Demircili Belediyeliği İptal mi?

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Şub 12, 2008 12:17 am

Slm..

öncelikle şunu belirtmek isterimki belediyeliğimizin iptaline üzüldüm ama çok üzülmedim üzülmememin sebebi biz zaten belediye olmamıştık bir belediye olsak yeni bir belediye binamaız yolarımız süper derecede yapılmışşş çöp kokusu olmadan gecile bilen bir kasabamız festivallerimiz daha organizeli veeeee en gerekli olduğu halde yapılmadı bir düğün salonumuz olurdu bu saydıklarımın hepsi 2senede hadi olmadı 4 senede olurdu ve biz sanırsam 8-9 senedir BELEDİYELİGİZ bence
böylesi çok daha iyi oldu en azından köyümüz derimmm cok görmem.

Saygılarımla

Kıymet Özdemir
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Şub 13, 2008 12:18 am

Değerli arkadaşlar;
''Bir toplum neye layıksa o şekilde idare idilir''Demircili Kasabası ile ilgili yaşanan hadiseleri yakından takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.Demekki bu Kasabayı seven geleceğini düşünen sizlersiniz.Bu konu gündeme gelmeden önce Belediye başkanlığına aday olan kişileri duyuyorduk,şimdi bakıyorum hepsi birden bire sustular.Bu aday olacak arkadaşların veya hali hazırda ki idarecilerin bu konu ile ilgili fikir ve düşünceleri yok mu?Bu şekilde mi bizleri yönetmeye talip oluyorlar,yarın belediye düşmediği zaman patır patır ortaya çıkarlar.

Demircilinin bu hale düşmesinin temel sebebi bizler değiliz.Daha öncede söylediğim gibi bu konu yeni bir konu degildir.Bu konunun bu hale geleceğini demircili kasabasında her yerde anlatmaya çalıştım.Çün ki parlemantodaki hali hazırda ki bir yasa idi.Ama bizim idarecilerimiz son yapılan adrese dayalı nufus sisteminin neler getirip neler götüreceğini,ulusal medyanın aylar öncesinden anlatmasına rağmem bir türlü anlayamadılar.Mesala yakın köylerden hiç bir tanesini kendimize bağlayamadık,bunu bizler değil idareciler yapacaktı.Nufus sayımı ile ilgili insanların neler yapacağını nasıl bir yol izleneceğini halka biz mi anlatacakdık.Halkımız hem demircilide yazılmış,hem İstanbulda yazılmış yeni sisteme göre en son yazılan yerin geçerli olacağını biz mi söyleyecekdik,bunu idareciler yapacaktı.

Arkadaşlar,

Eğer bir toplmum ileriye gitmesini istiyorsak liderleri iyi secmeliyiz.iyi takip etmeliyiz.Kendi fikir ve düşüncelerimize göre lider secmemeliyiz,toplumumuzun geleceği için lider seçmeliyiz.Allah aşkına söyle idarecilere bir bakın hepsi okur yazar,bunlarla bu toplum nereya kadar gidebilir.İşte geldiğimiz noktada apaçık ortada,bakalım neler olacak,İnşallah düşmeyiz.
Hepinize saygılar sunarım.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Çrş Şub 13, 2008 11:11 am

sevgili erkan abi;
bundan öncecede düşüncelerimi belirtirken idarecilerden bahsetmiştim...hali hazırdaki yöneticiler diyorsun evet hali hazırdaki yöneticiler bile bakın halkım burdan geldik buraya gidiyoruz gibi basit bi açıklama bile yapmadılar....
herkez suskunluğunu cidden koruyor.....
evet bi toplum neye layıksa o şekilde idare edilir.... PEKİ SORUYORUM BİZİM LAYIK OLDUĞUMUZ DURUM BUMUYDU_?
BENCE DEĞİLDİ....tabiki YARADAN MEVLA hepimize akıl fikir ihsaneylemiş...gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanmalıyız fakat öyle durumlar vardırki insanlar yönlendirilmelidir....yoksa herkez başkan olur değilmi_?
başkanımızın ve başkan adaylarının seslerinin çıkmaması tabiki garip_!
Resim

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Çrş Şub 13, 2008 2:29 pm

görünen köy kılavuz istemez demekki bi kurtuluş yolu yokki ilgilenmiyolar yani gerçektende bi çıkış ve kurtuluş yolu yok

RECEP TAYYİP ERDOĞAN nederse neyaparsa arkasındayız çünkü vatan için ne hayırlıysa hep onları yapıyo

saygılar
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Şub 13, 2008 2:36 pm

[font=Arial Black]evet kuzen TAYYİP ERDOĞAN ne derse odur katılıyorum yaparda nitekim.[/font]
Resim

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Çrş Şub 13, 2008 3:34 pm

HEPİNİZE ÖNCELİKLE SEVGİ VE MUHABBETLERİMLE,
KÖYÜMÜZ BELDE OLMA AŞAMASINA BÜYÜKLERİMİZİN GAYRET VE MEŞAKKATLİ MÜCADELERİ SONUCU OLMUŞTUR. KASABAMIZIN BBİR ÇOK PROBLEMLERİ VARDIR. DAHA İLERİ ADIMLAR ATMAMIZ GEREKİRKEN KENDİ İÇİMİZDE SÜREKLİ BİRBİRİMİZİ YİYİP BİTİRMENİN BİR ANLAMI YOK. NİYE DÜŞMÜŞTÜ ŞU ŞUNU YAPMAMIŞTI, ŞU ÇALIŞMAMIŞTI GİBİ. YİNE HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ AYNI ŞEYLERİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ VE BİRİLERİNİ GÜNAH KEÇİSİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ BU BİZE ÇOK ŞEYLER KAYBETTİRDİ VE NİTEKİM BÖYLE DEVAM EDERSEK DAHA ÇOK ŞEYLER KAYBEDİCEĞİZ.
YAYLA MESELEMİZ HALA DURUYOR. ORDA KAYBETMİŞ SAYILIRIZ. BELDELİĞİMİZ DE ELİMİZDEN GİTTİ NEDEN SÜREKLİ BİRBİRİMİZE SATAŞIP DURMAMIZDAN KAYNAKLANDI. HİÇBİRİMİZ YAPICI OLMAKTAN YANA BİR TAVIR TUTUNMA YOLUNU SEÇMEDİK. EĞER KASABAMIZ KÖY OLACAKSA HAYIRLISI OLSUN.
LAKİN FIRSATLAR İNSANIN ELİNE HER ZAMAN GEÇMEYEBİLİR.
HEPİMİZİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA SOKMAMIZ GEREKİR.
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Çrş Şub 13, 2008 3:57 pm

?
[font=Comic Sans MS]EğEr kÜçÜkKeN bİlgİ AğAcInI DiKmSsEnİz BüYüyÜnCe GöLgEsİnE SıĞıNaCAğInIz biR AğAcInIz oLmAyAcAkTıR[/font]

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Çrş Şub 13, 2008 11:44 pm

Zafer Hocamiz cok güzel anlatmis aslinda,Arkadaslar birbirimizle ugrasmanin bir faydasi yok,ne yapamadiklarimiza degilde
bundan sonra pozitif neler yapabiliriz bunlari tartissak daha faydali olacak.
Herkes bir sekilde hasbelkader muhtarligi veya Bel.baskanligi döneminde iyi veya kötü seyler yapmistir,gecmisten ders alip
gelecekte beraberce asagiya yukariya cekmeden,sundan bundan tartismasindan uzak durup beldemiz veya köyümüz icin ne gerekiyorsa yapmamiz lazim.

Belediyeligin gitmesi dünyanin sonu degil,bazi hedeflere köy olarakta yürüyebiliriz,zaten köyümüzün cevremizde ve Tokat,Ordu mintikasinda bir ismi
bir durusu var.

Insallah herseyin hayirlisi olur.

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Cum Şub 15, 2008 10:05 pm

düştümü düşüyormu bir cok çelişkili düşünceler cıkıyor kimi yasa yörürlüğe girmedi bazı ilğili kişiler bunun hakkında calışmalar yapılıyor diyor yersiz konuşmalar oluyor ne demiş mustafa şahin abi persenbenin geleceği çarsanbadan belli olur neden bunun hazırlıkları daha önce geniş capta yapılmadı neden ilğisiz kalındı aslında bir cok neden var acıklanması gerek ama ben bi bakıma seviniyorum belediyeliğn düşürüleceğine sebeb köyümüzde 15 ytl için oy veren insanlar var en azından böyle sipakilosyonlar cıkıpda köyümüzün kariyeri 100 kontür denmez. neyse herzaman dedim gibi allah yar ve yardımcınız olsun muhabbetiniz daim olsun

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cmt Şub 16, 2008 7:33 pm

MATRAX:) yazdı:düştümü düşüyormu bir cok çelişkili düşünceler cıkıyor kimi yasa yörürlüğe girmedi bazı ilğili kişiler bunun hakkında calışmalar yapılıyor diyor yersiz konuşmalar oluyor ne demiş mustafa şahin abi persenbenin geleceği çarsanbadan belli olur neden bunun hazırlıkları daha önce geniş capta yapılmadı neden ilğisiz kalındı aslında bir cok neden var acıklanması gerek ama ben bi bakıma seviniyorum belediyeliğn düşürüleceğine sebeb köyümüzde 15 ytl için oy veren insanlar var en azından böyle sipakilosyonlar cıkıpda köyümüzün kariyeri 100 kontür denmez. neyse herzaman dedim gibi allah yar ve yardımcınız olsun muhabbetiniz daim olsun

keşke o 10 ytl oy veren kişiler şimdi piyasada olsa belki belediyelik şansımız biraz daha fazla olurdu
dimi erdoğan_?
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Şub 19, 2008 5:34 am

Degerlı arkadaslar,

Belediyelerin kapanması ile ilgili kanun tasarısı bugün bakanlar kurulunun imzasına acıldı.Cıkarılacak tasarıya göre 2000 nufusun altı belediyeler kapatılacak.isteyen belediyeler 6 ay icerisinde baska belediyelere katılabilecek,belediye hizmetleri özel idare tarafından yürütülcek,belediyelerde calısan personel baska birimlere kaydırılacak.

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Sal Şub 19, 2008 9:31 am

arkdaşlar belediyeliğin iptal olmasını neden istemiyorsunuzzz zaten belediyenin nasıl bir katkısı varki köydeki ne gibi eksiklikleri belediye karşılıyorr belediye olmassa muhtar var 3 aylık bir belediye jhııh
[font=Comic Sans MS]EğEr kÜçÜkKeN bİlgİ AğAcInI DiKmSsEnİz BüYüyÜnCe GöLgEsİnE SıĞıNaCAğInIz biR AğAcInIz oLmAyAcAkTıR[/font]

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Sal Şub 19, 2008 4:31 pm

cyildiz yazdı:arkdaşlar belediyeliğin iptal olmasını neden istemiyorsunuzzz zaten belediyenin nasıl bir katkısı varki köydeki ne gibi eksiklikleri belediye karşılıyorr belediye olmassa muhtar var 3 aylık bir belediye jhııh
cyıldız senin bi terapiye ihtiyacın var ayda sen uzunzamandır köye gelmiyosun biz yapılan her emeğe saygı duyarız ilk baş bi gör sonra karar ver istersen köyümüzün bence çoğu ihtiyacı giderildi

EMEĞE SAYGI DUYALIM LÜTFEN

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Şub 19, 2008 4:35 pm

[font=Arial Black]sonuna kadar katılıyorum kuzan sana en azından saygı duyalım ....[/font]
Resim

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Sal Şub 19, 2008 5:12 pm

emre benimde emeğe saygım var yanlış anlama ama belediyeye sağlanan fonlar teşvikler muhtara ve yada herhangi bir köy derneğine temsilcisine sağlanan sa emin ol bundan daha fazla emek olurduu ve daha da köy güzelleşirdii

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Sal Şub 19, 2008 7:20 pm

cyıldız köye gelen yabancılar fonlara teşviklere bakmılar yollara alt yapıya bakıolar ve bunlarda bu dönemde giderildi köyün en büyük sorunları buydu bunlarda çözüldü çok şükür hakeden herzaman kazanır

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Çrş Şub 20, 2008 9:19 am

eywalllah emre saolll ben cemam msn adresim cemal_yildiz_-@hotmail.com

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Şub 28, 2008 6:19 pm

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, nüfusu 2 binin altına düşen 863 belde ve ilk kademe belediyesinin kaldırılmasını öngören kanun tasarısı AK Partili Milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

AK Parti'nin tasarının maddelerinin görüşülmesi sırasında konuşma süreleri ve önerge vermeyle ilglii sınır konulmasına dönük önerisinin kabul edilmesinden sonra CHP, MHP ve DTP milletvekilleri komisyon toplantısını terketmişti. Toplantıda muhalefetin olmaması nedeniyle tasarının maddeleri kısa sürede oylanarak kabul edildi.

43 yeni ilçe kurulmasını öngören tasarı ile toplam 3 bin 225 olan belediye sayısı 2 bin 103'e düşecek. AK Parti hükümeti, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler nedeniyle tasarının 28 Mart tarihinden önce yasalaşmasını hedefliyor.
Habertürk.com.

aydın
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aydın » Cmt Mar 01, 2008 5:54 pm

meltem&mehtap yazdı:
MATRAX:) yazdı:düştümü düşüyormu bir cok çelişkili düşünceler cıkıyor kimi yasa yörürlüğe girmedi bazı ilğili kişiler bunun hakkında calışmalar yapılıyor diyor yersiz konuşmalar oluyor ne demiş mustafa şahin abi persenbenin geleceği çarsanbadan belli olur neden bunun hazırlıkları daha önce geniş capta yapılmadı neden ilğisiz kalındı aslında bir cok neden var acıklanması gerek ama ben bi bakıma seviniyorum belediyeliğn düşürüleceğine sebeb köyümüzde 15 ytl için oy veren insanlar var en azından böyle sipakilosyonlar cıkıpda köyümüzün kariyeri 100 kontür denmez. neyse herzaman dedim gibi allah yar ve yardımcınız olsun muhabbetiniz daim olsun

keşke o 10 ytl oy veren kişiler şimdi piyasada olsa belki belediyelik şansımız biraz daha fazla olurdu
dimi erdoğan_?

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cmt Mar 01, 2008 6:28 pm

sayın site sakinleri bügun dernekte rahmetli KEMAL HOCANIN yemegi vardı.sayın başkanımızda oradaydı bi açıklama yaptı;
belediyeligimizn düşmemesi için kayıt olmayanlar varsa şuan son fırsatmış.zaten başkanda samsun çarşamba oralara gidip hemşerilerimiz bilgilendircekmiş yani böle duydum ben bi son fırsatımız varmış yanii
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Mar 02, 2008 6:11 pm

CHP genel başkanı Deniz Baykal bu hafta mecliste görüşülecek olan belediyelerle ilgili yasa tasarısını kanun çıktıktan sonra ANAYASA MAHKEMESİNE götüreceklerini açıkladı.18.00 ntv haber.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Mar 03, 2008 12:17 am

emrahyildiz yazdı:sayın site sakinleri bügun dernekte rahmetli KEMAL HOCANIN yemegi vardı.sayın başkanımızda oradaydı bi açıklama yaptı;
belediyeligimizn düşmemesi için kayıt olmayanlar varsa şuan son fırsatmış.zaten başkanda samsun çarşamba oralara gidip hemşerilerimiz bilgilendircekmiş yani böle duydum ben bi son fırsatımız varmış yanii
Emrah kardeşim,

hazır kendisini bulmuşken siz gençler keşke kendilerine sorular sorsaydınız. arkamızdan dolu dolu aklı başında soran sorgulayan bir gençliğin geldiğini hepimize hatırlatsaydınız. bizlerde biraz olsun kenimize çeki düzen verirdik.

Bazı genç arkadaşlarım elimizden ne gelirse yaparız diye diğer buna benzer konularda mesaj bırakmışlardı. ee işte elineze fırsat geçmis neden değerlendirmediniz.

saygıyla vede Muhabbetle kalınız. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Belediye kapatmaya isyan!

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Mar 03, 2008 11:02 am

[font=Arial Black]Tokat'ta, adrese dayalı nüfus sayımı sonucu nüfusu 2 binin altına düşen ve kapatılmak istenen 46 belde belediye başkanı belediyelerinin kapatılmaması için bir araya gelerek miting yaptı.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan mitinge kapatılmak istenen beldelerde yaşayan yöre halkı yoğun ilgi gösterdi.

Ellerinde, "Hak için dediler, belediyelerimizi yediler", "Pergel yasasını bizde istiyoruz", "Yıl M.Ö 2008 tarihte büyük yenilik köye dönüştük", "Tekrar köye dönüşmek istemiyoruz, kasabama dokunma" gibi pankartlar taşıyan belde sakinleri çeşitli sloganlar attı.

Resim

Belde belediye başkanlarına sivil toplum örgütleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri de destek verdi. Turhal ilçesine Bağlı Ulutepe Belde Belediye Başkanı Bekir Atılgan konuşmasında 'kapatılma' sözünü eleştirdi.

Seçimle göreve geldiklerini belirten Atılgan, 'kapatılma' sözcüğünün demokrasiye uymadığını belirterek, "Tekrar halka soracaksın oranın köy olup olmadığını. Halk isterse yaparsın, istemezse yapamazsın. Biz diyoruz ki yerinden yönetim. Belediyelerin kapatılmasında rant yatıyor. 46 belediye ye aylık 1 milyon 250 bin YTL para geliyor. Bu para il özel idaresinin emrine verilerek tel merkezden dağıtılmak isteniyor. Birilerine peşkeş çekilmek isteniyor" dedi.

Resim

Tek Gıda-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Suat Karlıkaya'nın ardından belde belediye başkanları adına basın açıklamasını okuyan Almus ilçesine bağlı Kınık Belde Belediye Başkanı Mustafa Gürsoy ise beldelerdeki nüfusun azalmasının buralarda yaşayan insanların kendi kusurları olmadığını söyledi.

Gürsoy, Anadolu'nun boşlamakta büyük şehirlerin ise taşmakta olduğuna dikkat çekerek, "Yıllardır 'büyük şehirlerimize vize uygulanmalıdır' diyenler belediyelerimizi kapatıp Anadolu'ya vize uygulayarak göçü teşvik edeceklerdir. Belediyelerimizin kapatılması telafisi olmayan olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Belediyelerimizin kapatılmasına yönelik çalışmaların durdurulmasını, kazanılmış haklarımızın korunmasını istiyoruz. Tüm halkımızı ve milletvekillerimizi 'Anadolu'ya vurulacak bu kilidi kırmaya' ve belediyelerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Miting, yapılan konuşmaların ardından olaysız sona erdi.

(kaynak:tokat haber)

Resim[/font]
Resim

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Pzt Mar 03, 2008 11:27 am

slm millet zaten belediyelik seçilerimde iyi olan taraf bilgili işini ehliyle yapıcak taraf kazanamıyor ki yok o benim dayım ben dayıma oy veriyim bunlar hiç de mantıklı şeyler değil bunlaar olduğu sürece belediyelik olsa bile sadece belediye çatısı altında olucaz bi böyle şeyler eğer olucaksa belediyeiik tabiki de kalksın

Kullanıcı avatarı
tarihci000

Mesaj gönderen tarihci000 » Pzt Mar 03, 2008 2:32 pm

inşallah kasabamızın düşmemesi dileğimle..

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön