KÖYE YAPILAN BELEDİYE BİNASI NE OLACAK

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Oca 04, 2009 12:49 am

Evet, iki donemin bittigi yeni bir donemin baslayacagi demircili belediyesinde sizce hala bu konuyu konusmak nekadar normal boye bir soruyu sormak iicmden geldi.Sanirim bu da yeni gelen donem baskan ve uyelerini onunde bulunacak olan bir dosya ve bence ilk once bu problemin cozulmesi gerekyior ve diyorum ki onumuzde ki secimelrde oyumuzu verecegimiz kisileri iyi taniyin,iyi dusunun ki bir iki donem daha kalmasin.Ben inaniyorum ki daha dogrusu inanmak istiyorum bizim insanimiz yeterli dersi cikartmistir yapilan donem baskanliklarindan ve bu secim bir altin tepsidie sunulan hediye niteliginde ve gerekli yerlere oy kullanilacagina ve duygusalligin degil mantigin on plana cikacak bir secim olacagina inaniyorum.Artik benim koyumun diger koylerden bir seyleri biraz daha geriden yapmasini hazmedemiyorum.cunku koyumuz bunu hak etmiyor diye dusunyuorum.saygilar.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Oca 04, 2009 12:09 pm

esmer_jojuk yazdı:Evet, iki donemin bittigi yeni bir donemin baslayacagi demircili belediyesinde sizce hala bu konuyu konusmak nekadar normal boye bir soruyu sormak iicmden geldi.Sanirim bu da yeni gelen donem baskan ve uyelerini onunde bulunacak olan bir dosya ve bence ilk once bu problemin cozulmesi gerekyior ve diyorum ki onumuzde ki secimelrde oyumuzu verecegimiz kisileri iyi taniyin,iyi dusunun ki bir iki donem daha kalmasin.Ben inaniyorum ki daha dogrusu inanmak istiyorum bizim insanimiz yeterli dersi cikartmistir yapilan donem baskanliklarindan ve bu secim bir altin tepsidie sunulan hediye niteliginde ve gerekli yerlere oy kullanilacagina ve duygusalligin degil mantigin on plana cikacak bir secim olacagina inaniyorum.Artik benim koyumun diger koylerden bir seyleri biraz daha geriden yapmasini hazmedemiyorum.cunku koyumuz bunu hak etmiyor diye dusunyuorum.saygilar.
.

Bizim insanımız malesef hiç bir şeyden ders çıkaramadı.Bir toplumda yalan,dedikodu,iftira,hakaret devam ettiği müddetce orada birlik be beraberlik sağlamak çok zordur.Bizim toplumumuzda öyle kişiler var ki bunlar yıllardır bu toplumu kendi menfaatleri uğruna hep bir yerlere sürüklemekteler.Dün söylemiş oldukları sözleri,bugün hiç söylememiş gibi unutmaktalar.Kasabamıza sadece hizmet binası olarak bağışlanan bu arsa ile ilgili öyle dedikodular çıkarıldı ki bunların insanlık ile bile alakası yok.Kendilerine her türlü kötüğün yapıldığını çok iyi bildikleri halde,toplumu idare etmek adına artaya çıkan lider adayları malesef bu insanlara itibar etmekteler.

Kişiliklerini koruyamayan insanların toplumu idare etmesi mümkün değildir.Onlar ancak kendi hesaplarını yaparlar.İşte bu şekilde bizlerde burada neden hala on yılda hizmet binası yapalamadı diye sızlanıp dururuz.Bizler altın tepsi ile bize verilen imkanı kullanamadık,tekrar Mahkeme kararı ile o imkan bize verildi şimdi yine aynı kilişler ile bile bile kendi kendimizi maceraya doğru sürüklüyoruz.Bu sözümü asla unutmayın arkadaşlar,zamanı geldiğinde kimse söylenmedi demesin...
.
..
...

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Pzr Oca 04, 2009 8:18 pm

Değerli Dostlar bu Belediye Binası Hakkında Ben de birkaç cümle kurmak istiyorum:

Rahmetli Makbule Özdemir bu arsayı belediyeye bağışlamış ve bu değerli alanın köy yararına kullanımını planlamıştır.
Yıllar geçmesine ve köy belediyesine gelen kaynaklara rağmen buraya yapılan binanın tam olarak hangi hizmete yönelik inşa edildiği ve dahası inşaatın hangi amaca yönelik sürdürüleceği belli değildir.

Belediye halka yerinden yönetim anlayışı gereği hizmetin hızlı ve yerinde yapılması maksadı ile oluşturulmuş bir teşkilattır.Esasen amaç siyasi rant değil sadece hizmet odaklıdır.Var oluş nedeni de budur. Malesef böylesine değerli bir alanı ücretsiz edinmiş olan belediyemizin bu konuda hangi brokratik prosüdürü takip ettiği dahası bu alanda gerekli bilgi ve beceriyi geliştirip geliştiremediği konusu mutlaka açıklanmalıdır.

Plan ve proje örnekleri hedeflenen amaç halka anlatılmalı en önce de bu bağışı yapan kişinin mirascılarına özenle izah edilmelidir.
Elbette hesap sorulacak ve kişiler bilgilenmek isteyecektir. Kişisel alınganlıklar meseleyi köreltmekten öteye geçmez.
Kimsenin şahsında suçlama maksadı taşımayan bu demokratik ve hakkaniyetli sorgulama biçimi gerekli cevapları hak etmektedir.

Belediye cüzi bir miktar para harcayarak bir web sayfası oluşturmalı ve yapılan herşeyi buradan bilgilendirerek insanlara aktarmalıdır.

Kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Oca 04, 2009 9:49 pm

NOTTE yazdı:
Belediye cüzi bir miktar para harcayarak bir web sayfası oluşturmalı ve yapılan herşeyi buradan bilgilendirerek insanlara aktarmalıdır.

Kolay gelsin...
Devletin zaten tüm belediyelere sağladığı bld.gov.tr uzantılı adres demircili içinde mevcut ama demek ki belediyemiz kadrosunda bu alanı güncelleyen, yöneten, kullanabilen bir çalışan yok. Bu konuda personeller eğitim aldırılabilir, resmi anlamda dışardan destek alınabiliyorsa ve belediye yetkililerimizin böyle bir desteğe veya danışmanlığa ihtiyacı da varsa biz her zaman buradayız.

DemirciliSelemen.Com olarak her ne kadar resmi bir site olmasakta forum yönetimimizin objektifliği ve üye profilimizdeki samimiyet artık herkes tarafından malumdur. Şu an ki belediye başkanımız, belediye muhasipimiz ve diğer personeller forumumuza zaten üyeler. Madem resmi web adresimiz güncellenemiyor ya da yönetilemiyor, buradan da bizleri ve dünya'daki tüm Demircili'leri bilgilendirebilirsiniz.

Sayın başkan,
Bu mesajımızı en olumlu yönü ile değerlendirip foruma açıklamalarınızı kendi üyeliğinizle, o şekilde yapamıyorsanız tayin edeceğiniz başka bir arkadaş üyeliği ile hemşehrilerimizi bilgilendirin lütfen. O da olmuyor, basit bir faks ile bize iletin biz adınıza yayınlarız. DemirciliSelemen.Com sizler gibi yönetim kadrosundaki insanlar için iyi kullanılması gereken, tek noktadan birkaç tuşa basarak herkese ulaşacabileceğiniz en iyi ortamlardan biridir.

Konuyu dağıtmadan bu Belediye Binası ve diğer güncel çalışmalar konularında sizlerden hep bilgilendirme bekledik, bekliyoruz, bekleyeceğiz de.

Saygılarımla...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Oca 06, 2009 12:10 am

Konuyu dağıtmadan bu Belediye Binası ve diğer güncel çalışmalar konularında sizlerden hep bilgilendirme bekledik, bekliyoruz, bekleyeceğiz de. ALINTI

Acaba kendileri ne yaptıklarını biliyorlarmı ki başkalarını bilgilendirsinler. Israrla özgüveni olan Başkan, Başkan adayları ,yönetici,idareci istiyoruz derken işte bunu kast ediyorduk. Çıkacaksın halkın karşısına dinleyeceksin dertlerine çare olacaksın isteklerine cevap vereceksin. Yanınızda destek verir (miş) görünenlere pek itimat etmeyiniz. Menfeatlerinin karşılığını almamadıkları takdirde birde bakmışsızki diğer saftalar.

Burda derdimiz belediye binasının tamalanıp tamamlanmayacğı değil. Nihayetinde tamamlanacaktır. Önemli olan kalıplaşmış fikir ve düşüncelerin değişmesi.

Sayın Salih KANDOĞMUŞ,

Daha öncede Belediye başkanlığı yaptınız, önümüzdeki secimlerde adaysınız tecrübeli ve bürokrasiyi iyi bilen bir olarak Demirciliye hangi hizmeleri getireceksiniz.

Sayın Necaatin YAMAN,

Kasabamız Belediye olarak kalıyor. Tüm Demircililer için hayırlı olsun. Mutlaka bunda sizinde emeğiniz vardır.Halihazırda bir Belediye başkanı olarak geçmişte yapmış olduğumuz hatalarımıdan ders cıkartıp gelecek için ne/ Neler vaad ediyorsunuz.

Ve diğer Aday adaylarınada sesleniyorum Sizler yeni liderlik için talipsiniz. Kasabamızı geliştirme ve güzelleştirme adına neler düşünüyorsunuz.

Oylar susmakla çoğalmıyor, buyrun Sayın Başkan / Başkan adayları söz sizlerde.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Oca 06, 2009 4:54 pm

Şahin Altun'da aday onada söz verelim......................................................................................................................................?

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Çrş Oca 07, 2009 7:59 pm

Değerli dostlar haritaların bir özelliği vardır binde bir-onbinde bir gibi gerçek mesafelerin paydalarını gösterir bizler bu haritalara bakarak gerçek mesafeler hakkında bilgi sahibi oluruz. İnsan egolarıda haritalar gibidir. En büyük hedeflerin binde birlik beşbinde birlik bazı insanlar içinse milyonda birlik ölçeklerde gerçekleştirilmiş biçimleri ve bu ölçekten elde ettikleri garip ama anlaşılabilir tatminleri söz konsudur. Siyaseten de belki bir bakanlık ya da bakanlık gibi mevkilerin on binde ya da yüzbinde birlik bir ölçeği gibi görebileceğimiz demircili belediye başkanlığı bu anlamda birilerini tatmin ediyor olabilir ve hatta bazı kişiler sadece bu tatmini sağlamak için bu koltuğa aday da olabilir.Bu bakış açısı tek taraflı bir memnuniyet hedeflediği ve sosyal açıdan görev bilinci barındırmayan bu hedef biçimi topluma hizmet getirmiyor malesef.
Şimdi düşünüyorumda bu göreve yani belediye başkanlığı görevine gelecek biri hangi hedefle bunu istiyor.Bir emeklilik ikramiyesi olarak mı ya da egosunun onbinde birlik tatmini olarak mı yoksa gerçekten hizmet için mi.

Bu bağışlanan arsa ile ilgili hala bir cevap gelmemişken bu arada başkan şu an ne yapıyor.
laf aramızda bu başkanlık meselesi fazla spekülatif bir hale sokuldu tarafımızca ama olsun keyifli ve faydalı oluyor kanımca.
Kolay gelsin...

Bu arada sayın Zeynep hanım Bence siz de aday olmalısınız ne dersiniz?
sizin komplex çözümsel yaklaşımlarınız ve şahsi karizmanız bence hepimiz için faydalı olacaktır.
Belki ilerde bu hayalim gerçek olur ama şimdilik sizi böyle bir ateşe atmamalıyız bence.

Kullanıcı avatarı
erdinc.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdinc.sahin » Çrş Oca 07, 2009 8:57 pm

memleketimiz için önemli bir yerde olan ve yarım kalan inşaatın değerlenip belde girişinde olmasıyla beldeyi temsil edebilecek güzel anlamlı bir yapı olacağını düşünüyorum.hafatlık toplantıların yapıldığı bir salon veya misafirhane veya belde tarihcesini anlatan yazılar veya resimlerin daha tefuratlı bir şekilde devamlı açık halde olabilecek seminer yeri.bu çok katlı olup yazdıklarımın kat kat içerinde olabileceği bir yer vede artı olmayan demircilispor kulübü neden olmasın....

sadece düşüncelerimi yazdım aslında hayırlısı olsun beldemizi temsil eden bir olsun isterim.....
Dünyada dost ararsan Hz.Allah yeter ...

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Çrş Oca 07, 2009 10:27 pm

Köye yapılacak olan belediye binasının akibetinin ne olacağı şuanda mechul.

meselenin cözümü göreve talip olan (YENİ BAŞKANIN) acilen el atacagı bir iştir bizim derdimiz kimseye ne yapacagını öğretmek degil.

Konunun yeniden gündeme gelmesiyle muhataplarından birisi olarak (HİBE) edilen yerin arsanın bize muracat edildigi güne dönmek lazım.

Zamanın belediye BAŞKANI salih KANDOĞMUŞ ve heyeti idi rahmetli annemden belediye binası yapmak icin yer istediler MAKBULE ÖZDEMİR kendisi ve

varisleri adına söz alarak şöyle bir istekte bulundu köyümüzün en eski yolunun genişletilirek asfaltlanması kenarlarının ağac dikilerek ışıklandırımasını

Yani DEMİRCİLİYE yakışır bir bulvar yapılmasını buranın bir VAKIF MALI olarak kullanılması halinde (HİBE) ettigini belirterek sözlerini bitirdi.

Devrin belediye BAŞKANI salih KANDOĞMUŞ bu isteklerin DEMİRCİYE bir hizmet olacagını belirterek en kısa zamanda bitireceklerine dair söz verdiler.

Kendilerinin zamanında bir gelişme olmadıgı gibi bir sonraki belediye BAŞKANI necati YAMAN,a kendilerine konuyu götürdüğümde bana aynen şu cevabı,

verdiler size kim söz verdiyse o yapsın dedi.

Merak ettigim bir konu var memleketin icin bir hizmet yapmaya calışıyorsun aldıgın cavap ortada (sayın BAŞKANLAR) yeniden insanların karşısına cıkıp neleri

Vaad edeceksiniz DEMİRCİLİ halkı adına verilecek sözlü veya yazılı bir cevap bekleniyor. SÖZ laf olsun diye değil tutulmak icin verilir.

Sayğı ve selamlarla Hüseyin ÖZDEMİR.
En son huseyin.ozdemir tarafından Çrş Oca 07, 2009 10:40 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön