Demircili Belediyeliği İptal mi?

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Demircili Belediyeliği İptal mi?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Oca 26, 2008 12:25 am

Sitede haberler bölümünde yayınlanan Zaman Gazetesi haberi iyi analiz edildiğinde Başbakanın talimatı ile nüfusu 2000 den az olan yerleşim birimlerinin belediyeliğinin düşeceği ile ilgili kanun hazırlığı yapılmakta. Henüz kesinleşmemekli birlikte kuvvetle ihtimal olan bu düzenleme Demircili'yi de kapsamaktadır. Çünkü son ara nüfus sayımında nüfusumuz 2000 in altında çıkmıştı. Haberin sonlarına doğru yapılan açıklamada belediyeliği düşen yerlerin faydalanacağı hizmetler konusunda düşüş olmayacağı ama yönetiminde eskisi gibi muhtarlığa dönüştürüleceği bildirilmiş. Sizden konuyla ilgili düşünce ve bilgilerinizi bu başlık altında açıklamanızı yazmanızı rica ediyorum. Keza benim samimiyetle merak ettiğim şey, gündemde Belediye başkan aday adayları acaba böyle bir düzenleme olacaksa muhtar adaylığına aday olacaklar mı? Demircili için daha mı iyi olur, daha mı kötü? Belediyelikten muhtarlığa geçiş ne getirir ne götürür. Buyrun paylaşalım.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cmt Oca 26, 2008 12:37 am

abi aslında güsel konu bi konu.bi ara bizim beldemize bize yakın olan beldie olmmamış köyler baglan die beklioduk şimdi ise belediemiz düşcek mi aca dioz.yani düştügü taktirde şuan ki verim alınmaz yani başkan kim olursa olsun.bizim insanımız ben bile yazın gidiorum köye normalde yazın çok kalablaık olan beldemiz dielim kışın insanlarımızn gurbet olması dolayısıyla haliyde tabi nüfustada bayagı bi düşüş yaşanıo.bende merak ediorum aslında aday adayları o zman muhtarlıga oday olurmu :? ama bekliycez merak ve endişe içinde haliyle tabi düşmesini istemeyiz sonuçta hizmeette yine fark olmaz demişsin ama illaki bazı şeylerde bu hissedilir beklios bakalım sonuç ne olcak :shock:
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Cmt Oca 26, 2008 12:35 pm

yılmaz abi köyümüzde şuan oturan 300 kişi var yok yaza 3 bini buluo ama kanuna göre köyümüzde bu 3 bin kişinin hep ikamet etmesi lazım ama buda mümkün deil çünkü herkes gurbette yani sorunun cevabı bana göre KÖYÜMÜZÜN BELEDİYELİĞİNİ KALDIRIRLAR büyük ihtimallede kalkacak saygılar
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
gamali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gamali » Cmt Oca 26, 2008 2:05 pm

bunun bir tek yolu vardı sayımda beldenin nüfüsunu 2000 nin üzerinde göstermekti. eğer beldeniz yazın 3000 kişi oluyosa neden sayımda bu kişilerden kendilerini beldenizde göstermesini rica etmediniz.
Unutulanlar unutanları asla unutmazlar...

Kullanıcı avatarı
GURBETTEN SILAYA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SELAM;

Mesaj gönderen GURBETTEN SILAYA » Cmt Oca 26, 2008 2:22 pm

SELAM ARKADAŞLAR;
BANA GÖRE BELEDİYEMİZ İPTAL EDİLMEMELİ ÇÜNKÜ YAZIK YA Bİ EMEK SARFEDİLDİ BİŞEYLER YAPILDI BUNLAR BOŞAMI GİTSİN BAZEN DE DİYORUM KEŞKE HİÇ OLMASAYDI KASABAMIZA ŞÖYLE Bİ BAKIYORUMDA AYRIMCILIK YAPILDIĞINI GÖRÜYORUM YANİ HALKIN BÖLÜNDÜĞÜNÜ GRUPLARA AYRILDIĞINI GÖRÜYORUM. BİZİM KASABADA SİYASETİ ABARTIYORLAR TAMAM SEÇİMLERE KADAR AYRIM YAPILABİLİR GRUP OLUŞABİLİR AMA SEÇİMLER BİTTİ GRUPLAR BİTMELİ BİRLİK BOZULMAMALI BAŞKAN OLMUŞ HERKESİN BAŞKANIDIR SENİN BENİM DEĞİLDİR İYİSİYLE KÖTÜSÜYLE KASABANIN BAŞKANIDIR. DEDİĞİM GİBİ ARKADAŞLAR BENCE KALDIRILMAMALI BUNUN İÇİN BİŞEYLER YAPILABİLMELİ VARSA ÜZERİMİZE DÜŞEN BİŞEYLER YAPMAYA HAZIRIM. SAYGILAR...
Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi. Ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Cmt Oca 26, 2008 2:44 pm

gamalı çok güzel bişi dediniz ama bu imkansız çünkü köyün yarısı avrupada o yüzden oaraya kayıtlı oldukları için burda gösteremiyorlar hersene almanyaya en 20 30 arkadaşımız yada bacımız gidiyor artık allaha dua etmekten başka yapacak bişi kalmadığını sanıyorum

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cmt Oca 26, 2008 3:24 pm

[quote="gamali"]bunun bir tek yolu vardı sayımda beldenin nüfüsunu 2000 nin üzerinde göstermekti. eğer beldeniz yazın 3000 kişi oluyosa neden sayımda bu kişilerden kendilerini beldenizde göstermesini rica etmediniz.[/qu

[font=Arial Black]BELDEMİZİN DÜŞÜRÜLMESI COK ACI BİŞEY HER YONDEN.FAKAT GAMALİ RICADAN ZİYEDE BU KASABA HEPİMİZN TAMAM YURT DISI YAZILSIN AMA BUNU DEVLET KABUL ETMİYO ZATEN GİRİŞ CIKIŞTA PASA PORT İŞLEMLERINDE CIKIYO ORTAYA.DOLAYISIYLA YURT DISI YAZILIMI YASAK.BİRDE 2400 TESLIM EDİLEN NUFUS 1358 ALINDI NIYEMİ;
İLK SAYIM BELDELERDE YAPILDI İKİNCI SAYIMSA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYELERİNDE YAPILDI.NE OLDU İLK SAYIMDA YAZILANLAR IKINCI YAZILMLRDADA YAZILDI BUDA OTOMATIKMEN BELDEDN KIŞININ YAZILMI SILINDI.INSALLAH BI CÖZÜMÜ YAPLIR ÇIKAR.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
gamali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gamali » Cmt Oca 26, 2008 5:08 pm

bundan sonra zaten 2000 de yetmiyo beldeler için. en az 5000 olmalı bu da çok belediye için imkansız gibi. yani belediyeniz köy olursa bir daha kasaba olma şansı yok gibi.. manisa gibi bir ilde yaklaşık 50 tane belediye köy olacak. bu devletimizin yaptığı bir uygulama her ne kadar beldeniz köy olsada buna üzülmemek lazım yapılan herşey tükiyenin yararına...
Unutulanlar unutanları asla unutmazlar...

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Prş Oca 31, 2008 9:57 pm

BENCE DÜŞMEZ DÜŞEMEZ DÜŞÜRÜLEMEZ EN AZINDAN BİR AVUNTU DİYORUM KENDİ KENDİME

Kullanıcı avatarı
ozsahin.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ozsahin.mustafa » Prş Şub 07, 2008 10:17 pm

GERCEKTEN ACI BİR GERCEK AMA BELEDİYEMİZ MALESEF ÜZĞÜNÜZ

Kullanıcı avatarı
golduzu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen golduzu » Prş Şub 07, 2008 11:18 pm

haci mustafa bey efendi malesef üzgünüz demesi ne anlama geliyor hani siz her şeyi yapardiniz ne oldu belediyemiz gitmesin agirliginizi koyon şimdi zamani gitmemesi için cözüm arayalim degilmi bun lar zamaninda düşününmeliydi degilmi yani bizim belediyede olan imkan hiç bir belediyede yok tu ama degerlemedi oyle degilmi hertarafimizda köy var ama alinmadi şimdi merak ediyorum belediye gitti diyenlere calişildimi acaba saygilarimla sezgin usta

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Şub 08, 2008 10:19 am

golduzu yazdı:haci mustafa bey efendi malesef üzgünüz demesi ne anlama geliyor hani siz her şeyi yapardiniz ne oldu belediyemiz gitmesin agirliginizi koyon şimdi zamani gitmemesi için cözüm arayalim degilmi bun lar zamaninda düşününmeliydi degilmi yani bizim belediyede olan imkan hiç bir belediyede yok tu ama degerlemedi oyle degilmi hertarafimizda köy var ama alinmadi şimdi merak ediyorum belediye gitti diyenlere calişildimi acaba saygilarimla sezgin usta
SEVGİLİ MUSTAFA ABİ VE SEZGİN ABİCİM; KÖYÜMÜZÜN BELEDİYELİKDEN DÜŞMESİ TABİKİ ÜZÜCÜ...AMA MUSTAFA ŞAHİN BİZİM BELEDİYE BAŞKANIMIZ DEĞİL ÇÖZÜMÜ VE İLERİYE DÖNÜK PLANLARI KENDİSİNDEN DUYMAK İSTERDİK...YADA BU KONU İLE İLGİLİ BİZİ BİLGİLENDİRMESİNİ EN AZINDAN BU ÜZÜNTÜLÜ HABERİ BİZİMLE PAYLAŞMASINI.....BU DURUM HERZAMAN İLERİYE BİR ADIM ATMAMIZI ENGELLİYECEK...SEZGİN ABİNİN BAŞTAN DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİYORDU SÖZÜ ASLINDA DOĞRU...ETRAF KÖYLERLE BELKİ ARAMIZI DAHA SIKI VE SICAK TUTABİLSEYDİK ŞİMDİ BU DURUMDA OLMAYABİLİRDİK....(şahsi fikrim)
Resim

caner_arc
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caner_arc » Cum Şub 08, 2008 10:37 am

çok üzücü bir haber ama bu saatten sonra yapılacak birşey olduğunu zannetmiyorum

Kullanıcı avatarı
golduzu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

belediye

Mesaj gönderen golduzu » Cum Şub 08, 2008 11:13 pm

arkadaşlar umudumuzu yitirmeyelim ben yilin 10 yi demircilide yaşiyorum her köyleri geziyorum gitmedigim köy belde yok işim icabi belde olsun koy olsun hep demircilden bahsediyorlar demircilinin güzel oldugunu soylüyorlar insanlarda cok güzel diyorlar beldemiz düşerse demircilinin büyüklügü kalmiyor şimdi yetkilere sormak lazim demirciliyi seviyormusunuz sevmiyormusunuz sevirviyorsaniz demircili belde kalmasi lazim ögle degilmi hiç bir bahaneye sigin madan yaklaşik bu nufusun 1350 olmasi alti aydan beri belliydi neden calişilmadi ben bakiyorum diger beldeler bir biriyle yarişiyorlardi mahalle için biz niye çalişmadik sormak lazim acaba naden 1350 oldugunu bildigimiz halde acaba güven digimiz bir yermi var merak ediyorum inşallah oyledir saygilarimla sezgin usta

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Şub 09, 2008 12:52 pm

Sevgili arkadaslar;
Belediyelerin kapanmasi konusu yeni bir konu degildir.Bu konu ile ilgili bildiklerimi sizlerle en kisa zamanda detayli bir sekilde paylasacagim.

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Cmt Şub 09, 2008 1:28 pm

köyümüzün dezavantajı nüfus çokluğunun avrupada olması ve adrese göre nüfus sayımının olması tabi bir demircili genci olarak belediyeliğin iptal edilmesini bende istemem ama kanun nederse saygılıyız ve bu konuyu daha güzel açacak ve netleştirecek bir büyüğümüz varsa bize bu konu hakkında daha sıcak bir yorumunu bekliyoruz gerçektende iptal olcakmı?? bana kalırsa iptal olacak gibi gözüküyor tek temennimiz olmaması hayırlısı olsun

büyüklerime saygılar

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Şub 09, 2008 6:58 pm

Sevgili arkadaslar,
Kapatilacak olan belediyeler ile ilgili calismalar bir cok onceden planlanmis olan calismalardir.Bugun yapmis oldugum gorusmeker sonucunda,son nufus sayiminda 2 binin altina dusen belediyeler kapatilacak.Bunun icin TBMM den yasa cikarilmasi gerekmektedir.Bu yasanin en gec mart ayi sonuna kadar meclisten gecmesi gerekmektedir.Kapatilacak olan belediyeler il ozel idarekerine sube olarak baglanacak,iller bankasindaki paylari 10 yil sure ile ozel idare hesabina aktarilacak.
Sevgili arkadaslar;
Su anda meclisten gecen ve kapatilan hicbir belediye bulunmamaktadir.Ankaradaki yetkililerle yapmis oldugum gorusmelerde mart ayinda bu konunun netlesecegi bilgisini edindim.Bu konuyla ilgili sizlerle paylasacagim cok seyler olacak,yarin nasip olursa yurda donuyorum.
Hepinize saygilar sunarim

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cmt Şub 09, 2008 7:14 pm

çok teşekkür ediyoruz sayın erkan abi bizi bilgilendirdiginiz için inşallah hayırlı haberlerinizide bekliyoruz
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Cmt Şub 09, 2008 8:11 pm

erkan abicim çok saolun yurt dışı programınız istediğiniz gibi gitmiştir inşallah sizide görmek isteriz

Kullanıcı avatarı
ozsahin.mustafa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ozsahin.mustafa » Cmt Şub 09, 2008 10:34 pm

SEVGİLİ SEZGİN KARDEŞİM HERHALDE SEN BAŞBAKANIMIZI DİNLEMEMİŞSİN
KESİN BELEDİYEMİZ DÜŞTÜ AMA TABİKİ DÜŞTÜ DEMİYE DİLİM VARMIYOR SADECE YAPILAN ACIKLAMA DOKUZYÜZÜN ÜZERİNDE OLDUĞU BURADA KİMSE SUCLU ARAMASIN CARŞAMBANIN GELECEĞİ SALIDAN BELLİYDİ.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Konuyla ilgili bir haber : BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BAŞBAKANA ÇAĞRI

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Şub 09, 2008 11:32 pm

2007 yılında yapılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Tokat`ta 46, Türkiye’de ise 869 Belde Belediyesinin nüfusu 2000’nin altına düştüğü gerekçesi ile kapatılması hedefleniyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Bunun ile ilgili harekete geçen Tokat belde belediye başkanları 5 Şubat’ta Ankara’ya gidip Meclis grup toplantısına katılacaklar. Türkiye’nin çeşitli illerinden de 400’e yakın belde belediye başkanının gelmesi bekleniyor. Belediyeliğin düşmesine gönlü razı gelmeyen başkanlar bir metin hazırladılar. Bu metni de meclise taşıyacaklar ve bir sorun çıkmadığı takdirde Milletvekilleri, Bakan ve Başbakana ulaştıracaklar.

Tokat’tan Ankara’ya gitmek için seçilen belde başkanları şöyle:

Demircilise Belediye Başkanı Necattin Yaman, Akbelen Belediye Başkanı Zülfikar Tankuç, Ataköy Belediye Başkanı Ali Gökçe, Dereköy Belediye Başkanı Ural Gezgin, Gölgeli Belediye Başkanı Salih Aykurt, Güzelbeyli Belediye Başkanı Necdet Coş, Gökçeli Belediye Başkanı Ayhan Öztürk, Kat Belediye Başkanı Mustafa Uçar, Karacaören Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Kınık Belediye Başkanı Mustafa Gürsoy, Kuzbağı Belediye Başkanı Mustafa Yıldırım, Kuşçu Belediye Başkanı Bekir Tatlı, Ulutepe Belediye Başkanı Bekir Atılgan ve Üzümlü Belediye Başkanı Zeki Ahmet Karabıyık.

Belediye başkanlarının ortaklaşa hazırladıkları metin ise şöyle:

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BAŞBAKANA ÇAĞRI!

2007 yılında yapılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Tokat`ta 46, Türkiye’de ise Belde Belediyesinin nüfusu 2000’nin altına düştüğü gerekçesi ile kapatılması hedefleniyor.
30-35 yıl önce kurulan bazı belde belediyeleri, beldelerin ve yakın köylerde yaşayan nüfusun temel ihtiyaçlarını karşılama, alt yapı hizmetlerini yerine getirme ve yenileme, hizmetlerin mahallinde yerine getirilmesi ve halkın yönetime katılması, denetlemesi, yerel demokrasinin yaşam biçimi haline gelmesi gibi çok önemli görevler yapmaktadırlar.
Günümüzün dünyasında modern yaşamın ve gelişmenin göstergesi olarak şehir nüfusun artması, kırsal çalışmaların büyük önemi vardır.
Yıllardır uygulanan sosyal-ekonomik politikalar yüzünden beldelerimizden Büyükşehirlere sürekli göç yaşammış ve halende yaşanmaktadır, böylece Beldelerimizin nüfusu sürekli düşmektedir.

Beldelerdeki nüfus azalması bu beldeler yaşayanların tercihi ve kusurları değil aksine maruz kaldıkları bir sonuçtur.
Belediyeler sayesinde ilkbahardan sonbahara kadar binlerce insanı barındıran, yayla turizmini canlandıran ve yayla şenlikleri ile bölge insanlarının moral değerlerini yükselten, çok değişik kesimden insanları bir araya getiren barış ve kardeşliği sağlayan.
Belediyelerimizden hizmet almaya alışan belde sakinlerimiz kapatılma sonucu kaderi ile baş başa kalacak ve sonuçta onlarda Büyükşehirlere göç edeceklerdir.
Belediyemizde yaşayan nüfusun büyük bir bölümü geçimlerini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadırlar. Belediyemizin kaldırılması ile 869 belde hızla boşalacak ve böylelikle vatandaşlarımız hem üretimden kopacak hem de gittikleri şehirlerdeki sorunların artmasına sebep olacaklardır.

Belediyelerimiz bu göç tehlikesine karşı iyi bir korunak görevi yapmaktadır.
Ülkemiz ve özellikle ilimiz tabi afetlere maruz kalan yerlerdir. Yoksulluk, işsizlik, sel, yangın, heyelan, kuraklık. Kar yağışı gibi tabi afetler anında müdahale etme, hastalık ve zararlarla mücadele gibi konularda her an göreve hazır halde bulunma kırsal kesim insanları için önemlidir.
Ulaşım, içme ve sulama suyu, kanalizasyon, eğitim, sağlık, sosyal yardımlar, kırsal kesimin gelişmesi, yayla turizminin yaygınlaşması gibi alanlarda belediyemizin sağladığı olanaklar oldukça önemlidir.
Belde belediyelerin kapatılmasın ile ciddi sorunlar ortaya çıkacak sorunların çözümü ise çok pahalıya mal olacaktır. Kapatılacak belediyelerin devletten aldığı iller bankası payları özel idarelere verileceğinden devletin bu açıdan da hiçbir tasarrufu olmayacaktır. Ayrıca bu beldelere verilen paylar başka yerleşim birimlerine harcanacağımdan ayrıca bir adaletsizlik ortaya çıkacaktır.
Ülkemizin her köşesinin gelişmesi, kalkınması ve modern bir yaşama kavuşması, Avrupa ülkeleri gibi her yerleşim biriminin belediyenin bir parçası olması, sağlıklı seçmen sayımı, doğru istatistik veriler toplanması hepimizin ortak arzusudur.

Ancak; bütün bunlar gerçekleştirilirken kazanılmış belediyelik haklarının korunması, yeni belediyelerin kurulması, belediyelerin araç, gereç, personel ve maddi bakımdan desteklenmesi gerekmektedir.
Basın-yayın yolu ile ortaya atılan haberler beldelerimizde yaşayanların huzursuzluğuna neden olmaktadır. Modern dünyada belediyecilik, yerinden yönetim, demokrasinin tabana yayılması, insan hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi, modern yaşam koşullarının artırılması yaygınlaşırken hükümetin tutumu garip ve anlaşılmazdır.

Kazanılmış hakkımız olan belediyemize sahip çıkmak görevimiz olup, beldelerimiz ihtiyacı olarak ortaya çıkan belediyelerimizin kuruluş aşamasındaki ihtiyaçlar ve gerekçeler bugünde devam etmektedir.
Bu nedenle;
Belediyelerimizin kapatılmasına yönelik çalışmaların durdurulmasını, bu konuda başbakanlık tarafından kamuoyuna açıklama yapılmasını talep ediyoruz. TOKAT 31.01.2008

Toplam 77 belediyenin bulunduğu Tokat genelinde, merkezde 5, Almus’ta 8, Artova’da 1, Başçiftlik’te 2, Erbaa’da 5, Niksar’da 6, Pazar’da 1, Reşadiye’de 9, Turhal’da 4, Yeşilyurt’ta 2 ve Zile'de 3 beldenin nüfusu 2 binin altında çıkmıştı ve bu beldelerdeki belediye başkanlarından 13’ü AKP, 11’i CHP, 3’ü DSP, 8’i MHP, 4’ü SP, 4’ü DP, 2’si SHP, 1’i Bağımsız idi.

NÜFUSU 2 BİNİN ALTINDAÇIKAN BELDELERİMİZ

Nüfus sayımına göre bir tane ilçe olan belediyemiz yani Başçiftlik ilçemiz merkez belediyesi de dahil toplam 47 beldenin nüfusunun 2 binin altında çıktığı görülüyor.

Büyükyıldız, Kemalpaşa, Akbelen, Avlunlar, Yağmurlu, Akarçay, Ataköy, Bağtaşı, Cihet, Dikili, Gölgeli, Görümlü, Kınık, Çelikli, Başçiftlik, Karacaören, Hatipli, Akça, Değirmenli, Koçak, Tanoğva, Üzümlü, Günebakan, Kuyucak, Serenli, Özalan, Gökçeli, Gürçeşme, Dereköy, Büşürüm, Çevrecik, Cimitekke, Demircili, Kızılcaören, Kuzbağı, Nebişeyh, Soğukpınar, Yolüstü, Ulutepe, Yazıtepe, Kat, Çaylı, Çıkrık, Kuşçu, Yıldıztepe, Güzelbeyli ve Yalınyazı Beldeleri köy olmaya aday yerleşim yerleri çıkmıştı.

Kaynak : resadiyehaber.net
En son yilmaz.sahin tarafından Pzt Şub 11, 2008 10:36 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Pzr Şub 10, 2008 2:26 am

ewet belediye iptal arkadaşlar şimdi şöyle bir konu war nufüs bu sayımda 500 kişi çıkmıştır 42 hane sayımda ....bizzat ankaradan heyet denetlemiş bu sefer ...... şöyle bi söylentide war güyaaa baydarlıya mahalle olarak yada semt işte birleştirmek ama sadece söylenti ARKADAŞLAR BİZ REFERANDUM İSTİYORUZ WE BİZ KÖY OLARAK KALMAYI TERCİH EDİYORUZ .... bağımsız bir demircili
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Pzr Şub 10, 2008 5:27 pm

VOLT60 sana katılıyorum bir demircili genci olarak belediyeliğimizin iptalini bende istiyorum köy hali daha güzel

bağımsız bir köy istiyoruz :roll:

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Şub 11, 2008 10:01 am

[font=Arial Black]hayır kuzen heralde yanlıs bi yorum yazdın yada karıstırdın.istememek ne demek ya kasabamız belediyelikten düsmesi çok üzücü bi olay ne yapılması gerekiyosa elimizden gelen hersey yapılacak.dikkate alıncaksa tekrar yazıma baslanacak.eğerki olmadı kurtarılamadı erkan abımızın yaptığı açıklama tamamen doğrudur katılıyorum o sekilde hizmet verilecektir.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Pzt Şub 11, 2008 12:54 pm

artık yapılıcak bişi olduğunu sanmıyorum bu konuyu bende araştırdım kesin düştük

bide seçimlerdeki milletimizin kavgası birbirine olan düşmanlığı yüzünden böle bişi demek istedim

kaybedenler kazananı alkışlasa keşke

gene birlik beraberlik olsa erkan abimiz çalışmalarıdnan dolayı sonsuz teşekkürler ama artık elden bişi gelceni zannetmiyorum

genede düşmesin ama düşersede köy halide daha güzel bence :)

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön