MUSTAFA KÜÇÜK ! REZALETİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Beldemizin idare ve yönetimiyle ilgili site sakinlerine ve resmi idarecilere duyurmak istediğiniz fikir öneri ve dozu ayarındaki şikayetlerinizi buradan iletebilirsiniz. Mesela neden hala beldemizin logosu ya da futbol takımı yok ?
Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

MUSTAFA KÜÇÜK ! REZALETİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Ara 30, 2007 4:34 pm

DEMİRCİLİ'LERE DUYURU
------------------------------

29.12.2007 Cumartesi günü yapılan ve EKİN TV'den canlı yayınlanan bir dügün merasiminde ne yazıkki hiç hoş olmayan
şeylere tanık olduk. Biz Demircililer kendi içimizde aglarız, güleriz, birbirimizi eleştiririz. güzellikleri birlikte yaşar,
acılarımıza ortak olur paylaşırız. Demircilili olmayan birinin bizleri eleştirmeye veya tenkit etmeye hiç hakkı yoktur.
Herkes haddini bilmeli vede herkes kendi işine bakmalı. Mustafa Küçük denilen zatın canlı yayında ve demircililerin karşısında çıkıp bir demircililiyi eleştirme ve tenkit etme hakkı yoktur. Heleki kim olursa olsun seçilmiş Demirciliyi temsil eden bir belediye başkanını eleştirmesi son derece yakışıksızdır. Demircilinin dagının taşının topragının kaç para ettigi bizler dışında kimseyi ilgilendirmez. Bu konudada kimse onun varmış benim niye yok diyede bir yakıştırma yaparak demircililerin karşısında konuşmamalıydı. Konuşturulmamalıydı. Ne yazıkkı demircilililer bu rezalete seyirci kaldılar. Demircili bizim demircilimiz, topragı dagı taşı bizim topragımız, Belediye Başkanı Bizim belediye başkanımızdır.
Sözkonusu dügünde sayın mustafa Küçük'ün maksatını ve haddini aşan konuşmalarını vede bu ortamda bu gibi konuşma imkanı veren ilgilileri, sorumlulları bir demircilili olarak kınıyorum.
Sag duyulu halkımız kanatim odurki bunun taktirini ve degerlendirmesini yapacaktır.

BÜTÜN DEMİRCİLİ'LERE SAYGIYLA DUYURULUR.

İSMET ŞAHİN / DERNEK BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzr Ara 30, 2007 4:42 pm

sevgili ismet abi;

İLK OLARAK SÖYLEMEK İSTİYORUM YAPILAN MASRAF ŞAŞA VESAİRE DÜĞÜNÜ REZİL ETMEKTEN KURTARAMADI...
MUSTAFA KÜÇÜK ADLI ŞAHSIN KONUŞMASINI TV İZLEDİM... BİR DÜĞÜN SALONUNDA KÖYÜN TOPRAĞININ KAÇ PARA ETTİĞİNİ KONUŞABİLİYORSA DEMEKKİ DEMİRCİLİLER TARAFINDAN FAZLA POHPOHLANMIŞTIR....
ADAMIN KIRDIĞI POTLARIN HANGİSİNİ SAYAYIM İNANIN ŞAŞIRDIM...
Bİ ARA YERDEKİ GÜLLERİ BAŞIMDAN AŞŞAĞIYA ATIYORSUNUZ İBRAHİM TATLISES OLSA Bİ ŞARKI SÖYLEMEDEN GİDERDİ DİYİP KENDİNİ O AYAR Bİ SANATÇI YERİNE KOYMASI ŞAŞIRTICIYDI...KALDIKİ KİMSEBABASININ HAYRINA ÇIKIPDA TÜRKÜ SÖYLEMEZ....EĞER ÇIKTIYSA BEDELİNİDE ALMIŞTIR PROMOSYON OLARAKDA DEMİRCİLİLERİMİ ELEŞTİRİYOR...
ŞİMDİ ORDAN ÇIKIP BİRİSİ UYARSAYDI KÜÇÜK Bİ UYARIDA BULUNSAYDI ŞUNA İNANIYORUM Kİ UYARAN KİŞİ SUÇLU OLURDU...(BİZİM KÖYÜMÜZÜN HUYU SUYU BU NE YAZİKKİ)...
DÜĞÜNDE ANLAMSIZ Bİ SİYASİ KONUŞMADA GEÇMİŞ O KISMI KAÇIRDIM AMA DÜĞÜN YERİNDE OLACAK İŞ DEĞİL ZATEN!

GALİBA HERKEZ BİZİM İÇDEN SAMİMİYETİMİZ KÖTÜYE KULLANIYOR!!!

saygılar bizden........
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr Ara 30, 2007 5:09 pm

Mustafa Küçük kimdir? Çağırıldığı bir düğün organizasyonunda haddini aşan yerel bir şarkıcı mı yoksa bir an diline hakim olamayıp sonradan özür / düzeltme açıklaması yapabilecek saygın bir sanatçı mı ? Yoksa her ikisi de değil mi ?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

DUYARLILIK

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Ara 30, 2007 10:27 pm

Sevgili Meltem_Mehtap

İşte siz gibi duyarlı insanlar oldugu müddetce bu tür haddini aşan tutumlar inanırım bir daha yaşanmaz. Yanlışa anında tepki gösterirsek tekrarını önlemiş oluruz. Birileride tekrarından sakınır inşallah.
Tekrar teşekkür ediyorum ilginize. Biz demircililer böyle duyarlı olmalıyız. Sizleri kutluyorum.

Hoşcakal MELTEM-MEHTAP

İSMET ŞAHİN
DERNEK BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Ara 30, 2007 10:29 pm

İlk önce evlenen çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Düğün video' sunu izlemeden yorum yapmak istemiyorum. İnternet üzerinden izleyebilirmiyim. yada siteye ekleyebilirmisiniz.

Muhabbetle kalınız.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

DUYARLILIK

Mesaj gönderen ismbasoglu » Pzr Ara 30, 2007 10:32 pm

SEVGİLİ YILMAZ KARDEŞİM,
ÇOK GÜZEL BİR SORU SORMUŞSUNUZ SİZİ TEBRİK EDERİM.
MUSTAFA KÜÇÜK MAALESEF, DÜN AKŞAM GÖRDÜGÜM KADARIYLA, BİR LASTİKCİDE TEKERİNE YÜZ HAVA BASILMIŞ HAVASI FAZLA GELİNCEDE SALONDA LASTİGİ PATLAMIŞ ARIZALI BİR ARABA GİBİ GÖRDÜM BEN.
SANIRIM HAVASI FAZLA VERİLMİŞ.

SAYGILARIMLA,
İSMET ŞAHİN / DERNEK BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Ara 31, 2007 8:23 am

SLM EVET İSMET ABİ AÇMIS OLDUĞUN KONU BENCE TARTIŞMAYA DEĞER Bİ KONU MUSTAFA KÜÇÜK KİMDİR? NASIL ÇIKIP ORAYA BİZİM DEMİRCİLİMİZİ DEMİRCİLİNİN GÜZEL İNSANLARINI HELEDE HALK TARAFINDAN SEÇİLMİS OLAN BİR SAHSİ ÇIKIPTA ORAYA ELESTİRMEYE HAKKI YOKTUR OLAMAZDA.İYİ YADA KÖTÜ BAZILARI İÇİN SONUÇTA ESKİ YADA YENİ BASKANLARIMIZ ORTAK NOKTASI VAR HEPSİ DE SIRF DEMİRCİLİMİZİN YÜKSELİMESİN İÇİN YAPILAN HİZMETLERİDİR.HAKLISIN MELTEMCİM FAZLASIYLA POHPOLMISLAR OLMALILARKI MUSTAFA KÜÇÜĞÜ ÇITINI ÇIKARAN OLMADI.ÇIKMISKEN ORAYA BİDE KENDİNİ İBRAHİM TATLISESLE KIYASLAMASI YOKMU BİKERE İBRAHİM TATLISES MUSTAFA KÜÇÜĞÜN ALDIĞI PARA KADAR SAHNEDE DAĞITIM YAPIYO.DÜĞÜNDÜR GÜZEL Bİ SEKİLDE YAPILMISTIR MUTLULUKLAR DİLERİZ DİKKAT ÇEKMEK İSTERİM YANLIS ANLAMAYA SEBEBİYET VERMEYELİM Kİ TARTISTIĞIMIZ KONU DÜĞÜN DEĞİL ORADA YAPILAN SAYGISIZILKITIR MUSTAF KÜÇÜK TARAFINDAN YAPILMAMASI GEREKEN Bİ DAVRANISTIR.HERKESİ BURAYA ÇAĞIRIYORUM DESTEK İÇİNNNNN.HEPİMİZ BİRİZ HEPİMİZ DEMİRCİLİLİYİZ TEK YÜREĞİZ.
Resim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Oca 03, 2008 11:24 pm

Demircil' ler bir kabilemidirlerki kimse eleştiremez.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

cevap

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş Oca 03, 2008 11:32 pm

Zeynep hanım,
Konuyu veya yazıyı anlamadınız galiba. Eleştirilen sülale veya kabile degildir. Eleştirilen bir sanatcının agzından çıkan
olumsuz sözlerdir. Konuyu anlayıp öyle ileti atarsanız iyi olur.

Saygılar,

İSMET ŞAHİN/ DERNEK BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 04, 2008 12:03 am

İsmet bey,

benim mesajınızda yadırgadıgım şu cümleleriniz:

Biz Demircililer kendi içimizde aglarız, güleriz, birbirimizi eleştiririz. güzellikleri birlikte yaşar,
acılarımıza ortak olur paylaşırız. Demircilili olmayan birinin bizleri eleştirmeye veya tenkit etmeye hiç hakkı yoktur.

özellikle belirteyim hakaret etmeye kimsenin hakkı yok. fakat eleştiri ve tenkite açık olmalıyız diye düşünüyorum. peki bir dernek başkanı olarak o sanatcı diye adlandırdıgınız sahşa MAİl attınızmı özür dilemesini istedinizmi? E-Mail adresını siteye ekleseydiniz eminim ttüm Demircililer duyarlı davranırdı.

lütfen yanlış anlamayın maksatım bilgelik taslamak değil sizlerle acizanane düşüncelerimi paylaşıyorum.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Oca 04, 2008 12:13 am

Sayin Ismet Bey,

Mustafa Kücükün yaptigi bu ilk degil bildigim kadariyla,ben sahsen buradan ne söylediklerini takip etme imkanim olmadi
ama anlasilan yine birilerine birseyler söyledi.
Yillardir süre gelen bizdeki eskiden Muhtarlik,simdilerde belediye secimlerinden sonra insanimiz kutuplasmalarini bir türlü birakmiyorlar
ve bunun neticesinde bazilarina hos gelen tenkit veya muhabbetler bazilarina yanlis gelebiliyor.

Biz burda ne kadar Demircililer tutkundur,demircililer söyle iyidir,böyle güzeldir diye methiyelerde düzsek bu gercekleri örtmez,
Eger bu böyle olsaydi orada cikar Demircililer M.Kücüke haddini bildirirdi,en azindan tepkilerini koyup bizim Belde meselelerimizin onu ilgilendirmedigini ona nazikce
anlatirlardi.

Bizim insanimizda enaniyet,kibir,karsidakini kücük görme,sasaga,sov gibi alametler oldugu müttetce;

Düsmanimin düsmani dostumdur mantigiyla gittigimiz müttetce bu ve buna benzer olaylar hep olacaktir.

Aci olan bizi bizden olmayan birinin, birilerinin(!) doldurusuyla elestirmis olmasidir.

Keske bu dügün haberine böyle yorumlar yapma ihtiyaci duymasaydik.Evlenen ciftlerimize mutluluklar dilerim.

Allah'a emanet olun.

Ugur Özdemir
Avusturya

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

MUSTAFA KÜÇÜK ! REZALETİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ VİDEO!

Mesaj gönderen selemenlihakan » Cum Oca 04, 2008 12:39 am

Ya birisi cıkacak bızım koyu assalıyacak ve bizim köylülerimizde alkıslayacak hele gene bekleriz dıyecek ....

HARBİ OLCAK SEY DEGİL YA DERNEK BASKANIMIZA KATILIYORUM ...RESMEN REZİL OLDUK GALİBA.

SIMDI ORDA BIRISI MUSTAFA KUCUK ADLI KISIYE CIKIPTA SENİN NE HADDINE BU KASABANIN BASKANLARINI YADA KISILERİNİ ASSALAYICI KELIMELER SARFETMEYE YADA ELESTİRMENE.dese ertesi güne kalmaz %100 laf cıkar .iste sunun oglu geldı kavga cıkardı işte su sunu yaptı işte düğünü maf etti(keske bırısı cıkıpta yapabılseydı).

ben bır demırcılı olaraktan bu kısının bu sözleri sarfetmeye hakkı olmadıgını savunuyorum... hele işin en komık anı havalara girmesi ayrı bır olay. Mustafa KUCUK Sevdigimiz bir sanatcıydı bu sözleri ondan beklemezdık.2 kısının yaptıgını butun bır köye mal etmemeliydi.Hak etmedik...Kozunu O insanlarla paylassaydı.
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Oca 04, 2008 1:04 am

Selemenlihakan

sana cok teskr. ederım vıdeo' yu site eklediğin icin.

lütfen arkadaşar bu kadarcık eleştiri ve tenkıde acık degılsek bizler daha coooook yol kat etmemiz gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Oca 04, 2008 10:46 am

zeynep yazdı:Demircil' ler bir kabilemidirlerki kimse eleştiremez.
herşeyin bi yeri zamanı olduğunu düşünüyorum...mustafa küçük tabiki demirciliyi eleştirebilir....ama sen içindekileri yut yut sonra sanki kingüden insanlar gibi canlı yayında mutlu bi günde (düğünde) bunları kaba tabiriyle kus....

kabilelikle uzaktan yakından bi bağ yok yani!
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Oca 04, 2008 12:00 pm

TABİKİDİ DE ZEYNEP HANIM HERKES DÜSÜNCELERİNİ SÖYLEMEKTE ELESTİRİ YAPMAKTA ÖZGÜRDÜR YAPABİLİR.SONUÇTA NE KADAR İYİ YAPILAN SEYLER BEĞENİLİYOSA KÖTÜ OLAN SEYLERDE ACI OLSADA ÖNEMSEMEK ZORUNDAYIZ.FAKAT BİZİM TARTISTIĞIMIZ KONU SU MEHTAPCIMIN DEDİĞİ GİBİ ÖYLE GÜZEL Bİ ORGANİZASYONDA O ORTAMIN OLMASI MUSTAFA KÜÇÜK ÜN KONUS MASI O SEKİLDE BİRAZ DEMEYİM ASIRI DERECEDE YANLIS BULDUM.İSMET ABİ BU KONUYU AÇTI GAYETTE GÜZEL YAPTIĞINI BULUYORUM Bİ DERNEK BASKANI OLARAK HALK TARAFINDAN SEÇİLİP GETİRİLEN KİSİ OLARAKTAN ELESTİRİYE TUTULAN KİSİYİDE SAVUNMA YANİ AÇIKLAMA GEREĞİ DUYDUĞUNU BULUYORUM.
Resim

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Oca 04, 2008 3:18 pm

düğünde müdahale etmek neden kimsenin aklına gelmedi

mustafa kücüğü bede KINIYORUMM
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Re: MUSTAFA KÜÇÜK ! REZALETİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ VİDEO!

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Oca 04, 2008 4:36 pm

SIMDI ORDA BIRISI MUSTAFA KUCUK ADLI KISIYE CIKIPTA SENİN NE HADDINE BU KASABANIN BASKANLARINI YADA KISILERİNİ ASSALAYICI KELIMELER SARFETMEYE YADA ELESTİRMENE.dese ertesi güne kalmaz %100 laf cıkar .iste sunun oglu geldı kavga cıkardı işte su sunu yaptı işte düğünü maf etti....(selemenli hakan)

ŞİMDİ SANA SORUYORUM KIYMETCİM GERÇEKTEN BÖYLE OLMAZMIYDI_???
BENCE OLURDU MÜDAHELE EDEN KİŞİ BİLMİŞLİKLE SUÇLANIR ASIL SUÇLU UYARAN KİŞİ İLAN EDİLİRDİ!!!!
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Oca 04, 2008 4:40 pm

haklısın canım ama bu organizasyonu bilinçsizce yapmaktansa canlı yayın sonuçta düzgün bi çerçevede düzgün bi konusma seklinde yürütülsede bu polemikler olmasaydı diyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Cum Oca 04, 2008 9:16 pm

[font=Comic Sans MS]Arkadaslar cevaplarınız için tesekkurler...

Mehtap&Meltem sizede tesekkürler....

He bu arada sizin bende 4 tane videolarınız var youtubeye koyucam halay cekerken ,festivalde ve oyunlardakı videolarınız var.oke izlerseniz aretık oy atmayı unutmayın ha ona göre hadi grsrz...
[/font]
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Oca 05, 2008 12:40 pm

Saygı değer arkadaşlar;

İnsanlar hayatları boyunca çok farklı karakterde insanlarla karşılaşabilirler, ancak karşılarındaki insanların tavırlarına göre, ahlak anlayışlarını değiştirmezler. Karşı taraf alaycı konuşabilir, çirkin sözler sarf edebilir, öfkelenebilir, kötülükte bulunabilir ya da düşmanca tavırlar sergileyebilir. Ancak biz müslümanların efendiliği, tevazusu, merhametli ve yumuşak başlı tavrı hiçbir zaman değişmez. Kendisine söylenen kötü bir söze bir benzeriyle karşılık vermez. Alay edene alayla, öfkeye öfkeyle cevap vermez. Öfkelenen bir insana karşı sakin ve itidalli olur. Sabreder ve hoşgörülü olur. Kırıcı bir tavra karşılık, o kimseyi yaptığından utandıracak, güzel ahlaka özendirecek bir hoşgörü ve merhamet anlayışıyla hareket eder. Bu, Peygamberimiz (sav)in de bizlere tavsiye ettiği bir ahlaktır. Peygamber Efendimiz (sav) bir hadisinde'' Müsamahakar ol ki, sana da müsamahakar davranılsın'' şeklinde buyurmuştur. Bir diğer hadisinde de müminlere şu şekilde seslenmiştir:
Hiçbiriniz: Ben insanlarla beraberim. İnsanlar iyilik yaparsa ben de yaparım, kötü davranırsa ben de kötü davranırım diyen şahsiyetsiz kimselerden olmasın! Aksine insanlar iyilik yaparlarsa iyilik yapmak, kötü davranırlarsa, haksızlık etmemek için nefsinizi terbiye edin.

Çağlar boyunca insanlar, huzur ve güven duygusunu tam olarak hissedebilecekleri, karşılıklı hoşgörü ve güven duygusunu tam olarak hissedebilecekleri,karşılıklı hoşgörü ve yardımlaşma,birlik ve beraberlik halinde yaşayabilecekleri bir toplum özlemi çekmişlerdir.
Merhamet duygusunun tam anlamıyla yaşanmadığı bir toplumda insanların birbirlerine şiddet uygulamalarının, çocukların ezilmelerinin, fakirlik korkusuyla öldürülmelerinin, sokağa terk edilmelerinin; hırsızlık için yol kesen, evlere girerek ev sahiplerini öldüren insanların çoğalmasının ve daha bunun gibi birçok olayın önünde hiçbir engel kalmamış olur.
Böyle bir toplumda zengin olan fakiri kollamaz, haksızlığa uğrayanın hakkı savunulmaz, açıkta kalan insan barındırılmaz. Bir çıkar söz konusu olmadığı sürece kimse bir başkası için fedakarlık yapmaz. Biri sokakta aç yaşarken, onun hemen yanıbaşındaki insanlar yüzlerce kişinin doyabileceği yemekleri çöpe atmakta bir sakınca görmezler.
İnsanlar birbirlerinin malını haksız yere yemekten, sahtekarca yöntemlere başvurmaktan, başkalarının haklarını istismar ederek para kazanmaktan çekinmezler.
Yine böyle bir toplumun insanları şahit oldukları sahtekarlıklara, adaletsizliklere ve haksızlıklara karşı mücadele etmez ve seslerini çıkarmazlar. Başkaları için kendilerini yormaya gerek duymaz, hatta bu şekilde durup dururken başkalarının sorunlarını üstlenmenin büyük bir akılsızlık olduğuna inanırlar. Ortaya kimsenin kimseye karşı kendisini sorumlu hissetmediği, kimsenin kimseyi korumak için kendisini risk altına sokmadığı ve kimsenin yanlışlara, haksızlıklara karşı sesini çıkarmadığı bir ortam çıkar.
Zalim ve merhametsiz olanlar, zayıf ve güçsüz olanları istedikleri gibi ezerler. Kuran ahlakının ve buna dayalı merhametin ve din ahlakının yaşanmadığı bir ortamda her zaman huzursuzluk, sıkıntı ve zulüm hakim olur

Toplumda bir davranışın yaygınlaşması için önce o toplumun fertlerinin bu davranışı ve temelindeki anlayışı kavrayıp benimsemesi gerekmektedir. Din ahlakından uzak yaşayan insanların iyi ve güzel olana yönelmeleri ise düşünüldüğü gibi zor değil, aksine son derece kolaydır. Merhamete yönelmek, insanın kendi içinde alacağı tek bir karar ve tek bir niyet değişikliğine bağlıdır.

Bunun yanı sıra insanların birbirlerine karşı gösterdikleri davranışlarda da güzel ahlakın yerleşmesi gerekmektedir. Bunun sırrı ise iyiliği emretmek, kötülüğe güzel bir tavırla karşılık vermektir. Allah insanlara, kötülüğe karşı en güzel tavırla karşılık verdikleri takdirde hayırlı bir sonuç elde edeceklerini vaat etmiştir. Hatta karşılarındaki kişiyle aralarında düşmanlık söz konusu olsa dahi sıcak bir dostluk oluşabileceğini bildirmiştir.

Sayın Küçüğün söylemleri o toplum içerisinde yalnıştır.Fakat bizim burada ki söylemlerimiz herkes tarafından takip edilmektedir.Hepinizin yazılarını okudum.Bizim söylemlerimizin başkalarının söylemleri gibi olamamsı lazım.Tabiki kasabamızdaki bazı konulardan bende şikeyetçiyim ama artık kendimizi bir yerden başlayarak düzeltmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Hepinize saygılar sunarım.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Cmt Oca 05, 2008 5:42 pm

selam arkadaşlar

işin açıkcası bende korkmaya başladım yazsammı yazmasammı diye
ve cesaretimi toparlayıp bi hamle yapıp yazmaya karar verdim

önce yorumları okuduğum için dedim herhalde bu mustafa kendi zaten küçüktü besbelli boyundan büyük laflar eti ki bu kadar tepki çekti . sonra yorumları takip ettikçe mustafa küçükten duyamadığım(belki kasetin o bölümünde yoktu) eleştiri ve suçlamaları hatta bazı olumsuz hal ve davranışları yorumlarınızdan okumak ve duymak zorunda kaldım .......!

bakın köyünüzle alakalı hiçbir yanlı veya yansız ifade kullanmıyorum ben bir misafir olarak sitenize katılıyorum
fakat tedirgin oldum acaba kendi sitelerinde hariçten kimselerin yorum yazmalarınada tepki gösterirlermi diye

çünkü forumlar yorumlarla yaşar yorumlarda her zaman beklediğimiz gibi olmayabilir farklı bakış açıları yansıyabilir hakaret içermediği müddetçe yorumve eleştirilere bence saygılı olunmalı yoksa siz zeynep hanımın dediği gibi "kabilemisiniz" benzeri başka bir eleştiriye maruz kalabilirsiniz

acizane görüşüm odurki bazı arkadaşlar selemen kırını aşmalıdırlar gerçi birçoğu selemenin dışında farklı kültürlerin içinde yaşıyorlar ama bu sadece bedensel olarak kalmamalı düşünce olarakta evrensel olunabilmeli tabiki her şey sevgi ve saygı çerçevesinde

umarım huseynice eleştiri ve yorumlarımla sizleri kırmıyorumdur
öyle bir şey söz konusu olursa lütfen bildirin

hepinize saygılar

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cmt Oca 05, 2008 6:41 pm

H.G HÜSEYNI BEY KORKMANIZA GEREK YOK BİZ MİSAFİRPERVERİZ SADECE SOGUK BÖLÜM BU OKADAR.TABİKİDE ELEŞTİRİLERE ACIK Bİ ÜLKEDEYIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.KABİLE OLMAKLA ALAKASI YOK SADECE BAYATLAMIŞ VEDE HİC DOGRULUK PAYI BULUNMAYAN Bİ KONUYU BÖYLE GÜZEL Bİ ORTAMDA TEKRAR DİLE GETİRMEKLE BERABER BENİM TABİRİMLE ÜSTÜ KAPALI ASAGILAMAK UYGUN DEGİL DİYE DÜŞÜNÜYORUM.HELEDE HALK TARAFINDAN BU KADAR SEVİLEN Dİ O KİŞ Dİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ DİYORUM ARTIK.
Resim

Kullanıcı avatarı
golduzu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen golduzu » Cmt Oca 05, 2008 8:42 pm

sevgili komserim erkan bey yazmiş oldugun yazilar icin sag ol düşün celerin cok güzel hepsini okudum cok annanli saygilarim la sana hayirli görevler sezgin usta

Emiroglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Emiroglu » Cmt Oca 05, 2008 10:07 pm

Ben bu olaya forumun diger bir bölümünde meltem&mehtap kardesimizin bizimle paylastigi su hikayeyle cevap vermek istiyorum:

Yavuz Sultan Selim zamanında, İran şahı kıymetli mücevherlerle süslü bir
sandık hediye gönderiyor Sultan Selim'e.
Sandık açılıyor. İçinden çeşit çeşit değerli taşlar, kıymetli atlas,
kadife kumaşlar çıkıyor.Fakat bir de pis bir koku yayılıyor.
Dehşet bir koku, herkes burnunu tıkıyor.
Neyse en alttaki bohçadan insan pisliği çıkıyooooor..
Yani Osmanlı'ya acayip bir hakaret!!!!!
Cihan padişahı emir veriyor,
"herkes düşünsün, buna ince bir şekilde cevap vermeliyiz"
Ve cihan padişahı yine çözümü kendisi buluyor.
Aynı şekilde değerli mücevher ve kumaşlarla süslü bir sandık
hazırlatıyor.
İçine o zamanın Osmanlı İstanbul'unda imal edilen gül kokulu en nadide
lokumlardan bir kutu hazırlatıyor, en altına da küçük bir pusula ve bir
satır yazı gönderiyor..
Şah sandığı açıyor. Açtıkça güzel bir koku ve en altta bir kutu lokum.
Anlam veremiyorlar tabii. Bizim elçi yiyor önce, sonra oradakilere ikram
ediyor.
Kutunun içindeki pusulayı Şah okuyor:

"Herkes yediğinden ikram eder" !!!!

Her türlü elestiriye acigiz, buyursunlar elestirsinler. Zannetmesinlerki bizde onlara ayniyla mukabelede bulunacagiz.
Neyi nerede konusmasini bilmeyen insanlar herzaman olmus, bundan sonrada olacak diye düsünüyorum.

Selam ve Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
OSMAN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen OSMAN » Pzr Oca 06, 2008 10:48 am

BU KADAR KÜÇÜK ELŞTİRİLERE AÇIK OLMAMAK ÇOOOOOOOOOOOOOOOK TUHAF DOĞRUSU
HER SÖYLEDİĞİN DOĞRU OLMALI FAKAT HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ

“BELDEMİZİN İDARESİ, YÖNETİMİ ve GÜNDEMİ” sayfasına dön