BAŞKANLARA SORACAGINIZ SORULAR

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Oca 21, 2009 1:31 pm

ENSSHN yazdı:yani bencede her belediye baskanı bir kanaat önderi sayılmaz..
.

Enesciğim,

Bizler burada sizlerle beraber bu türden konuları çok işlemeye çalıştık.Fakat toplum olarak hala gerçeklerin farkında olamadık.Bunu bir türlü beceremiyoruz.Buda tamamen eğitim ile alakalı bir konu,bizler hala kavramların bile farkında bile değiliz.İnşallah bir gün onuda yakalarız......
En son ERKAN_OZDEMIR tarafından Çrş Oca 21, 2009 5:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

evet

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Oca 21, 2009 2:24 pm

ERKAN_ÖZDEMİR yazdı:
.

Eneciğim,

Bizler burada sizlerle beraber bu türden konuları çok işlemeye çalıştık.Fakat toplum olarak hala gerçeklerin farkında olamadık.Bunu bir türlü beceremiyoruz.Buda tamamen eğitim ile alakalı bir konu,bizler hala kavramların bile farkında bile değiliz.İnşallah bir gün onuda yakalarız......
Evet...
Kavramlara anlam yüklemeden algılama, anlaşılma ve anlatma kabiliyetlerinin gelişimi konusunda hepimizin mesajlarımızla katkısı inkar edilemez. Bir gün yeni nesil ile birlikte ve genç neslin daha yetkin yetişmişliği sonrasında sanal platformların etkisi ve rasyonelliği kaçınılmaz olacaktır.

Yüksek teknoloji üreten grup şirket yöneticileri hep "aslolan insandır" derler. Bir yandan da insanlığı yozlaştırırlar. Konumuz bunun tamamen dışındadır. İnternet portal ve forumlarında bulunmak, fikir beyan etmek, meselelerde istişare etmek artık güncel hayatta alınan bir davete icabet gibi zamane görgü kuralları arasına girecektir. Yani bu sanal platformlarda bulunmak, bireyin ek bir özelliği, marifeti değil, ihtiyaçtır. Çünkü günümüzün sosyal imkanları bu ortamlarda bulunmanın daha gerçekçi ve daha kalıcı beyanatlar verilmesi için bulunmaz bir velinimettir.

İnsan nasıl ilkokulun ilk sınıfına giderken kendi önlüğünün yakalığını kendi bağlayamayıp aradan yıllar geçtikten sonra üniversitede, özel bir gecede ya da makamında kendi kendine kravat bağlayıp takabiliyorsa, e aynı şekilde düğün, dernek, kahvehane mitinglerinde sözlü açıklamalar yanında forumlarda yazılı beyanat verebilmeyide pekala yapabilir.
Yapamayan kişi kendini geliştirmeyen, çağa ayak uyduramayan, kendi çapında kalmayı benimseyenlerdir..Bile bile forumlara yazmayanları ise kişisel tercihi yüzünden kimse yargılayamaz. Yani bilmediği için yazmayanlarla bildiği halde yazmamayı tercih edenleri ayırmak lazım. Biri eksiklik diğer tercih meselesidir.

Kendini bilen bir Demircili'li açısından mesele çok da önemsiz değildir. Memleketinden uzakta, dağınık yapıda hemşehrilerine, akrabalarına hatta hısımlarına tek noktadan erişebildiğin sanalda olsa samimi emsalsiz bir ortam olacak ve sen buna uzaktan bakakalacaksın. Hemde iş kravat bağlamaktan bile basitken...

Meselenin bugün anlaşılmasındaki kıtlık, ileride de anlaşılmayacak anlamına gelmiyor. Bunu bilen biliyor ve yazıyor katılıyor zaten. En azından bir gün bizlerde geçmişten biri olacağız. Memleket için, insanlık için hatta kendiniz için kalıcı bir şeyler yapmak isterseniz...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Çrş Oca 21, 2009 6:30 pm

salih.cinar yazdı:
huseyin.ozdemir yazdı:Salih cınar kardeşime yukardaki acıklamalarından dolayı teşekkür ederim, aynen senin gibi düşünüyorum.

ikinci sualinize gelice soru çok acık alanla veren arasında, muhatapları ortada bu köprunun altından daha çok su geçer.
hüseyin abi çok güzel demişsin alanla veren arasında ama şu gerçek var verilen yer kasaba adına kayıtlı yani belediye başkanını şahsi malı değil zaten başkanın öyle değerli bi yeri olsa acaba hibe edermiydi ? bunuda sormadan geçemicem eğer cesareti varsa gelip yok böle bişey yalan sölüyorsun diyebilse ! keşke beni utandırsa :!:
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Oca 22, 2009 1:10 pm

huseyin.ozdemir yazdı:Evvala bu güzel yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim.

İznizle bir iki konuya temas etmek isterim,secilecek olan (BAŞKAN ADAYLARIMIZIN) orada burada sagda solda

onun bunun koltuguna girerek secim kazanacaklarını zannediyorlarsa yanlışın en büyügünu yapıyorlar kendilerini,

bu ortamda taytışmaya ve ifade etmeye davet ediyorum, yanlışlar üzerine doğrular inşa edilemez.

Hüseyin Özdemir Saygı ve selamlarla.
.

Sevgili Hüseyin Ağebey,

İnanın kurmuş olduğunun kelimelerin üzerine cümle kurmakta zorlanıyorum.O kadar sade ve güzel bir şekilde ifade etmişsiniz ki bütün durumu özetlemişsiniz.Demircili'de hiç bir zaman fikir birliği zaten oluşmadı,Cenabı Mevlam insanları öyle güzel imtihan ediyorki kendi kendilerinin duruşlarını net bir şekilde ortaya koyuyorlar.Tabi bizlerde bunlardan almamız gereken dersleri alıyoruz,almayan vatandaşlarımızıda ders almaya davet ediyoruz.

Saygılarımla..
..
..
...

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 23, 2009 12:30 am

Evet kardeşim düşüncelerine canı gönülden katılıyorum, (KANAAT) önderi olmak toplumun bütün sorunlarına cözüm getirmektir.

yeterki doğru secimimizi yapalım umut dolu günler bizleri bekliyor, sağlıcakla kalın Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 23, 2009 12:45 am

ERKAN_ÖZDEMİR yazdı:
huseyin.ozdemir yazdı:Evvala bu güzel yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim.

İznizle bir iki konuya temas etmek isterim,secilecek olan (BAŞKAN ADAYLARIMIZIN) orada burada sagda solda

onun bunun koltuguna girerek secim kazanacaklarını zannediyorlarsa yanlışın en büyügünu yapıyorlar kendilerini,

bu ortamda taytışmaya ve ifade etmeye davet ediyorum, yanlışlar üzerine doğrular inşa edilemez.

Hüseyin Özdemir Saygı ve selamlarla.
.

Sevgili Hüseyin Ağebey,

İnanın kurmuş olduğunun kelimelerin üzerine cümle kurmakta zorlanıyorum.O kadar sade ve güzel bir şekilde ifade etmişsiniz ki bütün durumu özetlemişsiniz.Demircili'de hiç bir zaman fikir birliği zaten oluşmadı,Cenabı Mevlam insanları öyle güzel imtihan ediyorki kendi kendilerinin duruşlarını net bir şekilde ortaya koyuyorlar.Tabi bizlerde bunlardan almamız gereken dersleri alıyoruz,almayan vatandaşlarımızıda ders almaya davet ediyoruz.

Saygılarımla..
..
..
...

Erkan bey kardeşim önem arzeden konulara göstermiş oldugunuz hasasıyetinizden dolayı seni kutlarım,ayrıyeten iltifat buyurmuşsunuz layık olmaya calışırız.

sayğı ve sevgilerimle.Hüseyin ÖZDEMİR

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: BAŞKANLARA SORACAGINIZ SORULAR

Mesaj gönderen oktay.sahin » Pzr Şub 08, 2009 9:31 pm

SLM IYICE GÖRDUK BASKANLARIMIZI BIDE YAN KÖYLERIMIZIN BELEDIYELERINNE BAKALIM IYIKARSILASDIRRALIM ADAMLAR COK ISLER YAPDILAR GÖZUNEN GÖRUNENLER SAYGILAR
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Şub 09, 2009 3:33 pm

icten yıkım karalama ve cekememezlik oldugu sürece bu hangi belde olursa olsun ileri gidemez yapılan seyleri eger insanlar görmüyorsa o baskan veya o insan köyüne neyaparsa yapsın kimse görmez bir belde düsünün kı$ın o beldede 100 insan var yada yok 20 tane okuyan ögrencisi var peki neyapabiliriz biz baskan olsak ? okul diyoruz milli egitime dilekce gönderilse okul istiyoruz diye milli egitim yada herhangi bi kuruma kac ögrencin var demicekmi ? ben köyün yollarina bakıyorum gayet güzel alt yapı gecmis oda güzel su sorunu baya giderildi bi selemen yolu kaldi yapılacak yan kasabalarla bizim köyümüzü karı$tırmayalım cünkü oralarda yaz kı$ kalan hane sayısı en az 200 bizim köy ise 50 hane anca zaten yollara bakarsak camurdan kurtulduk en azından
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

mekan_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mekan_60 » Pzt Şub 09, 2009 8:50 pm

bu yorum :super: ::alkis:: alır

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Şub 11, 2009 12:31 am

mekan_60 yazdı:bu yorum :super: ::alkis:: alır
saolasin mekan60 tek düsündügümüz sey güzel köyümüz
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Şub 12, 2009 2:56 pm

böyle düşünen insanlar olduktan sonra bizim köye muhtarlık bile çok..
bizimle aynı anda kasaba olan yerleri bi gezin derim ben ondan sonra yapılan kıytırık işlere destek verin...

20 öğrencisi varsa kapatalım okulu..
50 hane varsa kapatalım belediyeyi ne işimize yarıyo..

önemli olan kişilerin sayısı değil yapılan hizmettir.. ve köyde bizim köyün insanlarına yakışan hiçbir hizmet yapılmamıştır.. kusura bakmayın kasaba demek bile istemiyorum..
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Şub 12, 2009 3:23 pm

Kıytırık derken ben 2 sene kaldım resadiyede ve kasabalarınıda gördüm burda görülmeyen bazı gercekler var yani sizlerin görüpte görmek istemedigi seyler benim yazmama gerek yok ben vatanda$ım benim istedigim 3 sey vardı onlarda yapıldı
okul vs. bunlarda ögrenci sayısına baglıdır benim istedigim sorunlarda 3 taneydi

yollarin yapımı
altyapı
su

zamanla geriside gelir bunlari yapanları görmemezlikten gelemeyiz
:wink:

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Şub 12, 2009 9:23 pm

ben ne desem boş.. siz mennunsanız bence sorun yok, ben orda en fazla 1 hafta kalırım
alt yapı demişsin ne kadar düzgün yapıldı..
yol demişsin ne kadar doğru yapıldı..
su demişsin bi depo yapıldı depoya karşılık köyün en değerli yeri birilerine hibe edildi ama doğru edilse ne olacakki ne işimize yarıyo dimi.. eğer baştan okusaydın anlardın ne demek istediğimizi..
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cmt Şub 14, 2009 1:17 am

15-Şubat 2009''da yapılacak olan toplantıda herkesi acık yüreklilikle zaman zaman dile getirilen yapılan yanlışlıkları sorunları,

Başkan adaylarına güzel bir uslupla sormak verecekleri cevapları sandıkta değerlendirmek kaydıyla ( HODRİ meydan) diyorum.

Hüseyin ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Mar 03, 2009 7:15 am

Bunların gündemlerinde bizler yokuz ğaliba ne dersiniz?

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Mar 03, 2009 4:48 pm

Secim geldi catti,degerli adaylar cok yogun olmalilarki bizlere pek zaman ayiramiyorlar. :)

Kullanıcı avatarı
oktay.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen oktay.sahin » Sal Mar 03, 2009 7:46 pm

SLM ENES SAHIN KARDESIM HALKIM SECDIGI BAKANA KIM OLUSA OLSUN SAYGI DUYMAK LAZIM----------HALK IYI BILIR--------
BIR BABA, KENDI MUTLULUGUNDAN COK, COCUKLARININ MUTLULUGU ILE MUTLU OLUR

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Sal Mar 03, 2009 11:17 pm

ERKAN_OZDEMIR yazdı:Bunların gündemlerinde bizler yokuz ğaliba ne dersiniz?
Erkan kardeş hiç olmadık'ki,bu kopukluğu nasıl telafi edecekler merek ediyorum.H.ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Mar 03, 2009 11:59 pm

Hüseyin Ağabey,

Davet bizlerden icabet muhataplarından,eğer biraz etraflarına bakarlarsa bu platformları daha iyi anlayabilirler.Artık günümüzde iletişimin ne denli etkili olduğunun sanırım henüz farkında değiller.Bizler gelip geçiciyiz ama buraların gelecek nesiller için ne kadar önem arzettiğini sanırım bir gün herkes anlar.Ne diyelim canları sağolsun.

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Çrş Mar 04, 2009 12:39 am

ERKAN_OZDEMIR yazdı:Hüseyin Ağabey,

Davet bizlerden icabet muhataplarından,eğer biraz etraflarına bakarlarsa bu platformları daha iyi anlayabilirler.Artık günümüzde iletişimin ne denli etkili olduğunun sanırım henüz farkında değiller.Bizler gelip geçiciyiz ama buraların gelecek nesiller için ne kadar önem arzettiğini sanırım bir gün herkes anlar.Ne diyelim canları sağolsun.
Erkan bey Sözlerinizin altını bir defa daha cizerek, şunu vurğulamak isterim (HALKIN) karşısına cıkmaktan imtina edeler yani,

cekinenler yarın nasıl hizmet edecekler bilinmez. yazık kaybeden hep DEMİRCİ'li olacak. Saygılarımla H. ÖZDEMİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Mar 09, 2009 10:56 pm

Kimbilir belkide bizleri TEĞET geçiyorlar :) valla ne diyeyim Salih başkanımın sloganını okudum"uyan ey Demircili artık kalbinin sesini duy" diye Sayın Başkan ve Başkan adayları DEMİRCİLİ' ler uyandı artık hiç bir şey eski düzen gibi olmayacak. Bizler sormaya ve sorgulamaya başladık. Sorusu olmayan, hep yanıtı olan bir kültür geri kalmış kültürdür.dolaysıyla bizler hedefleri olan stratejilerini belirleyen Başkanlarla Demirciliyi ileriye götürmeyi istiyoruz.

Yazdıklarımızdan haberdar olduğunuzdan eminiz. Siz değilseniz bile DEMİRCİLİ' ler haberdar.

Zeynep ÖZDEMİR.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Sal Mar 10, 2009 1:26 am

Yok ! Var mi burda menfaat ?
Benimki görüş, kanaat,
Seni de bilir cemaat,
Alinacak ne var hocam !

Kabulümüz, acemiyiz,
Daha hâlâ ögrenciyiz,
Ama çok da samimiyiz,
Bozulacak ne var hocam !

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Sal Mar 10, 2009 1:25 pm

ottomon yazdı:Yok ! Var mi burda menfaat ?
Benimki görüş, kanaat,
Seni de bilir cemaat,
Alinacak ne var hocam !

Kabulümüz, acemiyiz,
Daha hâlâ ögrenciyiz,
Ama çok da samimiyiz,
Bozulacak ne var hocam !
Yüregine saglık yusuf kardeşim. Artık DEMİRCİ'li deki BAŞKAN adaylarına ulaşmak icin kimisi şiir yazıyor,kimisi sitem ediyor,

kimisi kızıyor, kimiside yan gelip yatıyor, bir takla atmadıgımız kaldı. DEMİRCİ'li ''SEVDALILARI''cıkın artık ortaya (sözüm ).

DEMİRCİ'li den iceriye. Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. Saygı ve Selamlarımla.Hüseyin ÖZDEMİR.

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön