atmış oluruz.Yazılarda algılanmayan konular olursa arkadaşlar,soru cvp şeklinde birbirimize yardımcı olabiliriz.............

Hepinize saygılar sunarım.......

efsane60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen efsane60 » Pzt Oca 19, 2009 7:38 pm

arkadaslar bnim kanatim sonucta biz ole yada boyle degerli 3 baskan adayimizdan birini sececez onedenle sayin baskan adaylarimiz bize gercekden yapacagi seyleri bildirirse biz artik kabilecilik mantigindan kurtulur basimiza gercekbirlider seceriz saygilir ziyasahin

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Çrş Oca 21, 2009 12:02 am

efsane60 yazdı:arkadaslar bnim kanatim sonucta biz ole yada boyle degerli 3 baskan adayimizdan birini sececez onedenle sayin baskan adaylarimiz bize gercekden yapacagi seyleri bildirirse biz artik kabilecilik mantigindan kurtulur basimiza gercekbirlider seceriz saygilir ziyasahin
canım kardeşim yine başkan olarak kalsınla (lider) olurlarsa vay halimize. :D :D :D

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Oca 21, 2009 1:21 pm

yani bencede her belediye baskanı bir kanaat önderi sayılmaz..
düşünmek taraf olmaktır..

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön