köyümüz

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
suskun_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

köyümüz

Mesaj gönderen suskun_34 » Sal Tem 01, 2008 3:05 pm

demircili köyünde hatırı sayılan yani sözü gecen kımdır sizce

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Tem 01, 2008 6:11 pm

kardeş,

Çok zor bir soru sormuşun bunu neye göre belirleyeceğiz,Demircilide hatırı geçen mi,Demircili dışında hatırı geçen mi?Yada hatırdan kasıtımız nedir,biraz konuyu açarak katılırsanız eminin daha iyi olacaktır.

Herkese selamlar.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Çrş Tem 02, 2008 12:38 am

pomemerkan yazdı:kardeş,

Çok zor bir soru sormuşun bunu neye göre belirleyeceğiz,Demircilide hatırı geçen mi,Demircili dışında hatırı geçen mi?Yada hatırdan kasıtımız nedir,biraz konuyu açarak katılırsanız eminin daha iyi olacaktır.

Herkese selamlar.
Bende Erkan Abiye katılıyorum konuya bırz daha acıklık getırırmısın :)

ve yanlıs hatırlamıyorsam buna benzer bır konu Salih Arkadasımızda acmıstı.
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Tem 02, 2008 2:37 am

bence şuan kimse gözükmüyo illaki muhalefeti vardır olan kişilerinde
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Çrş Tem 02, 2008 3:28 pm

Pomemerkan AMCAMA KESİNLİKLE KATILIYORUM.
[font=Comic Sans MS]SeVdİğİn KaDaR SeViLiRsİn[/font]

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Tem 03, 2008 1:38 am

bence boyle bir soruyu sitemizdeki koyumuzun buyuklerini daha iyi taniyan sayin buyuk abilerimiz yada ablalirimiz cevaplarsa daha dogru olacaginin kanatindeyim sahsen kendi adima konusuyorum kimin sozunun gectigini soylemk yada birisinin ismini vermek biraz ters olur sanirim koyumuzun buyuklerini taniyan daha iyi kisiler var aramizda buna inaniyorum
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
suskun_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen suskun_34 » Çrş Eki 01, 2008 1:46 pm

soyle soyleyım ben mesela koyde durmadıgım ıcın fazla bılmıyorum ama bızım burada yabancı esnaf arkadaslarımız dan dogdugumuz kadarını solım mesela cok eskıden cok ozur adını bılmıyorum ama lakabı dangıl kavlak sakir sahinlerden mıkcı dıyolar bunlar cok saygı deger ve hatırı sayılı adamlar mıs benım bıldıgım bu kadar

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 03, 2008 9:21 pm

Bu sorunun zor bir soru olduğunu zaten söylemiştim.Bahsetmiş olduğunuz insanların tabiki o zamanın şartlarına göre özellikle çevre yörelerde sözleri geçermiş.

Arkadaşlar,

Bir yörenin insanlarının toplum içerisinde yada başka alanlarda sözünün geçmesi yada hatırının sayılması için içerisinde çeşitli değerleri barındırması gerekir.İnsanlar daraldıklarında yada başlarına herhangi bir sıkıntı geldiklerinde o toplumdaki kişilere müracat ederler.Sosyal hayatta hepiniz bunları yaşamışsınızdır.

Şimdi Demirciliyi şöyle bir incelediğimizde eskisiyle yenisiyle,özellikle devlet kademesinde insan yetişmemiştir.Yetişen insan sayısı nufusuna göre yüzde beş civarındadır.Yani bizim kasabamızdan Vali,Kaymakam,Müsteşar,Genel Müdür,Gazeteci,Yazar,Büyük işadamı,v.s çıkmamıştır. Bizler toplum içerisinde şuda şurada bizim hemşerimiz diyemedik.Çevremize baktığımız zaman bugün mesela Tokattaki Bozcalılı Doktor sayısı çok fazladır.Çevre kasaba ve köylerin insanları bizlere göre daha avantajlıdırlar.Halkımızın yoğun olarak yaşadığı yerlerde,üst kademede hiç bir insanımız bulunmamaktadır.

Günümüz şartlarında kişileri hatırları sayılmak isteniyorsa mutlaka bir konumda olması gerekir.Benim yaklaşımım bu şekilde,İstisnalar olsa da sonuç olarak bu türden konularda çok gerideyiz malesef.Sizlerinde değişik yaklaşımlarınız olursa konu daha güzel boyutlara gelecektir kanısındayım.

Saygılar.........

Kullanıcı avatarı
suskun_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen suskun_34 » Cmt Eki 04, 2008 12:58 pm

evet haklısın ama bızım köy de senın dedıklerını yapmak ıcın cok calısmaları lazım tabı ben dahıl olmak şartı ıle ama sole bı konu olursa bızım köyümüzde durumu ıyı olanlar cok aslında bırlesıp cok buyuk seyler yapabılır nedense bu konuda kımse bırbırıne guven vermıyolar galıba örnek vereyim size cami aslında bu camiye karşi cıkan da oldu isteyende oldu bu sunu gosterıyor guvensızlı mı yoksa cekememezlık mı benım buyuklerımden tek rıcam camiide yaptırsanız hastanede bu gıbı degerlere ımza atmak cok onemlı hem kendi adına hemde köyümüzün adına buyuk bır gelısme olur........bence birliten kuvvet dogar kelimesi cok dogrudur ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
saygılar......

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Cmt Eki 04, 2008 2:15 pm

Bizim köyümüz çooook zengin.Ama bir türlü eğitim ve çocuk okutmayı bilmiyor istisnalar hariç.okuyan derslerinde mükemmel olan bir kaç çocuk bilirim ailesi okuldan.alıp almanyaya çöpe gönderiyor .bunları hepimiz biliyoruz.ERKAN ABİNİN DEMEK İSTEDİĞİ ŞÜ YANLIŞ ANLAMADIMSA KÖYÜMÜZ EĞİTİME ÖNEM VERMİYOR.SÜRÇİLİLİSAN ETTİMİSE AFOLA....

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Eki 04, 2008 2:24 pm

erkan abı oncelıkle o guzel tespıtın ve dogru fıkırlerın ıcın sana tesekkur etmek ıstıyorum sonrada ebrulı ye.. yanı bunlar bızım koyumuz ıcın basıt mevzular kayda deger seyler olmasada suanda yasadıgımız cag ıtıbarıyle ıtıbar belırlı akademık karıyer hatta artık o da yetmıyor onemlı bır mevkı gerektıyor..bızı koyumzun aılelerının ve ozellıklede genclerımızın bunun farkına varması gerek..bundan sonra sadece kolay para yontemlerı degıl oncelıklerı sadece ve sadece okumak olmalıdır..hem kendılerı hem koylerı hemde vatanı ıcın..
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 04, 2008 3:53 pm

Sevgili,Suskun_34,Enesshn,Ebruli Hanım,Demişler ki,

Enesshn,
''erkan abı oncelıkle o guzel tespıtın ve dogru fıkırlerın ıcın sana tesekkur etmek ıstıyorum sonrada ebrulı ye.. yanı bunlar bızım koyumuz ıcın basıt mevzular kayda deger seyler olmasada suanda yasadıgımız cag ıtıbarıyle ıtıbar belırlı akademık karıyer hatta artık o da yetmıyor onemlı bır mevkı gerektıyor..bızı koyumzun aılelerının ve ozellıklede genclerımızın bunun farkına varması gerek..bundan sonra sadece kolay para yontemlerı degıl oncelıklerı sadece ve sadece okumak olmalıdır..hem kendılerı hem koylerı hemde vatanı ıcın..''

Ebruli,
''Bizim köyümüz çooook zengin.Ama bir türlü eğitim ve çocuk okutmayı bilmiyor istisnalar hariç.okuyan derslerinde mükemmel olan bir kaç çocuk bilirim ailesi okuldan.alıp almanyaya çöpe gönderiyor .bunları hepimiz biliyoruz.ERKAN ABİNİN DEMEK İSTEDİĞİ ŞÜ YANLIŞ ANLAMADIMSA KÖYÜMÜZ EĞİTİME ÖNEM VERMİYOR.SÜRÇİLİLİSAN ETTİMİSE AFOLA....''

Suskun_34
''evet haklısın ama bızım köy de senın dedıklerını yapmak ıcın cok calısmaları lazım tabı ben dahıl olmak şartı ıle ama sole bı konu olursa bızım köyümüzde durumu ıyı olanlar cok aslında bırlesıp cok buyuk seyler yapabılır nedense bu konuda kımse bırbırıne guven vermıyolar galıba örnek vereyim size cami aslında bu camiye karşi cıkan da oldu isteyende oldu bu sunu gosterıyor guvensızlı mı yoksa cekememezlık mı benım buyuklerımden tek rıcam camiide yaptırsanız hastanede bu gıbı degerlere ımza atmak cok onemlı hem kendi adına hemde köyümüzün adına buyuk bır gelısme olur........bence birliten kuvvet dogar kelimesi cok dogrudur''

Değerli arkadaşlar,

Tesbitleriniz ve konuya değişik boyutlarda yorumlar getirdiğiniz için sizlere teşekkür ederim.Ebru Hanım,okuyan çocuklar Almanya'ya çöp'gönderiliyor demeyelim de,eğitimlerini terkedip Avrupayı tercih ediyorlar diyelim.Aslında bizler genç nesiller olarak bütün sorunlarımızı ve birbirimizi çok iyi biliyor ve tanıyoruz.Bizler Demircililer olarak hiç bir işimizi birlik ve beraberlik halinde yürütemedik.Bununda temel nedeni bilgisizlik ve insanların kendi menfaatlerini ön plana çıkarmasıdır.Diğer bir nedeni Kasabamızda toplumu birleştirecek,toplumda ve çeşitli alanlarda insanlara yön verecek kişilerin içimizden yetişmemesidir.Bugün Demircili'de yaşanan gerek yazılı gerekse yönetim bakımından yaşanan hadiselere baktığımız zaman inanın aynı yalnışları hala görmekteyiz ve artarak inatla devam etmekte.

Şimdi ben sizlere soruyorum,Demirciliyi Reşadiye'de,Tokat'ta,Samsun'da,İstanbul'da,Avrupa'da, istisnalar hariç bizleri temsil eden kaç tane insanımız var.Bugün İstanbulda 700 henelik bir Demircili'li toplumumuz yaşamakta,günlük ve sosyal hayatta yahu şurada bir kasabalı hemşerimiz var gidipte bir çayını içelim diyebiliyor muyuz?Bu kadar maddi durumu iyi olan bir toplumun bu şekilde olması hepimizin genel sorunudur.

Şimdi sizlere çok açık bir örnek vereceğim.Demircili 1999 Yılında köy hayatından Kasaba hayatına geçti.Yani Demirciliye Devletimizin imkanları direkt olarak yansımaya başladı.Hepinizin bildiği gibi orada Muhtarlık döneminde zor şartlarda yaptırılan bir ilköğretim okulumuz bulunmakta.Bu okulun bir kısmı Belediye hizmet binası olarak kullanılıyor,eski lojman harap olmuş,içerisinde hangi malzemeyi ararsanız bulunmakta.Etrafına resmen hastalık saçıyor.Öğrencilerin kullandığı tuvaletler günümüz şartlarına hiç uygun değil.Öğretmenlerin oturdukları lojmanın sadece kapısını görürseniz içine bakmanıza gerek yok.

Şimdi kocaman 10 yıl geçti,'''Aslan yattığı yerden belli olur''Halbuki bu sorunlar ne kadar küçük sorunlar,O okulun bahçesi günümüz şartlarına göre çevre düzenlemesi yapılamaz mıydı?Oradaki eski bina Milli eğitimle gerekli yazışmalar yapılıp yıkılamaz mıydı?Kasabamıza gelen öğretmenler en azından daha güzel bir lojmanda oturamaz mıydı?Bu okul yapı itibarı ile küçük bir bina en azından daha bakımlı bir hale getirilemez miydi?İnanın o meydan sadece oradaki imkanlarla hem çevredeki insanların,hemde bizlerin çok güzel ilgi ve alakasını çekerdi.Bu şekilde bundan sonraki nesillere güzel bir miras bırakmış olmaz mıydık?

İşte sevgili arkadaşlar,bizlerin bunları görebilmesi için,ileriki dönemlere yönelik iyi adımlar atmamız gerkir ki,içimizden eğitimli,donanımlı,kariyerli,kişiler yetişsin.Toplumumuza kene gibi yapışan hatır gönül işlerini bir kenara bırakıp,özellikle fertler olarak kararlarımızı verirken objektif ve gelecek nesilleri düşünerek adımlar atmalıyız.

Enes'in okuma konusundaki tesbiti ve Suskun_34'ün birlik ve beraberli mesajı,Ebru Hanım'ın eğitime önem verilmemesi mesajları genç nesiller olarak olarak üzerinde durmamız gereken yerinde ve doğru tesbitlerdir.

Saygılar sunarım.

Konuya değişik boyutlarda katıldığınız için sizlere teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
suskun_34
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen suskun_34 » Cmt Eki 04, 2008 5:08 pm

evet sana katılıyorum abi ama suan da yapacak bısey yok

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön