KÖYE YAPILAN BELEDİYE BİNASI NE OLACAK

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

KÖYE YAPILAN BELEDİYE BİNASI NE OLACAK

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 6:56 pm

bilen varsa acıklarmı lütfen yani yapımı devam edecekmi

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Çrş Nis 16, 2008 7:05 pm

harbı o bınada fıs oldu
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Çrş Nis 16, 2008 8:16 pm

Arkadaslar orda bınamı vardı

:D :D :D
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 8:37 pm

yokmuydu belediye diye inşatı başlatıldı belediyede düştü şimdi o yapılan vede para harcanan yeri göremiyosan kıymet özdemir hanım efendi köye gidince dikatli bakarsan göreceginden eminim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Nis 16, 2008 8:58 pm

[font=Comic Sans MS]valla o binayı değerlendirmek gerek köy konağı gibi :roll: engin abi tarife gerek yok bea belkide o binayı görmek istemiyolar :) :wink: o değerli binamızıda büyüklerimiz yapıcak bişi bulurlar elbet

birde bazı arkadaşlar yerini bilmiyo yardımcı olmakta fayda var kısaca (köyümüzün girişindeki sağdaki inşaat halindeki yer) [/font]
En son EM-re tarafından Çrş Nis 16, 2008 10:24 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Çrş Nis 16, 2008 9:19 pm

Sevgili Engin ve Sevgili Emre,
Demircilide bir şeylerin oldugun haberi olmayanlar olabilir. Normaldir. Demircilili gibi yaşayanlar kasabasında olup bitinden her zaman haberdardır.
Sorunuza gelince halen inşaat halinde bulunan o yapı tamamlandıktan sonra Köy tüzel kişiligine kalacaktır. Tbiki bu bina iyi degerlendirilirse geniş kapsamlı bir faaaliyet ve hizmetlerde kullanılabilir. Köy konagı şeklinde. Tabiki bu binayı degerlendirecek birileri demircilinin başına gelirse. İyi degerlendirmek lazım. O binada neler olmazki. Bu bina ile ilgili daha detaylı bilgiler elimize ulaştıgında buradan halkımıza duyuracagız.

Hoşcakalınız.

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Nis 16, 2008 9:38 pm

[font=Arial]saygıdeğer başkanımız bizi böyle bilgilendirmeniz mutluluk verici inşallah herşey dilediğiniz gibi olur biz demircili genci olarak herzaman yanınızdayız ben şuna inanıyorum her organizasyonda sizin gibi DEKADER yönetimi olarak olmanızı canı gönülden istiyoruz sizin gibi büyüklerimize herzaman ihtiyacımız var keşke köyümüzün tüm gençlerini bu sitede toplasak ne güzel olur [/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Çrş Nis 16, 2008 9:48 pm

Burayı degerlendırmeklazım harbı. hatırladıgım kadarıyla yolüstü kasabasının girişinde böyle bir yer vardı muhtesem bır yapı olmustu.Bızde Yapamazmıyız...tabikide yaparız hemde en kralını ...Demircili Genclik Olarak Her Zaman DEKADER 'in Arkasındayız...
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Nis 16, 2008 11:23 pm

[font=Arial Black]SIMDILIK NE YAPILACAGI HAKKINDA BI GELIŞME YOK...AMA BELEDIYE TESKILATI BITIRMEKTEN YANA...KOY ODASI KOY KONAGI VS GIBI KULLANMAKTAN YANA ..TABI SADECE BI FIKIR..OLARAK SUAN İCIN BOLE...[/font]
Resim

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 11:33 pm

öncelikle DEKADERİ kutlarım bizimle paylaşmış oldugu bilgiler icin artık elimizde bir belediyemiz yok kala kala bir DEKADER kaldı bari onu yok etmeyelim yaşatalım

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Nis 17, 2008 1:46 am

Demircili' li gibi yaşamıyoruz demek Demirciliye ilgi göstermedigimiz anlamına gelmez (genel düşünüyorum) son yıllarda Demirciliye olan ilgi yoğun. Artı buna DEMİRCİLİSELEMEN Com. sitesinin eklenmesiyle Demircililerin daha duyarlı davrandığını kimse inkar edemez. Demircili olan olmayan diye bir ayrımı yanlış buluyorum. bizim köyümüz karma bir köy, yurtiçinde ve yurtdışında muhtelif yerlere yerleşmişler oraların örf adetlerini ve kültürlerini benimsemişler hatta yaşadıkları yerlerin ağzıyla konuşmaya başlamışlar.

Örnek: Çarşamba, Ordu, Almanya v.s gibi. Demircililerin içiçe yaşadığı iki yeri bunun dışında tutuyorum biri İST/ YENİBOSNA diğeri ALMANYA/ EDİNGEN.ben onlara adapte olmamış Demircililer diyorum. Tabiki.. aslımızı,özümüzü unutmayacagız. en azından olaylara bakış açımızı değiştirebiliriz

Konuya gelince: bidiğim kadarı ile o arsa 1500 metre kare, tabusu belediyenin üzerine devir olmadı. belediyeden düşdüğümüze göre en azından hibe edenlerin fikirleri sorulmalı sizcede öyle değilmi? yoksa yanlışmı düşünüyorum?

Selametle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Prş Nis 17, 2008 2:42 am

evet sorulmalı zeynep hanım neler umduk neler bulduk yatırıma yazık kimbilir kimlerin ici gidiyodur bence oraya cok güzel şeyler yapıla bilir örnegin bir konuk evi yada misafir hane gibi ama köyümüz belediye olucaksada belediye binası yakışır

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Prş Nis 17, 2008 3:31 pm

Konuya gelince: bidiğim kadarı ile o arsa 1500 metre kare, tabusu belediyenin üzerine devir olmadı. belediyeden düşdüğümüze göre en azından hibe edenlerin fikirleri sorulmalı sizcede öyle değilmi? yoksa yanlışmı düşünüyorum?

Selametle kalınız.[/quote]

[font=Century Gothic]zeynep hanım çok sağlıklı bir fikir katılıyorum[/font]

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Prş Nis 17, 2008 4:41 pm

[font=Arial Black]
zeynep yazdı:Demircili' li gibi yaşamıyoruz demek Demirciliye ilgi göstermedigimiz anlamına gelmez (genel düşünüyorum) son yıllarda Demirciliye olan ilgi yoğun. Artı buna DEMİRCİLİSELEMEN Com. sitesinin eklenmesiyle Demircililerin daha duyarlı davrandığını kimse inkar edemez. Demircili olan olmayan diye bir ayrımı yanlış buluyorum. bizim köyümüz karma bir köy, yurtiçinde ve yurtdışında muhtelif yerlere yerleşmişler oraların örf adetlerini ve kültürlerini benimsemişler hatta yaşadıkları yerlerin ağzıyla konuşmaya başlamışlar.

Örnek: Çarşamba, Ordu, Almanya v.s gibi. Demircililerin içiçe yaşadığı iki yeri bunun dışında tutuyorum biri İST/ YENİBOSNA diğeri ALMANYA/ EDİNGEN.ben onlara adapte olmamış Demircililer diyorum. Tabiki.. aslımızı,özümüzü unutmayacagız. en azından olaylara bakış açımızı değiştirebiliriz

Selametle kalınız.

TABİKDE ZEYNEP ABLA HERKESİN HALKIN FİKRİ ALNIR...AMAKI DEMİSSİNİZ YA HANI
hibe edenlerin fikirleri sorulmalı sizcede öyle değilmi? yoksa yanlışmı düşünüyorum? SİZDE DİYORSUNUZ Kİ "HİBE EDİLDİ BU" BİKERE...BİLDİĞİM KADARIYLA BELİRLİ Bİ ANLASMALAR BELİRLİ Bİ GEREKEN EVRAKLAR YAPILDI BENDEN ÖNCE OLAN BİSEY AMAKİ BİLİYORUM.TABİ KONU BU DEĞİL TEKRAR TEKRAR BELİRTİYORUM...KONU BİNA NE OLACAK ÇOĞUL OLARAK CEVAPLIYORUZ...TABIKI HALK OLARAK FİKRİ HEPİMİZİ HALK OLARAK ORTAK KARAR ALIRIZ YÖNETECEK OLAN KİSİDE ONA GÖRE HAREKET EDER....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Nis 18, 2008 2:13 am

Nurhancığım,

Seninde belirttiğin gibi kesin bir takım anlaşmalar yapılmıştır.Belediye konağı yapılacak diye hibe edildi, simdi ise prosedür değişti. Mutlaka o bina adı herne olursa olsun DEMİRCİLİYE sosyal veya kültürel amaçlı hizmetine sunulacaktır.

bende düşünce ve fikirlerimi sizlerle paylaştım. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Nis 18, 2008 8:38 am

zeynep yazdı:Nurhancığım,

Seninde belirttiğin gibi kesin bir takım anlaşmalar yapılmıştır.Belediye konağı yapılacak diye hibe edildi, simdi ise prosedür değişti. Mutlaka o bina adı herne olursa olsun DEMİRCİLİYE sosyal veya kültürel amaçlı hizmetine sunulacaktır.

bende düşünce ve fikirlerimi sizlerle paylaştım. :)
[font=Arial Black] [/font]

Mutlaka o bina adı herne olursa olsun DEMİRCİLİYE sosyal veya kültürel amaçlı hizmetine sunulacaktır. SONUNA KADAR KATILIYORUM BU CÜMLENE ABLACIM.HERSEYİ DEMİRCİLİ İÇİN GELECEK İÇİN...
Resim

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Nis 18, 2008 5:51 pm

Arkadaslar tabıkı ben o bınayı gördüm görmedım degıl ama nezamndan berı beklenılıyor o bına beledıge bınası yapılıcak dıye

üstünden yanlıs hatırlamıyorsam bır 5sene gecmıstır ozamndan bu zamana yapılcak dogrusu benım pek umudum kalmadı ama
hayırlısı olsun DEMIRCILIMIZ ıcın
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Nis 18, 2008 7:22 pm

Değerli arkadaşlar;

Kasabamız adını bağışlanan bu yerin bağışlandığından bu güne kadar aslı astarı olmayan dedikoduları çok duyduk.Bunlara girmek istemiyorum.Neticede bir hayır yapılmıştır,Demircilide arsa fiyatlarının İstanbul ile yarıştığını düşünecek olursak son derece büyük bir hayırdır.Hatırladığım karadarı ile 1400 metrekaredir ve tapusu belediye üzerine alınmıştır.Bu insanlarda bu yeri bağışlarken dönemin ilgililerinden zerre kadar bir talepte bulunmamuşlardır,buna kendim bizzat şahitim

Bundan sonraki süreçte hiç bir şey değişmez,taşınmaz mallar köy tüzel kişiliğine kalır.Gelecek olan yöneticililer Demircili halkı ile beraber nasıl değerlendirileceği konusunda bir karar vereceklerdir.Benim acizane görüşüm aynen bu şekilde yapımına devam edip ileriyi ve gelecek nesilleride düşünerek hizmet binası olarak tamamlanmasıdır.Belki Devletten bundan sonraki süreçlerde yardım almayacağız ama Demircili de hayırsever vatandaşlar bu şekilde bir çok sorunu giderdiler.Zaten bu yeri rahmetli hacı teyzemiz hizmet binası yapın diye bağışlamıştır.Bu şekilde devam ederse bu tamamen benim fikrim daha anlamlı olur.Bakalım zaman bize daha neler gösterecek.Aslında şeçimlere daha çok zaman yapımı bile tamamlanabilir.Çok yönlü amaçlı olarakta kullanılır.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Cum Nis 18, 2008 8:13 pm

hep büyük düsünürüz neden belediye binası o kadar büyük yapıldı anlamıs degilim prefabrık bır yapıyla daha güzel bir beledye binası yapılırdı hemde cok ucuza benım kendı görüsüm

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Nis 18, 2008 9:21 pm

KONU . İNŞA HALİNDEKİ BELEDİYE BİNASI HK.

Degerli arkadaşlar,
şu anki inşa halındeki belediye binamızın tapusu halen bu yeri hibe eden rahmetli makbule teyzenin üzerinedir. Belediye tapuyu şu ana kadar almamıştır. Sanırım önceki dönem bu tapu meselesi gündeme geldi. bende o zaman meclis üyesi idim. Yanılmıyorsam makbule teyzenin vefatı olunca bu iş kaldı.
Tabiki bu bir avantajda olabilir belediyenin düşmesi açısından. Sanırım bu güzel hayırı yapan kişinin varisleri rahmetli makbule teyzenin hayırını amacına ulaştırmak adına gerekli prosüdörleri yerine getirirler.
Zeynep hanımın belirtmiş oldugu, ne amaçla kullanılacagına dair olarak, hibe edenlere sorulur sözü halkımıza sorulur anlamında söylemiştir diye düşünmek isterim. Aksi olursa yani bizlere sorulur derse o zaman rahmetlinin hayrına engel olunmuş deriz. Sanırım olumlu anlamda söylenmiş bir sözdür. Hibe edilen bu yer ile ilgili olarak gerekli hibe protokolleri belediyede mevcuttur. Bu konuyu o kadarka irdelemenin bir anlamı yok diye düşünüyorum. İnşaat tamamlanır amacına uygun olarak demircilinin hizmetine sunulur bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bizlerde bu hayırı yapanlara dua ederiz.

Saygılarımla,

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Nis 18, 2008 9:41 pm

Sayın Başkan;

Bugün başka bir eski dönem meclis üyesine sordum yerin belediye üzerine geçirildiğini söyledi.Gerçi bu o kadar önemli değil önemli olan bundan sonra amaçları doğrultusunda burayı kullanmaktır.

selimhanlı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selimhanlı » Cum Nis 18, 2008 11:23 pm

iyide burası belediye adına değilse nasıl pilan yapıldı inşata başlandı.neticede buraya devletin parası harcanıyor.mutlaka bi belge olması gerekmiyomu.şimdi bu bina öylesinemi yapılıyo.siz istanbulda pilansız projesiz inşata başlıyabiliyomusunuz.Neyse bu konumuz değil aslında abileriminde dediği gibi önemli olan bundan sonrası bunuda idareciler düşünür heralde.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 20, 2008 2:21 am

Bina nasıl biterse bitsin demekle olmuyor herhalde. Hangi amaçla yapılıyorsa, binanin iç bölmeleri ve taksimatıda ona göre inşa edilmezmi?
örneğin: Misafirhane olarak kullanılırsa yatakhanesi, yemekhanesi, lavubaları WC' leri ona göre yapılmazmı? diyorumki adı belirlenmiş olsa daha sonra yap yık işi cıkmazdı.

farkındayım cok soru soruyorum.gayem hangi amaçla yapıldığını bilirsek insanlarımızı yardım etmekte teşfik etmiş oluruz.köyümüze hizmette yarışırız.

selametle kalınız. :)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 02, 2009 9:49 pm

Sayın Başkanım,

Kasabamız belediye olarak yola devam ediyor. dolaysıyla belediye binasının insaat çalışmaları bundan böyle hız kazanacaktır. İnş. en kısa zamanda bizleri bilgilendirsiniz.

Saygılar...

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Oca 02, 2009 11:07 pm

Zeynep hanim bu sorunuza Insallah cevap yazarlar.

Aslinda tam firsat secim yatirimi icinde olsa insaati hizlandirmali diye düsünüyorum. :)

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön